Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2014. június 11. 12:5825776.

    Sziasztok!

    Bár régóta olvasgatom a fórumot, most írok ide először.

    Én is Andráshoz járok. Mikor belekezdtünk 2 évet jósolt, de szerencsére úgy alakult, hogy most van fönt egy éve a fogszabi és hamarosan le is veszi, mert minden a helyén van :D

    Korábban volt már ez téma, engem az érdekelne, hogy milyen költségekre számítsak. Kb mennyibe kerül  Andrástól a "búcsú"? :D Illetve, hogy mit tartalmaz az összeg? Fogfehérítéssel, porcelán héjjal foglalkozik? Ha nem, tudtok e ajánlani vkit ez ügyben?

    Összegeket privátban is írhattok.

    Köszönöm!

  2. 2014. június 11. 10:4225775.

    Szerencsés vagy ,hogy ilyen hamar megszoktad.En iszonyú kínokat éltem at es 2evig amíg fent volt szó szerint szenvedtem tőle.Nekem egyszerre került fel az alsó es felső fogsorra.Alul teljesen épek a fogaim csak kesze-kuszak voltak.Felul volt inkább problémás .Mindket oldalt hátul híd es a jobb oldali szemfog teljesen feltorlodott helyhiány miatt.Ezert a jobb oldali híd lekerült ,mert kellett a hely es így az egész jobb oldali részt hatra húzta a fogszabi es a szemfognak lett helye beilleszkedni.A bal oldali hátsó részre nem raktak brekketet,az maradt anélkül.De amikor lekerült a fogszabi azt a hidat is lecsereltettem.Hogy a végeredmény tökéletes legyen kertem rá porcelán héját ,mert hiába álltak a fogaim szép sorban,de az alakjuk es színűk nem tetszett annyira.Most happy vagyok velük es megérte a sok kínlódás,egy percig nem bántam meg.El sem lehet mondani mennyire felemelő érzés gátlás nélkül ,szabadon mosolyogni es mindezt csak most 38 évesen .

    Szoval csak kitartást minden fogszabisnak,a végeredmény kárpótolni fog mindenért. 

    előzmény:
    galaxie (25774)
    2014-06-10  10:41
  3. 2014. június 10. 10:4125774.

    Ezt jó olvasni, ugyanis azóta már belevágtam, és egy hete hordom:) pont kb. megszoktam mostanra. Nagyon szimpi a doki, tetszik, hogy nagyon optimista és mondogatta,hogy most jól megtervez, és jajdeszépleszek:))) Gyorsan feltette a készüléket is ügyesen, nem sérti az ínyem sem, egy picikét az egyik oldalon érzékenyebb volt, de semmi komoly.. egyelőre felül van csak, azt mondta,meglátjuk a következő alkalmat,amikor aktiválásra megyek, és lehet,hogy akkor vágunk bele az alsóba. 

    neked amúgy mit kezdett a pótlásal/koronával? úgyhagyta vagy megnézte/leszedte és ideiglenesre ragasztott rá?

    úgyhogy köszi a bíztatást!

    előzmény:
    palmolive (25773)
    2014-06-05  13:46
  4. 2014. június 5. 13:4625773.

    Szia!

    En csak biztatni tudlak es nyugodtan vagjal bele,hidd el a végeredmény kárpótolni fog mindenért!

    35 évesen kaptam meg a fogszabit ,volt nekem is pótlás ,korona ,foghíj es megis megoldható volt a dolog.Ma mar nincs lehetetlen ezen a teren.Keress egy jó dokit es vagjal bele,csak ezt tudom mondani.

    Nem Magyarországon elek ,sajnos nem tudok ajánlani senkit.

    Mindent bele a tökéletes mosolyert,nagyon sokat számít. 

    előzmény:
    galaxie (25769)
    2014-05-14  10:40
  5. 2014. május 26. 13:3425772.

    Szia,

     

    Szólj neki, hogy fáj, benôtt stb...valamit csináljon... Ô biztos nem fogja magától felajánlani, ha nem panaszkodsz neki kellôen....

     

    előzmény:
    pizeee (25771)
    2014-05-26  11:50
  6. 2014. május 26. 11:5025771.

