Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baráti kör

zsuzsimuzs
Létrehozva: 2003. február 10. 09:35
Timike nagyon gratulálok a házasságkötésedhez!!!!
Nagyon irígyellek a baba és a férj hát ez gyönyörű! Tegyél fel képeket kiváncsiak vagyunk!
Jól vagyok és már nagyon várom hogy megjöjjön és végre lehessen probálkozni újra! Ennyire még sosem vártam a mensesemet! Veszek Maca Vibe-t és azt fogom szedni.
Zsebike minden rendben a pároddal?
Szveti ti hogy vagytok?
  1. 2009. szeptember 16. 09:405501.

    Sehol senki?

    Tudom hogy elkezdődött a suli, ovi és a munka, ezért nincs senkinek nagyon ideje, de remélem azért fogunk még fórumozni

    Addig is be-benézek, szép napot!

    Puszi nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 16. 09:405500.

    Sehol senki?

    Tudom hogy elkezdődött a suli, ovi és a munka, ezért nincs senkinek nagyon ideje, de remélem azért fogunk még fórumozni

    Addig is be-benézek, szép napot!

    Puszi nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 16. 09:405499.

    Sehol senki?

    Tudom hogy elkezdődött a suli, ovi és a munka, ezért nincs senkinek nagyon ideje, de remélem azért fogunk még fórumozni

    Addig is be-benézek, szép napot!

    Puszi nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 10. 09:145498.

    Sziasztok!

    ezer éve nem voltam, szégyelem is magam miatt, de nem volt egyszerűen időm...

     

    Látom komoly történések vannak

    TIMIKE, GRATULA A BABÁHOZ!!!! gondolom közben meg is született második picid, vagy rosszul számoltam???

     

    A képeket megnéztem az össze gyerköcről GYÖNYÖRŰEK!

     

    Talia, több gyerek témához: 3 gyerektől fölfelé sokkal könnyebb mint mondjuk 1-2 gyerekkel. Ami pedig az anyagiakat illeti 1. "Ahova Isten báránykát ad, oda legelőt is ad" 2. hiába full gazdag valaki, az nem garancia arra, hogy a gyermekeinek felnőtt korában tudja biztosítani a lakást, autót, mert lehet hogy közben becsődöl....

     

    Rólunk:

    Dávid 12 és fél éves, 7.osztályos, egész normálisan kamaszodik:) remélem marad ilyen jó gyerek. Nyár elején  37-es lába volt, most 40-es:) 165centi, majdnem olyan magas mint én, de csak 42 kiló, viszont az csupa izom:)

    Heti 3-szor jár edzésre, alkalmanként 2-3 órát, így nem csodálom, hogy nem "súlyosabb" egyéniség:)

     

    Andris: ő továbbra is tündér, csak sajnos annyira maximalista, hogy elkezdett szorongani, ez fejfájásokban nyilvánul meg. Holnap megyünk először pszichológushoz. mindenben meg akar felelni, nem tud lazítani, pedig nem szidnánk le, ha nem csinálna meg dolgokat, de mégis ilyen kis lelkiismeretes.

    Novembertől járunk majd szerdánként iskolába ovis játékdélutánokra. Oda fog járni, ahova Dávid, Dávid már várja, hogy öccsével együtt járjon.

    Mostanában Andris és Dávid nagyon összenőttek, állandóan együtt játszanak.

     

    Léna: ő továbbra is hihetetlen nőcike  hisztis, hiú, babázos, bújós, pörgőszoknyás-hajcsatos nagyon okos az óvónénik szerint is. észben a 6 éveseket is veri feladatok során, illetve felméréseken. Balettra fog járni, már volt próbaórán. Igaz, hogy kis "tömör-gyönyör" alkatilag, de ennek ellenére szinte a legügyesebben csinálta, a tanárnő is teljesen ledöbbent.

    Léna okos és ügyes, csak sajnos nincs túl jó természete, remélem majd alakul ezügyben is. ennek ellenére IMÁDOM ŐT IS:)

     

    Liza: januártól ő is megy már oviba. teljesen szobatiszta és ágytiszta. mindent egyedül akar csinálni, nagyon határozott elképzelése van a világ dolgairól, sokat bohóckodik, imádja Dávidot és viszont. Az ujja köré csavarta a bátyját, sokszor elmondja neki, hogy "Dádi téged szeretlek a legjobban a világon!" hát persze, hogy a bátyja elolvad tőle:)

     

    Nekem decemberben lejár a gyes-em, de megbeszéltük Robival, hogy amíg nem halunk éhen, addig itthon maradok főállású anyának, mert 4 gyereknek annyi plusz programmja van, hogy kész logisztikai feladat megoldani.

     

    Amúgy most cseréltek a gyerekek szobát, eddig a 2 fiú-2 lány szoba felállás volt, most Dávid megkapta kisszobát (eddig lányszoba volt), és a 3 kicsi ment egy nagyszobába. Nagyon tuti lett mindkét szoba, igaz egész augusztus óta gipszkartonoztunk, festetünk Robival, de mégérte:)

    Szívesen látunk benneteket esetleg egy baba-mama talira. Bár a baba már kicsit túlzás, némelyik gyerköc esetében:)

     

    meséljetek kivel mi újság! Mostmár hogy túl vagyunk mindenen és a napirendünk is beállt, így reményeim szerint majdnem mindennap be tudok nézni.

