Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Együtt alvás a gyerekkel?

Torolt_felhasznalo_930096
Torolt_felhasznalo_930096
Létrehozva: 2005. március 20. 17:05
Sziasztok!
Az a helyzet, h. a kislányom-aki lassan másfél éves lesz- már kb.2 hónapja csak a mi ágyunkban alszik éjjel.
Eleinte csak reggel 6körül jött át a mi szobánkba,aztán mindig egy kicsivel hamarabb, míg most már éjfél körül felébred és nem tudom a saját szobájában visszaaltatni.Már a férjem is kiköltözött a hálóból, mert a kisasszony keresztbe feküdt és kitúrta.(Ez pedig nem igazán kedvez a házaséletnek, ühüm.)

Mondjuk engem nem zavar annyira hogy velem alszik,nagyon szeretem amikor ott szuszog mellettem, inkább attól tartok nagyon megszokja és később a kistesó érkezésekor lesz gond.(bár így nem sok esélye van "létrejönni "sem)Féltékenység, stb.Vagy többet nem akar a saját szobájában aludni.Vissza lehet szoktatni még?Vagy neki így jobb?
Örülnék ha hasonló helyzetben lévő szülők megosztanák velem tapasztalataikat.
köszi: Dit
  1. 2005. március 20. 19:1226.
    Az én kislányom 8 hónapos korától hisztirohamot kapott, ha beraktam a rácsoságyba. Dirkt be tudott kakilni, mert tudta, hogy akkor kiveszem. Onnantól kezdve 1, 5 éves koráig köztünk aludt. Mivel egész éjjel a hajamat fésülgette, tennem kellett valamit. Vettünk egy kinyitható kiságyat. Azóta ott alszik több kevesebb sikerrel. Mellé fekszem míg elalszik, aztán éjjel vagy átjön, vagy melléfekszem. De van, hogy reggelig alszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2005. március 20. 19:1025.
    En nem tudom mi lesz. . . . . . . . . . most annyi remenyem van meg, hogy hamarosan koltozunk a sajat hazunkba, a ket lanyomat egy szobaba rakjuk es a fiamnak lesz kulon szobaja. Hatja a kulon szoba miatt, ha berendezzuk neki igazi kis fius gyerekszobava, majd elszokik mellolem. Mostanaban csinalom azt, hogy ha az apja itthon van, eppen nem ugyel, akkor en az apjaval alszom, o meg a szokott agyunkon, az en szobamban. Igy is hajnalban, ha eszreveszi, hog ynem vagyok mellette, mari sjon es konyorog, hog ymenjunk vissza egyutt aludni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_202361 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_202361
    Torolt_felhasznalo_202361
    2005. március 20. 19:0324.
    Sziasztok!
    Az én kisfiam 5 éves, soha nem volt gond az együttalvással, ugyanis ez nálunk azt jelenti, hogy egy szobában alszunk, de külön ágyban. Tudja, hogy egy karnyújtásnyira van tőlem, az első pisszenésére kapcsolom a kislámpát. Ha este mellém fekszik, amikor már nagyon álmos, automatikusan megy a helyére.
    Húgom a 2 éves kisfiával Veled hasonló ciőóben jár: Apa a másik szobába szorult. Most megy a nagy átszoktatás, eddig semmi sikerrel. Hogyan lehet átszoktatni őket egy saját ágyba? Vagy tényleg csak a nászéjszakára vonulnak majd el:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2005. március 20. 18:4923.
    Az en fiam 3 eves es szuletese ota velem alszik. Apukaja masik szobaba kenyszerult fiacskaja miatt. . . . . . . . . . . .
    Eloszor csak azert aludt velem, mert nem tudtam megoldani kenyelmesebben az ejszakai szoptatasokat, csak igy, ha mellettem van. Aztan kiderult, hogy megkapta tolem a haemophilus b sterpetococcus fertozest, emiatt se mertem meg 1 percre se magara hagyni, nekem az volt biztosnasgos, hogy ejszakankent is mellettem legyen es minden rezduleset figyelhettem.
    15 honaposan valasztottam el, azt hittem, majd beleszokik a kisagyaba, ha mar nincs cicizes. Hat nem, azota is ugy alszik, hogy szorsan markolja a pizsmama szelet. Ha en veletlenul ejszaka kimegyek a furdobe, azonnal ebred es jon utanam.
    Eppen nemregen jegyeztem meg a ferjemnek, hogy ez a gyerek meg a naszejszakajan is velem fog aludni?
    előzmény:
    ditkata (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 20. 18:4622.
    :-(((( utálom, mikor ismeretlenül megjegyzést tesznek olyanok, akinek a család életéről fogalmuk sincs. Biztosan volt a társaságban más együttalvós is, csak nem merte feltenni a kezét. . .

