Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bélféreg??-Olya n ciki!!

Torolt_felhasznalo_938929
Torolt_felhasznalo_938929
Létrehozva: 2005. március 15. 17:45
Sziasztok!

Borzasztó kínos dologgal forrdulok hozzátok: jó ideje hallom, ahogy a párom éjjelente nagyon vakarózik, és volt, hogy láttam, hogy teljesen sebesre van vakarva a feneke. Nem tudom, hogyan hozzam ezt szóba, ráadásul nem hajlandó egyéb esetekben sem orvoshoz menni, hát még ha erről van szó...Nagyon kellemetlen, mert engem zavar a dolog, viszotn ilyen kínosabb témákról nem szoktunk beszélni. Hogyan hozhatnám fel a dologt, úgy, hogy ne legyen kínos, és segíteni is tudjak neki???

Köszi a segítséget!
  1. 2007. július 20. 09:5976.

    Sziasztok!

    Ma adtam le a cuccost az antsz-nél, remélem mihamarabb megtudom mi a helyzet...én is a fenti dologra gyanakszom. Tüntek: égett a gyomrom, kortyogott, és eléggé kellemetlenül éreztem sokszor magam. Nem akartam ilyen renie meg ilyen gyógyszereket bevenni, mert a renie úgy gondolom gyomorfájdalomra van. Valakinek hasonló panasza? Elég rossz még mindíg, de jó lenne ha már vége lenne, először azt hittem csak a vizsgaidőszak miatti izgalom jön ki most rajtam,de annak már 3 hete...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_824602
    Torolt_felhasznalo_824602
    2005. Április 10. 21:2175.
    Kedves leoni! Igazán kíváncsi lennék, hogy mi lett a dolog végkifejlete, megoldódott-e már a probléma, és hogyan. Elmeséled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (67)
     
  3. Torolt_felhasznalo_463279
    Torolt_felhasznalo_463279
    2005. Április 4. 21:3374.
    Az én emlékeim szerint az éjszakai viszketegség kifejezetten a rühesség tünete. Ugyanis az ágymeleg készteti a rühatkákat vándorlásra és az ami rettentően viszket, de nem csak popótájékon.
    A bélférgesség esetén viszont nappal is popó-viszketeg a delikvens.
    Szóval irány a doki!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_633730
    Torolt_felhasznalo_633730
    2005. Április 4. 20:4673.
    Most láttam ezt a topikot és rendesen kiakadtam tőle! Nem azon, hogy a barátodnak bélférge vagy gombája van, hanem azon, hogy miért nem lehet neki megmondani, hogy ez az örökös vakaródzás undorító és menjen orvoshoz. De akár ezekkel a szavakkal. Mit kell itt köríteni, hogy drágám meg stb. Az én barátomnak jelenleg korpás a feje, és egy időben állandóan vakaródzott. Közben pergett a korpa a fejéről és elképzeltem, hogy a körme alatt, meg vastagon áll a fejbőr. Tök undorító! Persze szóvá tettem, először normálisan, majd másodszor és harmadszor is. Aztán mondtam neki, hogy undorító, csináljon magával valamit. Erre sem történt semmi, majd elkezdtem látványosan undorodni. Ez használt. Most használja azt a sampont, amit vettem neki, - valami kénes - de nem tökéletes. Még mindig korpás, de legalább nem viszket. Majd kipróbálunk más sampont is. Talán Nizorált. Amúgy a barátod esetében én gombára tippelek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_554707
    Torolt_felhasznalo_554707
    2005. Április 3. 16:5672.
    Kedves leoni79!
    Szerintem a párod problémájával azonnal forduljatok orvoshoz! Előfordulhat, hogy tényleg giliszta okozza a panaszait és ilyen hosszú idő elteltével akár krónikus bélgyulladást is szerezhet emiatt a könnyen kezelhető fertőzés miatt. Ráadásul a környezetét sem kíméli, bárki elkaphatja. Félre kell tenni a szégyenérzetet, hiszen ez a fertőzés nem arról szól, hogy valaki ápolatlan, sőt, a túl tiszta emberek könnyebben elkapják, hiszen kevésbé tud védekezni a szervezetük a paraziták és kórokozók ellen, mivel nem, elég edzettek. Tablettával nagyon jól orvosolható a betegség, ezenkívül fertőtleníteni kell az ágyneműt, fehérneműt. Az sem kizárt, hogy Téged is kezelni kell. Ha estleg mégsem ez a probléma, azt is orvosolni kell, hiszen más betegség tünetei is lehet a viszketés. Minden jót és gyógyulást a párodnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_555017
    Torolt_felhasznalo_555017
    2005. március 21. 13:4971.
    Bocsi, de nem olvasom végig a topicot, csak az elsőre szeretnék reagálni. Ha bélférges lenne a párod, úgyis észrevenné. Nekem az ismerősi körömben is volt ilyen, a cicáim pedig rendszeresen összeszedik. Ha pedig mégis, etessél vele jó fokhagymás ételeket!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (1)
     