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 15. 14:585497.

    hali!

     

    SEHOL SENKIIIII?????

     

    Timi, hogy vagytok???? Ha jól számolom, lassan már meg is szülsz????

     

    Többiek? Bírjátok ezt a nagy hőséget?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5495)
    2009-04-25  18:04
  6. 2009. június 11. 16:015496.

    Sziasztok!

     

    Látom jó idő van, ismét kihalni készül a topic...

     

    Remélem, mindenki jól van, mi időközben 1 évesek lettünk, el sem hiszem, hogy elrepült már 1 év. Alíz csuda édes, tök értelmes, az önálló járáson kívül már mindent csinál,  kapaszkodik minden mellett, secperc alatt ottvan, felmászik mindenre, amire tud, furi, mert Dani után ez már nem is meglepő, tök könnyen viselem. Most bújt ki a 4. foga, nem viszi túlzásba, és mákunk van, mert csak jönnek és max. csak a közvetlen áttörés előtt van kisebb nyügi, egyébként semmi. viszont ezzel a 4-gyel úgy eszi a darabosat, mintha legalábbis 20 foga lenne. Akarat az van benne rendesen, nemhiszti, csak amit akar, azt addig, amíg az nincs... jajj, nekem!!!

     

    Közben szülinap is megvolt, csatolok képeket! Kicsit árnyékot vetett az örömünkre, hogy sógornőm lombikja pont előtte napokban nem sikerült, így nem Alízt ünnepelték, hanem őt támogatták, nálunk a gyerekszobában...kicsit furi volt. Nekem baromi szar érzés volt, hogy azt a pár óra figyelmet nem a lánykám kapta, ha már eljöttek köszönteni.... gyakorlatilag egyedül voltunk.... senki nem foglalkozott vele...megvolt az evés ivás, torta, ajándék, aztán mindenki elvonult lelkizni... sírva pelusoztam, ő meg simizte a hátamat szopi közben meg mormolt valamit, sosem szokta, mintha érezné. de utána nap anyuék jöttek és az nagyon jó volt, végülis az volt a szülinap dátumilag is. Végülis arra jutottunk a párommal, hogy most már muszáj ezekről a dolgokról beszélni, mertnem mehet így tovább. Tudjátok a terhességemet is úgy fogadátk, mintha nem lenne hasam, soha nem kérdezték, hogy vagyunk, gyakorlatilag a babatéma tabu volt. anyósom is csak fű alatt érdeklődött, nehogy megbántsák a másikat. Pedig nem vagyok egy folyton a  terhességi tüneteiről áradozó típus.

     

    Dani elballagott az oviból, nagyon nem viselte meg, inkább minket szülőket, láttam pár pityergő anyukát ma reggel, én sem tudtam küzdeni az érzelmeimmel, jól elvittek. Óvónéniknek bökdöstem keresztszemes képeket, nagyon örültek neki.

     

    Képek itt -->> www.őcsi.hu , ha nem nyílna, akkor itt:  http://www.xn--csi-5xa.hu

     

    cupp, mennem kell, mert ébred mindjárt a mini

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5495)
    2009-04-25  18:04
  7. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. Április 25. 18:045495.

    Sziasztok, sehol senki?

     

    Nekem nagyjából az utolsó bejelentkezésem idején tönkrement a gépem, a párom próbálgatja helyreállítani, egyelőre nem teljes sikerrel, úgyhogy amíg nem lesz jó, csak akkor tudok jönni, ha az ő céges laptopja itthon van, mint pl. most.

     

    A babánk fiú, és Regő Dániel lesz a neve :)

     

    Kivel mi újság?

     

    20+1 :)

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5494)
    2009-03-28  19:01
  8. 2009. március 28. 19:015494.

    Pusz!

     

    Bence volt már bárányhimlős tavaly januárban, de neki több pöttye volt.

    Ma állatkertbe készültünk, de 1000 ember állt a sorban így más programit találtunk ki. Kis múzeum és aztán liget! Az jó volt,de ha elment a nap esküszöm fáztam is.

    Most hulla fáradt vagyok, persze Bence nem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5493)
    2009-03-26  21:45
  9. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 26. 21:455493.

    Köszönöm szépen! :)

     

    Jobbulást Bencének, illetve remélem, azóta már minden oké! Ő volt már bárányhimlős? Marci még nem...

     

    Puszi mindenkinek!

     

    15+6 :)

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5492)
    2009-03-26  18:31
  10. 2009. március 26. 18:315492.

    Pusz!!

     

    Bocsi,ezer éve nem voltam

    Timike nagy nagy gratula és nagyon sok boldogségot,egészséget nektek!! ÚÚÚÚÚ nagyon jó!!

    Szerintem is kislányotok lesz,de azért kicsit motoszkál benne a kisfiú érzés Hamarosan kiderül!

     

    Mi jól vagyunk minden ok, van munka is most elég sok!

    Bence beteg volt, majdnem 2 hetet itthon volt, jó magas lázzal, a férjem pont akkor ment Erdélybe síoktatni és 4 napig magas lázzal voltunk, ja és persze hétvége volt:( No összejött!

