Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baráti kör

zsuzsimuzs
Létrehozva: 2003. február 10. 09:35
Timike nagyon gratulálok a házasságkötésedhez!!!!
Nagyon irígyellek a baba és a férj hát ez gyönyörű! Tegyél fel képeket kiváncsiak vagyunk!
Jól vagyok és már nagyon várom hogy megjöjjön és végre lehessen probálkozni újra! Ennyire még sosem vártam a mensesemet! Veszek Maca Vibe-t és azt fogom szedni.
Zsebike minden rendben a pároddal?
Szveti ti hogy vagytok?
  1. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 14. 20:485476.

    Na végre :-)

     

    14+1 vagyok ma, és eddig minden oké. :)

     

    A vidék Fehérvártól 10 km, nem olyan vészes, de az uszoda nyitvatartásával, szabad óráival (egy csomó idő és hely fenn van tartva versenyzőknek, tanfolyamoknak)  és Marci ovijával, egyéb programjaival nem tudtam beilleszteni. Apuka a párom, aki van nekem most már lassan három éve :). Munka: az a munkahelyem, ahol évekig voltam, megszűnt, leépítették és bezárták a gyárat, ahova onnan mentem, onnan meg próbaidő alatt kirúgtak novemberben :( azóta állást keresek, és közben jött a baba. Most várok két visszajelzést is, ez kb az utolsó esélyem, mielőtt meglátszik... Logisztikai munkát keresek, abban van végzettségem és tapasztalatom is.

     

    Elektromos bicikliről hallottam,  ismertem is olyat, akinek volt, egy idősebb néni, ő azért vette, mert biciklivel járt mindenhovaés már nem jól bírta. Neki, ha jól tudom, bevált.

    előzmény:
    talia (5475)
    2009-03-14  18:28
  2. 2009. március 14. 18:285475.

    Hogy en milyen vaksi vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Hanyadik hetben vagy? Jaj annyira nem vagyok kepben!

    Hol van az a  videk? Es ki a boldog apuka?

     

    Visszaterve a kerdesedre. A munka tema egyaltalan nem izgat, majd eljon az ideje annak is, de most inkabb vagyok full time momy.

    Hogy milyen munkat kepzelnek el? Csak valami olyat ahol nyelveket kell hasznalni es azt is csak felallasban.

     

    Te milyen munkat keresel, es mi lett a regi munkaddal?

     

    Biciklit en is szeretnek venni, de mivel mi egy hegyen lakunk, nagyon meggondolom a gondot. Hallottatok mar az elektromos biciklirol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5474)
    2009-03-14  12:02
  3. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 14. 12:025474.

    Zsuzsi, nagyon sok boldog szülinapot Bencének is! :-))))))

     

    Anett: ha majd lehet, mit fogsz tudni dolgozni? Én most épp nem úszom, nem lenne könnyű megoldani vidékről, Marci programjai mellett, viszont biciklizem, és ahogy rendesen kitavaszodik, fogunk túrázni is. Nem is dolgozom :( sajnos, nincs munkám, épp állást keresek. Az utolsó kérdésedre válaszolva meg néééééééézze már meg valaki az ikonomat! :-)))))))))

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5472)
    2009-03-10  08:58
  4. 2009. március 12. 21:475473.

    Szia Timi!

     

    Mika 3 evesen kezdi majd az ovit, tehat most szeptemberben. Gondolkodtam rajta, hogy egy evet meg itthon maradhatna, hiszen olyan draga itt az ovi, de aztan ugy dontottunk, hogy megis beiratjuk. Nekem igy jovore lesz egy par szabad oram reggel, ami mar igazan ram fer 5 ev folyamatos babazas utan. Mostanaban mar otthon merjuk hagyni oket babysitterrel, igy mar eljutunk moziba, en uszni jarok, szoval egyre konnyebb az elet. Jo lenne ha lenne nagyszulo aki segit, de mar igazan hozzaszoktunk, hogy nincs.

     

    Haza biztosan nem koltozunk mar, a ferjemnek biztos es viszonylag jol fizeto munkaja van, ami manapsag nagy kincs. Viszont gyakran haza jarunk a lanyokkal, es igy hogy en meg nem dolgozok ez persze kivitelezheto is.

