Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2010. január 3. 21:1412201.

    Szia Agne, en csulokbol es borkebol szoktam kocsonyat fozni. Igaz nem ketto, kb 4-5 tanyerral lesz belole. En csak soval, es sok 6-7 gerezd foghagymaval fozom a kocsonyat, de tudom hogy lehet ugy is mintha huslevest fozne az ember.Annyi vizzel kell fozni, hogy jol ellepje a hust, es nagyon lassan forralni kb. 4-5 orat.Ha a viz leapad annyival potoljuk, hogy a husokat ellepje.

    Borket pedig nem kell szegyelni kerni, mert az olaszoknak is van olyan eteluk, amibe nem is keves bort raknak. Peldaul babbal fozik jo surure.

    Jo kocsonyazast, en meg megettem az idei adagom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (12200)
    2010-01-03  07:05
  2. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2010. január 3. 07:0512200.

    engem inkabb a le, meg a husika erdekel, amit 15 szazalekos fogzomancoldo ecettel lehet enni ! koszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (12199)
    2010-01-03  07:01
  3. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2010. január 3. 07:0112199.
    jaaaa a disznolabat, meg a fejet kihagyhatjatok a receptbol... a farsangi bal meg messze van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (12198)
    2010-01-03  06:57
  4. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2010. január 3. 06:5712198.

    BUEK Mindenkinek,

     

    valaki le tudna irni" 2 tanyerra" valo kocsonya receptet ami itt is kivitelezheto? tegnap beszaladtam a henteshez lattam, hogy arul disznobort is.. azota kocsanyon lognak a szemeim , hogy kocsonyat akarok enni:) meg mindig olcsobb, mint maminak megvnni a repjegyet  par napra

    mar felverteztem magam, hogy a vasarlasnal "aszondom" hogy a kutyanak kell:) bar ha majd visszakerzez, hogy milyen kutyad van meg ki kell talalnom a valaszt:)

     

    Naaaaaa, valaki? dietazz, ne kocsonyazz::)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. január 1. 19:0012197.

    BUEK mindannyiotoknak!

     

    Timi, koszi a verset!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 1. 15:0512196.
    Mindenkinek bekes, sikerekben gazdag, boldog uj evet kivanok!
    előzmény:
    Lilly22 (12195)
    2009-12-29  12:50
  7. 2009. december 29. 12:5012195.

     

     

           Kinek hogy telt a Karacsony? Szerintem nagyon rovid volt, soha nem telt el ilyen hamar, sot iden en keszitettem a karacsonyi ebedet ,amire buszke is vagyok. Parom se hagyta magat, vegig segitett es a vegen o mosogatott. A csalad meg volt elegedve. 

            Szilveszterre semmi programunk nincs, nem volt mikor tervezni es a barati tarsasag is iden kulon-kulon unnepel...amit nem is banok annyira.

     

      Timiami: koszi a verset, elerzekenyultem mikor meglattam mivel vasarnap mikor meg otthon voltam, a templomban is elszavaltak, igazan meghatott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. december 22. 15:2012194.
    Békés, Boldog Karácsonyt kívánok én is minden topiklakónak! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. december 22. 14:1112193.

    Ady Endre:

    Karácsony – Harang csendül...

    Harang csendül,
    Ének zendül,
    Messze zsong a hálaének
    Az én kedves kis falumban
    Karácsonykor
    Magába száll minden lélek.

    Minden ember
    Szeretettel
    Borul földre imádkozni,
    Az én kedves kis falumban
    A Messiás
    Boldogságot szokott hozni.

    A templomba
    Hosszú sorba'
    Indulnak el ifjak, vének,
    Az én kedves kis falumban
    Hálát adnak
    A magasság Istenének.

    Mintha itt lenn
    A nagy Isten
    Szent kegyelme súgna, szállna,
    Az én kedves kis falumban
    Minden szívben
    Csak szeretet lakik máma.

     

    BOLDOG KARACSONYI UNNEPET KIVANOK MINDENKINEK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 19. 07:1912192.

