Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSIK - max.160cm magas!

Torolt_felhasznalo_225243
Torolt_felhasznalo_225243
Létrehozva: 2005. március 27. 09:37
Sziasztok sorstarsak!
Erdekelne, ti hogy elitek meg a kicsi termeteteket.
En 160cm es 49-50kg vagyok.
Engem egy idöben nagyon zavart a "kicsisegem", szerettem volna ugy 10 centivel magasabb lenni. Örökke 10-12cm-s sarku cipökben futkostam.
Mara hozzaszoktam a termetemhez, de a cipöim sarka meg mindig magas (de mar nem mindig 10cm) ;-)))
Ti hogy viszonyultok magatokhoz?
Üdv., Klara
  1. 2005. március 28. 00:59101.
    Hidd el, hogy az a kispárna a popsi alatt vezetés közben egy cseppet sem zavaró. -))) Az én autómat sem az én méretemre tervezték, a fnekem alatt van egy párna, és a hátam mögött pedig egy direkt erre kifejlesztett háttámla, különben a műszerfaltól még a szélvédőn sem látnék ki-)) Én 160cm "mély" vagyok, a férjem hóna alatt szaladgálok. Engem sohasem zavart, nekem is a konyha- beépítettszekrény felsőpolcaival van bajm, de vettünk ilyen kis "fellépőket" a dollárosban, van belőlük mindenfele, és így elboldogulok. Ráadásul a konyhában a felső szekrények legalsó polcai is rejtelmesek nekem ha nem állok fel valamire, itt mindent kétméteres emberekre terveztek, közben itt nem is vagyok olyan aprócska a többi nőhöz képest sem (sok itt az ázsiai-)). Én vígan beviharzok a gyerekosztályra, lényegesen olcsóbban veszem meg magamnak a ruhákat, cipőket. . sajnos a cipőkkel gondom van azért, mert mikor kiérkeztünk Kanadába, a bal lábam középső lábújja két számot nőtt. Csak egyetlen lábújj!! Témáztam már, hogy legszívesebben levágnám, borzasztó, ha zárt cipőt veszek, akkor 37-es kell, ha szandált, akkor a 35-36-ban vígan elvagyok.
    Nemrégen vettem egy szabadidőruhát. Az extra smal méretű melegítőalsó a hónaljamig felért, és rendszeresen rálépek a nadrág szárára. Át kellett az egészet alakítanom, hogy hordható legyen. . Általában, aminek a feneke jó, annak a szára hosszú, aminek rövidebb a szára, abba meg nem férek bele, mert amilyen kicsike is lettem, nyakig ér a lábam, így jó beruházás volt a varrógép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220178 (66)
     
  2. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 27. 23:13100.
    35-36 voltam vagy 10évig, most szedtem fel :P Most 38! :DD Tappancs? 35ös :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (98)
     
  3. 2005. március 27. 23:0699.
    Sziasztok!

    Én is mélynövésű vagyok: 1585mm.
    A barátom 190 cm. eleinte mindenki mindig cinkelt minket, de aztán leszoktak róla. . . Én mindenkinek az orszörzetét nézem, ő meg a kopaszodó fejebúbját:)
    Viszont biztos lábakon állok: ehhez a testmélységhez 38-39es a lábam. . . A barátomnak meg a 190centihez 41es a lába. . . De sebaj így szeretjük egymást már 9 éve!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 21:5598.
    Hu, Kismancs, te tenyleg nagyon minike lehetsz! :-)))
    Megkerdezhetem, hany kg vagy a 142cm-hez? Es hanyas a labad? Biztos az is mini :-)

