Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSIK - max.160cm magas!

Torolt_felhasznalo_225243
Torolt_felhasznalo_225243
Létrehozva: 2005. március 27. 09:37
Sziasztok sorstarsak!
Erdekelne, ti hogy elitek meg a kicsi termeteteket.
En 160cm es 49-50kg vagyok.
Engem egy idöben nagyon zavart a "kicsisegem", szerettem volna ugy 10 centivel magasabb lenni. Örökke 10-12cm-s sarku cipökben futkostam.
Mara hozzaszoktam a termetemhez, de a cipöim sarka meg mindig magas (de mar nem mindig 10cm) ;-)))
Ti hogy viszonyultok magatokhoz?
Üdv., Klara
  1. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2005. március 29. 11:31151.
    Sziasztok!

    Én is aprónak számítok, az alig 150 cm-mel:-) Imádom a méretemet, egyáltalán nem érzem hátránynak:-) Általában szívesen segítenek levenni a boltban a felső polcról a cuccokat, a buszon is jeleznek nekem, ha nem érem el a gombot:-) 2 kis törpöm van: Bogikám már 5 éves nagylány (talán nagyobb lesz nálam, mert már most nagyobb, mint én voltam elsős koromban!), 2700 gr és 49 cm volt, Bálintkám pedig 2 éves lesz, kis vasgyúró, 3650 gr és 52 cm a születési súlya-mérete. Ja igen, 3/4 óra(!!!) alatt megszületett, simán!!!! Nála nagyon féltem, hogy császár lesz, de szerencsére nem volt rá szükségünk! Mind2en sokáig szopiztak, 10, 5 illetve 11 hónapos korukig. Bogi szépen fokozatosan választotta el magát, Bálint viszont drasztikusan hirtelenül-bárányhimlős lett:-((( Tele volt az egész kis szája hólyagokkal. Utána pedig már el sem fogadta. Szerencsére rengeteg tejem volt, és nem csak az első hónapokban.

    A legnagyobb gondom nekem is a cipővásárlás. A ruha még csak-csak megoldható kisebb alakításokkal, varratással, de normális cipőt találni rémálom.
    És a párom 186 cm:-)))))

    Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 11:18150.
    Engem meg megbamultak a parkban a padon, meg etteremben is. De csak Mo. -on! Nem mintha nem tettem volna ra egy nagyot ;-) Mi akkor is szopiztunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (148)
     
  3. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 11:17149.
    A szoptatast azert hagytam abba, mert mar terhesnek ereztem egy idö utan. Tudtam volna szoptatni meg, de nem akartam. Nekünk eleg volt igy. Egyebkent könnyek nelkül hagytuk abba, szep fokozatosan.
    Ha te mindig lemérted a babad szopi utan, az az elsö nagy hiba. En sose tudtam, mennyit szoptak az enyemek. A tejmirigyek szama tenyleg adott, de a keveset is lehet hatalmas mennyisegü tej termelesere sarkallni, cluster feedinggel. Ismered? Ez az, amikor 5 oran keresztül szoptatsz. Nagyon jo modszer, utana 2 nappal rengeteg tejed lesz töle. A masfel orankenti szopi KEVES, azert nem volt tejed. Latom, tenyleg nem ismered ki magad a temaban, ezt tenyleg nem rossz indulatbol mondom, hodd el! Van a lakohelyeden La Leche Liga? Az ebben bentlevö nök tudnanak neked egy par dolgot meselni a szopirol.
    A tej akkor keves, ha:
    - nincs napi 5-6 pisis pelus
    - nincs napi 2-3 kakis pelus
    - a baba böre kezd petyhüdni es nem olyan sima (vizhianyos)
    - a baba böre nem szep pirosas
    . . . meg meg van ket tenyezö, ezekre nem emlekszem (mar 3 eve nem szopizunk).

    Hidd el, nem tosszindulatbol mondom, hogy tajekozatlan vagy, de ha hozzataplaltal, tenyleg nem tudod, miröl beszelek. Es ez megint csak a magyar rendszer hibaja. Ha egy olyan korhazban születnek a gyerekeid, mint az enyemek, nem kaptak volna az elsö napoktol tapszert, 3-4 het utan beallt volna a tejed es tapszer, meg tea es viz nelkül is kijöttetek volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (147)
     
  4. 2005. március 29. 10:56148.
    Ja, igen. . . . Engem se bámultak meg, pedig szoptattam vonaton, buszon, vagy ahol éppen szükséges volt. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (146)
     
