Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2002. augusztus 22. 09:0376.
    Jó reggelt, halihó! Itt nálunk most lóg az eső lába (de régen nem használtam ezt a jó kis mondást), de mindjárt elmegyek piacozni. Köszönöm az ajánlatokat évfordulóra, a tortát azt biztos megcsinálom, sőt lehet, hogy korábban mert a szülinapom is most lesz és aznap nem lehet elmenni sehova mert akkor van egy horgászverseny. Így előtte levő nap ünneplünk én meg meglepem magam egy tortával a nagy napon. Amúgy egy kis tartódobozt akartam csinálni découpage technikával, el is kezdtem, majd meglátjuk, mi lesz belőle. Most megyek is, vigyázzatok magatokra ebben az esős-szeles időben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. augusztus 20. 10:2575.
    Sziasztok! Annyi mesčlnivalom van, hogy nem is tudom hol kezdjem. Szabadsŕgon voltunk a pŕrommal, idillikus csalŕdi korben, a szulokkel egyutt levonultunk a tengerpartra. Szŕmomra inkŕbb incubo volt, mint "hurrŕ nyaralunk". Osszeszedtem valami klassz kis virust čs ugy čreztem magam, mint Krisztus a kereszten. . . de hŕt čljen a vakŕcio. Pŕr nap mulva mikor mŕr semmi hŕziszer čs rŕolvasŕs sem segitett elcipeltek a misericordiŕba. Soha ne menjetek oda, ha ŕltalŕnos problčmŕitok vannak (a pŕrom biztosan elvŕlna, ha ezt hallanŕ, ugyanis hčtfonkčnt egy ilyen helyen onkčntes). Szoval egy sebčsz megvizsgŕlt, aztŕn egy kis okos lexikonbol kinčzte, hogy mit is kellene adni torokfŕjŕsra čs lŕzra. Szerintem ŕllatorvosi konyv volt "elefŕntok" esetleg "vizilovak" rčsszel, mert az elso nap teljes komŕban voltam az antibiotikumŕtol, a mŕsodikat mčg valahogy sikerult tulčlnem, a harmadikon aztŕn mŕr hasmenčsem is volt, igy mŕr a gyomrom is romokban hevert. Valoszinuleg egy icinyke-picinykčt tuladagoltŕk a gyogyszert, amit čn hiŕba probŕltam elmagyarŕzni az čn kis okos csalŕdomnak. Včgul oda jutottam, hogy most nem szedek semmit čs probŕlom magam meggyogyitani alternativ modon, mint a kutyŕk. Vasŕrnap aztŕn elmaradt a pecŕzŕs is, mert a szulok betoppantak vŕratlanul ebčdelni. Ti milyen magyar adokat nčztek? čn a nagyon unalmas hčtfoi programok helyett, amikor egyedul vagyok, nčmeteket szoktam nčzni, de mŕr jo lenne valami kis magyar is. A hŕzassŕgi čvforduloval kapcsolatban, szŕmunkra mčg olyan messze van, mint a Mount Everest csucsa. én egy jŕtčkot otlottem ki arra az esetre, ha megčrjuk, igaz ez egy kicsit lakŕs-fuggo is. Papirtalpakat fogok elhlyezni szčtszorva a lakŕsban kulonbozo kis feladatokkal. . . a včgcčl vagy egy gyertyafčnyes kozos furdo vagy egy kozos vacsora. Most megyek vasalni, mert a foldszinten kis barikŕdok kčpzodtek a ruhaszŕritoktol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. augusztus 19. 22:0274.
