Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre sütemények

zsanna20
Létrehozva: 2005. február 27. 15:21
Sziasztok!

A tesóm esküvőjére mi készítjük takarékosságból a sütiket.
Ha valaki tud olyan sütit, ami alkalmas esküvőre, felszeletelve is jól mutat, az légyszi ossza meg velem. Jó lenne olyan is, amit meg lehet csinálni előtte egy pár nappal.
Előre is köszi!
  1. 2005. június 15. 08:5976.
    Szia hszi!

    Köszi, a "boldog" készülődés megvan. :)

    Tegnap nem említettem, de én ezt a topicot már az elejétől a végéig elolvastam, ki is gyűjtöttem a szimpatikus sütirecepteket.

    Tehát arról, hogy hányféle süti legyen, már van valamennyi fogalmam, de a MENNYISÉG?! Fogalmam sincs.

    Igen, én is úgy sejtettem, hogy itt városon már nem szokás a torta. Tehát akkor anélkül kell megpróbálnom meghatározni a mennyiséget.

    Köszi mégegyszer a segítséget!
    előzmény:
    hszi (74)
     
  2. 2005. június 14. 22:2375.
    Én nem készülök esküvőre, de nagyon köszi a jobbnál jobb receptket. Elmentem őket, előbb utóbb nekem is férjhez megy a lányom (11 éves)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 14. 20:3974.
    Szia! Először is boldog készülődést kívánok!
    Szerintem városon nem valószínű, hogy tortát visznek. Vidéken igen, de városon nem. Nagyon sok jó ötletet találsz itt, írtak már sokan. 6-8 féle édes sütemény biztosan kel, hogy mindenkinek legyen kedvére való. Ezenkívül pedig 2-3 féle sós is kellene. (pogácsa, tallér, rudacska stb)Azt javaslom olvasd végig a topicot, nagyon hasznos lesz. :-))
    előzmény:
    arva23 (73)
     
  4. 2005. június 14. 12:2273.
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek.

    Két hónap múlva lesz az esküvőnk, kb. 80-90 fős násznéppel.
    Mivel nem vagyok jártas esküvőszervezésben, ezért szeretném, ha adnátok tanácsot, hogy ti hány féle, és mennyi süteményt sütnétek/vennétek.

    Nem tudom, hogy a násznép fog-e tortát hozni vagy sem, mert nem tudom, hogy ez mennyire szokás itt városon (hiszen a házasságkötő terembe jönnek először, így nem praktikus ott tortával a kezükben álldogálni). Tehát ez méginkább megnehezíti a dolgomat.

    Mindenkinek köszönöm a tanácsot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 19. 07:5472.
    De kis rendes vagy, hogy igy besegítesz az esküvői szervezésben. Bizony nem kis meló mindent összeszervezni. Nem irigyellek. Én tavaly csináltam végig (mint szülő).
    Nagyon sok finomságot lehet itt olvasni.
    Nálunk kb. 8 féle süti volt, s aminek igazán nagy sikere volt az a különböző töltelékű rétes.
    Ami miatt könnyű az az napi sütése, hogy előre el lehet készíteni, és ha már a család süti biztos bevállalja valaki, hogy meleg rétes legyen.
    Mi egyébként egy szervízpartyval csináltattuk, és nem jött ki többe mintha mindent bevásároltam volna a süteményekhez és megsüttettem volna valakivel, legyen az családon belül is. Ha oda viszed a hozzávalókat a maradékot ugy sem hozod vissza és szerintem igy sokkal többe van. Persze ezt mindenki másképp gondolja.

