Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2005. Április 15. 11:10151.
    mememe! Nekem akkor még nem is volt fogszabim amikor csukva van a szám a képeken:) de ha leveszik vigyorogni fogok egész nap! igérem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (140)
     
  2. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 15. 00:52150.
    Olier: Neked miért nincs az alsó fogsorodon szabályó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 15. 00:50149.
    Én is tettem fel képet, de légyszi ne ijedjetek meg tőle. : )) Nekem a jobb 1. és 2. volt kusza, a képen már teljesen egyenesek. Most az alsó 1. és 2. között van "szünet", de remélhetőleg az is hamarosan eltűnik.

    Olier: Neked miért nincs az alsó fogsorodon szabályó. Nekem alul nagyon szépen álltak a fogaim, mégis raktak rá. : (( Így lett nekem hézag a bal 1. és 2. között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 15. 00:14148.
    Ez az érzés bennem is megvan, csak én a levételtől félek. Remélem a fogam nem fog törni a brackettel együtt. : )) Különben ez érdekes, hogy a dokinak senki nem tette fel még ezt a kérdést. Egy fog rossz harapás, vagy valami kemény dolog miatt is letörhet.
    előzmény:
    ha-nocri (127)
     
  5. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 15. 00:10147.
    Ez volt a legelső alkalom, de nem tudom miért volt szükséges a csere. Egyébként az 1. állításkor sárgarépa levet ittam, ami a bracketten lévő kis gyűrűket totál elszínezte. El is voltam szontyolodva, mert a felrakásnál elmondták, hogy pl. a paradicsomszósz okozhat ilyen problémát, de a sárgarépáról szó sem volt. : (( Erre a doki kicserélte nekem azokat a kis gyűrűket. : ))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (120)
     
  6. 2005. Április 14. 17:02146.
    hat ezt priviben akartam, most mar mindegy:)
    egy ilyen valodi ritkasagot latni kell. Fogszabis kepe is van?

    l.
    előzmény:
    ha-nocri (145)
     
  7. 2005. Április 14. 17:01145.
    elkerhetem a passwd-t?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2005. Április 14. 16:53144.
    Jaj és képzeljétek nekem van egy fogszabályzott fiú alanyom, megtekintehető a bemoldalamon, ő a barátom egyébként :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_205189
    Torolt_felhasznalo_205189
    2005. Április 14. 16:23143.
    Sziasztok!

    Én 27 éves vagyok, és jelenleg hordok állandó fogszabályzót. A fogdokim aztmondta, minden fogat lehet szabályozni, csak ilyen korban lassabban alakul, illetve kisebb erővel lehet terhelni.
    ha van vkinek kérdese a fogszabbal kapcsolatban, kérdezzen nyugodtan. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. Április 14. 14:51142.
    koszi:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (140)
     
  11. 2005. Április 14. 14:50141.
    :) Jovanna, nem kell mentegetozni, gondoltam hogy nem ugy gondolod:)))

    > de biztos oka lehet annak, hogy kinek milyet tesznek fel.
    Az ok valszeg igen egyszeru: az en dokimnak nincs atlatszo gumija. De majd rakerdezek, aztan max veszek neki (magamnak:)) Talaltam a multkor viszhajtas kozben egy fogtechnika-boltot ahol elfogadjak a ceges patikakartyamat.

    szep fogak: az also fogsorom az igazi inyencseg (a bal also 1-est nem is tudta meg most bekotni a doki), de tenyleg nem latszott belole eddig tul sok. Az ismeroseim nem is ertettek miert vallaltam be a fogszabit. Oszinten szolva felrakas utan en sem:))) De most mar kezd visszaallni a lelki egyensulyom, sot kepzeljetek! egy regi vagyam teljesul: jovo hettol megyek a Honvedbe vivni!!! (amatorvivas)
    Kiraly lesz:)))

    kajalas: hat a kiflibe rakott cuccokat meg mindig nem nagyon tudom szetragni, de a kenyeres szendvics mar siman megy, es a tetu sebessegbol is kezdek visszavaltani normal fordulatszamra:)

    A kovetkezo kezelesen berakott terpeszrugotol azert felek eleg rendesen. Gyanitom total handicap leszek vele. . . aztan nehogy nekem is 3 honapig maradjon a 3 het helyett. . .

    Na de ordogot ugye nem raja a falra:))) es juhejj, igen! kistott a nap!

    csok:

    l.

    ui: mosolygasugyben maximalisan egyetertek az elottem szoloval. En is vigyorgok ugy mint regen, akinek meg nem tetszik az ne nezzen ram:)))

    előzmény:
    olier (139)
     
  12. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2005. Április 14. 13:59140.
    Lanyok, ha megengedtek egy hozzaszolast egy ex-fogszabistol:

    MOSOLYOGLYATOK NYUGODTAN "TELI SZAJJAL" A FOGSZABI MELLETT IS!