    Sziasztok! persze írtam egy hosszút és elszállt képfeltöltés közben 

    Én 40 évesen vágtam be 20 év halogatás után végül Andrásnál. Ami miatt most csatlakozom hozzátok és nem csak olvaslak titeket az az hogy problémám van az ívtágítóval. Szerintem nem jól van bent... De ki vagyok én hogy megmondjam??? Mondjátok meg TI! :)

    A háttere: nem vagyok túl problémás eset, de nagyon szűk az ívem, a harapásom - eddig - teljesen jó volt, csak zavartak a torlódott fogaim. A fogszabi február 5-én került fel, végül nem húzott fogat (bölcseim már nincsenek) csak 2 hetente mentem gumicserékre. Eddig soha nem fájt semennyire. Most múlt héten feltette az ívtágítót, de sajnos nekem a két felső gyűrűm aszimmetrikusan van feltéve, mivel bal felső ötösöm korona, erre nem is került breki, itt a hatoson van a gyűrű, a jobb oldalon viszon az 5-6oson van egy kis híd - itt sincs breki és a gyűrű a hetesen van. Már attól totál leizzadtam, ahogy beerőszakolta, de szeritem nem jó. És így 6 nap után már totál benőtt a szájpadlásomba. Na ezt most elküldöm, és a képeket hamarosan mellékelem a feletevés után és a 6. napon.

  7. 2014. május 14. 11:0125770.
    még annyi, hogy ez a foghiány nagyon pici, kb fél fog sem férne be, és "csak" egy helyen van ilyen. a felső két szemfogat már régen kihúzták (mivel tizenévesen is volt fogszabim..), szóval ott nem igen van torlódás (inkább újra előrébb jött a fogsor, ami szűkebb), inkább alul. és alul van a foghiány is, meg a korona is. ez tényleg ekkora kihívást jelent a dokiknak vagy tényleg nem éri meg vajon? 
    előzmény:
    galaxie (25769)
    2014-05-14  10:40
  8. 2014. május 14. 10:4025769.

    Sziasztok!

     

    Írtam egy-két privit  azoknak,akik hasonló korúak (harmincközép:) , de sajnos nem kaptam választ (vagy csak még), megéri-e, nem éri meg, egy kis bíztatás elkélne :) 

    Az elmúlt hónapokban 3 orvosnál is jártam, mind mást mondott... az egyik teljesen lebeszélt a fogszabályozásról, mondván, hogy nem lenne olyan eredménye, és csak én is megbánnám. (Van foghiányom is, illetve koronám..). A másik kettő nem beszélt le, de mindkét esetben más-más technikát említettek, és most teljesen össze vagyok zavarodva.. 

    Az számít, ki van a topon régóta, vagy inkább  aki kevésbé, de szimpatikus és optimista hozzáállása? 

     

  9. cnd
    cnd
    2014. Április 22. 16:1625768.

    Szia lopiciG!

     

    Köszönöm, h szóltál, jelentem frissültem. :)

     

    Hát inkább privibe írok...:(

    előzmény:
    lopiciG (25767)
    2014-04-22  11:19
  10. 2014. Április 22. 11:1925767.
    mennyit kellett fizetned? Szerintem az összeget leírhatod nyugodtan...
    előzmény:
    cnd (25765)
    2014-04-21  20:25
  11. 2014. Április 22. 11:1525766.

    Helló, engem nem vert át, de azért írtam volna privit neked, de nem tudok...

    " cnd csak a barátaitól fogad üzeneteket. 

    Téged még nem jelölt barátjának, ezért nem fogad tőled üzeneteket.”

    előzmény:
    cnd (25765)
    2014-04-21  20:25
  12. cnd
    cnd
    2014. Április 21. 20:2525765.

    Sziasztok!

     

    Nagyon sokat morfondíroztam, hogy írjak-e vagy sem:  Olyan embereket keresek, akik valamilyen módon pórul jártak annál az orvosnál akiről ez a fórum nagyjából szól: kérem priviben keressenek meg.

     

    Én kb. 14 hónapig jártam hozzá, és nekem elég rendesen megnyomta a végén a ceruzát, holott mindig rendesen fizettem és nem értem miért?

