Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2016. augusztus 11. 08:1725828.

    Sziasztok :-) Tudnatok nekem olyan fogszabis dokit ajanlani Budapesten es kornyeken aki szombaton is rendel? Nemetorszagban (Karlsruhe-ban) elek es sajnos kint brutal dragak a fogszabalyzok igy otthon csinaltatnam meg es rendszeresen hazajarnek...mivel itt meg abba se mennek bele hogy Magyaorszagon megcsinaltassam a keszuleket es Nemetorszagban "kezeltessem" magam...esetleg ha van hasonlo helyzetben levo sorstarsam varom jelentkezeset!!! :-)) Koszonom szepen!!!

  2. 2016. július 1. 18:5825827.

    Sziasztok!


    Jó pár éve rendszeresen írogattam ide, gyűjtöttem a tapasztalatokat, mert én is szerettem volna fogszabályzót.
    Nos, úgy alakult, hogy lassan két éve fogszabályzós szakrendelésen dolgozom asszisztensként, illetve pár hete már dentálhigiénikusként is.
    Plusz: végre van fogszabályzóm. Kemény másfél hete. 
    Ja: és 39 éves vagyok.

    Boldog vagyok, mert bebizonyosodott végre, hogy tényleg a fogászat az én hivatásom, nem hiába küzdöttem annyit érte. Nagyon szeretem a munkámat, a munkahelyet, a munkatársakat. Minden nap örömmel megyek be dolgozni.
    És boldogan viselem a fogszabályzómat.

    Szóval ezentúl ismét fogom látogatni ezt a fórumot. Már lesznek/vannak személyes tapasztalataim is.  
    Ha esetleg szakmai kérdésetek van, szívesen segítek abban is.

Címlap

top