Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2005. Április 13. 18:51126.
    ezt a norcit lassan kezdem megszokni-megszeretni;)))
    Azert eredetileg ha-nocri voltam am:)

    olier, a te tappancsaid alatt/mellett nem szinezodik el a ragasztoanyag? Nekem kezd szurkes arnyalatu lenni, valszeg a kedvenc gyumolcsteamtol, illetve benne a hibiszkusztol. Pedig nem nagyon akarok lemondani rola:(
    Tok szivas.

    ui: csajok, megneztem a bemeket, nagyon helyesek vagytok. Lehet, hogy csak jo nok hordanak fogszabit?:)))

    l.
    előzmény:
    olier (125)
     
  2. 2005. Április 13. 18:29125.
    bocs a noci-ért, norcit akartam írni természetesen. . .
    előzmény:
    ha-nocri (119)
     
  3. 2005. Április 13. 18:28124.
    Szerintem az, hogy kinek mennyire romlandó a foga, szintén alkati kérdés. Nekem már volt fent fogszabim és nem mostam meg azonnal a fogamat minden étkezés után. semmi nem látszott meg. ezzel nem arra akarlak biztatni titeket, hogy ne mossatok fogat rögtön evés után, csak a saját tapasztalataimat írom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (120)
     
  4. 2005. Április 13. 18:26123.
    Szia noci! Már nem passwordos. A napokban megváltoztattam, de még nekem sincs fent fogszabis képem egyelőre. nemsokára teszek fel
    előzmény:
    ha-nocri (119)
     
  5. 2005. Április 13. 13:34122.
    Szia Panni! Bocs a késői válaszért, de régen jártam a fórumon. A doktor néni neve Kalamenovich Edit, a Villányi u. 113-ban rendel. Tel: 4666-550. Sok sikert és kitartást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696712 (11)
     
  6. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 12. 19:43121.
    Látom már megint csupa értelmes mondatot írtam. Nézzétek el nekem. . .

    Kiegészítés2: SZIASZTOK!

    Kiegészítés 2:nem igazságos, h mindenki kap viaszt, fogkeféket, meg még pár dolgot a dokitól. . . . . :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 12. 19:41120.
    Szia!
    Végre fel tudtam jönni egy kicsit csavarogni az nlc-re:)))
    Kész vagyok a szakdogától!:)

    Fogmosás: Tudom, hogy nagyon fontos, tisztában vagyok vele, csak kaja után rögtön annyira nem szeretek protkót mosni, hogy csak na:)
    De mikor megmosom, akkor jó alaposan megnyűvöm a fogkefét. Nem is bírják túl sokáig:)
    Egyébként alapjáraton parázok attól, nehogy kilyukadjon a gyűrűs résznél a fogam. A szabizás elején az egyik gyűrűsből letört egy kis darab, azt úgy tömte be.

    Jajjj, de várom már, hogy levegyék!:)))

    Te kaptál a dokidtól? Nem igazságos, hogy én nem kaptam. . . . :)

    Majd teszek fel én is képet, de azt csak jelszavasan, mert ne nézegesse mindenki az én tuti kis fogaimat:)))

    Lááányok!!!! Mennyi ideig hagyják fent még a szabit, ha kész a remekmű?

    Daytona: Neked miért cseréli le alkalmanként a bracketteket a doki?

    Üdv lányok:)
    előzmény:
    ha-nocri (119)
     
  8. 2005. Április 12. 18:24119.
    Meg varok egy kicsit. . . mondjuk a jo idore, hogy ne legyek nagyon csapzott a kepen:)))
    Meg egyeztetnem is kell a "fotosommal", de igerem, igyexem a kis kivancsiak:) kedveert.

    olier: a te oldalad ha jol lattam passwd-s, elkerhetem priviben a jelszavadat ha fenn lesznek a kepek?:)

    nyuszikusz: A fogmosassal en egyelore nem nagyon merek viccelni, amikor a dokim ramhegesztette a cuccot odavezetett egy tablacskahoz amin 6 kep volt, 3 fogszabival es 3 anelkul. Aztan az egesz felvilagositasom ennyibol allt, idezem:
    - nezd csak, o nem mosta rendesen a fogat fogszabiban (ronda nagy feher foltok a fogon, sarga mezoben)
    - o mosta, de nem eleg rendesen (sargasfeher foltok az egesz fogon)
    - o pedig - ja hat neki egy kicsit mas szabalyzoja van, de nem ez a lenyeg- rendesen mosta a fogat, es - tadamm- szep feher fogacskak.
    Na tessek, igy hasznald ezeket (es a kezembe nyomott 2 fogkefet)

    Nem tul bore fogott amde hatasos volt:)))

    l.
    előzmény:
    olier (117)
     
  9. 2005. Április 12. 18:16118.
    Persze,
    27 evesen, 1 hete.

