Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hastánc: az örök nőiesség

Torolt_felhasznalo_956463
Torolt_felhasznalo_956463
Létrehozva: 2005. február 28. 09:23
Sziasztok!

Gondoltam létrehozok egy olyan oldalt ahol, bárki elmondhatja a véleményét e műfajról.
Én személy szerint nagyon szeretem a hastáncot a kúltúrájával és mozgásművészetével együtt.
Szóval, ha bárkinek van kedve hozzá szólni a témához-kultúrált módon- azt szívesen várom!
  1. 2005. június 15. 12:53151.
    Sziasztok!

    A "Nő-természetesen" mozgalomhoz kapcsolódó BLOGOK olvashatók
    az orientális tánc szakértői rovatban.
    A.
    előzmény:
    almeh (162)
     
  2. Torolt_felhasznalo_133659
    Torolt_felhasznalo_133659
    2005. június 10. 16:33150.
    Sziasztok, szeretek fotózni és szeretem a hastáncot. Akit érdekel, vagy érintett az megnézheti fotóimat amelyet az Uránia 2005 és a Moulin Rouge-ban rendezett hastán fesztiválon készítettem. Ha további kérdésed van, írhatsz e-mailt:vmynona@freemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 9. 13:23149.
    Sziasztok! Megy a rádióban mostanában egy új arab sláger, nem tudjátok véletlenül a szám címét és az előadóját?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_478021
    Torolt_felhasznalo_478021
    2005. június 2. 13:45148.
    Szia!
    A hastánc annyiban különbözik az indiai tánctól, mint mondjuk a zebra a jegesmedvétQl. Ezzel azt akarom csak mondani, hogy teljesen más. Persze mindkettQbQl több fajta van. Indiai táncot Budapesten lehet tanulni Somi Pannitól. Sajnos nem találom a számát, de nagyon ritkán szokott hírdetni a Pesti Estben, vagy esetleg a MOM MqvelQdési Házban meg tudják adni a számát, mert ott már volt táncestje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196324 (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_196324
    Torolt_felhasznalo_196324
    2005. június 2. 02:21147.
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy a hastánc, amely ha jól tudom arab mennyiben különbözik az indiai tánctól? És nem tudtok Pesten egy olyan helyet, ahol lehet indiai táncot tanulni?

    Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 31. 22:43146.
    Szia!!
    Nagyon köszi!!
    megyünk!!!!
    Amint tudunk!!
    előzmény:
    almeh (158)
     
  7. Torolt_felhasznalo_519888
    Torolt_felhasznalo_519888
    2005. május 30. 14:27145.
    Hali!:)

    Én még tudom ajánlani Nektek Sábát, akihez én is járok, 1000 ft-ért ad egy órát, nagyon színvonalasat, a Hársfa utcában van, és szerintem baromi jól csinálja!:) ha gondolod, nézd meg a www. shaba. hu-n :)
    Nekem bejött.
    Ció
    Dzsazi
    előzmény:
    XHoneyX (144)
     
  8. 2005. május 28. 11:11144.
    Szia!
    Köszönöm a válaszod!!
    megnézzük amint tudjuk
    De még 1kérdésem lenne, ha nem váltok bérletet akkor is mehetek? Úgy mennyi 1 óra? mert akkor már most eltudnánk kezdeni Bnőmmel- egyenlőre bérlet nékül-
    előzmény:
    almeh (154)
     
