Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSIK - max.160cm magas!

Torolt_felhasznalo_225243
Torolt_felhasznalo_225243
Létrehozva: 2005. március 27. 09:37
Sziasztok sorstarsak!
Erdekelne, ti hogy elitek meg a kicsi termeteteket.
En 160cm es 49-50kg vagyok.
Engem egy idöben nagyon zavart a "kicsisegem", szerettem volna ugy 10 centivel magasabb lenni. Örökke 10-12cm-s sarku cipökben futkostam.
Mara hozzaszoktam a termetemhez, de a cipöim sarka meg mindig magas (de mar nem mindig 10cm) ;-)))
Ti hogy viszonyultok magatokhoz?
Üdv., Klara
  1. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2005. március 27. 14:4876.
    Nekem is sok gyerekruhám van.
    Kedvenc pizsamám egy békás.
    Felül egy békakirály, alul sok pici béka.
    8-10 éveseknek való a cimke szerint, de pont jó rám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. március 27. 14:4775.
    Elírtam, a 190 cm a jó.
    előzmény:
    sysy73 (74)
     
  3. 2005. március 27. 14:4374.
    Én is ha lehetne, akkor örülnék, ha kb. 170 cm lehetnék, de annál több nem szeretnék, inkább még kisebb, 165 cm is elég lenne bőven.

    Volt egy kolléganőm, Ő van vagy 190 cm . Kereskedelmi cégnél dolgoztunk, amikor zárás volt, akkor a pénzt a kolléganőm vitte el egy biztonsági őr kiséretében. Na, egyszer tök jól néztek ki, a 150 cm-es biztonsági őr kisérte a 180 cm-es kolléganőmet.
    Meg is kérdezte a kolléganőm, hogy akkor ki is kisér kit ?? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2005. március 27. 14:3573.
    En 163 cm vagyok, az se túl magas.
    Szeretnék vagy 15 cm-mel magasabb lenni, de mit lehet tenni. . .
    De azért nem aggaszt különösebben a dolog.
    Ennek ellenére, vagy épp ezért (?) csak a nagyon magas pasik tetszenek.
    MINIMUM 180 cm, de inkább 190. . .
    Ti hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 27. 14:0272.
    Meg tudlak érteni, bár én inkább a másik végletbe tartozom. Úgy 175 cm vagyok ami nem baj, de mivel nekem inkább olyan 160 cm barátnQim vagy unakanQvéreim vannak eléggé furcsán nézünk ki egymás mellett. A másik pedig a lábméretem ami 43, legutóbb is bementem egy boltba és mondtam az eladónQnek hogy hanyas a lábam. Ne tudd meg, majd hasra esett! Ez tök normális. De a végén pedig találtam magamnak egy tök jó cipQt, igaz hogy egy fiúval kellet harcolnom érte, és pár számmal nagyobb is, de imádom ezt a cípQt! Uncsitesóim szerint olyan mint egy bohóc cipQ! Az elején kicsitt nehéz volt hozzászoknom ahoz, hogy úgy sétáltam be anyával egy üzletbe, hogy 43-as lánykacipQt szeretnék, meg hogy öcséim azzal vigasztaltak, hogy ne legyek szomorú mert nQ ez nagyobbra is , meg ha majd kinövöm a mostani cipQm vesznek nekem majd két nagybQgQ tokot, meg mikor megszülettem a család egész jól szórakozott a golfütQ lábaimon meg hasonlók. De úgy látom, hogy a nagy láb rosszabb a kicsinél olyan szempontból, hogy kevésbé (!) nQies mint a pici.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. március 27. 13:1271.
    igen, ezzen az én családom is szokott röhögcsélni.

    34-es láb. . . hát igen, nekem is akkora. A legjobb az volt, mikor vagy 10 évvel ezelőtt az adidas boltban kinéztem egy cipőt. Kérdezem az eladót, hogy 34-esben van? Azt mondja, igen. Mondom, akkor kérem! Mire ő: próbálás nélkül elviszi a gyereknek? Mondom, nem, felpróbálnám előtte. Hát a pincéből kellett felhozni az állát, úgy leesett. :-) Egyébként ezt én is utálom, hgoy vagy 101 kiskutyás klumpát veszek, vagy leszokom a nőies darabokról, vagy csináltatok dupla áron. Bár mindig akad egy-egy eladó, aki rá akar beszélni a kerek orrú, pántos bilikék lakkcipőre :-D

