Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meséljetek Máltáról!

RVanda24
Létrehozva: 2005. március 22. 09:52
Sziasztok!

Idén oda szeretnénk elutazni, mert nagyon hangulatos. De azt hallottam,hogy a tengerpart nem olyan szép. Nektek mik a tapasztalataitok? És melyik részére érdemes menni, melyik a legszebb??
Várom az élménybeszámolókat:-)
  1. Torolt_felhasznalo_436630
    Torolt_felhasznalo_436630
    2008. február 8. 16:5526.
    Akit érdekelnek infók máltáról, az kérdezzen bátran! Van némi tapasztalatom:P
    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2005-03-22  09:52
  2. 2005. május 11. 13:5725.
    Szia, én is most tervezem, hogy hova utazzam majd összel (én mindent elviselek, a pocsék konyhat, a rossz szallast. . . stb, csak a tömeget nem). Mindenképpen egy szigetre szeretnék utazni (nem feltétlenul Maltara), de még csak most keresgetek. Szerintem hallgass a szivedre! Ne hagyd ki Maltat!
    előzmény:
    RVanda24 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_886631
    Torolt_felhasznalo_886631
    2005. március 23. 12:0324.
    :)))) Hát persze. Ibiza. horvátország teljes egészében, Spanyolország főleg déli része, Florida, California, Japán, India gyönyörű és nagyon izgalmas, Svájc de ott a hideg egy kicsit taszít:)
    előzmény:
    RVanda24 (23)
     
  4. 2005. március 23. 11:5823.
    És mi az a hely, ami tetszik neked?? Bizti van ilyen:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886631 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_886631
    Torolt_felhasznalo_886631
    2005. március 23. 11:4922.
    Igen, igen nagyon hideg volt. Még a németek sem nagyon mentek bele. Nem is szerettem volna elvenni a kedved, csak tapasztalatot írni. Igaz nekem Kréta sem tetszett. Pedig nagyon-nagyon szeretek utazni, sőt én el is költöznék innen nagyon szívesen.
    előzmény:
    RVanda24 (21)
     
  6. 2005. március 23. 07:1921.
    Hogy hogy jeges volt a tenger??? Annyira hideg volt, hogy nem tudtatok fürödni? hát sajnálom, hogy neked ilyen negatívak az élményeid! Szerencsére nem sikerült elvenni a kedvem, mert a szigetek sztem gyönyörű (eddig csak képekből), a szállás meg szerencse kérdése hogy milyet fog ki az ember. De pont azért nyitottam ezt a fórumot, hogy kapjak ötleteket melyik szállodába érdemes menni. És hát kaptam bőven. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886631 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_886631
    Torolt_felhasznalo_886631
    2005. március 22. 23:2120.
    Sziasztok!
    Nem szeretném senki ellenszenvét kivívni, csak a saját véleményemet vagyis véleményünket írom le.
    Mi tavaly voltunk máltán június 7-12-ig.
    Hát nem volt melegem. Rövid nadrágot kétszer tudtam felvenni a hét utolsó napjaiban.
    Én nem szeretem a sziklás partot, szinte csak az van. A homokoshoz utazni kellet. Bugibbában laktunk egy 5 csillagos a sziget legnagyobb és legrégebbi szállodájában. Ibizán a 3 csillagos pont ilyen volt.
    Rettentően nyomasztó volt a Brit stílus, legalábbis számomra.
    Éppen felújjították a szállodát és szőrnyű hangzavar volt bent és kint is.
    Az ételek ehetetlenek voltak, pedig én nem vagyok válogatós, sőt.
    A buszozás nagyon tetszett, eredeti volt. A városok hangulatosak, és a delfinárium is elég jó volt.
    A tenger jeges volt, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni, de látványra gyönyörű.
    De hát a tenger szinte mindenhol gyönyörű.
    Az árak kicsivel voltak magasabbak mint itthon.
    Nem hiszem hogy valaha is vissza mennék, igaz ez a nászutunk volt. Arra tökéletes, mert volt időnk egymásra bőven.
    Remélem hogy nem veszi senki zokon az írásomat, de muszály volt kiírnom magamból.
    Bocsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 22. 20:5719.
    Ment privi! :)
    előzmény:
    RVanda24 (17)
     
  9. 2005. március 22. 15:0518.
    Hát, talán a Golden Bay lehet (nagyon picike, de zsúfolt). Bár szerintem a Blue Lagoon-ra gondolt, az Comino-n van, ami egy picike kis sziget Málta és Gozo között, a kompkikötőből lehet átmenni Cirkewwa-nál csónakokkal. Az is tele van. A máltaiak imádják a homokos tengerpartot és ez tényleg nagyon szép!
    előzmény:
    RVanda24 (17)
     
