Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapcsolatban, de nem együtt élők

alehan
Létrehozva: 2002. Április 15. 18:48
Sziasztok! Ha valaki tudna tanácsot adni nekem, megköszönném. A barátommal több, mint egy éve élünk együtt, csak az a baj, hogy ő nős, van egy kisgyermeke, de a feleségének még nem hajlandó megmondani, hogy el akar válni, mert attól fél, hogy elveszti a gyermekét. Én többször otthagytam már, bár közös albérletben lakunk, de mindig visszasirt. Az a baj, hogy nagyon jó vele, teljes összhangban vagyunk. Az elköltözéseimet nem számítva soha nem veszekedtünk még. Hogyan tudnám rávezetni arra, hogy rendezze a családi helyzetét vagy velem, vagy a feleségével?
  1. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. Április 5. 15:59401.
    Szia!
    Nyert a Vera! Hurrá! :)
    25 éves, és eléggé családcentrikus, nem csak anya centrikus. . . Amikor suliban van, csak akkor nem taliuznk, de egyébként minden nap. Amikor vizsgái vannak, ritkábban, meg néha van más programunk, akkor is szüneteltetjük egymást, de ez ritka. Nem hiszem, hogy könnyebben rászánnám magam a költözésre, ha együtt laknánk a szülőknél. Állandók lennének a viták a szülőknél, mivel mindketten pici lyukban lakunk, és tudod, milyen szülőkkel együtt lakni. . .
    Ez már csak így szokott lenni, aki kéne, az nem lehet a tiéd, aki meg nem kell, üldöz. Türelem. Hogy megy a suli?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607749 (400)
     
  2. Torolt_felhasznalo_607749
    Torolt_felhasznalo_607749
    2004. Április 3. 20:47400.
    Jajj Mamó, az télleg szar ha az anyuka mellé áll a te szavad ellen, de ezzel hogy most bebizonyitottad hogy te tudtad jol, most biztos jobbann fog hinni neked! Le kell kicsit választani az anyjárol!Mármint jo az ha ott van, és szeretik egymást, de azért lassan téged kéne elötérbe helyeznie ezügyben, elvégre te leszel, te vagy a társa! Amugy ő hány éves? Hányszor taliztok egy héten? Ha félsz hogy mi lesz ha összeköltöztök és kiderül hogy nem megy az együttélés, miért nem alszotok egymásnál minél többet, és akkor kiderül elöbb is mintha már összecuccoltatok volna, nem?
    Nézitek a megasztárt? Én igen, csak most reklám volt!Én Verának szurkolok!
    Uj pasik? Háhhhh, sajna semmi jo, csak aki nem kell! Bezzeg aki kell, és asszem kicsit belezugtam, az meg nem lehet az enyém:( Már egyszer meséltem rola. . . van bnöje, és mégis csapja nekem néha a szelet:(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. Április 2. 12:23399.
    kétszer küldtem el, bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (398)
     
  4. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. Április 2. 12:22398.
    Hát nem tudom, én már csak allor tudok örülni, ha látom, hogy tényleg haladnak a dolgok.
    Azt hiszem, uralkodik rajtam is a tél végi depi.
    Te mitől félsz? Végül is mennyiben lesz több, mikor már együtt éltek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (396)
     
  5. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. Április 2. 12:22397.
    Hát nem tudom, én már csak allor tudok örülni, ha látom, hogy tényleg haladnak a dolgok.
    Azt hiszem, uralkodik rajtam is a tél végi depi.
    Te mitől félsz? Végül is mennyiben lesz több, mikor már együtt éltek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (396)
     
  6. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. Április 2. 09:43396.
    Örülök, hogy sikerült megdumálnotok:-)
    Egyébként arra gondoltam, hogy így nyár közeledtével lehet, hogy majd a párod is kicsit élénkebb lesz. Én azt látom, hogy körülöttem mindenki elkezdett nyüzsögni:-)
    Szerintem ha elmúlik ez a téli tunyulás biztos neki is megjön majd az alkotókedve:-)
    Hát remélem, hogy úgy lesz ahogy te mondod, bár igazából ez még nem együttélés! Kicsit félek én is hogy mi lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (395)
     