    Az én kisfiam is a bölcsiben gond nélkül alszik el délután. Imádkozik magának előtte, a bölcsis nénik meg hihetetlenkedve nézik. :-)
    előzmény:
    Livien (20)
     
  6. 2005. március 20. 18:3821.
    A szobájába volt egy vastag szivacs ágy ami összehajtva olyan kis kanapészerűség volt.
    Annak a szélére ráálet és már kint is volt. Ui. közlekedett befelé is.
    Volt reggel amikor arra keltem hogy ült a fejemnél és itta a kakóját. Kivette a hűtőből.
    A kicsit átettem másfél évesen körbetámlás heverőre mert nem szeretett a rács mögött lenni.
    Sokkal nyugisabban aludt utána.
    Mintha megnyugtatta volna a tudat hogy bármikor kijöhet belőle, nem kellett háromszor bemenni hozzá éjszaka.
    Igaz ő megjelent hajnalban, de akkor nem zavart. És most sem zavar.
    előzmény:
    balnika (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_617901
    Torolt_felhasznalo_617901
    2005. március 20. 18:3120.
    Sziasztok!

    Az én kislányom 4és fél éves, a kisfiam 1és fél, s éjszaka egymás mellett alszanak két összetolt matracon. Innen senki nem esik le, s ha szükség van a közelségemre, bármikor odaférek melléjük. A kicsi délután a saját kiságyában alszik. Nem hiszem, hogy az együttalvás bármi problémát is okoz, ha ez mindenkinek megfelel a családban. A lányomnál sem láttam, hogy az óvodában való ottalvásnál bármi probléma lenne, ő akart ottaludni, s azóta is imádja.
    Szombaton suliban voltam, s egy pszichológus tanárnő megkérdezte, ki alszik együtt a gyerekével. Feltettem a kezem, s úgy nézett rám, mint egy leprásra. . . Tett valami megjegyzést is, de azt szándékosan nem hallottam meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. március 20. 18:2819.
    Már másfél évesen átraktad a normál ágyba?És a kiságyból hogy tudott kimászni?
    előzmény:
    dobolyka (18)
     
  9. 2005. március 20. 18:2618.
    A kislányom 28 hónapos.
    Kb. másféléves kora óta minden(majdnem minden)éjjel átjön hozzánk.
    Leginkább hajnali kettő-három körül. Nem így képzeltem de nincs erőm éjszaka emiatt"harcolni"vele.
    Végül is elférünk és mégsem az egész éjzszakát tölti nálunk. Mert este mindenképpen a saját ágyába kell lefeküdnie.
    Sok mindent ásképp képzeltem amikor megszületett. A tesója soha nem aludt velünk, nem is igényelte. Három éves volt amikor lecseréltük a rácsos ágyát(bár már másfél évesen sem volt nehéz kimásznia belőle).
    Szinte a születésétől végigaludta az éjszakákat max. enni kelt fel.
    A kicsi mindenben az ellentétje, és hiába próbáltam tudatoskodni vele ha nem ment. Végül is beletörődtem hogy nem tudom a nagytesó képére idomítani.
    Csak nem a mi ágyunkból megy majd férjhez. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. március 20. 18:2317.
    ok:-)Mi játszani szoktunk, szóval szertartás az van, próbáltam neki mesélni is, de letojja, arrébbmegy és játszik mással. Majd talán pár hónap múlva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 20. 18:2216.
    Szerintem fontos egy kis szertartás elalvás előtt, egy ének, mondóka, a meséhez a mi gyerekeink még kicsik, de nálunk lassan ez is eljön. :-) Lehet ám, hogy nem ébresztik majd fel egymást, hallottam sok ilyet. . . legyünk optimisták. :-)
    előzmény:
    balnika (14)
     
  12. 2005. március 20. 18:2015.
    az lesz érdekes, amikor a kicsi is átmegy a gyerekszobába. . . hányszor fogunk hármasban éjjel bulizni?Tuti fel fogják egymást ébreszteni.
    előzmény:
    balnika (14)
     