    Mflo, engem tulajdonkeppen nem zavar a kicsisegem, de ha egy jo tünder megkerdezne, hany centi is szeretnek lenni, akkor ugy 165-168 lennek, ha valaszthatnek.
    A szülessel kapcsolatban: persze, vegeredmenyben biztos, hogy az szamit, hogy minden rendben legyen, de azert több ut vezet a celhoz, es ha lehet valasztani, az mindenkeppen elöny.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 27. 21:3597.
    hm no én még tartok a szüléstől picit én még előtte állok :P 26 vagyok és 142 és hm semmmmmmmit nem érek el a polcokon :D grrr
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_684717 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_684717
    Torolt_felhasznalo_684717
    2005. március 27. 21:1996.
    Sziasztok! De örülök Nektek! Én is kicsi vagyok (a legjobb mérésem 154 cm volt). Sajnos, engem még a mai napig is zavar az alacsonyságom - pedig már 35 leszek és a férjem 182 cm. Csak elég sok kényelmetlenséggel jár a kicsisé, amit már ti is írtatok.
    A ruhákról: van olyan márka, akik csinálnak mindenféle hosszal nadrágokat és ott az S mérethez hozzá sem kell nyúlnom. Sajnos csak akciósan tudom megvenni, mert elég drágák.
    A szülésről: 2 gyermekem van, mindkettő császárral született, mert nagyon keskeny a csípőm. De én mondtam az orvosnak, hogy az a lényeg, hogy egészségesek legyenek, mert tisztában voltam a korlátaimmal.
    Szerintem, ha az ember már a szülésnél van, akkor csak az számít, hogy minden rendben menjen!!
    A gyógyulásom nagyon gyors volt a szülések után és rengeteg tejem is volt.
    más. . olyan jó olvasni, hogy ti kibékültetek sőt szeretitek is a magasságotokat.

    Mindenkinek szép Húsvétot kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 20:0095.
    Szia! Tudok neked egy jo tippet adni, hogy szülhetsz Ausztriaban tb-re, egy baratnöm is ezt tette fel evvel ezelött, miutan az elsö babajaval nagyon rossz tapasztalatai voltak otthon. Irok neked privit, ha lefektettem, a gyerköceimet, jo??
    A növered itt lakik Ausztriaban? :-)
    Szia, Klara
    előzmény:
    DeE29 (93)
     
  8. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2005. március 27. 19:3494.
    Sziasztok! Én is kicsi vagyok, 160 centi, 36os lábbal. Kamaszkoromban zavart az alcsonyságom, ma már egyáltalán nem zavar, sőt. A barátom 192cm, több, mint 2 éve vagyunk együtt. Eleinte nagyon furcsa volt, de megszoktam. :) Férfiak szempontjából nálam egyébként sose volt "feltétel" a magasság, voltak magas és alacsony barátom is.
    A kis cipőméret pedig kifejezetten előnyös, mert
    1. van több olyan fazonú cipő, ami 38-as méret felett már nem szép, de piciben szép kecses (pl. a nagyon hegyes orrúak, amik amúgy is pár centivel hosszabbak egy normál cipőnél).
    2. általában sokszor marad belőlük 1-2 pár, amit aztán olcsóbban adnak, csak vigye már el valaki.

    Szóval nekem az égvilágon semmi bajom a magasságommal, hátrányát még nem éreztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 27. 19:1793.
    Sziasztok!

    Elnezest, hogy "bejottem". .
    En pont az ellenkezoje vagyok, 180 centi magas:)
    Ugy gondolom, hogy a kicsiknek, es a nagyoknak is megvan a maguk elonye, es hatranya.
    A noverem pont 20 centivel kisebb nalam. . sokszor nyekergett, hogy nem volt jo az elosztas, de en mindig imadtam az o magassagat is:)
    Szerintem csak az a lenyeg, hogy hogyan viseljuk a magassagot.
    Lattam 150 centis lanyt esetlenul mozogni, es 180 centis lanyt, mint egy kis manocskat mozogni.

    Olvastam itt vkitol, hogy sajnalja a 180 centis kolleganojet. .
    Miert sajnalja? Nem ertem, na mind1.

    klarab! teljesen egyetertek Veled, amit a szulesrol mondtal! Most keszulok babazni, es Ausztriaban fogok szulni, mar targyalas alatt van:)
    Vegigasszisztaltam a noverem szuleset 3 honappal ezelott. . meg nem tertem magamhoz:-(

