Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSIK - max.160cm magas!

Torolt_felhasznalo_225243
Torolt_felhasznalo_225243
Létrehozva: 2005. március 27. 09:37
Sziasztok sorstarsak!
Erdekelne, ti hogy elitek meg a kicsi termeteteket.
En 160cm es 49-50kg vagyok.
Engem egy idöben nagyon zavart a "kicsisegem", szerettem volna ugy 10 centivel magasabb lenni. Örökke 10-12cm-s sarku cipökben futkostam.
Mara hozzaszoktam a termetemhez, de a cipöim sarka meg mindig magas (de mar nem mindig 10cm) ;-)))
Ti hogy viszonyultok magatokhoz?
Üdv., Klara
  1. Torolt_felhasznalo_103263
    Torolt_felhasznalo_103263
    2005. március 29. 21:31176.
    sziasztok megint. .
    próbáltam visszaolvasni, de aztán elment a kedvem. . :( ez a topic már csak csírájában erőlködéssel szól arról, hogy ki mekkora és milyen problémái adódnak ebből. . .
    sajnálom, mert érdekes és jó a téma. .
    kórházi vagy otthon szülés a téma már jóideje. . én Mo-n élek, és itt is szeretnék meghalni, ha már nem élhetek örökké. . De mesélnék Nektek, nem Mo-n élőknek valamit. . Ha már ennyire tudjátok a vitát szítani. . (pedig nem is nagoyn kéne már beszélni róla)
    én BP-n annak is az egyik leglepukkantabb kórházában szültem, de szakmailag kifogástalan. . .
    a történet röviden és tömören az általatok felvetett szempontokból a következő

    a kislányom koraszülött. . 27 hétre született!!! és teljesen minden ok vele (hálistennek) és ez nagymértékben köszönhető a Schöpf - Mérei kórház lelkes és szakmailag a csúcson lévő gárdájának.
    sima egyszerű rutinvizsgálatra mentem be. a saját dokimhoz (aki egy fillért nem fogadott el, de minden nap bent volt nálam és a babánál az intenzíven, amíg szükségünk volt rá!!!) és a szülésznőmhöz. . (aki szintén nem fogadott el pénzt!!!)
    kiderült, hgoy 220-s vérnyomással szaladgálok, egyből szülőszoba, szigorú fekvés, összefutott a fél kórház (komolyan vagy 8 doki látott) felhívták a szakmailag legöregebb, legképzetteb és legtapasztaltabb dokit, akit mindenki "csak" Tanár Úrnak hív. .
    mivel nem tudták megakadályozni a dolgot, hajnalban császár lett a vége. . a dokimat otthonról hívták be, de mire beért az ügyeletes orvos, meg még ki tudja mennyien (altató, PIC-s doki . . . stb) már a műtpben voltak velem. . . ) a dolog végül jól sült el, de ehhez kellett ez a maradi felfogás is. . szerintem. .
    és a lényeg, senki nem fogadott el pénzt és mégis becsülettel, tisztességgel végezte a munkáját. . össz. 3 hónapig voltunk bent. ott sok a problémás kismami, mert 30 hét alatti korababák 90 %-ban itt landolnak, de még így is nem volt nap, hgoy ne állított volna meg valaki, hogy hogy vagyunk, mi újság, mikor mehetünk haza. . mert tényleg érdekelte őket!!! és itt a lényeg!!! lehet bármilyen szerintetek elmaradott egy kórház, ha a szakmai része ok, és emberileg is ok. . akkor ott már történnek csodák. . tudjátok, eredetileg nem ott akartam szülni, pont azért mert én is olvastam, hogy milyen fontos, hogy én választok és miket lehet választani, labda, medence, bordásfal, otthonszülés. . stb. . ma már nem mennék máshová. . .
    és, ha nem ennyire konzervatívok? akkor mi történt volna?? Amerikában, megtörtént eset, hogy a kora babát 1100 gr-l hazaadták, mert a biztosítás eddig volt érvényes. . 3 naposan. . ez a követendő??? biztos megvan midennek az előnye és a hátránya is.
    de a lényeg, itt Mo-. n mindenki maga dönti el, hgoy hol akar szülni, kinél akar szülni (és ez nem kerül mindig százezrekbe, sőt!!!), itt is lehet otthon szülni, itt is van bába. . kérdés, hogy érdemes-e. . .
    én úgy gondolom, hogy mindenkinek megvannak a maga korlátai, és azt vegye figyelembe. . Ne általánosítsunk, országra, nemzetre. . .
    ennyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. március 29. 21:09175.
    Én is 160 vagyok de leragadtam az autós párnáknál.
    Itt valami gond van. Párnákat gyűrtök ide-oda, hát mögé, fenék alá ?
    Minek ?
    Teljesen instabillá válik az ember, nem ?
    Honnan az a képzet, hohgy látni kell az autó orrát ?
    A Papa biztosan nem látja a "porséjét" :-))
    Nem az orrot kell látni és nem kelln kínai babává hülyülni egy kocsiban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. március 29. 21:08174.
    Sziasztok!
    Én 161 cm vagyok, de sosem éreztem magam olyan kicsinek. . .
    Vannak nálam alacsonyabbak is.
    És kifejezetten előnyös akkor, amikor az ember beleszeret egy 180 cm alatti férfiúba. . . :))) Nevezetesen 175 centi magasba. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2005. március 29. 20:46173.
    Én nem tudom, hogy van ez a dolog a baba-mama hosszával, az én dokim vmi csípőméretet(az enyémet) és (fej?)körfogatot (a babáét) emlegetett. Én 150 vagyok, Bálint meg 52 cm volt, komplikáció nélkül, gyorsan lett meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (172)
     