  10. 2005. március 22. 14:3917.
    Igen, aztán már láttam, hogy válaszoltál mire kérdeztem:-)) Azóta azt hallottam, hogy van Máltán fehérhomokos part. HOL??
    előzmény:
    mizsó (16)
     
  11. 2005. március 22. 12:5716.
    A 12-es hozzászólásban írtam sokat az éttermekről és a kajákról, ezeket a helyeket nagyon tudom ajánlani. Alapvetően nem mondható olcsónak az étteremben evés, de én (mi) azért szerettük nagyon, mert annyi kultúra konyhája keveredik egy helyen, hogy van választék bőven! Mondjuk én 3 éve, az alatt az 1 hetes nyaralás alatt több étteremben voltam, mint a 2 év alatt, hiszen anyukám főzött! (micsoda élmény volt, ha valakitől kaptunk túrót, tejfölt, mákot, túrórudit, és persze kolbászt, szalámit. . . az volt az igazi dőzsölés!)
    Halat és egyébb herkentyűket mindenhol lehet kapni, de elég drága. Amúgy vicces, mert a marhahúst Új-Zélandról hozzák, mert onnan állítólag olcsóbb - bár Máltán azért semmit sem lehet biztosan tudni! :)

    Autót szerintem jobb bérelni, mint buszozni, az tényleg fárasztó, hosszú. Igazából nem érdemes szerintem 1 hétre menni Máltára, jobban mondva persze hogy érdemes, de az ember nem tudja eldönteni, hogy országot nézzen, vagy pihenjen, mi 2 év alatt nem láttuk az összes nevezetességet, pedig minden hétvégén mentünk anyukámmal!

    Mellieha-n nagyon sok szálloda van, de nem ismerem őket, én csak egyben voltam, amikor tolmácsoltam és csoportokat vittem, de csak arra emlékszem, hogy 5*-os volt és nagyon szép. De ott tényleg állati sok szálloda van.
    Apartmant tényleg nem érdemes bérelni, mert elég szutyok, és az élelmiszer nem annyira olcsó (bár egy csomó minden jóval kevesebbe kerül, mint itthon).
    előzmény:
    RVanda24 (13)
     
  12. 2005. március 22. 12:4915.
    Édesapám kapott kint állást, és a család kiköltözött. Én 15 éves voltam, az öcsém 12. Mindketten kint jártunk iskolába, én egy apácák által vezetett suliba jártam - csak lányok, egyenruha. . . még jó, hogy nem volt bentlakásos! Az első egy év borzalmas volt, mert nem voltak barátaim nagyon, talán túl érett voltam hozzájuk képest, de a második szuper volt! :)
    előzmény:
    RVanda24 (14)
     
  13. 2005. március 22. 11:4814.
    És te hogy-hogy ott éltél?
    előzmény:
    mizsó (12)
     
  14. 2005. március 22. 11:3513.
    Köszi a hosszú leírást:-) Szállásügyben mi a helyzet Mellieah Bay-el, amit amoca írt? Olyan szépeket írt róla, és homokos a part. Ott vannak jó szállodák? A fővárosban nem is szeretnénk lakni, inkább nyugalmasabb, romantikusabb helyen.
    Kocsit lehet, hogy bérlünk, ha nem túl vészes az ára.
    Jó ötletet adtál, lehet hogy akkor júniusban megyünk, akkor még legalább olcsóbb is.
    Egyébként mi az ami jellegzetesen máltai? Pl. kajában? Van vmi speckó kosztjuk? Gondolom halak. Van vmi étterem, amit tudsz ajánlani?
    A látnivalókkal kapcs-ban is örülök, ha írsz, bár még nem nagyon vagyok képbe mik vannak.
    előzmény:
    mizsó (11)
     
  15. 2005. március 22. 11:2712.
    Mellieha Sliemához képest nyugis nagyon, nem olyan jó ott a közlekedés (legalább is 3 éve is még akadozott). Ott leginkább csak szállodák vannak és A tengerpart, amit mindenki megrohamoz. Amúgy tényleg szépen néz ki, de én a nyüzsgő Máltát szeretem (bár lehet, hogy csak azért, mert mi St. Juliensben laktunk :)). Az ételek: nincs igazán nemzeti konyhájuk, talán a nyúl az egyetlen, ami kimondottan máltai specialitás. A tengeri herkentyűk igen drágák, mert nagyon lehalászták már a sziget körüli vizeket.
    Tudok ajánlani pár igen jó éttermet, a Fayrouz-t, a libanoni éttermet St. Juliensben pl. mindenképpen érdemes kipróbálni, mert zseniális, a Barracuda ugyancsak St. Juliensben már egy magas kategóriájú étterem, de a legjobb, valamint Paceville-ben az Ir-Rokna pizzéria a legjobb. Én még olyan jó pizzát sehol nem ettem, az a család szokása, hogy ha valaki megérkezik Máltára, akkor amint lepakolta a bőröndjeit azonnal elrohan az Ir-Roknába és eszik egy pizzát! :)

    Igazából nem érdemes Máltán félpanzióra vagy all-inclusive ellátásra befizetni, mert mindenhol talál vendéglőt, de legalább is egy szendvicsezőt még a parton is + abban a nagy melegben úgy sem eszik az ember túl sokat vacsorára.
    előzmény:
    amoca (10)
     
  16. 2005. március 22. 11:2011.
    Hát, én csak egyszer voltam abban az Aquaparkban, lehet, hogy azóta fejlesztették, de akkor kriminális volt. Mellette a delfinpark is rémes.