    Most HUgim kislánya bárányhimlős,de alig van rajta pötty!! édike

    szóval megvagyunk!!

     

    még olvasgatok:))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5474)
    2009-03-14  12:02
  11. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 23. 08:385491.

    Nekem is a nővérem úgy szülte a kisfiát, hogy este fél hétkor beszéltem vele, akkor még "fájogat a hasam, á, ez még nem az" aztán már a wc-ről nem bírt felkelni, mentő vitte be és kilenckor megvolt Bence. Júliusra várja a másodikat, kíváncsi leszek... :)

     

    Szerdán megyek orvoshoz, van a rendelőjében ultrahang, de nem tudom, megnéz-e, én nem fogom külön kérni, alapvetően nem szeretnék a "kötelező" négynél több ultrahangot, de ha ő javasolja, akkor persze. Ha megnéz, talán látszik már majd a neme :) Mármint nem az orvosnak :) Ha nem, akkor bő két hét múlva, szerintem péntekhez két hétre lesz a 18 hetes ultrahang.

     

    Gumicuki, tök ügyesek vagytok! Melyik az oldalatok? Megnézném. A fotózás meg biztosan bejön, eddig is nagyon jó fotókat készítettetek. Tök jó lesz aztán saját lábon állni... 

     

    Én sem ragaszkodnék annyira a dokimhoz, ha az lenne itt a hír a kórházról, hogy hasonlóan jó mindenki, vagy ha lenne már tapasztalatom arról, hogy hogy fogadnak, milyen egy itteni ügyeletes... de itt most fogok először szülni, úgyhogy egyelőre kell egy biztos pont, aztán majd meglátjuk :) Szülésznőt nem fogok most sem választani, mert róluk viszont tényleg az az infó, hogy egyformán jól járunk mindenkivel.

     

    15+3 :)

    előzmény:
    talia (5490)
    2009-03-22  22:29
  12. 2009. március 22. 22:295490.

    Gumicukor!

     

    Megneztem a gyerekek kepeit, egyszeruen gyonyoruek. Gondolom Daniert mar allanak sorban a lanyok!

    A gyors szules tenyleg egy picit felelmetes, az egyik baratnom nem reg szulte meg a harmadik babajat 10 perc leforgasa alatt a furdoszobaban. Utana persze mar viccesen meselte, hogy elso ranezesre azt hitte a  harmadik is fiu, nagyon megorult neki miutan rajott, hogy a koldokzsinort nezte csak futyinek. 

     

    Timi!

     

    Erdekes amit irsz az apatlan szulesrol, en is pont a heten gondolkoztam rajta, hogy ha meg egyszer szulnek, bizotosan vinnek magammal egy dulat, a ferjem melle vagy akar helyett. Mikat csaszarral szultem ez igy nagyon megfelelet neki, kenyelmes oramban volt, es nem kellett hozza aszisztalnia, de Emmaval a szulesem kesz kabare volt. Dudu olyan migrent kapott gondolom az izgalomtol, hogy megkerte, meg tudnam-e maszirozni egy kicsit.... vegig szenvedte a szulest!

     

    Mikor van a kovetkezo ultrahangod?

     

     

     

     

    előzmény:
    gumicukor (5489)
    2009-03-20  20:50
  13. 2009. március 20. 20:505489.

    Ez sok betegség nem hangzik jól.... tényleg valaki vagy fogékony rá, vagy nem, vagy ki tudja mitől vannak, de jobb, ha hamar elmúlik, kívánom nektek is.

     

    Már nem anyósékkal lakunk, náluk 4 és fél évet laktunk, 3 éves volt Dani, illetve 3 éves 4 hónapos, amikor sajátba költöztünk 2005 októberben. Nagyon szeretünk itt lakni, XVI. kerület, szinte Bp határa, tiszta vidék, belváros abszolute nem hiányzik egyinkőnknek sem. Minden van itt kint is, szeretjük nagyon. Kis lakásunkat is folyton csinosítgatjuk, most éppen konyhacserát találtam ki...  ez a hátulütője az itthonlétnek..  folyton agyalok, mint hogyan/hová rendezzünk át. Most értek be a falak az eső festésre,már nincs több repedés, ami az új ház mozgásából adódott, így lehet most már a nappaliban is. Tavaly a mini érkeése előtt csináltunk egy szobacserét, így akkor a mostani hálónkat és a gyerekszobát festettük.

     

    Ja, a biniszünk, nem nehéz kitalálni, fotózással fogunk foglalkozni, egyelőre a mellékesként, aztán később meglátjuk mi lesz belőle. Nem titok, elsősorban babafotózás, gyerekfotózás, családi fotózás, esetleg kezdő modell-portfólió, ilyenek. Most van tervezés alatt a weboldalunk, enyém a design, férjemé meg a tartalom/technológia része. A párom most csinál egy fotósulit, kicsit alapot adva a már meglévő tudásának + vizsgázni is kell majd, és számlaképes is lesz. Én meg sminkmesteri tanfolyamra szeretnék majd elmenni, de egyelőre még nézegetem, milyenek vannak, hogy ne kelljen külön sminkest hívni, ha mondjuk nem babaát/gyereket fotózunk. Már vannak első alanyaink referenciának, egészen picike babácska is, aki nemsokára születni fog, Alízkorabeliek is, na meg hát a sajátjaink is. Vmi olyasmit szeretnénk, ami olyan szép, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, semmi flanc, hanem a pillanat legyen (nem annageddes). Most olyan izgi válogatni a kellékeket, mármint majd a leendő képekhez, gyűjteni az ötleteket. Közben én is tanulom a fotózást, sokat segít a párom benne, de azért még ő sokkal előrébb jár. Későbbiekben szeretnénk majd stúdiót is, a felszerelés egy része már megvan hozzá, lámpák, vakuk, stb. A fotózás utómunkálatai is idetartoznak majd, mint pl. retusálás, egyéb effectek a képeken.

