Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétfőtől 90 napos diéta

Torolt_felhasznalo_361010
Torolt_felhasznalo_361010
Létrehozva: 2005. február 17. 08:23
Sziasztok!
Tegnap megmértem magam centivel és majdnem rosszul lettem, úgyhogy most elhatároztam, ha a fene fenét eszik is, akkor is belekezdek hétfőtől a 90 naposba és végig is csinálom...
Nálam nehezítő tényező, hogy párom nem tud/akar fogyózni következésképp esténként a fél disznyót lenyomja a torkán, én meg nézem....:(( Ez már állatkínzás... Szóval jó lenne ha valaki lenne még, akivel támogathatjuk egymást lelkileg:-))
Velem tart valaki??
  1. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 11:1426.
    Hát ma reggelire már én is betoltam egy csokis croassant, szóval a mai nap már kilőve. . .
    Én tuti hétfőn kezdem és igazatok van, hogy sokszor kell majd azt mondani hogy nem kérek valamiből, de nem mindjárt az első gyümölcsnapon, amikor én még könnyen csábulok (az elején mindig) és ráadásul válogatott finomságok látványával kínozna az anyós. :-)
    Szóval nálam biztos a hétfő, mert új hét új élet és tudok előre főzni:-))))
    (főleg ha ma az áramszünet miatt leenged a fagyasztó:((( )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_511608
    Torolt_felhasznalo_511608
    2005. február 17. 10:5925.
    én ma reggel már beépítettem a szervezetembe egy helyes kis kakaóscsigát. csúnya, rossz adri!!!
    ". . . de hétfőtől a sütit és a tésztát is el kell hagyni, és a kakaós tejnek is sajnos annyi. . . " /Emil. RuleZ/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. február 17. 10:5524.
    Sziasztok!

    Én is kedvet kaptam megint hozzá -egyszer két hétig bitam, de a gyüminapok nehezen mentek és a harmadik fehérje napon hasmenésem lett este angolóra közben (elnézést) Aznap abbahygtam, mert elég kellemetlen volt az élmény, és féltem hogy egyszer még kellemetlenebb körülmények közt történik ugyanez. Azóta arról is hallottam, hogy ez a diétával tényleg járhat, mert tisztul a szervezet. Szerintetek?

    Hátha ha egymást biztatjuk, akkor könnyebben megy. . . Mondjuk én ma már reggeliztem:( Ti milyen gyümiket ennétek reggelire így februárban? KB 7-8 kg-ot kéne nekem is leadni. . ráadásul a combomról és a hasamról.

    Mikor legyen tehát a kezdés?
    g
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. február 17. 10:1523.
    Sziasztok!

    Én ma kezdem a párommal együtt, és természetesen tornázunk is mellette. Nem kell nagyon sokat leadnunk, olyan 5-7 kg-t. Kiwi, a 90 nap alatt biztos lesz egy csomó alkalom, amikor azt kell mondanod anyósodnak, anyukádnak vagy bárkinek, hogy bocs, diétázom, ebből most nem kérek. . . . máskor is fog vasárnapra esni a gyümölcsnap. Gyere, csináljuk együtt mától! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. február 17. 10:1322.
    Szia kiwi, én csatlakozom hozzád, szerintem az már mindenképpen jó hogy kitűzted a kezdőnapot. De szerintem se valami külön kúrába kezdj bele, hanem amit Triny javasolt azt próbáld meg. Ezekkel az extra diétákkal az a baj ugyanis, hogy nem fogod kibírni és 2 nap múlva olyan szarul érzed majd magad hogy feladod az egészet.
    Szerintem írjuk be hogy ki mennyit akar fogyni és mindenki tűzze ki, hogy pl 1 kilótól mikorra szabadul meg. Aztá amjd számonkérjük.
    Az én túlsúlyom nem hangzik soknak, de higgyétek el hogy ez a legnehezeb:) Szóval én 57-ről szeretnék 53ra lefogyni, tehát 4 kiló.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. február 17. 10:0221.
    1-0-1 alatt természetesen 0-1 alkalmat értek :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. február 17. 10:0020.
    Szia kiwi!

    Én pont ezt a diétát csinálom, és semmi szenvedés nincs benne. Na jó, a gyümölcsnap egy kicsit húzós, de nem azért, mert éhes vagyok, hanem mert rettenetesen vágyom valami melegebb és szilárdabb kajára.
    De ha van elég fantáziád hozzá, akkor elég változatos kajákat lehet csinálni, és úgy nem egyhangú.
    Amúgy fogytam tőle, eleget. Nem BORZASZTÓAN sokat, de úgy 3 kilót egy hónap alatt. Még hátra van kábé 7 - de szerintem az akkor megy, ha a mostani heti 1-0-1 alkalmonál többször megyek sportolni.