  5. 2005. március 29. 10:55147.
    Úgy gondolom, hogy ha halvány lila gőzöm nem lett volna a szoptatásról, akkor nem is szoptak volna két, illetve két és fél évig!! A tejmirigyek száma a női mellben adott - nem lehet szaporítani. Képzeld, szoptattam két óránként, sőt másfél óránként - gyerek két hétig éhezett és bőgött folyamatosan. A végén 10 grammokat szopott két mellből. Akkor kiegészítésnek kapta a tápszert, szigorúan szopi után, pohárból. És elértük a két mellből 100 grammot, mire pár hónapos lett - de addigra ez már kevés volt megint, kivéve a reggelit. Akkor elég volt az, ami éjszaka termelődött. Teje minden nőnek van, de nem mindenkinek sok. Ez megint egy olyan biológiai tény, ami nem függ se országoktól, se felvilágosító könyvektől. Ha annyi tejed volt, ugyan miért hagytad abba a szoptatást olyan hamar??? Az igazi művészet, sokáig fenntartani a tejtermelést. Van, aki elmehetne Riskának az első három hónapban, aztán semmi. Nekem mindig több lett, de a gyerek igényeit mégse érte el. És aztán azért kellet a nagyfiút pl. elválasztani, mert beteg voltam. És megkínlódtam vele, mire elapadt a tej.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (146)
     
  6. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 09:56146.
    Latod Holdsarló, ha te is hozzataplaltal, mert "nem volt eleg" a tejed, akkor halvany lilad nincs a szoptatasrol, akar ket evig szoptattal, akar nem. . . Az enyemek - keves tej mellett is - fel evig CSAK anyatejet kaptak. Es nem eheztek ;-)
    Ha lesz meg egy babad es szoptatni akarod, mindenkepp olvasd el a Stillbuch cimü kölnyvet Hannah Lothrop-tol. Nincs olyan, hogy keves a tej, ha mar egyszer belövellt. Ha növelni akarod a mennyiseget, sokszor kell mellre rakni a babat, akar felorankent, orankent is. En is ezt tettem, mert nem volt sok tejem. De aztan lett. Ha hozzataplalsz, sosem lesz sok tejed, mert megbomlik a kapok-kerek egyensuly. A szoptatas megint egy terület, amelyen Ausztria merföldkövekkel elörebb tart. Arrol nem is beszelve, hogy itt nem bamulnak meg egy nyilvanos helyen szoptato nöt, mig Mo. -on sok helyen el kell bujni, vagy eppen kiutasitanak a presszobol, ha szoptatsz.

    Igen igazad van: a gyerekmegörzes itt katasztrofalis, szidom is eleget nap mint nap. Ausztriaban a tömegközlekedes eleg jo. Nem mindenben vezet a nyugat. Ezt nem is vitattam soha. De sok mindenben. Es pontosan ezert kellene Mo. -nak eltanulni a jot, es persze viszont is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (142)
     
  7. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. március 29. 09:51145.
    Itt is van védőnő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (140)
     
  8. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 29. 09:49144.
    Sziasztok!
    Ez egy jó kis topic. Teccccik. Én 157 cm vagyok, 45 kilogramm, szőke vagyok, kék szemű, a barátom imádja, hogy olyan vagyok, mint egy baba. Babaarcom is van, 20-nak szoktak nézni, pedig 33 vagyok. Egyszer a személyimet is meg kellett mutatni, mert egy kis boltban nem akartak nekem alkoholt eladni. A gondom, hogy jogász vagyok, és hiába is vagyok határozott, talpraesett, ha úgy nézek ki, mint egy kislány. Pedig néha erősebben festem magam, néha sötétebbre festem a hajam, hátha segít, de nem.
    Gondom még a ruházkodás. Ti hol vásároltok? Egyetlen üzlet, amiben eddig még nem csalódtam, az az Orsay. Ott még 32-es méretet is tartanak, én 34-est hordok. Alig találok ilyen méretet más üzletben.
    A lábam is 34-es. Botrány. Néhány kisebb méretű 35-ös jó rám, de magas sarkú szandálokat sehol nem találok. Egyszer voltam évekkel ezelőtt a Wesselényin, de elég drága volt már akkor is. Lapos sarkú cipőkkel nincs gond, de magas sarkú cipőt nem találok. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 29. 09:46143.
    Anyukámék vettek egy házat a hegyekben. El akart menni a polgármesterhez valamilyen ügyben (én is vele voltam), nyári ruhában. (156 cm anyukám) Becsöngetett - kinézett a polgármester felesége. A kapu viszonylag messze volt a háztól, úgyhogy annyira nem látta ki van ott. És elkezdett ordibálni "nem takarodtok onnan gyerekek azonnal?? nem megmondtam, hogy ne szórakozzatok a csengővel??" :-)) Anyukám nem tágított, erre közelebb jött, még mindig veszekedve - aztán nem győzte kérni az elnézéseket :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (141)
     
