Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2002. július 22. 08:2426.
    HAlihó! Én egész hétvégén semmiféle színeket és hangokat sugárzó doboz elé nem ültem le (tv, computer) hanem mentünk horgászni, fürdeni, barátokhoz tűzön sütött kagylót enni. . szóval jól kikapcsolódtunk végre. Ilon! Én Ravenna mellett vagyok és sajnos a benzinárakhoz nem tudok hozzászólni, azt tudom, hogy 20 euroval megyek tankolni amikor már csak 2 csepp benzin van és azzal több mint a fele tankot töltöm meg gázolajjal (persze fogalmam sincs hány literes a tank). Mit fog tanulni a lányod? Mennyi időre jön? Gloria! Én találtam karalábét képzeld, a férjem nem is ismeri. És tejfölt meg egy kis gasztronómia boltban ahol mindenféle specialitásokat árulnak, megígérte, hogy rendel nekem valahonnan Alto Adigeből, de azóta nem mentem vissza. (Ez kb. 2 hónapja történt). Pelle! De jó, hogy visszajött férjed! A tengert járta? Megismeri fiadat? Jó sokat nőhetett most 4 hónap alatt. Szerintem megbocsájtjuk ha nem írsz minden nap! De azért nár naponta nézz be! Jó hetet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. július 19. 22:4925.
    Ciao lányok! Bocsi a pár napos kihagyásért, de megjött férjuram 4 hónap után és egy kicsit felborúlt a napirendünk. Most elküldtem mind a két fiút aludni és így van egy rövid fél órám. Ma gyönyörű idő volt, de a partra csak holnap megyünk le, mert ma ki voltak dölve a fáradtságtól. A nagyobbik a 20 órás utazás miatt, a kisebbik pedig mert éjjel 23. 30-ig várta, hogy végre megjöjjön az apu. Napi írást nem ígérek, de megpróbálok sokszor "jönni". Puszi, és élvezzétek a jóidőt. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. július 19. 18:2124.
    sziatok, Ilon en Milanohoz kozel elek. A benzin arak nagyon valtozoak itt is 1. 043-1. 082€/liter kozott mozognak jelenleg. Az autopalyan mindig dragabb a benzin, mint mashol. Az auyopalyadijat Tarvisiotol Bresciaig tudom neked megmondani 18€, de kb. : 0. 05 €/km-rel kell szamolni. Mar Olaszorszagban is kotelezo hasznalni fenyszorot autopalyan, bar kb 40 napig meg nem jar erte buntetes, ha elmulasztod. Arezzoval kapcsolatban csak annyit tennek hozza punta ajanlasahoz, hogy ott vannak a legnagyobb es leghiresebb aranyfeldolgozo muhelyek is. Az arezzoi aranyat a vilag minden tajara exportaljak. Hires otvos muveszek munkai kerulnek ki onnan. Ha van meg kerdesed szivesen segitek, ha tudok. Jo utat, es sok sikert. Lanyok, elfelejtettem a francia tejfol nevet, amit az Auscanban lehet kapni. segitsetek legyszike! cuppa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. július 19. 10:5023.
    gloria2 és punta2, ti hol éltek az országon belül? többszöt jártunk már olaszországban, de mindig csak, mint turista. ezért szeretnénk, ha a lányom jól felkészülten utazna. pld. mennyibe kerül a benzin? mindenképpen elkisérem - nem lesz büntetés 2-3 napot firenzében eltöltenem - nem tiltakozik ő sem emiatt. ha kocsival megyünk, akkor én visszarepülök, vagy mindketten repülünk, még a busz is szóbajöhet. még nem kapta meg a lakáscímet, talán a jövő héten. autópályadíj mennyi? tudja valaki? kszönöm, ilon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. július 19. 09:0922.
