Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2002. szeptember 6. 18:08101.
    Sziasztok! Jo pŕr napja, hogy nem ultem a gčp elč. A lŕz/hoemelkedčs K. Oval padlora kuldott. Včgul is mŕr kozel egy honapja ŕllandoan hoemelkedčsem van čs most kezdem valoban črezni. Forog velem a vilŕg, ha felkelek. Tegnap csak ugy tudtam az irodŕban lenni, ha ŕllandoan ultem. Ma dčlutŕn aztŕn engedčlyeztem magamnak egy szabadnapot, mert včgul is nem kell nekem mŕrtirnak lenni. A csalŕdom a jovo hčten el akar cipelni včrvčtelre, fogalmam sincs, hogy a gyulladŕson kivul mit lehet belole kideriteni. Na mindegy, valahogy csak megoldodik egyszer. Ilon olvastam a tortčneted, forumon kivul ha gondolod megadom a telefonszŕmom, hogy ha valami gondja van a lŕnyodnak tudjon valakivel beszčlni, aki a vŕros kozelčben čl. Esetleg a segitsčgčre lehetnčk bŕr mčg csak kčt honapja lakom Itŕliŕban, igy nem nagyon ismerem a szŕllŕsviszonyokat a kornyčken. 15 km vagyok Firenzčtol egy kis faluban, ahol ha nincs autod meg vagy halva. A tortčnethez annyit szeretnčk hozzŕfuzni, hogy Firenze Velencčvel egyutt az egyik legdrŕgŕbb vŕros. Az ismerosomčk egy Firenzčtol 20 km-re levo kis apartmančrt /40m2/ 1millio lirŕt+rezsit fizetnek. čn 93-ban jŕrtam egy magŕniskolŕba Firenze kozpontjŕba. A suli a tanuloinak biztositott bčrelheto apartmanokat/szobŕkat kozponti fekvčssel . . . nem akarom az ŕrakat leirni, mert a csillagok hozzŕjuk kčpest kozel vannak, de ezek elfogadhato minosčguek voltak. čn egyetlen egyszer talŕlkoztam magalŕzo szituŕcioval, Fiumicinon tortčnt čs včgul is pozitivan zŕrult, leszŕmitva, hogy egy čjszakŕt a repulotčren aludtam az indulŕsi oldalon. Ja čs nem felejtem el, hogy a magyar(!) konzulŕtus is tud az emberrel megalŕzo hangnemben beszčlni (elloptŕk a jogsimat čs megkčrdeztem, hogy meg tudjŕk-e ok is csinŕlni. Szinte azt vŕlaszoltŕk, hogy ha mŕr ilyen hulye vagyok, hogy elvesztem akkor menjek haza čs jobb ha otthon is maradok)čn szŕmitogčpezni autodidakta modon tanultam meg, bŕr tavaly a papirok miatt elvčgeztem egy tanfolyamot, amit halŕlra untam. Itt felnčznek rŕm, hogy bŕrmit tudok (windows, excel, internet, powerpoint, corel) hasznŕlni a gčpen. Most megyek vissza az ŕgyba mert megint szčdulok. sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. szeptember 6. 13:18100.
    talán megoldódni látszanak gondjaink firenzében, lányom tegnap elfogadta a cca. 8 m2-es szobát.
    előnye, hogy nincs házinéni és egy másik szobában lakó dán lánnyal pillanatok alatt összebarátkoztak. Túl akarom tenni magam a kezdeti csalódásokon, de jellemzően ebben a lakásban is mindenki 2, 3-szor nagyobb szobában lakik, - nem kelet-európaiak.
    nem tudhatom ugyan, ki mennyit fizet.
    köszönöm az eggyüttérző hozzászólásokat, ti végülis hogyan illeszkedtetek be. jelentkezem továbbra is, mindenkinek jó hétvégét kivánok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. szeptember 6. 08:5899.
    Sziasztok, szia Ilon! Amikor elolvastam amit írtál, én is itt ültem a gép előtt és kb. 5 percig meg sem mozdultam. Amikor én kijöttem dolgozni először, egy voltam én is a sok "extracomunitare" közül (páromat csak utána ismertem meg).