  10. 2005. március 29. 09:43142.
    Igen sok baba halt meg régen - lehet, hogy nem éhen, mert higított tehén, illetve kecsketejet kaptak, illetve szomszédasszony tejét, ha ő is éppen szült - hanem hasmenésben, és egyéb nyavajákban.

    Az én gyerekeimet az első naptól hozzá kellett táplálni, mert nem volt elég a tejem. Viszont az a kevés megmaradt sokáig, két, illetve két és fél évig szopiztak.

    Látom, hogy itt mi a jobb, de azt is, hogy mi nem. Mert nem minden jobb! (A tömegközlekedés pl. egy nagy katasztrófa. . . . , ugyanígy a kisgyerekek ellátása, nincs pl. bölcsőde, és hogy menjek dolgozni, ha az ovi 8-tól fél 4-ig van nyitva?)

    A Hebamme egyszerűen szülésznő, és nem követi a gyerek fejlődését 18 éves koráig, mint itt a védőnők!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (140)
     
  11. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 09:26141.
    Ez total ari :-)

    Engem is szoktak gyerekek kislanynak nezni (a majdnem 33 evemmel). . . es kerdeseket, mint "anya, hova fut a kislany?" hallani, föleg ha sportolok es nem vagyok "normalisan" felöltözve ;-)
    előzmény:
    Álomhajsza (141)
     
  12. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 29. 08:49140.
    Köszönöm, Koekje, en is teljesen igy gondolom, 100%-ban egyet ertek veled!
    Ja, Ausztriat is tuszkoljak mar kifele az EU-bol: hogy a feneben lehet iiiilyet tenni, hogy egy frissen szült nö HAZAMEHET a korhazbol?? FUUUJ!

    Kószáló, Nemetorszagban is van vedönö, itt Ausztriaban is van, egyenlö a szülesznövel, Hebammenak hivjak, a szüles utan minden nap jön egy hetig, ha valami probi lenne, tovabb is. Fizeti a TB.

    Kysslina, azert az elötejet=kolostrumot egy kicsit összekeverted valamivel, mert az bizony egy es ugyanaz. A nök 99, 2%-anal kepzödik ez bizony, hogy a szüles elött vagy csak utana, az mellekes (elötte ugy sincs ra szüksege a bebinek). Ja, es abban sokkal több immunanyag van, mint a kesöbb belövellö anyatejben. Es az MINDEN babanak eleg! Tevhit, hogy hozza kell taplalni. 100 evvel ezelött, amikor meg nem volt tapszer, sok baba ehenhalt volna, ha igaz lenne, amit irsz. Ha tenyleg az egeszsegügyben dolgozol, akkor nagyon hianyosak az ismereteid. Eleg, ha elolvasol egy jo, szoptatasrol irodott könyvet, ez mind benne van.

    Holdsarló, nem tudom, ki jar Mo. -on orvoshoz innet, de azt egy percig sem allitottam, hogy otthon nincs jo orvos (pl. a baratnöm is egy SZUPER nögyogyasz, egy masik egy nagyon jo fogorvos!). En altalanossagban a maradi SZÜLESZETRÖL irtam, abban meg van mit behoznia az orszagnak.
    Tudom, hogy Nemetorszagban elsz, meg emlekszem ar Erdapfelre ;-), de ezek szerint meg nem eleg regota ahhoz, hogy felismerd az ottani elönyöket. Majd rajössz meg te is. Es ez nem Mo. lenezese, csak a helyzet objektiv megitelese.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (128)
     
  13. 2005. március 29. 01:50139.
    melyik idegen szót nem értetted kedves?

    komplikáció?
    galiba?
    kolostrum?
    immunanyag?
    koncen trált?
    voks?

