Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2014. március 3. 12:5925751.

    Nekem műanyag volt, Andrásnál ahová én jártam, ez a középkategóriás volt árban. Volt még minifél és zafír is.

    Minifém talán kisebb és laposabb egy picit a brachet-ek mint a műanyagnál, de azért fémmosoly :)

    Valakinek azt mondta, András ha jól emlékeszem, hogy a minifémmel könnyebb dolgozni, de amikor én rákérdeztem erre, nekem azt mondta, hogy ugyan olyan jó mindegyikkel.(nála nem volt porcelán brachet-es és az állítólag nem is olyan jó)

     

    A zafír meg talán egy kicsivel átetszőbb minta a műanyag, ami egy kicsit olyan opálos. 

    Ha 2,5 évig kellen hordani, talán jöbb ami kevésbé feltünő, de végülis te tudod :)

     

    Ezen felül lehet, hogy gumiznod is kell, ha olyan brachetet ragaszt az egy-két fogadra, aminek van egy kis plusz "szarvacskája" akkor oda majd mehet gumi, amit pl.: az ellentétes alsó vagy felső gyűrűkhez erősít.stb Ez majd menet közben fog kiderülni.

     

     

    Nekem is van a retenciósívem a felsőfrontfogak hátuljára ragasztva.

    Megszoktam már de most már szívesen megválnék tőle (nem lehet tőle fogselymezni, nem minta állandóan fogselymeznék :)

     

    Nekem nem volt fogívtágítóm, nem túl kellemes azt hallottam :) 

    előzmény:
    vi2 (25749)
    2014-03-03  11:50
  2. vi2
    vi2
    2014. március 3. 11:5025749.

    Sziasztok!

     

    lopicG: köszönöm szépen a választ, sokat segítettél, így nem ért annyira készületlenül a kezelési tervem, legalábbis az időbeli lefutási része. Pénteken mentem a kiértékelésre. Hát nekem 2,5 évet kellene fogszabályzóban lehúznom, utána állandóra kapnék alulra-felülre beragasztott retenciós ívet, és éjszakára pluszban még valami trénert is kellene viselnem, hogy ne álljon vissza a harapásom a mostani rossz helyzetbe, ami miatt az egész szabályozási őrületre rákényszerültem. Ja, és persze én sem úszom meg a beragasztott fogszabályzót, hiába bíztam benne, hogy kivehetővel is meg lehet csinálni, a doki, kedvesen közölte, hogy az én koromban a kivehetős már nem játszik- ez külön jólesett Mint kiderült a felső fogívem túl szűk, így oda kapok valami tágítót, meg az alsó állkapcsom előbbre hozásához herbszt zsanért, de ezt csak valamikor a szabályozás közben teszi fel. Szerencsére fogat nem kell húzni, ettől nagyon féltem. Most már csak azt kell eldöntenem, hogy milyen fogszabályzóm legyen, ahogy a dokim fogalmazott "vagánycsajos fém, vagy üzletasszonyos esztétikus".  Megkérdezhetem, hogy Ti milyen fogszabályzót viseltek, viseltetek? Akinek fém volt, az mennyire volt kellemetlen - mármint nem a készülék viselése, hanem az esztétikai oldal, hogy amikor mosolyog, vagy beszél az ember, látszik az a sok fém. Engem leginkább ez tart vissza a fém készüléktől, a dokim viszont nagyon azt ajánlja...

     

    Andi210: bár segíteni nem tudok, mert még én is csak ott tartok, hogy elkezdem a szabályozást, de azt azért le szeretném írni, hogy minden tiszteletem a Tied. Nekem már a fogívtágító is aggasztólag ha, mert nem tudom mire kell számítsak, de ez a szájpadlásrepesztés nagyon keményen hangzik. Be is tesznek valami implantátumot, vagy egyszerűen megrepesztik, és így jobban megy majd az ívtágítóval a fogívszélesítés?

    előzmény:
    lopiciG (25747)
    2014-02-25  14:31
  3. 2014. február 28. 17:0925748.

    Szia Phanny!

