Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beszélgetések Istennel

Torolt_felhasznalo_998720
Torolt_felhasznalo_998720
Létrehozva: 2005. március 4. 12:48
Neale Donald Walsch csodálatos "... Istennel" könyveiről szeretném hallani a véleményeteket: Beszélgetések 1, 2, 3, Barátságban és Egységben Istennel. Nem túlzás azt mondanom, hogy megváltoztatta az életemet ez a néhány könyv, méghozzá olymódon, hogy a szemléletem változott meg, vallásról, világról, emberi kapcsolatokról, életről-halálról.
Előtte is spirituális beállítottságú voltam, de (mint oly sokan a zsidó-keresztény valláskörben) Istenre, a legcsodálatosabb kincsünkre és legbelsőbb barátunkra úgy tekintettem,mint vmi félelemetes hatóságra, aki mindentlátó szemével rögzíti és egyszer majd megtorolja minden bűnömet, de még a helytelen gondolatokat is.
Tévedés azt hinni, hogy ez a szemlélet távol tart bárkit is bármilyen gazság vagy apró stikli elkövetésében, csak a bűntudat és önutálat (vagy csak intolerancia) melegágya.
Természetes az az emberi igény (már a népmesékben is megfogalmazódik), hogy ha valaki rosszat tesz, bűnhődjék. Ha nem éri el a világi igazságszolgáltatás, akkor majd a pokolban fog senyvedni, míg világ a világ. A boszúálló Isten képével azonban csak az ateizmus táborát erősítjük, viszont (szerintem) Isten nélkül nem lehet élni, vagy ha igen, az a világ olyan rettenetesen sivár és félelmetes, hogy a legrémesebb álmaiban se képes a legjobb horrorfilmrendezó ilyet alkotni.
Neale Donald Walsch élete mélypontján feltett egy kétségbeesett kérdést, csak úgy magának, de t.képpen Istennek, hogy miért ment így tönkre minden és mit tehetne most. Legnagyobb megdöbbenésére választ kapott, automatikus írás formájában, ebből született ez a csodálatos könyvfolyam. Ezeken kívül más könyveket is írt, ezek stílusa azonban döntően különbözik az itt említettektől.
Az "Egységben..." kötet hosszú ideig szinte a bibliám volt, hordtam magamnál és nem volt olyan sötét hangulat amiből ki ne tudott volna húzni. Végül ideírok néhány gondolatot, amit meditációban kaptam és erősen rímel a könyv mondanivalójával:
" Mikor a sötétség fejedelme odaállt Isten elé és kiöntötte szívéből az összes sötétséget, csak záporoztak a fekete kövek, medermedt láva, sötét sár, radioaktív szemét és minden gyűlölet, amit felhalmozott az idők kezdete óta, a Szent csak ránézett és azt mondta: Te vagy az én szerelmetes fiam, akiben gyönyörködöm. Szükséged van minderre?
A démon csak nemet intett, mert válaszonlni képtelen volt, ekkor a fény határtalan áramlása tollpiheként söpört el minden szennyet és egy hang így szólt: Megváltottalak, menj békével!"
  1. 2005. március 5. 16:4151.
    " Jézus ugyan mindenkiért meghalt, de az ember feladata, hogy higgyen Jézus Krisztus kereszthalálának rá vonatkozó érvényességében, megalázza magát Isten előtt, elfogadja, hogy a saját megváltásáért semmit sem tehet - és ezzel mintegy kilyukassza a menetjegyét a mennybe, melyet Jézus vásárolt drága vérén a kereszten. "
    Sztem senki sem kérdőjelezte meg Jézust, senki sem vonja kétségbe a kereszthalál jelentését. Ha a "megalázza magát" azt jelenti, hogy valaki mindenek felett elfogadja az Egy Igaz Élő Isten akaratát, nos, ezt sem tagadta itt senki. Az érvényesített menetjegyről sem itt volt szó, ha esetleg erről hallottál már valahol. . . :-)))) DE! Amikor Istennek tetsző életet éltek, és minden "játékszabályt " betartotok, és meghal a gyereketek, tolókocsiba kényszerültök, leég a házatok stb. , mit modtok? Igazságos az Úr, vagy büntetett valamiért. Pedig Neki tetsző életet éltetek! Vagy mi van az éhező, ártatlan gyerekekkel, a megerőszakolt gyerekekkel? Igazságos az Úr? Én azt mondom, igen! Ezért nem ítélem meg más hitét, és életét. Mert az Ő útjai kifürkészhetetlenek.
    előzmény:
    Mamox (46)
     
