Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2005. március 30. 15:1051.
    Szia ha-norci!
    Most kicsit "élvezem" is a szenvedést, úgy is akartam egy kis fogyókúrát. Egy ötöst ledobnék magamról- szerintem sikerülni is fog:)
    Persze, fogok majd pépes kajákat enni, estére már beterveztem egy kis főzött zabpelyhet, de az édességeket kerülni fogom végig. legalább átállok az egészséges táplálkozásra is.

    Flo76-nak írom: nekem semmi baja nem lett a fogzománcomnak az első szabályzás után. A mostani miatt sem aggódom, a jó orvosok vigyáznak erre. Én mindenkit kifaggattam a fogászaton, rengeteg hülye kérdésem volt, de már szinte mindent tudok:).

    Arról tud valaki valamit, hogy milyen az a rögzítés, amit a fogszabi levétele után tesznek fel, (nekem 2 évre lesz ilyen) állítólag a fogak belső felére?
    előzmény:
    ha-nocri (44)
     
  2. Torolt_felhasznalo_346467
    Torolt_felhasznalo_346467
    2005. március 30. 15:0650.
    Szia Flo!
    Eleve zománchibás a fogam (gyerekkori gyógyszer miatt), tehát valószínűleg azért tudott rontani a fogszabályzó rajta tovább. De mondom, azért egy egyébként egészséges fognál nem gond. Főleg nem annak (bocsánat a személyeskedésért), aki ki tud fizetni egy fehér vagy átlátszó, fogsor hátuljára tehető, szuper kimélős, szinte láthatatlan fogszabályozót 500 ezer és 900 ezer forint közötti árban álcsúcsokként. (Mert ilyen árilstát is láttam mostanában. ) De valóban, az igényesség része is a fogszabályozás, vagy az egészségé. A szabályozó leszedése után nekiálltam enni és enni, olyan dolgokat, amit másfél évig nem tudtam, aztán jól meg is látszott rajtam. Azért mindenkinek jókat kívánok, és intelligens emberi reakciókat is a fogszabályozó viseléséhez az ember munkatársaitól, életünk párjától vagy akár a nénitől a villamoson.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646718 (45)
     
  3. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2005. március 30. 15:0249.
    plusz információk: www. fogszabalyozas. com E az árak meglepőek a Madách-nál
    :) Aki nem hiszi, járjon utána. :)
    előzmény:
    ha-nocri (47)
     
  4. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2005. március 30. 14:5948.
    :)))
    Új lap, új mosoly:))
    Sztem nem lesz gond egyébként. Egyszer az egyik tappancs leesett, de a gumi tartotta, csak csúszkált az íven picit :) pillanatok alatt visszaragasztotta a doki. Mennyiért csinálják egyébként?
    Én 3 dokinál voltma, mielőtt elköteleződtem és nem a közelség számított. Az egyik a szomszéd utcában rendel, mégsem stimmelt vmi. Bár hatalmas különbségek voltak az árban is. 130-at fizettem, meg 1700-at állításonként. Húzni nem kellett. január óta 2000-et fizetek alkalmanként. meg ha kell vmi plusz, mint most egy harapásemelő, hogy át tudja emelni a felsőt az alsón, az pl. 7 ezer. ezt utálom nagyon, olyan mint egy fogvédő, átlátszó, de csak az alsó fogsorom felén van rajta. Á elmesélni elég ijesztő. Szóval minden előzetes megbeszélés és egyeztetés ellenére, nagyon könnyen előfordulhatnak váratlan események és fizetnivalók, de nem csillagászati összegben. Fontos, hogy bízz a dokiban, mert ez egy hosszú kapcsolat, még azután is, hogy leveszik az állandót. Dupla ideig ált. hordani kell éjszakai sínt. DE ezeket biztos elmondta.
    Bocsi a szómenésért :)
    előzmény:
    ha-nocri (47)
     
  5. 2005. március 30. 14:4247.
    Persze hogy erdekel:))) Varjuk a meset!:)

    A parom-kerdes megoldodott, mert tegnap elkoltoztem tole, bar nem a fogszabi miatt:)) Vadiuj param az "ismerkedes fogszabiban" cimet viseli:)))

    l.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646718 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2005. március 30. 14:2346.
    nekem is hasonlóak voltak a fogszabi felrakásának okai. A legtöbb ember el sem tudja képzelni, hogyha nem kuszák látványosan a fogak, ammor is lehet szabályozni. Néha fárasztó magyarázni a régi ismerősöknek. . . :) Én kb 1 hónap után már szinte mindent ettem, de a fogmaosás szertartás. Főleg este. Meg miden étkezés után. Úgyhogy 3 szor meggondolja az ember, mikor és mit eszik :)
    A pépes csak az első pár napban kell sztem, amíg ki nem tapasztalod, hogy nem esik le bármilyen harapásnál :))
    Kitartás, tudok még mesélni, ha érdekel valakit
    :)
    előzmény:
    ha-nocri (44)
     