     

    Te jarsz meg uszni?

    Hol dolgozol most?

    Egy ujabb baba nincs tervben?

     

    Megprobalok utana olvasni, nem akarok kerdezni olyanokat amit mar biztos ezerszer leirtatok.

     

    Anett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5471)
    2009-03-08  12:12
  5. 2009. március 10. 08:585472.

    Sziasztok!!

     

    Bocsi nem sokat jövök ide!

    Minden szülinaposnak nagyon nagyon boldog szülinapot!!

    Timi majd nagyon kiváncsi vagyok a sulira!!

    Én is el akarom vinni Bencét jövő szeptemberbe suliba és ő is 6 és fél lesz. ha az oviba azt mondják mehet én tuti viszem! Persze itt más az iskola,m int ahová ti mentek, ott biztos türelmesebbek a tanárok is! Azt hiszem!

    Húú rohanok most is,de jelentkezem majd!!

     

    Puszika nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 8. 12:125471.

    Szia Anett, de jó, hogy írtál! :-))))))) Mekkorák már a lányok! Hogy telnek a napjaid, dolgozol valamit? Mika megy majd oviba, vagy hogy van ez ott?

     

    Mikor látogattok haza? Ideköltözést nem tervezitek?

    előzmény:
    talia (5470)
    2009-03-08  11:59
  7. 2009. március 8. 11:595470.

    Sziasztok!

     

     

    Ez a topic meg el!!!!!!!!!!!! Szuperek vagytok!!!!

     

    Egy regi uszo forumot nezegettem ahol felbukkant Timinek a neve, igy kerultem ide. Jo volt olvasni rolatok.

     

    Mi jol vagyunk, most szerencsere Izraelben is csend van es nyugalom. Meg a nyari forrosag sem erkezett meg, igazi tavasz van, ami itt sajnos csak napokig tart. A ferjem bezzeg csak ugy varja  a nyarat, olyankor el csak igazan, en viszont mar azon gondolkodom, hogy a szalmakalap melle meg veszek egy esernyot is a nap ellen.

     

    A lanyok, jo baratnokke nottek, Emma 5 eves es 4 honapos, Mika pedig 2 eves 8 honapos. A kicsi mar szepen beszel, magyarul talan jobban is mint a novere.

     

    Emma itt mar mehetne szeptemberben iskolaba, de mivel oktoberi, igy valaszthat, mi inkabb nem kuldjuk.

     

    En uszni jarok illetve az elleptical trainer-t hasznalom az edzoterembe, csinos akarok lenni nyarra, bar eddig meg csak hiztam barmennyire is hajtom magamat. A ferjem szerint ez termeszetes hiszen nott az izomtomegem, de en ezt nem veszem be, ugy latom megis csak dieta is kell az edzes melle.

     

    Rakok fel egy par ma reggeli kepet a lanyokrol, es probalok majd utanaolvasni es bekapcsolodni a beszelgetesbe.

     

    Addig is puszi mindenkinek

    Anett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5469)
    2009-03-07  17:01
  8. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 7. 17:015469.

    Semmi baj :) és mi volt, volt nagy ünneplés? Nálunk otthon csak szerényen, torta, gyertya, ajándék, de most Anyukáméknál vagyunk, itt aztán van család és mindenkitől ajándék, folyamatos ünnepelés, ráadásul egyszerre van Anyukáméval (két nap különbséggel).

     

    Többiek?

    előzmény:
    Szöszbolha (5468)
    2009-03-05  15:08
  9. 2009. március 5. 15:085468.

    Timke Drága, nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat Kacatkám nevében is, és hasonló szépeket és jókat kívánunk a szép nagyfiú Marcinak is!

    Ne haragudj, hogy csak most, de egyszerüen nem volt idöm gép elé kerülni mostanáig. Talán holnap lesz egy kis idöm, írok többet!

     

    Sok-sok puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5467)
    2009-03-02  13:52
  10. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 2. 13:525467.

    Halihó, sziasztok!

     

    Bóha, boldog szülinapot Kacatkának! :-))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. február 15. 17:455466.

    Sziasztok!

