Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSIK - max.160cm magas!

Torolt_felhasznalo_225243
Torolt_felhasznalo_225243
Létrehozva: 2005. március 27. 09:37
Sziasztok sorstarsak!
Erdekelne, ti hogy elitek meg a kicsi termeteteket.
En 160cm es 49-50kg vagyok.
Engem egy idöben nagyon zavart a "kicsisegem", szerettem volna ugy 10 centivel magasabb lenni. Örökke 10-12cm-s sarku cipökben futkostam.
Mara hozzaszoktam a termetemhez, de a cipöim sarka meg mindig magas (de mar nem mindig 10cm) ;-)))
Ti hogy viszonyultok magatokhoz?
Üdv., Klara
  1. 2005. március 27. 11:3451.
    a gátmetszés oka: a metszett, éles szélű seb gyorsabban, könyebben gyógyul, mint a repedt, szakadt. A szülésnél ha nem metszik, akkor kireped magától.
    Nem azért csinálják, mert ki akarják tölteni az üres perceiket. Sokmindennek nincs értelme valóban, de ennek van.
    az 5-6 nap. . . hát nézd, én dolgoztam nőgyógyászaton, nem olyan virgoncak azért a kismamák még szülés után. Otthon a legtöbb friss anya nem tud maga melett egész családot, ahogy hazaérnek, nyakukba esik az egész háztartás. Ha van segítség, akkor szerencsés, de nem mindíg van. 5-6 nap nem a világ, de pihenni tud, amire nagyon nagy szüksége van. A baba-mama szobákban pedig semmi másra nincs gondja, csak kettejükre. Addígra kiveszik a varratokat, és bátran nekivághat a mindennapoknak. Főleg császár után nem egy nagy élmény mozogni. Akkor pedig nagyon fontos éppen a lehetséges komplikációk miatt (mégiscsak nagy hasi műtét) megfigyelés alatt tartani. De ez a legfontosabb oka a sima szüléseknél, láttam már kismamát, sima szülés után, műhiba nélkül, tehát előre kiszámítható ok nélkül úgy vérezni a harmadik napon, hogy nem győztek szaladni vele a műtőbe. Lehet, hogy mire beértek volna vele a kórházba, addígra vége, ha nem bent fekszik.
    Ami szerintem nem jó, hogy nem betegek ezek az anyák, azaz jobb lenne egy kicsit jobban családbarát módon megoldani ezt, de ez szerintem már pénzkérdés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (21)
     
  2. 2005. március 27. 11:3150.
    Erre csak azt mondom - Pech gehabt. . . . .

    Az én lányom két hétig volt kék fény alatt. . . . . és nem három naponként nézték a billirubinját, hanem minden nap. de a magyar orvosok biztosan a nyomába se érnek a fantasztikus osztrák kollégáknak. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (45)
     
  3. 2005. március 27. 11:2949.
    sziasztok. nagyon örülök hogy hallok más picur emberekről is. én 152 vagyok van egy 4 éves kislányom ő már 1m de igy is kicsinek mondják a korához képpest viszont engem soha nem érdekelt a magasságom mindég voltak vannak barátaim soha nem csúfoltak e miatt a férjem 172 magas és mindég kiegyensúlyozott volt az életem. én is császárral szültem de nem a magasságom miatt ha nem mert 6 terhet veszitettem eddig és féltek a természetes szüléstől igez mind ez erdélyben történt ahol kicsit minden más mint Mo-n. a lányom kérdezte meg tőlem első ovodai napon hogy anya te miért vagy ilyen kicsi felnőtt? mindenjót kedves kis emeberek érezzük magunkat jól a bőrünkben mert nam a mekkora számit ha nem a milyen. Kellemes Húsvétot mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 27. 11:2848.
    Az, hogy bent kell maradni a kórházban, a mamát, és a babát védi. Nem a dokik hobbija, hogy ott aszalnak! Ugyanez a gátmetszés. Lehet, hogy kevesebb a gátmetszés, de mennyi a repedés, illetve szakadás?? Vagy erről nincs statisztika? Amúgy a tágulásnak nincs köze a gátmetszéshez.

    4 nap kórháztól depisnek lenni - igen rossz neked. Bármikor előfordulhat, hogy az embernek bent kell lenni. Én a másodikkal összesen 2 hónapot voltam kórházban, két hetes ciklusokban, elején, közepén, végén. De azt mondom megérte, mert fennált a veszély, hogy nem lesz semmilyen gyerek.

    De a téma nem ez :-)) Én jól elvagyok 160 centisen, mint írtam. Nem is szeretnék nagyobb lenni. Ez volt a célom :-) Anyukám 156 cm, őt már "túlnőttem".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (43)
     
  5. 2005. március 27. 11:2747.
    Most el kell búcsúznom, megyek sütök mégegy sütit .
    Mindenkinek kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok.

    Sziasztok

    Majd még visszaolvasok.