    A szállodában ahol dolgoztam egy szoba konyhás apartmanban altattak minket, igen ám, de a konyhában két lány aludt, a kb. 6 nm-es szobában meg volt, hogy 5-en aludtunk, 2 emeletes ágy és egy sima ágyon, egy szekrény volt 5-ünknek, ja és a falról csöpögött a víz ha a felső szintem valaki zuhanyzott. De nem sokat tartózkodtunk úgysem a szobában, hisz napi 10 órát dolgoztunk szabadnap nélkül, én 500. 000 líráért (a többiek min. a négyszeresét kapták) majd a szezon végén egyszercsak rámmászott a tulajdonos, egy 40-es hájpacni feleséggel és 3 gyerekkel, még szerencse, hogy volt egy kis agya is azért, amikor elkezdtem sikítozni, akkor bocsánatot kért és gyorsan elkezdett magyarázkodni. Elmondhattam volna a feleségének, de nem tettem, mert tudom, hogy az az állat mással is ezt csinálja és sokan be is dőlnek neki. A többi lány a szobámban OLASZ volt, sőt, voltak németek is. Igaz mindannyian 22 év alatt voltunk és az egészet szórakozásnak fogtuk fel én meg legalább minden nyelvet gyakorolhattam. Kijött hozzám egy barátnőm aki ott akart dolgozni, de ő is sírógörcsöt kapott és másnap visszament a szüleivel. Amikor nyár végén a szüleim visszajöttek, hogy hazavigyenek, ők is egy ilyen szobát kaptak (még szerencse, hogy ingyen) apukám is úgy felháborodott, hogy az autóban aludt. Velem mostanában rengetegszer történik, hogy megyek vásárolni és a boltban, vagy bárhol ahol ügyet intézek megkérdezik, te "straniera" vagy? Honnan jössz? VAgy azt kérdezik, német vagyok-e, vagy azt, hogy román. Engem ez idegesít fel nagyon, mi közük hozzá? Emiatt jobb vagy rosszabb kiszolgálásban kell részesíteni? Már több boltot bojkottáltam emiatt. De ezzel együtt a legtöbb helyen pozitívumnak fogják fel, hogy nem vagyok olasz és erre felénk nincs egy üzlet, étterem, ahol ne dolgozna külföldi. De mivel én már 5 szállodában dolgoztam ittartózkodásom alatt, sajnos észrevettem, hogy amikor megkapnak egy foglalást magyaroktól vagy csehektől, lengyelektől stb. az biztos hátrébb van a németek, franciák stb. foglalásától. Mindegy, ez a sok minden amit leírtam sajnos nem segít Rajtatok! Firenzében sajnos én sem ismerek senkit, de próbálok valahonnan valamit kinézni. Kitartást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238645 (97)
     
  4. 2002. szeptember 5. 21:3798.
    Kedves Ilon! El nem tudom mondani, hogy mennyire sajnálom ami veletek történt, elszorúlt a szívem amikor olvastam, hogy min mentetek keresztül. Bárcsak közelebb laknék, akkor segíteni tudnék valahogy. . . az biztos, hogy nyaralás alatt nem látni az ország igazi arcát, de azért én szeretném azt hinni, hogy ez sem volt az. Azzal, hogy mi "extracomunitari" vagyunk sajnos egyet kell értsek, én is már sokszor találkoztam az ebből eredő nehézségekkel, mind bürokratikus, mind emberi szinten. Ráadásul, mint már írtam, elég nagy szám van, is ritkán állom meg szó nélkül az ilyen atrocitásokat. ( Mostanában az a "fixa ideám", hogy engem ne hívjanak extracomunitárinak, mert ha technikailag igaz is, ehhez a szóhoz csak negatív értelem társul immár. Én inkább straniera vagyok. . . ). Mégegyszer: nagyon sajnálom ami történt, főleg azért mert ahogy írtad egy álomutazásból lett ez a rémutazás. Remélem előbb utóbb minden rendbejön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. szeptember 5. 15:5897.
    megjártuk firenzét, szó szerint. megéreztem, hogy a lányomat végülis a férjemmel autóval vittük ki. megérkezésünkkor (15 órás utazás után) a szálloda közölte, kiadták a szobánkat, bár ki volt fizetve. 2 órás balhézás után szereztek egy másikat. másnap megnéztük volna az egyetem által adott lakáscímet a lányomnak, közölte a bérbeadó, hogy ő nincs is otthon, majd vasárnap délben odaküld valakit a lakáskulccsal. megaláztak bennünket!!! ilyen szobát úgy gondolom soha senki nem látott, de még elképzelni sem tud. szürkére kopott parketta, szőnyeg nélkül, lomtalanításból kiguberált "bútorok", priccsszerű fekvőalkalamtosság, plafonról egyszál dróton lelógo 40-es villanykörte. (többszázezer Ft 3 hónapra) nem fogadtuk el, de vasárnap délben ott álltunk lakás nélkül, nekünk aznap haza kellett utazni. 2 órás Bp-re történő telefonálgatás után szereztünk egy ott élő hölgy számát, aki adott már ki szobát. Könyörgésre, sírásra befoagadta a lányomat 3 éjszakára, természetesen + pénzért. az egyetemről azóta 4 lakás címét adták meg neki, vagy nagyon messze voltak a várostól, vagy csak 1 hónapra adták volna ki stb. . már sorolni nem tudom, de láthatóan senkinek fogalma sem volt arról, hogy ő kicsoda és meddig is maradna. tegnap este sírógörcsöt kapott, amikor telefonon beszéltünk, valószínű haza fogjuk hozni, ennyit az álmai utazásáról a csodás firenezéről, és az olasz egyetemről. ma este megnézhet még egy szobát, ami csak vasárnaptól foglalható el, -ma már nincs hol aludjon, - és 4 napja bőröndből él, teljesen ki van merülve. mi erről a véleményetek, én eddig olaszországban csak mint nyaraló jártam, de az nyilván nem az igazi olaszország. az volt a benyomásom, hogy az ő szemükben mi soha nem tartozhatunk európához. megalázó, megalázó, megalázó!!!