    Hiába kérdeztem tőle többször is... tudjátok milyen:  nem válaszol rá. Árlista hiányába nem tudom, hogy most árat emelt, vagy mivan?  Arra is gondoltam, hogy csak engem szívat, vagy hogy nem vagyok szimpatikus neki? Kíváncsi vagyok mással is eljátszotta-e ezt?

     

    Köszi!

    Candra

  13. 2014. Április 14. 13:0925764.

    Sziasztok!

     

    Rengeteg a hsz, és most nincs időm sajnos végigolvasni, csak belekezdtem.. :)

    Nem is gondoltam, hogy enniyen vagytok, akik belevágtak vagy vágnának felnőtt fejjel fogszabira. Én 35 éves fejjel szeretnék belevágni újra.. volt tizenéves koromban alul-felül, kb. másfél-2 évig.  Viszont nekem nem tágították a felső ívet, pedig tuti, hogy kellett volna..alapból ugyanis szűkebb-magasabb a felső fogívem, mint az alsó,és megint kezdenek a fogak is kifelé állni, mint régen.. az alsó fogívem viszont szélesebb, tehát a harapásom is érdekes. az arcom is emiatt olyan beesettebb meg kicsi az alsó állkapocs. pl. az is mindig zavart, hogy nem tudok zárt szájjal  mosolyogni sem,vagy az nagyon idiótán néz ki.. :D

    szóval, szerintetek van értelme belevágni, vagy nem elég a szabályozás már ehhez? a műtétet nagyon nem akarnám...:/

  14. vi2
    vi2
    2014. március 19. 15:5725763.

    sziasztok!

     

    andi0210: milyen a fogszabályzós élet?! Hát remek, nem is tudom eddig hogy tudtam meglenni nélküle... Komolyra fordítva: számomra borzasztó. Most már picit több mint egy hete viselem "büszkén" a "fémrácsot", és mit mondjak, az első öt napon semmi keménybe nem tudtam beleharapni, de még csak relative keménybe sem. Tegnapra sikerült odáig eljutnom, hogy egy kiflit megettem - persze katonákra vágva, de már így is óriási előrelépésnek éltem meg. A fogmosási időm kb ötszörösére nyúlt, és persze gyakoribbá is vált, mert minden kaja beragad a drót alá, elég bosszantó. Beszédhibám nincs tőle szerencsére, de az önbizalmamat azért hazavágja rendesen: nem igazán merek felszabadultan nevetni, és szó ami szó, még magamnak is furcsa látvány vagyok ezzel a sok fémmel a számban. Most pénteken megkapom alulra is a készüléket, és felülre a fogívtágítót, hazudnék ha azt írnám, hogy már várom, de ezzel már teljes lesz a páncélzat a számban - illetve valamikor még kapok zsanérokat az alsó állkapcsom előre hozatalához.

    előzmény:
    andi0210 (25762)
    2014-03-18  21:16
  15. 2014. március 18. 21:1625762.

    Vi2: Na milyen a fogszabályozós élet?? :)Remélem jól viseled!

    Közben megtudtam, hogy majd júliusban lesz a műtétem, addig legalább még fel tudok rá készülni lelkileg. 

     

    rafi: Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataitokat! Jó nektek, hogy már túl vagytok a műtéten! A fiad nagyon ügyes, remélem én is túl fogom élni! :)

     

    Ha esetleg valakinek volt már hasonló repesztéses, fogívtágítós műtéte, az kérem írjon!! Jó lenne tudni, hogy pontosan mire készüljek fel. :)

     

     

    előzmény:
    vi2 (25761)
    2014-03-10  14:45
  16. vi2
    vi2
    2014. március 10. 14:4525761.

    Sziasztok!

     

    rafi: köszi az infokat. A fiad is egy hős! Én felnőttként is rettegve gondolok erre a fogívtágítóra, pedig nálam nincs semmi csontrepesztés betervezve.

