Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. Torolt_felhasznalo_270550
    Torolt_felhasznalo_270550
    2015. Április 4. 10:0725801.

    Sziasztok! Elnézést, de nem tudom most végigolvasni az összes üzenetet. Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e nekem hagyományos készülékekkel foglalkozó fogszabályozó szakorvost Bp-en. Nagyon sürgős lenne. Ha tudtok, akkor kérlek, küldjétek priviben az elérhetőségeket (esetleg első konzultáció árral kiegészítve). Segítségeteket előre is köszönöm! :)

  2. 2014. december 17. 21:4425800.

    Sziasztok.


    Már régen írtam. De jelentem én is az ex fogszabályozósok táborába tartozom. 2 év 2 hónap és 15 nap után levették és gyönyörű eredménnyel, boldogan távoztam a rendelőből:)

  3. cnd
    cnd
    2014. december 1. 22:2025799.

    Oh, úgy látom azért csak megkaptad azt a pü-t


     


     

    előzmény:
    csucsujka (25798)
    2014-12-01  21:54
  4. 2014. december 1. 21:5425798.

    Kedves cnd,


    tény, hogy nem vagyok napi szinten a fórumon, sőt elég rég voltam, de privit nem kaptam tőled. - Vagy csak nem vagyok elég tapasztalt, és nem tudom, hol lehet megnézni.


    Minden esetre az előző érdeklődőnek válaszoltam priviben.


    Lehet, hogy ő sem olvasta?

    előzmény:
    cnd (25794)
    2014-11-17  18:26
  5. 2014. december 1. 17:3325797.

    Kedves Candra!


     


    Írtam Neked privit!


    Üdv,


     


    Lindi

    előzmény:
    cnd (25765)
    2014-04-21  20:25
  6. 2014. november 29. 09:2825796.

    S.O.S !


    Sziasztok!


    Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki András mobilszámát, illetve hívta-e már őt valaki hétvégén? 


    Héjat csinált nekem az egyik fogamra, ami most leesett, én pedig külföldön vagyok (még sokáig), ezért keresném.


    Ha valaki tud segíteni, akkor privátban írjon légyszi! Nagyon köszönöm!

  7. cnd
    cnd
    2014. november 26. 18:3425795.

    Kedves Tervező!


     


    Ha erre jársz,nézz be a postaládádba, mert írtam :)

  8. cnd
    cnd
    2014. november 17. 18:2625794.

    Szia!


     


    Szerintem ne nagyon várjál rá választ tőle. Már egy hete írtam neki pü.-t, azóta megjelent itt egyszer - beírt a közösbe-  de nem válaszolt a privire. 4 napja írtam ismét ide a közösbe neki, válasz nélkül maradt (hűen alátámasztja azt amit friss regikről gondoltam)


     


    Tavasszal írtam a dokival kapcsolatosan szintén ide, azóta 3 olyan pü-t is kaptam amit friss regivel hoztak létre, és semmi konkrétumot nem tartalmazott, csak általánosságban. Visszakérdeztem pü.-ben tőlük, de egyik sem válaszolt... (milyen érdekes!)


    Nem olyan gáz, ha valaki idejön  mert észrevétele van az orvossal kapcsolatosan és nick név alatt elmeséli a történetét. Szerintem ez nem gáz még friss nick esetén sem. Az viszont gáz, ha idejön valaki, beír valami általánosságot aztán mint a kámfor...

    előzmény:
    Lindi (25792)
    2014-11-17  17:18
  9. 2014. november 17. 18:1925793.

    Sziasztok!


    Szeretnék érdeklődni, hogy ki jár még ehhez a bizonyos A-hoz? Érdekelnének a tapasztalatok vele kapcsolatosan, esetleg volt-e valakinek rossz tapasztalata, ami miatt dokit is váltott, és ha igen, kihez ment??


     


     

  10. 2014. november 17. 17:1825792.

    Szia,


    Engem is érdekelne, hogy mért nem volt jó döntés, hogy hozzá jelentkeztél...


    Kérlek írd meg a tapasztalatod vele kapcsolatosan! (jöhet priviben is)


    Köszi!!!


     

    előzmény:
    csucsujka (25790)
    2014-11-10  22:11
  11. 2014. november 11. 17:5625791.

    Megkérdezhetem,hogy miért nem volt jó döntés?


    Engem nagyon elbizonytalanított,hogy olyan szinten remegett a keze,hogy azt a szájfeszítőt vagy mi a neve nemtudta betenni a számba.

    előzmény:
    csucsujka (25790)
    2014-11-10  22:11
  12. 2014. november 10. 22:1125790.

    Ő az. Én hozzá járok, de nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés volt!


     

    előzmény:
    Csingiling! (25789)
    2014-11-06  20:18
  13. 2014. november 6. 20:1825789.

    Sziasztok!