    Mikor lesz a nagy esemény. Közel 40 fokhoz nem biztos, hogy meg lehet sütni azt a sütit amit szeretnétek.
    előzmény:
    zsanna20 (42)
     
  6. Torolt_felhasznalo_737735
    Torolt_felhasznalo_737735
    2005. Április 18. 22:2571.
    Én is keresném a "Mandula" (ha jól tudom a nevét) receptjét. Kérném, ha valaki ismeri írja meg! Márticica kereste még februárban. Köszönöm előre is. ( Formában kell sütni, kakaós a tészta, kettőt kell összeragasztani zöld krémmel. )
    előzmény:
    rebusbaba (37)
     
  7. 2005. március 18. 06:3970.
    Köszönöm szépen, hogy leírtad. Tényleg rémlik valami, még régen kaptam a receptet, valami Diplomata sütemény név rémlik róla. De azért köszönöm szépen, ezt is ki fogom írni innen.
    Nagyon tetszik a tarka kifli is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975856 (63)
     
  8. 2005. március 17. 21:2769.
    Most már tényleg van miből választani sütit!
    Az egyik finomabb, mint a másik. A családban mindenkinek
    más ízlik. Ez persze nem baj, mert nem mindenki azt falja fel, amit szeretek. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 17. 15:2568.
    Jujjj, de jó receptek jonnek sorra!

    Nincs annyi hétvége, mint jó suti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_356297
    Torolt_felhasznalo_356297
    2005. március 17. 05:1467.
    Köszi! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975856 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_975856
    Torolt_felhasznalo_975856
    2005. március 16. 23:2866.
    JUHTÚRÓS SÓS SÜTEMÉNY „GOMBÓC FORMÁBAN”

    Kevés tejet kis cukorral meglangyositunk és 1 zacskó száraz élesztöt teszünk bele, felfuttatjuk.
    50 dkg liszt 25 dkg Rama margarin, 2 tojás sárgája 15 dkg juhtúró, kiskanál só. Összegyúrjuk, sima rugalmas tésztává, 1 órát pihentetjük. Diónyi darabokat tépünk ki belöle és összegömbölygetjük. Kizsirozott tepsiben nem túl közel rakjuk egymáshoz mert megnönek.
    Tetejüket tojásfehérjével megkenjük megszórhatjuk sajttal, köménymaggal, szezámmaggal stb. Erös lángon szép világosra sütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_356297 (50)
     
  12. Torolt_felhasznalo_975856
    Torolt_felhasznalo_975856
    2005. március 16. 21:4965.
    TARKA KIFLI

    1 cs. élesztö
    3 dl langyos tej
    2 ek cukor
    2 egész tojás
    2 dl olaj
    1 mokkáskanál só
    70 dkg liszt

    Összekeverjük kissé kidolgozzuk.
    Az egészböl 1negyednyit kiveszünk abba 2 evökanál kakaót beledolgozunk.
    A fehér tészta részböl is 3 cipót készitünk, meg a kakaós részböl is, igy 3-3 cipóba elkészitve fél órát pihentetjük.
    1 fehér cipót kerekre kinyújtunk. Utána 1 kakaós cipót ugyanakkorára nyújtunk és a kettöt egymástetejére helyezzük. Igy alul egy vastagabb fehértésztát kapunk tetején meg egy vékonyabb csokistészta. Kettöt együtt elnyolcadoljuk és kis kiflicskéknek feltekerjük.
    Kelttészta módján kisütjük.
    Elkészitünk egy cukorszirupot amibe kisülés után még melegen beleforgatjuk. Ezáltal csillógó villógó kis kiflicskéket látunk visszamosolyogni a tányérról melyek mintha csokis töltelékkel lennének megtöltve.
    Cukorszirup: 2 dl víz 4dl cukrot összefözni.
    Többi cipót is ugyanigy elkészitjük.
    Nagyon finom és mutatós.
    (Babgulyás mellé a heti étrendbe is befogható. )
    előzmény:
    zsanna20 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_975856
    Torolt_felhasznalo_975856
    2005. március 16. 21:2464.
    Beirok ide még egy vendégáró kiflit. Finom és mutatós.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_975856
    Torolt_felhasznalo_975856
    2005. március 16. 21:2063.
    IBOLYA SZELET

    Két kakaós lapot sütünk az alábbi hozzávalókból:
    45 dkg liszt
    1 egész tojás
    15 dkg cukor
    1 evökanál kakaópor
    1cs. sütöpor
    5 dkg margarin
    7-8 evökanál tejjel összeállitjuk
    Két felé osztjuk, 2 lapot sütünk belöle. Ezt napokkal elöbb is kisüthetjük.