     

    Szia Karol, hát Te aztán becsületesen visszaolvastál meg válaszoltál :)

     

    Tök jó, hogy Alíz végülis jól van meg jól fejlődik most már! Iskola: ha Marci is nyári lenne,lehet, hogy mi is vártunk volna még egy évet, de ugye márciusi, hat és fél lesz szeptemberben. És hát olvas és elég "nagyos" az érdeklődése, le is lehet kötni dolgokkal. Ami nehezebben fog menni, az az írás, remélem, ebben türelmesek lesznek vele, és nem lesz muszáj apró jeleket apró vonalakra írnia rögtön, de már a nagycsoportban is sokat fejlődött rajzban.

     

    Mozgásigénye neki is hatalmas, mindig ő kéri, hogy menjünk gyalog oviba, vagy kutyával megyünk, vagy most már inkább nélküle, mert nagyon megnőtt és erős, és én már nemigen bírom megtartani, ha megindul a póráz végén, úgyhogy vele inkább a kertben játszunk, vagy ha a párom is jön, akkor sétálunk. Meg karatéra jár heti kétszer. Sajnos az oviban télen nem nagyon mentek ki velük, pedig azért voltak szép, nem csapadékos napok is, de tavasszal már majd lesznek kint sokat, meg itt a nagy kert, itt is tud mozogni.

     

    Valahol várja az iskolát, inkább a tanulást, de ő olyan értelemben tipikus Halak, hogy nem szereti a változást. Azt várja, hogy ott nem kell aludni :). Ide fog járni iskolába is helybe, tökéletes lesz nekünk, kis falusi iskola kb. 20 fős első osztállyal, mindenki ugyanabból az ovis csoportból, gyalog haza tud sétálni, vannak szakkörök, de alapban egy normál tantervű általános iskola. Mi is járunk ismerkedésre, minden hónapban van egy, volt egy karácsonyra készülődős, egy téllel foglalkozós, festettek meg táncoltak, aztán volt egy jelmezrajzolós-táncolós és márciusban még lesz egy valamilyen tavaszos, mozgásos, aztán úgy tudom, beíratkozás után már több nem lesz. Volt már egy szülői is, és majd még májusban, beíratkozás után lesz egy.

     

    Szülinapon nagy buli nem lesz, gondolkodom, hogy idehívjam-e a családot (mármint anyukámék, tesómék) még nem látták a házat, mióta benn lakunk, viszont anyukám szülinapja 2 nap eltéréssel van Marciétól, és náluk szoktunk ünnepelni. Kap egy nagyobb biciklit az apja családjától, tőlünk meg valószínűleg trambulint, szintén a mozgás jegyében :). Meg mindig élményt szoktunk/inkább én szoktam ajándékozni, most szerintem a Csodák Palotájába megyünk majd el. Negyedik szülinapon bábszínházban voltunk, ötödiken Közlekedési Múzeumban, közte a névnapokon is egyszer a szentendrei skanzenben Márton-napon, tavaly a Jégkorszak kiállításon meg az állatkertben, és örökbe is fogadtuk a Norbi nevű tigrist :)

    előzmény:
    gumicukor (5465)
    2009-02-13  22:46
  12. 2009. február 13. 22:465465.

    Sziasztok!

     

    Húúú, mennyit írtatok, be se dugom az orromat, aztán tele az oldal!!! Tök jó!!!!

     

    Akkor igyekszem szépen sorban válaszolni:

     

    - igen, járunk babauszira, igaz úgy, mint a mesében, mert hétvégén van és vagy utazás miatt vagy éppen enyhe ovis takony miatt (ami renszerint végigsöpör a családon, kivételt képez a fiam, mert ő 1-2 nap alatt lerendezi vagy szimplán cska hazahozza, de ő maga nem lesz beteg) nem tudunk, de azért járunk. Itt a XVI. kerben van egy új uszi, a Szentmihályi és oda, Dani meg az ovival a másik usziba, ami a kerületben van,ő már háton tud rendesen és a mélymedencében. Alíz is szereti nagyon a vizet, semmi bőgés nem volt sosem, merülésnél sem. És ami nagyon tetszik, hogy hihetetlen tiszta az uszi vize és a körnéyke is, ami nekem elsődleges szempont.