  7. 2005. március 21. 00:0270.
    Lehet ilyen helyen, es csak itt - illetve azokon a helyeken, ahol szorosabban erintkezik a bor a ruhaval, es raadasul izzad is az ember, pl hajlatok. de mar mondtam, az is lehet, hogy az eg vilagon semmi baja mar, azon kivul, hogy vakarozik - ez ugyanis fenntartja es fokozza a viszketest. De piszkosul nehez megallni, raadasul ugye almaban meg nem is tud rola, hogy vakarja.

    Sikerult mar beszelned a padoddal a dologrol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (67)
     
  8. 2005. március 20. 23:0669.
    A decaris tabletta jó a cérnagiliszták kiűzésére vagy csak a vermox? És kb mennyi idő mulva van hatása?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 16. 09:3268.
    Jo reggelt, én az ekcémárol annyit tudok (állitolag nekem is ez volt), hogy meleg hatására rohadtul viszket, de csak rosszabb ha kaparja az ember. nekem a lábfejem belsején volt, mindig akkor jött elö, mikor kezdödött a zártcipös idöszak. aztán irány a börgyogyász, 3 mp. alatt megállapitotta hogy ekcéma, felirt 2kenöcsöt( hozzáteszem semmire nem volt jo), majd otthagytunk egy 10ezrest. Ennyi volt a 3mp-es diagnozisért a tarifa, pedig csak ránézett, mégcsak egy rohaft müszert sem vett elö. aztán pár honap mulva megint j9tt a szandi, és azota nincs semmi piros a lábamon. valoszinüleg a dokinál hagyott pénztül olyan sokkot kaptam, hogy tudat alatt inkább levágtam volna a lábam, minthogy mégegyszer vissza kelljen mennem hozzá (ujabb zsebpénzt adni neki).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_938929
    Torolt_felhasznalo_938929
    2005. március 16. 08:0467.
    Most fogyott, de elvileg fogyózik, viszont nem tartja be, mégis fogy. Viszont ez a dolog már régóta fennáll, szóval valószínű nem ettől. Más bőrtünete nincs. Az ekcéma lehet csak egy helyen? És ilyen helyen szokott lenni?
    előzmény:
    dobolyka (66)
     
  11. 2005. március 16. 07:5766.
    Bélféreg és bélféreg között is különbséget kell tenni. Viszketést csak a cérnagiliszta okoz. A galand és orsóféreg a belekben található és a véráramon kersztül eljuthat belsőszervekhez is(tüdő, máj, stb. ).
    A párodnak egyéb tünete nincs?Fogyás, allergiás reakciók, pattanások, más bőrtünetek, sűrű köhögés?
    Ha nincs akkor nagy valószínüséggel kizárhatók a bélférgek.
    Az elmondottakból szerintem a cérnagiliszta is, mert ennyi idő alatt már te is megfertőződtél volna.
    De nem árt kivizsgáltatni.
    Lehet hogy valamilyen allergiás reakció mosóporra, öblítőre, ekcéma ami a meleg hatására erősebben jelentkezik mint más testrészen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_938929
    Torolt_felhasznalo_938929
    2005. március 16. 07:2765.
    Sziasztok, jó reggelt, köszi az eddigi tanácsokat.

    Én is ilyen sötétben beszélgetős vagyok, ha kínos a dolog. . :-)

    Eddig is zavart, csak valahogy túltettem magam a dolgon, meg vártam, hogy hátha elmúlik, vagy hátha ő lép. De most már nagyon zavar, ha vakarózik. :-(
    előzmény:
    Ginabebi (64)
     
