Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szolárium

iloinen
Létrehozva: 2005. március 21. 09:02
Ahhoz kérnék segítséget olyanoktól akik szoktak szoláriumba járni hogy hogyan is kell pontosan?
Tehát pontosan az érdekelne hogy mit csináljak hogyha befekszem?
Lehet nyitva is a szolárium vagy csak csukva?
Ha becsukom egy gombbal gondolom akkor miután letelik az idő kinyílik magától nem?Vagy nekem kell kinyitnom?
Bocs a hülye kérdésekért de teljesen analfabéta vagyok ezen a téren remélem valaki tud segíteni.
Előre is köszi
  1. 2005. március 21. 17:2551.
    Hát ez az!:) mert az egy dolog, h a túlzott szoli rákkeltő, de ráadásul ocsmány is az agyonégett-pirult arc. Annyira természetellenes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264399 (47)
     
  2. 2005. március 21. 17:2350.
    Ez szörnyű lehet nagyon sajnálom:(
    Egy nőnek a bőre és az arca rengeteget számít összkép szempontjából. . .
    Nagyon kell vigyázni, ez tény és tényleg csak mértékkel szabad szolizni.
    Sokat jártál anno?Leégtél többször esetleg? Vagy nem lehet, h ez genetikai hajlam is nálad?Egyébként is száraz a bőröd?Iszol elég folyadékot?Rengeteg oka lehet a ráncoknak. .
    Én is parázom a ráncosodástól, de én úgy érzem bőven benne vagyok az egészséges kategóriában és 22 éves korom előtt pölö nem is láttam szolit:)
    Azóta is rendkívül rendszertlenül járok. . . és idén mentem el többször.
    kéthetente megyek 5 max. 10 percre. És kencézem magam 1000-el:)
    előzmény:
    duci_juci (46)
     
  3. 2005. március 21. 17:2049.
    Oké, egy picit megnyugodtam, mert sosem fexem be bugyi nélkül. :))
    Múltkor azt hitték edzés után a zuhanyzóban a lányok, hogy nyaralni voltam, pedig csak szoliban, de mivel látszott a bugyim nyoma, úgy gondolták, hogy így napoztam külföldön. :))))
    előzmény:
    macskoszka (48)
     
  4. 2005. március 21. 17:1848.
    Sajna nem vagyok bőrgyógyász. Szerintem ő ad neked majd vmi kencét vagy gyógyit rá.
    Én egyébként ezekben a spriccelős flakonban nem hiszek. . . . ki tudja, h mi van benne. . . lehet, h csak víz vmi szarral vegyítve. . .
    A gombát, a lapos tetűt az izzadtságot nem hiszem, h leviszi:(
    Pölö bugyi nélkül sztem életveszély befeküdni:(Egy volt kolleganőm mesélte, h ő lapos tetűvel tért haza 1x. . . No, persze nem tudom, h tényleg onnan szedte össze vagy esetleg párja nem volt túl hűséges hozzá(ezt nem pedzegettem), de mindenesetre rémísztő.
    előzmény:
    isoagi (45)
     
  5. Torolt_felhasznalo_264399
    Torolt_felhasznalo_264399
    2005. március 21. 14:5547.
    Sziasztok!

    Én kb. 10. éve járok minden tavasszal szoliba, kb. 8-10 alkalommal, hetemte 1x. (Áprilisban kezdem, május végére jó színem van. ) Utána már a nap barnít. A szoliban fóliáznak, nekem nem gond a fekvő szoli, én az állótól félek, hogy elszédülnék.