    Olvaslak Titeket és végre én is eljutottam akit olyan sokat emlegettek Andráshoz,VISZONT szerintem rossz helyen voltam Ő lenne az?   http://www.drvegh.hu/


    Egy idősebb Úr fogadott,akinek nagyon remegett a keze... Szóval Ő az a bizonyos A.?


    Köszönöm,kérlek segítsetek,

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-03-03  10:33
  14. 2014. október 3. 08:3625788.

    Szia.


     


    Nekem régen voltak ilyenek h. mentek vissza a fogaim a helyére a fogszabályzó levétele után. De nekem akkor nem vették észre h. a keresztharapásom miatt szabályosan visszaharaptam a fogaimat... Most a fogszabályzós dokim észrevette, így is haladtunk a kezelésben... Még 2 hónap és leveszi, de tudom hogy most olyan szakértelemmel voltak kezelve a fogaim h. most sikerül ott tartani őket.


    Ami fogaiddal történt, arról inkább... de az érzést már párszor átéltem...


     


    Zsuzsi

    előzmény:
    Tervező (25787)
    2014-09-26  10:30
  15. 2014. szeptember 26. 10:3025787.

    Sziasztok, 


    márciusban levették az állandó fogszabimat 1,5 év után, egész gyorsan ment, nem is gondoltam volna soha :). Már én is túl sokáig vártam 33, de 33 évesen végre megvolt.


    A-nál voltam. Mondtam neki, hogy nem korai még levenni, nem várunk vele? akkor azt mondta, hogy minden rendben van, le lehet venni.., és levette. Kaptam éjszakai ívet, használtam is minden nap, bár nap végére mindig kicsit elmozdultak a fogaim, de éjjel, vagy hétvégén amikor többet használtam, akkor visszamentek. 


    Ez az ív kicsit "megkopott" és mondta, hogy majd legközelebb csinál egy újat, mondom rendeben. El is megyek, erre mondja, hogy akkor veszünk mintát és csináljuk az új ívet.


    (különben meg hol az a minta, amit akkor vett le, amikor a fogszabit levette, ami jó..???)


    Ekkor bátorkodtam mondani neki, hogy el vannak most mozdulva a fogak és ha erről veszünk mintát, akkor az már soha nem megy a helyére.., erre mondta, hogy akkor csinál állíthatót 40 e-ért, meg is csinálta.., már 2 hete megvan, de ez egy nagy sz..., a fogaim szépen lassan mennek vissza a régi helyükre, ez a szabályzó meg csak arra jó, hogy fájnak hátul a fogaim.. ezért fizettem ki 600e-t összesen??? Jövőhéten megyek vissza,


    hogy ez így nem jó.. 


    Valakinek van valami ilyen tapasztalata, véleménye...??? 


    légyszi


     


     

  16. Torolt_felhasznalo_270550
    Torolt_felhasznalo_270550
    2014. augusztus 23. 18:0725786.

    Valakinek vannak infói Dr. Borbély Fogszabályozási Studióról (korábban: Hansa-Dont)?


    Előre is nagyon köszönöm! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_270550
    Torolt_felhasznalo_270550
    2014. augusztus 23. 17:5825785.

    Sziasztok!


    Tudnátok ajánlani felnőtt fogszabályozó szakorvost Bp-en?


    Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  18. 2014. augusztus 18. 22:1625784.
    Kedves Ancsi!

    Kb. 2 hét, amíg megszokod, a nyelv felőli fogszabályozó eszközök hozzászokási ideje ugyanis átlagosan ennyi. Ez az idő lassan le is telik, már biztosan kezdesz tudni együtt élni a transzpalatinál íveddel.
    Kitartást hozzá!
    Üdv:
    Dr. Remport Boglárka
    előzmény:
    ancsibéjbi (25783)
    2014-08-07  11:52
  19. 2014. augusztus 7. 11:5225783.
    Hello mindenkinek!


    Én is felnőttként fogtam bele a fogszabályozásba, lassan 28 évesen.A felső fogsorom kiáll, az alsó be..szóval nem kis eltérés van. Tegnap tették fel a fogszbályzót, de mit mondjak, nem egy fáklyás menet. Maga a fogszabályzó még tűrhető, de a szájpadlásomon van egy fém ív, ami a két hátsóra rakott fém gyűrűhöz kapcsolódik. Valami borzalmas! Amit meg tudnék rágni, az fennakad benne, a nyelvem már szana-széjjel van tőle...
    Van valakinek sesetleg ilyennel tapasztalata? Vagy bármi tanács?
    Előre is köszi, Ancsi
    előzmény:
    salsa (1)
    2005-03-03  10:33
  20. cnd
    cnd
    2014. június 17. 20:5325782.

    írtam püt

    előzmény:
    LittleKate (25781)
    2014-06-16  21:47
  21. 2014. június 16. 21:4725781.

    Sziasztok!