    Sok szerencséd neked is!!! És ha bármiben segíthetek, kérdezz nyugodtan.
    előzmény:
    kiwi79 (16)
     
  8. Torolt_felhasznalo_730539
    Torolt_felhasznalo_730539
    2005. február 17. 09:5219.
    Egyetértek!
    Az én diétám is inkább állandó étrend, amivel nem hízok.
    És ha mozgok, szinte bármit ehetek.
    Mondjuk ismerek olyant, aki halálra koplalj magát, tornázik és egy deka nem megy le róla. De az már orvosi eset.
    előzmény:
    triny (12)
     
  9. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2005. február 17. 09:4818.
    Viszont, akkor szerintem lehet, hogy az lenne a legjobb, ha már most kiszámolnád, hogy milyen napokra szeretnéd, hogy essen a Húsvét, ha esetleg akkor is mentek vendégségbe és enni kell. :))Mert ha akkor is pont gyüminap lesz, akkor talán érdemesebb már most annyival még kitolni a kezdést.
    előzmény:
    kiwi79 (7)
     
  10. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2005. február 17. 09:4617.
    http://www. fogyipatika. hu/csoda. html

    Itt találhatsz nagyon jó fogyikúrákat. Érdemes bekukkantani:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 09:4616.
    Hát én eddig minden fogyókúráról hallottam jót meg rosszat is, illetve valakinek bejött valakinek nem. . .
    Nekem a Norbi nem ment. . . Hátha ez most fog. . .
    Az a baj hogy a mozgás önmagában nem elég, ebben igazat adok Norbinak, csak szükséges a fogyáshoz illetve súlytartáshoz fogyás után. . .
    Szóval úgy gondolom hogy 90 napig már csak kibírom kisebb bűnözésekkel és akkor talán tavaszra már szép új formámban tündökölhetek:-)))))))))
    előzmény:
    skic (15)
     
  12. 2005. február 17. 09:3815.
    ismerem a tipust :) az ilyenek szoktak megsértödni rám:) Viszont pár kollegina csinálta ezt a diétát elég kitartóan, de nem volt valami látványos a fogyásuk. . . vagy olyan volt ami csak ideig-óráig és duplán gyütt vissza :)
    előzmény:
    kiwi79 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 09:3414.
    Hát jobb a békesség alapon inkább nem nála tartanám az első gyümölcsnapot:-))
    Meg hát nem ismered, akkor a gyümölcssaláta mellé, hogy na még egy kis ezt meg azt, háát az igazán nem hizlal, stb. . .
    Egyébként is elég kín lesz, nemhogy úgy, hogy még valaki tukmál közben. . .
    Ő olyan, hogy kb. attól a perctől amikor odaérünk amíg el nem megyünk ötpercenként elmondja, hogy akkor mit együnk. . . :-)))
    Na neeeem, inkább tényleg úgy igazítom hogy ehessek ha odamegyünk. . (főleg hogy szerinte rajtam pont annyi van amennyi kell, tehát nem kéne fogyóznom. . . )
    előzmény:
    skic (13)
     
  14. 2005. február 17. 09:3013.
    :)) anyósodhoz kötöd a diétát? én elöre szólnék neki, hogy nekem gyümisalit csináljon :))
    előzmény:
    kiwi79 (7)
     
  15. 2005. február 17. 09:1612.
    Sziasztok!
    Szomorúan olvasom, hogy csak és kizárólag diétával akartok lefogyni, ahogy Te is írtad Mayer, hogy ősszel megcsináltad, de már vissza is jött. Mit lehet ebből leszűrni??? Hogy a diéta ideig óráig megoldás, de mozgás nélkül visszajönnek a kilók!!! Nem kötekedni akarok, de jó lenne, ha végre rájönne a magyar társadalom, hogy a diéta semmit sem ér mozgás nélkül!
    Járjatok el hetente 2x-3x mozogni, vagy ha nincs más otthon egy video kazira (bár nem tartom a legmegfelelőbb alternatívának), és mellette figyeljetek oda a táplálkozásra, nem kell DIÉTÁZNI, hanem csak mértéket tartani. Délelőtt szénhidrát túlsúly (gyümölcs, zöldség, teljes kiörlésű pékárú, cukormentes műzli), a délutén felé pedig fehérje túlsúly (sovány húsok, köretként sok zöldség, rizs, saláta), ne nassolj, de heti 1-2x az is belefér, de itt is a mértékletesség a lényeg! Este 6 után ne egyél, ha nem bírod ki, akkor egy könnyű joghurt lecsúszhat.
    És ha rendszeresen mozogsz mellette, akkor a finom falatokról kell lemondani, csak ügyelj, hogy ne durranásig egyél.
    Persze ez nem jöhet szóba olyanoknál, aki nagyon sok túlsúly felesleggel rendelkezik, de aki egy 10-est akar ledobni, az lassan, de tartósan fog a módszerrel fogyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913626 (6)
     
  16. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 09:1111.
    Szia Adri!
    Ha gondolod, akkor tarts velem:-)
    A mindmegette. hu tényleg jó tipp és ott vannak is fent jó receptek, nem kell állandóan azon agyalni, hogy mit főzzön az ember. . .
    Akkor hétfőtől hajrá!!!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 09:1010.
    Szia mayer!