     

    Én pénteken megkaptam felülre a szeparáló gumikat. Hát hazudnék ha azt állítanám, hogy szeretem őket. Eléggé nyomnak, és szívem szerint már vettem volna be fájdalomcsillapítót, ha nem lennék gyógyszerellenes... Ma délután pedig megkapom felülre a "vasat". A jó a dologban, hogy megszabadulok ezektől a kis kék gumiktól. Persze még az is lehet, hogy vissza fogom sírni őket :). Már kezdek nagyon izgulni, hogy milyen lesz a felragasztás, hogy fogok kinézni fogszabályzóval, meg egyáltalán, milyen lesz a fogszabályzós élet - kaja, beszéd, pasik....

    előzmény:
    rafi (25760)
    2014-03-06  12:17
  17. 2014. március 6. 12:1725760.

    Sziasztok!

     

    A fogív tágítóhoz (hyrax) szeretnék hozzászólni, egy kicsit bátorítani titeket 

     

    A fiamnak 30 napja van fent a hájrex, iszonyatosan szűk a felső szájpadlása, mindig mondja a doktornő, hogy ő farkastorokkal készült születni, csak a jóisten az utolsó pillanatban visszafordította... szóval nagyon gáz a helyzete szegénynek, de mivel még viszonylag könnyen reped a csont (16 éves) így nem volt szükség szájsebészeti műtétre.

     

    30 húzás van a hájrexben, most tartunk a 20-nál, minden este húzni kell egyet rajta, iszonyat kellemetlen lehet, a húzás után fáj a homloka középen és végig az orrcsontja, de  napközben nem panaszkodik fájdalomra, 1 hét alatt megszokta a viselését is, beszédben, evésben nem akadályozza. Vettünk speckó kis tisztító keféket amivel a tágító és a szájpadlás közötti ételmaradékot ki tudja tisztítani.

     

     A lényeg a lényeg, hogy az elmúlt 20 nap alatt nagyon jó eredményeket értünk el! Látványos a változás, az egész arcberendezése szélesebb lett, nem annyira beesett mint volt.

     

    Viszont az eddig szépen beszabályozott (éjszakai fogszabija volt) felső fogsora totál szét lett "nyomva", elől a két foga között nagyon nagy már a hézag a tágítás miatt,  ezt majd az állandó fogszabályzóval szépen vissza fogják húzni, csak az mind idő.

     

    Nekünk 1 évet mondtak, hogy addig lesz fent a hájrex, mert az elrepesztett csontot meg is kell tartani, hogy úgy forrjon össze, lesz idő amikor az állandó fogszab. is fent lesz még mellette és utána még talán éjszakaira is szüksége lesz. Kb. 2-3 éves projektnek nézünk elébe.

     

     Én, mint a laikus a repesztéstől féltem a legjobban és hogy ez milyen fájdalommal fog járni, de tényleg nem vészes - ő mondja 

     

    Csakhát ugye kellemetlen, pláne egy kamasznál, de hősiesen viseli.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    andi0210 (25755)
    2014-03-03  19:06
  18. vi2
    vi2
    2014. március 6. 11:4025759.

    lopicG: Ja, hogy ezeket a gumikat elég csak éjjel hordani! Akkor nem annyira gáz, már kezdtem arra készülni, hogy lesz olyan, hogy a számat nem bírom majd kinyitni, úgy össze leszek gumizva, és úgy kell majd a tisztelt ügyfelekkel beszélgetnem a munkahelyen. Neked a bölcsességfogakat a fogszabályozás után vették ki?! Azt hittem előtte szokták!

     

    andi0210: Igen, én is most futok neki a fogszabályozásnak, nem teljesen saját elhatározásból, de így hozta az élet.

     

    Ja, és majdnem elfelejtem elújságolni, megszületett a nagy döntés, hogy fém, vagy esztétikus fogszabályzóm legyen! Tegnap voltam balettórán, és az egyik ismerős lánynak is tudtomon kívül most lett fogszabija. Persze rögtön kiszúrtam, és balett után letámadtam a kérdéseimmel. Neki fém volt, és élőben nem volt olyan durva látvány, mint ahogy a dokinál látott minta alapján elképzeltem. Szóval lényeg a lényeg, úgy döntöttem bevállalom a fémet. Már fel is hívtam a dokim, holnap kell mennem valami szeparáló gumik miatt, hétfőn meg már fel is kerül a fogszabályzóm. Remélem nem bánom meg a döntést, mégis 2,5 évre szól....

    előzmény:
    andi0210 (25758)
    2014-03-04  19:24
  19. 2014. március 4. 19:2425758.

    vi2: Hidd el, meg vagyok ijedve rendesen, még csak félig fogtam fel, hogy mi előtt állok. :) Majd ha ki lesz tűzve a műtét napja...na akkor már nagyon félni fogok! Csak egyszer lennék túl rajta!!!