    4 tojásból a szokásos módon piskótát sütünk

    Krém: Fél liter tejbe 3 evökanál lisztet összefözünk ha kihült összekeverjük az elöre kikevert
    20 dkg cukrot 25 dkg Ráma margarinnal.

    Lapot megkenjük a krém felével, rátesszük a piskótát, majd ismét a kakaós lapot.

    Csokimázt teszünk a tetejére.
    Puhulnia kell. 2-3 nap mulva amikor igazán puha akkor nagyon finom.
    előzmény:
    maci6609 (61)
     
  15. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2005. március 16. 20:3862.
    köszi szépen :)
    előzmény:
    pocmar (48)
     
  16. 2005. március 16. 20:3161.
    És hogy készül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975856 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_975856
    Torolt_felhasznalo_975856
    2005. március 16. 20:2960.
    Lehetséges, hogy ismered, csak más néven szerepel ez is felétek, ugyanis ezt már sok néven láttam. Pl. süteményeskönyvben ilyen néven még soha nem találtam meg, amikor pontositani akartam többször a leirt receptemet.
    előzmény:
    maci6609 (59)
     
  18. 2005. március 16. 09:0859.
    Légyszi elküldeni nekem az Ibolya szelet receptjét. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975856 (34)
     
  19. 2005. március 15. 20:4758.
    Ma egy igénytelen sütit írok le.

    Kakaós-karamelles süti
    TÉSZTA
    50dkg liszt / fele-fele arányban sima és finomliszt/
    20dkg vaj vagy margarin
    15 dkg porcukor
    2 egész tojás
    1 sütőpor/ + egy csipet szóda bikarbóna/
    2 evőkanák kakaó
    A hozzávalókat 1, 5 dl tejfellel összegyúrjuk. Ha a tészta nem elég puha, tejet adhatunk hozzá. Ebből 4 lapot sütünk.

    KRÉM

    8 evőkanál kristálycukrot megpirítunk, felöntjük fél liter erős feketekávéval. Utána 3 dl tejben 2 csomag Pudingport /Aranka/ és 3 evőkanál finomlisztet elkevetünk és összefőzzük a karamellel. 2 evőkanál kakaót is tehetünk ebbe a főzetbe.
    Kikeverünk 25 dkg margarint és 12, 5 dkg vajat, 2 vaníliáscukrot. Végül összevegyítjük a vajaskrémet a karamellással és megtöltjük a lapokat.
    1 nap és egy éjszaka alatt puhul meg a süti. Szóval töltve állni hagyjuk 36 órát. Csokimázzal lehet befedni.

    Ezt a sütit a mami pénteken sütés közben találta ki. Eredetileg nanukszeletet akart készíteni, de átkreálta sikeresen ilyenné. Ki lehet próbálni, finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_356297
    Torolt_felhasznalo_356297
    2005. március 14. 18:4057.
    Hmmmm, nem hangzik rosszul! Köszönöm:)
    előzmény:
    Andi80@ (55)
     
  21. Torolt_felhasznalo_772800
    Torolt_felhasznalo_772800
    2005. március 14. 16:5156.

    KÓKUSZOS ÁLOM

    20 dkg margarin, 1, 5 dl cukor, 1 tk. vaniliáscukor, 2, 5 dl kókuszreszelék, 1tk. szalalkali, 5 dl liszt