     

    - Dani nem néptáncol, a képen ovis fellépésük volt, betanultak egy táncot, tudjátok a Hopp Juliska, hopp Mariskára, meg volt egy másik, amit a fiúk énekeltek és táncoltak közben. Ez is itt volt akerületben vmi kertvárosi vigasságok keretében, ott már Alíz is horpasztott a babakocsiban.

     

    - dévényen 3x voltunk, az első egy 50 perces nyúzás volt és a többi kettő 20 perces. mindet végigbőgte, nagyon sajnáltam, de azóta minden ok, most már csak kontrollra járunk, megnézi ilyenkor, hogy halad a mozgásfejlődésben. Szerintem nem azért bőg, mert fáj, hanem, hogy idegen piszkálja. Na de a szépségért meg kell szenvedni. Mivel a családban jellemzően későn kezdtünk mozgolódni picinek, ezért nem megyünk nagyon előre a kezelésben, tulképpen csak a karjait kellett, hogy ne csapja hátra, azóta szépen használja rendesen felkönyököl, sőt azóta már kúszik is, mindenhol ott van, rámol, pakol,kíváncsiskodik és közben felhúzza csücsörin a száját, nagyon huncut ám, imádom!!!  pár napja már 1-2 mászásfélét is láttunk tőle, de még óvatois duhaj. Szerencsére ő sem az a folyton felborulós típus, tök jól egyensúlyozik.

     

    - Dani nagyon szereti, puszilgatja, játszik vele, pedig sosem mondtuk, hanem úgy magától adogat neki hjátékot, és hát fiús játékot játszik a csajom, kisautóznak. Mindig rak neki párat, amit piszkálgathat - rendszerint a kerekeket birizgálja, tekergeti - Dani meg körülötte csinál versenypályát, náha a csajszi az ugratórámpa  :D hangosan röhög olyankor. Amúgy Daninak nevetett először hangosan is, jó látni köztük a testvéri szálak kialakulását.

     

    - Dani szeptemberben kezdi a sulit, most járunk nézelődni, ilyen előkészítő vagy inkább én ismerkedő foglalkozásnak nevezném, amikre járunk. 3 kiszemelt suli van, mindegyik heti 1x tart ilyen foglalkozást, pl. színeznek, vagy vmit készítenek színespapírból, ülnek a padban, végén kapnak nyomdát vagy matricát. Szeret járni, van, ahol ovis társai is vannak. A sulikból kettő tesi tagozatos és emelt szintű matek is lesz asszem 4. o-tól. Dani mozgásigénye hatalmas így ezért is ilyen jellegűre gondoltunk. A 3. sulival kapcsolatban olyan vegyes érzéseim vannak, inkább művészi suli, lehet fazakasságot tanulni, kerámiázni, néptáncolni, inkább nyugodtabb gyerkőknek való, szal ezt lehet ejtjük. Meg félig meddig rábízom aválasztást, melyik tancináni tetszik, miért, hová járna szívesen.

     

    zsu- a párod nem akar jógázni a vérnyomásra? meg tuti jó a talmasszázs, nem kell gyogyszer, ami egy nagy hülyeség, hogy egész életen át kell szedni. sok módszer van, hogyan legyen a normál tartományban.

     

    torna-én itthon pilates dvd-re, és jóga. amit már várok nagyon a futás, de még szoptatok, így az talán jövő tavasszal lesz akutális, addig nem.

     

    timi- Dani már nagyfiú, nagyon jól vette a tesós akadályokat, mindenbe bevontuk, és igyekeztünk vele is foglalkozni, amennyit csak lehetett. Az elején nekem nagyon szar volt, mert pl. az esti közös altatás-mesélés apára hárult, és kicsit kirekesztve éreztem magam, mármint, hogy nem tudok vele eleget lenni, ez nagyon bántott. Votl is, amikor sírtam előtte, amikor mégiscsak tudtam vele lenni, és ő vigasztalt, hogy majd bepótoljuk. Olyan aranyos volt. Várni kénytelen volt megtanulni, de ezt már akkor is kellett neki, amikor még csak egyedül volt. Persze sokszor nem sikerül neki még a türelem gyakorlása, olyankor kicsit fújtat, ezt a kicsitől függetlenül is megteszi.

