Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétfőtől 90 napos diéta

Torolt_felhasznalo_361010
Torolt_felhasznalo_361010
Létrehozva: 2005. február 17. 08:23
Sziasztok!
Tegnap megmértem magam centivel és majdnem rosszul lettem, úgyhogy most elhatároztam, ha a fene fenét eszik is, akkor is belekezdek hétfőtől a 90 naposba és végig is csinálom...
Nálam nehezítő tényező, hogy párom nem tud/akar fogyózni következésképp esténként a fél disznyót lenyomja a torkán, én meg nézem....:(( Ez már állatkínzás... Szóval jó lenne ha valaki lenne még, akivel támogathatjuk egymást lelkileg:-))
Velem tart valaki??
  1. 2005. február 22. 14:4351.
    Jaj, de jó, akkor ilyet főzhet máskor is, ha keményítő nap van, feltéve hogy neked is ízlett. :-)
    Hát igen nem igazán lehet piheni egy nap alatt, de ezért ki lehet bírni, vagyis remélem, mert még 3 évem van így ezen kívül és hát Miskolcra járok ami az utazás miatt még nehezebb.
    Tudom, én egész életemben (3 éves koromtól) sportoltam, így nem is tudok mozgás nélkül fogyni. Csak elkezdeni nehéz, utána már megy magától. Nekem az a Károly körúti Astoria van egyébként közel, ahol vannak reggel órák, de nem minden nap, na csütörtök reggel kemény leszek és megyek, vagy nem. Holnap színházba megyünk, így gondolom jó későn kerülünk ágyba, na kitartás, nem nyöszörög. :-))
    Jól laktál az ebéddel, annyit csináltál, hogy jut vacsira is?
    előzmény:
    kiwi79 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 14:1350.
    Képzeld, hívott a Drága és azt mondta hogy nagyon fincsa volt az ebéd:-)))))
    Pedig ha láttad volna tegnap hogy húzta a száját!!!
    Én a belváros szélén lakok (VI. ker) és szerintem nem járnék el én sem, ha messzebb lenne az edzőterem. . .
    Neked mindenesetre elég sűrű a programod, nekem is volt két évem, amikor minden szombaton suli volt és marhára utáltam már a végére:(
    Az egynapos hétvége nem pihentető. . .
    Hát remélem azért tényleg sikerül lemenned, szerintem ha néhányszor lemész, akkor már "hozzászoksz" és utána már hiányozna a mozgás:-))
    Én szerencsére (?) hétvégén sem tudok fél nyolcnál tovább aludni, úgyhogy így nekem jó a 8as edzés:-))
    Viszont a hétköznapi 7óra. . . Hát nem tudom hogy fogom kivitelezni:-))
    előzmény:
    duckylion (49)
     
  3. 2005. február 22. 13:1649.
    Ügyi vagy, hogy megcsináltad, remélem tényleg megeszi a párod, bár szerintem biztos nagyon fincsi lett. Én most voltam lent ebédelni és krumplipürét ettem párolt kukoricával, fincsi volt és most jól is laktam. Húúú, mákos tésztát én is szívesen ennék, de azt hiszem most marad a paradicsomos tészta. És este süti, bár nem vagyok egy nagy sütis, de azért most azt hiszem jól fog esni.

    Az edzőterem nekem sincs messzebb 50 méternél, és több is van viszonylag közel, mert a belvárosban lakok, de nincs erőm felkelni. Pffúj, lusta vagyok, de nagyon. Szombaton meg sajnos suliban vagyok egész nap, mire haza érek este 9-10, így a hétvége is kilőve, mert vasárnap meg örülők, ha nem kell csinálnom semmit, ami persze közel sem igaz.
    Na, mindegy összeszedem magam és csütörtökön megpróbálok edzeni menni, szerdán és pénteken reggel német órám van, így azok a napok reggel kihúzva.
    előzmény:
    kiwi79 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 12:2948.
    Edzeni úgy járok, hogy szombaton reggel 8-ra. Szeretnék még egy alkalmat beiktatni, de az nekem is tuti reggel lesz, valszeg 7kor, mert du. már általában sok a program, mindig közbejönne valami. .
    Mondjuk nekem szerencse, hogy a háztól 10 méterre van az edzőterem, tehát nem kell messzire mennem. . .
    előzmény:
    duckylion (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 12:1847.
    Szia!
    Igen, megcsináltam a karfiolt, egy kis sovány tejföllel meg zsírszegény sajttal dobtam fel, hogy legyen íze is. .
    Párom is ezt kapta ebédre, remélem nem vágja a falhoz:-))
    Neki csak az az igazi kaja, amiben hús is van:(
    Holnap tésztanap! Asszem spagettit csinálok, páromnak húsosan, nekem meg anélkül. . . Bár én asszem egy jó kis diós v. mákostésztával is tökéletesen ellennék:-)))
    előzmény:
    duckylion (46)
     