  2. 2005. március 5. 16:4150.
    "De az okkultizmuson keresztül nem vezet út az Istenhez mégha Isten nevét használja is. . . . . . és Deepspirit az okkultista részt használja.
    Veszélyes út, megtérésem előtt én is jártam ezen az "úton" és pont ezért írtam ide - mert ez a tökéletes megtévesztés. . . . és távol áll tőlem a szőrszálhasogatás de már tele van a hócipőm, hogy olyat próbálnak belemagyarázni Istenbe személyébe, "működésébe" ami homlokegyenes más mint az Úr valóságos lénye, természete. "
    Mindezt Te honnan tudod? Más emberek mondták neked? Azt még nem hallottad, amit a kat. egyh. tanít? Ti. : mindenkit személyesen szólít meg az Úr? Milyen alapon kérdőjelezed meg más hitét? Te éled a másik ember életét? Nem. Te ismered a lelkét? Nem. Te elindultál egy úton? Igen. Le akar bárki téríteni erről az útról? Nem. Hivatásodnak érzed a térítést? Nosza, indíts egy új topicot, és akit érdekel, biztosan csatlakozik :-) De a Haragvó Isten példájával ne akarj "jó" útra téríteni senkit, mert - ezt is tanítják - a félelem is a Gonosz fegyvere, és Őt erősíti. Félelemmel élni, a "büntetést megúszni" jelszóval élni az életet: nem ÉLET. FÜGGŐSÉG, ami a lelket nyomorítja. Kap így is mindenki elég keresztet az életében, s ne mondd, hogy te nem! Akkor nem úgy hinnél, ahogyan most teszed.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (43)
     
  3. 2005. március 5. 16:4149.
    Kedves marcicica! Most olvasom végig a topicot, és már az elején "tollat ragadok". Lehet, hogy később más is ír az enyémhez hasonlókat. Szóval:

    Ha komolyan úgy gondolod, hogy Lucifer az Úrénál is nagyobb dicsőséget akart, akkor meglehetősen földhözragadt, emberi tulajdonságokkal ruházol fel egy angyalt. Sőt!!A Legfényesebbet!! Mondd meg, kérlek, hogy a Teremtőnél ki lehet nagyobb? Az, akit Ő teremtett? S gondolod, hogy a teremtésekor nem látta volna a lehetőségét az eljövendőnek? Bocsáss meg a kemény szavakért, de le kell írnom. A véleményed tanult, demagóg.
    ""Isten a gonosz ellen csak szeretettel harcolhat!" Isten nem harcol ----- Ő a MINDENHATÓ!!! " Hát ezaz! Hogyan gondolhatod e mondat leírása után, hogy Lucifer Tőle független?
    "Mi harcolunk a Gonosz ellen és Ő adja hozzá amire nekünk szükségünk van. " Vegyünk egy példát: próbálj meg HARCOLNI valami ellen! Erősíted vele!Majd figyeld meg, mikor lesz vége az izraeli-palesztin konfliktusnak. Akkor, ha az egyik nem válaszol erőszakkal az erőszakra.
    "Isten úgy árthat a gonosznak, hogy nagyon szereti, . . . " Háááááát!!" - Bocsi, de szerinted mennyiből tartana a Teremtőnek a Gonoszt "eltenni láb alól"? Csak azt ne mondd, hogy nem bír vele. Az Úr MINDEN. Az Ő "része" Lucifer is.
    Tudod-e, mi az Isteni szeretet? Én nem tudom megfogalmazni. Te igen? A papa, aki elveri a rossz gyerek fenekét, ha az nem fogad szót? Most én mondom azt, hogy Háááát. . . . . ! Hol a szabad akarat? Neked van? Nekem is. Ki adta? Az Úr. Szoktam rossz döntéseket hozni, rosszat tenni? Sajnos, igen. Innentől kezdve engem az Úr megvet és nem szeret?
    Egy démon nem megváltható? És Lucifer csupán egy démon? Tudod pontosan, hogy mit jelent a démon? Kérdezz egy papot, egy teológiát végzett embert! Pontosan elmagyarázza neked. . . . . . .
    "Isten amikor megteremtette ezt a világot akkor kijelentette, hogy "igen jó". Jó és nem rosz, nem gonosz. Alapban tehát minden jó amit Isten teremtett. Ezt Ő jelentette ki a teremtett világról. (1Mózes) . . . és Isten A Mindenség nem pedig Minden . . . és így már egészen más. " Bocsánat, de itt emberi fogalmakat keversz a metafizikábal!!!! Te el tudod dönteni mi a jó? Érzed magad annnyinak, hogy kinyilatkoztasd, mi a jó és mi a rossz? És egyébként a Mindenségben nem volt ott Lucifer és az a valami :-)))), ami őt "rossz útra vitte"? Vagy már benne volt eredendően? És akkor a Teremtő nem látta mindezt?
    Folytathatnám. Kedves marcicica, tedd fel a kérdéseket magadban, és tudásodhoz mérten, de bensődtől vezetve válaszolj magadnak. Nem azt fogod mondani, mint amit ide leírtál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (26)
     
