Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2010. szeptember 10. 20:5312326.

    Szia, Sziasztok!

     

    Pár hónapja segítséget kértem tőletek és kaptam is, köszönöm, a monzai futamra való eljutással kapcsolatban...holnap repülünk, de egy dolog most (sajnos elég későn) jutott eszembe, hátha kapok reggelig segítséget.

     

    Milánóban tömegközlekedni fogunk, és az érdekelne, hogy van-e vmi olyan jegy, ami napi, vagy tömbös, vagy vmi...lényeg hogy tudjunk takarékoskodni, ne kelljen minden látniváló megnézegetése után újabb jegyet kezelni, átszállás stb.

     

    Tud ebben segíteni valaki?

    Előre is nagyon köszi

     

    előzmény:
    TuLiPáN (12271)
    2010-03-25  11:54
  2. Torolt_felhasznalo_617125
    Torolt_felhasznalo_617125
    2010. augusztus 25. 19:3812325.

    Sziasztok

     

    nem tudja valaki, hogy hívják azt az olaszoknál az utcán kapható kaját, ami úgy néz ki, mint egy feltét nélküli pizza, de érezhetően kukoricadarából (is)van?

    Olyasmi, mintha palacsintatésztába kevernének kukoricadarát és azt sütik ki olajon. Sós! Esetleg recept/ötlet?

     

    Köszi! 

    előzmény:
    pelle (1)
    2002-07-05  23:27
  3. Torolt_felhasznalo_659636
    Torolt_felhasznalo_659636
    2010. augusztus 15. 07:5612324.

    Sziasztok!

     

    BRESCIA-ban élek olasz párommal nyolc hónapja, és nagyon hiányzik a magyar társaság, korábban ugyanis Bergamo mellett éltem egy kis faluban, de a költözéssel túl messzire kerültem tőlük :-( Nagyon hiányzik a magyar társaság, úgyhogy ha valaki Bresciában vagy környékén lakik, és persze szeretne barátkozni, kérem jelentkezzen! Puszi minden Olaszországban élő magyarnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. augusztus 11. 15:1112323.

    Kedves Olaszországban élő Magyarok!

    Van itt valaki, aki segítene nekem két dologban?

    1, Hogyha lehet kapni Olaszban számunkra híres magyar meséket dvd-n, akkor azokat szeretném megszerezni, azaz megvenném és fizetném a postaköltséggel együtt. Kérdés, hogy hova tudok utalni a magyar bankszlámról

    2, Szeretnék játszani Superenalotton, szintén kifizetem a szelvény és postaköltség árát.

     

    Vállalja vki, vagy nem tudja vállalni senki sem?

     

    Reménykedem a pozitív válaszban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_250641
    Torolt_felhasznalo_250641
    2010. július 30. 23:0212322.

    Sziasztok!

     

    otthon van valaki

    Pisa, a Cinque Terre falvak, Genova, Milano bármelyikében?

     

    Nagyon jó konyhájú, de nem drága étterem, cukrászda, remek pékség, valami érdekes látványosság, amit csak a helyiek ismernek?

    Nyaralás közben járjuk be ezeket a városokat, falvakat de csak 2-3 napot töltünk mindegyik helyen.

    Szóval bármi jöhet, amit nem érdemes kihagyni, de az átlag útikönyvben nincs benne. 

    Esetleg valami ünnepség, sztrájk, falunap augusztusban? 

     

     

    És még egy kérdés: hozzávetőleg milyenek a vonat/távolsági busz árak Olaszországban, és vajon beszélnek-e a jegykiadókban angolul?

     

    Köszi! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. július 27. 17:3512321.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom esetleg közületek lakik-e valaki Rómában, és tudna-e esetleg segíteni?

     

    Szeptemberben, 4 éjszakára keresnék szállást 2 fő számára, olcsóbbat, már amennyire ugy lehet.

     

    Belvárosi szálloda nem érdekel, inkább olyan helyen a városban, amit tömegközlekedéssel, főként metróval könnyen meg lehet közelíteni.

     

    Előre is köszönök bármilyen segítséget mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. július 27. 12:1312320.

    Hello Lányok!

     

    Látom nem csak én tűntem el az utóbbi időben... Most is csak egy gyors kérdésem lenne: Bologna környékén nem tanítana valaki magyar egy olasz fiatalembernek? 

