Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapcsolatban, de nem együtt élők

alehan
Létrehozva: 2002. Április 15. 18:48
Sziasztok! Ha valaki tudna tanácsot adni nekem, megköszönném. A barátommal több, mint egy éve élünk együtt, csak az a baj, hogy ő nős, van egy kisgyermeke, de a feleségének még nem hajlandó megmondani, hogy el akar válni, mert attól fél, hogy elveszti a gyermekét. Én többször otthagytam már, bár közös albérletben lakunk, de mindig visszasirt. Az a baj, hogy nagyon jó vele, teljes összhangban vagyunk. Az elköltözéseimet nem számítva soha nem veszekedtünk még. Hogyan tudnám rávezetni arra, hogy rendezze a családi helyzetét vagy velem, vagy a feleségével?
  1. Torolt_felhasznalo_291980
    Torolt_felhasznalo_291980
    2003. szeptember 24. 13:51151.
    Sziasztok! Én is 5 évig voltam együtt a barátommal, és valamilyen oknál fogva összeköltözésre nem került sor. Valahogy nem mertük feladni az önállóságunkat. Most 2 hónapja járok együtt egy fiúval és már összeköltöznék vele. :) Minden kapcsolat más és más. Vagy csak én láttom így?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. szeptember 16. 22:03150.
    Sziasztok, szerintetk tényleg számít h ki hány éve van együtt a barátjával?Én 4 éve járok együtt vele és attól függetlenül h szeretjük egymást én még ennyi idő után is azt mondom h akármikor vége lehet. Az együtt töltött időtől függ h menni fog 1 kapcsolat v nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_776595
    Torolt_felhasznalo_776595
    2003. szeptember 12. 21:58149.
    Sziasztok!Kezdem az elején!3 éve van párkapcsolatom!nem élünk együtt, élettársa van, közös gyerek nincs!szeretnénk már együtt lakni, de az élettárs egy kicsit makacs. Nyitott kapcsolatban élnek, és mégis ragaszkodik hozzá. !Biztos hátteret ad a párom neki!10 év korkülönbség van köztünk. nem egyszerű az eset. A mindennapokat csodálatosan töltjük el, a munkánk összeköt minket. Az élettársának már adagolja, hogy el fogja hagyni, de ő fenyegeti, hogy akkor ő bármire képes lesz. a párom meg nagyon lelkis, és fél hogy valamit csinálni fog magával!Mi tévő legyek?szeretem és nem akarom elveszíteni?megértő és türelmes vagyok, de félek egyszer elmúlik!másnak is van ilyen gondja, vagy csak én látom rosszul a dolgokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_873468
    Torolt_felhasznalo_873468
    2003. augusztus 22. 11:45148.
    Szia C. ZS. ! 6 éve tart a kapcsolatunk és nem lakunk eggyütt, most fogunk összeköltözni. Igaz ez alatt a 6 év alatt volt már minden, "együttéldegélés" is, szakítás-féle is. Ráadásul majdnem minden nap találkozunk és vagy nála, vagy nálam alszunk. De nem élünk együtt!
    előzmény:
    C.ZS. (144)
     
  5. 2003. augusztus 20. 23:16147.
    Szia C. ZS. ! Most lesz 10 éve hogy a barátommal vanyok. Mi szintén minden nap találkozunk.
    előzmény:
    C.ZS. (144)
     
  6. 2003. augusztus 13. 23:12146.
    Engem az érdekelne, hogy ki tanul japánban, hogy került oda, és mit tanul.
    Ha van kedved irj a nati@palic. net cimre. Csak egy pár kérdésem lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. július 28. 21:16145.
    Szia! Szerintem nem sok. Én például 8 éve vagyok együtt a barátommal és mi is minden nap találkozunk, mert mi még nem lakunk együtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_626000 (133)
     
  8. 2003. július 28. 21:08144.
    Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy van e közötettek olyan aki 8 éva van együtt a barátjával de még nem laktak együtt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. július 23. 21:22143.
    Szia szerintem a lányt semmiképp ne hivd fel . Ha a lány tényleg hajt a barátodra és ezzel a barátod is tisztában van és szeret téged akkor megoldja ezt a helyzetet . Szerintem üljetek le és beszéljétek meg a dolgokat .
    előzmény:
    keritundi (96)
     
  10. 2003. július 23. 21:00142.
    Szia szerintem nem . Én pl. a barátommal 5 év 8 honapja vagyok együtt és szinte majdnem mindennap találkozunk vagy ha nem akkor telefonon beszélünk .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_626000 (133)
     
  11. 2003. július 2. 19:21141.
    Igazan sajnalom, hogy igy erzel. Bocsanat a kesoi reagalasert, de nem voltam gepnel. A lenyeg: szerintem nem szabad feladni!!! Valmi csoda szeru dolog mindig tortenik az emberrel! Szerintem bizz magadba es probalj masokba is egy egy kicsit!
    előzmény:
    9ircsike (83)
     
