Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2002. november 6. 22:03151.
    sziasztok , Ági vagyok, Veroliból. Claudia, mi ismerjük egymást, igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749176 (149)
     
  2. 2002. november 5. 22:43150.
    Sziasztok! Mi nem megyunk haza karŕcsonykor. Ha eszembe jut včrzik az amugy is beteg lelkem. A nagyinak mčg nem volt lelkierom čs bŕtorsŕgom elmondani, hogy az idčn tŕvol leszek. Ki tudja megčri-e mčg a kovetkezo karŕcsonyt. . . 87 čves. Dec. 24-ig dolgozni fogunk a boltban. . . reggel 8-tol čjfčlig. Mŕr kozoltčk velem, hogy azt is meg fogom bŕnni ebben a szezonban, hogy megszulettem. . . hŕt azt mŕr idonkčnt mmost is bŕnom. Ma este elocibŕltŕk a padlŕsrol a fenyofŕkat, mert holnap elkezdjuk a kirakatot bečpiteni. Anyuka meg mŕr elkezdte mondogatni, hogy jo lenne ha mŕr čn is elokčszitenčm a karŕcsonyi cuccokat, mert utŕna nem lesz idom rŕ. Estčnkčnt mostanŕban egy kicsit jobban rŕčrek. Anyos dčlutŕni bejŕronoje idonkčnt nekem is kivasal. A pŕromnak hčtfotol csutortokig minden este van vmi programja čs csak čjfčl korul čr haza. A jovo hčten eloszor is adventi koszorut fogok csinŕlni az ajtokra utŕna pedig masnikat a gombokre. Az ajŕndčkokat is novemberben kell megvennem, ha idoben el akarom intčzni. Mčg nem is mesčltem nektek hogy vasŕrnap voltam foci meccsen. Ez nŕlam a vilŕg x-dik csodŕja mivel utŕlom a focit čs a velejŕro bunko megnyilvŕnulŕsokat. Szoval kibirtam. Mi hčtvčgčn pecŕzni megyunk. . . ha nem fagy be a to čs nem esik az eso. Nŕlunk mŕr estčnkčnt cidri az ido, de čn napkozben sem lŕtok sok napot, mmivel 9-tol este 8-ig dolgozom, max. ebčdidoben. Ma dčli sziesztŕt a sportnak szŕntam. Futottam. . . kis hijŕn mentot kellett hivnom mert nčhŕny km utŕn mŕr ugy lihegtem, mintha lefutottam volna a nagy-maratont. Valahogy le kellett vezetnem a stresst. Most megyek mert mčg meg kell ontoznom a virŕgaimat. Mindenkinek jo čjszakŕt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2002. november 5. 09:40149.
    Sziasztok, szia Tmira,
    itt most jo ido van, remelem ott Firenzeben is es egy kicsit talan felvidit:)
    Hmm, most a baratomnal vagyok alberletben (28 eves) aki az anyukajaval el(szinten magyar).
    Szeretnenk egyutt koltozni, de keptlenseg kifizetni egy alberletet, mert a legolcsobb is 500€ kornyeken van+ugye rezsi:(
    Meg nekik is annyi problemajuk van, anyukaja nem tudom hogy tudna egyedul maradni fizetni egy alberletet, apukaja evek ota nem segit semmit:(
    Na mindegy, nagyon szomoru vagyok emiatt de azert nem adom fel a keresgelest.
    Most keszulodom mert nemsokara megyek a suliba.
    Ti is hazamentek karacsonykor?
    ciao
    Claudia

    előzmény:
    tmira (148)
     
  4. 2002. november 4. 22:05148.
    Sziasztok! Ma kicsit vilŕgvčge hangulatom van. Fŕradt vagyok čs idegosszeomlŕsom van. Claudiŕnak vŕlaszolva, egy elčg nagy, sorhŕz jellegu villettŕban lakom 15 km-re Firenzčtol. Idonkčnt eltemetve črzem magam ebben a kis porfčszekben. Nem szeretek Itŕliŕban lenni, de nem volt mŕs vŕlasztŕsunk. A pŕromat egyelore ide koti a cčge, de remčlem egy nap majd visszakoltozunk Magyarorszŕgra. Szerencsčre o is szeret ott lenni. Sznd-nek vŕlaszolva, hoemelkedčsem van čs most vŕrok, hogy megcsinŕljŕk a toroktamponŕlŕst, ha az is negativ akkor mŕr nincs tobb otlete az orvosnak. Claudia ha egyutt člsz a barŕtoddal mičrt keresel albčrletet? Most megyek mert hullafŕradt vagyok. Ma lecipeltem a padlŕsrol a tčli cuccokat. Majd bepisiltem a fčlelemtol, mert talŕltam egy doglott varangyos gyikot čs fčltem hogy rŕmesik egy mŕsik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2002. november 3. 19:56147.
    Ciao, szia Tmira, Sznd!