  4. 2005. március 5. 14:4148.
    sajnos itt van az amikor elborzadok a bigottság miatt:((((
    amikor szó szerint vannak idézetek:(((( félreértelmezések.
    Miért nem hihet mindenki abban ami neki jó és értelmet ad az életének?
    Miért muszáj a dogmákat ismételni? Nagyon elszomorít amit az egyházak mise cimén csinálnak:( miért kell parancsszóra térdepelni, imádkozni?? nem értem, hisz Isten mindenkiben benne van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 5. 10:5147.
    "És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő; tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké. " Jel 20, 10.

    (A könnyebb olvashatóság végett, és elnézést. )
    előzmény:
    Mamox (46)
     
  6. 2005. március 5. 10:4946.
    Jézus Krisztus emberré lett, (nem démonná, nem oroszlánná, nem tyúkká, nem hallá, nem stb-vé), hanem emberré, hogy azonosulni tudjon velünk, együtt szenvedni mindenben -compassion- az ember számára szerezzen megváltást, azaz megbocsátást ÉS kiváltást. Semmi értelme nem lenne az ember számára a megbocsátásnak, ha az a Sátán számára is nyitva lenne. A megváltás ugyanis nemcsak a megbocsátást takarja, hanem a kiváltást is - az ember kiváltását a Sátán, a halál és a pokol uralma alól. Az pedig logikailag elfogadhatatlan nézet, ha a sátánt a saját uralma alól kiváltaná Jézus Krisztus kereszthalála. (Erre nem vonatkozik szerintem a mi gondolataink és az Ő gondolatai között az ég és föld párhuzama. Ennyire azért nem relatív a kijelentés. )

    Amúgy pedig Neale egyetérthet veled, de Isten biztosan nem. Isten ugyanis nemcsak könyörülő és irgalmas, hanem igazságos is. Nem adhat mindenkinek megbocsátást, csak azoknak, akikért Krisztus kifizette a kereszten az árat. Jézus ugyan mindenkiért meghalt, de az ember feladata, hogy higgyen Jézus Krisztus kereszthalálának rá vonatkozó érvényességében, megalázza magát Isten előtt, elfogadja, hogy a saját megváltásáért semmit sem tehet - és ezzel mintegy kilyukassza a menetjegyét a mennybe, melyet Jézus vásárolt drága vérén a kereszten. Tehát ingyen kegyelemből kaptuk, hogy senki ne kérkedjék.

    Legjobb, ha a sötétség forrásából származó kijelentésedet elfelejtenéd és Isten irgalmát kérnéd rá - Jézus Krisztust segítségül hívod és Ő megadja neked erre is a bocsánatot, mert ember vagy.