    Sziasztok! Szia Gigio! Gyorsan végigmentem az összes privátomon, de nem volt benne semmi tőled. Nagyon sajnálom, de esetleg küld el mégegyszer. Ez a Liguria olyan mint egy kifli, de azért én remélem, hogy te nem valahol a csücskében vagy. . . Szóval akkor, mik is történtek: végre mi is elmentünk kirándulni, de ha egyszer már megyünk, akkor ne akárhogyan. Majdnem teljes családi kivonulás volt, ami nálunk annyit jelentett, hogy anyós-após, 2 sógor barátnővel ill. férjjel és még egy családi barát is. Na és mi hárman. Hát voltunk egy páran. Ráadásul az egyik sógoromnak egy 30 éves WV bogárja van és 2035 méterre mentünk fel, képzelhetitek mennyit vigyorogtunk. Sant'Anna di Vinadio a neve a helynek ahová mentünk, mindjárt a Francia határ mellé. Útközben megálltunk és a fiúk "lezavartak" egy 2 órás rafting kirándulást, mi meg addig a parton drukkoltunk, hogy élve megússzák. A végére minden szupi volt, csak kinyuffantunk egy kicsit. . . más nem volt. Itt nagyon meleg van, még éjjel is, de azért közel sem olyan, mint tavaly volt ilyenkor. Mit szóltok ehhez a dunai áradáshoz? Hát hirtelen az ütő is megállt bennem amikor láttam, hogy a Lánchídnak "nincs" lába!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. augusztus 19. 14:5973.
    sziasztok lanyok! kulon udvozlet gigionak! nalunk is megkezdodott a gombaszezon! rengeteget esik az eso, a ma deleotti programot is elmosta. . Punta! az 1. hazassagi evfordulora en epres gyumolcstortat sutottem, ami jol ment a pezsgovel. de ez nem volt igazan meglepetes, mert egyutt csinaltuk, mint mindent. . . a lenyeg: eljen a romantika:)) legyetek jok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. augusztus 19. 08:3172.
    Sziasztok! Szia Gigio, de jó, szépen lassan növekszik a társaság. Maszatod fiú vagy leány? Mira! Olyan régen nem írtál, hol vagy? Vagy lehet, hogy a Ti gépetek is hülyéskedik? Nekem minden alkalommal fél óra, mire sikerül bekapcsolnom a gépemet, van rajta egy vírus szerintem. El kellene vinni szervízbe, de most aug. közepén hol találtam volna egy épkézláb számítógépest aki segítet volna. Azt hiszem sehol. Tegnap elmentünk gombászni (férjecskémmel csak úgy kirándulni, sétálni, strandolni nem lehet, csak hogyha közben gyűjtögetünk ezt-azt, bogyókat, gyomokat, gombát stb. ) és találtunk rengeteg gombát, de mivel nem ismerjük őket, persze nem szedtünk sok mindent csak 3 db. szarvasgombát. Nagyon finom kis szószt csináltunk belőle!Utánba meg egy csodálatos erdei patakban fürödtem, volt olyan pontja, ahol derékig ért a víz, másik helyeken még mélyebb volt, csak ott túl sok emberke volt. Segítsetek nekem! Mit csinálhatnék férjemnek az első házassági évfordulónkra? Nem akarok pénzt költeni, inkább valami ötletes dolgot csinálnék magam. Még 3 hetem van a dologra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. augusztus 17. 16:0971.
    Sziasztok! Eloszor irok, de mar regota olvaslak Titeket. Aranyos tarsasag vagytok. Tiz eve elek Liguriaban (Pellenek irtam egy privi mailt, de ki tudja, megkaptad-e). Tiz ev hosszu ido (na azert nem vagyok olyan oreg, "csak" 33 eves. . . ) mar eleg jol ismerem az itteni eletformat. Van egy negyeves maszatom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. augusztus 17. 14:0470.
    sziasztok! remelem mindenkinek kellemesen telik a hetvegeje! sajna itt az ido meg mindig vacakol. delelott meg a piacot is elmosta az eso. lassan kezd kiderulni, de azt hiszem ma nem lesz pancsolas:( itt delen a tenger es a hegyek tenyleg nagyon szepek, de most itt is tul sok a turista, es a szemetet meg ha ossze is szedig maguk utan, ott hagyjak egy szatyorban az erdo kozepen! a fenyves a partmenten teljesen gusztustalanul nez ki! a 15-i tuzijatekbol mi nem sokat lattunk total be volt borulva. a hullocsillagok is csak elvetve tevedtek ki a felhok mogul, de azert kivantam:)) puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. augusztus 16. 08:4169.