    Szóval röviden ennyi. Mindez még folyamatban, de remélem sikerül megvalósítanunk.

     

    Meg van egy weboldunk, ilyen vateraszerű, csak nem lóvés, azt csináljuk most ketten, igaz ezt már 2 éve, de most kezd felfelé lendülni, napi 5000 látogatónk van, amire tök büszkék vagyunk, mert reklámozva csak az autónk hátulján van az oldal, mégis sokan megtalálják.

    Szeretnén vmi olyasmit csinálni, amit szeretünk, ami a miénk, amibe senki nem pofázik bele. Mondjuk sokkal több vele a meló, többet kell dédelgetni, mint egy sima melóhely, de mégis sokkal sokkal jobb érzés.

     

    Érdekes Timi, én most másodjára annyira nem ragaszkodtam a dokimhoz, a végén úgy voltam vele, hogy én akár az ügyeletesnél is, majdnem úgy lett, mert amikor a dokit hívtam, akkor ki volt kapcsolva, pedig előtte 2 nappal mondta, hogy bármikor hívhatom... úgy csörögtek rá a pöttyintőjén, persze kb. 30 perccel Alíz születése előtt ott volt. Húú, most megint eszembe jutott, ahogy született, húúú, anyám, nem tudom, merjek-e 3askát vállalni, mert az 1000 %, hogy itthon bújna ki... épphogy beértünk, pedig az első fájás jelentkezésekor tudtam, hogy ez az, 2 fájást vártam meg, mégis hány perc van a kettő között (4 perc volt... , és vmi brutál erősek, semmi fokozatos átmenet), szerintem csak azért nem született meg előbb, mert a páromat vártam, ő uis kint várta anyósékat, hogy Danit átadja nekik, míg várnak bennünket. Az járt bennem akkor, hogy jaj, jöjjön már, közben a vizsgálóban ki be lépkedtem a bugyimból... fostam, hogy elönt mindent a magzatvíz, miután közölték a vizsgálat után, hogy mindjárt szülök, üres szülőszoba meg még nincs, bírjam még ki 10 percig... hát kösz.... Aztán jött a párom és onnantól volt 30 perc... jajj, de jóóóóó volt!!!!

    Brrr..... bele is borsóztam.

     

    na, mentem fürdeni, cupp, kellemes hétvégét! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5488)
    2009-03-19  15:30
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 19. 15:305488.

    Hallom, hogy esik arra a hó, hozzánk szerencsére eddig nem jutott el, lekopogom...

     

    Na, ha már Neked is azt súgja, hogy kislány, akkor biztos az :) aha, nyolc hónap volt, pont elkezdtünk vizsgálatra menni, mert a dokim jó fej volt és beírta a papírra, hogy egy éve szeretnének gyermeket... volt nekem hormonvizsgálat, páromnak is termékenységi, neki lett volna még egy fajta, de arra pont nem kellett már visszamenni :) biztos öregszem, azért Marci óta csak eltelt hat év, hat és fél,  de azért szerencsésnek érzem magam így is!

     

    Fehérvárra járok dokihoz, nagyon jót találtam kábé három éve, amikor egyszer egy szombat reggel a kórházi ügyeletre estem be úgy, hogy mentsen meg valaki, mert olyan görcseim vannak, hogy most meghalok... ő megmentett, estére semmi bajom nem volt. Azóta hozzá járok, itt is fogok szülni, egyre jobb a fehérvári kórház híre. Most szült ott az uram legjobb barátjának a párja, 16-án egy 3900 grammos kisfiút :) majd jól kifaggatom! És valószínűleg nagymamás szülés lesz, a párom nem akar benn lenni, csak klasszikusan a folyosón izgulni, én meg nem akarom erőltetni, viszont valaki kell nekem benn, tehát valszeg jön anyukám. És igen, ő is nagyon boldog, előre szerelmes a lányába :) persze mondogatja nekem, hogy én ne éljem bele nagyon magam a kislányba :) viszont esküvő nem lesz, nem akar harmadik férj lenni, amit egyébként megértek, bár én örülnék az esküvőnek, de legalább a kezem megkérhetné és maradnék örökre menyasszony, kompromisszumos megoldásként :-)))))

     

    Bóha, sószoba nincs arrafelé? Állítólag jó, mi is jártunk még a nyáron, mondjuk Marcinak szerencsére már annyira enyhék a tünetei, hogy nem láttam komolyabb hatását, de jólesett nekem is.

     

    Na puszi!

     

    14+6 :)

    előzmény:
    Szöszbolha (5487)
    2009-03-19  10:29
  15. 2009. március 19. 10:295487.

