Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beszélgetések Istennel

Torolt_felhasznalo_998720
Torolt_felhasznalo_998720
Létrehozva: 2005. március 4. 12:48
Neale Donald Walsch csodálatos "... Istennel" könyveiről szeretném hallani a véleményeteket: Beszélgetések 1, 2, 3, Barátságban és Egységben Istennel. Nem túlzás azt mondanom, hogy megváltoztatta az életemet ez a néhány könyv, méghozzá olymódon, hogy a szemléletem változott meg, vallásról, világról, emberi kapcsolatokról, életről-halálról.
Előtte is spirituális beállítottságú voltam, de (mint oly sokan a zsidó-keresztény valláskörben) Istenre, a legcsodálatosabb kincsünkre és legbelsőbb barátunkra úgy tekintettem,mint vmi félelemetes hatóságra, aki mindentlátó szemével rögzíti és egyszer majd megtorolja minden bűnömet, de még a helytelen gondolatokat is.
Tévedés azt hinni, hogy ez a szemlélet távol tart bárkit is bármilyen gazság vagy apró stikli elkövetésében, csak a bűntudat és önutálat (vagy csak intolerancia) melegágya.
Természetes az az emberi igény (már a népmesékben is megfogalmazódik), hogy ha valaki rosszat tesz, bűnhődjék. Ha nem éri el a világi igazságszolgáltatás, akkor majd a pokolban fog senyvedni, míg világ a világ. A boszúálló Isten képével azonban csak az ateizmus táborát erősítjük, viszont (szerintem) Isten nélkül nem lehet élni, vagy ha igen, az a világ olyan rettenetesen sivár és félelmetes, hogy a legrémesebb álmaiban se képes a legjobb horrorfilmrendezó ilyet alkotni.
Neale Donald Walsch élete mélypontján feltett egy kétségbeesett kérdést, csak úgy magának, de t.képpen Istennek, hogy miért ment így tönkre minden és mit tehetne most. Legnagyobb megdöbbenésére választ kapott, automatikus írás formájában, ebből született ez a csodálatos könyvfolyam. Ezeken kívül más könyveket is írt, ezek stílusa azonban döntően különbözik az itt említettektől.
Az "Egységben..." kötet hosszú ideig szinte a bibliám volt, hordtam magamnál és nem volt olyan sötét hangulat amiből ki ne tudott volna húzni. Végül ideírok néhány gondolatot, amit meditációban kaptam és erősen rímel a könyv mondanivalójával:
" Mikor a sötétség fejedelme odaállt Isten elé és kiöntötte szívéből az összes sötétséget, csak záporoztak a fekete kövek, medermedt láva, sötét sár, radioaktív szemét és minden gyűlölet, amit felhalmozott az idők kezdete óta, a Szent csak ránézett és azt mondta: Te vagy az én szerelmetes fiam, akiben gyönyörködöm. Szükséged van minderre?
A démon csak nemet intett, mert válaszonlni képtelen volt, ekkor a fény határtalan áramlása tollpiheként söpört el minden szennyet és egy hang így szólt: Megváltottalak, menj békével!"
  1. 2005. március 4. 17:5126.
    Amit Isten a teremtés során nem akart az nem is lett meg!!
    Lucifert Ő teremtette ő volt a dicséret vezető arkangyal és mivel Lucifer megkívánta Isten dicsőségét, ő is olyan akart lenni mint Isten sőt nagyobb:
    "12. Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, a ki népeken tapostál!
    13. Holott te ezt mondád szívedben: Az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet, és lakom a gyülekezet hegyén messze északon.
    14. Felibök hágok a magas felhőknek, és hasonló leszek a Magasságoshoz.
    15. Pedig a sírba szállsz alá, sírgödör mélységébe!
    16. A kik látnak, rád tekintenek, és elgondolják: Ez-é a föld ama háborgatója, a ki királyságokat rendített meg?
    17. A ki a föld kerekségét pusztasággá tette, városait lerontá, és foglyait nem bocsátá haza! " Esaiás 14.

    Lucifer Sátánná lett - eldönthette, hogy Istennek adja továbbra is a dicsőséget és szolgálja Őt szabad akaratából vagy . . . . . . . . . de Lucifer dicsőséget akart, nagyonbbat, többet mint ami Istennek van. Belülről megromlott (nem Isten rontotta meg!!) és levettetett a Mennyből.

    "Isten a gonosz ellen csak szeretettel harcolhat!" Isten nem harcol ----- Ő a MINDENHATÓ!!!
    Mi harcolunk a gonosz ellen és Ő adja hozzá amire nekünk szükségünk van.