    klarab!
    Nem tudom, miért lettél depis az első szülésed után. Nem vagyok biztos benne, hogy a kórház volt az oka. Évente többezer nő szül, viszonylag kevés lesz depis. Bár szerintem aki hajlamos rá, az otthon is beleesik. Egyébként nem vagyunk egyformák. Nekem semmi kifogásom az ellen, ha valaki a saját döntése alapján így vagy úgy de elhagyja a kórházat. Persze csak ha ezzel a gyerek egészségét nem veszélyezteti. Amúgy az a pár nap azért (is) van, mert a tejbelövellés a szülés utáni 1-4. napon történik meg. Amíg a tej el nem indul, a gyerek semmiféle immunanyagot nem kap, és mivel saját immunrendszere még nincs, így védtelen a fertőzésekkel szemben. Az 5 napot pedig itt Magyarországon is rugalmasan kezelik. Pl. ünnepnap, hétvége esetén (persze alapos, egyénre szabott mérlegelés után) lehet ez kevesebb is, orvosi engedéllyel.
    előzmény:
    sysy73 (65)
     
  7. Torolt_felhasznalo_744343
    Torolt_felhasznalo_744343
    2005. március 27. 13:1170.
    Sziasztok!!!Végigolvastam az oldalakat, imádni valók vagytok!!!Én jómagam 156cm-vel idetartozom, súlyom szerint a fogyiklubb tagja vagyok. Amúgy pedig iker terhességem volt és simán szültem:3, 55 és 2. 99 voltak a bébieim. Igaz 8 évvel ezelőtt:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. március 27. 13:0869.
    Hát ez az. . . . én is vettem ülésmagasító huzatot. . . . da ekkor annyira előre kell tolni a széket, hogy alában elérje a pedált, hogy beleütöm a térdem a kormányba. . . . . . . És kényelmetlen is volt.
    előzmény:
    sysy73 (68)
     
  9. 2005. március 27. 13:0468.
    Én amikor vezetni tanultam, akkor mindig vittem magammal kispárnát :) Csak akkor meg a lábam ért el nehezebben a pedálokhoz . . . Ráadásul még terhes is voltam , szülés előtti napokban még vezettem . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220178 (66)
     
  10. 2005. március 27. 13:0067.
    Én is felsóhajtottam, hogy de jó, vezethetek gyerekülés nélkül ! :DDDDDDD
    előzmény:
    sysy73 (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_220178
    Torolt_felhasznalo_220178
    2005. március 27. 12:4866.
    elég viccesen néznénk ki:)))))) napokban mondtam páromnak, hogy legszívesebben még egy párnát is tennék az ülésre, mert így sem látom az autó orrát:)
    ruhákkal kapcsolatban, sportruhában megtaláltam azt a márkát, aminek az sx-es nadrágja pont jó, nem kell belőle levágni:)
    előzmény:
    sysy73 (65)
     
  12. 2005. március 27. 12:4365.
    Amikor anno mondták a tévébe, hogy 150 cm alatt kötelező a gyerekülés a kocsiba, a tesómék ( megjegyzem, alacsonyabbak nálam ) cukkoltak, hogy na majd milyen jól fogok kinézni a gyerekülésben vezetés közben .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220178 (62)
     
  13. 2005. március 27. 12:4064.
    Sziasztok!