    *"Itt nem mindenki olyan "muvelt" mint te. "

    tudod ezek után már valóban elismerem, hogy nem mindenki annyira művelt mint én. Te messze alulmaradsz. A többieknek gondja nem volt vele. Ajánlom: művelődj! Rádférne!

    elmagyarázom jó?
    komplikáció: nehézség (ebben, az adott esetben, azaz orvosi esetben a magyar nyelv a komplikációt használja)
    galiba: baj
    kolostrum: előtej, topictársam használta előttem
    immunanyag: a szervezet védekezőrendszere által használt anyagok általános kifejezése.
    koncentrált: hát koncentrálj, osz't rájössz!
    voks: szavazat
    előzmény:
    ezmarsok (131)
     
  14. 2005. március 29. 01:30138.
    Kissebbségi komplexus? DDD Te már csak tudod. Erről ennyit.

    Mit gyűjtöttem én ki az internetről? Talán Semmelweis nem általános műveltség? Eü-s lévén meg az a minimum, hogy tanultam, hogy mikor jöttek rá a gyermekágyi láz miértjére. Neked talán Semmelweishez guugli kell?

    Sajnálom, hogy az anyák megmentője számodra nem alapműveltség. . nagyon sajnálom. Ez már nem rólam mesél.

    Miért lennék szétesve? nem tudsz érdemben válaszolni, és kezded új néven, új nickkel a szemétkedést? Valóban, az ilyen emberek miatt mint te, ment el a kedvem attól, hogy beszélgessek (egy időre). Csak tudod, időközben rájöttem, hogy vannak normális, beszélgetni képes emberek is, és nem vagytok ti olyan sokan, mint ahány nicket képes vagy legyártani csak azért, hogy engem szapulj. Ha olvasod az írásaimat, az azt jelenti, hogy direkt keresed, és még én vagyok szétesve. . . . -)))

    Nagyon nagy tudás kell ahhoz, hogy 4 év szakközépiskola, és egy év nőgyógyászati munka, majd két gyerek szülése után tudjam, hogy mi az az aelőtej. valóban. Most erre mit mondjak neked?? Ezen már csak röhögni tudok. Van akinek egész terhessége alatt cseppen tej a melléből, van akinek soha be sem indul. Persze ha te a gugliból tájékozódsz, akkor elhiszem, hogy ennyire futja (talán még gyereket is csak ott láttál, míg én kettőt szoptattam, és számát nem tudom, hogy hány kismamának meg segítettem)
    előzmény:
    ezmarsok (131)
     
  15. 2005. március 29. 01:18137.
    HA elolvastad volna amit írtam, akkor látnád, hogy azt írtam, ahány mama annyi féle a szülés, és éppen emiatt tartom indokoltnak, hogy legyen kéznél a segítség, ha neadjisten szükséges.

    Nem írtam, hogy Hollandia elmaradott lenne. Azt írtam, trendi a drog is. Azt írtam, nem kellene ezt trend-ből megfontolni. Nagyon sok függ attól, hogy egy országban mennyire gyorsan ér ki az orvos, ha szükséges, milyen távolságban vannak a kórházak, milyen gyors a mentőszolgálat. És nem utolsósorban, hogy a szülőnő körül mekkora család van, azaz tudnak-e neki mindenben segíteni, avagy nem.

    Magyarországon sok vidéki városban egyetlen kórház van, mire oda bebumlizik a mentő, addígra sokszor késő.
    Gátvédelem otthon is van, csakhogy mikor már a 4. baba születik, olyankor sokszor egyszerűen nincs idő rá (jónéhány szülésen ott voltam, mivel mint írtam , ott dolgoztam).

    Természetesen ebből a megfontolásból írhatnám én is, hogy M. o-n elmaradottak, egyenesen katasztrófális állapotok uralkodnak, és alanatura mindent át kell vennünk a Holland minta alapján, mert ott ugye a statisztika. . . Csakhogy a magzati halálozásnak csupán egyik tényezője a szülés, és az azt követő ellátás. Nagy hányadát képezik a terhesség alatti komplikációk, az alkohol, a dohányzás, az alultáplálás, és természetesen sok más rendellenesség is, ami részben összefügg a magyarok jelenlegi egészségi állapotával, így kissé túlzónak érzem a kórházi szüléseket, és otthonszüléseket ebből a szempontból szembeállítani, ugyanis éppen a lakosság rossz egészségügyi állapota indokolja a kórházi készültséget. Én inkább a koraszülések arányát tekintem mérvadónak, és az is katasztrófális. Márpedig nem csupán a korábban érkezett baba a koraszülött, hanem az is, amely kis súllyal születik, és ezek száma horribilis nagy otthon. Ezeknek a babáknak viszont életmentő az azonnali orvosi ellátás. Majd ha M. o-n olyan egzisztenciával rendelkezik, mint Hollandia, akkor lehet a Hollan példával esetleg előjönni, addíg viszont nagy könnyelműségnek tartom.
    Lehet megsértődni.