    Elnézem a cicababákat, akik naponta járnak 20-30 percre, (a lakásunkkal szemben van egy szoli), van köztük 16-18 éves, de van 40-50-es is, szarrá szoláriumozva, már szinte nem is sötétbarna, hanem szürkésbarna a színük! Brrr . . .
    Tényleg senki nem szól nekik, család, barát, valaki, hogy hagyd már abba, bolond, hogy nézel ki????
    Hogy egyéb bőrrákról és hasonlókról ne is szóljak . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. március 21. 14:0546.
    Igen, nálunk a barna bőr a jólét jele, de azért tedd hozzá, hogy TÉLEN! (Akkor ugyanis egzotikus tengerparti nyaralást sejtet. ) Nyáron viszont már egyáltalán nem divat, mert ahogy az egyik sznob barátnőm lebiggyesztett szájjal mondta: "nyáron a sok proli végig ott döglik egész szabadsága alatt a néplavórokban (értsd: strandokon), hogy minél barnább legyen majd a munkahelyére visszatérve. A másik fele meg tavasztól-őszig a telkükön kapál, míg csak parasztosra nem cserzi bőrüket a nap!"
    Ebben is van valami! :)

    Én egyébként nagyon szolárium-ellenes lettem! 1986. óta terjedt el Magyarországon a szoli, egy gazdag barátnőm a mamája testvérének a szolijában dolgozott az Arany János utcai metrómegállónál. Elegáns szalon, ténylegesen ellenőrzött csövek (ja, mert hogy a csövek ellenőrzésekor a szolisok 70 %-a fizet büntetést, nem tudom, ezt tudjátok-e, hogy így is megéri nekik!!!!!) stb. A 90-es évek közepétől ingyen jártam be, mert egyedül volt. Legmenőbb gépek, nem is szoliztam magam halálra, és most, 10 évvel később rettenetesen elkezdett ráncosodni a bőröm. Sokaknak 35 évesen még nincsenek ráncaik, én pedig már látom, hogy 40-42 éves koromra kb. 60-nak fogok kinézni ráncok tekintetében. Néha, depressziós pillanataimban egészen kiborulok miatta, havi kb. 20. 000 Ft-ot költök a legdrágább ránctalanítókra. Az arcom egyébként gyönyörű (lenne!), a kozmetikussal kizárólag ránctalanító kezelések miatt kezdtem el járni 1-2 éve, semmi nem segít. Már bőrgyógyásznál is voltam, mert komolyan azt hittem, hogy ez valamiféle betegség, hogy az egész bőröm hihetetlen intenzíven elkezdett aszalódni, pedig még klimaxnak nyoma sincs, a kicsi gyerekem akár fiatalíthatna is, a nagyobbikra 3-4 éve még azt hitték, hogy a tesóm, a kicsire meg most valaki azt hitte, hogy az unokám! Állat!!!! :(
    Aztán hazamentem, belenéztem a tükörbe, és mintha a világ összes ráncát az én pofámra varrták volna: öregedő, petyhüdt a bőröm, fonnyadt és ráncos vagyok. Elmentem nőgyógyászhoz, hátha mégis valami ösztrogén probléma, de hormonálisan is rendben vagyok, meg bőrgyógyászatilag is, és persze a doktornő első kérdése az volt, hogy szoktam-e szolizni. Mondtam, hogy hát amióta nagycsaládos anya vagyok, azóta nincs rá időm, de 10 éve még volt.
    Fiatal nő volt, még nálam is fiatalabb, de amikor jöttem ki, még hallottam ajtóbecsukás előtt, hogy az asszisztensnőnek dühösen morgott valamit a sok idiótáról, meg hogy be kéne tiltani, mert akinek nem bőrrákja lesz 5-10 éven belül, az ilyen szipirtyóvá aszik, a sok kis hülye meg nem hiszi el, meg bio-szolárium és más állatságok.

    Egyébként a héten (vagy a múlt héten) volt egy riport a tévében arról, hogy nálunk is szabályozni fogják, 18 alatt betiltják, és 18 fölött is kötelező lesz kitölteni egy nyilatkozatot, hogy tisztában van az esetleges következményekkel, név, adatok, mert erre a bőrrákra és elváltozásra majd nem fog fizetni a tébé.