      Gratulalok a melohoz, biztosan te is megnyugodtal, en nem is tudnam elvezni itthon a dolgokat ha tudnam,hogy meg mindig nincs munkam.

     

      Ertem en,hogy mert kell az a 5-6 ezer euro, hogy fenntartsam magam mert nem vart helyzetekre ott a biztositas. Na mindegy, hatha en is majd  a munka  szerzodessel  meg tudom csinalni. 

     

      Olyan nagy a ho itt Marosvasarhelyen, a repterek nagyon rosszul mukodnek, ugy izgulok,hogy megyek kedden haza mert ugy neztem meg trevisoban is ho fog esni.

     

       

    előzmény:
    Nicoleh (12190)
    2009-12-18  19:11
  11. 2009. december 19. 00:3412191.

    hurra hurra, te is talaltal munkat Nicoleh? nagyon ugyik vagytok csajok! aki indul haza annak jo utat! mi szerdan hajnalban megyunk. mar tukon ulok...

     

    gyerekek itt ugy zuhog a ho hogy nem igaz! tisztara olyan mint otthon :)))) probaltam feltenni kepet de tul nagy mčg lekicsinyitve is. :(

    előzmény:
    Nicoleh (12190)
    2009-12-18  19:11
  12. 2009. december 18. 19:1112190.

    Szia Lilly,

     

    Az az 5-6.000 euros dolog nem a rezidenza "megvasarlasat" jelenti, hanem GARANCIA arra, hogy a tartozkodasod alatt, akarmeddig is tart, van a szamladon egy olyan osszeg, amihez gond eseten hozza tudsz nyulni. Szoval, ha ezt a megoldast valasztjatok, kerdezzetek erre ra, mert 5-6.000 euro nagy osszeg ahhoz, hogy csak alljon a szamladon. Gondolom, ha van munkaszerzodesed, akkor azzal tudod ezt a penzt felszabaditani. De ha erdekel, megkerem a paromat, hogy nezze meg az ide vonatkozo jogszabalyt. Bar tegnap este beszelgettunk errol, s akkor is azt mondta, hogy ehhez a penzhez nem nyulhatsz hozza. Ezt a garanciat az olasz allam keri. Gondolj bele, hogy mondjuk ezt az osszeget "elvasarolgatod", elkoltod. Akkor mire fel vagy az orszagban, ha nincs se munkad, sem penzed?

     

    Mi is azert valasztottuk azt a megoldat, hogy 3 honapos turista tartozkodassal a parom bejelentett a lakcimere, hogy nala lakom, s ha van munkaszerzodes akkor rendezzuk a tovabbiakat. Ez nem kerul penzetekbe, de ha a 3 honap letelik el kell hagynod az orszagot, s vissza kell jonnod. Nekunk ez jol jott ki, mert szeptemberben haza kellett mennem, a karacsonyt meg mindig otthon toltjuk.

     

    Nekem azt mondtak, hogy contratto determinato-ra is kiadjak a rezidenza-t, tehat ha a szerzodes a kezedben van, kerdezzetek ra megint, szerintem.

     

    Nekem ugy nez ki, hogy jan. 7. utan tuti van munkahelyem, s akkor mi is bemegyunk a rezidenza-t kerni, mert azzal kerheto a biztositas is, meg minden egyeb.

     

    En hetfon megyek haza Pestre a parommal, s csak jan. 7-en jovunk vissza. Igyekszem majd ez ido alatt is benezni Hozzatok!!!

    előzmény:
    Lilly22 (12182)
    2009-12-16  20:47
  13. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 17. 22:5612189.
    ennyi cecot meg penzt egy papirert union belul , komolyan. nekem meg elegem van az eszaki hidegbol, jovore  jobbra veszem az iranyt es  Ausztraliaig meg sem allok, csak legyen mar vege a  sulinak. kette szakadok:( 8 ora melo 8 ora gyakorlat 1 ora kocsikazas. elfaradtam.
    előzmény:
    Cloe77 (12187)
    2009-12-17  14:42
  14. 2009. december 17. 15:0012188.
    Hu lanyok szerintem is jo lenne egy zart forum.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 17. 14:4212187.