    Mindenképpen benézek a mindmegettére, ott biztos vannak tutkó receptek is:-)) Köszönöm a tippet, remélem menni fog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913626 (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 09:099.
    Élodie,
    Igen, ez az a fajta, amikor négy fajta nap van és annak megfelelően kell étkezni. Szerintem annyira nem durva, remélem menni fog. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730539 (5)
     
  19. Torolt_felhasznalo_511608
    Torolt_felhasznalo_511608
    2005. február 17. 09:088.
    Szia Kiwi!

    Én is pont ezen gondolkozom, úgyhogy szívesen belevágok, de még nem olvastam nagyon bele magam a témába.

    De akkor hétfőtől indulhat a dolog.
    Ha találsz egy másik fórumot, ahol egyszerűen lehet keresni az infókra, lécci szólj, mert mostanában nincs túl sok időm netezni. Köszi:
    adri
    előzmény:
    kiwi79 (3)
     
  20. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 09:067.
    Szia Manóka!
    Tulajdonképpen az ok, amiért nem ma kezdem, hogy ugye a ciklus négy napos, amiből a negyedik a leggázabb, a gyümölcsnap és az pont vasárnapra esne, amikoris ebédre vagyunk hivatalosak anyósékhoz. . . Na most ott nem mondhatom, hogy óóó bocs, nem eszem abból amit főztél, mert fogyózok. . . . Mindjárt az elején megszegni meg nem akarom. . . Ha egy hónap után megyünk akkor már talán ha mértékkel bűnbe esek, vagy esetleg úgy időzítjük a látogatást, hogy ne gyüminapra essen, az már nem olyan durva. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190999 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_913626
    Torolt_felhasznalo_913626
    2005. február 17. 08:576.
    Szia kiwi79!
    A www. mindmegette. hu oldalon nagyon sok fórum van a 90 napos diétával fogyózokkal. Én is csináltam 1, 5 hónapig múlt év őszén és akkor sokat nézegettem a hozzászólásokat. Sok hasznos tanácsot olvashatsz ott és elképzelhető, hogy van olyan aki most kezdi. Ha nem akkor nyiss te egyet és majd csatlakoznak hozzád a többiek. Egyébként nagyon jól betartható volt számomra a diéta, de nekem a 1, 5 hónap alatt pont annyi ment le, amennyit szerettem volna, ezért nem csináltam végig. Igaz sajnos mára már visszajött elég sok, igy tavasszal újra kezdem. Sok sikert!
    Üdv. mayer
    előzmény:
    kiwi79 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_730539
    Torolt_felhasznalo_730539
    2005. február 17. 08:545.
    Szia!

    Ez az a diéta, mikor megadják, hogy melyik nap mi tlehet enni? A növérem azt kezdte most el.
    Én is diétázom, de úgy, hogy délelőtt gyümölcs, délben szénhidrát, este fehérje + zöldség bármikor.
    Nem bírnám ki, ha 1 napig csak ugyanazt enném.
    előzmény:
    kiwi79 (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2005. február 17. 08:504.
    Miért nem már ma kezditek? A hétfő még túl messze van, és az ilyen elhatározások, ha az ember nem azonnal kezdi, akkor kiskaput nyitnak az addigi sok nasizásra vagy a nagyobb mértékű evésre, hisz ej ráérünk majd csak akkor foglalkozni a problémával, amikorra beterveztük. :) szóval szerintem a nap még csak szinte most kezdődött, még nem késtetek le arról, hogy már ma elkezdjétek. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 17. 08:463.
    Szia!
    Köszi szépen, mindenképpen benézek hozzátok!
    Én most hetente 1x járok edzőterembe, többször sajnos nem futja az időből, de most elkezdtem hasazni esténként, hogy egy kicsit rádolgozzak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706415 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_706415
    Torolt_felhasznalo_706415
    2005. február 17. 08:422.
    Szia kiwi79!
    Én ugyan nem akarok fogyni, de szívesen támogatlak lekileg. Nekem csak a narancsbőrőmtől kellene megszabadulni.

    Ha gondolod csatlakozz hozzánk, a Fitnesz video - Melyiket? topikba, ott vannak más lányok is akik fogyni szeretnének - sporttal kiegészítve!
    előzmény:
    kiwi79 (1)
     

Címlap

top