Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szemtelenül fiatalok

Zaxxon
Létrehozva: 2002. Április 16. 22:48
Teljesen boldog? Azalatt mit értesz? Lehet valaki nagyon boldog, ha tud a boldogságnak örülni, és felejteni a rosszat. A Nirvana egy baromság! (nem az együttesről beszéltem). Persze mindig van, ami elszomorít, de ne hagyd hogy elszomorítson.
  1. 2002. Április 26. 19:4026.
    Nem úgy értettük, hogy ülsz otthon, bambulsz előre és őrülsz magadnak. NEM. Keresed, hogy mivel tudnád jól érezni magadat. A pénz nehézséget okoz, de nem akadály. Pénz nélkül is lehet mulatni. A pénz nélküli mulatás egyébként sokkal jobb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578610 (20)
     
  2. 2002. Április 26. 19:3625.
    Én úgy élvezem az életet, hogy segítek másoknak, amiben tudok, szóval ezzel mindenki jól jár :) Amúgy nekem a mindenem a zene. Pl: ma délután feltekertem maximumra a hangerőt és betettem Jimi Hendrix - Voodoo Child c. számát. Tök extázisba jöttem tőle mintha én is be lettem volna tépve. Extra jó érzés volt. És közben én is gitároztam mintha én lennék Jimi Hendrix (igaz néha tök mást játszottam :-)) ) Ennél jobb érzés nem sok van a földön. Kívánom mindenkinek, hogy találja meg a saját maga boldogságát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. Április 26. 19:2624.
    csak sajnos a túl sok filozofálás pont hogy elronthatja az ember kedvét, mert olyan dolgokra "téved" a képzelete, ami nem igaz, és becsaphatja saját magát. Ez tapasztalat. Én sokszor felfújtam egy két dolgot, mert azt képzeltem: Mi van, ha most. . . ? Ez sem jó dolog azért. Meg kell találni az arany középutat. És lehet, hogy ez már ehy közhely, de még mindig igaz. . .
    előzmény:
    juwe (23)
     
  4. 2002. Április 26. 17:2023.
    Szia!szerintem azért jó ilyenekről itt beszélgetni, mert legalább van témánk. . . :-), és nem árt, ha az ember keresgéli az élet értelmét. (lehet, hogy nem találja meg, de jó néha egy kicsit filozofálgatni!):-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163884 (17)
     
  5. 2002. Április 26. 17:1622.
    Nem ezt mondtam én is????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578610 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2002. Április 26. 16:2921.
    Szerintem a rózsaszín felhőt elkergetni kicsit könnyebb, ha elgondolod, hogy mit szeretnél kezdeni a jövőddel (persze itt jó pár évre előre gondoltam) és azt, hogy ehez miket kell tenned, hogy tényleg elérd! És nem árt, ha néha a sáját dolgaidat kívülről is megszemléled! Csukszi: Pénz nélkül nem lehet élni, az sajna kell, de nem szabad senkiben sem azt nézni, hogy neki mennyi van vagy mennyi nincs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. Április 26. 15:5020.
    És sajna ezer dolog van ami az élvezetekhez kell, nem??Tudom, mindenki ezt csépli, de pl a pénz. Mert már az is pénzbe kerül, hogy a barátnőmhöz utazzak. Pedig vele tényleg buli a napom. Vagy pl a lehetőségek. Azok sem adatnak meg mindenkinek egyformán!?Vagyis az életet pusztán élvezni nem is lehetséges.
    előzmény:
    juwe (15)
     
  8. 2002. Április 25. 19:3119.
    Juwe! egyetértek veled! Selma! Persze, nem túl kellemes elmélkedni ezeken a dolgokon, de az a helyzet, hogy nagyon hasznos! Mert így kiléphetsz rózsaszín kis plasztik-világodból, rájöhetsz, hogy is vannak a dolgok valójában. Persze, hogy jobb nem gondolni rá. De ez tesz boldoggá (többek között). Hogy tudom. Asszem marhára utálnám magam, ha még mindig a műanyag-világban élnék (jó, hát ott élek némiképp, de muszáj). Másrészt aki kicsit tisztában van az élet dolgaival, attól az illető még nem feltétlenül tök depis. Remélem nagyjából fel lehet fogni, hogy mit is akartam mondani, csak ezt így dióhéjban elég nehéz. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. Április 25. 15:2818.
    Eléggé nehéz megfogalmazni. . . Szóval. . . (megpróbálom)Egyetértek veled, de szerintem nem CSAK élvezni kell az életet, bár attól függ, az alatt pontosan mit értünk. -------------Most egy kicsit gondolkoztam, és vmi olyasmi jutott erről az eszembe, hogy mindenkinek van egy hivatása. pl. :van akinek az, hogy tanár legyen, és neveljen, van akinek az, hogy jó anya legyen, vagy van, akinek az, hogy orvos legyen, és meggyógyítsa az embereket. Szóval az életnek az is a célja, hogy jót tegyél másokkal, persze a magad módján!:-)
    előzmény:
    Zaxxon (16)
     