    Azta Marci is megy suliba? Nem akartatok még 1 évet ráhúzni? Én azt látom, hogy nagyon jó tett Daninak, mert sokat komolyodott, most kezdi érdekelni az iskola, várja is már. Marci hogy áll a témához? Milyen sulit néztetek ki? Fehérvárra fog járni? 10 km az nem távolság, és tök jó, hogy jól érzitek magatokat!!! Tesóprojekt?? Szuper lehetett Svédország!!!  

     

    Furi, mert ahogy látom őket, kedzem érteni, hogy Dani miért jött előbb hozzánk. Mármint ő már akkor türelmetlen volt és jött, most is sokszor az, neki ezt kell megtanulnia. Alízra meg sokat kellett várni, ő türelmesen kivárta a idejét, most is ez a türelem és kitartás jellemzi, viszont mindkettő amit akat, azért mindent megmozgat, nem adják fel.

     

    Köszönöm a névnapi köszöntéseket!!!

     

    Szöszb- ne ilyen napköziotthonos suli lehet ez? Nálunk az egyik ilyen akinézettek közül. Délelőtt van 2 óra elosztva, mellette sok játék, és délután is van még 2 óra, kb. 3kor van vége. Szintán minden cuccot bent kell hagyni, a leckét is azzal a tanítónénivel cisnálják, aki a tárgyat tanítja, így látja, hogy hol akadnak nehézségek az önálló feladatmegoldáskor. Mindig csak azt a cuccot kell hazavinni, amit feltétlenül szükséges, pl. olvasókönyvet minden nap.

     

    farsangot ne is mondjátok, nálunk 21-én lesz, Dani süni akar lenni a kisvakond meséből... tavaly a vakondot csináltam neki. van 1 hetem rá megcsinálni, remélem sikerül... pedig eredetileg múmia akart lenni, de arról letett... pedig sokkal egyszerűbb dolgom lett volna, mint a sok tüskét felvarászolni a hátára...

     

    na, asszem jó sokat írtam, győzzétek olvasni. na, cupp, mert még 2x tuti kelnem kell ciciztetni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 11. 12:405464.

    Hát ez az, hogy a 2010-es helyeket kell már most elöjegyeztetni!!! Tök röhej, bár ugye oviba is már hat hónapos korában be kellett jelenteni.

    Néha úgy utálom a nagyvárost! Mennyivel egyszerübb lenne egy kis helyen, ahol van egy vagy két iskola, aztán jóvan. Kellett nekem nagyváros!

     

     

    Mennyivel jobban érzem magam a Balcsinál, most hétvégén, mikor lenéztünk, annyira jó volt!!! Olyan szép, és megnyugtató kint lenni a természetben, kezdenek kibújni a virágok, tavasz illatot szimatoltunk, nyamm-nyammm. Itt meg pocsék idö van, esik a trutyi az égböl.

     

    Lesz nálatok szülinapi buli???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5463)
    2009-02-11  12:31
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. február 11. 12:315463.

    Kicsit rejtelmesen fogalmazol, de drukkolok, hogy ne záruljon be az ajtó! :)

     

    Na, Marci megkönyörült rajtam, inkább Batman lesz, azt könnyebb készíteni :) fekete harisnya, fekete póló, csak köpenyt kell varrnom és valahogy a fejére álarcot meg fület készíteni, meg a sárga Batman embléma a pólóra. :)

     

    Jól hangzik ez a suli, 2010-re nem lehet egy helyet előjegyezni, ha olyan nehéz bejutni?

    előzmény:
    Szöszbolha (5462)
    2009-02-11  10:23
  15. 2009. február 11. 10:235462.

    Hahó!

    Timke:-))) Szóval valami olyat pampogtak, hogy azért kell beiratni már most, hogy az iskolák jobban tudják, hogy hány gyerek lesz, melyik gyereknek van szüksége még intenzív német és egyéb tanulásra, kiket kell fejleszteni, hogyan oszlik meg a különbözö nemzetiségü gyerekek aránya, stb, stb... Egyébként csak 2010-ben megy természetesen.