    Sziasztok!!!

     

    Ma Veletek kezdem a napot. :-)) Képzeljétek, itt úgy zuhog a hó, hogy totál felháborító! Nem akarok Húsvétkor hónyulat gyártani, már volt rá példa uis. Kérem szépen, akkor hol is van az a globális felmelegedés?????  Én spec. nagyon szeretnék már felmelegedni...

     

    Timke, olyan nagyon jó lehet most Neked! Annyira szerettem ezt az idöszakot, olyan boldog voltam!!!! Na, nem mintha most nem, csak másképp! :-))) Szerintem kislánykátok lesz, valami azt súgja... Tényleg 8 hónapot próbálkoztatok? Emlékszem, hogy Marci hipp-hopp a pocakodban volt, mindenki nagy ámulatára! :-)))))

    Hová jársz dokihoz és hol/hogyan tervezed a szülést? Párod is nagyon boldog, ugye?! :-))) Esküvö is lesz?

     

    Gumicukor, olyan szépek a gyerekeid, mint a képeslapokon szokás!Tényleg, Ti hogy álltok a nagyszülöi segítséggel? Régen anyósékkal laktatok vagy legalábbis nagyon közel, ha jól emlékszem...

    Mibe fogtatok bele, olyan jól hangzik?!!! Még titok kicsikét???

     

    Nálunk anyukám tartja a frontot ezen a héten, itt van nálunk, mert családilag úgy döntöttünk, hogy Kacatom még ne menjen oviba, tuningoljuk fel kicsit. Múlt héten meg anyóspajti volt, már kissé kezd elegünk lenni a nagymamik táboroztatásából, de ez van, örüljünk, hogy legalább eljöttek. Mondjuk egy lakásban nagyon fárasztó hosszú távon.

    Nemtom a kisasszony miért ilyen betegeske, mi is már mindent kipróbáltunk, nincs olyan immunerösítö kúra, amit ne vetettünk volna be. Sajnos a homeós cuccok annyit értek, mint halottnak a homlokcsók, pedig én pl. nagyon jól reagálok rá. Mondjuk ebben az évben azért már nem volt annyit beteg, mint tavaly, és nem is volt olyan nagyon beteg, ez a mostani volt rázós. Hétvégén elvisszük Szelestére, az ottani gyógyvíz (sós) nagyon jó hatással van a felsö léguti dolgaira. Kihozza a cuccot a fejéböl. :-))) Meg nekünk sem árt egy kis kényeztetés. :-))

     

    Munkahelyen küzdök fönökékkel, szívóztak a szabadnapjaimmal, kicsit harcoltunk, de végül elrendeztük, papírokat aláirattam, most folytatom a meccset a végkielégítésem+ a 13. fizum fele miatt. Szóval nem unatkozom mostanában. :-))) Ápr. 14-én kezdek az új helyemen, kissé be vagyok tojjantva, mégis minden új, de majd belejövök, remélem...

     

    Zsuzsi, Niki bújjatok elö!!! Hír van!!! :-))))))))))))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 18. 18:475486.

    Sziasztok!

     

    Gumicuki, már vártalak :) már csak Niki hiányzik, meg Zsuzsi egy kicsit bővebben :)

     

     Alíz már 10 hónapos? Hihetetlen... dehát persze, májusi. Mindjárt egyéves, kész vagyok... Most volt, hogy itt drukkoltunk Neked :) Mi is próbálkoztunk nyolc hónapot, nekem az is soknak tűnt Marci után.

     

    Nekem is kábé csak olyan hasam van, de az is csak nekem tűnik fel. Fogytam négy kilót az elején és eddig csak egy jött vissza, úgyhogy aki ismert előtte, az kb ugyanolyannak láthat talán, vagy inkább vékonyabbnak.  AFP 31-én lesz, a nemét még nem tudjuk, 25-én megyek dokihoz, nem tudom, meg akar-e nézni, nem vagyok híve a túl sok ultrahangnak, de ha nem, akkor majd a 18. hetin talán kiderül, az meg húsvét körül lesz.  Most már aztán mesélhetnél nekem, hogy milyen az, ha hat és fél év korkülönbség van a nagy meg a kicsi között :-)))))

     

    Én is érzem már őt pár hete, de nem olyan igazi mozgást még, inkább hogy odabújik a kezünkhöz, vagy mostanában olyan halacska-érzés, mintha jobbról balra elúszna a bőröm alatt :)

     

     Mibe kezdtetek bele? Tök érdekesen hangzik!

     

    Bóha, marhajók ezek a boszorkányos fotók! :)

    előzmény:
    gumicukor (5485)
    2009-03-17  21:20
  17. 2009. március 17. 21:205485.

    Nahááát, érdemes ritkán jönni, mert belendül itt az élet!!!

     

    Első, ami megütötte a szememet Timi 14+4!!!! Jaj, óriási gratulaaaaa!!!!!!  És irigy irigy ezerrel, de jóóóóóó neked!!!!! Pedig én is minizek már, de hát már ő nagylány 10 hós lesz.