  6. 2005. február 22. 10:0546.
    Hova jársz egyébként edzeni? Én se nagyon találok időpontot az edzésre, vagyis csak reggel munka előtt tudnék menni, de olyankor meg nem sok kedvem van felkelni korábban. Pedig rá kell venni magam, a bemlapomon levő képet nézegettem biztatásnak, újra olyan szeretnék lenni, mint azon :-).

    előzmény:
    kiwi79 (43)
     
  7. 2005. február 22. 10:0245.
    Szia!

    Én vagyok!

    Nekem sajnos nem maradt ki a vacsi, sőt egy kicsit rosszalkodtam is, mert nem sajtot, hanem tonhal konzervet ettem paradicsommal. Mára meg megint nem főztem semmit, így kénytelen leszek a benti étterem kínálatára hagyatkozni.
    Neked mi lesz ma az ebéded, megfőzted még olyan későn a mai ebédet?

    Ja a reggelim viszont megint egy banán és egy narancsot volt, ezt azt hiszem nem lesz olyan nehéz tartani, mármint a gyümölcsös délelőttöket.
    előzmény:
    kiwi79 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 08:1144.
    Szép Jó Reggelt!
    Van itt valaki??
    Tegnapi első napomat szerencsésen és meglepően jól túléltem:-))))
    A vacsi viszont kimaradt, mert fél kilenckor értem haza és már nem volt se kedvem enni, se étvágyam. . . Most még itt figyel a reggeli körtém meg kiwim:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 21. 13:2543.
    Hát én max. azt tudnám csinálni, hogy az én munkahelyemről viszek neki másnapra kaját. Nálunk nincs bent kajálda, kénytelen vinni. . .
    Én most hetente 1x járok le cardioedzésre, ezt kellene majd növelni heti minima 2x alkalomra, csak nehezen találok időpontot. . .

    A szaunát sajna nem bírom, fulladok tőle:(

    Én is megkajoltam, nem mondom hogy éhes maradtam, de tele se lett a pocakom teljesen. . . Reménykedek, hogy hamar összeszűkül a gyomrom.
    előzmény:
    duckylion (42)
     
  10. 2005. február 21. 13:0442.
    Igen szerintem is belefér ennyi én is, lehet hogy egy kis tejjel feldobom holnap a krumplim. :-) Nekem szerencsére nem kell főznöm a Drágára, mert a munkahelyén megoldja, estére meg vállalta, hogy koplal velem vagy eszik egy kis gyümit joghurttal.
    Én este megyek tornázni és szaunázni, te hogy állsz a mozgással?

    Ja, megebédeltem, és nem laktam jól, de hát majd összeszűkül a gyomrom. . . . remélem.
    előzmény:
    kiwi79 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 21. 12:0141.
    Én is valami ilyen sajtos, tejfölös karfiolra gondoltam. Megnéztem, végülis azt írja a diéta leírása, hogy csak ezen a napon lehet tejet, sajtot (vagyis tejterméket?) enni. . Szóval szerintem ha sovány tejföllel, meg nem zsíros sajttal és kevéssel csinálom, akkor annyira nem gáz, nem??
    Az a gond, hogy ugye a páromnak is kell valamit enni adjak, na most ő meg az ilyen ultradiétás izéket nem eszi meg, ezért két választásom van: vagy kétfelé főzök, vagy megpróbálok úgy diétásat főzni hogy ő is megegye. . .
    előzmény:
    duckylion (40)
     