    Aki pedig azt mondja, hogy mi mindent nem olvasott a Bibliában, annak szeretném a figyelmét felhívni a Jelenések könyvére, melyben ott áll: "És az ördög, a ki elhitette õket, vetteték a tûz és kénkõ tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké. " Jel 20, 10.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (15)
     
  7. 2005. március 5. 10:3045.
    Ady református volt, nem is lehetett a katolikus egyház elvei szerint hívő. . .
    előzmény:
    sz_dió (41)
     
  8. 2005. március 5. 10:3044.
    "a Szent csak ránézett és azt mondta" --- Kérdésem hozzád: Kire nézett rá a Szent?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (1)
     
  9. 2005. március 5. 10:2843.
    Kizárólag az Embernek szól a megváltás és nem szól más lényeknek (démonok, gonosz szellemi fejedelemségek, sem az angyaloknak de a Jelenések könyve ír erről)
    János 3. "Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.
    Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
    Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?
    Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
    A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.
    Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek. "
    Emberek születnek újjá ahhoz, hogy bemehessenek Isten országába, nincs szó másról és ez szintén világos a Bibliában.
    Én sem szabom meg Istennek (hogyan is tehetném???), hogy mit tegyen, mit ne, miben gyönyörködjön, miben ne, mert le van irva az Igéje által, hogy Ő miben gyönyörködik stb. mit cselekszik pl: a jövőre nézve, pl. : hogyan, ki által váltotta meg a világot, pl. : kik nem kerülnek be az Ő országába, pl. : Ki az út Hozzá stb.

    "A Biblia valóban fontos, de azért ne felejtsük el, hogy évezredek óta emberkézen forog, fordították jobbra-balra, eldöntötték, mi lehet benne és mi nem, stb. . . "Istentől ihletett", és emberek által felhasznált. . . "
    . . . és több millió ember életében a mai napon is ÉL az Isten az Ő Igéje által. A mai napig is létjogosultsággal funkcionál a Biblia. . . . . Persze nem mindenkié a HIT.


    "Úgy gondolom, hogy ha valakit a megbocsátás lehetősége, gondolata közelebb hoz a "nagy parancsolathoz", Istenhez, akkor az egy pozitív lépés. " De az okkultizmuson keresztül nem vezet út az Istenhez mégha Isten nevét használja is. . . . . . és Deepspirit az okkultista részt használja.
    Veszélyes út, megtérésem előtt én is jártam ezen az "úton" és pont ezért írtam ide - mert ez a tökéletes megtévesztés. . . . és távol áll tőlem a szőrszálhasogatás de már tele van a hócipőm, hogy olyat próbálnak belemagyarázni Istenbe személyébe, "működésébe" ami homlokegyenes más mint az Úr valóságos lénye, természete.
    Az Ige pedig "mérőzsinór" ha megtért szivvel és a Szent Szellem vezetésével olvassák az emberek - ui. Isten Igéje nem mond ellent a Szent Szellemnek, és a Szent Szellem nem mondt ellent Isten Igéjének!!!!
    Aki pedig nem tud olvasni arról gondoskodik az Úr, hogy megkapja a Szent Szellemtől a megfelelő forrást.
    Nem vagyok vallásos hanem megtért, hivő-keresztény!! Nem szabályokban élek hanem Istennel. Mindennap olvasom és tanulmányozom a Bibliát. . . . . és mindennap közelebb kerülök Hozzá - mert ez a legnagyobb vágyam --- Istennel élni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649207 (39)
     
  10. 2005. március 5. 10:0042.
    Szia!
    Isten amikor megteremtette ezt a világot akkor kijelentette, hogy "igen jó". Jó és nem rosz, nem gonosz. Alapban tehát minden jó amit Isten teremtett. Ezt Ő jelentette ki a teremtett világról. (1Mózes) . . . és Isten A Mindenség nem pedig Minden . . . és így már egészen más.

    Ha van latin nyelvű Bibliád akkor láthatod, hogy a Lucifer nevet használja az Ige a Sátán bukása előtt arra a kérubra aki később belülről megromlott és fellázadt Isten ellen. A görög Appolionnak (is) nevezi, a német Beelzebubnak (is) nevezei stb. Ezsaiás 14. 12. ". . . fényes csillag, hajnal fia. . . "
    De az Ezékiel 28-ban is a Sátáról ir, bár Tirus királyát szólitja meg.