  5. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2005. március 29. 20:37172.
    Engem most már nagyon érdekel, hogy hogy is van ez a császármetszéses dolog. Valaki írta, hogy ha a baba meghaladja a mama 1/3-át hosszban. De ez nem lehet így igaz, mert unokatesóm 154 cm, a babája 54 cm volt (az ultrahang alapján ráadásul 56nak mondták szülés előtt), és fel sem merült a császár. 1 éve szült. Amúgy anyu a maga 155 centijével simán megszült engem, aki 56 centi voltam. Igaz, 25 éve még nem volt ultrahang, de simán megszült, a magzatvíz elfolyásától számított 1, 5 órán belül megvoltam, pedig 1. szülése volt anyunak. Mikor jóval később az öcsém született, már volt ultrahang, ő is jó hosszú baba volt, talán 54 cm, de akkor sem merült fel a császár. Most akkor orvosa válogatja, vagy hogy van ez??? Még nem aktuális ugyan a baba, de én semmiképpen nem akarok császárt csak a baba hossza miatt. Márpedig a 158-160 centim (minden mérés más magasságot mutat) 1/3-át könnyű meghaladni hosszban, mert nálunk a családban csak hosszú babák születtek eddig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 20:23171.
    Bocs, Szi-monit gondoltam :-O

    Viszont Vivibabynek meg teljesen igaza van: mindenkinek mas tetszik es ez nagyon jol, is van igy! :-) Meg szerencse, hogy nem mindenkinek a magasak tetszenek :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (170)
     
  7. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 20:20170.
    Vivibaby, en is megneztem a kislanyodat, nagyon helyes!
    Lattam, Vonyarcon laktok! En meg Zalaegerszegröl szarmazom! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595248 (167)
     
  8. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 20:19169.
    Holdsarló, sajnos remenytelen eset vagy, ugyhogy többet nem valaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (168)
     
  9. 2005. március 29. 15:30168.
    Ezen az elmaradott Magyarországon nem adják ki a gyereket, amíg esik a súlya, illetve nem látják, hogy megy a szoptatás+fejés. Én is lógattam a cicin a kórházban, volt hogy egy óra hosszáig - de a mellem csak felázott, és sebes lett - tej viszont nem lett több.

    Ne mondd már nekem, hogy egy 3, 5 kg-os babának elég egy szopira 10 mg anyatej!!!! Egy hétig folyton doktornénihez rohangáltunk, mire elrendelte a szopi mérést. És kiderült, hogy 10mg tejcsi volt neki. És érdekes, mihelyst jóllakott (két hét után végre. . . ), abbahagyta a folyamatos bömbölést.

    A medela elektromos mellszívója nagyon klassz, és ha nem jött a mellemből semmi, akkor is fellazította, és jót tett. A barátnőm pedig napi fél liter helyett (ez volt a kézi fejés eredménye) a medelával 1 litereket adott le naponta.

    Örülj neki, hogy nálad bevált a tejszaporítás - tulajdonképpen nálam is, de mindig alatta volt a gyermekeim igényének. Én ilyen voltam. És ennek semmi köze sem országhoz, sem szoptatós ligához, se semmihez, csak az én mellemhez és hormonjaimhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (153)
     
  10. Torolt_felhasznalo_595248
    Torolt_felhasznalo_595248
    2005. március 29. 15:18167.
    Köszönöm szépen Vivibaby.
    előzmény:
    Vivibaby (166)
     
  11. 2005. március 29. 15:10166.
    Nagyon szép kislányod van! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595248 (165)
     