    Utolagos engedelmetekkel megneztem egy par bemoldalt, es majdnem mind szorongatjatok az ajkaitokat a kepeken. En is ezt csinaltam az eslo par foton, majd mikor meglattam elohivva elszornyedtem, hogy ugy nezek ki mint valami lo, vagy mint aki bekapott valamit es azt orizgeti :-) ezek utan normalisan mosolyogtam, es bar nekem fem volt, meg ugy is sokkal jobban nezett ki.

    Egyebkent meg hajra, hamar tul lesztek rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. Április 14. 12:25139.
    Jaj én nem úgy gondoltam, hogy a madách sokkal jobb hely mint a tiéd! csak az átlátszó gyűrűk miatt írtam, hogy jó, hogy odamentem. de biztos oka lehet annak, hogy kinek milyet tesznek fel.

    Igen, szeretném a törést is megcsináltatni, ha már ennyit szenvedek a fogaimmal, legyen tökéletes.

    Neked nagyon szép fogaid vannak, szerencsés vagy! Én nem is biztos nem csináltattam volna fogszabit ha alapból olyan fogaim lettek volna mint neked.

    Láttad volna nekem milyen volt régen! Úristen, nem is lehet összehasonlítani a mostanival. Totál szét állt a két metszőfogam, mintha hiányzott volna onnan egy fog. A két kettesem pedig teljesen be volt csúszva a két metszőfog mögé. . . az egyik kettesem még most is ferdén áll, azt kell még a helyére noszogatni.
    A falat nem kíméltem, az biztos! hihi még most is látszik a harapásom helye!:) örök emlék érdnek!:)))))

    És nálad most mi a helyzet? Vág még? Tudsz enni mindent?
    előzmény:
    ha-nocri (138)
     
  14. 2005. Április 14. 11:03138.
    regi fogszabi:) franko lehetett :))) Nem csodalom hogy orultel amikor levettek. . .

    nem kotozkodeskepp, de sztem nem a dokim miatt hardcore a fogszabim hanem azert mert nekem rusnyabban allnak alapbol a fogaim, es igy egyszerre kell oket le-fol meg elore-hatra huzogatni. Szoval a fogszabi ugyanolyan mint a tied -az ujraragasztott brackett koruli resz kivetelevel:(- de a drotozott resze nem ilyen szep egyenes, sot:) Ja igen, a feher gumik. . . majd megkerdem nincs-e neki is szintelen. Ha nincs, akkor meg majd vetetek;)

    A falbol meg tenyleg kiesett egy darab?:))) A madachban -ugy emlekszem - csinalnak ilyen kompozit hejakat vagy miket, amikhez nem kell lecsiszolni a fogat mint a koronahoz, es teljesen fogszinu, a szele kekes-attetszo meg minden. Ugyan ha nem mondod egyaltalan nem venni eszre, haborus sztorinak azert jo:)))

    előzmény:
    olier (137)
     
  15. 2005. Április 14. 10:52137.
    Akkor ezek szerint mégis megérte a Madáchba menni, tényleg alig látszik az enyém. Egyébként a régi fogszabimon nekem is volt minden, olyan voltam mint egy ló, zablával a szájában. Éjszaka fel kellett húznom a fejemre egy sapkát, amire rá volt erősítve egy gigantikus méretű cincérbajuszra emlékeztető vas izé, amit a fogszabi legutolsó fogon lévő gyűrűjébe bele lehetett tolni, és az rögzítette a fogamhoz. hihetetlen, hogy ebben kellett aludnom hónapokig! és persze nem is tudtam benne aludni, mert ez a "zabla" természetesen elállt a fejemtől vagy 20 centire és amikor fordulni akartam az ágyban, mindig majd kitépte a fogsoromat. Akkor szoktam rá, hogy háton aludjak. Jó volt nem mondom. Ez a mostani ehhez képest egy kéjutazás!

    Nekem meg le van törve az egyik metsző fogam, a képen látszik is, hogy az egyik fogam kisebb mint a másik. Egyszer gyerkkoromban beleharaptam egy betonfalba. :)))) persze véletlenül mert lecsúszott a lábam a lépcsőn és a betonfalra támaszkodtam, de mivel még kicsi voltam, így pont kiharaptam egy darabot a falból heheheh.
    előzmény:
    ha-nocri (136)
     
  16. 2005. Április 14. 09:41136.
    Hat te tiszta lokott vagy:)
    Barcsak nekem is igy allna a fogszabi. . .
    De nekem a drot egyelore cikk-cakkban megy (mint akire feltettek a te fogszabidat aztan elutottek uthengerrel:)))) meg a dokim nem ilyen szep szintelen gumigyuruket rakott ra, hanem naggyon feheret, ettol pedig szep sargasnak latszik a fogam.
    Az elszinezodes, kozben rajottem, fokepp az ujraragasztott (bal 1-es) bracketem kornyekere korlatozodik. Szoval lehet hogy masodjara mas ragasztot hasznaltak? Irto ronda, majd megprobalok valami pozitiv valtoztatast kicsikarni apr 27-en. . .
    A fenykepezes egyelore kesik, de mihelyt lesz lehetoseg teszek fel fogszabis kepet magamrol. De az ehhez kepest tenyleg hardcore:)