    Mi egyébként jól vagyunk, a nagy meleg és a nagy pocak ellenére. 

     

    Pussssz mindenkinek:
    Orsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. július 18. 20:1012319.

    Szia, ne haragudj, nem volt időm válaszolni...

    Talán a Garda - tóhoz közeli Gardaland www.gardaland.it, v. a Rimini-Riccione vonzáskörzetében lévő Oltremare park a megoldás. De nem derül ki igazán a site-ot olvasva. Ezek a bemutatók általában "egyformák", azaz tartanak egy félórás delfin-bemutatót de semmi extra. Viszont valamikor olvastam hogy a Gardaland ajánl valami hasonlót, de azt hiszem, azt iskoláknak hirdették...

    Írj nyugodtan, ha segíthetek valamiben, most rohanok :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_562774 (12318)
    2010-07-14  10:29
  9. Torolt_felhasznalo_562774
    Torolt_felhasznalo_562774
    2010. július 14. 10:2912318.

    Szia!

    Köszi a gyors választ. Az az igazság, h. nagy vágyam palack orrú delfineket látni, és megsimogatni őket. Illetve ami még nagyon vonz, az az, h. együtt legyek velük egy medencében, együtt ússzunk, meg ilyenek. Tudom, h. több helyen van erre lehetőség, pl. Amerikában is, de én vmi Magyarországhoz közelebbi, és ezáltal olcsóbb helyet keresek. Olaszországban van erre vmelyik delfináriumban lehetőség?

    Köszi és további szép napot!

    Zsuzsi

     

    előzmény:
    TuLiPáN (12317)
    2010-07-13  22:58
  10. 2010. július 13. 22:5812317.

    Szia,

     

    nézem a site-ot (http://www.zoomarine.it/Prices.aspx) és eszerint az árban benne foglaltatik minden "előadás". A felnőtt jegy 25 euro, 10 éves korig 18 euro, ill. gyerekeknek 1 m alatti magasság esetén ingyenes.

    Ha kíváncsi vagy valamire, v. fordításra van szükséged, szívesen segítek. Mi egy hónapja Valenciában voltunk, ott is ennyi volt az ár, és a félórás delfinbemutató is ingyenes volt. Egy élmény volt. Itt Olaszországban a genovai acquario talán híresebb, én erről a rómairól bevallom, most hallok először (pirulós smile) - de köszönöm, még egy ok Rómába menni : )

     

    Üdv és szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_562774 (12316)
    2010-07-13  15:59
  11. Torolt_felhasznalo_562774
    Torolt_felhasznalo_562774
    2010. július 13. 15:5912316.

    Sziasztok!

    Én azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mit lehet tudni a Zoomarine-ről? Már olvastam róla, és a honlapjukat is láttam, de mivel olaszul egyáltalán nem, angolul pedig csak egy picit tudok, ezért nem nagyon értettem meg, amiket ott írnak. Láttam, h. különböző állatshow-k vannak. Engem igazából a delfinek érdekelnek a leginkább. Azt tudja valamelyikőtök, h. mennyibe kerül egy felnőtt belépő? És mi van benne az árban? A delfineket meg lehet simogatni, illetve lehet velük együtt úszni (vagy egy medencében lenni velük) esetleg?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    Zsuzsi

    előzmény:
    pelle (1)
    2002-07-05  23:27
  12. 2010. május 14. 09:3712315.

    Szia!

     

    En Milanoban a www.monster.it - n keresztul talaltam munkat.

    Van egy csomo kozvetito iroda itt is mint az adecco pl. Usd be a google-be, hogy lavoro in italia es rengeteg cimet fogsz kapni. Viszont az interjukra szemelyesen el kell menned az tuti...

     

    Sondra, Nonnina, hat ez a majus nekunk nagyon zsufolt, nem tudom, hogy eljutunk-e a kiallitasra...

    Ha Ti meg tudtok egyezni egy idopontba, akkor menjetek nyugodtan, ha tudunk csatlakozunk mi is! Ne haragudjatok, de tenyleg minden hetvegere van valami... 

     

    Tobbiekkel mizujs?