    bevallom nem bántam, amikor elhagyhattam firenzét, annak ellenére, hogy 2 napig tátott szájjal jártuk a várost a sok gyönyörűség láttán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. szeptember 4. 09:0596.
    Minden egyes hozzászólásomat úgy kezdem, hogy köszönök: sziasztok. Mintha egy teli szobába lépnék be, pedig egyedül ücsörgök itt a hálószobában. Pelle! Én egy kicsit tanultam a suliban a számítógépezést és mivel sokszor a munkahelyeimen semmi dolgom nem volt, a számítógépet ütöttem-vágtam, így rájöttem egy-két dologra és tetszik is. Képzeljétek az útlevelet Bolognában is megújítathatom, egy rakás fénymásolat kell hozzá meg biztos sok pénz, ezt nem kérdeztem, még a bolognai képviseletre is kellene telefonálnom. De mivel szept. 14-én jönnek a szüleim egy hétre utána hazamennék velük majd vissza busszal így párom még azért sem moroghat, mert sokba kerül az út. Szerintem nagyon féltékenyek, főleg a mi romagnaiaink. Az enyém két hetet eddig sosem bírt ki, pedig majd ha lesz gyerekem akkor a balatoni házunkban is szeretnék vele nyaralni és azt 2-3 napban semmiképpen nem lehet elintézni. Rimini! Én mostanában hétfő délutánonként szoktam Iperezni, mert minden hétre összeállítok egy listát, hogy mit eszünk azon a héten. Így hétfőn a nem romló ill. a mélyhűthető dolgokat megvásárolom, hétközben a kenyeret sütöm, így nem sokat kell közértbe járnom. De legközelebb kedden megyek, mert hétfőn ünnepeljük az 1. éves házassági évfordulót. Menü: szőlő sajtkockákkal, Hortobágyi palacsinta, sajttal sonkával töltött pulykamell, barackos-pisztáciás torta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. szeptember 3. 21:3795.
    Sziasztok lányok! Lassan, lassan megszokom ezt a furcsa időjárást itt. Egyik nap a parton süttetjük a hasunkat, másnap meg jégeső van. Nem semmi! A 4 sajtos tésztáról nem tudok semmit, de azt tudom, hogy a pizzán a 4 sajt általában a mozzarella, gorgonzola, fontina és a stracchino. Nem tudom ez segít e. . . Ti hol tanultatok meg olyan jól számítógépezni? Én az Internetten kívül a Word-ot és a Work-ot tudom használni, aztán kb. ennyi. Szóval nem vagyok valami szuper ebben. . . Azt sajnálom, hogy a párjaitok ilyen nehezen "engednek" haza benneteket. Az én nagy pofám ezt nem nagyon bírná el :-) Mi most a hónap vége felé készülünk hazafelé, de még nincs eldöntve a pontos dátum. Mondjuk egy tengerész férjjel nem túl nehéz hazamenni. Bár akkor sem balhézott amikor itthon volt majd egy évig. Szegény, nem biztos, hogy meg merné próbálni :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2002. szeptember 3. 14:5594.
    Sziasztok, szia Acqua!Kepzeld en is debreceni vagyok. 6-dik eve lakom itt Riccioneba. Te aztan tenyleg messzire kerultel otthonrol. A parod sziciliai?En 91-ben voltam ott , Cataniaban. Nem valami kellemes emlekem maradt, mert kiakartak rabolni. Leirom ahogyan en csinalom a 4 formaggio-t. olajon megpiritok egy keves hagymat, majd beleteszek minden otthon talalhato sajtot es felengedem egy keves panna da cucinaval is. borssal es etelizesito kockaval izesitem. Legtobbszor tortellinivel csinalom, szerintem ezzel a legfinomabb. Punta, en ugy tudom, hogy Milanoban is megcsinaljak az utlevelunket, de egyebkent en is otthon csinaltattam. 5nap volt surgosegi alapon. En is mindent kitalalok hazamenni, legutobb a fogaszat volt ilyen urugy. 2hetig huztam az otthon letet. A paromat pedig kozben a gutautes kerulgette, mert nem szeret nalunk lenni. De azert kibirta, mert ugye itt mibe se kerul a fogaszat. Ez sajnos mar 1 evvel ezelott volt, ebbe az evbe hallani se akar a hazamenetelrol. Sziasztok, megyek a gyermekemert az ovodaba. Vegre van egy kis napsutes is!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. szeptember 3. 08:5893.