  13. 2005. március 15. 22:1064.
    Oh, te szegény! Nyugi, vannak olyan emberek(sajna többek között én is), akik a kinosabb dolgokat inkább nem emlitik. ez nem bizalom dolga, csak szemérmetesebbek vagyunk. sajnos én is csak annyit tudnék tanácsolni, mint annyiaan már elöttem, hogy börgyogyász vagy háziorvos. de szerintem ha eddig nem kaptad el (a 2 év alatt), akkor nem valoszinü hogy fertözö. az is lehet, hogy már veleszületett ez a dolog, vagy ha nem ki tudja miota szenved a drágád, az is lehet, hogy csak meg kell kérdezned töle, hogy mi az, nem rögtön a dokis sztorival rárontani, mert talán már probálta kezelni, csak nem hatott, vagy feladta. mindenesetre tudom, hogy nem könnyü, hülye tanács, de ha kinos dologrol van szo, én azokat este a sötétben szoktam elintézni, mikor mindketten fekszünk egymás mellett, és beszélgetünk. hátha ez segit neked. csak azt csodálom, hogy eddig soha nem jutott eszedbe, hogy rákérdezz? 2év az sok idö, ennyi ideje zavar téged, vagy ez neked egy uj dolog?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_206509
    Torolt_felhasznalo_206509
    2005. március 15. 22:0363.
    Szerintem sincs semmi abban, ha megmondod, hogy igy nem vagy hajlando szexelni. Eleg igenytelen dolog, hogy ilyen regota van ez a probelmaja, es meg mindig nem fordult orvoshoz.
    előzmény:
    spicispaci (61)
     
  15. Torolt_felhasznalo_756340
    Torolt_felhasznalo_756340
    2005. március 15. 22:0062.
    Bocsi lanyok hogy igy belfeleselek, de mi is igazan a belfereg?
    Kicsi koromban hallottam rola utoljara, meg a nagyitol. . . de nem igazan tudom hogy a 'remtortenetek'amiket hallottam igaz e vagy sem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. március 15. 21:3261.
    Megertem, hogy ki vagy mar akadva es szexet sem akarsz. En mar elöbb kikattantam volna. Mondjuk en nem kertelek nagyon, biztos neki szegeztem volna mar a kerdest. Na mindegy remeljük a legjobbakat es vonszold el orvoshoz, ha kell "szaros kötellel".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_938929
    Torolt_felhasznalo_938929
    2005. március 15. 21:1860.
    Hát remélem, hogy tényleg meg fog könnyebbülni. És tudom, hogy nekem kell lépnem, ha ő eddig nem kért segítséget. :-( Meg is fogom tenni, amint lesz rá alkalom. Remélem, hogy jól veszi majd a dolgot. . .
    előzmény:
    cleo (57)
     
  18. 2005. március 15. 21:1159.
    Nem vagytok eleg bensoseges viszonyban, ezert aztan titkolja. Szegyelli. Neked kell kezdemenyezni. Kerdezd meg most.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (56)
     
  19. 2005. március 15. 21:0958.
    Ha ez vigasztal, neki sokkal rosszabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (56)
     
  20. 2005. március 15. 21:0857.
    Tuti, hogy elmegy orvoshoz, es meg is konnyebbul majd, hogy nem kell tovabb egyedul szenvednie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (53)
     
  21. Torolt_felhasznalo_938929
    Torolt_felhasznalo_938929
    2005. március 15. 21:0856.
    De aggódtam, hidd el. . . csak most telt be a pohár. Minden éjjel hallom, és már zavar, hogy őt nem zavarja, miközben egy ágyban fekszik velem. Érted. . ez olyan rossz.
    előzmény:
    cleo (55)
     
  22. 2005. március 15. 21:0755.
    Egy evig nem aggodtal? Kulonben kicsi a valoszinusege, hogy fertozo. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (53)
     
  23. Torolt_felhasznalo_626569
    Torolt_felhasznalo_626569
    2005. március 15. 21:0654.
    Nem olvastam el a topicot (bocs ha már irták) rengeteg fokhagymát kell enni és attól pár nap alatt elmulik . (Szedd ki a fokhagyma csiráját , nem fáj a gyomor és kevés ideig érzed a szagot). Lányomnak 4 évesen volt ua. baja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (51)
     
  24. Torolt_felhasznalo_938929
    Torolt_felhasznalo_938929
    2005. március 15. 21:0553.
    Hát tudod nem biztos, hogy nagyon célszer egy kivizsgálatlan bőrbetegséggel, ráadásul intim helyen összetenni amink van. Én azért félek, hogy elkapok valamit. És ha más nem, ez talán rávenné, hogy kezeltesse magát.

    Hidd el, én őszintén segíteni akarok, csak sajnos ismerem annyira, hogy tudjam, nem könnyű őt orvoshoz vinni. . .
    előzmény:
    cleo (52)
     
  25. 2005. március 15. 21:0152.
    ??? Miert nincs szex? Ez hulyeseg. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938929 (51)
     

Címlap

top