Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alternatív egyházi esküvő

Torolt_felhasznalo_239371
Torolt_felhasznalo_239371
Létrehozva: 2005. február 20. 19:02
Sziasztok!

Egyszer indítottam már hasonló témában topic-ot, de most nem találom, viszont aktuálissá vált a dolog :).
Én szeretnék egyházi esküvőt, de - nem akarok vele senkit megbántani - azok nélkül a számomra üres és felesleges rituálék nélkül, amelyek egy ilyen szertartáson lezajlanak. Azt gondolom, hogy az az én napom, rólam kell, hogy szóljon, és ha idegennek érzem a szövegeket, biztosan tudom, hogy amit meg kell ígérnem, nem fogom tartani, akkor fölösleges is. Szóval én egy olyan szertartásra gondoltam, ahol azt a néhány gondolatot, amit a párommal megfogalmazunk, elmondja a pap, és áldást kér a házasságra, egészséget a leendő gyermekeknek, stb. Én hiszek, félreértés ne essék, csak a külsőségben nem. Szeretnék olyan egyházi esküvőt, ahol csak azokat a dolgokat ígértetik meg velem, amelyeket én tényleg komolyan gondolok, és őszintén ígérhetek.
A kérdés tehát: Mi ennek a módja, van-e olyan pap, aki hajlandó ilyen "alternatív" módon összeadni minket, van-e valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Minden választ előre is köszönök, és tényleg nem akartam megbántani senkit, aki másképp értelmezi a vallást. Nem is vallási vitát szeretnék kirobbantani, csak tájékozódom, van-e ilyen lehetőség.
  1. Torolt_felhasznalo_926904
    Torolt_felhasznalo_926904
    2006. július 4. 14:5881.

    Sziasztok!

     

    Esküvői sminkelést vállalok kedvező áron, kérésre fotókat is küldök.

    Üdv,

    Szalai Anita 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. Április 23. 10:1380.
    Köszönöm, köszönöm és harmadszor is köszönöm.*************
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (79)
    2006-04-23  09:35
  3. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2006. Április 23. 09:3579.

                

           

    Happy Birthday To

    You          

    előzmény:
    L-é-n-a (2)
    2005-02-20  19:19
  4. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2005. október 25. 09:3878.

    Ne haragudj, nem értelek. Ha nem hiszel a külsőségekben akkor miért akarsz templomi esküvőt? Ha templomi esküvőt akarsz, mert vallásos vagy, miért nem akarod elfogadni azt amit a vallás előír? Ráadásúl mi is az amit nem szeretnél betartani? ... és miért...?... és akkor miért is akartok összeházasodni...? Ha templomi esküvőt akarsz mert azt akarod, hogy a meghívottak lássák a nagy pompát a hatalmas ünnepélyességet... akkor mit zavar mi a szöveg...? vagy minek írtad a topicot...?

    Persze a magánvéleményem, hogy bizonyára találsz olyan papot aki kellő mennyiségű pénzért olyan esküvőt rittyent amilyet csak akarsz..... No nekem pont ez a bajom az egyházzal....  "...eladó az egész világ..."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239371 (1)
    2005-02-20  19:02
  5. Torolt_felhasznalo_284517
    Torolt_felhasznalo_284517
    2005. október 25. 07:2277.

    Esküvő Szent István fogadalmi kápolnájában!

    I. István fogadalmi kápolnájának falai méltó helyszínt nyújtanak mindazon házasulandó pároknak, akik szerelmükre Isten áldását kérik és házastársi esküvésüket az Ő nevében kívánják megkötni.

    http://www.istentisztelet.net

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top