  10. 2002. Április 25. 13:2317.
    Sziasztok!Ahogy olvastam a "levelezéseteket", hát eléggé meglepődtem. Szóval szerintem egy-két emberke túlságosan tragikusnak fogja fel az élet dolgait. Talán ha egyszer eltöltenétek úgy egy napot hogy egyátalám nem kezdetek el elmélkedni az életen akkor talán boldogok lehetnétek. Értitek hogy mit akarok mondani?Én még elég fiatal vagyok de nap mint nap velem is történnek olyan dolgok amikből nehezen tudok kilábalni. De!!!!!mindig sikerül. most lehet hogy bolondnak néztek hogy nem teljesen a témákhoz tartom magam de ilyen vagyok. Na mindegy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. Április 23. 15:1416.
    Végsősoron az a cél. . . . Neked mi a véleményed, Juwe?
    előzmény:
    juwe (15)
     
  12. 2002. Április 23. 12:2615.
    De elég pusztán csak az élet élvezete?Mert szerintem nem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. Április 21. 13:0014.
    Szerintem az élet célja: élvezni az életet, de ne a mások kárára! Ezt tartsátok szem elött! Szóval mint csak mértékkel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. Április 20. 20:3813.
    Van egy dal. Az a címe: Ha volna két életem. Úgy kell élni, mintha ez lenne az egyik. Ha tudod, hogy van egy következő is, akkor bármit megtehetsz következmények nélkül. Akkor szabad lehetsz. És ez az én életem lényege. Tudom, hogy csak ez az egy van, de akkor már hadd éjek úgy, ahogy én akarok! Hiszen a halált legyőzni nem lehet.
    előzmény:
    Zaxxon (12)
     
  15. 2002. Április 19. 22:5312.
    Tudod, egyszer mindenki meghal. És épp ezért a mának élj, de ne téveszd szem elöl a holnapot, hogy holnap is tudd élvezni a mát. Érted mit akarok mondani. Ha nem így gondolkodsz, akkor idegileg és lelkileg össze fog törni aez a világ!!! Sok sikert az optimizmushoz :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. Április 19. 19:3311.
    Ha olvastál volna tőle ezt-azt, akkor megtudnál dolgokat az életről, a halálról, és kicsit talán megváltozna az életfelfogásod. De ezt elmondani nem lehet, ha érdekel, olvasd el az Indiánvarázsló-t!
    előzmény:
    Yaria (10)
     
  17. 2002. Április 18. 23:0710.
    Ezt magyarázd el légy szives, én is szeretem őt, de nem igazán olvastam tőle:(.
    előzmény:
    -u2- (9)
     
  18. 2002. Április 18. 21:399.
    most lesz egy keresztkérdésem. Aki ilyen rettentő boldog, az olvasott már Jim Morrison-t? Szerintem zseniális ember volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. Április 18. 20:128.
    Sziasztok! A boldogság nagyon képlékeny dolog legalábbis szerintem, hiszen mindenki más helyzetekben érzi magát boldognak és egy veszett helyzet is pillanatok alatt boldog pillanatá válhat!!!! Szerintem ezeket a boldog pillanatokat kell megfogni az életben:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. Április 18. 18:547.
    Szió! Nekem most eszembejutott de egy sor: "Boldogságot ott találsz, ahol adsz. " Én próbáltam, és nekem nem nagyon ment, de hátha valakinek segít ez:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 18. 10:076.
    Azért néha jó magadban lenni, és elgondolkodni, hogy hogy jutottál ide. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. Április 17. 22:065.
    Hali!Tetszik a szöveg, tényleg igényes!:-)Majd meg fogom hallgatni, ha tudom, kiváncsi vagyok a zenére is. Egyébként ez a Nirvána izé szerintem is túlzás egy kicsit, dehát különbözőek vagyunk. . . :-)
    előzmény:
    Zaxxon (0)
     
  23. 2002. Április 17. 22:034.
    Szia! Ha nem elég az élethez a boldogság, akkor mi kell még?Szerintem egyébként úgy lehetsz "kb. " bolgod(mert tökéletes nincs)ha elégedett vagy önmagaddal, mondjuk ez egy marha nagy közhely ismét, meg én sem tartom be, de ha igyekszel egy kicsit, akkor csak jobb lehet. . .
    előzmény:
    -u2- (0)
     
  24. 2002. Április 17. 18:543.
    ". . . felejteni a rosszat. " Azért ez nem olyan egyszerű dolog! És a nirvana nem baromság!! És nem szomorít el, ami elszomoríthatna, csak azért ott van a fejemben. . . . Nem tudom, hogy jött a kérdés, hogy elkényeztetnek-e, de a válasz: nem.
    előzmény:
    Zaxxon (1)
     
  25. 2002. Április 16. 22:502.
    Ja amúgy egy bölcs tanárom mondta, hogy a boldogság képlete = lehetőség/vágy . Ugye akinek sok a vágya, de kevés a lehetősége, az szomorú lesz, hogy nem kapja meg. . . -u2-: téged elkényeztetnek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top