    Firenze nagyon szep varos, ha van sajat otthonotok es jol erzed magad itt Olaszorszagban akkor minden rendben:)
    En es a baratom felig-olasz magyarok vagyunk, azzal a kulonbseggel hogy o mindig itt elt Modenaban, en pedig Budapesten nottem fel.
    Nagyon megtetszett ez a nyelvekrol szolo szak az egyetemen igy be is iratkoztam:)
    Hmm, oszinten szolva nem tetszik se Modena sem Italia. . . masok a szokasok emberek. . . . es visszavagyok Budapestre!
    Sokan mondjak hogy elegge unalmas varos, bar Bologna kozel van, ott nagy az elet!
    Azert talan itt jobban lehet keresni, biztosan a korhazakban is mint Magyarorszagon:) Megszerveztetek mar mindent, azt is hol fogtok lakni?
    En eppen alberletet keresek de orult dragak;(
    Egy magyar ismerosom az itteni "Sztk"-nal dolgozik, ha koze van a korhazhoz es nem ertetek valamit szoljatok nyugodtan es megkerdezem:)
    Jo hetet mindenkinek
    ciao Claudia
    előzmény:
    sznd (146)
     
  6. 2002. november 1. 01:35146.
    Sziasztok!Szia pclaudia!remélem, hogy most végre sikerül megjelentetnem amit irok. A múltkor begépeltem a mondanivalómat, aztán szépen eltűnt az éterben. pclaudia!Milyen város Modena?Nem tudom, hogy mennyire olvastál visszafele, és tudod-e, hogy én a férjemmel és a barátnőmmel készülök oda dolgozni. Kórházban fogunk dolgozni, ha végre megjönnek a papirjaink. Most ott tartunk, hogy küldtek kintről egy levelet, hogy mi az, ami még hiányzik. Újból lekértük az erkölcsi bizonyitványt, csak nehogy megint elévüljön, mire kijut. Számomra elég pozitiv volt az a levél, amit küldtek, mert volt rajta iktatószám, pecsét, aláirás. Bizom benne, hogy már tényleg sinen van az ügyünk. Te hogy kerültél oda egyetemre?A barátod olasz?tmira!én aggodom érted, mert ez nem normális, hogy valaki ilyen sokáig lázas legyen!Fergeteges lotto-láz van Mo-on, 1. 300. 000. 000. - ft. a nyeremény!Nem vagyok nagyravágyó, nekem az 1 milliárd föle elég lenne. Ha nyerünk. . . . elmondhatatlanul sok tervem lenne. Először is vennénk 1 kocsit és utaznánk. Első uticélom Ol. o. lenne!Elmennék a Vatikánba hálát adni, de a lottohúzásig még 1-2 ima hátravan. Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    tmira (145)
     