    Most kiderítettem, hogy ebbe az iskolába irtó nehéz bekerülni, ráadásul nem abban a kerületben lakunk (bár nem is vagyunk kötelesek bejelentkezni, na ezt fogom kijátszani). Összeszedtem az összes ismeretségemet, szóval hajrá, lassan idöpontot kell kérnem. Mancikám nem bánja túlságosan, hogy iskolás lesz, söt. Nekik már az oviban sem kell aludniuk, soha nem volt kötelezö, így mondjuk ez a vonzerö kipipálva.

    19-én lesz a farsangi bál, Kacatom boszi lesz. Épp tegnap érkezett meg postán a jelmeze, szerencsére jó neki és tetszik is, egész este abban pompázott és énekelt a tükör elött.  Majd teszek fel aktuális fotókat róla.

     

    Nnna, munka ügyben nálam is tornyosulnak a fellegek, de elég lazán veszem, nem vagyok hajlandó kikészülni. Azzal vigasztalom magam, hogy ahol bezárul egy ajtó,  ott kinyílik egy másik. Na és addig úgysem nyílik ki, amig az elsö be nem zárult. Elöre nem parázom és nem görcsölök és nem idegelem ki magam. Ez van. Nálad is így lesz!

     

    Addig is megyek, aztán.

     

    Többiek is elöbújhatnának végre!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5461)
    2009-02-10  13:30
  16. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. február 10. 13:305461.

    Sziasztok,szia Bóóóha! :-))))))

     

    Jaj de jó, hogy írsz, és de jó, hogy írod nekem, hogy Timke, mindig meghatódom, gyere gyakrabban, írd gyakrabban! :-)

     

    Bizony, nemsokára szülinap... :) de előbb még farsang, és Marci Pókember akar lenni, nem egyszerű... :) Hogyhogy Larát is már most be kell íratni? Ő egy évvel kisebb. Ausztriában öt és fél évesen más iskolába mennek? Egyébként jól hangzik, amit leírtál az iskoláról! Marci csak a mi kis teljesen sima falusi iskolánkba megy, nem nagyon várja, csak hogy ott majd nem kell délután aludni :) remélem, eljön az az idő is, hogy várja!

     

    Állás: voltam ma is egy interjún, egy másikról meg visszaszóltak, hogy nem én kellek, úgyhogy most is kettő van talonban (eddig három volt) hát nagyon remélem, hogy majdcsak lesz valami!

     

    Puszi mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Szöszbolha (5460)
    2009-02-06  11:11
  17. 2009. február 6. 11:115460.

    Sziasztok, Sziasztok!!!!

     

     

    Gumicukornak én is szívböl gratulálok! Annyira szépek a gyerekek, hogy igazán büszke anyuka lehetsz!

    Jajj, Szveti, olyan jó olvasni Rólatok!!!! Iwiw-en megnéztem az apróságokat, háát, ennivalóak!!!! Le a kalappal mindenki elött, akinek 4 gyereke van! (meg 3, meg 2 vagy csak 1szem!!!)

    Hogy bírod egyébként? Nem jöttök mostanában erre felénk?

    Sajnálom, hogy anyukáddal összekaptatok, régebben is szoktál panaszkodni, ezek szerint nem sokat változott a helyzet. Kár.  De már nem nála laktok, ugye?

    Tényleg dolgozni akarsz? Öszintén szólva a munkát, háztartást, meg az egy szem gyerekemet összelogisztikázni sem semmi feladat (legalábbis nekem), mindezt négy gyerekkel... hüha, Te egy zseni vagy!

     

    Zsuzsi, nálatok mi zujs???Bence hogy van? Ti sem terveztek kistesót?

    Timke, lassan szülinap, ugye???? Ösztöl Marci iskolás lesz???? Hogy érzitek magatokat az új házban? Munkaügyben vannak fejlemények?