  7. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2005. március 30. 14:1745.
    Szia!
    A fogszabitól lett baja fogzománcodnak? Milyen volt, amikor levették? FÁj? Nekem is hasonló okok miatt kellett feltenni. Nagyon csúnyán és lassan fájdalmasan is koptatták egymás a fogaim. Semmit nem értem volna a pótlással, letört volna ugyanúgy. Ezért vágtam bele. májusban lesz 1 éve, hogy fent van. És még nincs biztos befejezeő időpontom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346467 (25)
     
  8. 2005. március 30. 14:1644.
    O, szoval te epp csak elottem jarsz!:)) Egyutterzesem az eveskeptelenseg miatt! Ha nem gond jovo heten en is beszallnek a nyogdecselesbe:), bar a napi-1-banan kura meg jol is jon majd igy tavasztajt:)))
    Az en fogaim amugy ranezesre nem voltak gazosak es az onbizalmam is rendben volt, ellenben az also fogsorom eppen igyekszik megszabadulni a jobb es bal egyestol:( szepen tolja oket felfele meg egymas moge. Igy meg mielott teljesen lekopna az a ket fog ugy dontottunk a dokival, hogy megrendszabalyozzuk oket:))) Meg persze van egy kis melyharapas, keskeny fogiv meg elfordulo felso metszo, de tovabb mar nem is reszletezem mert most latom csak igy leirva milyen rosszul hangzik:)))

    udv es kitartas, hamarosan vege lesz a koplalasnak!
    leni

    (ui a reszelt almat meg mas ilyen pepemenyeket - pl tejbegriz- nem probaltad?)
    előzmény:
    olier (41)
     
  9. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2005. március 30. 14:0743.
    A szexben és a csókolózásban nem zavar, hamar meg lehet szokni. Az viszont tényleg lényeges, hogy párod hozzáállása milyen. Neked hiába nem okoz gondot, ha őt zavarja. Ha jól működik a szex, a kapcsolat, ez nem fog bezavarni. Ha meg annyira mégsem okés minden -de ez eddig nem feltétlenül volt nyilvánvaló-az is kis fog derülni legalább!
    Nekem májusban lesz 1 éve, hogy fent van. A kapcsolatomnak azóta vége lett 8 év után, de enélkül is ez lett volna.
    előzmény:
    ha-nocri (13)
     
  10. 2005. március 30. 13:3342.
    Nekem a fogorvos azt javasolta, hogy reggel fogfehérítős fogkrémet, este pedig valamilyen herbal fogkrémet használjak, mert az védi az ínyt.

    óó csöves kukorica te drága! Hiányozni fogsz:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (39)
     
  11. 2005. március 30. 13:2941.
    igen, igazad van az anyagiak miatt. Kicsit elhamarkodtam ezt a döntést. De most már mindegy. A fémet én direkt nem szerettem volna, nekem már volt egyszer, és zavart, hogy túl feltűnő, mindenképpen fehéret akartam. . . ha már másodszor csinálom végig.

    Vannak olyan kusza fogú emberek, akiknek kifejezetten jól áll, nem tudnám elképzelni őket más fogsorral. A hiányos fogsor, a szuvasodó, sárga, elhanyagolt fogak a gázosak, az az igénytelenség csúcsa.

    Ha valakinek csámpás a foga, még nem baj (attól függ mennyire), az a lényeg, hogy az ember önbizalma rendben legyen. Én azért vágtam bele újra, mert zavart, pedig már nem volt olyan feltűnő mint régen. Nem szerettem mosolyogni, nem tetszettem magamnak.

    Én tegnap óta csak egy banánt ettem. Azt is két óráig nyammogtam. Nekem most olyan, mintha a komplett fogsorom ki akarna esni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (39)
     
  12. 2005. március 30. 08:0440.
    :( imadom a csoves kukoricat. . . erre meg nem is gondoltam, az mar eszembe jutott hogy mostantol legalabb kaja kozben nem beszelek:))))

    l.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. március 29. 21:1839.
    Eddig engem nem zavart, ha valakinek olyan volt a fogsora, mint amit bedobáltak a szájába, de mostmár zavar. "ha én kibírom. . " szöveg. Meg tényleg igényesség. Kisebb koromban a szüleim akartak feltetetni, de akkor kézzel-lábbal tiltakoztam. Mondjuk nem baj, hogy nem akkor kellett a szájműtéteket végigcsinálnom, mert nem biztos, hogy bírtam volna. Úgy tűnik, hogy tényleg mindennek megvan a maga ideje. . . Most meg ugye már én akartam a szabit! Bármi áron! Nem volt túl nagy gond a protkómmal, csak csírahiányos, ezért el volt csúszva, illetve az egyik szemfogam "szexisen" kiállt. (ahogy Te írtad!:) Ez engem baromira zavart. Na jó, hozzásegített egy rossz szögből elkapott fotó is. :)
    Nővéremnek 25 éves korában volt, színes gumikkal halál jól nézett ki!:)
    Jótanács: ha nem adnak spec "fogkefét" (pici sörték) szentem ne vegyél. Én még 1x nem használtam, elég nekem a sima fogkefe. De abból is van pár darab. . . meg fogkrém is.