     

    Még mindig nem sokat tudok, azóta voltam párszor a dokinál, de a lenyomatvétel, röntgen meg egyebek miatt. Még annyi derült ki idáig, hogy a szájsebész által elvileg kivitelezhető a művelet. Kb. egy órás altatásos műtét lesz, de nem kell vele kórházba vonulnom. Valahol az Örs vezér terén fogják csinálni.

    Azt nem tudom, hogy a műtét után mi fog rám várni. Enni szerintem egy ideig biztos nem fogok tudni. Ezért már vagy 2 hónapja hízókúrán vagyok, hogy legyen miből fogyni :)

    Dolgoznom mindenképpen kell, max. egy hétre eltűnök. 

    A szájsebésszel való konzultációt várom, ő szerintem bővebben el fog majd mondani mindent. Kicsit azért kezdek parázni! :)

     

    Ja és akinek vannak esetleg ilyen szájpad repesztéses műtétről információi, tapasztalatai, légyszi írjon!! :)

     

    Köszi! Andi

    előzmény:
    Phanny (25740)
    2013-12-24  17:01
  4. 2014. február 25. 14:3125747.

    kb 1-2 évet kell viselni, utánna kb 2 évig kell éjszakai fogszabi.

     

    Hamar megszokod (bár hallottam, hogy vki soha nem szokat meg igazán) Elősször olyan érzés, mintha egy egész fémlerakat lenne a szádban.

    Puha dolgokat fogsz tudni enni az első 1-2 hétben, és utánna is a harapás kemény dolgokba nem nagyon fog menni, ne is erőltesd :) csőkukorica evés szinte kizárt, csak ha késsel le nem vágod a szemeket :)

     

    Többet kell tisztítani, nehogy ínygyulladás legyen, esetleg előtte csináltathszt egy ultrahagos fogkőleszedést (bár én sem csináltattam) 

     

    Valaki válal olyat, hogy csak az egyik ívet szabályozza ( akihez én jártam András, ha jól tudom nem) 

     

     

    előzmény:
    vi2 (25746)
    2014-02-24  16:11
  5. vi2
    vi2
    2014. február 24. 16:1125746.

    Sziasztok!

     

    Ha szabad, én is csatlakoznék Hozzátok! A Sors úgy hozta, hogy majd 40 éves fejjel kell nekifussak a fogszabályozásnak, bár egyetlen porcikám sem kívánja. Orvost már találtam, túl vagyok az első konzultáción, jelenleg a kezelési tervemre várok. Akinek már fent van a fogszabályzója megírná, hogy mennyire kellemetlen, mennyire változtatja meg az ember életét és meddig kell viselni? Azt esetleg nem tudjátok, hogy elég e csak egy fogsorra, ha csak mondjuk az alsóval van probléma?

     

    Előre is köszi a válaszokat!

     

    Vivi

     

    előzmény:
    macsekcica (25745)
    2014-02-20  21:54
  6. 2014. február 20. 21:5425745.

    Sziasztok!

     

    Remélem nemsokára én is csatlakozhatok a fogszabisok táborába:)

    Az általatok sokat emlegetett András dokihoz szeretnék elmenni konzultációra.

    Priviben el tudnátok nekem küldeni az árait.

    Értem ezalatt a fém, illetve műanyag fogszabályzók árát alsó-felső fogsorra.

    A lenyomat vétel árát... 

    Tudom, hogy még vannak egyéb járulékos költségek is, de egyelőre még gyűjtögetem a pénzt, ami nagyon remélem, hogy mihamarabb meglesz. Addig is jó volna tudnom, hogy kb. mivel kell kalkulálnom első körben.

     

    Ja, és a fogszabi fizetése nála is egyben fizetendő vagy esetleg lehet részletekben? 

     

    Nagyon köszönöm ha megírja valaki.

    Sziasztok. Macsek

  7. 2014. február 20. 08:5425744.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék én is csatlakozni hozzátok ha lehet :-)

    Tegnap derült ki hogy fogszabályozásra van szükségem a harapásom miatt. 

    A Damon Cleart ajánlották, (számomra) horror áron egy drága klinikán.