  12. 2005. február 21. 11:1140.
    Hát karfiolra nem sok tippem van, ami megfelelne minden szempontból a kúra előírásainak, mert én egy kis sajttal vagy tejföllel szeretem minden formában feldobni a karfiolt. Van egy brokkolis étel, amit szoktam néha csinálni én nagyon szeretem, esetleg azt megpróbálhatod karfiollal, végül is hasonlóak. A puhára főzöd a karfiolt, kevés hagymán (vagy sokon ha úgy szereted) megpirítasz egy két fejgombát, majd mikor már az összes lé elpárolgott róla hozzárakod a puhára főt karfiolt. Én ilyenkor szoktam hozzá önteni egy pici tejszínt, ez nem tudom belefér-e a keményítő napba, attól tartok, hogy nem de szerintem egy pici borssal, rozmaringgal fűszerezve már így is fincsi lenne.
    Én egyébként krumplit fogok enni zöldborsóval és esetleg brokkolival. Ezeket mind nagyon szeretem :-)
    előzmény:
    kiwi79 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 21. 10:5239.
    Hát én éppen eszek húst, de nem a kedvencem, akár egy hónapig is elvagyok nélküle. . .
    Na jó, akkor megpróbálom este megállni a gyümizést. . Bár lehet hogy nem is lesz időm ilyesmire gondolni, mert lakóközgyülésünk lesz, az meg úgyis hosszú, tehát elveszi az este nagy részét.
    Holnapra meg karfiolt csinálok, csak még ki kell találnom, hogy hogyan.
    Nincs ötleted?
    előzmény:
    duckylion (38)
     
  14. 2005. február 21. 10:0038.
    Szia!
    Itt vagyok én is, én egy banánt (csak egy picit) és egy narancsot ettem.
    Az ebéd sajt és alma lesz é hát akkor a vacsi is. Főzni sajnos nem volt időm.
    Szerintem ma nem szabad enni pluszban gyümölcsöt, inkább egyél több salátát az esti húsihoz az majd eltelít. Mondjuk nekem most, így az alma lesz a saláta helyettesítő, de remélem ez azért belefér. Nekem a leves az egy kockából főzött zöldség leves lesz. Én nem eszek húst, így nekem a protein napok a legrázósabbak, de megoldom sajttal és hallal, és a húsleves helyett így vagy esetleg halászlét fogok főzni ugyan így kockából.
    előzmény:
    kiwi79 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 21. 09:4437.
    Sziasztok!
    Na, itt a hétfő, a reggel 1 körte+1 mandarinomon túl is vagyok, meg iszom az üres teát. . .
    Ebédre csináltam alulfóliás csirrrrkecombot. Azért szerintem jól fog esni utána az a kis leveske. . .
    Estére marad ugye ugyanez.

    Egy kérdés: este ha éhes vagyok, akkor gyümit azt azért lehet enni????
    Mármint vacsi után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 18. 14:1336.
    Szia!
    Én itt vagyok, de még csak hétfőn kezdem majd, most recipéket nézegettem:-))
    Csak így tovább, előre!:-)) Hétfőtől csatlakozok!
    Kitartást a vasárnapi gyüminapra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. február 18. 13:5935.
    Itt van még valaki? Ma van a keményítő napunk, zöldborsó-főzeléket ebédeltünk, volt benne krumpli és répa is (meg egy kis tejföl is. . . ). Holnap pedig anyósom házi pizzát csinál. Már bevásároltam a vasárnapi gyümölcsnapra is. . . egyelőre lelkes vagyok, és a hasam mintha máris kisebb lenne. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. február 17. 17:3434.
    Szia!
    Annyira talan nem badarsag az a dieta:) Egyebkent olvasd el a dieta menetet es lathatod, hogy nem kizarolag 1-fele tapanyagot viszel be a szervezetedbe. Mindennap eszel gyumolcsot, 1 szelet kenyeret ehetsz a protein napon is es a kemenyito napon is, nemcsak a szenhidraton. Salatat is ehetsz batran. Hatarozottam elveztem, mert lelemenyesse teszi az embert. En vegigcsinaltam es 11 kg-t fogytam. Igaz, jo lett volna tobbet, de 2-3 honap mulva ujra elkezdem. Egyebkent tornazom hetente 5 alkalommal (Beres Alexandra). Eddig meg sosem sikerult semmi egyeb dietat betartanom, szoval ennek orulok. Na persze az is igaz, hogy ami az egyiknek jo, a masiknak nem feltetlenul az.
    előzmény:
    triny (27)
     