    Hello sziasztok

    olyan merges vagyok, ma jelentette be a fonokom hogy megsem zarunk be hanem csak a pirosbetus napokon nem kell jonni meloba.Azert vagyok igy kiakadva mert ugy nezett ki hogy a ket unnep kozott zarva leszunk igy mar el is tervezttem hogy megyunk haza egy picit, hat nnneeeemmmmm, hu de merges vagyok.

    Na mindegy.

    Anyira ra voltam mar kattanva a szaloncukorra (na nem mintha nagy szuksegem lenne a kg.ra ) hat nem lesz belole semmi.

    A diploma elfogadasanak a menetet pont most csinalom, az en foiskolam nem adott ki nekem eupass-t hanem tantargyankent 1500 ft ert adott tantargyleirast magayrul , amit en nekem kell leforditanom es a prefetturan hitelesitettnem 15 euroert 4 oldalankent a diplomam Apostile-ja mar meg van meg hianyzik az eretsegi bizonyitvanyom es a leckekonyven apostile-ja es ugy nez ki minden meg van hogy a  Firenzei Egyettemen a Turizmus szakan atvizsgaljak a diplomamm es eldontsek menyit er itt.

     

    Ha minden igaz akkor januarba meg van mar minden -a tantargyleirast elkuldtek ide nekem olaszba egyenesen a fosulirol.

     

    Hu de hosszu lettem

    Bocsika

    Sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 16. 22:5512186.

    Regen sem kaphattal volna munkahely nelkul (mert ugye volt az Isten adta Fini, aki jol kiotolte a dolgokat) , de erre azert volt megoldas...lsd.Gelsi es az en esetemet. Egyikunknek sem volt munkaja, csak egy garancialevele... na azota apjok nem hagyhatja ki az esti talpmasszazst, mert ugye garanciat vallalt a joasszonytartasra. Az en ismeretterjeszto lapomon is szerepelt 5000 euro bankszamlara torteno behelyezese es melengetese, de ezt is megoldottuk. Szerintem azota sem lattak olyan szep szamocas bankkartya (BP Bank) fenymasolatot, mint az akkori volt. Ellenorizni meg senki nem ellenorizte, mert az ugye mar ujabb emberi eszkozt igenyelne. Az meg, hogy egyes orszagok csak meghatarozott szektorban dolgozhatnak, szerintem tulzas. A masik banyamuben dolgozik egy roman es egy ukran lany, es tavaly felvettek egy marokkoi sracot is robotolni.  

     

    Most menek, mert holnap beajulok valami dalia markaba es lehet tanktamadasnak veli majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (12185)
    2009-12-16  22:34
  17. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 16. 22:3412185.

    en itt vagyok Komaasszony, meselj mit csinalnak a franya vevok??

     

    Maroni bekemenyitett (lehet , hogy nem o , a bajszos szemuvges ) nyilvan nem kapsz resi-t ha munkanlkuli vagy, mert akkor maris usznanak a menekultek, mint a piranha halak az Amazonasban:)

    meg contratto determinatoval sem, vagy legalabbis par eves szerzodesnek lennie kell. akkor mivel garantalod, hogy el tudod tartani magad. eltartasi mizeriahoz parkapcs leven nem tudok hozzaszolni, nem volt meg benne szerencsem vagy balszerencsem:D

    előzmény:
    tmira (12183)
    2009-12-16  21:44
  18. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 16. 22:2112184.

    sziasztok,

    en ezt a papircirkuszt ugy oldottam meg 2 eve , leven hogy a papirjaim otthon voltak, anyamat felhatalmaztam a ceco intezesere, kivett 2 nap szabadnapot. kert idopontot az oktatasi miniszteriumtol oda bellibent, 1 oran belul sorra is kerult. delutanra visszahivtak ritirare a dokumentumot,fizetett 5000-et  kozben telefonalt a Kovetsegre. masnap reggel beadta ott a papirokat, ott is pengetett 5 napon belul postaztak neki a cimere. 2 oldal forditas volt egy pecsettel. Az olasz nem fog nekiallni olvasni csak a cimet olvassa meg a pecsetet nezi, azt hogy hanyasra mibol vizsgaztal vegkepp nem erdekli , kozben adod ala a lovat. ennyi. az OKJ-s papirokat meg, tapasztalatbol tudom, hogy csak seggtorlesre lehet hasznalni :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 16. 21:4412183.