    Privibe is megtaláltok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 11:2646.
    Ja, az enyemek mindketten sarbag voltak, mint egy kis kinai. De vizygaltak a bilirubi erteket 3 naponta es semmi bajuk nem lett.
    Kek feny ala csak 20-as ertek ala rakjak a babakat, itt legalabbis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (40)
     
  7. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 11:2445.
    Meg valami: az elsövel nekem is nagy gatmetszesem volt es NEM 2 het alatt gyogyult, hanem 9 het mulva nögyogyasznak kellett felvagni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (40)
     
  8. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 11:2344.
    Nem azt mondtam, mindenkit rugjanak ki szüles utan. Azt irtam: mindenki dönthesse el maga, legyen meg a lehetöseg a SAJAT döntesre (persze csak ha minden rendben van).
    előzmény:
    hogolyo (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 11:2243.
    1. Es ezert van Mo. -on 95%-os gatmetszesi statisztika, mig nalunk 60% (az elsö szülöknel). . .
    Vagy a magyar nök nehezebben tagulnak, mint az osztrakok?

    2. Szüles beinditasa: a 2. gyerekem 12 nappal a kiirt idöpont utan született 3szor akartak beinditani a szülest, nem engedtem. Jo döntes volt, mert amikor magatol megszületett, kiderült: egy cseppet sem volt tulhordva.
    Az persze mas, ha azert inditjak be, mert nem jo a baba szivhangja, jelek vannak tulhordasra stb.

    3. En az 1. gyerekemmel depris lettem a 4 nap korhazi tartozkodas alatt. Miert ne lehetne egyedül eldönteni, problemamentes szüles utan, SZERETNEK-E maradni vagy sem? Aki akar, itt is maradhat 2 hetig is. Kinek a pap, kinek a papne. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (40)
     
  10. 2005. március 27. 11:1742.
    teljesen egyetértek veled. Én sem jöttem volna el a kórházból hamarabb, főleg saját felelősségemre. Akkor sem, ha nálam kéznél az orvos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (40)
     
  11. 2005. március 27. 11:1541.
    Egyébként a császár nálunk említés szintjén még a legelején szóba került, de csak úgy, hogy "ha esetleg nagy lenne a baba", merthogy a párom majdnem 190 cm. De végül kicsinek született a lányom, 51 cm és 2180 g volt. Viszont az egyetlen, aki nagyobb súllyal hagyta el a kórházat, mint amivel született :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454354 (39)
     
  12. 2005. március 27. 11:1440.
    Eredetileg azért jöttem a topicba, mert én is "kicsi" vagyok, 160 cm. Én pont így érzem jól magam, és nagyon sajnáltam a 180 centis kolléganőmet. Szerintem egy alacsonyabb nő sokkal formásabb!!

    Viszont muszáj hozzászólnom ahhoz is, amit írtál. . . . . .

    1. Gátmetszés: nehogy már a szülő nő döntse el!! Nekem e nélkül egyik gyerekem se fért volna ki! nagy "katasztrófa", két hétig fáj az ember gátja. Ki lehet bírni.

    2. Szülés indítása: Ha megteszik, biztos, hogy oka van! Az első gyereknél nem indítottak, a másodiknál igen. be volt kötve egs infúzió - nagy kaland! Lényeg, hogy a gyerek még éppen nem fulladt meg a köldökzsinórban!

    3. 5-6 nap kötelező kórházi tartózkodás: Legalább pihen az ember! Utána nem lesz rá idő, főleg, ha másik gyerek is van! Amúgy az én lányom az 5. napon sárgult be. Ha otthonról megyek vissza a) lehet, hogy nekem fel se tűnik, hogy sárga és meghal b) ő a csecsemőre kerül, én a nőgyógyászatra. Így velem volt egész nap két hétig. Az az öt nap se véletlen! Ugyanis a szülés utáni súlyosabb komplikációk ez alatt az idő alatt jönnek ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (21)
     
  13. Torolt_felhasznalo_454354
    Torolt_felhasznalo_454354
    2005. március 27. 11:0839.
    Sziasztok, én 150 cm vagyok és a fiamat, aki 3, 20 kg-val született, rendesen szültem. Szóba sem került a császár, sem a dokinál, sem nálam. Én egyébként nem bánom, hogy ekkora vagyok, soha nem éreztem hátránynak - a súlyomat már annál inkább (de ez is csak az utóbbi időben), meg kellene szabadulnom egy tizestől. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2005. március 27. 11:0838.
    Sziasztok!
    Én 157 centi vagyok, a 10 centis sarok alap volt, amíg össze nem törtem magam. :( Most a lapos dívik.
    Az én babám 3500 gr és 53 centi volt. Akkor az egyetlen volt a szülészeten aki tokával született. :-)))) Mondjuk az orvos nyomta a hasam, a szülésznő húzta a babát, de azért csak meglett. :-)
    Egyébként szeretem a magasságom, felkelti a védelmező ösztönt. :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 27. 11:0437.
    :))
    Mármint nem az tetszik, hogy összemegyünk, hanem a mélységmérő :)
    előzmény:
    hogolyo (36)
     