     

    Voltam Budapesten majus 1-4-ig, gyonyoru napsutes es 20 fok fogadott, olyan jo volt! Sikerult sok baratnommel talalkozni (ha nem is mindenkivel) ket este meg szinhazba is eljutottam, ami mar nagyon hianyzott! Nem rossz idonkent egyedul hazaruccanni!

     

    előzmény:
    it_per_se (12314)
    2010-05-09  16:56
  13. 2010. május 9. 16:5612314.

    Sziasztok kedves Olaszországban lakók :)

     

    Lenne néhány kérdésem hozzátok, hátha tudtok nekem segíteni. Főként ha esetleg volna köztetek valaki, aki Milanóban él és dolgozik.

     

    Olaszországba szeretnék dolgozni menni. A nyelvet beszélem, ha minden jól megy, júniusban meglesz a tolmácsvizsgám. Ezen kívül beszélek angolul felsőfokon, és réges régen középfokú nyelvvizsgát tettem németből is.

     

    A vizsga után, még ebben az évben szeretnék kimenni, szeptember-október körül, de gondolom itthonról nehezebb munkát találni.

     

    Tudom, hogy vannak olyan munkaközvetítő irodák (itthon csak szakmunkásokat keresnek, mint pl ápoló stb), de én csak irodai munkát keresnék.

     

    Nem tudjátok esetleg, hogy van-e kint az itthonihoz hasonló magyar-olasz kereskedelmi kamara? Vagy érdemes lenne megpróbálni valami segítséget kérni a konzulátusnál? Vagy esetleg kinti magyar cégeknél?

    Vagy hogy lehetne elindulni?

     

    A lakás az első időkben nem lenne probléma, van hol laknom az első fizetésig, csak a munkakeresésnek nem tudom hogyan kéne nekiállni.

     

    Ti hogyan csináltátok? 

     

    Előre is köszönöm mindenkinek az információt, remélem fog erre járni valaki :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. Április 16. 21:3512313.

    Veronában fogunk lakni. A párom veronai.

    Voltunk Brescia-ban a ferenceseknél húsvét előtt szombaton misén. Az autóból szépnek tűnt a város (ahogy az egész vidék elvarázsolt, pedig nem először jártam Olaszországban). Franci megígérte, hogy ha kiköltöztünk, bebarangoljuk az összes települést a környéken.

    előzmény:
    Sondra* (12312)
    2010-04-16  20:53
  15. 2010. Április 16. 20:5312312.
    Szia Amanza! Verona varosaba vagy a kornyekere fogtok koltozni,  - marmint ha mar tudjatok pontosan? Csak azert kivancsiskodom, mert bar mi Brescia mellett lakunk, a ferjem veronai... igy gyakran jarunk arra. Ti munka ugyben koltoztok ide vagy mert a ferjed olasz? Ja, amugy van egy 8 eves kislanyom, aki itt szuletett, de sajnos a teged erdeklo temarol nincsen anyagom. Anno a kolleganoim vilagositottak fel mindenrol.
    előzmény:
    Amanza (12311)
    2010-04-16  15:42
  16. 2010. Április 16. 15:4212311.

    Szia,

    Még az elején vagyunk, kb 4-5 hetes lehet, bár már terveztük. Igazából minden érdekel a szabályokról, a szokásokról...

    Meg van egy 3 és lassan fél éves fiam, akit szeretnék kicsit közösségbe vinni és nem nagyon tudom, hogy vannak-e játszóházak, félnapos ovik vagy hasonlók.

    Ha minden igaz juni végén költözünk, Veronába.

    Minden segítséget előre is köszönök!

    előzmény:
    Cloe77 (12310)
    2010-04-16  15:36
  17. 2010. Április 16. 15:3612310.

    hello en pont ket evvel ez elott szulttem mi erdekel mert rengeteg oldalom van elmentve.

    Ugyanis meg jo lesz talan egyszer jelszoval en semmit nem tolrlok ki

    Menyi idos vagy?

    Marmint  avarrandosagod

    előzmény:
    Amanza (12309)
    2010-04-15  19:58
  18. 2010. Április 15. 19:5812309.

    Lehet hogy idióta kérdés, de szült már közületek valaki Olaszországban? Tudnátok segíteni valami linkkel (gondolom olaszul van csak) ahol az erre vonatkozó családjogi szabályok le vannak írva?

    Most eszméltem rá, hogy ha kint leszünk, erre is szükségem lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. Április 15. 19:4812308.