  7. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. Április 1. 12:13395.
    Tegnap megdumáltuk a dolgot. Bár az anyukája még mindig hitetlenkedik, ezért kinyomtattam neki a jogszabályt, és elküldtem a bank tájékozatóját. A párom ondta, ha ezek után sem hisz nekünk, járjon utánna.
    ÉS sikerült végre elérnünk, hogy megdumáljon egy időpontot az ügyvéddel.
    Tehát most boldognak kéne lennem, mégsem vagyok az. Még mindig szálka van a szememben. . .
    Szeirntem nektek nem lesz ilyen gondotok egymással, mert már most is úgy ahogy, de együtt éltek. És már nem fog túl nagy meglepetést okozni a másik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (394)
     
  8. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. Április 1. 10:46394.
    Sziasztok!:-))
    Vickee. új pasi a láthatáron??:-)) És mégsem kell?? Húha. . . . Gratula a matekvizsgádhoz:-))

    Mamóca: Hú de dühös lettem a párodra, bocsi:-)
    Szerintem egy jó nagy pofont érdemelne, bár én sem vagyok pofozkodós típus, de tőlem azt kapna ha én lennék Mamóca!:-) Tudom, hogy milyen szar lehet neked, én már felrobbantam volna az idegtől!! Tényleg valamit tenned kéne, mert ennek nem lesz jó vége. nem csodálokznék, ha megunnád és elhagynád, akkor bizti elgondolkodna egy picit, tuti, hogy ez felrázná!!!
    Ráadásul teljesen kikészít idegileg! Szegénykém:-(
    Na majd kíváncsi leszek, hogy mi mit alkotunk majd a párommal ha oda jutunk, hogy költözködés!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 31. 13:03393.
    :)) Ory
    A seggedbe csípett? Ez jó!
    A munkatársnőmet meg múlt hét körül fel lökte egy kutya, de úgy, hogy felrepedt a szemöldöke. De ezt már lehet, hogy meséltem.
    Te ennek :) hogy be kell tömni, ki kell húzni? Én ikább :( a helyedben!

    Vickee
    Gratula a matekhoz! :))
    Türelem, pasit terem.
    Tegnap akkorát bőgtem, mint a ház. Még most is sajog a fejem tőle. Azt történt ugyanis, hogy újra felhívtam a bankot, hogy kérdezzek vmit. Megkérdeztem mást is (most nem megyek részletekbe) tőlük. Pár hete már megkérdeztem vmit, mire elmondtam a páromnak, ő az anyukájának, ő meg kitalálta, hogy ez hülyeség, biztos nem jól értettem stb. Meg különben is az ő ügyvédük aztán más mondott. . . De ha akkor elhitték volna, amit mondok, más előrébb lennék egy pár héttel.
    Na erről beszéltem Vickee, hogy megismerem, hogy milyen valójában: pl ez is nekem tök nagy csalódás, hogy ha rám hallgatott volna és kiállt volna mellettem, akkor már nem itt tartanánk. Félek, hogy nem tudom így leélni az életem, hogy bármit mondok, előbb kikéri az anyja véleményét. . . Megmondtam neki, hogy ha nyárig nem tudjuk elintézni a házvásárlást, akkor én hagyom az egészet, oldja meg egyedül. Akkor isten bizony elhagyom, mert én nem bírom már ezt. Tegnap is, mikor mondtam neki ezt, akkor csak annyit mondott: na ez jó, akkor már idén sem lesz ebből semmi. . . Ennyi.
    Nem hogy legondolkodna, hogy mit lehetne csinálni, nem. Még gondolkodni is lusta.
    Na nem panaszkodom tovább. Semmi értelme. :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607749 (392)
     