    És jól vagy? Nekem ilyenkor mág annyira látszott a hasam (bár utolsó hétig hordtam mindegyik gatyámat, 1 terhesnacim volt csak), mint aki telezabálta magát, meg nekem ugye 10 hetesen muszáj volt elmondani, mert kényszerpihire kellett mennem. Istenem, most volt nemrég szétizgultam magam minden uh-n, most meg itt kotor már a lakásban. És kisfiú lesz vagy kiscsaj? Láttak már valamit? Lassan AFP is. Mocorogást érzed már? Én Alízt már - kapaszkodj meg - 11. héten éreztem, Danit a 16. héttől. 

    Akkor ezért kérdezted a korkülönbséges dolgot... khmmm....

    Kislány  ismerős az érzés, bár nekem az előzmények miatt mindegy lett volna, de titkon mégis azt szerettem volna, a párom is, hiába mondták 3 különböző helyről én még a születés után is megnéztem, hogy tényleg??? addig annyira szkeptikus voltam. vele nem éreztem, hogy mi lesz, Danival igen, viszont őt mindig lánynak láttm az álmaimban, Alízzal sosem álmodtam, amikor megszületett és felmutatták, akkor tlejesen a fenekem aljáig lenézett ahogy a szemembe nézett, egy pillanat volt az egész, hihetetlen volt.

    Kívánom, hogy az legyen, amit szeretnétek!!!

     

     

    Talia- jó hallani rólatok is!!!! Full time momy, hát mitagadás én is élvezem. Váltós bringa kell hegyre, elektromos lustáknak való Jó, én könnyen dumálok, régen felbringáztunk Mátraházázáig Jb-ből... nem bizti, hogy ma már menne újra.

    Jaj, én is szeretnék 3. babát, de még nem merem pedzegetni. Mondjuk nem tudom, hogy férnénk el, egy darabig menne, hogy 2 nagy egy szobában, most is ez lesz majd a felállás, 3aska meg nálunk 2 évig, mint ahogy most a kisboszorka is van. Elvileg eredetileg a párom is 3at akart, mg nem nyilatkozott, hogy változott volna a terv, csak ugye most 33 leszek, szóval vmikor dönteni kell, mégis mikor szeretnénk. A szívem azt mondja legyen, az eszem meg az ellenkezőjét... meglátjuk, csak nehéz lenne elfogadnom, hogy többet már nem lehetek pocakos és nem szülhetek, mert számomra a világ legszebb dolgai kozé tartozik ez a kettő.

    Hát Talia, mi is ketten vagyunk a tesómmal, de a lakást is a kocsit is sjaát magunk raktuk össze, szülői segítség nulla volt, nem neheztelek, de nem ezen múlik, de amúgy vmelyest értem a férjedet is. Én sokszor látok 3-4 gyerekes anyukákat az oviban, leharcoltak, a gyerkőcökön ilyen olyan ruha... szal látszik, hogy kell nélkülözni, én ezt nem szeretném, nem önzőség, csak vannak igényeim magammal szemben is, és hogy a gyerkőceim is kinézzenek, tudom, nem minden a külső, de talán értitek mit akarok itt kihozni.

     

    Én nagy homeos vagyok már lassan 7 éve, amióta a mellygulámat Danival helyretette csak azt mindenre, D is csak 2x kapott a 7 év alatt ab-t. És marha mákunk van, mert ugye oviból kerülnek haza trutyik, de Alíz is elég ellenálló, 2x volt orrfolyása, ami durvább volt, egyébként semmi, pedig rendesen huzkodva van be az oviba, suliba.

     

    Szöszbolha- betegségekkel én is így vagyok, bár ritka vendég nálunk, remélem az is marad. Hát igen, a média... és főműsoridőben minden szennyet előadnak... úúúútálom... lassan nem is kapcsolom már be. Új melóhoz gratula!!!! Milyen terület? Én is 9 éve leszek a cégnél, mire lejár a GYED jövőre... nem tudom, lesz-e hová visszamenni, de momemntán ez annyira nem izgat. párommal belekezdtünk más dologba, remélem összejön és akkor a saját magunkurai lehetünk. Kisbanyekod nagyon szép!!!! És hogy festi magát, beszarás!!!

     

    Rólunk képek itt: http://www.xn--csi-5xa.hu/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. március 17. 14:565484.

    Sziasztok!

     

    Szoszibolha, gyonyoru a kislanyod, es sajnalom a betegsegeket. Nalunk a ferjem hiaba, hogy orvos, vagy eppen azert teljesen kikeszul a lanyok minden egyes betegsegenel. Emmanak peldaul egy kicsit ekcemas a bore, igy ilyenkor telen az arcan is felbukkan egy-egy piros folt.  Ez teljesen a vege, hogy tortenhetett ilyen borzaszto dolog az o kicsi lanyaval..... Komolyan mondon ugy kell keresztultamogatnom minden torokgyulladason. Nalunk vegul legtobbszor a homeopatia segit. Probaltatok mar?

     

    Te mit dologozol Szoszibolha?

     

    Hat haza mar biztosan nem koltozunk, de sebaj ott lesznek majd a nyugdijasevek es most is gyakran haza  latogunk.  Az aposomeknak van egy lakasa Pesten, azt majd a testemen keresztul fogjak csak eladni.

     

    Timi. Igen, a hugod vagy egy auto, hat tenyleg rosszul hangzik. A ferjemnel szerintem az is mervado a baba ellen, hogy szerintem o maga akar a harmadik gyerek lenni.