    Halihó! A kaki az valóban szerencsét szokott hozni, nálunk a 4-5 macska után a kertben rengeteg van, de sajnos én sem érzem azt a baromi nagy szerencsét amit hoznia kellene. Most pl. lelöktek a macsekok immár harmadszorra egy csodálatos vázát ami nem is az enyém így mehetek megvenni. Én 14-én este Ravennában a mólón töltöttem néhány órácskát, az a móló kb. 3 km hosszú, mi a felénél voltunk. Onnan figyeltük, hogy este 11-tól éjjel 2-ig a parton egyfolytában tüzijáték volt valahol, volt, hogy 3-4 egyszerre. Pelle! Ott bezzeb a strandon minden egyen bagnoban buli volt, ami messziről csak egy iszonyú hangos zajegyvelegnek hatott, borzalmas volt így. Piccolina! De szép helyen is lehetsz! Itt nálunk bezzeg csak tömegturizmus van a borzalmasan mocskos homokos parton, bár ezt senki nem akarja belátni, milyen piszkos minden. Az olaszok nem ismerik a szemetesvödör szót, feltűnk Nektek is? Jó hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. augusztus 14. 23:1368.
    Sziasztok! Ma én sem vagyok túl boldog, mert mégsem jön a családom. Úgy volt, hogy jönnek 2 hétre, ez lett volna az első alkalom és nagyon vártuk, de aput bevitték szívproblémákkal a kórházba, és hát le lett fújva a dolog. A lényeg persze az, hogy nem infarktus volt, ahogy hittük! Majd legközelebb. . . Képzeljétek el, hogy egész szezon alatt, járőröznek a strandokon éjszakánként, és 1000 Euro multa-t adnak azoknak akik a parton hálózsákoznak. Ennek eredményeként a tradíciót sutba dobva senki nem mer ma éjjel a partra lemenni, mert félnek a büntetéstől. Én csak irigykedve figyelem a híradásokat már régiókból, mert itt a "vének uralma" teljesen tönkretette a nyári mulatságokat. Vének uralma mert Liguria (és főleg Savona) tele van pénzes vén nőcikkel akik jobban imádják a kutyájukat mint a gyerekeket és ki nem állhatják a fiatalokat. Most nagyon utálom őket mert beleléptem egy kakiba máma és bár lehet, hogy szerencsét hoz, azért nagyon büdös volt. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_191020
    Torolt_felhasznalo_191020
    2002. augusztus 14. 22:4867.
    Szia piccolina! Igaz, nem tudom, hogy ki vagy, de ha már Szicíliáig lejöttetek akkor igazán jöhettetek volna még egy kicsit. És akkor elértetek volna hozzám, Máltára. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385262 (66)
     
  11. 2002. augusztus 14. 21:3866.
    sziasztok! vegre visszatert hozzank is a jo ido! ma volt vagy 35 fok, de a parton igy a jo. ha meg nem irtam volna, en egy acconia nevu kisvarosban lakom, 2kmre a parttol. a legkozelebbi terkepen is megtalalhato varos lamezia terme, es a legkozelebbi jo hely tropea, ahol a tenger olyan, mint egy alom. . . tegnap a rossz ido miatt mar nem tudtunk mit kezdeni magunkkal, igy elindultunk del fele, es a vegen sziciliaban kotottunk ki. sajna nem ugy keszultunk ugy, hogy ott tudtunk volna maradni par napra, majd legkozelebb. az etna egy kicsit fustolgott! igy bizosak lehettunk melyik is az. . . ugy nez ki szeptemberben vigevanoba koltozunk, ami ott van milano kornyeken. ott valoszinu tobb munkalehetoseg lesz, mint itt, es talan az angollal is lehet majd valamit kezdeni. a jogsirol csak annyit (igaz csak alkalmankent vezetek), hogy en az otthon csinaltatott nemzetkozivel jovok-megyek. a dragam szerint, ha megallitanak azt kell mondni csak turistakent vagyok itt, akkor nem tudnak belekotni. persze ez nem egy megoldas, csak a ferjem hozzaallasa:-) mara ennyit, mindenkinek jo pihenest holnapra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. augusztus 14. 08:3765.