    A szállásnak én mindenképpen Sliemát, vagy St. Juliens-t ajánlanám, ez a 2 legjobban kiépített város a parton, közel van Vallettához, itt a legjobb a tömegközlekedés (érdemes autót bérelni), és közel van a szórakozónegyedhez is. Alapvetően Málta partjai sziklásak, csak 2 homokos part van Mellieha-ban és a Golden Bay-en, de Mellieha-ban csak szállodák vannak. Paceville-től végig Vallettáig gyönyönyű tengerparti sétány van, onnan le lehet menni a partra, és bárhol lehet ott fürödni, snorkelezni, és végig vannak búvárközpontok is. Sajnos búvárbázist nem tudok ajánlani nektek, mert amikor ott voltam valami miatt nem vonzott ez a tevékenység, és mi is most tervezzük, hogy elmegyünk oda merülni (open waterek vagyunk még csak). Azt tudni kell a kinti búvárkodásról, hogy nem fogadják el az itthoni orvosi papírt, így kint is meg kell csinálni a vizsgálatot, ami leginkább arról szól, hogy beszedjenek még 7-10fontot a delikvenstől!
    A szállodára visszatérve, én ugye lakásban laktam, de 3 éve mi a Hotel Lapsi-ban voltunk, ami elméletileg 4*-os, de inkább három (a mi szobánk minden esetre nem volt valami fényes, igaz, hogy indulás előtt 1 nappal foglaltuk csak le), ez ellenben verhetetlen helyen van, üti az összeset. A Hotel Miramar is közvetlenül mellette van, az 3*-os, az öcsém volt ott egyszer, azt mondta, hogy korrekt, semmi extra. Sliemában is vannak jók, az is nagyon jó, frekventált hely. Nem kell megijedni, hogy ez a legkiépítettebb rész, Sliema a legnagyobb város 25000 lakossal :). Vallettában nem érdemes lakni, a történelmi belváros látnivalóin kívül az azért nem olyan jó környék.

    Kocsit tényleg érdemes bérelni, nem olyan vészes az ára, de a tömegközlekedés nem valami fényes, a buszok kb. 50 évesek (azt azért mindenképpen ki kell próbálni, mert nagy élmény), de ritkán járnak és nem valami jók az útvonalak. Végül is mindent meg lehet busszal is nézni, csak macerásabb. A buszjegyekkel nagyon kell figyelni, mert szeretik a buszsofőrök átvágni a tudatlan külföldit pár centre, érdemes előre megkérdezni, hogy melyik városra mennyi, és pontosan kikészíteni! :) De azok a buszok állati jók! :)

    A látnivalókkal kapcsolatban is segítek szívesen, hosszú évek tapasztalata alapján tudom, hogy van pár hely, ahova pl. korábban kell menni, mert akkor igazán szép! Ja, és nyáron Málta brutálisan meleg, kiégett és zsúfolásik tele van emberekkel, a legjobb május-júniusban, vagy aug-szeptemberben menni!

    Búvárkodás: Gozóra mindenképpen menjetek el, az Azur Window-nál van egy "medence", ami iszonyat jól néz ki, mindenki dicséri, aki csak merült már benne! :)

    Ha van még kérdésed, írj, délután tudok rá válaszolni! :)
    MiZsó
    előzmény:
    RVanda24 (9)
     
  17. 2005. március 22. 11:1410.
    Sziasztok!

    Én vagy 6-7 éve voltam Máltán, Mellieah Bay-ben laktunk. Fantasztikus kis sziget és a tengerpart ott gyönyörú! Sőt hihetetlenül gyönyörű. Viszont csak jó minőségű szállodába menjetek, mert az appartman fogalmat nem ismerik. Ilyen rossz szállásunk sehol nem volt, mint ott. De a szállodák állítólag nagyon jók.
    A kajájuk nekem nem nagyon jött be, de amúgy is válogatós vagyok, így ez nem mérvadó. Viszont a sziget elvarázsolt, Valetta gyönyörű, és tényleg tök jól lehet közlekedni a helyi buszokkal. Feltételül menjetek át Gozóra!
    Jó nyaralást! (És csendben irigykedem rátok, mert mi idén nem megyünk repcsis útra. )
    előzmény:
    RVanda24 (9)
     