  9. Torolt_felhasznalo_140970
    Torolt_felhasznalo_140970
    2005. május 26. 21:05143.
    Szió
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 25. 10:33142.
    Flitterezést , gyöngyözést Dvd-ért, zenékért cserébe?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 24. 14:07141.
    Hello.
    Szegeden tudtok hastánc tanfolyamot? Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 23. 12:28140.
    Holnap szerintem megnézzük
    Azizát az Oktogonnál.
    Oda be kell előre jelentkezni?
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 23. 10:59139.
    Sziasztok!
    Én meg a Bnőm már elvégeztünk 1kezdő hastánctanfolyamot de már régóta újrakezdenénk. Most érettségizünk de itt a nyár &lenne időnk járni. Tudnátok segíteni, hogy hova menjünk (belváros v. Zugló, v. 16ker. ) -tapasztalatok alapján- de vmi "olcsóbb hely" kellene, mert ha heti 2x elmegyünk az heti 3ezer kb. -legalábbis amit eddig találtam- ami picit sok. Én Dinah Jamilah, Vivien v. Aziza között gondolkozok.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_133659
    Torolt_felhasznalo_133659
    2005. május 20. 15:57138.
    Szia, ha van lehetőség szívesen átvenném a kazettákat, van lehetőség erre? e mai: vmynonavfreemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792358 (107)
     
  15. 2005. május 18. 21:34137.
    szia m. si!
    sok szerencsét a kazivásárláshoz, + jó táncolást. Ha jutottál valamire irj kiváncsi vagyok hogy tetszenek neked, és hogy boldogulsz. De a többiek is írhatnának a tapasztalatokról engem minden érdekel a hastáncról. . . .
    Írjatok!!!Puszi mindenkinek.
    shila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650929 (135)
     
  16. Torolt_felhasznalo_925293
    Torolt_felhasznalo_925293
    2005. május 18. 18:36136.
    Sziasztok lányok!

    Köszönöm a tasnácsaitokat a ruhakészítéshez!
    puszi nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 18. 17:28135.
    kedves shila!
    nagyon köszönöm a válaszod! holnap megyek is, és megnézem ezeket a kazikat. remélem lehet kapni!
    örömteli táncolást neked!
    m. si
    előzmény:
    shila (134)
     
  18. 2005. május 17. 22:54134.
    Szia m. si!

    Én is nemrég kezdtem tanulni a hastáncot, és sajnos nálunk is csak heti egyszer van óra:( A probléma tehát ugyanaz. De nem egészen!
    Nekem bevált kazettával való gyakorlás és az esetenkénti improvizálás is. Íme néhány kazicim:Egyiptomi hárem hastánc iskola Viktóriával;Hastánc kezdőknek sorozat:1:alapgyakorlatok, 2:csípő, fenék, comb. 3:karok és hasizom.
    (ez a három edzésnek is jó de az alapmozdulatokat is gyakoroltatja)Az egyiptomi viszont a táncot oktatja van benne koreográfia is. Nekem mind a négy tetszett:)))Jó táncolást!
    shila.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650929 (130)
     
  19. 2005. május 17. 13:48133.
    Kedves tarkabarka!
    Úgy látom Szösze megelőzőtt a válaszban :) Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha sajátmagad készítesz ruhát, akkor jelentősen sporólhatsz , ha pl. a gyöngyöket nagy tételben veszed (ez legalább 3EFt) az erre szakosodott boltban , de előre elkészített gyöngy -rojtokat az övre hastáncos -kellékes boltban is kaphatsz( ez azért jó, mert rengeteg ídőt spórólsz!). Nekem is ez hiányzik!Én elkövettem azt a hibát , hogy hosszú szalmagyönyből készítettem gondolván , hogy így gyorsabban haladok a munkával. Nagyon szép lett , mert másképpen törik meg rajta a fény , a hátrány viszont az , hogy elvágja a fonalat hiába volt az nagy szakítószilárdságú bőrvarrócérna!Gondolom igazán tsak damillal müködne. . .
    Nekem összesen 22E Ft került a kosztűm egy 2m hosszú fátyollal és egy szoknyával együtt, ami viszonylag olcsó PES muszlin anyag. Ha azt nézzük , hogy kb. 50 E Ft -nál kezdődik egy egyiptomi show kosztűm (ez az olcsóbb kategoria) akkor egy annál egyedibb , szívednek kedves darab féláron szerintem igencsak megéri, nem?A hagyományos , pénzérmés ruhákra is érvényes a fennt leírt dolgok pl. gyöngyösboltban 50Db-os érmét is lehet olcsóbban kapni, mint darabonként, de az nem is csillingel olyan szépen. . .
    Röviden ennyi . Tsok mindenkinek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925293 (128)
     