    Jó reggelt minden kedves virtuális barátnőmnek! Két napja szeretnék már szólni de amikor a hozzászólásra kattintok azt mondja, próbáld újra és mégsem jött össze. Elmesélem Nektek a tegnapelőttömet, olyan napom volt, hogy nem tudtam sírjak vagy nevessek, de tegnapra már összeszedtem magam. Előszöris reggel 11-kor nővérem bejelentette, hogy ismét babát vár, a kisfia 10 hónapos. Ennek persze nagyon örültem, de megint eszembe jutott, hogy ezeket a csodálatos kis csöppségeket csak évente egyszer-kétszer láthatom, nem is tudom, hogy pl. a kisfia meg fog-e még ismerni. A másik dolog ami meg erről eszembe jutott, hogy ennyi erővel én is terhes lehetnék, de nem vagyok. Na. délután 5 körül gondoltam teszek egy kört a motorommal, standra akartam menni. Az első kereszteződésben kiterültem, a motor erre repült én meg a másik irányba. LAssan mentem úghogy semmi bajom nem történt, mintha biciklivel estem volna. De azon az utcasarkon soha senki nincsen, általában. Most persze annyi ember hemzsgett ott mintha ingyen kenyeret osztogattak volna. Ennyit erről. Pelle! A magyar jogsimat nekem is elvették, pedig olyan jó fénykép volt benne még üde 18 éves koromból. Én 3 hónapot vártam az olasz jogsira, addig egy papírral jártam. Otthon még nem voltam az új jogsimmal, de olyan mint a magyar új jogosítvány, egy kis kártya miniatűr fényképpel. El kell hogy fogadják a magyarok is. Most megyek horgásznadrágot varrni férjecskémnek, tévedésből elasztikus anyagot vettem úgyhogy azt én fogom felhasználni valaminek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. augusztus 13. 11:0264.
    üdvözlet minden ismerős és ismeretlen levelezőtársamnak, szabadságon voltam, ezért nem jelentkeztem. 29-én indulunk a lányommal firenzébe, bevallom nagyon izgulunk mindketten. végülis repülővel megyünk, mert az autót kint biztonságos helyen tartani, és egyéb költségei miatt úgy döntöttünk nem éri meg. úgy tudjuk a szállása is a belvárosban lesz, talán az autózás amúgyis felesleges lenne. ha kirándulni szeretne, reméljük talál magának társat, akivel autót bérelnek pld. a hétvégére és megosztják a költségeket. nem is tudjuk pontosan, hogy 3 hónapra hogyan kell csomagolni. (repülőzés miatt korlátozott) pld. milyen az időjárás decemberben. a fejemben millió gondolat van, nem is tudom hirtelen összefoglalni, mi minden aggaszt, vagy inkább foglalkoztat. mostantól jelentkezem rendszeresen, mindenkit üdvözlök, ilon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. augusztus 12. 22:1163.
    Hello mindenkinek! Megint jót nevettem az olasz csajokról szóló beszámolókon. Eddig tu. csak 1 ilyennel találkoztam, a többi csajszi elég jó fej volt, úgyhogy erre nem tudok panaszkodni. De a leírások alapján az amerikai nők jutottak eszembe. Ott az az állandó "keep smiling" teljesen az agyukra megy. . . de, hogy ne legyen minden rendben: ma elmentem a motorizzazione-ba, ahol aztán mikor beadtam a papirokat, közölték velem, hogy elveszik a magyar jogsimat, és nem is kapom vissza, mert ők a magyar konzulátusra küldik? Veletek is így volt? Miért nem lehet 2 jogsim egyszerre? Otthon ráadásul még van is kocsim, amit majd az olasz jogsival nem lehetne vezetni. Szóval most egy kicsit meg vagyok zavarodva, és a végén nem is adtam be a papírokat. . . A hétvégén névnapoztunk, és megvendégeltem az egész családot jó kis magyar kajával. A változatosság kedvéért az anyósom sem húzta a száját. Na, megyek csillagokat nézni, csak még előbb ki kell gondolnom melyiket is kívánjam a sokból amit szeretnék!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. augusztus 12. 20:4662.