  7. 2002. október 30. 21:40145.
    Szia Claudia! E'n Firenze mellett člek a pŕrommal, nem vagyok fčrjnčl čs egyelore nem is tervezem. A kikoltozčsem viharos volt, a szuleim bombŕztak, hogy megvŕltoztassŕk a dontčsem. . . a mai napig sem tudjŕk elfogadni 100%-osan. NEm volt mŕs vŕlasztŕsom, mivel mŕr oregnek čreztem magam egy tŕvkapcsolathoz, az ŕllando utazgatŕshoz, mŕr a nyugalmat keresem egy kapcsolatban. Most Firenze mellett člunk. A pŕrom cčgčben dolgozom. . . amugy meg amikor nem jon a bejŕrono a lakŕst suvickolom. . . ez idonkčnt kčnyszer cselekvčs nŕlam. . szinte mŕr rogeszmčvč vŕlt, hogy sehol nem lehet egy porszem sem. Ti hol toltitek a hčtvčgčt? Mi pecŕzni megyunk. . . ma dobŕltunk jopŕr kg szolot a toba ahova jet-skizni jŕrunk. Szerintem ennyi pčnzčrt mŕr tudtunk volna venni halat akŕr aranybol is. Szombaton lakberendezunk, vasŕrnap meg remčlem sikerul včgre kialudni magunkat. Az utobbi idoben elčg sokat gurculunk a cčgnčl čs mindketten hullafŕradtak vagyunk. Mŕr nem emlčszem ki kčrdezte, de mčg mindig lŕzas vagyok. Az orvosoknak foagalmuk sincs hogy mitol lehet. Otthon csinŕltak nčhŕny pajzsmirigy vizsgŕlatot. Most torok-tampon vizsgŕlatot fognak csinŕlni. Egyszer valami mŕr csak kiderul vagy esetleg meggyogyulok magamtol is. Ha van idotok irjatok. Kellemes hčtvčgčt mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2002. október 29. 21:34144.
    Sziasztok,
    en Lingue e Culture Europee szakra kezdtem el jarni itt Modenaban. A baratommal elek, nem vagyok meg ferjnel:)
    Ti honnan irtok, mivel foglalkoztok?
    Ciao
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. október 28. 22:36143.
    Sziasztok rčgi čs uj forumosok! Mŕr lassan egy hete csalŕdi okok miatt anyosčknŕl lakunk, igy sajnos ritkŕn tudok belčpni a forumra. Udvozlet Claudiŕnak is. Milyen egyetemre jŕrsz? Fčrjnčl vagy mŕr? Nekem a hčt munkŕval telt. Most az irodŕt felvŕltottam a csalŕdi ajŕndčkboltra. Mivel kozeleg a karŕcsony mi mŕr karŕcsonyi kosarakat kčszitunk. Nagyon szeretem ezt csinŕlni, mert kreativ čs rengeteg fantŕziŕt kivŕn. Gondolom azčrt decemberben mŕr nem fog ennyire tetszeni amikor is elkezdodik a bolondok hŕza. A hčtvčgčn a lakŕst rendzgettem. Vettunk polcokat a konyhŕba, nagyobbŕ tčve igy az elokčszito pultot. A furŕst utŕn a szomszčdunk is "ellentŕmadŕsba" lendult čs kčso čjszakŕig kopŕcsolt. Mit csinŕltok mostanŕban? Kezd agonizŕlni a forumunk tehŕt elo a billentyuzetet čs irjatok! Addig is kellemes hetet mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2002. október 22. 22:15142.
    Ciao!
    En Modenaba kezdtem el egyetemre jarni, de mar itt elek egy ideje.
    Ismerek jopar magyart, de ha itt lakik meg kozuletek valaki, irjatok:)
    Claudia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. október 22. 21:24141.
    Sziasztok! Visszajottunk, de a lakŕs romokban hever igy most kevčs idom van irni. Remčlem a hazautazok vakŕcioja jobb volt mint a mienk. A szuleim egyelore mčg nem čpultek fel a sokkbol, hogy elhagytam oket. Anyukŕm egy napra bekerult a korhŕzba. Szinte egčsz hčten zuhogott az eso igy pecabotokkal čs kukacokkal egyutt vŕrtuk a jobb idot. Včgul aztŕn a Dunŕntulon kčt napra kisutott a nap igy az apŕm halastavŕban probŕlkoztunk. . . szerintem Loch-Ness sztori. A visszaut elčg nevetsčges volt. A pŕrom hisztizett, hogy azčrt a kredencet hagyjam otthon, ha mŕr mindent kipakoltam belole. A terepjŕro ugy nčzett ki, mintha segčlyszŕllitmŕny lennčnk. A hatŕron szerencsčre az elottunk lčvo kčt olasz autot pakoltattŕk ki čs amikor včgre azt hittuk, hogy minden ok. a carabinierik a hatŕron kitessčkeltek mčg egy autot pakolni. Velencčben beletalŕltunk egy 20 km-es dugoba. A pŕrom fustolgott čn meg a migrčnemmel probŕltam tartani benne a lelket. . . de azčrt legalŕbb elszakadtunk a rohanŕsbol. Na most megyek pakolni čs doglott muslicŕkat temetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_452519
    Torolt_felhasznalo_452519
    2002. október 14. 12:29140.
    Szia sznd ! Köszi a tanácsot megnézem. Egyénileg szeretnénk utazni, csak egy hosszú hétvégére decemberben. Az utazás már nagyjából lefixálva, szállási ajánlataim is vannak, olyan is ami egész jó, de hátha valaki aki ott él tud jobbat is.
    ciao!
    előzmény:
    sznd (138)
     