    Énis 155 cm vagyok, igaz, a súlyom az nem ehhez van méretezve. . . sajnos.
    Szülés: 8 hetes a kislányom, simán szültem, és 3750g volt :-) Könnyedén kijött. 3, 5 óra alatt megvolt az első fájástól számítva :-) Szóba nem került a császár. . azaz igen, de nem emiatt, és szerencsére minden rendben volt végül.
    Kószáló, én nemtudom, honnan jött ez annak az ismerős apukának, de láttam már különböző sebeket gyógyulni, és komplikációk hiányában a metszett seb gyógyul a leggyorsabban és legszebben, és a legkevesebb nem táguló, merev hegszövetet hagyva maga után.
    Gátmetszés: ahol én szültem, első babánál ált. vágnak, ami sztem nem feltétlenül kéne, ott is lehetne esetleg mérlegelni menet közben, de ha már ottvagyunk, akkor nem biztos, h. nekem kéne eldönteni, elvégre nem én látom, mi a helyzet, aztán szakadni nemjó. . sztem legalábbis (ígyis megbolondultam, amíg vizsgáltak-varrtak, inkább szültem volna még egyet, pedig a vágás mellett csak picit repedtem) Nameg a baba útját is megkönnyíti, szal van, mikor miatta kell.
    Tágulás: táguláson a méhszáj tágulását szokták érteni, és annak tényleg semmi köze a gátmetszéshez :-)
    Magasság miatt császár: a téraránytalanságban nem a magasság, hanem a csípő mérete számít, összevetve a baba méreteivel. Igaz, alacsony anyukánál nagyobb az esély, h. keskenyebb a csípő, de egyált. nem biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 27. 12:4063.
    Nekem is az esküvőre 34-es lábamra kerestünk jó sokáig fehér cipőt, végül találtunk egy szandált, első szülés után 35 lett a lábam , ma már 36-37-es cipőt hordok . . érdekes, a lábam nőtt . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103263 (60)
     
  15. Torolt_felhasznalo_220178
    Torolt_felhasznalo_220178
    2005. március 27. 12:3962.
    ha nem lehetne emelni a vezetőülést, előre is bajosan látnék ki:))))
    a polcokkal is így vagyok, mint Te, vásárlásnál is van, hogy meg kell kérnem valami langalétát, hogy vegye le a terméket, mert nem érem fel a felsőbb polcokat:)

    maszat, amikor készült a konyhabútorom, én is lejjebb rakattam a polcos szekrényt:)
    előzmény:
    bababetű (57)
     
  16. 2005. március 27. 12:3861.
    Engem annyiban zavart a "magasságom", hogy gyerekkoromban mindig a barátnőmet kellett elcsalnom , amikor mentem a tesómékért a suliba, mert én nem értem el a leszállójelző gombot a buszon .

    De most már felnőttként nem zavar egyáltalán, ha a boltba valamit nem érek el, akkor megkérek valakit . Nekem szerencsére még nem volt olyan eset, amikor bárki is beszólt volna .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_103263
    Torolt_felhasznalo_103263
    2005. március 27. 12:3560.
    hát igen. . ez a 34-s láb, pont az a határ, amikor még nem csinálnak felnőtt cipőket. .
    én viszont nem is szoktam a gyerekosztály környékére menni sem. . ezzel a súllya ?? :((
    de minden egyéb hülye kiegészítőt szoktam a gyerkőcöktől kölcsönözni. . (pl idétlen felhajthatós napszemüveget)
    néha jólesik kicsit infantilisnek lenni, ezt a magas emberkék sokkal nehezebben tudják megvalósítani. . :))
    előzmény:
    jerry-89 (59)
     
  18. 2005. március 27. 12:3259.
    Én 156 cm vagyok, 43 kg és mindehhez 34-es a lábam. Engem nem a méreteim zavarnak igazán, hanem az, ahogyan néhány ember viszonyul hozzá. Unom, hogy állandóan odébb löknek, ha nem én állok félre, hogy átnéznek a fejem fölött, hogy "finom" kis megjegyzéseket tesznek a törpékre. És az is idegesít, hogy nem lehet sem normális ruhákat, sem normális cipőket kapni erre a méretre. Kicsit égő 10 éves gyerekekkel együtt cipőt próbálni 36 évesen. És milyen boldog vagyok, amikor találok egyet, amin nincs hófehérke!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_103263
    Torolt_felhasznalo_103263
    2005. március 27. 12:3258.
    többek között ezért járok Twingoval :))
    ja és a konyhabútor. . hát igen, nálunk a fölső polcokat egy kicsit lentebb rakattuk az asztalossal. . . :) nem nagyon, de ez a kis csalás sokat számít a mindennapokban. . :)
    (igaz, a párom így rendszeresen lefejeli az elszívó kürtőjének az alját, de hát ő mindent lefejel, pedig nem is magas. . :)) )

    :))
    előzmény:
    bababetű (57)
     
  20. 2005. március 27. 12:2557.
    Na igen, ez az egy, amit utálok, hogy semmit nem érek fel. Pl. a barátnőm 182 cm, és a konyhaszekrényben a legfelső polcot is nemhogy eléri, de szinte rálát. . . . nos én a 2. -at pipiskedve, a 3. -at már csak székről. . . . . . .