    Sziasztok! Mi nemrčg črtunk haza Viareggiobol. Dermeszto ido volt, ŕllatira fujt a szčl čs tegnap este aki csak tudta menekitette a napozo ŕgyait, mert nčhŕnyat elsodort a tengert. Sot ma nem jeges kokuszt kellet volna ŕrulni a parton hanem forralt bort vagy rumos teŕt. . . čs legkozelebb bundabugyit is viszunk. Včgul is hurrŕ szabadsŕgon vagyunk. Megfogadtam, hogy ezen a hčten nem nyulok a vasalohoz, annŕl is inkŕbb mert osszeszedtem valami klassz kis influenzŕt ugyhogy ma čjszakŕra azt hiszem elcsŕbitom a takarot is. Ti milyen magyar adot nčztek? TEgnap ŕtnčztuk a listŕt čs kčt rŕdioadon kivul petofi/kossuth (egyiken sem jott be hang) semmmilyen magyar adot nem talŕltunk. Most mennem kell sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2002. augusztus 12. 19:0761.
    Sziasztok!Vegre megerkezett nyar????Remeljuk!!!!Nalunk ma vegre kisutott a nap, igy egesz delutan en is a tengeren voltam. Egyebkent hallottam a TG5-en, hogy jon a kanikula, 40fokos meleggel. Itt Riccioneba mozdulni se lehet, annyian vannak. Mind fiatalok, 18-20evesek. Punta2!Santa Maria di Leucat ismerem, a kozeleben laknak Michele keresztszulei. Aprilisban voltunk ott utoljara. Gyonyoru a tenger, nem olyan mint itt nalunk. Piccolina, delen melyik varosban laksz? Mara ennyit, befejezem, mert megyek vacsorat fozni. Sziasztok
    előzmény:
    punta2 (60)
     
  17. 2002. augusztus 12. 08:4360.
    Sziasztok! Én sem tudtam napokig belépni a caféba, így most több oldalnyi hozzászólást olvastam végre végig, szerencsére. Az olasz nőktől én is ki tudok borulni, nagyon szemetek tudnak lenni. De azért én néha találkozom jó fej lányokkal, férjemnek olyan a munkája hogy a 24 ezres városban szinte mindenki ismeri, csak az a baj, hogy lehet hogy magamban eldöntöm, ez egy aranyos lány, de hogy ő mit gondol rólam az meg egy másik dolog. Meg vannak a saját bajai, dolgai, nem feltétlenül akarnak egy magyar leányzót pesztonkálni. (ez meg milyen szó, honnan jutott eszembe?) Meg a férjem 10 évvel nagyobb és az ó barátai is 10 évvel nagyobbak nála, ami azt jelenti, hogy nekem a szüleim lehetnének. Az igazi barátom egy 4 éves kisfiú a házból, Giacomino, mindig jön hozzám a szülei meg halálra keresik, majd leül a WC-re és kakilni kezd. Vagyis azt mondja, de csak ott ül mert nem akar hazamenni. Itt egyébként tegnap volt egy kis napocska még ha hideg is volt és fújt a szél, így reggeltől ebédig a tengernél voltunk, le is égtem egy kicsit. De este megint zuhogott persze. A San Lorenzoi tűzijátékot is elmosta az eső, talán Ferragosto-kor lesz. Annak örülni fogok ha októberben még nyár lesz mert mi akkor megyünk nyaralni Santa Maria Di Leucaba. Már sokszor akartam írni, de mindig elfelejtettem. Tudjátok ki él itt olasz feleséggel? Benedek András. Ő is írhatna ide a fórumra, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385262 (59)
     
  18. 2002. augusztus 11. 21:4359.
    sziasztok! ma delutanra hozzank is ideert az eso. remelem nem leszek tole depis! ha nem lehet kimozdulni, akkor 2 nap utan befordulok. a baratokrol csak annyit, hogy egyszeruen nincsenek. legalabbis igaziak. egyedul egy ukran lany nyaral most itt a varosban es vele jovok megyek, mert az olasz nok (legalabbis itt) kepmutatasat nem birom. sokat gondolkodtam, lehet velem van a baj, vagy csak egyszeruen az a bibi, hogy nem beszelek jol olaszul. de, mint latom, veletek is hasonlo a helyzet. raadasul itt a mentalitasuk is nagyon elter az enyemtol. itt van pl. a ferjem, aki eredetileg idevalosi, de o sem jon ki a helyiekkel. . . hogy miert, ebbe most nem megyek bele. nem akarok senkit untatni! jo ejszakat mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. augusztus 10. 22:3758.