    Sziasztok, szia Mira! Ma reggel jó korán benéztél ide Te is. Az utóbbi időben én is továbbfejlesztettem képességeimet kertészetet illetően, remélem jobban fog menni, mint eddig. Ui. régebben mindig vettem egy rakás növényt majd ha párom nem nézett rájuk bizony meghaltak. Most kiraktam őket a lakásból haldokolni, erre újjáéledtek. Jutalomba kaptak szép színes cserepeket découpage módszerrel készítve. Ezt a sok szabadidőmet én arra szoktam szentelni, hogy a mindig magamban rejleni vélt művészi képességeimet bontakoztatom. Eddig csak a szobrászattal nem próbálkoztam (festényet, fényképezés, foltvarrás, hímzés stb. ), kiemelkedő teljesítményt sajnos egyikben sem nyújtottam, de halálra szórakozunk a párommal. Acqua! 4formaggit én sem tudok csinálni pedig én szeretem a tésztaételeket, csak most az a szombati pasta jut eszembe amit egy szállodában etettek velem és rögtön rosszul leszek. Mira! Neked mennyi idő Bolognába bemenni vonattal vagy busszal? Én ott vagyok 1, 5 óra alatt és néha úgy bemennék vásárolgatni, nézegetni, főleg majd karácsony előtt, de egyedül semmi kedvem. Most megyek én is tovább alkotni.
    előzmény:
    tmira (92)
     
  10. 2002. szeptember 3. 08:3592.
    Napocskŕs napot mindenkinek! Lčgy udvozolve uj hon/sors/tŕrsunk! Mozgalmas volt a hčtvčge. Szombaton reggel indultunk volna Bolognŕba, de termčszetesen meghibŕsodott egy huto, igy a pŕrom szerelt čn meg vasaltam. Fuj! Aztŕn dčlutŕn mčgis csak sikerult elindulnunk. A pŕrom mŕr akkor megbŕnta a dontčsčt, amikor a hires dugohelyen Bologna/Casalecchio beleszaladtunk egy klassz kis sorba. Szŕmomra az IKEA Bpesten mindig egy megnyugtatň hely volt, ahol rengeteg hasznŕlhato otlettel talŕlkoztam. A bolognait nem ajŕnlom senkinek. Rčmes, olyan, mint egy raktŕrŕruhŕz. Szoval siralmas volt az egčsz, persze fuggonyt nem talŕltam, igy a mellette lčvo bevŕsŕrlo kozpontba is "beugrottunk". Itt aztŕn včgleg elment a pŕrom turelme čs čn is jobbnak lŕttam, ha leroviditem a shoppingot. Vasŕrnap aztŕn megnčztuk a virŕgkiŕllitŕst Pesciŕban. Tudjŕtok, ahol a fluoreszkŕlo virŕgot is bemutattŕk. Mi nem lŕttuk, mert a sor 1 čs 2 km kozott vŕltozott, attol fuggoen, hogy mikor mentunk vissza. Szeretem a novčnyeket, hobbymmŕ vŕlt čs tŕrsaim a magŕnyban. Ha igy haladok nemhogy kertčsz leszek, de Darvin hozzŕm kčpest visszamehet az ŕltalŕnosba biologiŕt tanulni. Idonkčnt lŕtnotok kellene, ugy nčzek ki, mint egy kozčpkori lovag, aki čppen utkozetre kčszul teljes harci diszben. . . rovarirtoval+porszivoval felfegyverkezve. Gyik barŕtom naponta megneheziti az čletem. De mŕr nemcsak zold gyikom van, hanem fekete is. . . o hogy utŕlom oket. Tegnap čjszaka meg valami 100lŕbu fčle jott elo. Iszonyat. Minden nap porszivozok, ami egy ekkora hodŕlyban 40 perc čs nap, mint nap uj jovevčnyekkel talŕlom szembe magam. A szunyogokrol mŕr ne is beszčljunk. Vasŕrnap a Jet ski pŕlyŕn levest lehetett volna fozni beloluk. Jovo hčttol kezdve valoszinuleg megkezdem az aktiv testmozgŕst. Ti tudjŕtok mi a kulonbsčg a "corpo libero" čs az "aerobic" kozott? Punta2 szerintem amig magyar ŕllampolgŕr vagy otthon kell intčzni az utlevelet. Nekem amikor elloptŕk a jogsimat egyčrtelmuen haza kellett utaznom, mert csak az ellopott utlevelet lettek volna hajlandok helyettesiteni egy igazolŕssal. Acqua10 sajnos čn nem tudok neked segiteni a 4formaggit illetoen. Egyŕltalŕn nem szoktam tčsztŕt fozni itthon, mivel nem szeretem azokat. °ltalŕban hetente egyszer /hčtfon/ a Mamŕčknŕl szoktam rŕszŕnni magam, hogy kčt villŕval megegyek. Most bucsuzom, vŕr a porszivozŕs utŕna meg a cčg. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. szeptember 2. 11:5891.