    Es ma mar haraptam a kenyeret! (igaz, csak a belet, de megis, erzitek!:)

    l.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511632 (114)
     
  10. 2005. Április 11. 22:33117.
    norcika! :) mikor teszel már fel fogszabis képet a bemoldaladra? kiváncsi vagyok milyen! Nemoskára én is teszek fel az enyémre. . .
    előzmény:
    ha-nocri (109)
     
  11. 2005. Április 11. 22:28116.
    szia orsolya3! (egyébként én is orsolya vagyok:) nekem is porcelán fogszabim van. A nyelv felöli fogszabiról csak annyit tudok, hogy elképesztően drága, 7-800 ezer forint körül van -legalábbis ott, ahova én járok. A porcelán is nagyon sok, de az még megfizethető. Én két féle közül választottam a fehér porcelánt. A másik átlátszó, műanyag anyagból van, és mindkettő, a porcelán és a műanyag is egy árban volt. Az orvos javaslatára döntöttem a porcelán mellett, mert állítólag ez hatásosabb és strapabíróbb is. Nekem csak az volt a célom, hogy ne legyen újra fém (nekem ez már a második fogszabim, a lányoknak már vagy százszor leírtam:) mert az túl feltűnő volt. Nekem ez sokkal jobban tetszik magamon. Nem olyan kondenzátor érzés mint a régi. persze azzal sincs semmi baj, sőt, úgy tudom azzal is a legjobb hatást lehet elérni. mivel én rutinos versenyző vagyok, úgy éreztem ennnyi luxus jár:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511632 (111)
     
  12. 2005. Április 11. 22:20115.
    igazad van! a nasizásról teljesen leszoktam, és kenyeret sem nagyon eszem. és valószínűleg azért mondom ilyen bátran, hogy eheteünk amit csak akarunk, mert mióta feltették, még nem jártam aktiváláson. hú tényleg jövő hétvégén mennem kell vissza. akkor megint nem fogok enni egy ideig. . jajdejó!:)))
    előzmény:
    ha-nocri (109)
     
  13. Torolt_felhasznalo_511632
    Torolt_felhasznalo_511632
    2005. Április 11. 22:06114.
    Köszi hogy válaszoltál, meg kérdezhetem hogy hány évesen tetetted fel a fogszab. t. Köszi
    előzmény:
    ha-nocri (112)
     
  14. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 11. 22:04113.
    :)
    Igenis értettem! inni-inni-inni! Amúgy a vizet szeretm csak. Mikor átmegyek legjobb barimhoz ő csak annyit kérdez: "kérsz vizet?" Erre a szülei igazán furcsa fejet szoktak vágni:)
    Labelló: én is hallottam erről, hogy ilyen vegyi anyagokat tartalmaz. LEhet, hogy van is benne valami, mert otthon van vagy 5 labelló.

    ha-norci: van fent vigyorgós kép, de azon nem látszik. Lehet, hogy majd készítek képet a fogakról. Az lett volna vicces, hogy szabályozás előtt és utána. De ilyen nem lesz. Előtte nem csináltam.
    Gratulálok az kajás időd csökkentéséhez:)
    eleinte én is úgy gondoltam, hogy majd leszokom a nasiról (amúgy nem eszek sok nasit), de mostmár másképp állok a dologhoz. Nem vagyok olyan "rendszeres" fogmosó, mint kellene. Kaja után kb 1, másfél órával mosok fogat. Mostanában hallottam, m h nem tesz jót a fognak, ha kaja után fél órán belül mosunk fogat.

    Orsolya3: úgy gondolom, mint ha-norci: furcsa a fehér, mindenki azt nézi, h mi van a szádban. A nyelv felöli, meg iszonyat drága. Emellett próbáld elképzelni, h milyen lehet azzal beszélni, enni, hiszen a fogaid belső felét is használod beszédnél és evésnél is. Szerintem nem gáz, a "külső" szabi.

    Sziasztok, jó éjt!!!!
    előzmény:
    olier (105)
     
  15. 2005. Április 11. 20:41112.
    Hali,

    Ha a "kevesbe latszik" alatt a szintelen tappancsokra rogzitett fogszabit erted, akkor igen, van itt egy par ilyen ember. Lingualtechnikas cucc nem tudom van-e valakinek, de engem nagyon beszelt rola lefele az orvosom. Allitolag latszani nem latszik, de hallatszani annal jobban hallatszik.
    Plusz a nylev felolivel es a "lathatatlan" fogszabival (atlatszo muanyag fogsor-szeru sinek) allitolag jopar problemat nem lehet korrigalni. Szoval nem biztos hogy valaszthatod oket.

    A szintelen tappancsosrol az a velemenyem, hogy messzebrol (par meter) telnyleg alig latszik, es ez jo, de kozelrol meg egy kicsit olyan mintha a fogaim lennenek ketszer olyan vaskosak es kialloak (= nem azt latjak elsore hogy fogszabid van, hanem hogy nagy dagi fogaid).
    De azert bejott, nekem par napja van fenn es mar egesz megszoktam az arcomban:)

    l.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511632 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_511632
    Torolt_felhasznalo_511632
    2005. Április 11. 20:34111.
    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni. Ismeri-e esetleg valaki használja-e azt a típusú fogszabályozót, amely belülre helyezik vagy pedig átlátszó illetve kevésbé látszik.