    Hurra! Ugye megmondtuk, hogy nem kell ezt a munkakaeresest tul misztifikalni. Elobb-utobb mindenkinek bejon valami.

     

    Valaha en is vegigjartam a felsofok es az osszes tanulmanyom hivatalos elismerteteset. Total felesleges penzkidobas volt, amire rogton az elso megpalyazott allasnal jottem ra.

     

    En tovabbra sem ertem miert nem lehet allando lakhelyed munkahely nelkul? Nalunk a teremtes koronaja irt egy levelet (jelzem Gelsi is igy csinalta), hogy kezesseget vallal ertem, ezutan az egvilagon semmit nem kertek. A hazassagot nekem is tobbszor javasoltak, meg amikor sorban alltam az atkosban a permessoert. Rohejesnek talaltam, hogy nincs erre mas megoldas. Mint irtam, en azert csinaltattam allando lakhelyet, mert egyebkent nem lottek volna a kutyaba a mikrochipet, utlevel nelkul meg eleg rizikos utaztatni.

     

    Hallottatok az ujabb kutya fogasokat? A multkor jocskan felment bennem a pumpa, amikor a Canale5 hiradojaban bemutattak egy "nagy" fogast, amely Magyarorszagrol jott. Megszolaltattak az allatorvost, aki azt mondta, hogy a kutyak jo allapotban vannak. Az oltasok ellenorzese meg folyamatban, a kutyak rendelkeztek utlevellel. Akkor meg? Mi a turoert kellett bolhabol elefantot keleszteni?! Allitsak falhoz azokat, akik kutyatlan korulmenyek kozott szallitanak. Az egyik itteni rokony bassetje is magyar es majd' kicsattan az egeszsegtol a draga...persze, ha nem zabaltatnak koncentraltan, lehet tovabb is is elne.

     

    Irigylem azokat, akik otthon tolthetik az unnepeket. Miota kint elek, meg egyszer sem sikerult hazajutnom Karacsonykor. 24-en is keso estig lapatolok a banyaban. A napokban kerdeztem a vezetoseget, hogy nem lehetne-e szolgalati vadaszparittyank, a magukat Istennek kepzelo kliensek, foldre szallitasara. Az emberek total meg vannak zakkanva. Kar, hogy nem vagyunk zart forum, mert szivesen beszamolnek. Apropo, nem csinalunk egy zart forumot? Igy legalabb a regiek is visazaternenek, mert ugye olvasni konnyebb, mint irni.

     

     

    Most megyek, mert holnap egy ujabb Duracell nyulat is padlora kuldo nap lesz.  

    előzmény:
    Lilly22 (12171)
    2009-12-14  17:11
  20. 2009. december 16. 20:4712182.

         

                   Hogyhogy nem nyulhatsz a penzhez az 5-6 ezer euros megoldassal a rezidenciahoz? Nem ertem,hogy  tudjak  ellenorozni ha egyszer a te szamlad? Vegulis az a penz azert van,hogy tartsd fennt magad tehat normalis,hogy elkoltod elobb utobb. Ez biztos? En megint gondolkozom mert nekem egyelore 3 honapos kontraktot csinalnak es azzal tuti nem lehet rezidenciat csinalni.

     

     

                  Itthonrol irok mar, hideg van, hovihar van es elvezem!!! Igazi karacsonyi hangulat, nyugodt is vagyok munka szempontjabol minden perfekt, kiveve,hogy a parom nem lehet mellettem, olyan vagyok mint egy tizeneves, annyira hianyzik, na de szerdan mar talalkozunk es az unnepek alatt vegig egyutt leszunk.