     

    Hany szobas a hazatok? Mekkora a kert? Mivel foglalkozik a parod?

     

     

    Szoritok a munkaval kapcsolatban!

    előzmény:
    Szöszbolha (5481)
    2009-03-16  13:25
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 17. 09:105483.

    Sziasztok!

     

    Nem is az, hogy szeretnék, hanem valahogy annyira azt érzem, meg a párom is. Kétszer is álmodtam, hogy lány,  meg még bőven csak tervben volt, amikor már Boglárka volt. Fiúnak is nagyon örülnék, csak tudnom kéne, ha téved a nagy megérzés :)

     

    Anett, képet teszek, ha lesz, terveztem, hogy így tavasszal körbefényképezem a falut, de még nem nagyon van képem, a házról se, mert egyelőre csak vakolva van kívülről, nem teljesen kész, szóval nem olyan látványos még...

     

    Mi is hárman vagyunk testvérek,  és én se adnám semmiért... tök sajnálnám, ha a szüleim egy autó vagy nemtudommi mellett döntöttek volna mondjuk a húgom helyett.... Meg a harmadik gyerek viszonylag kiskorában már majdnem ingyen van, annyi mindent örököl a tesóitól, persze az iskola meg hasonlók pénzbe kerülnek, de arra meg van idő felkészülni. Lakást, autót meg nem biztos, hogy a szülőknek kell venni nekik, szerintem jó, ha megdolgoznak a dolgokért.

     

    Bóha, köszi :-)))))) 12. hétig akartam, a többi meg így sikerült :) Á, még nem rendezgetek semmit, max. gondolatban :) gyerekszobát szeptemberre kell átalakítani egy óvodásról egy baba + egy iskolásra, mondjuk igazad van, apránként lassan el lehetne kezdeni, hogy ne egyszerre legyen nagy költség. Marci kap egy felnőtt heverőt, íróasztalt, széket, kell csináltatni egy beépített szekrényt, kell venni pelenkázót, kiságyat valszeg kapunk, hordozó meg babakocsi van Marciról...aztán így. :) az is jó lenne, ha kapnék állást, és akkor azt is látnám, hogy honnan lesz rá pénz. Drukkoljatok, a héten várok két helyről is visszajelzést!

     

    Szegény Kacatka, de vajon miért beteg ennyire és ilyen gyakran? Az nem jó :( Marci is sokat volt picinek, de már nem jellemző, most pl az egész őszt-telet megúsztuk egyetlen hasmenős-hányós vírussal. Nem csodálom, hogy megvisel!

     

    14+4 :)

    előzmény:
    talia (5479)
    2009-03-15  18:58
  20. 2009. március 16. 13:585482.

    Jol hangzik ez a falura koltozes. Anyuek is videkre koltoztek egy par eve, aminek nagyon orultem, mert igy a lanyoknak is lesz alkalma megismerni a falu vilagat, a fold kozelseget.  Az egyik nagymamam igazi falusi neni volt, imadtam nala lenni.  Kuldj egy par kepet a hazatokrol, a falurol, a kertrol ha van kedved.

     

    A 2 vagy tobb gyerek temaval kapcsolatban, sokat szoktam itt beszelgetni egy baratnommel akinek van meg 3 lanytestvere. O teljesen padlot fog a ferjem allaspontjatol ami szerint azert csak 2 mert annak a kettonek mindent meg akar probalni adni (lakas, auto, tanulas, figyelem). O azt mondja, hogy barmi anyagija ami van rogton feleadna barmelyik testvereert. Nem erti, hogy mikent lehet egy merlegre tenni a gyereket es a penzt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5478)
    2009-03-15  11:10
  21. 2009. március 16. 13:255481.
    Mutatok pár farsangi képet a kis banyáról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. március 16. 13:195480.

    Sziasztok Lánykák!!!!

     

     

    Aztaaaaaaaa, Timke, ez aztán a hír!!!!!!!  Nagyon sok szeretettel gratulálok!  Hogy bírtad eddig titkolni????  Én aztán nagyon megértem, hogy kislányt szeretnél, bár ahogy Thalia mondja, biztos az sem rossz, ha egynemüek a testvérkék.

    NA, és rendezgeted már a gyerekszobát??? Olyan szép is az a korszak, amikor még a pocakunkban kucorognak! :-)))))))))))))

     

    Thalia, olyan jó olvasni Rólatok, és olyan szépek a lánykáid!!! A jó idöért meg csak irigykedni tudok. :-))) Hogy telnek a napjaitok? Gondolom a két kislány mellett Neked sincs túl sok idöd unatkozni. Szóval végképp kint maradtok... jelen helyzetben nem csodálkozom, én sem mennék most vissza, az a határtalan pesszimizmus, ami sugárzik tv-böl, emberekröl (bocsánat a kivételtöl), huhhh, nagyon lehúzna engem is. Azért látogatóba mentek, nem?