    Gondolkodjatok, Csajok, megéri-e?! :(
    előzmény:
    macskoszka (25)
     
  7. 2005. március 21. 13:5245.
    És a bőrgombával (csak egy fél centi átmérőjű foltom van) mit csináljak? Tudsz adni valami tanácsot erre?
    Amúgy olyan szoliba járok, ahol mindig letisztítják a gépet, és mielőtt befexem, és is megtisztítom újra.
    előzmény:
    macskoszka (43)
     
  8. 2005. március 21. 13:4244.
    Én önbarnítót csak a lábamra használtam, mert nem tetszik nyáron, harisnya nélkül, hogy olyan fehér. (Na, azt végképp nem tudom szinessé varázsolni, mert ott még szeplőim sincsenek. )

    Az arcom nem zavar, ha fehér, megszoktam, illik hozzám. Ha tavasszal kibújnak a szeplők, különben sem hat hófehérnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 21. 13:2943.
    A fehér foltocskák, pöttyök én úgy tudom, h bőrgomba. Ezért nem használok fekvő szolit. Ki a franc tudja, h ki feküdt bent előttem és milyen nyavalyája volt:(
    Régebben voltam olyan szoliban, ahol nagyon lelkiismeretes volt a csaj és nagyon tiszta. Ott le lehetett fóliázni a szolit és nyugodtan bele lehetett feküdni. Használat után pedig kuka.
    Mondjuk a csajnak 2 gépe volt. Nyilván nagyüzemben nem érdekli az üzemeltetőt. . . .
    előzmény:
    isoagi (39)
     
  10. 2005. március 21. 12:1742.
    akkor lehet hogy nem ugyanolyanról beszélünk:) voltam bőrgyogyinál mert lekapott rólam egy elváltozott anyajegyet, ezt is megmutattam neki és erre azt mondta hogy nagyon nagyon ki van száradva! Az alapból száraz bőrbe a bacik könnyebben meg tudnak telepedni!:((
    előzmény:
    isoagi (41)
     
  11. 2005. március 21. 12:1441.
    Szoli nélkül? Mitől? Bőrgyogyinál voltál már ezügyben?
    előzmény:
    orsilany (40)
     
  12. 2005. március 21. 12:0940.
    nekem szoli nélkül is jönnek olyan foltok főleg a mellemen:(( olyan egy kicsit mintha égési sérülés lenne nem?? knegetem de igazából csak addig jó amig friss rajta a testápoló! Azt tanácsolták nekem hogy az ilyen helyeken kenjem be jó vastagon és fóliázzam le! Még nem próbáltam pedig lehet hogy tényleg jó lenne. . :)
    előzmény:
    isoagi (39)
     
  13. 2005. március 21. 12:0339.
    FIGYU EMBEREK!!!
    Szolitól rajtatok nem jöttek még ki soha ilyen fehér foltok???
    Nekem már voltak ilyenek, és azt mondta a bőrgyogyi, hogy ezek kiszáradásos ekcémák. Adott rájuk Pimafucort kenőcsöt. Kengettem őket, és elmúltak. Egy jó darabig nem is mentem utána szoliba. Csak mostanság, de van megint egy foltom, viszont az mintha pigmenthiány lenne. Elképzelhető ez? :(( Vagy már hullafoltom van? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 21. 10:5838.
    Én egyébként imádom az arcbarnító gyöngyöket, az tényleg egészséges és napsütötte színt ad a pofimnak:)
    előzmény:
    orsilany (34)
     
  15. 2005. március 21. 10:5637.
    Én is az arctól paráztam a legjobban:)Én oda Estee Laudert próbáltam ki, de nem volt az igazi:(
    előzmény:
    orsilany (33)
     
  16. 2005. március 21. 10:5236.
    De macerás:)Én is foltos voltam utána:)
    Én is röhögtem magamon, ahogy 1-2 óráig meztelenül szaladgáltam a lakásban és nem ülhettem le, h nehogy elkenődjön a cucc a bőrömön:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (31)
     
