Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincsérv!!!!! !!!!!- SOS

bigben
Létrehozva: 2005. március 16. 13:12
Kedves lányok, asszonyok!

Egyik legjobb barátnőmnek elég gázos gerincsérve van. Volt már mindenféle kivizsgáláson, infúziós kezelésen, akupunktúrán, de már annyira nagyon fáj neki, hogy kjész szenvedés felállni, mozogni. Nagyon kellemetlen, mert nemigen tud menni és ott a pici fia, ifjú ura s parancsolója...
zsibbad a jobb lába, azt mondja, annyira fáj és kellemetlen, hogy elképzelhetetlen
a dokik nem akarják megműteni, de nem bízom bennük.

Fiatal nőci (35 éves) és már nem tud mit csinálni. November óta fájdogál neki, de most 4 hete fekszik és nem bír csinálni semmit.

Ha van Köztetek egészségügyis (márpedig van...) , van ötletetek, hova menjem, milyen doki nézze meg?

Ezer köszönet és hála
  1. 2005. március 16. 21:2126.
    Még annyit szeretnék ehhez hozzászólni, hogy gondolom sok embertől hallottátok már, hogy ujra kifog jönni a sérv, minek müteni. Ez igy szokott lenni, az első mütét kezdetét veszi a sorozatos műtéteknek. De! Egy műtött embernek annyira szigoruan kell azt venni, hogy élete végéig szigoruan speciális gerinctornát kell végezni. Ezt lehet otthon kazettáról. Uszni vagy torna ki mit szeret csinálni. Nem szabad elhanyagolni. sokan bele esnek abba, hogy már nem fáj a műtét óta, és magyarul beleszarnak az egészbe, az a lényeg, hogy már nem fáj. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. március 16. 21:1425.
    ezt akár én is irhattam volna:-)
    ma már én sem félnék annyira mint ahogy akkor tettem:-)
    csak a nyaki műtéttől:-(
    előzmény:
    merszy (24)
     
  3. 2005. március 16. 21:0924.
    Szia! Én már annyira otthon vagyok a témában, hogy már majdnem müteni is tudnék. Vicc volt. 32 éves vagyok, 2 éve mütöttek kiszakadt gerincsérvel. Olyan fájdalommal jár, hogy akinek nem volt még ilyen baja az el se tudja képzelni. Engem a honvéd kórházba mütöttek, nagyon sikeresen. A barátnődet 100% , hogy müteni kell. Ha zsibbad a lába az már nagyon rossz állapotot jelent. El ne menjen csontkovácshoz, ilyen állapotban már nem szabad!Nekem semmi rossz élményem nem volt. El altattak, mikor felkelltem nem akartam elhinni, minden fájásom megszünt. Akkor boldogabb ember biztos nem volt nálam. Semmi nem fájt amit a kórházba csináltak velem. Már másnap fell kellett álnom, és semmi fájdalmam nem volt. Nagyo-nagyon féltem a műtéttől, ha most lenne ilyen bajom, könyörögnék az orvosnak, hogy már holnap hadd menjek műtétre. Ne féljen a barátnőd, semmi fájdalommal nem jár, csak a tudat, hogy műtétre megyek, az rossz. Ha gondolod, megadom az orvosom számát. Én fodrász vagyok(álló munka), már két fodrász barátnőmet műtötte ez az orvos, és még két vendégemet. Azóta is remekül vagyunk! a barátnődnek van MRI vizsgálata, mert az a legelső. Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 16. 21:0723.
    ja és sajnos rajtam már csak ez a műtét segített, pedig sok mindent kipróbáltam előtte, de csak rontottak az állapotomon:-((
    előzmény:
    mona! (22)
     
  5. 2005. március 16. 21:0022.
    nekem 2003-ban volt gerincsérv műtétem az Országos Idegsebészeten az Amerikai úton.
    a dokimat szívből ajánlom bárkinek:-)
    sajna még engem is műteni kell, de nem avval amit már megcsináltak:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. március 16. 20:4521.
    Nekem 95-ben a koponyámat műtötték a János Kórház Idegsebészetén. (tumorom volt) Tavaly kiújult, akkor sugárizotóppal kezeltek.
    dr. Julow Jenő Tanár úr végezte a beavatkozást. Bárkinek merem ajánlani, akik gerincműtétesek voltak, ők is nagyon dícsérték.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. március 16. 20:4220.
    A zsibbadt láb az attól van hogy a csigolyák szoritjék azt az ideget ami a lábat müködtetik. Különben Budán a Királyhágóban van az ország leghíresebb gerincgyógyászata Varga Péter Pál a főorvos és nagy gyakorlattal mütenek és gyógyitanak. . Mágneses rezonancia vizsgálattal egyértelmüen meg lehet állapítani mi a hiba. A másik két lehetőség van a XI. -ik kerületben.
    előzmény:
    bigben (19)
     
  8. 2005. március 16. 19:5519.
    A zsibbadt láb tudod-e mit jelent? nekem fogalmam sincs róla.
    előzmény:
    Mamox (5)
     
  9. 2005. március 16. 19:5418.
    :-((( nem túl jó. . .