  18. 2005. március 22. 11:059.
    Hát szerintem én biztos beleszeretek azonnal, mert már képek alapján megtörtént:-))
    De örülnék a segítségednek. Szóval utikönyvet vettünk már, szeretnénk majd mindent megnézni. Úgy hallottam van ott aquapark. Ez igaz? Meg búvárkodni is fogunk. Igazából tényleg az érdekelne, hogy hol érdemes megszállni. A szállás szempontjából fontos, hogy szép legyen a tengerpart, mert a környék. Aztán onnan úgyis elmegyünk mindenhová.
    előzmény:
    mizsó (8)
     
  19. 2005. március 22. 10:598.
    Szia!

    Én 2 évig, 1995-97ig éltem Máltán, így szívesen segítek neked. Aktuális árakat nem tudok mondani, de tudok tanácsokat adni, hogy a sziget melyik részén foglaljatok szállást, mit nézzetek meg, mire kell figyelni stb. . . :)

    Elfogult vagyok, de imádom azt az országot, az embereket! Amúgy a szigetre látogatók vagy azonnal beleszeretnek, vagy nagyon nem tetszik nekik, olyannal még nem találkoztam, akiben így, vagy úgy, de nem hagyott volna mély nyomokat! :)

    MiZsó
    előzmény:
    RVanda24 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_279388
    Torolt_felhasznalo_279388
    2005. március 22. 10:347.
    Szerintem 2-2, 5 óra a repülés. Ne félj tőle, olyan jó dolog repülni. Gondolj arra, hogy milyen sok élmény vár rád Máltán.
    Horvátországban sokat kell utazni a látnivalók között, Máltán viszont egymás szájában vannak a szebbnél szebb helyek. Málta inkább - szerintem - kirándulós sziget. Legalábbis mi a 7 napból 7 napot kirándultunk. Egyszerűen úgy éreztük, hogy itt luxus a parton napokat heverni, miközben a sok látnivaló vár ránk.
    előzmény:
    RVanda24 (5)
     
  21. 2005. március 22. 10:326.
    Úgy emlékszem két óra volt az út. Mire észreveszed, hogy felszálltatok már ott is vagytok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. március 22. 10:295.
    Olyan jókat írtatok, hogy mostmár nem nagyon van kétségem:-) Mi Horvátországba jártunk eddig, ahol gyönyörű a tenger. Ezért féltem kicsit. Egyébként utikönyvet, térképet már megvettük:-)
    Tényleg, és mennyi a rep. út? Én sajna kicsit (nagyon?) félek a repüléstől, legutóbb is eléggé pánikoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. március 22. 10:214.
    Szia,
    Tavaly nyáron mi is Máltán voltunk és tényleg lenyűgöző volt. Nekünk tetszett a tengerpart is, van több homokos partszakasz ( Golden Bay, Melliah Bay ) és a tengernek olyan színe van, amihez foghatót még soha nem láttam. Mindenképpen menjetek el Gozóra és nézzétek meg Málta 3 "kék csodáját"! Gyönyörű!
    Szóval csak bíztatni tudlak Benneteket, nekünk felejthetetlen élmény volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_279388
    Torolt_felhasznalo_279388
    2005. március 22. 10:213.
    Szia,
    mi 5 éve voltunk Máltán, nászúton. Eszembe nem jutott volna oda utazni, ajándékba kaptuk és azóta is vágyom vissza. Egyszerűen gyönyörű, izgalmas és imádom!!! Sok történelmi látnivaló, szép kertek, kedves emberek. A szigetet be lehet utazni 1 hét alatt a helyi BKV-val, ami nagyon muris dolog. Mi bérletet vettünk és buszoztunk össze-vissza. A tengerpart szerintem nem rosszabb, mint bármely mediterrán országban. Sziklás és hirtelen mélyül. Az élet nem olcsó odakint, mi csak vizet, belépőket és pár ajándékot vettünk. Sliemában laktunk, közel Valettához. Szóval, most irigykedem, hogy oda utazol:)
    előzmény:
    RVanda24 (1)
     
  25. 2005. március 22. 10:202.
    Szia!

    Gyönyörű hely Málta, attól függ, h mit szerettek, kevés a homokos tengerpart tapasztalatom szerint busszal kell utazgatni hogy ilyet találjatok mi a Paradise Bay Hotelban voltunk a sziget csücskén, ez távol volt mindentől, mármint a városoktól, a homokos part is busszal v. 20 perc sétával volt elérhető. Ha a nyüzsgést szeretitek és a városokban laktok ott csak sziklás a part nekem nem tetszett.
    Mivel elég kicsi ország minden közel van és sok és sokféle a látnivaló.
    előzmény:
    RVanda24 (1)
     

Címlap

top