    "Embernek fia! kezdj gyászéneket Tírus királyáról, és mondd néki: Így szól az Úr Isten: Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcseséggel, tökéletes szépségben.
    Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.
    Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.
    Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.
    Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.
    Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.
    Vétkeid sokaságával kereskedésed hamisságában megfertéztetted szenthelyeidet; azért tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged; és tevélek hamuvá a földön mindenek láttára, a kik reád néznek.
    Mindnyájan, a kik ismertek a népek közt, elborzadnak miattad; rémségessé lettél, s többé örökké nem leszel! "

    Tirus királya nem volt Isten kertjében (nem lehetett, hiszen az Ember kiűzetett a Paradicsomból), Tirus királya nem volt felkent oltalmazó kérub stb.
    Sem az Asszir birodalomnak nem volt olyan királya akit lucifernek titulálna a Biblia és az újbabiloni uralkodónak Nabukodonozornak sincs más titulusa (latinul: Nabuchodonozor és nins más titulusa), és a neve jelentése: védd meg a koronát.
    Mind az Ezsaiás 14 mind az Ezékiel 28 Luciferről, a Sátánról ír.

    folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649207 (39)
     
  11. 2005. március 5. 09:5041.
    Ismeritek Ady istenes verseit? Egy különleges istenhit fogalmazódik meg bennük. Ady nem volt hívő a katolikus egyház elvei szerint, de mélyen hívő volt a maga módján. Ez tetszik nekem is. Nem hiszem, hogy el kellene fogadnom betű szerint azt, amit előírnak. Másképp látom a világot, másképp élem meg (ahogy mindenki más is), ezért a hitem is másképp alakul. Én is hívő vagyok, csak én is a magam testhezálló hite szerint. És tudom tisztelni azokat, akik mélyen hisznek valamiben. Főleg, ha nem hiszi azt, hogy egyedül és kizárólag csak az a jó, az igaz, és nem próbálja meg rám erőltetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. március 5. 09:3240.
    (Ezek szerint az egész katolikus egyház istenképével gond van. Egy misének jó nagy része arról szól, hogy könyörgünk valakinek, hogy könyörögjön Istennek, hogy irgalmazzon nekünk. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166729 (38)
     
  13. Torolt_felhasznalo_649207
    Torolt_felhasznalo_649207
    2005. március 4. 23:0739.
    Szia!

    Végigolvasva a topicot, megfogalmazódott bennem pár kérdés:

    Ha Isten a Mindenható, Teremtő. . . akkor ki teremtette volna a gonoszt?
    Ha Isten a teremtő, akkor Ő nem csupán a szeretet, hanem Minden. Egység.
    Éppen van a Bibliában példa Bosszúálló Istenre, büntetésre is. . .

    A Biblia valóban fontos, de azért ne felejtsük el, hogy évezredek óta emberkézen forog, fordították jobbra-balra, eldöntötték, mi lehet benne és mi nem, stb. . . "Istentől ihletett", és emberek által felhasznált. . .

    Ha a Biblia lett volna az Istennel való párbeszéd alapköve, akkor nagy bajban lettek volna az analfabéták, de az Ószövetség prófétái is. . .

    A Luciferre hozott Ézsaiás-idézet pl. értelmezhető az Asszír birodalomra, avagy Nabukodonozorra is. . .

    Aztán. . . nem olvastam olyat a Bibliában, hogy a megbocsátás kizárólag az emberre vonatkozna, arra viszont van utalás, hogy az Isten útjai az ember előtt rejtve vannak. . .
    Szvsz, majd Ő eldönti, hogy mit is kezd ezzel az egésszel. . . Én nem szabnám meg, hogy miről mit kell gondolnia, miben gyönyörködhet és egyebek. Kicsi vagyok én ahhoz. . .

    Olyat sem találtam a Bibliában, hogy Lucifer = lenne a Sátánnal, meg olyat sem, hogy a Sátán = a gonosszal. . .
    Minden esetre felmerül a kérdés: vajon fel lehet-e lázadni Isten ellen, az Ő általa teremtett univerzumban, végső soron az Ő akarata ellenére. . .