  10. Torolt_felhasznalo_607749
    Torolt_felhasznalo_607749
    2004. március 30. 22:24392.
    Sziasztok!
    Ory, de jo hogy igy foglalkozol az állatokkal!:)
    Mamó, ilyenkor mindig van feszültség, bár azért abban van igazság hogy lakva ismerszik meg a másik, szóval nem ártana addigis jo sokat együtt lennetek, ottaludni egymással. . stb, nem?
    Jaj, képzeljétek sikerült a matekvizsgám!!!!
    Pasi front? Hááttttt. . . sajnos csak olyan van aki nekem nem kell. . van egy pasi aki azt mondta a tenyerén hordozna ha hagynám, tényleg nagyon aranyos, kedvelem is, ő meg sqjnos asszem szerelmes. . de hiába!asszem tul magasra tettem a lécet, de amig magamtol nem birom lejjebb tenni, addig nem akarom eröltetni. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. március 30. 09:22391.
    Sziasztok!:-))
    Á, csak most hevertem ki a hétvégét:-))
    Húha, attól tartok nemsokára nekem is lesz némi közöm a matekhoz!! PFúúújjj:*((
    Örülök hogy megvagytok:-))
    1-2 hét múlva megyek fogszabit csináltatni, bár először még be kell tömni 2 fogamat meg ki kell húzni egyet:-)
    Képzeljétek tegnap a seggembe csípett az egyik kutya a menhelyen, nagyon nem bírt magával és szó szerint a seggembe csípett:)) Meg is látszik a nyoma:-))
    Én is szeretnék már költözni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 30. 08:49390.
    Szió!
    Most nyáron készült a kép, Gyulán.
    Majd teszek fel aktuális képeket is, amint a párom hajlandó aksit venni a gépébe.
    Hát most jelenleg meg vagyunk, de valami még sem olyan, mint régen. Állandó feszültségek vannak a ház miatt. Szerintem most van az, hogy kezdjük igazán megismerni a másikat. Tudod, eddig csak találkozgattunk, néhány hetet együtt voltunk kettesben, de most derül ki, amikor ilyen komoly a téma, hogy milyen a másik. Érted?
    Húú, nem is tudod elképzelni, milyen boldogság tölt el, hogy már semmi közöm a matematikához. :))
    És mi újság pasi fronton?
    Ory, hol vagy??? Csak nem ott ragadtál a másik topicban?
    Mindjárt meglookingollak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607749 (389)
     
  13. Torolt_felhasznalo_607749
    Torolt_felhasznalo_607749
    2004. március 29. 21:42389.
    Sziasztok!
    Mamó. én is megnéztelek!Mikori ez a kép? ténysleg fiatal vagy rajta nagyon:)
    Csak azért jöttem hogy tudassam hogy még élek:) Csak megint sok a munka, és a tnulás. . voltam vizsgázni matekbol. . . hát nem hinném hogy sikerült:(
    Mamó, elvonultak már a viharfelhök körülöletek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (388)
     
  14. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 25. 09:04388.
    Tényleg fiatalabbnak hisznek, mint amennyi vagyok. Ez régebben tök kínos volt (pl. volt, hogy nem akartak adni szeszesitalt a boltban, mert, hogy még nem töltöttem be a 18. , közben már rég elmúltam 20. . . ), de ahogy "öregszem" egyre jobban örülök neki. Amúgy a párom is ilyen gyermeteg kinéztetű :)
    Hát nem tudom, mit szólna egy kis szünethez, mert iszonyaítosan ragaszkodik hozzám -bika, no comment- és mindent elkövetne, csak hogy ne hagyja el. Éppen ezért nem akarok mindig elhagyással fenyegetőzni, mert arra félek, hogy ráun.
    Mi újság fogszabályzás téren?
    Képzeld, anyu talált munkát :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (387)
     
  15. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. március 24. 16:59387.
    Köszi, hogy szóltál! megnéztelek:-))
    Olyan fura, sokkal fiatalabbnak nézel ki , mint amennyi valójában vagy! Ez tényleg így van, vagy csak a képen látszik így?
    Hát az a kiskutyi valami tündéri:-)) Majd elolvadtam a gyönyörűségtől:-))
    Mamó: beszéltél vele komolyan erről a problémáról?
    Mert ismerős a helyzet! Olyan mintha a falnak beszélnél ugye?
    Lehet, hogy egy kis szünet felrázná a drágádat és elgondolkodna. Szerintem túl nagy biztonságban érzi magát melletted és úgy gondolja, hogy elég szilárd a kapcsolatotok, és neki nem kell úgysem törnie magát!
    Tényleg lehet ám, hogy ez a probléma! Az a baj, hogy az ember elérkezik egy ponthoz amikor a másik akár már fejre is állhat, de a kapcsolat nem javul, na ekkor jót tesz egy kis szünet! Tapasztalat:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (386)
     