  12. Torolt_felhasznalo_595248
    Torolt_felhasznalo_595248
    2005. március 29. 15:03165.
    Sziasztok! Én sem olvastam végig az összes hozzászólást, de szerintem az egyik legkisebb vagyok köztetek a 147 cm-mel. Igaz mindenkinek azt mondom hogy 151 vagyok, az úgy egy picit jobban hangzik. Nekem is van egy 3 éves kislányom, aki császárral született. Sima szülésnek indult, de császár lett belőle téraránytalanság miatt. Amúgy a lábom 32-33-as volt szülés után 33-34 es lett. Alkalmi cipőket magas sarokkal sajnos sehol nem kapok, úgy kell azokat csináltatnom. De már volt katicás szandálom is. :) szi_moni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. március 29. 15:01164.
    Sziasztok!

    A magam 173 centijével "idepofátlankodok", remélem nem haragszotok! :-) Nem "sorstársként", csak egyszerűen továbbfűzném a kicsik vs. nagyok sztorit. :-)))

    Szerintem az a legszebb az egészben, hogy minden pasinak más tetszik, ezért mindegy, hogy alacsony vagy magas egy nő, valakinek pont az fog bejönni. Találkoztam már mind a két a véglettel, olyan férfivel, aki kijelentette, hogy csak magas nővel tudna járni, mert számára egy igazán "jó" nő csak magas lehet, és olyannal is, aki bolondul a kis nőkért, mert azok olyan formásak, aranyosak, szeretgethetők.

    A lényeg az, hogy magunkat elfogadjuk olyannak, amilyenek vagyunk, mert ha magunkkal békében élünk, akkor könnyebben szeretnek mások is. Sajnos sokszor -a média hatásásra- hajlamosak vagyunk alábecsülni magunkat, pedig az számít igazán, amit belül érzünk! Velem is sajnos rengetegszer előfordul, hogy nem érzem magam jól a bőrömben (bár érdekes módon a magasságom azon kevesek közé tartozik, amivel elégedett vagyok :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 29. 15:00163.
    Az előző barátom 195 cm volt, a mostani 180 cm. Imádják, hogy pici vagyok. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411882 (159)
     
  15. 2005. március 29. 14:46162.
    Sziasztok!
    Nem olvastam az összes hozzászólást.
    Én 157 cm vagyok. A barátaim mind igen magasak. Soha semmi gondom nem volt a magasságommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 29. 14:40161.
    160= 160as hozzászólás nya. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (160)
     
  17. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 29. 14:38160.
    160. Amúgy végigolvasva a topicot, úgy tűnik legtöbbünknek igen. Én nem értem miért, részemről épp tegnap álltam a kanapéra, hogy magasabb legyek a 165ös barátomnál :DD Erre leszedett, hogy így vagyok csini. "De engem néha naoooon zavar" Pedig csak kb 1 fejjel nagyobb, hát mégha magasabb lenne. . . hm nekem nem kellene :-(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411882 (159)
     
  18. Torolt_felhasznalo_411882
    Torolt_felhasznalo_411882
    2005. március 29. 14:34159.
    Kedves pici lányok!
    A legjobb barátomnak kb már 2 éve nincs barátnője. ELőzőleg volt egy 4 éves kapcsolata. Nem tudom hogy ő pontosan hány cm, de 160nál valamivel több.
    Nem tudom mi ennek az oka, hiszen a srác nagyon kedves, aranyos. Csakhogy az átlagos magasságú lányokat az alacsony pasik nem érdeklik! A 2 év alatt persze volt, 1-2 futó kapcsolata, de hát azok a lányok. . . hadd ne mondjam.
    Tehát, alacsony lányok, nektek mindenképp magas pasi kell???!!!
    Nbaby
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 29. 14:20158.
    Én nem igazán tudok mit kezdeni a magas pasikkal, egyszerűen nem szimpik, haverral is mindig vicelődöm, később érkezünk talira, mint ő, ül egy széken én meg odaintek, hogy FEL ne pattanjon és úgy kap üdvözlő puszit :D

    De tény már chaten is, ha csak leírtam 142 odavoltak, élőben meg de ari bla bla. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_476203
    Torolt_felhasznalo_476203
    2005. március 29. 12:43157.
    Én 156 cm, néhe elgondolkodtam azon, hogy jaj de jó lenne nagyobb lenni, de rájöttem hogy a pasik imádják a pici csajokat!!Legalábbis azok akiket én ismertem, ismerek. Sőt a párom is azt mondta hogy ha magas lennék nem tetszenék neki ennyire, pedig ő 180 cm:-)) És nekem is mindig magas pasijaim volak, apró termetem ellenére. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 29. 12:15156.
    Jó szám az a 35ös sokáig annyi kiló volt, most már csak a lábam annyi :P