    Tudnátok esetleg ajánlani orvost (Belváros, Zugló előnyben), aki nem dolgozik olyan drágán és megbízható? (Jöhet priviben is!)

     

    Köszönöm előre is.

    Zsuzska

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-03-03  10:33
  8. 2014. január 15. 13:4925743.
    Valakinek vannak infói az Andrássy Dentalról fogszabályozás témában? Előre is köszi.
  9. 2014. január 3. 03:1125742.

    Szia andi0210!

     

    Keményen hangzik ez a szájpadrepesztés, de ha az kell, hát hallgass a szakemberre. Én még csak most fogok nekiállni a dokikeresésnek. Engem még nem látott fogszabályzós doki, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a szájberendezésemről 

     

    A dokid mit mondott a szájpadlás repesztésről azon kívül, hogy altatásos műtét? Tudsz majd enni, bent kell maradni vagy hazamehetsz, tudsz majd dolgozni, ilyenek?

     

    előzmény:
    andi0210 (25741)
    2013-12-30  17:47
  10. 2013. december 30. 17:4725741.

    Sziasztok!

     

    Én is belevágtam 28 évesen a fogszabályozásba. Viszont úgy néz ki, hogy a felső fogívem (ahol leginkább sorrendbe kellene tenni a fogaimat) nagyon szűk, így szájpadlás repesztést kell elvégezni, ami egy altatásos műtét. Valaki esetleg átesett már ilyenen?? Tudom, hogy ez meggyorsítja az egész folyamatot, meg hogy ez csontozati tágítás. Valószínű, hogy egy idő után fogívtágító készüléket kapok és majd csak utána jöhet a fogszabályozó.

    A műtét körülményeire viszont nagyon kíváncsi lennék! Ha van, akinek már volt ilyen, megköszönném, ha tudatna valami infót velem, hogy mire készüljek. :) Közsönöm!!

  11. 2013. december 24. 17:0125740.

    Sziasztok!

     

    23 évesen vettem rá magam arra, hogy kiegyenesíttessem a fogaimat. Nagyon csámpásak a fogaim és szerintem állandó fogszabályzó kell. Ki hova jár? Milyen az élet állandó fogszabályozóval?

  12. 2013. december 12. 13:4825739.
    Tudsz küldeni leírást erről? Szerintem ez komoly dolgoknál használhatatlan. Sok ilyen termék van, pl. aligner, de a legtöbb embernek rendes kell.
  13. 2013. december 12. 13:4425738.
    Akkor ez egy sima kivehető fogszabályozó, ami jól néz ki?
  14. 2013. december 12. 13:4125737.
    Az micsoda? 
  15. 2013. november 29. 10:1725736.

    Sziasztok! Meg tudná adni valaki András elérhetőségét? Köszönöm! 

  16. 2013. október 14. 22:0425735.

    Látom csak fogszabályozással kapcsolatos hozzászólások vannak !Én érdeklődni szeretnék tud-e valaki olyat akinek bulldogharapás miatt volt állcsont műtétje  és kérlek légyszives írni erről mert félek a műtéttől de fontos lenne megcsináltatni ,és h milyen kezelések vannak előtte!

     

    Vmi fogsínem nekem is lesz !Ma voltam még csak a röntgent vittem el és lenyomatot készítettek!

     

    És h kb. mennyibe kerülhet mert nekem még ezután mondják meg! 

     

    Köszönöm előre is  a választ! 

       
    előzmény:
    Mókincs (25733)
    2013-10-08  11:38
  17. 2013. október 14. 22:0125734.

    Sziasztok!

     

    Látom csak fogszabályozással kapcsolatos hozzászólások vannak !Én érdeklődni szeretnék tud-e valaki olyat akinek bulldogharapás miatt volt állcsont műtétje  és kérlek légyszives írni erről mert félek a műtéttől de fontos lenne megcsináltatni ,és h milyen kezelések vannak előtte!

     

    Vmi fogsínem nekem is lesz !Ma voltam még csak a röntgent vittem el és lenyomatot készítettek!