    Jó reggelt! Képzeéjétek, itt megint iszonyatos hideg van, éjjel megint szakadt az eső. Szegény turisták akik ezen a héten jöttek, semmi napot nem láttak. Én ezzel együtt most megyek sétálni, megnézem a halpiacot. De most Budapesten is már rossz idő van. Én az origo. hu-n szoktam olvasni a híreket, ezzel visszatérek valaki kérdésére hogy olvasom-e a magyar híreket. Sokszor jót szórakozom rajtuk, de ha otthon lennék, sokat dühöngenék szerintem. Ilon! Ha Firenzéből kirándulásokat akar tenni lányod, van egy super hely (ott voltunk nászúton is) autóval kb. 1, 5 óra az Appeninekben. Egy kis hely az erő közepén, összesen 2 ház van, egy-két ló és télen sípálya. Campigna-nal hívják, az egyik szálloda a Lo Scoiattolo, ott lehet csak enni is, remekül főznek. Santa Sofia felé kell indulni autóval, a környéken van Arezzo is, ahol "Az élet szép" c. filmet forgatták. Csodálatos környék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. július 18. 12:2121.
    sziasztok, most eppen annak orulok, hogy kisutott a nap, mert itt mar 10 napja csak esett. Ilon, szerintem itt is csak a nagy erteku autok vannak "veszelyben", mint barhol mashol. Ritkan fordul elo, hogy puntot lopnanak. Az arak sajnos videkenkent valtoznak, tapasztalatbol tudom, hogy Firenze a legdragabb varosok koze tartozik, nem biztos, hogy a koleszhoz legkozelebb eso supermarket a legolcsobb. Ki kell majd tapasztalnia a lanyodnak. A Lidl mindenhol az olcsobb kategoria, de nem mindenhol van, es nem minden kaphato. Nem tudom, honnan irsz, de az itteni elelmiszer arak lassan olcsobbak, mint otthon, ha megtalalod a megfelelo helyet. Most megyek sutkerezni, amig lehet :( cupp
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. július 17. 12:0420.
    az eddigi infokat köszönöm, a kenyérár kivételével nem találtam a többit rémísztőnek. minden hasznos gyakorlati tanácsot szívesen fogadok, ha valami eszetekbe jut. köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. július 17. 09:0619.
    Sziasztok! Amióta nem dolgozom megint, mindig itt a fórumon tekeregve döbbenek rá, hogy hányadika van. Ma már 17-e, még csak most volt május! Szia EY! Köszi az ötlete, rögtön át is nézek majd oda. Ilon! A közbiztonság szerintem nagyon változó még rövid távokon belül is. Mi Firenzében az autót csakis őrzött parkolóban hagytuk, esetleg ha albérletben vagy koleszban fog lakni, talán van parkolója. Ezzel együtt én nem félnék hogy valami baja lesz. A vezetéssel kell figyelni egy kicsit jobban, és semmi esetre sem utánozni azt ahogyan az olaszok vezetnek. Legutóbbi bevásárlásom blokkja a LIDL-ben, ez itt is van, talán Firenzében is: Olivaolaj: 2, 45; sima olaj sütéshez: 0, 55; hypo: 0, 45; kis reggeli sütik egy dobozban 10 db: 0, 59; müzliszeletek 6 db: 1, 44; öblítő 2 literes: 0, 95; borecet: 0, 45; 2 literes narancsital: 0, 45; filetti di acciuge: 0, 87; 370 ml-es kapriogyó: 1, 44. Természetesen minden euroban. A húst például lehet már szeletelve kapni amit csak be kell panírozni vagy egyéb módon elkészíteni, 2 embernek való hús (disznó) 2, 71. Hozzáteszem, a húson kívül én szinte mindenből a legolcsóbbat veszem de ez is tökéletesen megfelel minden célra. Pelle! A scontokitt is lekezdődtek, eddig férjemnek vettem egy farmert de nekem olyan széles a választék, hogy mindig megszédülök és inkább hazajövök. De jó is lehet a babaruhák között válogatni! Én ismerek egy kb. a fiaddal egyidős lengyel-olasz keverék kislányt, látom rajta is, milyen élvezettel öltözteti a mamája. Biztos szép pár lennének a fiaddal. . .
    előzmény:
    pelle (18)
     