  13. 2002. október 13. 11:38139.
    Sziasztok!Úgy látszik, hogy az utóbbi időben csak én látogatok el a fórumra. Most végre volt időm és visszamenőleg is befelyeztem az olvasást. Nagyon érdekes sorokat olvastam. Akinek a párja nem szivesen jön Mo-ra, az miért van igy?Mi nem tetszik nekik szép hazánkból?Tmira!Te végre kigyógyultál az anonim betegségedből?Mi bajod volt tul. képpen?Virus?Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    sznd (138)
     
  14. 2002. október 12. 16:22138.
    Ciao epergirl!A cafe fejlécében a keresőbe ird be, hogy Róma. A lehetséges továbblépéseknél megint Rómát jelöld ki. Erre az oldalra véletlenül akadtam rá. Utazási ajánlatok vannak itt. Talán tudod használni. Önerőből akartok menni, vagy szervezetten?Praktikus tanácsokat pedig biztos fog neked irni az, aki kint él. Én már voltam Rómában, de sajnos csak átutazóban. A Vatikánt ne hagyjátok ki, gyönyörű. Sajnos a colosseumot még én sem láttam, de szerepel a terveim között. Jó utazást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452519 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_452519
    Torolt_felhasznalo_452519
    2002. október 11. 13:39137.
    Sziasztok lányok, fiúk ! Szeretnék egy kis segítséget kérni valakitől, aki Rómában lakik vagy ismeri, először látogatnánk el oda néhány napra, hol érdemes megszállni, mit kell feltétlenül látni, stb. Decemberben mennénk és repülővel, de még sem az időpont sem a szállás fajtája nem dőlt el. Karácsony és szilveszter között mennénk és relative olcsó szállást keresünk. És minden egyéb hasznos tanácsnak nagyon örülnék !!!
    Hello, Epergirl
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. október 9. 00:54136.
    Na végre!Örülök neked!
    előzmény:
    sznd (134)
     
  17. 2002. október 9. 00:53135.
    Én vagyok az sznd barátnője!Sziasztok. Örülök, hogy rátok találtam. Ezentúl én is irok.
    előzmény:
    sznd (132)
     
  18. 2002. október 9. 00:53134.
    Ciao meszijuc!Hol vagy már?Alig várom, hogy sikerüljön megjelenned.
    előzmény:
    sznd (132)
     
  19. 2002. október 9. 00:49133.
    Üdvözlök mindenkit!Én vagyok az sznd barátnője!Ezentúl én is jelentkezni fogok. Örülök, hogy rátok találtam.
    előzmény:
    sznd (132)
     
  20. 2002. október 8. 00:19132.
    Sziasztok!Lehet, hogy a héten vagy a jövőhéten hallok fejleményeket a kijutásunkkal kapcsolatban. Jön Mo-ra az egyik kinti főmufti, igaz nem hozzánk, de remélem a közvetitőnk legombol róla 1-2 jó hirt. Amit megtudtam a mult héten az az volt, hogy igaz, hogy mi nov-ben beszéltünk a közvetitővel először, de mire beszereztük a kért papirokat, és mire azok kiértek Rómába, akkorra már majdnem húsvét volt. Tehát márc. közepe. Onnét számolhatjuk az időt, de az is kiderült, hogy kint egész augusztusra leáll a hivatal. Közvetitőnk szerint csak szept-ben folytatták a mi ügyünket. Tehát ha számolunk, csak 5 hónapja várunk, de nekünk nagyon úgy tűnik, hogy már majdnem elment 1 év, mióta elkezdtük szervezni ezt az egészet. Most már pesszimista férjem is azt vallja, ha már egyszer feldolgozás alatt vannak a papirjaink, előbb-utóbb csak lesz valami. Persze tanulni még most sem akar. Már azzal is megfenyegettem, hogyha jönnek és nyelvtudás alapján csak engem találnak alkalmasnak, én megyek egyedül is. És én ezt komolyan is gondolom, bármilyen jó a házasságunk. Ha már egyszer várok és várhatóan csak ez a munka lenditi előre anyagi helyzetem, nem fogom elpuskázni a lehetőséget. De azért titkon abban reménykedem, hogy ha jönnek, addigra lusta párom is összekapja magát. Más:mennyi ol. o-ban az átlagkereset? És a minimálbér?Közvetitőnk élettársa olasz, de itt élnek. Ők azt mondják, hogy nem érdemes hipermarketekben vásárolni. Meg kell keresni a raktáráruházakat, ahol mindent árulnak, csak a külcsin nem olyan flancos. Ti jártok ilyen helyekre?És piacra?Én itthon sokat járok piacra, imádom az ottani nyüzsgést. És ugyan azok az áruk vannak, mint a városi butikokban, csak töredék áron. Szardinián is voltam piacon és meglepődtem, hogy márkavédett ruhaneműt is árultak. (Energie, Nike)Aki most itthon van, azt közelebbről üdvözlöm. De mindenkinek üdv!
    előzmény:
    pelle (131)
     