    Úgy gondolom, hogy ha valakit a megbocsátás lehetősége, gondolata közelebb hoz a "nagy parancsolathoz", Istenhez, akkor az egy pozitív lépés. A szőrszálhasogatás ráér. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (16)
     
  14. Torolt_felhasznalo_166729
    Torolt_felhasznalo_166729
    2005. március 4. 22:1038.
    Szia, csak egy zárójeles megjegyzés:

    a karizmatikus megújulási mozgalom egyik rendszeres tanfolyamán ("Gyógyító ima") az első foglalkozást általában az Isten-kép gyógyítására szánják: úgy látszik a tiéd (és valószínűleg Walsch-é is) gyógyításra szorulhat (büntető-könyvelő típus:o)), mint sokaknak, akik egyébként hívőnek vallják magukat;

    sokan lehet, hogy éppen a gyógyításra szoruló Isten-kép miatt fordulnak olyan forrásokhoz, amik számukra kellemesebb képet sugallnak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (35)
     
  15. Torolt_felhasznalo_998720
    Torolt_felhasznalo_998720
    2005. március 4. 20:0237.
    Így is lehet mondani. A meditáció az életem része, mostanában már tanítom is, illerve inkább úgy mondanám, hogy megmutatom és mindenki maga tapasztalja meg.
    Szerintem az a "démon" egy jelkép volt, mint a gonoszság netovábbja. Talán nem is ez a lényeg, bár mindenki maga dönti el, hogy egy gondolat hangsúlyát hova helyezi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (36)
     
  16. 2005. március 4. 19:1936.
    Hidd el én sem akarok vitatkozni, de az Ige különbséget tesz A Bűn és a bünök között. Persze mind a kettőnek itélete van.

    Ezt irtad először:
    "A démon csak nemet intett, mert válaszonlni képtelen volt, ekkor a fény határtalan áramlása tollpiheként söpört el minden szennyet és egy hang így szólt: Megváltottalak, menj békével!"

    ". . . Megváltottalak, menj békével" akkor ezt hogyan kell értelmezni? Kinek mondja ezt? A démonnak?????

    "Szerintem ezt Jézus is így gondolta, hiszen szóbaállt olyanokkal
    (pénzváltó, hajbodorító, szegény halászok, bűnösök, stb. ), akikkel abban az időben nem "illett". " Igen és ez csodálatos, Ő az embereket szerette/szereti . . . . . az életénél is jobban. De újra írom a Biblia különbséget tesz a Bűnről mint személyről (ez nem az ember) és a bűnökről mint cselekedetekről.
    Az embereknek szól a megváltás, hiszen Jézus is emberekhez szólt/szól. . . . . . és nem démonoknak, gonosz szellemeknek. Tehát nem mindenkinek vagy bárkinek szól a megváltás . . . . csak az Embernek.

    Te foglalkozol valamilyen okkult dologgal??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_998720
    Torolt_felhasznalo_998720
    2005. március 4. 18:5435.
    Az én meditációmban Isten megkérdezte, "akarod-e mindezt?", és mikor a gonosz nemet intett, akkor söpörte el fényével.
    Persze ezt más szóval nevezhetjük képzelgésnek is, számomra azért volt fontos, mert azt jelentette, hogy mindenki megváltható, aki akarja a megváltást.
    Mellesleg én is szoktam olvasni a Bibliát, N. L. Walsch is olvasta, hiszen sokáig vándor prédikátorok melett dolgozott, és talán azért fogalmazódhatott meg benne ez a néhány könyv, mert nem tudta összeegyeztetni a lelkében élő Isten képét a bosszúálló és elutasító Isten képével.
    Szerintem ezt Jézus is így gondolta, hiszen szóbaállt olyanokkal
    (pénzváltó, hajbodorító, szegény halászok, bűnösök, stb. ), akikkel abban az időben nem "illett". Persze mondhatjátok, hogy bezzeg a kufárokat kiűzte, de számomra az egész Újszövetségből a szeretet és megbocsátás szelleme sugárzik.
    Én nem vetem el a Bibliát, sem az Ó-, sem az Újszövetséget, csak meg szerettem volna mutatni, hogy változott meg a megbocsátásról és Isten határtalan elfogadó szeretetéről alkotott elképzelésem e könyvek hatására. Végtelen tiszteletet érzek mindenki hite és meggyőződése iránt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (25)
     
  18. 2005. március 4. 18:5334.
    Tudod ezt a legkönnyebb ilyenkor mondani:"mindenki másképpen értelmezi a Bibliát". . . . . és aki nem megtért szívvel, nem a Szent Szellem vezetésével akkor tényleg úgy magyarázza ahogy akarja és azt olvas "ki" belőle ami neki a legjobban "fekszik".