    Egyébként a drogon kár felhúzni magad, ott lehet legálisan vásárolni, azaz elfogadott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (123)
     
  16. Torolt_felhasznalo_864294
    Torolt_felhasznalo_864294
    2005. március 28. 21:15136.
    köszi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 28. 21:14135.
    Kikérdezem majd aput, ő emlegette mindig :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_160553 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_864294
    Torolt_felhasznalo_864294
    2005. március 28. 21:06134.
    megköszönném, ha esetleg erről valami bővebb infód is lenne. . . köszi:) (a címem: kriszti(kukac)csincsilla. hu. . . (jó lenne, ha normálisan tudnám vezetni az autót:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (130)
     
  19. 2005. március 28. 21:03133.
    1. Mondd, mit csinálsz ebben a topicban? Te is alacsony vagy, vagy csak kötözködsz? Ha a topicindító nem ért egyet azzal, amit kysslina* írt, majd megmondja, mint ahogy ha jól emlékszem meg is mondta. Innentől neked nincs közöd hozzá szerintem.

    2. Ha már kritizálsz, legalább tölts le egy magyar billentyűzetet a gépedre. Vagy anélkül "menőbb" a dolog? (Írnak a topicban páran külföldről, ha jól néztem, mindenkinek van ékezetes betűje)

    3. kysslina*-nak legalább van bemoldala - neked még az sincs. Úgyhogy a provokáló stílusú megjegyzéseidet tartsd meg magadnak, vagy vállald fel, ki vagy.
    előzmény:
    ezmarsok (131)
     
  20. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 28. 20:41132.
    Nekem 35ös és kb 10 éves cipőim vannak :( Járkálok is ezerrel mindenféle helyre, hogy 1-1t beszerezzek.
    előzmény:
    jerry-89 (116)
     
  21. 2005. március 28. 18:50131.

    Latom, mar megint nagyon okos vagy!

    Ja persze hisz kicsi vagy, es meg tarsul hozza egy kis kisebbsegi komplexus, igy aztan mindent szepen kigyujtogetsz az internetrol, es osztod az eszt mindenkinek, nagy szavakat hasznalsz(kesz idegen szavak szotara kell neha hozzad).

    Miert?

    Nincs ra megfelelo magyar kifejezes.

    Itt nem mindenki olyan "muvelt" mint te.

    Ugy irsz le mindent, mintha csak az lenne a helyes, amit te itt kigondolsz es leirogatsz.

    Te kis draga, miostanaban nagyon szet lehetsz esve.

    Olvasgatom az irasaidat idonkent, es egyre tobbszor kerulsz elllentmondasokba!

    "Már megbocsáss kedves, de az előtej nem egyenlő a csepekkel. . az előtej a tejbelövés UTÁN indul be. . . "

    Persze kesobb aztan mint nagytudasu mind ezt kimagyaraztad.

    Abban profi vagy, ez teny.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964242 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 28. 18:25130.
    Nem feltétlen, apu is mikor szóba kerül, hogy nekem saját autó, egyből mondta a pedálokat át kell alakítani. vhogy meg lehet hosszabbítani őket, és nem sufnimeló hanem ténleg van vmi ilyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_160553 (125)
     
  23. 2005. március 28. 18:22129.
    :-))) Levonhatod, ha akarod! Aki nagyfejű, és kicsi, azt már törpének nevezik - szerintem. És magas nők is lehetnek kövérek! Amúgy a médiákból az dől, hogy 175 alatt nincs csinos nő, erre reagáltam kicsit túlozva úgy, ahogy. Mindent összefoglalva, én szeretem, hogy akkora vagyok, amekkora.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. március 28. 18:05128.
    Én meg rengeteg aránytalan, nagyfejű, kicsi dagi nőt. És? Vonjam le belőle az EGY igazságomat?
    SZerintem sokfélék vagyunk, formásak és esetlenek, de ez totál nem függ sem a testmagasságunktól, sem hajszíntől, bőrszíntől. Nincs szabály.

    Persze ez csak az én véleményem, ettől még neked lehet az, ami.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (127)
     
  25. 2005. március 28. 17:57127.
    Lehet, de nekem ez a véleményem. Rengeteg esetlen magas nőt látok! És azért sajnálom őket, mert marha sz*r lehet olyan magasról esni. . . :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (122)
     

Címlap

top