  21. 2002. október 7. 21:54131.
    Sziasztok! Igaza van a Mirának, lányok!!! Ne hagyjuk, hogy megint besűljön a fórumunk!!! Az a baj, hogy itthon nincs sok minden a szokásos politikai sárdobálás (ismételten a választások miatt, csak most helyköziek vannak) és az egyre hidegedő időn kívül. Na meg a "Big Brother" avagy "Nagy Testvér" avagy "Grande Fratello"-n kívül. . . és persze, hogy a másik csatorna se maradjon le, ott is van egy nagyon hasonló program. Szóval, tényleg semmi új. Tartsatok ki, és írjatok sokat, még akkor is ha itthon-otthon vagytok!!! Ha jól emlékszem akkor most 3-an is itthon vagyunk. De azért én tudom, hogy még otthon is maradtatok páram. . . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. október 7. 21:37130.
    Sziasztok! Mindenki olyan csendben van, hogy kezdem magam ismčt egyedul črezni. Holnap včgre čn is hazaindulok. A cčgnčl olyan aranyosak voltak, hogy teljesen meg vagyok hatodva. Mindenki azt kčrdezte, hogy ugye visszajovok. Hŕt persze, hogy visszajovok mčgha tudom, hogy otthon az azčrt mčgiscsak otthon van. Szoval holnap včgre szŕmomra is eljon a nagy nap. . . mŕr gyalog is hazaindultam volna. . . de azčrt a busz mčgiscsak gyorsabb. A pŕrom majd szombaton jon utŕnam autoval. Remčlem nem vetkoztetik bugyira a terepjŕro miatt. . . hirhedt olasz vadŕszok utŕn a jeep-eket jobban megnčzik. Ma dčlelott a horgŕszcuccait kčszitgettuk, azt nem mondtam neki, hogy anyukŕm informŕcioja szerint jčgcsŕkŕnyt is bepakolhatjuk, a bunda alsonemu mellč. Itt ma elčg jo ido volt, sutott a nap ugyhogy kimostam a gyapjutakarot, hogy mire visszajovunk ne az ex-felesčg szutykŕban aludjak. Ez elčg gonosz megjegyzčs volt, de sok az igazsŕgtartalma. Asszonypajti inkŕbb a bčkŕit legeltette, mintsemhogy a takaritŕssal foglalkozott volna. O biztosan nem fčlt a gekkoktol. E'n irtozom toluk čs miota ismčt lŕttam egyet a teraszon estčnkčnt mŕr nem lčpek ki. Olyanok, mintha a varangyosbčkŕt čs a gyikot osszegyurtŕk volna. A pŕrom mosolyogva csak annyit mondott enyhitve a terrortol meggyotort lelkivilŕgom, hogy ez biztosan a mamŕja volt annak a kisebbnek, amelyik nemrčg a furdonkben parkirozott. A hčtvčgi buli jol sikerult, igaz tegnap este mŕr ugy čreztem magam, mint aki lefutotta a nagy-maratont. Szombaton a csalŕdot lŕttuk vendčgul. Nem foztem semmi magyarost, a huslevest kivčve. Csirkčt sutottem čs csinŕltam hozzŕ ezerfčle koretet. Tonhalas toltott tojŕst, pŕrolt gombŕt cukkinivel, kukoricasalŕtŕt, zoldsčges pŕrnŕkat včgul pedig jott a szamocŕs sziv-torta. . . termčszetesen aznap nem volt a bevŕsŕrlokozpontban szamoca. Mŕr-mŕr tčrdenŕllva konyorogtem az elado fickonak hogy varŕzsoljon valahonnan szamocŕt, mert a pŕromnak ez volt a kivŕnsŕga. Včgul a raktŕrbol hozott nčhŕny dobozt. Lehet a szčfben tartottŕk, mert 8 euro/kg. Anyuka tegnap megjegyezte elismerčse jelčul, hogy milyen jo vacsorŕt fozott a Mira. Szerencsčre az ajŕndčkok is tetszettek a pŕromnak, bŕr mindenki megkčrdezte, hogy hŕny napig cserčlik vissza. Igazat