  12. 2003. június 17. 13:23140.
    Teljesen egyetértek! De velünk ellentétben/sajnos/ rengeteg libának az! És az ilyen rányomja a pecsétet a "normálisokra"! A tájékozatlan , rossz tapasztalatokkal rendelkezök pedig folyton ÁLTALÁNOSÍTANAK! Jobban körül kellene nézni! macus0201
    előzmény:
    fndk (129)
     
  13. 2003. június 17. 13:22139.
    Teljesen egyetértek! De velünk ellentétben/sajnos/ rengeteg libának az! És az ilyen rányomja a pecsétet a "normálisokra"! A tájékozatlan , rossz tapasztalatokkal rendelkezök pedig folyton ÁLTALÁNOSÍTANAK! Jobban körül kellene nézni! macus0201
    előzmény:
    fndk (129)
     
  14. 2003. június 17. 13:22138.
    Teljesen egyetértek! De velünk ellentétben/sajnos/ rengeteg libának az! És az ilyen rányomja a pecsétet a "normálisokra"! A tájékozatlan , rossz tapasztalatokkal rendelkezök pedig folyton ÁLTALÁNOSÍTANAK! Jobban körül kellene nézni! macus0201
    előzmény:
    fndk (129)
     
  15. 2003. június 11. 06:18137.
    szerintem a tulnagy korkülönbségek mögött a biztos egzisztencia és anyagiak ami motiválja a kapcsolatokat
    előzmény:
    overocs (127)
     
  16. Torolt_felhasznalo_421180
    Torolt_felhasznalo_421180
    2003. május 15. 15:58136.
    Hm. . Az nem jó jel, ha neki soknak tűnik. . . Hogy merülhet fel ilyen kérdés? Minden rendben köztetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_626000 (135)
     
  17. 2003. május 8. 10:53135.
    persze, hogy jól érzem, csak ő vetette fel a témát. Hát mondjuk elég szarul esett, de azért mondta hogy ne értsem félre. aztán ezért keztem el ezen gondolkodni. Tudod a nőknek mindig mások az igényei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105865 (134)
     
  18. 2003. május 2. 21:45134.
    Szerintem nem. . . vagy annak érzed???Minek gondolkozol ilyenen?HA jól érzed magad a sráccal. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_626000 (133)
     
  19. 2003. Április 15. 16:22133.
    Sziasztok!
    egy tanácsot szeretnék kérni. 7 hónapja van egy barátom és elég sűrűn szoktunk találkozni majdnem minden nap, de egy héten 4-5 napot biztos. szerintetek ez ennyi idő után ez túl sok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_972144
    Torolt_felhasznalo_972144
    2003. március 27. 20:22132.
    ne izgulj, nem vesztettél semmit azalatt a 4 év alat, vagy ha mégis, azt be tudod hozni. szia
    előzmény:
    overocs (130)
     
  21. 2003. március 25. 17:22131.
    Sziasztok orommel olvasom hogy nem vagyok egyedul. ugyertem hogy nekem is a baratom idosebb nalam 22 evvel. en 21 o 43 eves. olaszorszagban elek 4 eve es itt ismertem meg. hala egnek mondhatom jol megvagyunk es megertjuk egymast. szivesen megismernek lanyokat akik ilyen cipoben jarnak. megadom a mail-emet irjatok ha van kedvetek dumcsizni es baratkozni kerdezni vagy felelni. sziasztok messy.
    viztuz@yahoo. it
    előzmény:
    overocs (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_226671
    Torolt_felhasznalo_226671
    2003. március 25. 14:20130.
    Kedves aurore, meglep, hogy milyen pozitív vagy, és kívánom, hogy maradj is meg ilyennek. Örülök, ha te jobban tudsz élni a lehetöséggel -idösebb férfit szeretni-mint én azt tettem. Belátom, lehet, hogy bennem volt a hiba, vagy a mi kapcsolatunk nem volt optimális.
    Tudod, amikor korábban nekem mondták, "várjál, várjál, te ezt még nem érted", nevettem rajta, mert úgy gondoltam, na igen, én koromhoz képest elég éretten gondolkodok, élek, viselkedek. Meg sokszor hallottam: "én már nem leszek annyi idös, mint te vagy, de te leszel annyi idös, amennyi én vagyok. Akkor majd másképp látod a dolgokat. " Aztán, lám, telik az idö, és valóban GONDOLOM, mert nem mondom ki, hogy na, igen, igaza volt egyiknek, vagy másiknak. Čn ezt nem kívánom, hogy te is ezt mondd. Söt, azt kívánom, hogy pár év múlva, ha erre a levélre gondolsz, (ha egyáltalán eszedbe jut még) mondd azt, "én tudtam már akkor, hogy overocs tévedett".