  17. 2005. március 21. 10:5235.
    Nem, ha jól emlékszem 6 percet voltam benn. Azt hiszem az volt a baj, hogy nemsokkal előtte rengeteg vizet ittam. Hát, legalábbis én erre gondolok, de többé nem próbáltam ki, úgyhogy nem biztos.
    előzmény:
    macskoszka (32)
     
  18. 2005. március 21. 10:5134.
    hát de elég sok macera van az önbarnítóval! nagyon nehéz egyenletesen bekenni! arcra sokkal könnyebb pedig annyira féltem amikor először kentem be magam. . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (31)
     
  19. 2005. március 21. 10:4933.
    én arcra megvettem a legdrágábbat a lancastert, mert ilyesmi barnító és napozócuccokban nagyon jó neve van, de igazából arcra a loreal vált be nagyon!! testre még nem találtam olyat amitől szép színem lenne oda loral sprayt használok, de nem az igazi!
    előzmény:
    macskoszka (30)
     
  20. 2005. március 21. 10:4932.
    A fekvőt én sem szeretem. Egyrészt félek a fertőzésektől másrészt nekem is van klausztofóbiám az olyan gépekben, ami magától csukódik rám és nem nyitható amig nem jár le.
    Az álló pedig sokkal higiénikusabb és 5 percet kibírok állva:))
    Túl sokat álltál bent, azért lettél rosszul?
    előzmény:
    Kokapu (29)
     
  21. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 21. 10:4731.
    Sajna az van:-))pedig ausztráliába is elmennék egyszer(ha bankot rabolnék és lenne zsozsim). Az önbarnítóval meg nem soka macera?Olyan rémdolgokat hallottam, hogy ha nem kenem fel egyenletesen jó csíkos lesz a bőröm tőle. . ami meg elég vicces volna(vagy tragikus:-)A béta karotin okés, úgyis minden másnap répát legelek meg kubut iszogatok:-)))
    előzmény:
    macskoszka (27)
     
  22. 2005. március 21. 10:4630.
    Én is tök szívesen használnék barnító krémet, de eddig még nem találtam megfelelőt. mindegyiktől foltos és sárga lett a bőröm:(
    Bár én nagyon figyelek a bőrömre és szoliba is csak 2 hetente járok 6 percre(ezt is csak mostanában, mert régebben teljesen rapszódikusan jártam).
    De nekem is vannak anyajegyeim, így nem is mernék naponta járni vagy 20 percekre befeküdni. . . Az tényleg káros.
    Én hiszek a mértékletességben:)
    előzmény:
    orsilany (26)
     
  23. 2005. március 21. 10:4529.
    Én úgy két éve voltam vagy háromszor szoliban össz-vissz.
    Először a fekvőset próbáltam ki, na abban nekem halálfélelmem volt, alig vártam, hogy leteljen az idő :-))
    Aztán állóba mentem, de abban meg a második alkalommal rosszul lettem, elkezdtem szédülni, egyebek, úgyhogy ezzel is felhagytam.
    Állítólag van ilyen nyitott fekvő szolárium is, asszem Ergoline, de az kevés helyen van, és nem arrafelé amerre én járkálok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 21. 10:4128.
    Értem. mondjuk ilyen fiatalon tényleg rejthet veszélyeket a szoli. . .
    előzmény:
    orsilany (26)
     
  25. 2005. március 21. 10:4027.
    Akkor neked extra fehér és érzékeny bőröd lehet. . . Tényleg vigyázz akkor magadra és ne menj Ausztráliába:)
    Szedj béta-karotint mielőtt mentek Egyiptomba, mert egyrészt szép színt kölcsönöz a bőrnek másrészt felkészíti a napfényre.
    Vagy használj barnító krémet, az nem káros csak max. sárgarépa színed lesz:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (24)
     

Címlap

top