  20. Torolt_felhasznalo_519888
    Torolt_felhasznalo_519888
    2005. május 17. 13:22132.
    Meg is van:))) az Egri hastáncosok klubjának honlapján volt.
    sztem kafa.

    Hastáncos aranyszabályok:

    1, Ha gyorsabban mozogsz, akkor a mozdulataidnak kisebbnek kell lenniük.
    2, Nincs olyan "csoda mozdulat", ami szuper táncossá tesz, csak olyan létezik, amelyet minden egyes lépésbe és mozdulatba beleszősz.
    3, Ha nem tudod, hogy mit csinálj(mondjuk elfelejtetted a koreográfiát), akkor FOROGJ!
    4, A biztosítótű a táncos legjobb barátja.
    5, Ha hibát követsz el, köveesd el mégegyszer!(kevésbé feltűnő. . . )
    6, Csak egyszer van lehetőséged arra, hogy első benyomást tegyél. Kövess el mindent, hogy az pozitív legyen.
    7, Olyan legyen az előadásod, hogy a közönség mindig többet(ráadást)akarjon.
    8, Mindegy, hogy mit csinálsz, mert ha 100%-os beleadással csinálod, a közönség el lesz ragadtatva.
    9, A tánc az érzelem a mozgásban.
    10, Ha egy táncos nagyon jó, akkor büszkén sétál fel a színpadra, amelyet körbejár, hogy üdvözölhesse a közönséget. Ha egy táncos nagyon-nagyon jó, akkor ezt KÉTSZER fogja megtenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_519888
    Torolt_felhasznalo_519888
    2005. május 17. 13:20131.
    Cijjasztok!

    Nekem is virul a fejem, hogy indult ez a fórum, már régóta keresek normális hastáncos fórumot. . . amit azért elég nehéz találni.
    Én most nagyon izgulok(na jó annyira azért nem), mert hétvégén megyek versenyre. és hát. . . már több mint egy hónapja nem járok tanárhoz. . nincs rá pénzem. . . . (melóhelyváltás), és most meg beneveztem erre. . . . megbolondultam szerintem:DDDD
    De hát mindegy, mostmár csak arra kéne törekednem hogy a maximumot nyújtsam. Egy és negyed éve járok táncolni. . . vagy lehet hogy már másfél?? nem tom.
    Ti voltatok már versenyeken? Ezt persze főleg a nem teljesen kezdőktől kérdeztem. . . Ha van kedvetek meséljétek el a történetét:)
    Legalább azzal is jobb lesz a lelkivilágom, meg hát vannak ilyen tuti tippek, asszem. Az egyik oldalon olvastam valami tíz szabályt. . . na majd mindjárt kikeresem:)
    Puszi Nektek Táncoslányok:)
    Dzsazira
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 16. 11:49130.
    sziasztok!
    nagyon örülök, h indult ez a fórum.
    én eddig 5 alkalommal voltam hastáncon. sajnos a heti 1 alkalom kevés. gyakorolnom kéne, mert iszonyú merev vagyok. ehhez jó lenne 1 vagy 2 kazetta címe. végigolvastam a fórumot, de nem találtam címeket. kérlek benneteket írjátok meg melyek azok a kazetták amiket egy kezdőnek érdemes megvennie.
    igazból a mozdulatokat szeretném itthon tökéletesíteni, h amikor megyek órára csak arra kelljen figyelnem, h milyen új mozdulatot tanulunk. tehát az lenne a lényeg, h a kazin el is mondják amit csinálni kell. köszönöm előre is!
    m. si
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_628376
    Torolt_felhasznalo_628376
    2005. május 15. 20:24129.
    Szia Ankith!