  13. 2005. március 20. 18:1814.
    hát ez az. . . . őt nem altatom. . . játszunk elalvás előtt egy kicsit, megszeretgetjük egymást hárman, aztán berakjuk az ágyba, apa kimegy, én megsimizem, odaadom a teát, betakargatom, és kijövök. . . aztán magától alszik el. Hát asszem nálunk is a két kiságy lesz a megoldás. Úgyis a pici is a szobánkban lesz amíg szopik éjjel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 20. 18:1513.
    Én úgy képzelem, hogy majd bevezetjük, hogy pl. elmegyünk nyaralni, és mire visszajövünk, ott lesz az új ágy. . . meg a velünk egy házban lakó kis barrátnőnek már van, lehet rajta ugrálni, tehát el akarom érni, hogy ő is vágyjon rá. Aztán amikor majd megvesszük, itt fog állni a kettő és úgy szokik át, ahogy igényli. Végülis nem sürgős. . . csak kényelmesebb lenne. Meg annak oda tudok ülni a szélére mesélni, énekelni altatáskor, az is előny.
    előzmény:
    balnika (11)
     
  15. 2005. március 20. 18:1412.
    De sokan a családi ágy hívei, megjegyzem, én nem, de van akinek így jó. Én amióta terhes voltam, nem nagyon tudok jól aludni, a gyerek két szobával van arrébb, de nyekken egyet már fennt vagyok. És ő is elég éber, ezért sokkal jobb hogy mindenki a saját szobájában alszik.
    előzmény:
    ianiko (10)
     
  16. 2005. március 20. 18:1211.
    VAn már mégegy rácsos ágyunk, 22 hónapos lesz, csak egyszerűbb lett volna átszoktatni de sztem reménytelen, nagyon sajtkukac.
    Amikor csak nagyon kicsi volt, akkor aludt mellettünk, éjjel amikor még szopizott, de akkor is inkább visszaraktam, nehogy ráfeküdjek.
    te mikor fogod megpróbálni kiszoktatni?Egyszer kétszer már próbáltam, igaz hogy csak délután, de az nem jött össze. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (9)
     
  17. 2005. március 20. 18:1210.
    Dit! Milyen ágyon alszik a pici, hogy éjjel csak úgy átmegy , másfélévesen?
    Az én fiam nem mostanában volt kicsi , mert már 14 éves, de amikor kicsi volt akkor gyerekágya volt rácsos , és 2-3 éves koráig abban aludt, az ágyunk mellett. Igy ha éjszaka felébredt kimászni nem tudott , viszont rögtön hallottam ha gond van vele, és már meg is tudtam nyugtatni, kis teácska , és visszaaludt. Amikor 3 éves lett akkor kapott egy heverőt, a saját szobájába, az nagyon tetszett neki , és örömmel aludt a saját ágyában. Elalváskor kicsit mellé ültem , meséltem , altatót énekeltem, és már aludt is. Ha éjszaka átjött akkor picit mellém bújt, és visszavittem a saját helyére. Mindig mondtam neki " mindenki a saját ágyikójában alszik", és meg is értette. Nagyobb korában, átjött picit mellém bújt, és magától vissza ment a saját ágyába. Hamar odaszoknak a gyereke a szülői ágyba, de utána nehezen lehet , visszaszoktatni, és senki nem pihen éjszaka, hosszútávon nem jó. Most még nem késő , próbáld mindig visszavinni, és elaltatni a saját ágyikójában. Később sok-sok gond adódhat belőle, persze van akit nem zavar, de úgy gondolom nem egészséges az együtt alvás, és én nagyon tudatosan szoktattam meg igy a fiamat. Éjszaka aludni, pihenni kell mindenkinek.
    előzmény:
    ditkata (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 20. 18:099.
    Szeptemberben már kétéves lesz? Nálunk biztos korai lenne még az átszoktatás, a fiam sem igazán érzi magát biztonságban rács nélküli ágyban, ha nem fekszünk mellette. Mi is nyárra tervezzük a rendes ágy vásárlását, leesésgátlóval. Nem tudtok esetleg kökcsönkérni pár hónapra még egy rácsos ágyat, ha semmiképp sem akar átszokni a leány?
    előzmény:
    balnika (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 20. 18:078.
    Nálunk Marci olyan 8-9 hónapos koráig (szeparációs szorongás!) soha nem akart kijönni éjjel, nekem lett kényelmesebb a mi ágyunkba hozni, ha szopizni akart éjjel. Ha jön majd a kistesó, több megoldás lehetséges szerintem:

    - naaaagy ágy :-)
    - lehet, hogy a kistesó nem is akar együtt aludni
    - lehet, hogy a nagytesó is inkább a kistesóval akar aludni, hiszen akkor már nem egyedül lenne a szobájában
    - egy szobában, de nem egy ágyban alvás négyen
    - naaagy ágy, a végében matraccal a nagynak, mellette levett rácsú kisággyal a kicsinek, és éjjel vagy jönnek, vagy nem. . . :-)

    Még annyit, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy semmi se lesz MINDIG így. Olyan kicsik még, olyan gyorsan változnak ők maguk, a szükségleteik, az igényeik. . . a nehézségek elmúlnak, és jönnek helyettük újabbak, és persze nagy örömök is. :-)
    előzmény:
    ditkata (4)
     
  20. 2005. március 20. 18:077.
    És azzal sem volt gond, amikor átköltöztettük fél évesen a saját szobájába, azóta alussza át az éjszakát rendesen.
    előzmény:
    balnika (6)
     
  21. 2005. március 20. 18:056.
    Az én lányom is lassan másfél éves, de még rácsos ágyban alszik, és sosem aludt velünk. Valahogy nem tudnánk rendesen pihenni, és ő sem igényli, a saját ágyában nagyon jókat tud szunyálni. Nekem meg az a kérdésem, hogy hogy lehet átszoktatni rendes ágyba és mikor?Mert szeptemberben jön a kistesó, és bennt van már az ágya a szobájában, de nem hajlandó más ágyban aludni. Sőt biztos vagyok benne ha talán este igen, de délután tuti nem lenne alvás, kimászna és játszana csak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 20. 18:035.
    Szia!

    Szerintem és tapasztalatom szerint is a gyereknek, ha igényli, természetes közege a szülőkkel való együtt alvás. Nyilván meg lehet oldani máskor, máshol a házaséletet, kis találékonyság kell, és még jót is tesz neki. :-)

    Nálunk a kétéves fiam vagy átalussza az éjszakát, és akkor jó, vagy éjféltájt ébred, akkor átjön hozzánk, összebújunk és úgy is jó. :-) Persze jó lenne egy kicsit nagyobb ágy, de azért így is elférünk. Kb. az esetek felében alszunk így együtt, mondjuk hetente 3x, de nem számoljuk. Szerintem a gyerekekben idővel maguktól jelentkezik az egyedül (vagy a tesóval egy szobában, egy matracon) való alvás igénye, és akkor ezt jelezni is fogja. Én inkább azt próbálnám megoldani valahogy, hogy ne túrja le apát. Megpróbálhatjátok, hogy ágy helyett több nagy matracot toltok össze, és mindenki elfér. A lényeg szerintem az, hogy úgy aludjatok, ahogy az az egész családnak jó.

    Persze mindez csak akkor áll, ha egyébként a csládban vagy a házasságotokban minden rendben megy. :-)

    Beraktalak a kedvencekbe, most mennem kell tanulni. :-)
    előzmény:
    ditkata (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_930096
    Torolt_felhasznalo_930096
    2005. március 20. 18:024.
    és ti hogy alszotok 3an egy ágyban?Csak egy gyerek van?Mi van ha jön a köv csimota?Édes négyes.
    Leginkább én sem változtatnék ezen, csak így mindig kell legyen valaki mellette ha majd nem itthon alszik, nem?Nem hiszem hogy a matrac beválna mert most is csak úgy alszunk h. átöleli a nyakam. Lelkileg biztosan nagyon jó hatással van rá. Aztán mi lesz ha jön a tesó?
    4nek már tuti kicsi az ágy. Vegyünk nagyobbat??Nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476872 (2)
     
  24. 2005. március 20. 17:393.
    Tegyél egy matracot az ágyatok mellé és oda ágyazz a kicsinek. A szülők ágya a nagyoké!!!
    előzmény:
    ditkata (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_476872
    Torolt_felhasznalo_476872
    2005. március 20. 17:382.
    az én fiam majdnem 3 éves, velünk alszik. bennünket egyáltalán nem zavar. este elalszik a saját ágyában, éjjel átjön. szóval, nekünk ez bevált, és nem aggódom, hogy örökké nálunk akar majd aludni :-)
    előzmény:
    ditkata (1)
     

Címlap

top