    "Isten úgy árthat a gonosznak, hogy nagyon szereti, . . . " Háááááát!!

    1Mózes38. 7. "De Hér, Júdának elsőszülött fia gonosz vala az Úr szemei előtt, és megölé őt az Úr. " . . . és ez csak egy példa!
    Olvassátok már a Bibliát!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_975598
    Torolt_felhasznalo_975598
    2005. március 4. 17:2825.
    Sziasztok!
    Én egyetértek Deep idézetével. Nem véletlenül kapta ezt meditációban!A gonosznak a gyűlölet a pozitív, a szeretet negatív. Isten a gonosz ellen csak szeretettel harcolhat!
    Teológiából tanultunk egy álláspontot miszerint a gonosz az, amit Isten a teremtés során nem akart. németül das Nichtige=a Semmisség. Isten úgy árthat a gonosznak, hogy nagyon szereti, és minket azért bánt a gonosz, mert nem szeretjük.
    Szerintem. Igazából nem volt még szerencsém a könyvekhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. március 4. 17:0524.
    . . . . és még ne feledkezzünk meg a szabad akaratról se!! Ami megadatott az embernek, angyalnak egyaránt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (20)
     
  4. 2005. március 4. 17:0423.
    ". . . . . . de nem egy bosszúálló Isten haragos ökle súlyt le ránk. " így van. . . . . és a döntéseink produktuma - adott esetben - a szenvedés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (20)
     
  5. 2005. március 4. 17:0122.
    Valóban, Isten kegyelmes, Ő maga a SZERETET. Nem utasítja el a Teremtő a teremtményét (hogy a szavaiddal éljek) HA a teremtmény sem utasítja el Őt.
    Hiába nyujtod ki a kezed valaki felé jószándékkal ha az a valaki elutasitja a közeledésedet ---- akkor hiába a kinyújtott kéz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (20)
     
  6. 2005. március 4. 16:5721.
    Olvasd a Bibliát és megtudod, hogy Isten NEM gyönyörködik a Gonoszban, nem gyönyörködik BÁRKIBEN ÉS BÁRMIBEN. Ha akarod Igét is "hozhatok" ahol Ő maga jelenti ki ezt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_998720
    Torolt_felhasznalo_998720
    2005. március 4. 16:5120.
    Számomra az a lényeg hogy Ő gyönyörködhet BÁRKIBEN (bármiben), mivel a saját termtménye. Történhet valami Isten akarata ellen? Lehet valaki másmilyen, mint amilyennek Ő megformálta? Elutasíthatja a Teremtő a teremtményét?
    Számomra (és a könyv szerzője számára is) Isten a feltétel nélküli szeretet. Sokat szenvedtem azelőtt, mielőtt erre rádöbbentem és nem lettem bűnöző, sem gonosz ember amiatt, hogy már nem félek Istenről, hanem szeretem Őt.
    Mindez nem azt jelenti, hogy bármit tehetünk következmény nélkül. Minden cselekedetünk visszahatása a következmény, de nem egy bosszúálló Isten haragos ökle súlyt le ránk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (16)
     
  8. 2005. március 4. 16:1219.
    Mi a jó és mi a rossz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 4. 15:2118.
    "Meggyőződésem viszont, hogy Neale egyetértene velem. "
    DE ISTEN NEM.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_166729
    Torolt_felhasznalo_166729
    2005. március 4. 15:2017.
    "addig nem gondoltam volna, hogy a könyörület ilyen határtalan mértékű lehet" - én ezt megtérésem után éltem meg :o)
    Olvastam a könyvet már korábban, de -bocs- az nem hatott rám igazán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (15)
     
  11. 2005. március 4. 15:2016.
    Akkor Te nagy bajban vagy ha Istent úgy látod, hogy Ő egy démonban (a sötétség fejedelmében) gyönyörködik!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_998720
    Torolt_felhasznalo_998720
    2005. március 4. 15:1415.
    Bocsánat mindenkitől hogy félreérthető voltam! Nem a könyvből idéztem, hanem ezt egy meditációban hallottam, vagy láttam, vagy hogy is fogalmazzam meg, de ha tudom hogy ilyen felháborodást kelt, nem írom le. Amiért mégis megtettem, mert a könyv szellemiségével egybecseng. Mégegyszer: N D Walsch NEM írta le ezeket a sorokat.
    Számomra ez egy nagyon megrázó élmény volt, mert addig nem gondoltam volna, hogy a könyörület ilyen határtalan mértékű lehet, sőt úgy gondolkoztam, mint azok, akik most nem értettek velem egyet, de ez után az élmény után megváltozott a szemléletem. Meggyőződésem viszont, hogy Neale egyetértene velem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (13)
     