    Várom válaszaitokat, előre is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 11. 20:06110.
    Nem tudom, még nem járol a levételnél. Legutóbb 3 tappancsot cserélt. Azokat egy kis szerszámmal simán letöri, majd a ragasztómaradványt lepolírozza a fogról. Egyáltalán nem fáj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (103)
     
  18. 2005. Április 11. 18:58109.
    visszahizas: nem olyan biztos az. Azert egesz mas ugy nasizni hogy tudod, min. 10 perces ritualis fogtisztogastas koveti. . . .
    Hmmm.
    Vagy ezt csak en csinalom ilyen korulmenyesen?:)

    l.
    előzmény:
    olier (108)
     
  19. 2005. Április 11. 18:21108.
    Kitartás! Nemsokára ugyanazt fogod enni amit a felragaszatás előtt is.
    Én már sajnálom is, hogy elmúlt a kényszer fogyókúra. gyorsan vissza fogom szedni amit leadtam. . . :)
    előzmény:
    ha-nocri (106)
     
  20. 2005. Április 11. 18:09107.
    vogyorgos kep helyett jo lesz egy vigyorgos is.
    :))
    előzmény:
    ha-nocri (106)
     
  21. 2005. Április 11. 18:03106.
    Hat nekem a vizivassal nincs gondom, lassan beka no a hasamban:) Csak szeretnek mar vegre valami normalis kajat utanakuldeni ennek a bekanak:))
    Amugy ugy tunik rohamosan javul a helyzet, ma mar fel ora alatt be tudtam tolni egy sonkas-vajas szendvicset. Igaz meg kessel-villaval, de megiscsak haladas:)))

    A labellorol en is hallottam/tapasztaltam hogy szarit, anyu szerint ha muszaj valamit kenni magamra, akkor vegyek a gyogyszertarban szolozsirt vagy hasznaljak sima kek niveat.

    nyuszikusz: gondolom nem en voltam a kerdeshez a celkozonseg, de azert valaszolok:) Nekem majd 3 hetente kell jarnom, gumirol egyelore nem volt szo, de apr 27-en kapok egy terpeszrugot. A felragasztas elott 8-9 honapot mondott a doki, de gondolom ez majd ugyis valtozik ha latja hogy hogyon mozdulnak a fogaim.
    szemfog elorehozasa mennyire gaz: hat ezt elkepzelni sem tudom. Biztos nem fog hulyen kinezni mert akkor csak nem ezt a megoldast valasztotta volna a dokid:)
    Esetleg ha felteszel egy vogyorgos kepet a bemedre szivesen mondok valamivel megalapozottabb velemenyt:)

    udv:

    l.
    előzmény:
    olier (105)
     
  22. 2005. Április 11. 16:49105.
    húha, ráadásul a labello az olyan, hogy minél többet kened vele a szád, annál szárazabb lesz! Mert olyan vegyi anyag van benne, ami direkt szárít. Mikor bekened még azt érzed, hogy tök jó, de utána gyorsabban kiszárad, hogy még többet használd. még többet vegyél belőle. Én már évek óta nem használok labello-t, mert tényleg nem jó. de amióta sok vizet iszom azóta nincs is nagyon szükségem rá, hogy kenegessem a szám. szóval lányok! inni kell, sok-sok folyadékot. A kávé, tea, (főleg a fekete) pedig "nem számít folyadéknak", mert vízhajtó. még jobban kiszárít. a legjobb a víz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 11. 11:17104.
    Én alig iszom folyadékot sajna, ennek következménye, hogy a száraz szám folyamatos labellózást igényel.
    előzmény:
    olier (102)
     
  24. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 11. 11:15103.
    Titiyo van hasonló időintervallumokkal mint te.
    Nekem már csak egy szemfogat kell egy milimétert mozgatni, és utána 2 fogat, de azt már egyszerre állítja a doki. Ha "kész" van akkor még hány hónapig gyönyörködhetek a fogszabimban? Mennyi idő után veszik le? Fáj utána fog?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (98)
     
  25. 2005. Április 11. 10:56102.
    én egyszer használtam a kis kefét a spenót után:) de csak azért mert az még az első héten volt, amikor nem tudtam fogatmosni mert még annyira fájtak a fogaim. Csajok, nekem annyira jó a fogszabim, hogy egyáltalán nem vág, nem fáj, semmi gondom vele. Észre sem veszem.
    Viszont! Az feltűnt, hogy ha nem iszom elég folyadékot egy nap, akkor a szám egyrészt kiszárad, másrészt "összeaszalódik" mint egy mazsola és sokkal kényelmetlenebb a fogszabi is, nem fér el rendesen a számban, nem tudom rendesen becsukni. úgyhogy javaslom mindenkinek, hogy naponta igyatok legalább 2 liter vizet! Ez amúgy is javasolt, ha nem hordasz fogszabit, de így nem szárad ki annyira és nem irritálja a drót sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (98)
     

Címlap

top