adok sznd, hogy nem akartŕtok kifizetni az egčsz kozvetitčsi dijat, mčgha egy munkavŕllalŕsi engedčly akŕr tobb 100ezer forintba is kerulhet a kozvetitonek. Mi holnap kuldjuk el az "extracomunitari"-knak szolo papirokat, potom 800 euročrt. Szerintem včrlŕzito. Kčszuljetek fel, hogy itt minden iszonyu drŕga. én a hčtvčgčn csak a kajŕra (hus+zoldsčg+kenyčr+sajt) 80 eurot koltottem. TEgnap nagy szŕmitŕsokat kčszitettem a szalŕmit illetoen, mi milanese-t szoktunk venni, amibol 1 kg 25 euro. . . persze most čn is felpakolok otthon amit csak lehet. Most megyek csomagolni. Jo lenne, ha nem szakadna meg a forum. Ti kulsosok, akik csak olvassŕtok a forumunkat, igazŕn irhatnŕtok. Sziasztok most megyek csomagolni. . . mert ugye nem csak pecabotbol ŕll az člet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. október 4. 01:08129.
    Sziasztok!Jövő hétre a ma délelőtti időjárásjelentésben már nem kecsektettek tovább bennünket, hogy folytatódna a vénasszonyok nyara. Nappalra max. 12-14 fokot igértek. Sajnos végleg ideér az ősz. Olaszországban hideg tél van?Az északi részre gondolok. Tavaly itthon nagyon hideg tél volt. Másodállásban piacon dolgoztam, kint, szabadban. A téli vásár karácsony előtt maga volt a pokol. (De sajnos nem volt olyan meleg, mint állitólag ott van. )Repkedtek a minuszok, esténként a fürdőkádban olvadoztam. Nem tudom elképzelni, hogy tőlünk délre, északon annál hidegebb legyen. Reménykedem benne, hogy év vége előtt meglesznek a papirjaink. Állitólag mindenünk készen van, csak az kell, hogy a követség megadja a vizumot. Nemrég volt valami galiba, hamis papirokat intézett egy nem becsületes cég és kimentek habokra a megtévesztett emberkék, a kinti kórházban meg azt sem tudták róluk, hogy kicsodák-micsodák. Bizom a közvetitőnkben, hogy velünk ilyen nem történik meg. Ráadásul ők előre fizettek, több mint 100ezer Ft-ot. Nos mi megmondtuk már a kezdet kezdetén, hogy csak a papirok megléte és az első fizetés után fizetjük ki a közvetitői dijat. Szerintem az már eleve gyanús, hogy a semmiért pénzt kérnek, annyi negativ tapasztalatról hallani, mégis sokan beleesnek ebbe a csapdába. Vendéglátásban dolgoznak kint haverjaink, nekik 3 hónapos, idényre szóló papirjuk van, amit hosszabbitanak, de van úgy, hogy egyhuzamban több hónapot is itthon vannak, pl. nyáron, mikor nincs siszezon. Nekünk ez azért nem jó, mert nem tehetjük meg a kórházban, hogy most egy kicsit dolgozunk, most egy kicsit felmondunk. Na, jó hosszúra sikerültem. Nagyon jó, hogy van ez a fórum, és tudunk beszélgetni. Álmodozó!Én többször voltam turistaként olaszhonban. Nagyon tetszett mindig. Nem fogod megbánni, ha odautazol. Én voltam Szicilián és Szardinián is. Szép helyek, az emberek kedvesek. És ilyen jó élmények után annak külön örülni fogok, ha sikerül odamennem dolgozni. Ciao mindenki!Hétfőn éjjel jövök legközelebb. Tmira!Addigra túlleszel a főzésen. Főzzél valami magyarosat, ami után megnyalják a vendégek a 10 ujjukat.
    előzmény:
    tmira (128)
     