    Sziasztok lanyok, asszonyok:)) szeretnelek megkerni benneteket, ha tudjatok hogyan kell pasta con 4 formaggio-t csinalni irjatok le. koszi valszolva a kerdesedre punta2 Debrecen mellol jovok es tenyleg nagyon messze van, Szicilia tenyleg gyonyoru, nekem Taormina es Ragusa tetszett eddig a legjobban, de sajnos itt sem ismerik a szemetes vodrot. Kellemes napot mindenkinek
    előzmény:
    punta2 (90)
     
  12. 2002. szeptember 2. 07:5790.
    Jó reggelt, jó hetet! Pelle, köszi tapasztalataidat, valószínüleg én is így fogok cselekedni, mármint ha páromnak végre lesz egy kis ideje és bemegyünk Ravennába a Prefetturara. Úgyis biztosan kell majd egy-két kört tennem mire minden papírom meglesz. Azt még mindig nem sikerült kiderítemen, hogy az útlevél miatt Budapestre kell-e mennem vagy elég lenne Milanoba. Mondjuk teljesen mindegy, biztos, hogy hazamegyek intézni, csak amikor közlöm férjemmel, hogy mindenképpen haza kell menni intézni, legalább tudom, hogy füllentek-e vagy az igazat mondom. Mira! De jó Neked, hogy sikerült őt elcsalnod Bolognába! Én is oda szoktam csalogatni, de elég ritkán sikerül. Tavaly karácsony előtt elmentünk egy szombati napon, hát azt nem ajánlom, hogy kipróbáld. Már nyitás előtt ott verekedtek az emberek előtte, amikor délben evésre került a sok még nem értünk el a tömegtől az étterembe, majd egy órát vártunk, hogy enni lehessen. A számítógépoes ismeretekről hasonló a tapasztalatom, amikor az emberek felfedezik, hogy tudom a számítógépet hasznáni, teljesen odavannak. Mellesleg megjegyzem, csináltam egy weboldalt Ravennáról és környékéről magyarul, ha valakit érdekel nézzétek meg: ravennaszallas. supereva. it Szia Acqua! Jó messze vagy az otthontól! Honnan jössz? Nagyon szép helyen lehetsz Te is, én még Siciliában sosem voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. augusztus 31. 14:5389.
    Szia Mindenkinek, annyira megorultem ennek a forumnak :))) en 3 honapja vagyok itt (Siracusa, Sicilia). A kedvesem olasz es annal az utazasi irodanal dolgozok ahol o is. jo olvasni hogy nektek is hasonlo problemaitok vannak (foci, tejfol:)) jo hetveget mindenkinek
    előzmény:
    tmira (88)
     
  14. 2002. augusztus 31. 11:2888.
    Hurrŕ hčtvčge! Nyugodtan adhatom ŕt magam a vasalŕs gyonyorčnek. Hullafŕradt vagyok, egčsz hčten ingŕztam az iroda (adatrogzitčs volt a feladat ezen a hčten)čs a hŕzimunka kozott. Ti is tapasztaltŕtok, hogy mennyire elmaradottak a szŕmitŕstechnikai ismeretek tekintetčben? Nŕlunk otthon eltemetheted magad ha nem vagy min. egy fčl Neumann Jŕnos. Szoval kisegitettem szŕmitŕstechnikailag a cčgnčl. Itt kčso nyŕri ido van. Egy nap esik, egy nap sut a nap. Holnap egy kozeli faluban kert bemutatot rendeznek, mŕr nagyon kivŕncsi vagyok rŕ. Szegčny muskŕtlijaim (augusztusi ultetčs kčpzelhetitek, hogy milyenek) szenvednek miota egy gyik folyamatosan terror alatt tart az erkčlyen. Ezen az erkčlyen nincs szunyoghŕlo čs a kis ravasz mindig a klima doboza alŕ rejtozkodik, hogy amikor kilčpek ŕt tudjon kocogni a lŕbam kozott. Undorodom ezektol az ŕllatkŕktol čs most orulok, hogy az eso meglocsolta a virŕgaimat. Irtam mŕr a forumra, amikor a holgy a firenzei kčszulodčsčrol irt. én 15 km-re lakom Firenzčtol. Ha legkozelebb bejelentkezik felveszem vele a kapcsolatot. Kellemes hčtvčgčt mindenkinek, most megyek, mert dčlutŕn elcsaltam a pŕrom Bolognŕba az IKEA-ba čs mčg be kell fejeznem a vasalŕst.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. augusztus 30. 13:4387.