    És milyen szuper gyrost, vagy csöves kukoricát enni fogszabályzósan! A kukorica után nekem fél óra a fogtisztítás, túlzás nélkül.
    Na de jövő nyáron! Két pofára fogom enni a strandon!!!!
    előzmény:
    ha-nocri (38)
     
  14. 2005. március 29. 19:5238.
    :))))

    Ez jo sztori, remelem aprilis 6-a utan is fogok meg ekkorakat vigyorogni (nekem akkor ragasztjak:)
    Tenyleg jo hogy vannak fogszabis topicok, en is igy talaltam a dokimat (az elso helyen ahol probalkoztam egy furdoszoba araert kepzeltek szabalyzot a szamba:), es egy csomo hasznos tippet is olvastam mar arrol hogy mit kell tenni felragasztas/huzas utan, stb. . .
    Meg hat jo erzes latni hogy masok is tuleltek ezt a procedurat, sot buszkek es boldogok, ilyenkor alig varom hogy mar en is kezdejek:))

    nyuszikusz/csale fog: engem az zavar nagyon, ha valakinek romlo fogai vagy foghianyai vannak, a kusza fogsorbol csak a durvabbak tunnek fel (amik mar az arcot is csufitjak)es pl a farkasfogat -ha csak kicsit all elorebb- kifejezetten szexinek talalom. . . Igaz nekem meg nincs is fenn a fogszabim, lehet hogy ez idovel valtozik:)

    udv:

    leni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738776 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_738776
    Torolt_felhasznalo_738776
    2005. március 29. 19:0037.
    Nem mondod, hogy (legjobb esetben) képes vagy kiadni 598, 000 ft-ot erre. Ez nagyon durva! Nem hiszem, hogy ennyi különbség van orvos és orvos között! Havi 12, 000! Nem normális!
    Nem hiszem, hogy az én dokim rosszabb lenne, de nála 45e volt a fém 2 éve (most 60e), és havonta 2e az aktiválás (eddig 1500). 30e lesz az éjszakai.
    Ezen felül nem kell fizetnem semmiért, nem úgy mint máshol, ahol pl az ívcserét is külön kell fizetni, amin kiakadtam még: a Madách Dentalban 60, 000-ért veszik le, és még sorolhatnám milyem horror összegeket találnak ki, hogy lehúzzák a népet!

    Ezzel nem ellened akartam beszélni, hanem kiakadtam az árakon.

    Jó, meg kell választani a dokit, de én úgy gondolom, hogy nem feltétlenül a legdrágább a jobb. Ezt most tényleg nem rosszindulatból írtam.

    Egyébként nekem fém van, és én jobban ki vagyok vele békülve, mintha fehér lenne, mert mivel az nem annyira feltűnő, de látszik, hogy van valami a szájban, odatereli a figyelmet. Tapasztaltam már, hogy a legtöbb ember addig nézi mi van az ember szájában míg le nem esik, hogy szabályoz.

    Nekem már volt, hogy egy kb 60 éves (lehet, hogy csak jól tartotta magát) néni testékszernek nézte, és üvöltve megkérdezte a boltban, hogy mi van a számban. Kicsit ciki volt.

    Legyetek rosszak!
    előzmény:
    olier (36)
     
  16. 2005. március 29. 18:4036.
    Nekem egy vagyonba kerül. . . A legjobb helyre akartam menni (remélem, hogy ez az, mindenki dicséri) nem akartam ezen spórolni, bár az esztékás fogszabi is elég hatásos volt, de azt már nem tudom igénybevenni. A fehér porcelánt választottam, -nem akartam megint fémet-, 215ezer a készülék/fogsor felragasztással együtt, és havi 12ezer az aktiválás/alkalom. K. drága, de én már annyit szenvedtem, hogy ennyit megér. "enyhe" anyagi csődben vagyok, de túl fogom élni. Alig várom már, hogy 2006 legyen!:)
    előzmény:
    Jeniana2 (32)
     
  17. 2005. március 29. 18:2835.
    Szia nyuszikusz!