     

     

    Nálunk is csak zajlik szépen, csendesen az élet, éljük a mindennapokat. Ovi szerencsére okés, Kacatom már elég szépen karattyol németül, mi is megkaptuk a levelet, hogy irassuk be iskolába. Már most kell, nemtom minek. Azt sem tudtam sírjak-e vagy nevessek, olyan szar érzés volt. Hiszen még csak most született, édes pici kisbabám, iskolába akarják vinni????Van egy jó suli a közelünkben, de egész napos. VAn esetleg ilyen irányú tapasztalatotok??? Fél négyig vannak, délután csak készségtantárgyak vannak (torna, ének, ilyenek), nincs házi és nem kell táskát cipelniük. Szerintetek??? Mondjuk elöbb nem tudnám elhozni, szóval így is, úgy is napköziben kellene lennie. Lehet, hogy ez jobb lenne, én is ilyenbe jártam. (nagyon, nagyon régen)

     

    NAgyon várom a tavaszt, már rettenetesen az agyamra megy ez a bezártság. Zöldbe vágyom, ki a kertbe, szeretnék új virágokat ültetni, csinosítgatni a nyaralónkat hétvégente. Momentán valami tél ellenes kommandót kellene bevezetni!!! Kacatom is télen többet betegeskedik, bár közel nem annyit, mint tavaly.

     

    Meséljetek Ti is!!!! Igyexem többet benézni!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 6. 09:425459.

    Szép jó napot!

     

    Karolnak utólagosan, de nagy nagy szeretettel boldog névnapot!!!

    Ki hogy van?

    Nálunk nincs semmi különös, a héten síszünet van a Dávid iskolájában, így itthon van velem, meg Lizivel, ma csatlakozott hozzánk még Andris és Léna, akik nem akartak oviba menni, plusz itt van Dávid osztálytársa:)

    Szóval van egy pár gyerekem:)

    Közben pakolom Dávid ruháit, mert a mai vívás edzés után megy 2 napra téli cserkésztáborba, Csobánkára az ottani Cserkészparkba:)

    Szóval zajlik nálunk az élet!

    Veletek mi újság?

    Hahó, tessék jelentkezni, nem kell a példámat követni, hogy sokáig nem voltam.

    Xtivel mizujs? Szöszibóhával? Talia?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. február 2. 14:105458.
    Karol, sok boldog névnapot kívánok Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5457)
    2009-01-30  12:14
  20. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. január 30. 12:145457.

    Niki, boldog szülinapot Robinak! :) Süss egy egyszerű kerek piskótát és töltsd meg valamivel, vagy gyümölcstortát, ne fáraszd nagyon Magad! :)

     

    Jó hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    szvetlana (5456)
    2009-01-30  09:45
  21. 2009. január 30. 09:455456.

    Sziasztok!

     

    Zsuzska, nekem is kellene tornáznom, de egyszerűen nincs energiám...pedig kellene egy kicsit feszesednem.

     

    nálunk továbbra sincs semmi különös, párom ma 38 éves. Hihetetlen, hiszen 27 éves volt amikor megismerkedtünk, igaz én is csak 22...

    Szóval kellene vmit főzni, valami tortát alkotni, de egyszerűen nincs se ötletem, se ihletem, és lusta is vagyok. Na azért majd valamit összehozok az én drágámnak:)

     

    Gyerekek oviban-suliban, Lizi pedig itt alszik az ágyban mellettem.

    Lassan megyek rendet rakni, főzni.

     

    Legyetek jók!

    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5454)
    2009-01-22  21:28
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. január 26. 14:305455.

    Sziasztok!

     

    Szveti, de jó, hogy írtál! Mindjárt válaszolok, csak tartom magam az időrendi sorrendhez :)

     

    Gumicuki, nagyon jók a képek, Alíz egy kis angyalka, és nem csak az angyalos képen, de nekem az a szívem csücske :) Most, hogy már rutinos kétgyerekes anyuka vagy, mesélj nekem, milyen a 6 év korkülönbség? Dani inkább anyáskodik Alízzal, mint játszik? Megértette, hogy nem tudott vele rögtön játszani? És azt, hogy Neked sokszor a babával kellett foglalkoznod, és akkor neki várni kellett vagy önállóan csinálnia valamit?

     

    Zsuzsi, én is levágattam a hajam, állig érő, majdnem egyforma hosszú, hátul kicsit rövidebb és tépettebb, de én visszanövesztem, csak időnként rámjön a hajvághatnék :) mozgás: én itthon tornázom, meg ha kicsit kitavaszodik, megyünk túrázni megint! Ja és majdnem mindennap napi két kutyasétáltatás - gyalog viszem Marcit az oviba meg megyek érte, és többnyire viszem a kutyát is.