  9. 2002. július 16. 20:5818.
    Ciao!Punta, bárcsak a közeledben laknék. . . én ma például 12 Eurót hagytam a zöldségesnél, és ez elég normális. A fiam kilószámra kajálra a krumpli-sárgarépa-cukkini főzelékeket, és hát akkor még én is itt vagyok, csütörtöktől meg a férjem is. . . nem is merek arra gondolni mennyit fogok költeni ha Ő is itthon van. ILON pont ma dobtam el a bevásárlási cédulákat, de légy egy kicsit türelemmel, 1 héten belül részletes listát írok neked a boltbeli árakról. Nálatok is elkezdődtek már a híres "Sconti"-k? Nekem nagyon jókor jött, a Lorenzo épp most nővi ki az 1 éves méretet, és így kezdhettem előröl a ruhavásárlást. . . mint eddig mindig 2-3 havonta. Állítólag mostmár nem kéne olyan gyorsan nőnie, csak jó lenne ha valaki ezt neki is elmondaná :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. ey
    ey
    2002. július 16. 16:1217.
    Szia Punta2! Ajánlok egy oldalt, hogy cukkinis, stb. recepteket találsz-> http://szoja. lap. hu
    előzmény:
    punta2 (15)
     
  11. 2002. július 16. 15:3616.
    Örülök, hogy rátok találtam. a lányom-24 éves- utazik szeptemberben firenzébe a külföldiek egyetemén fog tanulni. csomó dolog foglalkoztat, pld. mennyire biztonsogos autóval menni, ott azt használni /Fiat Puntoja van/ feltörik, ellopják, annyi rémhír terjed itthon. mennyiből lehet megélni, élelmiszerárak stb. aki tud segíteni, kérlek válaszoljon. nincs kérdőjel a tastaturán, furcsák lehetnek a mondataim. előre is köszönök minden tanácsot, ami erről bárkinek eszébe jut. ilon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. július 16. 09:1015.
    Sziasztok! Én is ugyanígy voltam a meleggel, most már süt a nap de még mindig kicsit hűvösebb van, nagyon tetszik most az idő. Kár, hogy nem tudok egy kicsit elmenni kirándulni, esetleg akár egy hétre is. . . de szép lenne. Majd szeptemberben megyünk Santa MAria di Leucaba. Voltatok már ott? Milyen hely? Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy nagyon szép. Mennék én ám felétek is, Pelle, igazság szerint bárhova. De hát a csládfenntartónak dolgoznia kell. Legközelebb leírom Nektek a kenyérreceptet. Egyébként a www. startlap. hu-n van egy csomó receptes oldal, nagyon sok jó receptet lehet találni, én most majd oda megyek át, mert van egy rakás cukkinim, meg paradicsomom (anyóspajtás termeli és nem veszi figyelembe, hogy csak ketten vagyunk, kb. 10 embernek ad zöldséget), valamit ki kell találnom. Lányok! Ha valaki talál a közelemben valakit (Rimini-Ravenna-Forlí-Cesena) akinek kell paradicsom, cukkini, uborka, barack, padlizsán, saláta, akkor írjon! Ajándék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. július 14. 22:5014.
    Ciao leányok! Itt is végre esik, egész nap. Én már nagyon vártam. Azóta, hogy júniusban volt az a két hihetetlenül meleg hét, erről álmodtam nap mint nap. Nem viccelek, azt hittem nem bírom már azt az állandó 35-37 fokot. És ezek meg csak ígérték a rosszidőt, de ide Liguriába nem érkezett meg belőle semmi. Hát itt volt az ideje. . . Az otthoni híreket naponta hallgatom az "Esti Krónikában" a Kossuth rádión, és hát én is el vagyok keseredve. Én otthon voltam a választások alatt, és azt hittem, hogy az volt a gusztustalanság teteje, de mindent felül lehet szárnyalni. . . Gloria, én találtam az Internetten egy receptes oldalt: www. mindmegette. hu A kenyeres receptet még nem láttam, de vannak jó dolgok. Hát azt hiszem, hogy más most nincs, kellemes hetet kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. július 14. 14:3113.
    Hali! Esos vasarnap van es hideg. Brrrr. Egyebkent szoktatok olvasni az otthoni hireket? Szinte nem ismerek ra a hazamra. Ijeszto. Vagy csak a media fuj fel mindent? Punta, jo is annak, akinek van Horvath Ilona szakacskonyve :)) Na majd az interneten is korul nezek kenyersutes ugyben, mert ahany haz annyi szokas. Jol betetted a bogarat a fulembe punta! Mindazon altal, hogy az a panino, amit en szeretek "csak" 2. 80 €
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. július 14. 09:3612.
    Sziasztok! Én egész egyszerűen a Horváth Ilona szakácskönyvből vettem a receptet és a normális sütőben sütöm, igaz, még frissen meg kell enni, mert nagyon kemény két nap múlva, még tökéletesíteni kell a technikát. Én egyébként közben megismertem itt egy másik fórumon egy lányt aki ha jól emlékszem Alto Adigebe készült a barátjához, jó sokat levelezgettünk, de amikor ment a barátja érte, érthetően inkább vele foglalkozott, mint a fórummal. Itt nálunk most szakad az eső, jó hideg van. . . szóval most nagyon élvezem az időjárást. Már nem bírtam nagyon azt a meleget ami megint itt volt. Felétek mi a helyzet? Egyébként szerintem Rimini is lassan előkerül megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156072 (11)
     