    Egy a lenyeg:) en helyesnektartom a pici lanyokat is, sokszor nezek rajuk kicsit irigykedve, es sokszor meg Ok neznek ram irigykedve.
    Mint szokeke a feketekre, es forditva:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 18:3592.
    Holdsarlo, ugy latom, nem erted: itt sem paterolnak ki, hanem megvan a lehetöseged ra, hogy hazamenj. Ha nekem - meg sokezer masik nönek - ez a jo, nem tudom, neked mi kifogasod van ellene. . . :-(
    Ha a te babaddal gond volt, megertem hogy maradtal. Az enyemmel nem volt gond, es nagyon jo volt hazajönni. Ezt Mo. -on nem tehettem volna meg. PONT. Többet nem irok a temahoz, remelem, ugy felig-meddig azert eljutott, mire akartam kilyukadni. . .
    A magyar szüleszetet a nögyogyasz baratnöm reven ismerem, hat, köszi szepen, nem szeretnek Mo. -on szülni, ha Ausztriaban is szülhetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (91)
     
  11. 2005. március 27. 18:2691.
    Ha te mindkét gyermekedet kint szülted, akkor biztosan tapasztalatból tudod, Mo-on hogy megy. . . . . ja, hogy hallottad? Az egy dolog! És ne keverjük az orvosok felkészültségét - ami Mo-on kiváló!, a rendelkezésre álló pénzzel, illetve az abból vehető felszereléssel - ami egyértelműen Ausztriában jobb! Mert a magyar orvos nem azért gyógyít úgy ahogy, és azzal amivel, mert nem tudna jobban, hanem mert nincs más, amivel tehetné.

    Lehet, hogy itt bent tartanak, mert pénzt kapnak érted (bár nem hinném, hogy CSAK ez lenne az oka. . . ) Kint meg hazapaterolnak, mert a betegkassza nem szeret sokat fizetni, tehát jobb, ha hazamész minél előbb. Sőt, az a legjobb, ha be se mész, hanem otthon szülsz!!

    A többiek pedig már leírták, milyen komplikációk léphetnek fel abban a bizonyos öt napban, illetve miért nem árt maradni. Én maradtam, a kicsivel tovább is a gondok miatt, és képzeld, mind a kettő több mint 2 évig szopott!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (88)
     
  12. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 27. 18:1890.
    hm majd végigolvasom csupa 160as van itt? :P
    142 cm 38 kilóval jelen :P És néha nagyon akartam 160 lenni :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 18:0989.
    #71
    Hogolyo, a baba a szopi elsö percetöl kap immunanyagokat, meghozza a legtöbbet az elsö cseppekböl, az elötejböl, ebben van a legeslegtöbb, meg a tejbelövelles elött. Ugyhogy a babanak semmi de semmi hatranya abbol, ha hazamesz vele. Nekem mindkettövel a 3. napon indult be a tejem, ehhez a korhaznak megint nincs köze. Aztan szoptak is mindketten sokaig, az elsö gyerekem 8, a masodik 12 honapig ;-)

    A deprimnek szerintem sem csak a korhaz volt az oka, ebben igazad van. Ugyanis nagyon jo korhazban szültem, mindenki tök aranyos volt hozzam, nagyon jo volt a kaja, kedvesek a növerek es az orvosok. Ugyhogy maga a korhaz nem volt hibas. Csak az, hogy en HAZAVAGYTAM. A megszokott körülmenyek köze. Es nem mertem menni, mert tapasztalatlan voltam, feltem, hogy lesz vmi a babammal stb.
    A masodikkal viszont hazamentem, es egy napig sem volt deprim :-)))
    előzmény:
    hogolyo (71)
     
  14. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 18:0288.
    #50
    Sajnos Holdsarlo, tenyleg igy van, hogy az osztrak szüleszet sokkal elörebb van a magyarnal, tetszik neked vagy sem, ez igy van. De ezt csak olyan tudja megitelni, aki mindkettöt ismeri.

    Az meg, hogy 5-6 napot a korhazban KELL kötelezöen tölteni szüles utan, csak a korhazat gazdagitja, mert több tamogatast kap igy az allamtol, ha mindig tele van. Ha mindenki hazamehetne - persze csak ha minden rendbe babaval es mamaval is - , meghalna az amugy is haldoklo magyar egeszsegügy.