  24. 2002. október 2. 22:13128.
    Az uj munkavŕllalŕsi torvčny arrol szol, hogy ha van legalŕbb egy pecsčted, amivel tudod bizonyitani, hogy jun. 10-e elott črkeztčl az orszŕgba čs talŕlsz olyan cčget, amelyik alkalmaz hatŕrozatlan ideju szerzodčssel (jun. 10-tol) akkor ki kell toltened egy tobb oldalas nyomtatvŕnyt (cčged čs a te adataid) mellčkeled a 700 eurorol szolo csekket (+ 100 euro a postakoltsčg), akkor valamennyire biztonsŕgban vagy a feketemunkŕt ellenorzokkel szemben. Ha dontčsuk igen, akkor behivnak tčged čs a cčged kčpviselojčt a questurŕra čs kikčrdeznek (megnčzik tudsz-e olaszul čs az adataid nem hamisak-e). Amennyiben a dontčsuk včglegesen igen, akkor kapsz tartozkodŕsi engedčlyt. Szerintem ez minden kulfoldi munkavŕllalora vonatkozik, aki munkavŕllalŕsi vizum nčlkul jon čs dolgozni akar. Szia kedves ŕlmodozo! én egyŕltalŕn nem črzem magam szerencsčsnek, hogy itt člek mčg akkor sem, ha azzal egyet črtek, hogy Olaszorszŕg valobn gyonyoru. Ha koveted a forumot akkor tudhatsz az itteni problčmŕinkrol čs oromeinkrol is. Magyarorszŕgon čs itt sem vattacukorbol van a hold. . . sajnos. Itt sem konnyebb člni, mint otthon, rŕadŕsul mindennap meg kell kuzdened az ismeretlensčgbol adodo problčmŕkkal (lsd. jogsi, tartozkodŕsi engedčly, egčszsčgugy). Roma egy isteni hely foleg amiota felujitottŕk a muemlčkeket. Kivŕnom neked, hogy črezd jol magad a vakŕciodon čs ha van kedved irj a forumra. Sajnŕlom, hogy ŕtragasztottam rŕtok a virusaimat. . . ha egyŕltalŕn vannak mčg. čn kedden utazom čs mŕr alig vŕrom. Addig mčg ŕt kell člnem a pŕrom szulinapjŕt (szombaton este az egčsz csalŕd jon vacsorŕra hozzŕnk 7 szem. , vasŕrnap a legjobb barŕtai - akik ismertčk az exfelesčget is -. Szurkoljatok nekem, hogy ne čgjek le a menuvel. Most megyek, mert hullafŕradt vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. október 2. 21:57127.
    Sziasztok! Koszonom a velem kapcsolatos hozzŕszolŕsokat. Szoval 520 euročrt kozolte a doki, hogy fogalma sincs, hogy mitol vagyok mčg mindig lŕzas. Elmondta, hogy kb. 1, 5 honapja volt egy torokgyulladŕsom (nem ujdonsŕg) čs hogy čvekkel ezelott valami toxicoplasmosis amit az ember lŕnya ŕltalŕban a macskŕktol szed ossze (de čn nem is szeretem a macskŕkat, adok a koborcicŕknak enni, de soha nem simogatnŕm meg oket) Azt mondta, hogy vŕrjunk čs csinŕltassak mčg egy (vagyis 3)pajzsmirigy vizsgŕlatot. Addig mčg nem kčszul el szedjek vitaminbomba kčszitmčnyt (40 euro) hŕtha meggyogyulok magamtol is. Mindez kozel 3 hete huzodik . . . ennyit az olasz egčszsčgugyrol čs a mi keleti "harmadikvilŕgbeli" viszonyainkrol. Ehhez mčg csak annyit kivŕnok hozzŕfuzni, hogy amikor čvekkel ezelott egy elčg jo nevu kozkorhŕzban operŕltak a mellettem levo holgynek osszevčreztčk az ŕgyŕt. Az ŕpolono megkčrdezte, hogy az o včre-e. A holgy azt vŕlasolta, hogy igen, mire az ŕpolono megforditotta a lepedot čs megkčrdezte, hogy akkor mit aggodik. Egyčbkčnt ha nem lettek volna ismeroseim naprol napra otthagytak volna a trutyiban. . . de ez nŕlunk is igy van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top