    Én idáig úgy tudom, hogy kell tekergetni, állítani. A műtét alatt biztos tekernek egyet rajta, aztán meg nem tudom, hogy lesz. 

    Azt hiszem vannak olyan tágítók is, amiket nem kell állítgatni.

    Ha már benne leszek a folyamatban, akkor több infót fogok tudni.

    És Te is most kezded az egész szabályoztatást? 

    Az orvosod biztosan tudja, hogy mi a helyes megoldás! Nekem a keresztharapás és a túl szűk fogív miatt kerül sor a műtétre. Bízok benne, hogy valamennyire fel is fogja gyorsítani a folyamatot.

     

    előzmény:
    vi2 (25756)
    2014-03-04  11:50
  20. 2014. március 4. 17:1225757.

    Hi!

     

    A gumikat majd ki kell venni evéskor, persze. Egyébként nem feltétlenül kell majd non-stop hordani a gumikat. Én többnyire csak éjjel tettem be, és a gumizási idő is változó, mikor, hogy...1-2 hónap aztán szünet.

     

    Neked valószínű nem olyan vészes, ezért gondolom a sima ívtágító is megteszi.

    Majd az éjszakait viszonylag böcsülettel kell hordani és akkor nem alakul vissza.

    (Nekem már legalább 2éve levették, de még csak sines éjszakaim van. Már adna nekem a doki drótos éjszakait is, csak lusta vagyok elmenni. :)

    Mostmár csak olyan 2-3 hetente 1-2x teszem be néha a sinest, az alsó frontok kicsit elmozdultak, nem nagyon csak én látom, ott nincs retenciós ívem sem. Eleinte nagyon szorgalmasan hordtam, úgy is kell.)

     

    közben nekem kiszedték a 4 bölcsi fogamat is, ebből 3 nem nőtt ki, azt ki kellett kalapálni...Nem olyan rég szedték ki az egyik alsó bölcsesség fogamat..ez túlélhető volt, de utánna legalább 2 hónapig szájzárom volt... Viszont 1,5 éve volt  a másik alsó bölccesség vogam kivésése.... hát abba azt hittem, hogy belehalok..az első napon semmi fájdalomcsillapító nem használt, hiába vettem be sorba a cataflamokat... Az egész fogszabályzás alatt századát sem szenvedtem annyira mint akkor.

     

    Egyébként az ideíró egyik "ős" top fórumtárs, ha jól emlékszem ő még mindigb beteszi az éjszakait 1-2 hetente 1x, pedig már 8-10 éve levették neki az állandót. Amúgy én is úgy tervezem, hogy azért időnként abba fogok aludni, nem fogom szerintem soha sem kidobni. (bár ha  neked dupla retenciós íved lesz, akkor azért az elég nagy biztonság, hogy ne mozogjanak)

     

    Biztos szép lesz majd a végeredmény! Sok sikert és kitartást nektek! 

    előzmény:
    vi2 (25756)
    2014-03-04  11:50
  21. vi2
    vi2
    2014. március 4. 11:5025756.

    andi0210: a képekért lopicG-t illeti dicséret, ő csatolta be a linkeket hozzájuk. Ez a simán eltörögetnek csontokat, olyan "egyszerűen" hangzik, mintha csak azt írnád, hogy kisütök, egy sütit . Irigyellek, hogy ilyen lazán tudod kezelni! Ezt a fogívtágítót is kell állítgatni?! Én eddig abban a hitben voltam, hogy felteszi a doki, és az ott dolgozik folyamatosan... Na, ezzel a visszaalakul a fogív dologgal most rendesen beparáztattál. Remélem nem lesz az, hogy most viselem 2,5 évig a cuccot, aztán majd 60 évesen megint kell, remélem végleges lesz az eredmény.

    előzmény:
    andi0210 (25755)
    2014-03-03  19:06
  22. 2014. március 3. 19:0625755.