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. február 17. 15:5833.
    Hát, én is csak 10 körül reggeliztem, és délben már éhes voltam. . . Az ebéd: zacskóban sült csirkemell, egy kis sajtot is olvasztottam rá, és saláta fejes káposztából, karalábéból, kígyóuborkából, újhagymából, sárgarépából, házi zöldfűszeres joghurtos öntettel. Már éhes vagyok :-) de vacsoráig csak iszom. :-) Teát.
    előzmény:
    SSszonja (30)
     
  20. 2005. február 17. 13:2432.
    én is ma kezdem újra, de ha jól számolom hétfőn megint a fehérje nap jön, szóval ugyanott tartunk majd. Én ma kivit reggeliztem, ebédre meg halas gyrost csináltam. A mindmegettén tényleg sok jó recept van és tudsz csinálni saját recepttárat is! Holnap már tornázni is akarok, van itthon videókazim, majd arra.
    Mindenkinek sok sikert, majd még benézek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. február 17. 12:1631.
    Bocs ezt az előbbit antoinette-nek írtam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. február 17. 12:1530.
    Én 1 óra múlva megőrülnék olyan éhes lennék ennyi reggelitől. Nem tudom, de én bejövök a munkahelyemre elkezdek pörögni és szinte érzem ahogy égnek el a kalóriák és 1 óra múlva már üres a gyomrom. szal szerintem kell az a jól indító reggeli, mert attól pörög fel az anyagcsere. De lehet h ez csak rám igaz.
    előzmény:
    SSszonja (29)
     
  23. 2005. február 17. 12:0129.
    Szerintem az nem baj ha reggelire péksütit eszel, az estig bőven ledolgozódik. persze nem 3 db csigát kelll benyomni hanem pl 1-et. Én pl mindig kalácsot reggelizem kávéval (2 szeletet) vagy egy csigát és így is simán fogyok ha betartom azt hogy délben valami kisadag kaja, olyan 400 kalória krül, utána kis nasi, pl müzliszelet vagy túró rudi. Délután valami kis 100 kalóriás cucc, pl sárgarépa, gyömölcs, vagy még egy müzliszelet és kora este valami kis lightos kaja, pl szoktam olyat enni h 2 tojás rántottának, persze egész mini vajon. Ezt paradicsommal.

    Egy ilyen étrendről mi a véleményed Triny?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. február 17. 11:3328.
    Én egy almát és egy narancsot reggeliztem. De lehet mandarin, banán, grapefruit, ananász, kivi, illetve nekem van a mélyhűtőben meggy, cseresznye, eper, málna, ribizli.

    Nem tudom, müzli mehet valamelyik napon?

    Triny, én nem vagyok áplálkozástudományi szakértő, de ez a diéta kiegyensúlyozottnak tűnik. A protein napon is van leves, kenyér, saláta, egyedül a gyümölcsnap egyoldalú, de annyi belefér szerintem.
    előzmény:
    *gombi* (24)
     
  25. 2005. február 17. 11:1727.
    Szia *gombi*!
    Azért lett hasmenésed a fehérjenap után, mert ha túl sok fehérjét viszel be a szervezetbe, abból csak annyit hasznosít, amennyire szükséged van, a többi a széklettel távozik, és ez eredményezi a hasmenést!
    Badarságnak tartom azt a diétát, ahol van ún. fehérje-nap, szénhidrát-nap, mindenből kell enni, mindennap, különben felborul a szervezeted egyensúlya. Szénhidrátból nyered az energiádat, ez egyaránt vonatkozik a szellemi ill. a fizikai megterhelésre. Tehát, ha elmész egy fehérje-nap után edzeni/mozogni nem fogod olyan jól bírni, mert nincs elegendő szénhidrát a szervezetben, ami segítene abban, hogy még többet bírj edzeni, ezáltal nem is fog annyi energiát felhasználni a szervezeted. A szénhidrát-nap után pedig az következik, hogy ha túl sok szénhidrát kerül a szervezetbe, akkor nem tudja feldolgozni az összeset (ugyanúgy mint a fehérjénél), és a felesleg átalakul zsírrá. Tehát nem a zsíros kajától hízunk elsősorban (persze attól is), de a sok szénhidrát a bűnös a kialakuló zsírpárnákért.
    előzmény:
    *gombi* (24)
     

Címlap

top