    Sziasztok! Itt is remčnytelenul esik. Legalŕbb ma tudtunk egy kicsit a lakŕsban rendezkedni. . . pontosabban čn vasaltam a pŕrom meg bent volt a cčgnčl. . . szoval egyedul rendezkedtem. Dčlutŕn včgre beultettuk a tegnap vŕsŕrolt virŕgokat, remčlem ezeknčl nem člednek fel a rovarok, mint az elozoeknčl. Szerintem a kertčszetben nem tudjŕk elkčpzelni, hogy mekkora kertunk is lehet. . . egyŕltalŕn nincs kertunk, leszŕmitva a hŕz elotti cseppnyi zoldet. A legnagyobb oromom a mai napban, hogy a szomszčdaink včgre elmentek nyaralni, szerintem a Polo nord-ra ahogy elnčztem az terepjŕrojukat. Remčlem egy ideig člvezik a szabadsŕgukat. Amiota elutaztak hihetetlen csend van a kornyčken. Foztetek mŕr funghi porcini-t? én ma kis hijŕn elŕjultam, amikor meglŕttam belulrol, szerintem čletemben sem eszem tobbet pedig ugy szeretem. A pŕrom anyukŕja azt mondta, hogy egy kis borsot kell rŕszorni čs kimŕsznak a kukacok. Hihetetlenul gusztustalannak talŕltam, a pŕrom meg orultnek tartott amikor kidobtam a zacskot, de azčrt neki sem lett volna kedve enni belole. én most kezdem szokni az uj csalŕdom čs ok is most kezdenek szokni engem. Mivel a pŕrom kevčssel az eskuvoje utŕn vŕlt el (nemrčg) igy bizalmatlanok velem szemben. A jovo hčten meglŕtogatjuk a szuloket a tengerparton egy pŕr napra, ha megjavul az idojŕrŕs. Amolyan munkŕn kivuli osszemelegedčst tartunk. Nekunk nagyon kevčs barŕtunk van. Egy kezemen meg tudnŕm szŕmolni oket. én mčg egyelore a szomszčdokkal sem jottem ossze, talŕn mejd idovel. Elo a gumicsizmŕkkal! Kellemes hčtvčgčt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. augusztus 10. 00:0957.
    Sziasztok lányok! Sokat fogok írni, mert 3 napja próbálkoztam bejutni, de nem sikerült soha kinyitnom a fórumot. Fogalmam sincs, hogy mi lehetett, remélem nem a PC mert akkor meg vagyok lőve. De most nagyon gyorsan sikerült, úgyhogy gyorsan kihasználom az ídőt. Szóval mit szóltok ehhez az augusztusi tavaszhoz? Ma azt mondták a TG5 -n, hogy ez még tavaszi idő, és a nyár majd októberben jön. Erre a szomszédasszonyom azt mondta, hogy ez már a világvége. Hát, jól állunk. Ma elmentünk a "motorizzazione civile"-be a jogsi miatt, és egy tök jó fej csajszi elmagyarázott mindent. Nagyjából úgy van ahogy ti is mondtátok, és kell a fordítás, amit viszont én is megcsinálhatok, és aztán el kell vinnem a Tribunáléra, ahol meg igazolnom kell, hogy az úgy van ahogy írtam. Az itteni barátokról annyit, hogy mind a férjem barátai, amikor Ő nincs itthon akkor senki sem jelentkezik, amikor hazajön akkor meg mind itt állnak az ajtóban jópofizni. Amúgy mivel sokat vagyok távol, nem ismertem meg még úgy igazából senkit. A szomszédasszonyom, egy idősebb hölgy nagyon bír minket, dehát egy 60 körüli hölggyel nem lehet "úgy" barátkozni. A család nagyon jó fej, nagyon fiatalok, (az anyós csak 18 évvel idősebb nálam) sok gyerek, kevés pénz, és nagyon nyitottak. Szóval ezzel nem volt gond. Jó lenne valaki a közelben, akár csak így haveri alapon is, dehát ez nem egyszerű. . . azt hiszem. Ja, és igen, én most háziasszony vagyok, 2000 január 30 óta, amikor nagy nehezen otthagytam a hajózást és a munkámat, amit tényleg szerettem. Azóta nem csináltam semmit, mert először nem lehetett (1 év Helsinki) aztán meg jött a baba. Na, untok már? Elég lesz, nem?! Legyetek jók, és ha nálatok nyár van, azt élvezzétek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_370423
    Torolt_felhasznalo_370423
    2002. augusztus 8. 23:3556.