    Vi2: Köszi a képeket, már ezeket én is megnézegettem, felkészülve arra, hogy mi is vár rám :)

    Elvileg Hyrax tágító lesz, de még a szájsebésszel nem volt találkozóm. Lassacskán majd csak kiderül minden. De egy biztos, nagyon szeretnék már túl lenni rajta. Ha ezt túlélem, a fogszabályzó rész már nem is fog annyira zavarni.

    Csak simán eltörögetnek csontokat (még nekem sem érthető teljesen a dolog) és már műtét közben felteszik a fogívtágítót, már akkor tekernek rajta. Egy hónap alatt meglesz a hatása, de aztán kb. 4-5 hónapig fent kell hagyni, hogy abban az állapotban forrjon össze a csont.

     

    Sima fogívtágítással is lehetett volna, csak a fogorvos annyit mondott, hogy ilyen idős korban (29 vagyok) lehet pillanatnyilag sikert érünk el, de 4-5 év múlva lehet visszaalakul a fogív. A műtéttel meg biztosra megyünk. És ha már egyszer belekezdtem... :)

     

    Látom Te sem hiszed el, hogy vállalkoztál a 2,5 évre :)

    Ezen én is elgondolkozok néha, hogy mit vállalok...de csak a cél lebeg a szemem előtt...így talán könnyebb lesz kibírni :)

    előzmény:
    vi2 (25749)
    2014-03-03  11:50
  23. vi2
    vi2
    2014. március 3. 16:1625754.
    Hát köszi a képeket... Én még mindig nem hiszem el, hogy erre vállalkozok  . Ez a második kép teljesen kiverte a biztosítékot, lehet így egyáltalán beszélni, enni?! És ráadásul színesek a gumik!? Gondolom, még sötétben is világítanak, hogy  teljesen esztétikus legyen .  Már most látom, hogy érdekes 2,5 év áll előttem...
    előzmény:
    lopiciG (25753)
    2014-03-03  15:07
  24. 2014. március 3. 15:0725753.

    Itt van egy pár kép amit találtam a neten, a minifémről, műanyagról, gumiról.

    Ahogy egyenesedik a fogív, úgy egyre szebb lesz a fogszabályzó készülék is :)

    akár minifém, akár műanyag. Én örültem, hogy nem minifémem volt, de azért kissé csalódást okozott a műanyag, mert olyan "dundi" volt a bracket.

    Hát gondolom, van még időd ezen filózni, hogy melyik legyen. :)

     

    Ívtágítóval inkább az evést nehezíti meg, ha jól emlékszem ezt egy páran írták, meg vkinek nyomta az ínyét rendesen..... remélem neked nem lesz ilyen kellemetlen... most, hogy így kedvet csináltam hozzá

    előzmény:
    vi2 (25752)
    2014-03-03  14:02
  25. vi2
    vi2
    2014. március 3. 14:0225752.

    Köszi a választ! A műanyag az mennyire láthatatlan? Úgy értem, hogy annál is azért látszik hogy van valami a fogaidon nem? Akkor most az a kérdés, hogy azért bámulják e majd mások a számat, mert próbálják kitalálni, hogy vajon fogszabályzó van e a fogaimon, vagy azért, mert fémmosolyom van Hát nagyon gáz. Kéne egy képszerkesztő, ahol előre megnézhetné az ember, hogy nézne ki egyikkel-másikkal .

     

    Ez a gumizás mit jelent, amit írtál?

     

    Hát a fogívtágítóval kapcsolatban nem mondom, hogy megnyugtattál, nem épp barátságos kinezetű kütyű. Viszont legalább nem látszik! Már ez is valami. Így is el nem tudom képzelni, ki volt az, aki kitalálta, hogy emberek fogaira ragaszt cuccokat, nem tudom, hogy teljesen épeszű volt e

    előzmény:
    lopiciG (25751)
    2014-03-03  12:59

Címlap

top