     

    Kb. 2 év 3,5 hónap után végre lekerült a fogszabim. :) El sem hiszem, hogy eljött ez a pillanat. Viszont az örömben van némi üröm is. :( Amitől az elejétől tartottam, elromlottak a gyűrűs fogaim. (Elég sok fogon volt gyűrű.) Amikor A. levette a készüléket, le is tört az egyik fogból vagy tömésből. 

    Ugyan mondta, hogy legközelebb megcsinálja...de valahogy elmaradt. Volt aki csináltatott nála tömést? Amiket eddig hallottam róla, nem túl pozitív. Állítólag fogszabiban nagyon ügyes, de fogtömésben nem az igazi.

     

    Mivel 3D-s éjszakait kaptam, nem is nagyon tudom merjem-e a letört fogat helyrehozatni, rá fog-e menni utána a "sín"... Tippek? :)

     

    Esetleg tudnátok olyan fogorvost ajánlani, aki nem túl húzós áron, jól dolgozik? Vagy menjek vissza A.-hoz, az a biztos?

     

    Köszönöm a válaszokat! 

  22. 2014. június 12. 18:1225780.

    Szia!

    Nekem az alsó fogsoromra belül került valami állandó retrainer .Bocs nem tudom a magyar megfelelőjét pontosan,de lehet ,hogy ez az amit a dokid említett . 

    előzmény:
    hajness (25778)
    2014-06-12  17:21
  23. 2014. június 12. 18:0925779.

    Igen,az én fogsorom :-).Irtam a képhez kommentet,de úgy látszik elszállt.

    Furcsa,hogy kihúzták a szemfogaidat,mert állítólag fontosak,több doki is mondta mar nekem.Adtak rá több magyarázatot,de mar nem emlékszem annyira.

    Tobb dokinal jártam én is mielőtt belevágtam ,de úgy érzem a legjobban döntöttem.

    Sok szerencsét es kitartást Neked is  

    előzmény:
    galaxie (25777)
    2014-06-12  10:51
  24. 2014. június 12. 17:2125778.

    Sziasztok!

     

    Hamarosan én is csatlakozom a fogszabisok táborához.:)

    Andrásnál voltam konzultálni, szimpinek tűnik. Egy évet saccolt kb az egész kezelésre.

    Valami ívtágítót is emlegetett, valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

    Nekem zafír lesz alul-felül, jól érthettem h 285/ív?

     

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-03-03  10:33
  25. 2014. június 12. 10:5125777.

    Tök jó! Ez itt oldalt a te szép fogsorod? :) Köszi, hogy leírtad!

    Talán azért szoktam meg viszonylag hamar, mert bár már régen volt, én tizenévesen már hordtam 2 évig.Lehet, hogy lélekben jobban fel tudtam készülni rá:) Akkor ki kellett húzni két szemfogat is, hogy pont azt elkerüljük, ami neked is probléma volt, hogy torlódjanak. habár azt nagyon bántam akkor, mert egészségesek volt az a két fog, jobban fájt a tudat, hogy ezek eltűnnek, mint a húzás..:(  Most amúgy nekem sincs az összesen rajta felül, az utolsó kettőre nem rakta rá a brekiket, azt mondta, majd meglátjuk, szükség lesz-e rá. Nálam pont fordított a helyzet, fent viszonylag épek a fogaim (pár kisebb töméstől eltekintve), és alul van hiány az egyik oldalon,illetve a másikon ez az inlay vagy micsoda koronával. mondjuk úgy tudom,azt ő nem nagyon akarja bántani..a helyhiány,ami alul van,azt mondta,már elég pici, és ezért gondolt arra, hogy azt a fogszabi meg tudja oldani, minthogy valami pótlás legyen, mert amúgy is el kell tolni az alsót is megfelelő irányba. Így már gyakorlatilag nem is volna szükség újabb fog pótlására. Más egyébként le akart erről beszélni, és rávenni,hogy inkább pótoljak minden fogat, amit lehet, csak épp azt nem vették figyelembe, hogy nekem eleve felül is kevesebb van kettővel..  ő volt amúgy az első doki, akihez elmentem konzultációra, utána követte még 2-3, de már elsőre is ő volt a szimpi.. pláne azután, hogy még végigjártam a többit. Sokszor az volt az érzésem, hogy sok doki csak nyűgnek érezte az én problémám, vagy épp ellenkezőleg, nem voltam eléggé problémás ahhoz, hogy túl látványos eredményt produkáljanak. Nálam viszont ez nem csak esztétikai kérdés, hanem funkcionális is, mert a harapásomat is rendbehozza ez az egész. 

    Úgyhogy én is biztatni tudok most már mindenkit, annak ellenére, hogy még csak az elején vagyok. Csak belevágni nehéz szerintem :)

    előzmény:
    palmolive (25775)
    2014-06-11  10:42

Címlap

top