     

     

    Nálunk helyzet nagyjából változatlan, Mancikám megint irtó beteg volt, mikor azt gondoltuk, hogy na túl vagyunk rajta, megint jött a 39 fokos láz. Dokinö meg nem talált semmit. Valszeg valami durva vírus okozta, nagyon legyengítette. Most a nagymamik táboroztatása folyik nálunk, kissé idegölö, de nem tudunk mit csinálni. Eddig anyóspajti volt, ma meg anyukám jön. Két hete nem aludtam 4 és fél óránál többet éjszakánként, enyhén szólva kipurcantam. Nemtom, Ti hogy vagytok vele, de Malackám hiába 5 éves és kb. ezerszer volt beteg, mégis minden egyes alkalommal kiborulok idegileg. Annyira sajnálom, nyomorult kis kölök fekszik tök lázasan, csak engem akar (naná!), aztán néha tök tehetetlen vagyok. Meg amikor tök vézna lesz, én meg etetném mindennel, de nem eszik, jajjj....... na jó, nem rontom tovább a hangulatot!

    Na és ilyenkor gondolok arra, hogy ezt mégegyszer, basszus, nem lenne hozzá eröm. Persze más, ha az ember föállású anyuka, meg kicsit közelebb lennének a nagymamák, akkor szívesen, akár négyet is. Olyan rossz, hogy az ész meg a szív csatározik egy ilyen alapvetö és csodás dologban. Néha elkeserítö!

     

    Képzeljétek, nekem meg lehet (99%), hogy új melóhelyem lesz, már aláírtam a szerzödést, de hiszem, ha már ott vagyok. :-))) Kicsit félek is, meg izgulok nagyon, de jelenlegi cégem nagyon döglödik és itt az ideje lelépni.  (fönöknénim azt mondta, ha mégis rendbejönnek és nekem nem jön be az új hely, visszavesz) Most azt próbálom kitotózni, hogy mennyi szabim van még, aztán annak függvényében megyek el innen. Hülye érzés, mert nyolc éve itt vagyok (mínusz a babázás), de néha muszáj továbblépni.

     

    Hát ennyit dióhéjban, írjatok, próbálok többet jönni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. március 15. 18:585479.

    Megertelek, hogy kislanyt szeretnel, de annak is megvan a maga varazsa ha egynemuek a gyerekek. Emma es Mika mar olyan jol eljatszanak es ez jo reszt azert van mert hasonlo az erdeklodesuk.

     Kuldesz kepet a kis hazadrol es a falurol? Gyerekkoromban rengeteget voltam falun (nagyinal) es imadtam. Sot most anyuek is falura koltoztek egy par eve, aminek nagyon orulok, mert igy a lanyok is megelik egy kicsit a fold kozelseget.

     

    Hat ez a sok gyerek kerdes sokat foglalkoztat. Van itt egy jo baratnom akinek van 3 lanytesvere, es teljesen padlot fog a parom allaspontjatol, ami szerint azert kell 2 gyerek, hogy a leheto mindent megtudjunk nekik adni (lakas, auto, tanulas, figyelem). O azt mondja hogy barmi anyagija ami van rogton feladna barmelyik testvereert.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5478)
    2009-03-15  11:10
  24. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 15. 11:105478.

    12. hétig akartam titkolni, aztán azóta várom, hogy jöjjön már valaki a topicra és kérdezzen rá :) nekem még nincs nagy pocakom, ha nagyon akarom, látszik, én látom, meg a párom, de még jó rám minden nadrágom. Én is szeretnék majd harmadikat, de meglátjuk. Mi is hárman vagyunk testvérek, úgyhogy én el tudom képzelni :) a nemét szeretnénk tudni. Először azt gondoltam, legyen meglepetés, de valamiért annyira rá vagyunk állva a kislányra, hogy most már inkább tudni akarom, nehogy belelovaljam magam, aztán kisfiú lesz :) persze az se lenne baj. Elvileg a 18. hét körül kiderül. Marci tudja, már a legeleje óta, mert olyan kis szeles, rohan nekem ezerrel, meg mászik rám, muszáj volt neki megmondani, örül neki, néha kérdez róla.

     

    Jó a kis faluban :) van félkész házunk, naaaagy kert, kutya, macska, most kezdünk kertészkedni, Marci ide jár oviba, ide fog iskolába is, egyedül is haza tud majd jönni, közel is van meg a főútra se kell kimenni. Bolton, postán kívül nem sok minden van, de könnyű bemenni Fehérvárra, ha kell valami. 

     

    Niki mesélhetne, de nem jön! Niki, gyere! :-)))

     

    14+2 :)

     

     

    előzmény:
    talia (5477)
    2009-03-14  22:09
  25. 2009. március 14. 22:095477.

    Huha, akkor mar nem is annyira az elejen jarsz. Nekem ilyenkor mar akkora hasam volt a masodik babaval, hogy senkinek el nem adtam volna, hogy babatlan vagyok.

     

    Akarod majd tudni a nemet? Itt a 14-16. heten mar biztosra megmondjak hogy fiu vagy lany. A nagyfiad tudja mar? Orult?

     

    Akkor most egy kis faluba laktok? Meselj milyen?

     

    En is szeretnek meg egy babat, de jelenleg a ferjem hallani sem akar rola. Az igazsag az, hogy nekem is nehez elkepzelnem, hogy kettonel tobb gyerek lehet egy csaladban, de itt olyan sok embernek van 3-4 hogy megjon tole az ember kedve. Szvetlana biztosan tudna errol meselni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5476)
    2009-03-14  20:48

Címlap

top