    No és a kocsiból rosszul látok ki, mert több a holtterem. Pl. manapság olyan ocsmány nagy kocsikat, hatalmas fenékkel gyártanak, hogy amikor tolatok ki, semmit nem látok. . . . míg aki magasabb, az átlát felette. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103263 (55)
     
  21. 2005. március 27. 12:2256.
    Sziasztok !

    156 cm-emmel épp beférek ! :o))

    Amíg nem szültem, és is boldog voltam, hogy a gyerekosztályon találok ruhákat. . . . azóta sajnos szűkek lettek rám. :DDDD
    A lányom 3 kg és 55 cm volt, természetes úton született.

    A gátmetszés kell és kész. Aki nem akar, az keressen olyan szülésznőt, aki érti a gátvédelmet. Szerintem szülés közben bármiféle komplikácoió felléphet, és sokkal fontosabb az, hogy a gyerek jól ki tudjon bújni, mint hogy én két hétig nem tudok ülni. Fájt, fájt nemmondom, na de a szüléshez képest az már kismiska volt. :o))

    Fiatalabb koromban egészen addig zavart a "magasságom" amíg sorban nem találkoztam a barátaimmal, akik pont ezt szerették bennem. :o)) Azóta szeretem a tökmagságom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_103263
    Torolt_felhasznalo_103263
    2005. március 27. 12:2055.
    sziasztok!! én is kicsi vagyok 155 cm. Soha nem éreztem ennek hátrányát. . vagyis egy esetben igen. . a vonatokon a felső polcra nem tudom egyedül feltenni a táskámat. . de mindig van valaki aki kedvesen magától felajánlja, hogy segít feltenni és levenni is. . :))
    tényleg a védelmező ösztön az beindul a pasiknál. . :))
    amúgy a párom sem magas. . és a nagyon magas pasikért soha nem is rajongtam. . igaz, néhányat sikerült zavarba hoznom a magassága miatt. . pedig nem is mondtam semmit. . egyszerűen így alakult, jhogy még ők érezték rosszul magukat, hogy túl magasak. . :))
    a szülésről meg csak annyit, hogy én császárral szültem, de ennek legkevésbé a magasságom volt az oka. .
    a babám is kicsi volt (igaz, nagyon korán született) 35 cm és 830 gr. .
    Mostanra sem érte utól a többieket, de mindig azt szoktam mondani, hogy ha időre született volna sem állna a tornasor elején iskoláskorában. . :) (én is mindig a végén álltam)
    és tényleg, a jóból keveset adtak az égiek. . :)))
    Kellemes Húsvéti ünnepeket!!
    maszat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_892196
    Torolt_felhasznalo_892196
    2005. március 27. 11:5454.
    Gátvédelemmel megelőzhető a vágás! Ez annyiból áll, hogy olajokkal kenegetik, masszírozzák a gáttájékot, hogy könnyebben táguljon és ne legyen repedés! A kitolási időszakban nagyon óvatosan kell nyomni, nehogy a hirtelen fellépő feszülés hatására a gát berepedjen. . .
    előzmény:
    kószáló (52)
     
  24. Torolt_felhasznalo_892196
    Torolt_felhasznalo_892196
    2005. március 27. 11:5153.
    Nem akarok senkit sem riogatni, de bizonyos centi alatt tényleg kötelező a császár - ennek oka a méretaránytalanság a mama és a baba között!

    Sajnos az utóbbi hónapokban 3 tragédia történt, mert az orvosok nem császározták meg a mamákat, mondván az OEP keveset fizet egy-egy császárért. . :-(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. március 27. 11:4852.
    Én még nem szültem, de ezt a gátmetszés dolgot tényleg nem értem! Van, aki azt mondja, mint Kysslina, hogy a metszett seb gyorsabban gyógyul. Egy ismerős apuka (állatorvos egyébként:))) felháborodva pont azt mondta, hogy a szakadt seb könnyebben gyógyul, és nagyobb az esély, hogy nem nyilik szép, stb. . . és csak az a veszélyes, ha a végbél felé szakad. Most akkor pontosan mi a helyzet?

    És miért irod azt, Kysslina, hogy nincs köze a táguláshoz? Úgy értem akkor min múlik? Mert van, akinek nem szakad, nem reped, és nem kell gátmetszés sem. Mikor kell, és mikor nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964242 (51)
     

Címlap

top