    Néha annyira bírok csalódni dokikban, hogy még nagyn kezdetleges bizonyos dolgokban a tudomány. . . (off vége)
    előzmény:
    pillenke (6)
     
  10. 2005. március 16. 19:5317.
    Köszi
    előzmény:
    potyő (12)
     
  11. 2005. március 16. 19:5316.
    Hú te szegény, az nagyon fájdalmas lehetett!
    Miskolc ide messze van. . . Azért nagyon köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_376143
    Torolt_felhasznalo_376143
    2005. március 16. 19:2215.
    Szia! Engem 14 éve műtöttek gerincsérvre. Hosszas vizsgálgatások, és gyógyszeres kezelések után jutottam el CT vizsgálatra, ami kiderítette, hogy már ki is volt szakadva a sérv. Megműtöttek. Hogy ne hegesedjen, a keletkező váladékot kivezették a sebből. Szerencsére a műtét jól sikerült. Akár bútorokat is megmozgatok, nem kell különösebben vigyáznom.
    Ez a műtét Miskolcon volt az idegsebészeten.
    előzmény:
    bigben (14)
     
  13. 2005. március 16. 19:0214.
    Köszi, de barátném BP-en van. Most gerincdokit keresek neki, mert már nem bírom nézni.
    Ha még Valakinek van valamilyen ötlete, akkor köszönöm!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 16. 14:3913.
    Szia! Helyileg hol van a barátnőd? Én Kaposváron tudok nagyon jó orvost ajánlani.

    Nem kell feltétlenül műtét, ez nagyon változó a sérv helyétől, méretétől függően. Pl. a nagypapám kb. 50 éve él sérvvel, sosem műtötték, apukámat 3x műtötték, engem 14 évesen egyszer, 19 évesen kiújult, azóta is megvan és nagyjából jól elvagyok vele, a nővéremnek tavaly kettő lett, fürdőre, masszázsra jár és karbantartják. Jobbulást!
    előzmény:
    bigben (10)
     
  15. 2005. március 16. 14:3812.
    Elküldtem priviben.
    előzmény:
    bigben (11)
     
  16. 2005. március 16. 14:2211.
    El tudod küldeni elérhetőségeit?
    előzmény:
    potyő (7)
     
  17. 2005. március 16. 14:0910.
    Köszi!

    Szóval aszongyátok, hogy nem feltétlenül kell műtét?

    Ő már teljesen kivan. . .
    előzmény:
    potyő (9)
     
  18. 2005. március 16. 14:089.
    A csontkovácsok természetgyógyászok, és nem (mindig) tanulták a tudományukat. A kiropraktorok orvosok.
    előzmény:
    bigben (8)
     
  19. 2005. március 16. 14:058.
    A kiropraktor nem csontkovács???
    Mennyivel tud többet?
    előzmény:
    potyő (7)
     
  20. 2005. március 16. 13:587.
    Engem kiropraktor (manuálterapeuta vagy gerincgyógyásznak is mondják) tett rendbe, anyámat (ő bátrabb) csontkovács. Mindkettőnketműtét előtt-helyett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 16. 13:546.
    Hümm. . . .

    Anyát már kétszer műtötték, kellene harmadszor is, de nem merik elvállalni. Egy sérv-első műtét, második-második műtét + hegesedés, harmadik lenne az első sérv, ami újból kiújult és a hegesedés pluszban.

    Csak ideig-óráig jó a műtét után, aztán kezdődik újra. . . :(((((((

    Szóval nem biztos, hogy a műtét a legjobb megoldás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. március 16. 13:505.
    Anyukám 20 évvel ezelőtt ugyanebben szenvedett, a lába is zsibbadt. . . Fél év után műtötték az akkori ORFI-ban, azóta is egészséges. Keressen másik orvost és gyors gyógyulást kívánok (azóta biztos jobb a műtéti technika)
    előzmény:
    bigben (1)
     
  23. 2005. március 16. 13:504.
    Köszi, megtaláltam.

    Még ötlet valakitől?
    előzmény:
    aarkus (3)
     
  24. 2005. március 16. 13:453.
    Írtam privit.
    előzmény:
    bigben (1)
     
  25. 2005. március 16. 13:432.
    Szia!
    Anyukám is rettenetesen szenvedett vele:( Állítólag iszonyatos fájdalommal jár. Borzalmas lehet. A Honvéd Kórházban derült ki, hogy mi is a gond. Ott meg is műtötték és sokkal jobban érzi magát!!!!!
    Szerintem mindenképpen érdemes műtettni.
    Anyumnak nyagi gerinc volt.
    Sok sikert!!!!!
    előzmény:
    bigben (1)
     

Címlap

top