  13. 2005. március 4. 14:3714.
    Én is olvastam a könyveket, szerintem is csodálatosak!!:))
    Köszi hogy leírtad az idézetet, egyetértek vele!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (1)
     
  14. 2005. március 4. 14:2513.
    "Te vagy az én szerelmetes fiam, akiben gyönyörködöm. "

    Márk. 1. 11. : "És szózat lőn az égből: Te vagy az én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm. " ez az idézet a Bibliából, és az Atya mondja Jézusnak!!!

    Az első idézet az írótól van(Neale Donald Walsch) a második pedig Isten Igéjéből. Gondolkozzz!!
    előzmény:
    Bogancska (9)
     
  15. 2005. március 4. 14:2412.
    Sziasztok! Olvassátok el Ramtha: Égi üzenetei c könyvét is. Kiegészíti a beszélgetések Istennel címűt. Bár függetlenek egymástól. Érdekes és elgondolkodtatóak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. március 4. 14:0311.
    szia! Isten nekem az Atyaisten. Aki szeret, véd, megbocsát, de akinek fáj ha rossz vagyok és ha kell akkor az orromra koppint. de mindezt azért mert nagyon szeret. tudod honnan jöttem rá erre? a Bibliából. nekem nem kell más, sem könyv és semmi, hogy tökéletesen megismerjem Istent. sőt! csak ebből lehet Őt tökéletesen megismerni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (1)
     
  17. 2005. március 4. 13:5610.
    Bocs, muzulmán iszlám helyett. :-)
    előzmény:
    Bogancska (9)
     
  18. 2005. március 4. 13:559.
    Te a Bibliára gondolsz, ha azt hallod, hogy Isten, egy krisnás Krisnára, egy iszlám a Koránra. . . . és van, aki arra, akiről ez a könyv szól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (7)
     
  19. 2005. március 4. 13:478.
    Ráadásul a topic cime: Beszélgetések Istennel.
    előzmény:
    Bogancska (5)
     
  20. 2005. március 4. 13:467.
    Akkor talán nem kellene Isten nevét használnia és hasonló biblikus kifejezéseket. . . . . akkor nem fog az ember a Bibliára gondolni azonnal - és összevetni az írottakkal.
    előzmény:
    Bogancska (5)
     
  21. 2005. március 4. 13:446.
    Gondolod, hogy Isten teremtette????? :o((((
    Nem - úgy is írhatnám, hogy "elítéltek". Mózes 1. 1. és a Mózes 1. 2 között nagyon sokminden történt - ezt most itt nem szeretném részletezni mert nagyon hosszú lenne.
    előzmény:
    Bogancska (4)
     
  22. 2005. március 4. 13:425.
    Az említett könyv semmilyen valláshoz nem köthető, távol áll tőle, hogy biblikus-keresztény irodalom legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. március 4. 13:404.
    Ki teremtette a démonokat?
    Ezek szerint az ő sorsuk az, hogy örökké szenvedjenek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (3)
     
  24. 2005. március 4. 13:353.
    Szia,
    1. ne haragudj de nem tudom elfogadni a sötétség fejedelmét Isten fiának. Márpedig az idézetedben amit ide írtál úgy tünik az az író beállitott egy démont (vagy ha úgy tetszik - a Sötétség Fejedelmét - ami a Bibliában a Sátán) Isten Fiának. Főleg nem gyönyörködik Isten a Sátánban!!!!!!! Sőt!!
    Abszolút nem biblikus és a megtért hivő-keresztények ezek alapján (sem)/nem fogják besorolni a keresztény irodalmak közé.

    2. egy démonnak nem fogja Isten azt mondani, hogy: "Megváltottalak, menj békével!" a megváltás csak és kizárólag ez embereknek szól - a démonoknak és a sötétség angyalainak MÁR meg van az itéletük - a tűznek tava. (Jelenések könyve)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_243895
    Torolt_felhasznalo_243895
    2005. március 4. 13:292.
    Szia!
    Gyönyörű könyvek, bár mindegyiket még nem olvastam. Jó tudni hogy vannak emberek rajtam kívül is akik értékelik az ilyen könyveket. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (1)
     

Címlap

top