    Na, úgy látszik, hogy egyszer talán én is tudok segíteni. A fiam kettős állampolgár, de neki az apukája miatt automatikusan járt, még úgy is, hogy otthon született. A férjem elment a Bp-i követségre, és ott intézte el az egészet. Neki két útlevele is van már (6 hetes fényképével a magyar 3 évig, az olasz 5 évig érvényes. Bármilyen gyereket utaztathatnék helyette, elég, hogy fiú legyen. . . ). Én is kértem az állampolgárságot, mert engem is nyúztak már 4-5 éve emiatt. Szept 18-án adtam be, és azt mondták, hogy legalább 15 hónap, azelőtt ne is menjek kérdezősködni. Az egész úgy zajlott, hogy ki kellett tölteni egy pár papírt, és vinni a szokásos papírokat (permesso di s. , házassági papírok, fényképek stb) Ezt beadni a Prefetturára. 30 napon belül kaptam egy időpontot a rendőrségen, ahol lényegében végigkérdezték az adatokat, és "ellenőrizték", hogy beszélek e olaszul. Aztán azóta nem történt semmi, de nem is nagyon izgatom magam, jól elvagyok így is. Állítólag majd behívnak, ha megadták és a Sindaco előtt kell esküdözni :-) De kitudja, lehet, hogy évekbe fog telleni. Nem baj, legalább a férjem így befogta a száját. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. augusztus 30. 08:1986.
    Mira! Most jutott eszembe, hogy Te még nem írtál a fórumra amikor volt itt egy lány mamája. Lánya jön 3 hónapra Olaszországba pontosabban Firenzébe. Ilonnak hívják, ha visszamész egy kicsit a fórumban, megtalálod. Gyorsan írj még nekik, mert ha jól emlékszem, hamarosan jönnek. Egyébként furcsa az ember agya, legalábbis az enyém. (Párom mindig mondja, faccia di strudel-nek hív. . . ) Amikor dolgoztam, akkor mindig néztem a semmittevő nőket és irigykedtem, hogy milyen jó nekik, nem kell dolgozniuk, egész nap azt csinálják amit akarnak. Amikor meg nem dolgozom, egyfolytában munkát keresek. Úgy döntöttem, felhagyok ezzel az elégedetlenségemmel, fogadok mindent úgy, ahogy jön. Nagymamám mindig minden este megkérdezte, mi volt azon a napon az a dolog, aminek a legjobban örültem. Erre gondolva a többi valóban eltörpül egy idő után. Inkább nem kellene filozofálgatnom, úgy-e?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. augusztus 29. 09:5185.
    Sziasztok! Csendben voltam, mert ismčt sotčt napjaim voltak. . . egy haszna azčrt volt:legalŕbb ragyog a lakŕs a tisztasŕgtol. Tegnap elsirtam magam a csalŕd elott, ugyhogy a mai ebčdnčl biztosn magyarŕzatot kell adnom a "tettemre". Nŕlunk ugyanis senki nem sir čs mindenki eros. . . csak čn vagyok egy kisegčr. Szoval nagyon fŕradt voltam, mert mčg mindig tart a hoemelkedčsem čs a csalŕdom nem črti meg, hogy ezt ki kell pihenni. PErsze čn is hibŕs vagyok, mert amikor krizishelyzet van takaritok čs most az volt. Tegnap dčlutŕn aztŕn vŕltoztattam a programon čs ahelyett hogy takaritottam volna elmentem egy bevŕsŕrlokozpontba fuggonyt nčzni, hogy včgre eltakarjuk a lomokat a bejŕratnŕl. Semmi črtčkelheto anyag nem volt ugyhogy ujabb otletekkel kell elorukkolnom, hogy včgre megtalŕljam ŕlmaim szovetčt. Az utlevčllel kapcsolatban, a barŕtnom most csinŕltatott "surgos" jeligčvel ment a polgŕrmesteri hivatalhoz čs 5 napon belul kčsz volt neki. Az enyčm mŕjusban jŕr le. . . mŕr kčszitem a pŕromat, hogy sajnos az elintčzčsi ido hosszadalmas čs min. kčt hetet otthon kell toltenem, mert ugye utlevčl nčlkul megŕll a vilŕg. Ti mit hallottatok a szeptember elejčn kijovo uj torvčnyrol, amely legalizŕlja a fekete munkŕsokat? Most mennem kell, mert kedvenc pŕfrŕnyom az čjszaka ledobŕlta a leveleit čs szanaszčt van a konyhŕban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. augusztus 29. 08:2084.