  16. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 24. 10:27386.
    Kösz a bíztatást, de most tényleg nagyon ki vagyok. Igaz tegnap mire haza mentem már megbánást mutatott, de nem csak az elmenetelekről van szó. Az egész kapcsolat valahogy más, mint régen. Az elmúlt fél évben többet veszekszünk, mint eddig. És szinte minden hétre jut vmi, amin össze tudunk kapni. Nem tudom, mi lesz. Azt már én is megkaptam, hogy ha nem akarok vele Veresre költözni, akkor majd ki megy egyedül, én meg majd megyek mással máshová lakni. . . Meg most is ezzel a elmenetel témával, próbáltam szépen kérni, de nem nagyon hatja meg. Minnél jobban kérem, annál jobban ellenáll. Pedig nem kértem sokat. De ha még csak ez lenne a probléma, azt bánná a franc, de többről van itt szó.
    Na mindegy, ilyen sz*rul még nem éreztem a kapcsolatunkat soha. Az a baj, hogy itt nem csak hullámvölgyről van, mert ez már régóta így megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (385)
     
  17. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. március 23. 16:23385.
    Jaj, kérlek nem mondj ilyet!!!
    Mindenre van megoldás!!! Tényleg nem hat rá a szép szó? És esetleg egy nyugis beszélgetés??
    Nem ám itt összevesztek nekem?!?!?
    Egyébként tudom, hogy milyen volt annak idején a párom amikor még ő is ilyen volt! Rohadt mufurc egy alak volt, akire sehogy nem lehetett hatni, sőt még azt is a fejemhez vágta néhányszor, hogy ha nem tetszik ahogyan ő viselkedik, akkor ballagjak el nyugodtan!!
    Ezt addig mondogatta, amíg egy szép napon elballagtam!
    Aztán akkor gondolkodóba esett és azóta normális.
    Remélem ti azért egyszerűbben is rendbe tudjátok hozni a dolgot! Szívből kívánom:-)
    És nem keseredj el mert nem lesz erőd a költözéshez és a kiskutyához:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (384)
     
  18. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 23. 15:54384.
    Ja, múltkor tettem fel Sziszit. Lesznek még más fotók is. Lehet, hogy a kutyut is felteszem.
    Hát nekem meg most teljesen problémás az életem. Épp most beszéltem a párommal, aki nem hajlandó változtatni a hozzáállásán, sőt, minnél jobban erőltetem, annál inkább undokabb. Én meg csak szenvedek, hogy jóformán az elmúlt fél évben többet veszekszünk, mint 5 év alatt összesen és ennek biztos, hogy oka van. . . :(( Csak azért nem bőgök, mert még a melóhelyen vagyok.
    É ennél jobban nem tudok lehiggadni. sosem voltam egy bulizós, de mostanra meg kifejezetten otthonülős, öregmamós típúsú életet élek.
    Az egész életem sz*r és kész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (382)
     
  19. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. március 23. 15:26383.
    Jaj, Mamó!! Milyen édi kis tengerimali van bemoldaladon, csak most vettem észre:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (381)
     
  20. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. március 23. 15:24382.
    Sziasztok!:-))
    Mamó: sok sikert a kutyihoz:-))
    Ma is szívesen mennék, de annyira esik az eső és nincs esőkabim!
    Ismerős a helyzet, annak idején én is ezért veszekedtem vele annyit, soha nem mentünk sehova.
    Mostanra ő is egy kicsit mozgékonyabb lett én viszont lehiggadtam, úgyhogy ez már nem probléma!
    Vickee: Hát téges is látni?? ( nem mintha én olyan marha sokat írnék :-))) )
    Tényleg tegyél majd fel a bemoldaladra állatkákat!:-)