    Én már ismerem az érzést, de 6 éve volt már, akkor pont a 18-ik szülinapomon vették le az első fogszabimat. Négy fogamat húztak ki, amit most már áldok, mert azóta kinőttek a bölcsességfogaim is, és így tök jól elférnek. Kár, hogy akkor nem folytattam, mert egy-két év alatt elég sokat csúszott vissza. Most már mindegy, jobb később mint soha. Én is azt mondom, hogy megéri végigcsinálni. Sokkal jobban aggaszt, hogy a párom mit fog gondoloni, (még nem látta) bár eddig bíztatott, hogy őt nem fogja zavarni, csináltassam meg bátran. . .

    Nekem kb 14 hónap lesz, ez még csak az első nap:( utána kapok egy láthatatlan rögzítőt is, két évre. Erről van már valakinek valamilyen tapasztalata? A fogak belső felére fognak feltenni egy ívet. Remélem azt már észre sem fogom venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (27)
     
  18. 2005. március 29. 15:1034.
    tudom, itt a fórumban nyomoztam ki! VAgyis egy régebbiben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. március 29. 14:3933.
    az nagyon olcsó!!!
    előzmény:
    Jeniana2 (32)
     
  20. 2005. március 29. 14:2932.
    100 000 volt a készülék (alul-felül, tehát összesen ennyi). Aktiválás gumival, alkalmanként 3 000. Elégedett vagyok. A dokit inkább priviben küldöm, magánorvos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738776 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_738776
    Torolt_felhasznalo_738776
    2005. március 29. 14:2031.
    Csak nem lesz baja a fogzománcnak. Újjaban hallottam erről csak.
    Neked mennyi, illetve hol csináltatod? Meg vagy elégedve? Milyen technikával aktiválnak? Gumi?
    Szia
    előzmény:
    Jeniana2 (30)
     
  22. 2005. március 29. 14:1830.
    Én is inkább érdeklődést és kíváncsiságot tapasztalok, szörnyülködést kevésbé. Nekem húzni - mármint fogat - nem kellett, sőt, majd pótolni kell a végén. Én sem bánom, mert nagyon nagy rések voltak a fogaim közt, és egyszer már majdnem megcsináltattam, csak akkor nem jött össze a pénz, most sikerült. Remélem, a fogzománcomnak nem lesz baja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. március 29. 14:0929.
    Nem mondom, hogy nekem nem alakul és nem szép! Ellenkezőleg! NAgyon tetszik!
    Egyáltalán nem bánom, hogy belevágtam, bár a "kezdet" kemény volt, mert 4 szájműtét+ 1 foghúzásom volt. De megérte!
    Barátnőmnek is van, neki múlt héten tették fel alulra, nekem az nem, kell, csak az éccakai majd.
    Barátnőm másik dokihoz akart menni pont a lassúság miatt, de ott 250, 000 + havi sokezer ft a költség. ÁÁÁÁÁÁ nagyon durva!
    A pasim folyamatosan nyaggat, hogy minek ez, előtte is jó volt.

    Kedves Szabályozósok!
    Nektek nem tűnik fel, ha valakinek bnagyon csúnyán állnaka fogai? Én sokkal kritikusabb vagyok, mióta nekem van.

    Illetve még annyi, hogy nagyon örülök, hogy már sokan merik vállalni!:)))))
    előzmény:
    Jeniana2 (28)
     
  24. 2005. március 29. 13:5128.
    Na, örülök, hogy nem vagyok egyedül! Bár remélem, egy hónap múlva leveszik az enyémet, de azért már nagyon elegem van belőle. (szép fém, mivel kicsik a fogaim. Alul-felül, ahogy kell. Egyébként nekem kéthetente állítgatják, lehet, hogy azért tart csak nyolc hónapig? Fáj, mint a fene, az igaz. És nekem összefelé húzták, a réseket eltűntetni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. március 29. 13:3227.
    Szia!
    Nekem most lesz 2 éve hogy fent van. Elég sokat tapasztaltam ezidő alatt, mert volt vele gond rendesen.

    Úgy gondolom, hogy nagyon jó, ha valaki van annyira igényes, (tapasztalataim szerint leginkább nők) hogy szabályoztatja a fogait. (főleg felnőtt korban)

    Azért mostmár jó lenne, ha levennék, de szerintem még kb fél év, mert havonta járok aktiválásra és az édes-kevés.

    Még azt akartam írni, hogy mindenkinek javaslom a bölcsességfog kivételét. Főleg szabályozás előtt, vagy után.

    Sziasztok!!!

    ui: nektek nem szokott reggelre "beleragadni" a bőrőtökbe a szabi? Ilyenkor fájogat nekem. . . .
    előzmény:
    olier (26)
     

Címlap

top