    Arra meg mindig nem valaszoltal, miert ne lehetne hazamenni szerinted, ha mindenki jol van? Mert esetleg törtenhet valami? Miert, a korhazban nem? Vagy ha van valami, nem lehet bemenni? Egy szüles szerintem a vilag legtermeszetesebb dolga. En szemely szerint itthon szülnek a legszivesebben, lehet, hogy a 3. -nal meg is teszem ezt. Hollandiaban, ahol az otthonszülesek szama mara meghaladja a korhazi szülesekét, semmivel nem nagyobb a komplikacios szazalek, mint mas orszagokban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (50)
     
  15. 2005. március 27. 16:0487.
    Gyakran sajnos a pocakomat surolta a kormány, le is tíltottak a vezetéstől, a vizsgát majd csak két év múlva tettem le. Igaz, akkor is terhes voltam, de muszáj voltam vizsgázni , mert két évből kifutni nem lehet, én meg ezt nem tudtam . Így muszáj volt befejezni a vizsgát, igaz akkor nem 39 hetes terhes voltam, csak fele annyi .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220178 (81)
     
  16. 2005. március 27. 15:5586.
    Hát tudod, én mindenre tudtam akkor figyelni, csak arra nem, hogy "óvatosan" nyomjak. . . . . . . . Hogy lehet csinálni??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892196 (54)
     
  17. 2005. március 27. 15:5485.
    Szerintem nem jó, ha egy nő ilyen magas :-)) Nekem pont jó a 160 cm. A férjem 172, ez így pont ok.

    Kicsinek azért jobb lenni, mert bejönnek a magas, és az alacsonyabb srácok is. Ha valaki 177, akkor lehet, hogy lemond egy 170 centisről, pedig jóképű lenne. (Nagyapám 168 cm volt, és olyan jóképű, mint egy filmszínész. )
    előzmény:
    Nyer (78)
     
  18. Torolt_felhasznalo_220178
    Torolt_felhasznalo_220178
    2005. március 27. 15:2884.
    praktikus dolgokat nézve, könnyebb ha 10-15 centivel magasabb valaki a kicsiknél:)) gondolom beleolvastál a topicba, volt itt szó öltözködésről (nekem is szinte minden ruhámat alakítani kell), cipővásárlásról, buszon kapaszkodó fel nem éréséről, polcokhoz pipiskedésről, stb. :))))
    média sugallata engem spec. nem érdekel, én jól érzem magam így is, már megszoktam:)))))))
    előzmény:
    Nyer (78)
     
  19. 2005. március 27. 15:2783.
    Sziasztok!
    Én is közétek tartozom. :) 150-151cm vagyok, és 35-36os a lábacskám. :)Igaz fiatal vagyok még, de sztem már nem növök 19 évesen tovább. :) Engem nem zavar, ha nem mondják mekkora vagyok, észre sem veszem. Régebben, általánosban zavart, mert folyton cukkoltak, de most már jó. Azt veszem észre sok helyen előnyük van az alacsonyabb lányoknak. Aranyosnak tartanak minket, főleg a fiúk. :) Persze vannak hátrányok, nem is kevés (öltözködés miatt, nadrág hossz, brrr. . . ), de ugyanúgy a magas lányoknak is vannak hátrányaik. Mindenesetre +5cm-nek még örülnék. . . de ezt magassarkúval lehet korrigálni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_340261
    Torolt_felhasznalo_340261
    2005. március 27. 15:2682.
    153 cm :-) 48 kg

    és mivel a pasiknak általában tetszik, ezért nem is igen zavar. sokszor mondták hogy jó hogy ilyen kicsi vagyok mert ők így férfiasabbnak tűnnek :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_220178
    Torolt_felhasznalo_220178
    2005. március 27. 15:2081.
    hogy fértél be a pocakodtól az ülésbe?:)
    előzmény:
    sysy73 (68)
     
  22. 2005. március 27. 15:1980.
    Én nem szeretnék magasabb lenni. Pont így jó ahogy van.
    előzmény:
    Nyer (78)
     
  23. 2005. március 27. 15:1879.
    Érdekes módon mindig 175-178 cm-es pasijaim voltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (73)
     
  24. 2005. március 27. 14:5578.
    Sziasztok!

    Én 177 cm magas vagyok. Mondjátok el legyetek szívesek, szerintetetek miért jó az ha egy nő ilyen magas?
    A médiák sugallata miatt szeretnétek magasak lenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2005. március 27. 14:4977.
    Es szép & karcsú?
    Ha igen lehetett volna szupermodell. . . .
    előzmény:
    sysy73 (75)
     

Címlap

top