    De 21 évesen én is UGYAN EZEKET MONDTAM azoknak, akik hasonlóan reagáltak a 25 évvel idösebb barátomra. Ma meg azt mondom, 4 éven át nem vettem a körülöttem élö fiatal értelmes fiúk jelzéseit, mondván, hogy nekem most jobb van. Nem tettem jól, sajnos. Igaz, túl nagy hátrányom nincs belöle, azonkívül, hogy kihagytam 4 év önfeledt évet a barátnöimmel. Akik még mindig az életemben vannak, nem úgy, mint az a férfi.
    Oké, téma lezárva. Amennyiben kedved lenne, szivesen leveleznék veled privátban, mert olvastam, hogy Japánban(?) tanulsz, ami engem nagyon érdekelne. Csak úgy. Akkor hát, minden jót, és örülök, hogy itt találkoztunk. V.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907168 (128)
     
  23. 2003. március 25. 11:03129.
    Én 21 éves vagyok és nem minden 20 éves számára fontos a vastag pénztárca
    előzmény:
    Viki555 (119)
     
  24. Torolt_felhasznalo_907168
    Torolt_felhasznalo_907168
    2003. március 25. 03:12128.
    Kedves overocs, nekem nem célom hogy meggyőzzelek arról hogy ez egy normális kapcsolat, mert nem az. Köszönöm a tanácsot, de én nem te vagyok. Azt hiszem más a felfogásunk a dolgokról, mert én úgy próbálok élni hogy semmit ne bánjak meg a döntéseimből. Persze hogy sokszor hibázok én is, de szerintem az életben bármi történjen, jó vagy rossz, az ember mindenből tanul valamit, gazadagodik a lelke, és ezáltal lesz teljesebb ember. Ezért nem hiszem hogy megbánnám hogy úgy hozta a sors hogy egy 64 éve férfit szeretek. Nem tudom mi lesz 10 év múlva, de te tudod? Tiz évre én soha nem tudtam előre tervezni, és őszintén nem érzem szükségét. És nem tudom, ez miért lenne baj.
    Gratulálok az eljegyzésedhez! És még egyszer köszönöm hogy figyelmeztetni akartál. A legszebb éveim szerintem nem korra limitálódnak, hanem élményekre. Azt hiszem amit te mondani akarsz az az hogy ne mondjak le olyan dolgokról amik talán triviálisnak tűnnek, de kedvem lenne hozzá. Ne félj, ezt az aranyszabályt én is tudom, és megpróbálom betartani. Eddig jól ment, reméljük ezután is. . .
    Behozni meg semmit nem lehet. De a másik oldala az hogy hogyan veszithettél el valamit, ami nem is volt soha a tiéd? Légy boldog a mostani kapcsolatodban, és ne sajnáld az időt amit a másikban töltöttél, mert nagyon hiábavaló. Vissza nem hozhatod, csak megkeserited a boldogságodat.
    Üdv, aurore
    előzmény:
    overocs (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_226671
    Torolt_felhasznalo_226671
    2003. március 24. 21:43127.
    Hát, mit is mondjak?
    Az én barátom is idösebb, ö 16 évet húz rám. Mi is megértjük egymást, épp eljegyzés után vagyunk.
    aurore, a 43 év azért meglehetösen túlzás, . . . .

    Ne mesélj, hogy azért, mert szereted, stb. Mit tud neked nyújtani? Nyilván van szexuális kultúrája, meg megmutat dolgokat, amikröl neked még halvány fogalmad sincs. Meddig tervezel vele együtt lenni? Mi lesz 10 év múlva? Vele? és Veled???? Nekem is volt egy barátom, aki 25 évvel idösebb volt nálam. 4 évig tartott, hogy rá jöttem, az a kapcsolat nem rólam szólt. Egy darabig élveztem, hogy hú, milyen jó, a barátom egy intelligens érett férfi, aki mindent megtesz nekem, értem. Aztán késöbb kiderült, hogy mese az egész. Neki volt baromi jó, hogy csinos fiatal nöje volt, aki ráadásul még jól is kefélt, akivel a haverok, és kollégák elött felvágott. Egy darabig (2, 5 évig) élveztem, hogy milyen jókat beszélgetünk a vendéglöben, otthon, étteremben, "mert ö komolyan vett" aztán amikor a barátnöim hívtak, hogy itt egy buli, ott egy népmüvészeti tábor, én nem mentem. Aztán egy csomó értékes történetet hallottam, hogy milyen klassz volt. Mi mentünk politikai elöadásra, kiállításra, meg komolyzenei koncertre. Tuti.

    Ne mesélj, és ébredj fel. Mielött a legszebb éveid elszállnak.

    Most, 26 évesen próbálom behozni azokat a lemaradásokat, amiket 19-töl 23-ig elszalasztottam. Nehéz, és néha majdnem lehetetlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907168 (125)
     

Címlap

top