    Szia, a jogositvanyt le kell fordittatni es el kell vinni a motorizzacioneba. Nem kell ujra vizsgazni.
    előzmény:
    pelle (41)
     
  22. 2002. augusztus 8. 22:3355.
    Sziasztok! Ma včgre adtam magamnak egy kis idot čs shoppingoltam. Szuksčgem volt mŕr rŕ, mert kezdtem depresszios lenni. Elmentem Firenzčbe shoppingolni, tudjŕtok ez az mikor az ember lŕnya orŕkat tolt egyik uzletbol a mŕsikba esve čs a včgčn nem vesz semmit. Irtozatosan meleg volt de engem nem tulsŕgosan črdekelt. A kčrdčsre vŕlaszolva čn Signa-ban lakom, kb. 15 km-re Firenzčtol. Ez egy tipikus hely ahol nin cs semmi lŕtnivalo, csak raktŕrak, cčgek čs villanegyedek (amik tulajdonkčppen tobbszintes sorhŕzak). én is egy ilyenben lakom. Holnap a peca cuccokat kell elrendeznem mert mŕr herotom van tole, hogy mindig minden szanaszčt van. Ti dolgoztok vagy hŕziasszonyok vagytok? Milyen magyar adokat tudtok befogni? MIlyen frekvenciŕn? én mčg az otthonrol hozott konyveimet olvasgatom. Az egyiket a barŕtnom irta, a mŕsik pedig az afgŕn nok čletčrol szol. A pŕrom viszont egy elčg jo konyvet olvasgat a cime: Le parole che non ti ho detto. Mi a hčtvčgčn pecŕzni megyunk . . . remčlem esni fog, mert itthon is van egy csomo dolog, amit meg kellene csinŕlnunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. augusztus 8. 10:4854.
    Képzeljétek, lányok, kisvárosom, Cervia benne van a mai Magyar Hírlapban! A cikket én találtam ráklikkelve a Nők Lapja Café jobboldalán található Magyar Hírlap linkre, most felhívtam nagypapit és megvetettem vele. (Általában Népszabadságot meg Népszavát vesznek. . . ) Most hívott férjecském hogy megyünk ebédelni a golfclubba, így nem kell főznöm. Na nem kell azt hinni, hogy mi ilyen helyeken törzsvedégek vagyunk, az üzemeltetők a barátai (de csakis az étterem üzemeltetői) és most egy jó üzletben segített nekik így meghívtak. De még az is lehet, hogy azért fizettetnek. Mira! Hogy hívják pontosan a várost ahol vagy? Nem emlékszem, hogy írtad-e vagy csak elfelejtettem. Mert mi néha járunk Firenze felé is, két hét múlva szombaton is lehet, hogy megyünk arra. Kérdéseidre válaszolva férjem csládjába sikerült zökkenőmentesen beépülnöm, elég egyszerű emberek (a szó jó és rossz értelmében egyaránt), semmi kifogásuk nem volt soha ellenem. A nővére kicsit hibbant 40 éves két gyereke van (15 és 19 évesek), egy lakásban lakik természetesen a férjével is, de van, hogy hetekig nem is találkoznak. Múltkor elkísért a kórházba leleteket elhozni, azért csináltattam vizsgálatokat, hogy kideítsük, miért nem maradtam még terhes 2 évi próbálkozás után. Persze semmi bajom, erre ő részletesen kifejtette nekem, hogyan kell szeretkezni gyermeknemzés céljából. Ott ültem mellette az autóban, nem tudtam, hova süllyedjek szégyenemben. Egyébként igazi barátnőm nincsen itt, sőt egyáltalán senki akivel ketteseben, hármasban elmehetnék vásárolni, ilyesmi. Akiket megismertem és nagyon szimpatikusak voltak, vagy Comoban, vagy Biellaban laktak, esetleg Torinoban. Erről ennyit. Szerencsére itt nyáron olyan sok ember van, hogy ha strandra megyek utána örülök egy kis nyugalomnak. Erről jut eszembe: tudtok ajánlani nekem jó, olvasható könyveket? A magyar könyvtáramat kimerítettem, kénytelen vagyok olaszul olvasni. A legutóbbi ami nagyon tetszett: Andrea De Carlo: Pura Vita
    előzmény:
    tmira (53)
     
  24. 2002. augusztus 7. 20:0353.