    Szia Andralin, igen, jol ertetted, egy kozos antenna van a hazon, ami a Sky-nak megfeleloen van beallitva. Eloszor nagyon pipa voltam, hogy pont a valasztasok idejen nem tudok majd magyar tv-t nezni, de aztan Interneten megtalaltam jo par adot, ugyhogy nem maradtam le semmirol! Csodalkozom, hogy az MTV 1-2-n meg a filmeket is lehet Interneten keresztul nezni elo adasban... de persze nincs ellenemre!

    Ma hallottam, hogy Angliaban meg meg nehany eszaki orszagban lezartak a reptereket az izlandi vulkani hamufelho miatt. Neked nem

    kellett volna most utaznod? Vagy eppen Mo-on vagy? En meg eppen megusztam: kedden voltam Brusszelben, ma mar az is le volt zarva...

    Lanyok, mizujs? Itt a tavasz, tessek irni!

    előzmény:
    Andralin (12306)
    2010-04-10  12:21
  20. Torolt_felhasznalo_930320
    Torolt_felhasznalo_930320
    2010. Április 11. 19:4512307.
    grazie:))
    előzmény:
    nonnina (12305)
    2010-04-09  15:54
  21. 2010. Április 10. 12:2112306.

    Szia Sondra!

     

    Ne haragudj, most olvastam csak a kérdésedet, kicsit is vissza kellett olvasnom hogy megtaláljam, mostanában nem mindig olvasom folyamatosan a topikot.

     

    Az olasz Sky szerintem továbbra is a Hotbird-ön van, legalábbis a műholdas honlapok szerint az nem költözött. Viszont a Duna tényleg költözött a Thor-ra. (Nem is tudtam róla, most néztem csak én is utána).

     

    Ha jól értem, akkor nálatok valamilyen közös antenna van csak fent, ami a Hotbird-re néz és a Sky-t tudjátok nézni vele?

    Mert ezesetben sajnon mindenképp kelleni fog saját antennát kitenned, hogy nézhesd a Dunát.

     

    Jogi kérdésekkel nem vagyok tisztában, de én arra konkrétan emlékszem, hogy még amikor az első itteni albérletben akartam kitenni parabolaantennát és megkérdeztem a főbérlőt, ő nevetve mondta, hogy ha akarná sem tilthatná meg mert a törvény szerint Olaszországban jogom van azt a csatornát nézni, amit akarok. Most hogy ez mennyire igaz, nem tudom. 

     

    Remélem sikerül megoldani a dolgot és ki tudod tetetni az antennát. Ha van még kérdésed, akkor kérdezz bátran, megpróbálok gyorsabban válaszolni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Sondra* (12299)
    2010-04-07  00:49
  22. 2010. Április 9. 15:5412305.

    Info servizi : Tel. 0421 383672 - 0421.383673

    e-mail infomov@atvo.it

     

    Busz osszekottetes van ami 20 perc alatt elvisz a Mestrei vasutallomasra.

    a jegy ara € 3.

    A taxit nem tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930320 (12304)
    2010-04-09  14:09
  23. Torolt_felhasznalo_930320
    Torolt_felhasznalo_930320
    2010. Április 9. 14:0912304.

    sziasztok

     

    meg tudná nekem valaki mondani, hogy a velencei Marco Polo reptérről tömegközlekedve hogyan jutok el a mestrei vonatállomásra ill a taxi mennyibe kerülne.

     

    köszönöm

    előzmény:
    Sondra* (12299)
    2010-04-07  00:49
  24. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2010. Április 8. 20:0812303.

    Sondra szia,

     

    Itt volt anyum marcius elso heteben. kertem 1 csomaggal de hozzatett egy "0" es 10 lett belole. Gozom nincs meddig lehet fagyasztva tarolni 1-2 honapig meg biztos. Az olaszok ebbol nem kapnak, mert ha izlik nekik nyaggatnanak hogy hozzak nekik:D

    előzmény:
    Sondra* (12299)
    2010-04-07  00:49
  25. 2010. Április 7. 16:4412302.
    Koszonom, nagyon kedves vagy, hogy irtal - vegulis mar targytalan.
    előzmény:
    Sondra* (12301)
    2010-04-07  15:26

Címlap

top