  16. 2002. július 14. 06:1911.
    Punta, szegyen ide szegyen oda, en sem tudok kenyeret sutni. Te geppel sutod, vagy hogyan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. július 14. 06:1710.
    Sziasztok lanyok! Hosszu honapok utan vegre megleltelek benneteket. Ugy meghalt a topik, hogy az csak na!!! Igaz, hogy nekem sem volt idom az elmult idoszakban. Jo lenne tudni, hogy az ide keszulo lanyoknak sikerult-e beilleszkedni, allast talalni stb. Remelem most aktivabbak leszunk :) Irjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. július 12. 23:449.
    Punta, nehéz kenyeret sütni? Ha nem nagyon, lehet, hogy én is megpróbálnám. Használjátok ki azt az 1 évet, "gyakoroljatok" sokat, annál szebb lesz az a baba. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. július 8. 15:298.
    Szia Pelle! Mi sokat dolgozunk igy nyaron, hisz mindkettonknek a turistaktol fugg a munkaja, naponta 2 orat latjuk egymast este. Rengeteg gyerek volt itt is a szallodaban, ugyhogy szereztem egy kis tapasztalatot gyermeketetes es orzes teren, ugyhogy tudom, mennyi munkad lehet, ha meg ott a koltozes is es egyedul vagy. Kepzeld, pont penteken voltam utoljara dokinal, minden rendben van, ugyhogy semmit nem tudott tenni a doki sem, 1 ev pihenot adott nekunk. Szerintem a baba is arra var, hogy elkeszuljon a haz, elegge elhuzodott a dolog. Es a tobbiek merre vannak?
    előzmény:
    pelle (5)
     
  20. 2002. július 8. 15:247.
    Szia Elan! Megprobalom az arakat kb. leirni Neked. Pl. egy kg. kenyer 4 euro korul van (nagyon draga, en raszoktam a kenyersutesre), egy 0, 66-os sor mar 0, 50 eurotol (a boltban) egy uveg asvanyviz szinten. Gyumolcsnek szezonja van, igy ez nem tul draga, gorogdinnye pl. 0, 50 euro /kg. Ezek a legalacsonyabb arak. A pizza 8-9 eurotol felfele. Muzeumi beleporol en sem tudok semmit, pedig szallodai recepcion dolgozom. Latszik, hogy az olaszokat nem nagyon erdekli a kultura, senki sem kerdezi tolem, kulfoldiek meg most nincsenek. Jo utat! (Jo meleg van most itt is. )
    előzmény:
    elan (6)
     
  21. 2002. július 8. 09:476.
    Seemi baj, pelle :) Köszönöm ezt is :)
    előzmény:
    pelle (4)
     
  22. 2002. július 7. 23:225.
    Szia Punta! Mi most Savonában vagyunk, egyelőre csak ketten mert a férjem 18-án érkezik. Május 20-án jöttünk vissza, és végre beköltöztünk az új lakásunkba. Azóta amolyan "gyermekét egyedül nevelő szülő" vagyok, és lassan, nagyon lassan sikerül otthonná alakítani a mi kis fészkünket. Mi köszönjük jól vagyunk, a baba most 13 hónapos, nagyon vagány, és győzök utána rohangálni. Veletek mi van? Találtak valamit a dokik? És az új ház?
    előzmény:
    punta2 (2)
     
  23. 2002. július 7. 23:184.
    Szaisztok! Elan, nagyon szégyelem magam, de nem tudom a múzeumi belépőket, és most így hirtelen a pizzát sem. Fagyiban azért elég jó vagyok. A méretek itt eltérőek, és súlyra mérik. Nálunk 1 kg fagyi 11-12 Euro körül van. A kisadag (2-3 gombóc kb. ) 1, 10 Euro körül van, a nagyobb adag pedig 1, 60 körül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. július 7. 22:163.
    Sziasztok :) Talán ti tudtok nekem segíteni? Kedden Szicíliába megyek, és nem tudom mennyi pénzt vigyek magammal. . . nagyságrendileg el tudnátok mondani, hogy milyenek az árak? Pl. pizzában, múzeumi belépőben, fagyiban kifejezve, hogy össze tudjam hasonlitani a magyar árakkal :) Köszönöm, előre is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. július 6. 09:502.
    Szia Pelle! Én sokszor benézek, néha-néha indult másik olaszos fórum, de egy-két íromány után elhal. Riminivel levelezgetek. Én pl. annyit dolgozom most a nyáron, hogy teljesen kikészülök. Reggel pont Te jutottál eszembe, mert nagymamám pécsi házával álmodtam. Te hogy vagy? Hol vagy? Pici és párod is redben vannak? Mi továbbra is csak ketten vagyunk sajnos, csak a macskáink száma nőtt.
    előzmény:
    pelle (1)
     

Címlap

top