    Jah anyu poénkodott nemrég. . 36os lett burda szerint 2 méretem, "legalább kapsz már ruhát" hehehe. . . frászt kaptam mikor fogtam a centit. . , de muszáj volt, mert utóbbi 3 évben no mozgás, itthoni meló és látszott a hatás, gondoltam drasztikusabb lesz centikben, az lett. 82ről felment 90re a csípőm, hmmm ideje tornázni. Jah ruhák, hát igen most se jobb, mert attól még 142 vagyok és vettem egy nacit 15 cm-t vágtam csak le belőle, nem ijesztőő á nem, eddig 145ös méret tuti volt, csak ugye hosszú, most sztem gázosabb a helyzet :P Mert azok épp szűkek csípőben pl. Jah ráadásul 4. hónapja szedek fogigátlótablit, és mellem is nőtt majdnem 2 méretet. . hát kész vagyok :DDD
    (tetszene esetleg, ha nem lenne csíkos, ráadásul piros csíkok brrr)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923335 (155)
     
  22. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2005. március 29. 12:05155.
    35-ös!!! Ez sajnos a legrosszabb, mert a női szortiment 36-tól kezdődik, a gyerek meg legtöbbször 34-nél ér véget. Egy cipőgyártó cégnél dolgozom (már amikor nem a gyerekeimmel vagyok itthon), hát ott sem kaptam sokat, egy pár 3-as méretű papucsom volt benn a munkahelyemen, de az is lötyögött:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (154)
     
  23. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 11:56154.
    Szia Eri!
    Gratulalok a ket csemetedhez es a szopihoz is! :-)))
    Akkor te is a meg kisebbek köze tartozol a 150 centiddel ;-)))
    Hanyas a labad? Nekem szerencsem van, az enyem 36-os, erre mar lehet könnyen cipöt venni.
    Klara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923335 (151)
     
  24. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 11:54153.
    Az elsö HETEN normalis a fogyas, kb. -15%-ig. Itt.
    Az termeszetes megint csak, hogy fejögeptöl nem jön semmi. En is probaltam (szerettem volna egy-ket adagot lefagyasztani, hogy az apjuk is tudjon nekik enni adni, ha kell), nekem sem jött.
    Az osztak bebi is elalszik a cicin, de közben szopizza. Szerintem a magyar is ;-)
    Meg egyszer: ha belövellt a tejed, akkor mar NEM LEHET keves! Csak a modszer a rossz, ahogy probaljak a mennyiseget növelni. Ezt nem en talaltam ki, hanem nalam sokkal okosabbak, de nalam bevalt (es ennek örülök nagyon!).

    Amugy honnet tudod, hogy keves volt a tej? Mert sirt a baba? Mert fogyott? Ezek közül egyik sem a "keves tejre" utal. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (152)
     
  25. 2005. március 29. 11:38152.
    A kórházban NEM kaptak tápszert!! Viszont mérték őket a csecsemőosztályon naponta egyszer - és az én gyerekem csak fogyott és fogyott, ami az első napon normális, de aztán nem. És otthon se gyarapodott, és a doktornéni felfedezte rajta az alultápláltság minden tünetét - ezért kaptam a mérleget, hogy nézzem már meg, mennyi a tej. Kiderült, kevés. Jó, akkor jön az állandó szoptatás. Szabály szerint max. két óránként, a végén fél óránként. De még mindig nem kapott tápszert, két hetes koráig. Akkor besokalltam. A tej nem lett több, gyerek éhezett, nekemelegem lett. És nem tudom, lehet, hogy az ausztriai újszülött elcuppog egy cicin öt órán keresztül anélkül, hogy elaludna, a magyar nem. Biztos a rendszer hibája. A kicsivel szopi után még jó ideig (minimum fél órát, ha nem többet) fejtem kézzel is, és elektromos fejőgéppel is, kijött három csepp. Ahol nincs, ott ne keress.

    Ennek ellenére büszke vagyok rá, hogy a 10 grammról 100-ra fel tudtam tornászni a mennyiséget, és van egy két trükköm, amit lehet alkalmazni a hozzátáplálás mellett, hogy megmaradjon a tej, és a baba szopjon is. És nem mondanám, hogy nem értek hozzá.

    Amúgy Mo-on nem kapnak az újszülöttek tápszert a kórházban, hanem anyatejet - ha az anyáé nem elég, akkor másokét. De amíg nem esik nagyon a súlya, nem adnak neki semmit. És ezt most hagy tudjam már én jobban, aki Mo-on szültem. . . . . Eleve a gyerek folyton velem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (149)
     

Címlap

top