    Sziasztok! A pŕrom majdnem elzŕrt a civilizŕciotol, tegnap ugyanis felmčrgelte magŕt, hogy kčpes vagyok olyan hulye filmet nčzni, amiben Raul Bova szerepel. Igy leult a gčp elč čs egy jŕtčkprogrammal sikerult egy aranyos kis virust installŕlnia. A PC termčszetesen begozolt čs ŕtment tilt-be. Azt hiszem čn is kezdek megbolondulni, tegnap amikor elment a takaritono neki kezdtem a konyha kisurolŕsŕnak (ott takarit ahol lŕtszik) utŕna meg lemostam az autot. Ma reggel neki kezdtem az also szint takaritŕsŕnak, ahol a megszŕmlŕlhatatlan horgŕszcucc van. HOgy is mondtŕtok? Vannak bizonyos idoszakok amikor a lakŕs szupertiszta. Mi elčg nagy lakŕsban lakunk, de ha helyet kell valaminek talŕlni akkor persze kicsi. Most rŕ vŕrok, hogy včgre befurjon kčt tiplit ami a polcot tartja. Nŕlunk egyes munkŕkra idopontot kell elojegyeztetni nŕla. . . mert az čn dolgaimra soha nincs ido. Meg vagyok halva auto nčlkul ezen a kis isten hŕta mogotti helyen. Tobb napja kčszulunk virŕgvŕsŕrlŕsra is ugyanis a kčt hete vŕsŕrolt erkčlyvirŕgaink kozul az egyik lŕda teljesen megpusztult, az čloskodok, amire a kertčsz azt mondta, hogy mŕr nem člnek most valami csoda folytŕn feltŕmadtak. Fogalmam sincs, hogyha mindent ŕttakaritok mi lesz utŕna. Most az egyetlen cčlom halŕlra fŕrasztani magam, hogy ne legyenek egyčb nosztalgikus gondolataim. Ti hogyan illeszkedtetek be az itteni csalŕdotokba? Voltak problčmŕitok ezzel kapcsolatban? VAnnak itteni barŕtaitok is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. augusztus 6. 08:0752.
    Ezt örömmel hallom, hogy nem csak az én férjecském ilyen halbolond. De mostanában nincs túl jó kapás mert felénk elég algás lett a tenger. Én si egyébkénk azért szeretek vele menni, mert akkor tudok napozni, olvasgatni, ő jól el van a halaival meg a csalijaival. Csak egy dolog van ami halálra zavar, egy kétszobás elég kicsiny lakásban vagyunk és a nappali egyik sarkában (?) kb. 70 horgászbot ácsorog! Amiker persze nem lehet megérinteni, nem lehet arrébb tenni hogy takarítsak alatta. Én személyszerint varrni szoktam varrógéppel ruháhat, függönyöket, asztalterítőket, én azzal tudok napokig elleni akár evés nélkül is, teljesen izgalomba jövök. A végén egyszer felveszem az alkotott ruhát majd jöhet a következő. Ja, meg 5 macskát kell kordában tartanom. Nekik viszont nevük nincsen, mindegyiket csak Kiscicának hívják. Mira! Én ne tudd meg mióta nem bírom rávenni magam a sütőtakarításra! Lehet, hogy én is ezt fogom tenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top