    Van egy gyakorlati kérdésem, gondolom Ti is jártatok már úgy, hogy lejárt az útleveletek. Azt itt is ki lehet cserélni vagy csak otthon. Arra emlékszem míg a főiskolára jártam, mindig ott mentem el az iroda előtt ahol az útlevelekkel foglalkoznak és valami őrült sor volt, meg várni is kellett heteket az útlevélre. Vajon most hogy megy? Tesóm most csináltatott a kis 10 hónapos keresztfiamnak útlevelet, ő talán tudja. A másik kérdésem meg van közületek valaki aki kettős állampolgár? Férjem szekíroz, hogy vegyem fel az olaszt, de csak akkor vagyok hajlandő, ha kettős leszek. Egyébként meg úgysem megy egyik napról a másikra és arra emlékszem, hogy amikor a preffeturán megkérdeztük, mondták, hogy ha Magyaro. is benne lesz az Unióban akkor már semmi jelentősége nem lesz. Egyébként csak megerősíteni tudom Riminit, itt szakad az eső, sőt, már nagyon hiányzott, köd is van. Képzeljétek tegnap este egy kis tv adón egy magyar film volt. Csak a végét láttam, de elég borzalmas film volt. Szerintem olyan igazi szocialista gyártmány. Adhattak volna valami jó kis filmet, egyik kedvencem a Csapd le csacsi!, de legutóbb a buszon hazafelé A miniszter férrelépet láttam, azon is halálra nevettem magam. Nos, most megyek macskákatkeresni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2002. augusztus 27. 19:1083.
    Sziasztok Lanyok!En is egesz delutan a konyhaban szorgoskodtam, pestot csinaltam. Nagyon jo lett, nem olyan, mint a supermercati. Punta2!Ha erre jarsz veletlen, vagy ha osszehozunk egy IPERES talalkozot, akkor szivesen adok belole kostolot. Pelle!Te pont a pesto hazajaban laksz. Lanyok nalatok milyen ido van?Itt ujra esik a valtozatossag kedveert. De most orulok is ennek egy kicsit, mert legalabb hamarabb bezar a szalloda ahol dolgozom, vagyis remelem, ha nincs senki. Egyebkent nem volt valami nagy nyar az idei. De azt mondjak, hogy szept. okt. meleg lesz. Jo lenne, igy legalabb talalnek egy kis jo idot , mikor vegre en is vakaciora megyek. Punta2!Mikor van a szulinapod??Sziasztok , mert ujra var a konyha.
    előzmény:
    punta2 (82)
     
  20. 2002. augusztus 27. 09:1582.
    Jó reggelt! Remélem végre sikerül megint írnom, már több napja nem jön össze. Képzeljétek, szombaton párommal leszálltunk az alvilágba! Na, nem olyan veszélyes, csak elmentünk szórkozni egy olyan helyre, aholva a környékről a homokosok járnak. Semmi kifogásom ellenük, de egy kicsit kirázott a hideg ahogy láttam őket kettesével, hármasával el-eltűnni a közeli pinetában. Meg ahogy 30 éves (nagyon szép) fiúk simogatták a 60-70-es bácsikákat. És a hely tulaja ahol voltunk mesélte, hogy egy magyar nőci héthetente hoz le 6-7 homokos srácot akik után itt árulják magukat. Rosszul vagyok, ha eszembe jut, utána éjszaka nem is aludtam semmit, azt álmodtam, hogy fiú de homokos lett belőlem. Ez egyébként egy sima pizzériában történt, nem is valami alvilági diszkóban. Na, de írjunk szebb dolgokról. Én is pénteken csináltam gyümölcstortát, apósom a felét bevágta majd miután modtam neki, hogy 6 tojással készült, ő kikészült a koleszetinszintje miatt és közölte, hogy többet ilyen rossz tortát ide ne hozzak. Pedig valóban jó volt, nem áztatta el a gyümölcs a piskótát és még s közepébe is raktam. Nektek jár a Nők Lapja? Nekem igen. Olyan jó olvasgatni és majdnem minegyikben van valami jó recept amit rögtön kipróbálok és mindig beválik. Na, további jó szórakozást mindenkinek!
    előzmény:
    pelle (81)
     
  21. 2002. augusztus 26. 13:4181.
    Szia mindenkinek! A pannacottát azt én is nagyon szeretem, főleg fagyiban. De azért amikor otthon vagyok, nem hiányzik. A pudingot én is kilószámra hozom otthonról, mert mi is nagyon szeretjük, és itt csak az a pár fajta van. Én ha sietek, van, hogy csak csinálok egy piskótát, azt félbevágom, pudingot rá, és mindenki el van dűlve tőle, főleg azért mert anyóspajtás csak almatortát tud, mást nem. Itt a nagy hír az, hogy végre vettünk egy autót. Ford Focus és ami a legfontosabb, KOMBI! Így aztán egy csomó pudingot tudunk lehozni majd vele. Biztos, hogy jó lesz, mert az anyósék húzták a szájukat, és eddig mindig úgy volt, hogy ami nem tetszett nekik, az bevált (pl. lakás). Ja, és használtat vettünk, mert a nincs garázsunk, és a férjem szerint fölösleges újat venni, amikor úgyis azonnal összekarcolják az utcán. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. augusztus 25. 17:3680.