    Képzeljétek voltam ma állásintrejú, hát elég gáz volt!!
    Adminisztrátori-titkárnői állás, számlák kezelése, telefon felveszegetése, levél irogatás, IRODA TAKRÍTÁS!!!!!! 3 hónap próbaidő minimálbérrel!! utána 60. 000Ft.
    munkaidő 8-fél 5-ig!!! Kecsegtető mi????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 23. 08:56381.
    A mókusok tök édik! Majd teszel fel róla fotót?
    Hát igen, ezért szoktam mondani, hogy férfi és nő közötti barátság nem létezik. Főleg akkor, ha már együtt jártak, vagy a fiú akart járni a lánnyal.
    Az összeveszésnek több oka is volt. Nagyon sz*r kedvem van még mindig, asszem nem sokára befordulok. Ez már tuti.
    Részletezem:
    szóval egyrészt azon vagyok bepipulva, hogy ezzel a lakásváráslással nem haladunk egyről a kettőre. Kicsit unalmas, hogy fél éve nyűglődünk, azóta már egy csomószor felemelték a kamatokat, mi meg még alig haladutnk valamit. Én utánna néztem, megszerveztem, ő meg csak kritizál, meg minden lépésemet megkérdőjelezi.
    Másrészt nem járunk sehova és ez már kóros. Persze suliba jár, meg amgy sem vagyunk egy bulizós fajátk, de az, hogy idén pl. még egy moziba se mentünk, szerintem nem normális. Ő meg mindig azzal jön, hogy spórolnunk kéne a ház vásárlás miatt. . .
    Bezzeg amikor suliban van, akkor mindig elmennek a srácokkal moziba, plázába, stb.
    Erre mivel most hétvégén nem megy suliba, megkértem, hogy ugyan menjünk már el vhova, erre jött a szokásos szöveg, nekem meg eldurrant az agyam. Tegnap már beszéltünk, és sikerült rávennem, hogy menjünk moziba. De ennyi. Ő magától sosem mondaná, hogy olyan rég voltunk valahol, gyere elhívlak ide vagy oda. Nekem kell könyörögni. És ez már így megy mióta már kb. fél éve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607749 (380)
     
  22. Torolt_felhasznalo_607749
    Torolt_felhasznalo_607749
    2004. március 22. 21:23380.
    Sziasztok!
    Nekem is van kutyim, egy öreg vizsla! Teljesen családtag:)
    És 2 degum is, és most lehet hogy kapok egy édes csikoshátú mókuskát!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Hogy vagytok, Ory, Mamóca?
    Mamó, mi történt, min vesztetek össze?
    Én még utoljára csalótam egy jo nagyot a volt páromban. . rám nem emelné a telefont hogy élek e. . jo hamar tultette magát rajtam amikor én azt hittem hogy nagyon fontos voltam neki. . de nem gondoltam hogy SEMMIT sem fog tenni hogy visszaszerezzen. Na mind1, jobb is igy, de ahhoz képest hogy megbeszéltük hogy barátok maradunk, elég egyoldalunak érzem. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 22. 16:00379.
    Labrador-tacskó? :) Érdekes lehet. Ez olyan rossz, hogy megszereted egyiket, másikat, aztán elviszik. Már csak abban reménykedhetünk, hogy jó helye lesz.
    Képzeld, ma kaptam meg a kutyus fotóját, aki majd a miénk lesz. Nagyon édi. Tömör gyönyör, fajtiszta keverék :)) De édi, és remélhetőleg a miénk lesz. Már szóltak, hogy jó lenne, ha nem sokára eltudnánk hozni. Ettől a részétől félek, de majd csak lesz vmi. Tudod, ezt már meséltem, hogy a kutty először anyósékhoz kerül és majd csak nyáron, mikor költözünk, akkor visszük végleges helyére.

    Húú velünk gáz van/volt. Hétvégén akkorát veszekedtünk, hogy csak na. Szerencsére mára már lehiggadtunk, de akkor is rossz volt.
    Hogy hogy ilyen ritkán írsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (378)
     
  24. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. március 19. 08:59378.
    :-)))))
    Igen, végülis azért is kezdtem el most ezt csinálni, hogy végre azzal is foglalkozhassak amit igazán szeretek. Így az egyéb kötelezettségeket is jobban viselem:-)
    nem sajnálom őket, mert ott nagyon jó helyük van, és nagyon megnézik azt is, hogy kinek adják oda őket, bár sosem lehet tudni!
    Pont egyik nap jött egy nénike, és akarta elvinni az aktuális kedvencemet, egy 3 hónapos labrador-tacskó keverék, egyszerűen imádnivaló:-))
    Mondták neki, hogy az a szabály, hogy még két hétig ott kell maradnia a menhelyen és utána jöhet érte!
    Tudom, hogy nem lehet az enyém, és nem hozhatom haza, de akkor is sajnálom mert olyan kis különleges kutyus:-) Sajnálom, hogy nem találkozhatok vele többet:-(
    Amúgy nálatok mizújs?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (377)
     
  25. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 16. 13:31377.
    ? Ez itt a reklám helye? :)

    Ory
    Tök jó, hogy ennyire állat barát vagy! Neked tényleg állatokkal kellene foglalkoznod.
    Nem sajnálod szegény kutyákat, hogy ott vannak? Ki tudja, kihez kerülnek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (376)
     

Címlap

top