    A topic címe: Beszélgetések Istennel. Aki Istennel akar beszélgetni akkor elsősorban a Bibliát kellene, hogy olvassa - az Isten Igéje. Az a "mérőzsinór" és ha ismerjük az Igét akkor nem tudnak holmi démonok, gonosz hitető szellemek akármit "bemagyarázni".

    Másodsorban pedig imádság által tudunk Istennel beszélgetni.
    előzmény:
    gotinagyi (32)
     
  19. 2005. március 4. 18:4333.
    Isten a hatalma szavával (ahogy az Ige is írja) tartja fenn a "kozmoszt" (ahogy te irod) és nem a dualizmusban lévő mozgás!

    ISTEN A MINDENHATÓ!!!!!!
    . . . . és jaj lenne nekünk ha valóban dualizmus lenne . . . . DE NEM az van.
    Újra leirom: Isten uralkodik - Ő a MINDENHATÓ. Ő nem harcol mert már kimondta az itéletet! . . . és a szava "cselekvő" erő.

    Jelenések 20. 10. "És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké. "
    Olvassátok a Bibliát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (30)
     
  20. 2005. március 4. 18:3332.
    Igaza van 3starnak, mindenki másként értelmezi a Bibliát:-)) Nem érdemes itt vitatkozni rajta, mert hisz a topik nem erről szól. . .
    Én is olvastam a könyveit, de szerintem a két első kötet az, ami rentgeteget megmagyaráz, és rám is nagy hatást tett. Gondolkodtató. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (31)
     
  21. 2005. március 4. 18:2931.
    II. Tim. 3. 16. -17.
    "A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
    Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített. "

    2 Péter 1. 20-21.
    "Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból.
    Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei. "

    Újra írom: olvassátok a Bibliát.
    előzmény:
    gotinagyi (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_975598
    Torolt_felhasznalo_975598
    2005. március 4. 18:2730.
    Hát igen látszik hogy a Bibliát mindenki úgy értelmezi ahogy akarja, nincs egységes értelmezése.
    Szerintem mivel nyilvánvalóan dualizmus van/jó-gonosz, fekete-fehér/ezeknek egyensúlyban kell lenniük.
    Ahogy írtad, mi harcolunk a gonosz ellen/meg az angyalok és egyéb pozitív lények/ de az energiát Isten adja a kezünkbe. Ha nem harcolnánk felborulna az egyensúly és annak annyi!
    Oké ott van Lucifer, aki ugyanígy támogathatja a híveit a harcban Isten ellen.
    A kozmoszt az örkös harc tartja fenn.
    Te mit gondolsz, Isten hogyan viszonyul a Gonoszhoz?Mivel elutasítottad azt, hogy megbocsásson neki és gyönyörködjék benne/holott ettől is különb mint mi/, és elutasítottad azt, hogy harcol ellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. március 4. 18:1929.
    Ne feledd, hogy a Bibliát is emberek irták!!!!!
    Isten SOHA nem büntet, ő a szeretet erejével győz, NEM gyilkol!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (27)
     
  24. 2005. március 4. 18:1428.
    ". . . . és minket azért bánt a gonosz, mert nem szeretjük. "

    A Gonoszt(Sátán) nem azért bánt mert nem szereted Őt (mert ugye egy személyről beszélünk) . . . . . . . hanem mert a lelkedet akarja és elkövet minden (akár még világosságba is "öltözik"), hogy megkaparintson.

    Van A Bűn, és vannak a bünök. Az első egy személy a második pedig cselekedetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (25)
     
  25. 2005. március 4. 18:0827.
    Zsolt. 5. 6. "Nem állhatnak meg szemeid előtt a kevélyek, gyűlölsz te minden bűnt cselekedőt. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (25)
     

Címlap

top