    Új vagyok a fóruban, de a ruhámat én is (ahogy a csoportomban majdnem mindenki) magam készítettem.
    Nincs különösebb trükkje, némi varrni tudás, kézügyesség és türelem kérdése. Érdemes mérlegelni, mennyit tudsz így megspórolni és érdemes-e. Az ár függ attól, mennyi az anyagszükséglet (pl. húzott, körloknis szoknyának sokkal több anyag kell, mint egy egyenes vonalunak), az alapanyagokat milyen áron tudod beszerezni (én drágán 18-20 Ft érménként. . . . A Netet böngészve: Pesten jóval olcsóbban jutsz hozzá).
    Ha nem tudsz varrni és az öved, szoknyád megvarrásához, a melltartó bevonásához varrónőre van szükséged, gondold át az anyag + varratás olcsóbb-e mintha készen vennéd.
    Jól át kell gondolni a díszitéshez szükséges gyöngyből, flitterből kb. mennyi kell, mert nem biztos, hogy később uo. árnyalatot találsz. Én legalábbis így jártam.
    Talán érdemes, ha olyan (egy v több) szinű övet és melltartót csinálsz, amihez többféle, szinben illő, szoknyát , nadrágot is felvehetsz.
    Ha mégis a készítés mellett döntesz, előbb tervezd meg papíron, lehetőleg 1:1 arányban (a mintát kivághatod öntapadós papírból, segít a pontos elhelyezésnél, előrajzolásnál, és változtathatod is mielőtt véglegesítenéd).
    Egyébként a Neten találsz -angol nyelvű- útmutatót, mind a szabáshoz, az őv készítéshez, melltartó benvonásához, flitterezéshez stb. Jól, leolvashatóan illusztrálják képekkel is az elkészítés menetét.
    (Mire megcsinálod az első ruhád, kitapasztalod, mit, hogyan és sorra jönnek az újabb tervek, ötletek. )
    Most csak ennyi, jó varrogatást, ha neki állsz!
    szösze
    előzmény:
    Ankith (127)
     
  24. Torolt_felhasznalo_925293
    Torolt_felhasznalo_925293
    2005. május 14. 13:43128.
    Szia Ankith!

    én már jó ideje táncolok ugyan , de még soha nem készítettem magamnak saját kösztümöt, jó lenne, ha tudnál adni egy-két tanácsot, trükköt, mert nem mindig találok az elképzelésemnek megfelelőt , és a pénztárcámnak is elég megterhelő a folytonos vásárlás. . . előre is köszi
    előzmény:
    Ankith (127)
     
  25. 2005. május 14. 12:32127.
    Hello minden bellidencőrnek!
    Ténleg szupi , hogy van fórum eme szép témában , igyhát regisztáltattam magam gyorssan. . .
    Rögtön lenne pár kérdésem hátha tudtok benne segíteni.
    -Tudtok -e du. fél hét környékén induló hastánc tanfolyamot Budapesten ami a 2es metro vonalátol nincs messze. Az örs fele dolgozom 6-ig . Lehetőleg Tia tanítványhoz szeretnék elmenni.
    -vannak hastánc zenéim is , kénének is. Netán érdekel valakit.
    -Tanulás szempontjából milyen Dvd-videókat ajánlotok amik ténleg jók!Hol szerezhetem be őket a legkedvezőbb áron?
    ja még annyit , hogy nem most kezdtem, és saját kosztűmöt is készítettem ezért ha bárkinek tanács kénne ez ügyben megpróbálhatok segíteni. Nincs jobb érzés egy sajátkészítésű , egyedi costume-ben csillogni-villogni ezt tapasztalatból mondom:)
    na mára ennyi, legyen mindannyiótoknak egy gyönyörű napja
    Ankith
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top