    Sziasztok! Azt hiszem gyogyulok, vagy legalŕbbis lehet, hogy čn mŕr csak 37, 5 fokon fogok mukodni. Itt elčg trutyi ido van. TEgnap Follonicŕban voltunk čs egčsz nap sutott a nap. Ma reggel meg tiszta felhos volt az čg, de se baj mi azčrt elindultunk pecŕzni. Mit nekunk pŕr felhocske. . . legalŕbb nem lŕtjŕk a halak a zsineget. Dčlben aztŕn meg lehetett pusztulni a melegtol. . . Kozos elhatŕrozŕsra (a pŕrom dontott čn meg rŕbolintottam) aztŕn a Jet-ski pŕlyŕn kotottunk ki, azčrt ott mčgis csak jobban el lehet viselni a meleget. . . termčszetesen akkorra ismčt beborult. Igy most itthon vagyunk, nem baj legalŕbb rendezgetjuk/tem a szekrčnyeket. Piccolina mivel foglalkozik a fčrjed, hogy ŕllandoan koltozkodtok? čn mŕr azt vŕrom, hogy včgre visszakoltozzunk Magyarorszŕgra, de ez mčg čvekbe is belekerulhet. Szeretnčm, ha nekem is csak nosztalgia lenne a pannacotta čs a tiramisu, de ez mčg nagyon messze van. Pčnteken megsutottem (az itteni) čletem elso gyumolcstortŕjŕt. Apropo ti milyen pudingot hasznŕltok? Včrt izzadtam amire rŕjottem az itteni puding fifikŕjŕra. Azt hiszem oktoberben kamionnal kell hazamennunk, mert szegčny anyukŕm mŕr nem gyozi az utŕnpotlŕst kuldeni. Holnap ismčt munkanap, de most včgre igazŕn črdekes feladatot kaptam a cčgnčl, čn viszem gčpre a karŕcsonyi ŕrlistŕt. Most megyek mert fčlbe hagytam a vasŕrnapi huslevest . . . tradicionista vagyok, ha vasŕrnap akkor csirke.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. augusztus 24. 16:0279.
    hello lanyok! nalunk megint nagy esemenyek vannak! ugy latszik ez az ev csak koltozesbol all. szeptember elejen indulunk megint, most a valtozatossag kedveert eszak fele. persze nem megyunk olaszorszagon kivul! az elso szobajoheto hely: ferraratol nem messze lenne, a parton; a masodik pedig kozel milanohoz. vegulis jo lenne a tengernel kikotni, a nyaron nagyon hozzaszoktam :) mellesleg nalunk bekoszontott az ev "masodik nyara", vegre megint nonstop forrosag van, ugyhogy elvezzuk a napot, ameg lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. augusztus 23. 22:2578.
    Sziasztok!Olvasgatom a hozzaszolasokat es kozben irigykedem, hogy en nem lehetek ott. En is sokat voltam, eltem ott, de aztan megismerkedtem a ferjemmel es o elrabolt szeretett olaszorszagombol az o hazajaba. Azota is mindennap 'nosztalgiazok' es nehezen dolgozom fel, hogy el kellett jonnunk. De eleg a panaszkodasbol, itt is lattam szep helyeket, de nincs meg az a hangulat ami ott es az emberek sem annyira nyitottak(legalabbis szerintem)Sebaj, erezzetek jol magatokat es legyetek szivesek helyettem is enni egy karamellas pannacotta-t (remelem jol irtam) es tiramisut(a tobbit mar nem is sorolom, mert menut irhatnek az ottani kedvenc eteleimbol)Udv Mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. augusztus 22. 13:4977.
    Sziasztok! Hát igazán küldhetnétek egy kis hűvöset erre felénk is. Ma ugyan nem süt a napocska, de így még rosszabb, mert nagyon párás, és legalább 30-32 fok van. A ruhák meg nem száradnak, pedig itt áll a nagy halom mosnivaló. Ma reggel a fiam megszökött tőlem pelenkázás közben az ágyon, aztán kiállt a közepére és nagy büszkén lepisilta az ágynemüt. Miután nevetve mutogatta nekem a fütyijét, hogy nézzem meg milyen érdekes, abból neki még víz is jön ki. Sajnos elnevettem magam a "nevelés" közben, de ettől függetlenül minden a mosóba került és most itt állok a nagy halommal és nem száradó ruhákkal. . . amúgy pedig nincs sok minden. Csak azért írtam, hogy nehogy megint eltűnjünk a színről :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top