     

                 Sok szerencset annak aki munkat keres, sajnos most mar enis rajottem,hogy ha nem ismersz valakit akkor csak szimpla cv -vel sok eselyed nincs, foleg ilyen helyen mint nallunk.  Nekem is oriasi szerencsem volt,hogy Venzone szolt, maskepp most is orlodnek, kedvem se lett volna hazajonni az biztos. 

    előzmény:
    Nicoleh (12178)
    2009-12-15  19:48
  21. 2009. december 16. 14:2412181.

    Hello mindenki!

    Reka, en Toyama-ban voltam (nem mint turista hanem tanulni), ez Tokyo magassagaban van kb. de a nyugati parton. egy kis varos, aztan innen mentunk nehany helyre (Kanazawa, Kyoto Osaka). Tokyoban nem voltam. milyen tanacsra lenne szukseged? ha tudok, szivesen segitek, bar mar jo regen volt, '97ben....

     

    nem irigylem a munkat keresoket ebben a dzsungelben. egyetertek Georginaval, folosleges mindent pontosan lefordittatni mert ugysem azt nezik. valami legyen a kezedben olaszul es aztan elmondod hogy mit tanultal, mihez ertesz, miben van tapasztalatod. ez utobbi ami igazan szamit. es probaljatok ismerosokon keresztul mert egy ismeretlen helyen amint megtudjak hogy kulfoldi vagy maris kevesebbb az eselyed, mčgha jobban is megfelelsz mint egy olasz.

     

    Nicoleh, koszi a tippet az online magyar nyelvtanfolyamhoz! mindjart meg is nezem!

     

    jo keszulodest mindenkinek az unnepre! mar mindjart itt van tenyleg! :)))

    előzmény:
    rekkan (12174)
    2009-12-15  16:36
  22. 2009. december 16. 11:0112180.

    Rekkan,

     

    En is igy vagyok vele, mindegy, hogy mi csak legyen valami lehetoseg. Ha mar van munka, akkor az mellett nyugodtabban keresgelsz masikat.

     

    Mondjuk nekem nyelvi nehezsegeim nagyon nincsenek. En is autodidakta tanultam olaszul, de mi a parommal az elmult 3 evben szinte csak olaszul beszeltunk. Ha szeretned fejleszteni az olasz nyelvtudasodat van egy nagyon jo oldal, ingyenes: livemocha.com

     

    Akinek a parja magyarul akar tanulni, nekik is nagyon jo az oldal, van mar rajta magyar nyelvtanfolyam is!!!!

     

    Nekunk itt azt mondtak, hogy ha megvan a munkaszerzodes, akkor kerheto a residenza. Ha velem is elkezdenek kekeckedni, akkor majd a parom tesz lepeseket jogi uton. (mondja o.) :o))

     

    Lilly jo Neked, hogy osszejott a munka, gratulalok.

     

    Ha valaki hall vmi munkalehetosegrol Perugia provincia-ban, az sikitson gyorsan!

    előzmény:
    rekkan (12174)
    2009-12-15  16:36
  23. 2009. december 15. 19:5412179.

     

    én azt tanultam meg mióta itt élek (többek között), hogy túl sok az ember és kevés a fóka..

    ergo, ha vmit nem tud senki, akkor csináld úgy, ahogy neked jó...mindig ezt csinálom, és bejön.

    azaz, amit én tennék, hogy lefordítattom a diplomát (arra amit mondtál, de a Tóth Erika nagyon segítőkész ebben amúgy..), és a lefordított diplomádat viszed az állásinterjúra...

    még akkor is lefordíttatnám ha azt a dichirazione di valor-t nem adnak neked...de azt amugy meg megint nem értem, hogy miért nem...mert abban nem az van leírva h olaszországban mire jogosít téged, hanem, hogy otthon mit ér... 

     

    az olaszok amúgyis tök rugalmasak ezekben a dolgokban...szépen elmagyarázod, hogy mi ez a diploma és miket tanultál...anélkül, hogy ráköltenél 18 ezreket...

    a lényeg, hogy van vmi papírod olaszul...aztán majd elmondod, hogy így és így van...ehhez értesz, ebben van tapasztalatod! 

     

    előzmény:
    Nicoleh (12177)
    2009-12-15  19:35
  24. 2009. december 15. 19:4812178.