  16. 2005. március 27. 11:0336.
    hát, a tudomány mai állása szerint sajna. . . Bár, ha tényleg, akkor mélységmérő kell majd, nem magasságmérő :-)
    előzmény:
    sysy73 (35)
     
  17. 2005. március 27. 10:5635.
    Húh, akkor még össze is fogunk menni ??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 10:5434.
    Szia ny62!
    Mgneztem a bemedet, az en anyukam is 41-es!
    Eppen itt van nalunk husvetra es terelgeti az unokait (ök 4 es 6 evesek leszenk) :-))))
    Ö egyebkent szinten picike, 155cm volt, most kb 150, hozza 55-60kg.
    előzmény:
    ny62 (33)
     
  19. 2005. március 27. 10:5133.
    Látom mind fiatalok magytok, de azért elmesélem hogy jártam a magasságommal.
    Elmentem csontritkulás vizsgálatra. Először, mielőtt a gépbe fektetnének, felveszik az adatokat. Azt mondja a hölgy: Hány éves tetszik lenni, stb. , stb. Odáig jutottunk, hogy: Hány kiló tetszik lenni: Mondok neki, 70 körül (már ez sem kevés. ) Mondja ő: tessék csak odaállni a mérlegre! 75 voltam. Utána kérdezi: Hány centi magas Ön? 158 voltam, amikor utoljára m értek. Erre ő. No tessék csak oda állni. . . 153 voltam. Igy az az plusz 5 kg. átváltozozz minusz 5 centivé!
    Anno - nagyon régen - a lányomat normál uton és könnyen szültem. Ő sem lett magasabb nálam, a párja viszont több mint 190 cm! Tündérien néznek ki egymás mellett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. március 27. 10:4932.
    Pedig épp nemrég volt egy balhé az egyik kórházba, pont a császárról volt szó, három kisbaba meghalt , mert nem császározták meg az anyukát.
    Valahogy szóba került az is, hogy 150 cm alatt császározni kell. Állítólag ez az előírás, én nem láttam, de az orvosom mondta.
    Amikor felvetette a császár lehetőségét, akkor mondtam neki, hogy akkor inkább átmegyek másik kórházba, erre felbuzdulva gyorsan beírta a kiskönyvembe pirossal, hogy 148 cm . . .
    előzmény:
    hogolyo (29)
     
  21. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 10:4631.
    Nooen, egyebkent le a kalappal az ORIASbebihez! Könnyü szüles volt? Nem semmi suly! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453571 (27)
     
  22. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 10:4530.
    97 ota vagyok itt, a ferjem osztrak.
    Mindket gyerekem itt született. A 2. szülesem ambulans volt, utana 2!! oraval fogtam a bebim es jöttünk haza! :-)))) Olyan klassz volt közv. szüles utan itthon!!! Itt voltak a szüleim is, mindenki segitett.
    Aztan minden nap 1-2szer jött egy hivatasos szülesznö megnezni, hogy babaval es mamajaval minden OK-e. A kicsim pl. egy dekat sem fogyott vissza a születesi sulyabol, egy het utan mar 300gr pluszza volt :-)

    Nooen, nem mindent KELL neked eldönteni, de dönthetsz, ez a különbseg! Ha nem akarsz dönteni, ugyis megmondjak, szerintük mi a jobb. De nem kenyszeritenek rad semmit! Lasd az elözö soraimat az ambulans szülesröl.
    előzmény:
    sysy73 (24)
     
  23. 2005. március 27. 10:4129.
    sziasztok!
    155 centimmel pont "beleférek" a társaságba :-)
    Egyébként ezt a "150 cm alatt kötelező császározni" dolgot még sosem hallottam. De a párom, orvos létére csak annyit mondott, mikor megkérdeztem, hogy HEEE??!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453571 (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 27. 10:3928.
    Szia!
    Nalunk majdnem minden gatyo vagy farmer letezik un. Kurzgröße-ben, vagyis rövid meretben is, ezek nekem pont jok. Igy pl. a 34-es, normalis bösegü farmer hosszusagmerete kb. 77-78cm (belül merve), ez nekem pont jo! :-)
    Tudom, Mo. -on milyen nehez rövidebb meretü ruhakhoz hozzajutni, a textilipar csak az atlagos magassaguakra gondol :-(((
    előzmény:
    Kisbolygó (23)
     
  25. Torolt_felhasznalo_453571
    Torolt_felhasznalo_453571
    2005. március 27. 10:3927.
    sziasztok!

    én 158 centi vagyok és 4200 volt a bébi, simán született.

    Klarab1 persze sok hülyeség van de én néha nem bánom ha helyettem döntenek , mert úgy vagyok vele hogy csak jobban tudják. mondom mégegyszer persze sok hülyeséget is ránk kényszerítenek de biztos vannak dolgok amiket nem véletlenül találnak ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (21)
     

Címlap

top