    Hozzávalókat összedolgozzuk, majd kifli, kagyló stb formába töltjük, de lehet úgy is hogy csak golyókat formálunk belőle. Ha nem formában sül, sütőpapírral bélelt sütőlemezen süssük. Csokimázzal lehet díszíteni.
    Sokáig eláll, dobozba téve. /Egy alma szeletet teszünk a dobozba/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. március 14. 16:0555.
    Sós perec
    Hozzávalók :
    1 kg liszt, 14 dkg Rama margarin, 2 dkg só, 3 dkg élesztő, 5 dl tej
    Elkészités :
    A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk a sót, az élesztőt, a tejet és összegyúrjuk a tésztát. Ezután nudlikat vágunk belőle, amiből perecet formálunk. A pereceket zsiradékkal kikent sütőlapra rakjuk, majd fél órán át pihentetjük a tésztát. Ezután előmelegitett sütőben megsütjük. Ha sós variációt készitünk az eljárás a következő : Amig sül, 5 dkg sót, 3 dkg lisztet fél dl vizben jól elkeverünk. amikor a perecek már majdnem /kb. 90 %-ban/ megsültek, megspricceljük a sós keverékkel és befejezzük a sütést. A tejfeles variáció esetében a teljesen megsült pereceket még forrón átkenjük tejfellel és hagyjuk megszáradni. Ez esetben a kicsapodó fehérje védőréteget képez és nehezebben szárad ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_356297 (50)
     
  23. Torolt_felhasznalo_432105
    Torolt_felhasznalo_432105
    2005. március 13. 10:3354.
    Hmmmmmmmmm, összefolyik a nyál a számban.
    Isteni finomak lehetnek, kár, hogy én nem tudok sütni.

    Perfect Dream
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 12. 19:4553.
    Újabb recept, most vajas krém nélküli.

    Zoli sütije

    2 piskótalapot sütünk a megszokott módon.

    Középső lap: Habosra keverünk 9 tojást 27 dkg kristálycukorral. Hozzáadunk 27 dkg simalisztet egy kevés sütőporral. A masszát kettévesszük. Az egyik felét zsirozott, lisztezett pléhre öntjük és belehelyezünk egy pohárnyi sárgabarackkompótot. Erre öntjük a tészta másik felét, amit 2 evőkanál kakaóval izesitünk. . Megsütjük. Előmelegitett sütőben először magas lángon, majd csökkentjük a hőt.

    Öntet: A kompót levéhez annyi vizet adunk, hogy 4 dl folyadékot kapjunk, melyből 20 dkg kristálycukorral szörpöt készitünk. Rummal és citrommal izesitjük.

    Az alsó piskótalapot vékonyan megkenjük barackizzel, ráhelyezzük a vastag, barackos lapot. Ezt fokozatosan átitatjuk a szörppel. Erre helyezzük a másik lapot, amit ismét barackizzel megkenhetünk. Persze a lekváros oldal a barackos lapra kerüljön. A lapokat ajánlatos lenyomatni / akár lexikonnal/. Néhány óra elteltével csokimázzal bevonjuk.

    Nálunk minden lakodalomban megtalálható ez a süti. Húsztojásos néven ismerős még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. március 11. 08:4452.
    Sziasztok!
    Íme egy sós recept! Nagyon finom és több napig is jó. Nem lesz kemény!Amikor kihült én zacsiba tettem.

    Sajtos kockák (finom, kiadós)
    Hozzávalók:

    450 g liszt
    180 g vaj
    kellö só
    tejfel
    1 tojás
    reszelt sajt (minimális)

    A tojás és a sajt kivételével összegyúrjuk, annyi tejfelt adunk hozzá, amennyit felvesz, hogy lágy tésztát kapjunk. Keksz vékonyságúra nyújtjuk, megkenjük tojással és megszórjuk finomra reszelt sajttal, majd rádlival (derelyeszaggató) kis négyzeteket vágunk belöle.
    Elömelegített sütöben 200 fokon sütjük, hamar meglesz.

    Megjegyzés: ezt az Anyukám receptfüzetéböl írtam ki és csináltam meg. Ha tudtam volna, hogy ilyen egyszerü, már rég megcsináltam volna. Kezdö háziasszonyoknak ajánlom különösen, mert nem lehet eltolni. Liszt, tojás és zsíradék, ez mindenkinek akad otthon, bármikor össze lehet állítani, mindenki szereti az ilyesmit. Minél vékonyabbra nyújtjátok, annál ropogósabb lesz. Kis párnácskák lesznek belölük.
    A sóra ügyeljetek, mert bizony elég sok kell bele, ha mégis sótlan, meg lehet sózni a tojással való megkenés után.
    Én légkeverösön sütöttem 170 fokon 10 percig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top