     

    És h kb. mennyibe kerülhet mert nekem még ezután mondják meg! 

     

    Köszönöm előre is  a választ! 

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-03-03  10:33
  18. 2013. október 8. 11:3825733.

    Sziasztok,

    nagyon rég nem jártam erre...

     

    Andrásos kérdésem lenne, aki mostanában kapott a műanyag helyet drótos éjszakait, mennyibe került? 

  19. 2013. október 7. 22:0825732.

    Szia!

     

    Ha zavar, vágj bele...bár szerintem az egészség az első, én azért vágtam bele.

    Nekem fém van.Szerintem a porcelán is látszik, csak nem annyira feltűnő.

     

    A belsőről nem tudok nyilatkotni, csak a neten olvastam, hogy az meg a nyelvet vágja szét, még nehezebb megszokni.

     

    Az ok, hogy csak a front fogaiddal van gond, de ahhoz a többit is húzni stb. kell, hogy a torlódottaknak tudjon helyet csinálni.

    Gondolom, ha megtervezek utána már biztos dolgokat tud mondani Neked!

     

    Üdv.:

    Niki

    előzmény:
    lollipop (25730)
    2013-10-06  09:47
  20. 2013. október 7. 22:0425731.

    Szia!

     

    Csak azért válaszolok, hogy szerintem ez drága...nekem is fém van, Budapesten lakom...szóval a 160 ezer sok miskolci ár.

    Ja az enyém 120 ezer/ állcsont.6 ezer forint az aktiválás.

    160-180 ezer itt Budapesten már porcelánt csinálnak.

     

    Üdv.:

    Niki

    előzmény:
    Leea06 (25729)
    2013-09-25  22:34
  21. 2013. október 6. 09:4725730.

    Sziasztok!

    Én 30 évesen most hezitálok, hogy belevágjak -e, vagy hagyjam a fenébe. Frontfogaimon van torlódás, a Móricz Dentnél voltam konzultáción, és ők ezt a rögzített porcelán fogszabályzót ajánlották. Akinek ilyenje van: mennyire látszik? Mennyire zavaró?

    Hallottam olyanról, hogy csak a frontfogakra (első 6 fog) tesznek fel belső fogszabályzót, ami árban sem sokkal több. Valakinek ezzel tapasztalata esetleg?

    Nagyon köszönöm a válaszokat, nekem ez most nagyon fontos lenne!

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-03-03  10:33
  22. 2013. szeptember 25. 22:3425729.

    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy Miskolci fogszabályzósok vannak e a topikban? Nekem az alsó fogsoromat kell szabályoztatni. Eddig még csak egy doktornőnél voltam, ahol "árajánlatot" is kaptam. Árakat nem nagyon írtok, hogy kinek mennyibe is kerül magam a fogszabályzó....vagy csak nem olvastam még eléggé végig és akkor elnézést!

    Nekem 160 ezerbe kerülne lentre (sima fém), plusz 5000/alkalom a közbeni kezelés. Amennyire utána néztem a neten ez reálisnak tűnik, de azért még nagyon bizonytalan vagyok. A doktornő tényleg profi a szabályozásban és ezért nem nagyon szeretnék máshova menni, de tényleg nem tudom mit gondoljak az árról. Tudom több renelőt fel kellene keresnem a könnyebb döntés érdekében, de pont ezért nagyon érdekelne a ti válaszotok is. Köszönöm!

  23. 2013. szeptember 25. 12:2725728.
    Sziasztok!

    Barátnőmnek kéne András elérhetősége. Valaki lenne olyan kedves megírni nekem?
  24. 2013. szeptember 17. 17:4425727.
    Sziasztok!Már nagyon régóta olvasgatom a fórumot. Hamarosan meglesz a fogszabályzóm, viszont előtte még véleményeteket kérném, hogy a zafir vagy a műanyag(az a másik)? fogszabályzót válasszam? Mert ugye a zafir drágább,nem kevéssel..:S Nem tudok dönteni, ér-e annyit,van-e annyi különbség. Ja,én is Hozzá megyek.:)

Címlap

top