    (amugy jok ezek az elotte kepek, most mar kezdem ugy latni, hogy kiallo nyulfogaim voltak - ami eddig sosem tunt fel, es nem is zavart - es nagyon varom hogy majd szep-szep fogakkal szabaduljak a szabalyzotol:))

    na ez jo hosszu lett, megyek do'gozni.

    l.
    előzmény:
    olier (135)
     
  17. 2005. Április 13. 21:34135.
    NoRCika!:)) most feltettem egy nagyon brutál képet is, egy totál közelit a fogszabiról. Kiváló lehetőség arra hogyan riasszuk el leggyorsabban az érdeklődő hím egyedeket?

    nemsokára letörlöm, nem szeretnék senkinek sem rémálmokat okozni:)
    előzmény:
    ha-nocri (131)
     
  18. 2005. Április 13. 21:26134.
    a ffenébe a hibiszkuszról elfelejtettem írni. éppen tegnap jártam a vörös oroszlán teázóban és legalább öt féle teát ittam ott, mintha az egyikben lett volna hibiszkusz, de egyelőre nincs változás a tappancsokon.
    előzmény:
    ha-nocri (130)
     
  19. 2005. Április 13. 21:25133.
    Köszi a választ, még nem olvastam a könyvet, erről lemaradtam.
    előzmény:
    ha-nocri (130)
     
  20. 2005. Április 13. 21:24132.
    igen:) mintha magamnak tettem volna fel a kérdést! hihihi
    -na tettem fel egy képet a fogacskáimról. .

    csináltam magamról pár képet. botrányosan nézek ki rajtuk, azokat inkább nem tettem fel. .
    előzmény:
    ha-nocri (131)
     
  21. 2005. Április 13. 21:04131.
    >> Szia ha nocri! Jézusom
    > tényleg, ez honnan ered?

    :))) ez jol jott ki:)
    előzmény:
    olier (128)
     
  22. 2005. Április 13. 21:00130.
    Lehet hogy mas a ragasztoanyag. . . Persze ez most nem nagyon vigasztal:(
    A hibiszkuszos teakat mar probaltad?

    ha-nocri: en Jesua ha-nocri-rol a Mester es Margaritaban olvastam, de ugy latom Bulgakov is vette valahonnan (an early reference in the Babylonian Talmud says that Jeshu ha - Nocri was a false prophet who was hanged on the eve of the Passover for sorcery and false teaching. )

    :) De mar tenyleg egesz megszoktam a norcit, nyugodtan hivhattok igy:))

    l.
    előzmény:
    olier (129)
     
  23. 2005. Április 13. 20:44129.
    ja, azt el is felejtettem, nekem nem szineződött el egyáltalán, pedig minden reggel kávézom és én is elég sok teát iszom. lehet, hogy másféle ragasztóanyaggal van rögzítve a tiéd?
    előzmény:
    ha-nocri (127)
     
  24. 2005. Április 13. 20:43128.
    Szia ha nocri! Jézusom én hajlamos vagyok összekeverni a betűket első ránézésre. . . bocsánat! végig így olvastam a neved:) tényleg, ez honnan ered?
    előzmény:
    ha-nocri (126)
     
  25. 2005. Április 13. 19:02127.
    milyen szakdoga? Mar masodjara hallom, kezdek kivancsi lenni:)))

    fogkefe/viasz: sztem nagyon ne sajnald hogy nem kaptal a dokidtol, tuti hogy felszamoljak valamilyen formaban:) A viasz mondjuk nekem epp jol jott volna. . . Aztan olyan sokat nem is segitett a fogkefem, arra persze jo volt hogy nem kellett talalgatnom hogy milyet vegyek, hanem besetalhattam a gyogyszertarba, aztan mondhattam hogy "ebbol" kerek meg 3mat:) - egy a munkahelyre, egy otthonra, egy a taskaba. . . egy a biztonsag kedveert. . . :) akinek egy kis hajlama van a kenyszercselekvesekre annak tutter kijon szabalyzas alatt:)))

    gyurus fog: a romlasra meg nem is gondoltam. . . en a felragasztas alatt hittem hogy a doki ki fogja torni az osszes fogamat. De amikor megmondtam neki csak nevetett rajtam es azt mondta hogy nem is hitte volna h. barki is ilyet gondol, mert allitolag meg baseball-utovel sem olyan konnyu kiverni valaki fogait.
    Neked mitol tort le a fogadbol egy darab? Valamire raharaptal vagy az allitgatas kozben?

    Fogszabi meddig marad fenn "beallas" utan: hat errol gozom sincs. . . remelem nem sokaig:))

    l.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (120)
     

Címlap

top