    Ami meg eszembe jutott... Ez az 5-6.000 euros dolog sem olyan egyszeru... Ha berakod a bankszamladra, (pl. kolcsonkapod, amig meg nem adjak a rezidenca-t) nem nyulhatsz hozza a dokumentum kiallitasa utan sem.... Annak kvazi folyamatosan a szamladon kell lennie. Gondolom, ha van munkad, amire fel kerhetned a residenza-t, valoszinuleg hosszas utanjarassal szabadithatod fel a penzedet.

     

    Szoval, ez sem a legjobb megoldas.

     

    Mi egyenlore 3 havonta hosszabbitgatjuk a tartozkodasomat, mint turista. Ha lesz munkaszerzodes, akkor mehetek a commune-ba... addig semmi...

     

    A parom, ugyved leven, probalta keresgelni a kiskapukat, de egyenlore ez a 3 honapos tartozkodas a legjobb megoldas.

     

    Mikor a tessera di sanitaria-t kerdeztuk, azt mondta a no (aki egyebkent ismeros is), hogy vagy szerzodes vagy hazasodjunk ossze es akkor nem lesz semmi gondom a hivatalokkal, leven, hogy mindenre jogosult vagyok a "ferjem" reven. Nah, persze, ma a 21. szazadban, EU-ban csak ezert hazasodjunk ossze??? :o)))))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. december 15. 19:3512177.

    Szia Georgina,

     

    Igen, ugyanezt a procedurat mondtak. Az emlitett holggyel beszeltem 2x is telefonon, de az ekvivalencia irodahoz iranyitott. Ott azt mondtak, hogy a kulturintezet sokszor kuld hozzajuk embereket, mert nem mondanak el mindent, vagy ha igen az sem ertheto.

     

    Az oktatasi miniszterium pecsetje ingyenes, a kulugyi 5.000.- HUF. Aztan ahhoz, hogy azt az igazolast kiadjak, amit tenyleg hasznalhatok, le kell fordittatnom az indexemet, ami nem kis koltseg. Felhivtam a volt sulimat, adnak e ki tantargyi igazolast. Igen, allitsam ossze a tantargyi listat, kuldjem el, visszakuldik pecsettel, magyarul vagy angolul. Mivel ezt is fordittatni kell, jobban jarok a magyarral. S ha mar errol beszelunk, mondta a holgy, akkor szoktak kerni igazolast a kepzes helyerol, idejerol, amit a tanulmanyi osztaly allit ki. Ezt is kuldik magyarul, vagy angolul, termeszetesen ujabb 5.000.- HUF elleneben.

     

    Mellette van meg OKJ-s kepzesekrol is okmanyom... Arra az ekvivalencia iroda azt mondta, hogy ad ki egy hivatalos igazolast, s azt javasoltak, hogy a diplomaval varjak, amig tenyleg nem akarok vele valamit kezdeni itt kint. Szerintuk az OKJ-s dokumentumaimmal tobbre megyek, naluk egy dokumentum kb. 18.000.- HUF, amivel ugyanazt a karikat kell vegigjarni, mint amit a kulturintezet mond....

     

    Persze hallottam olyanrol is, aki kihagyta a kulturintezetet, s maga vitte az olasz konzulastusra az anyagait.

     

    Szoval, a procedurat ismerem, de azt nem tudja megmondani senki, hogy a magyar muvelodesszervezo diplomamnak itt van e erteke. Odaig eljutottunk, hogy ennek a forsitasa kb. operatore culturale. Mivel 3 ev alatt vegig tanultam pedagogiat, pszichologiat es szociologiat, ezert ezekkel lehetne operalni... De azt senki nem tudja, hogy hogyan. Mivel a diplomamnak megfelelo kepzes itt nincsen, vagy nem ilyen nev alatt letezik, ezert kellene tenni kulonbozeti vizsgat valamilyen pedagogiai atkepzesre. Emiatt Pestrol Romaba kuldenek, Romabol meg Pestre ujra.... Kesz kaosz.

     

    Azert nagyon koszi a segitsegedet. :o) 

    előzmény:
    georgina0112 (12176)
    2009-12-15  19:16

Címlap

top