     

    Niki - köszi a híreket a gyerekekről, hihetetlen, milyen nagyon már! Marci ovis, igen, megy iskolába szeptemberben (6 és fél lesz pont) és heti kétszer karatéra jár. Jó itt lakni, szeretek, kis falu, igen, Fehérvár kb 10 kilométer. Az egyik szomszédunk egy kétkisgyerekes fiatal pár, jó fejek, de viszonylag maguknak valók, ritkán lehet velük találkozni, a másik szomszéd csak hétvégi telek, nyáron vették meg, ki tudja, lehet, hogy majd építkeznek, a sarokszomszédba meg most épül egy hatlakásos sorház, abból még csak az elsőben laknak. A ház meg úgy van, hogy Párom szüleinek volt egy kisháza, ami jócskán ki lett bővítve, igazából ikerházszerűen hozzá lett építve a mi részünk, csak jóval nagyobb a bővítés, mint az eredeti :)

     

    Svédországra persze kevés volt a hétvége :) egy nap Koppenhága, egy nap Malmö volt, úgyhogy csak Malmöből láttunk annyit, amennyi belefért, de én is vissza akarok majd még menni.

     

    Drukkolok az álláskereséshez, és remélem, egészségileg már jól vagy! 

     

     

     

    előzmény:
    szvetlana (5451)
    2009-01-22  10:20
  23. 2009. január 22. 21:285454.

    Gumicuki én szoktam nézegetni a képeiteket:)))))

     

    Szuperek és ott is olyan nagyon a bébik!!

    Így öregszünk mi is????

     

    Jajj tényleg ti jártok tornázni vagy valamit csináltok,mozgás gyanánt?? No jó az otthoni házimunka nem számít

    Nagyon kellene nekem valami mozgás,de megvárom a tavaszt!!!Talán akkor több kedvem lesz hozzá! nyárra kellene valami! 36 éves leszek és azt kell mondjam ez egyre jobban meglátszik a testemen!!!

    előzmény:
    gumicukor (5446)
    2009-01-05  11:19
  24. 2009. január 22. 21:255453.

    Köszi Szveti!! bence jó kis pasi:))) Hát még milyen lesz ha nagy lesz!!

    Én most levágattam a hajam olyan kleopátrásra! majd az Uram ha ráér fényképeztetek!

     

    Ja kiderült a férjemnek magas a vérnyomása,így most dokihoz járások vannak Ő meg ezeket nem bírja!! Egy jó van ebben, hogy legalább elment vér-vizeletvizsgálatra aminek itt volt az ideje! Így meg megyek én is, mert néha kell! bejelentkeztem mell UH-ra is mert nekem voltak ilyen fibrómáim. Lehet nem így irják!

    Kellene a nőgyógyász is, mert nem voltam tavaly rákszűrésen

    No így kezdődik az év!!

    előzmény:
    szvetlana (5449)
    2009-01-22  09:19
  25. 2009. január 22. 21:215452.

    Pusz!

    Szveti de jó, hogy írtál!!

    Hát én el tudom képzelni milyen egy kamasz gyerek,mert a férjem nagyfia 13 éves és igaz nagyon ritkán van itt,hátttttt kapok belőle én is!!

    Jó hogy ilyen nagy és okos és simán megold egyedül is mindent,de a nagy szája a visszabeszélések....És ő még egy nagyon jólnevelt fiú. Ez az egy amit az Ex jól csinált, hogy egy nagyon rendes fiú lett Mátéból:) Ja és nagyon jó tanuló. Most 7. es és csak 2 db 4-ese lesz a féléviben! Nagyon ügyi!

    No szóval tényleg kisgyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond!! Na meg hallom a barátnőimet amiket mesélnek a 13-14 éves gyerekeiről. hát!!! Készüljünk!!

     

    Nekünk részben jól indul az év, részben rosszul! Munka most van szerencsére,én közben nézegetek melóhelyet azért! De sajna van sok sok kiadás is:((( nagyon sok! Most kénytelenek vagyunk megvállni a kolleganőnktől is No de muszáj!

    előzmény:
    szvetlana (5451)
    2009-01-22  10:20

Címlap

top