Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baráti kör

zsuzsimuzs
Létrehozva: 2003. február 10. 09:35
Timike nagyon gratulálok a házasságkötésedhez!!!!
Nagyon irígyellek a baba és a férj hát ez gyönyörű! Tegyél fel képeket kiváncsiak vagyunk!
Jól vagyok és már nagyon várom hogy megjöjjön és végre lehessen probálkozni újra! Ennyire még sosem vártam a mensesemet! Veszek Maca Vibe-t és azt fogom szedni.
Zsebike minden rendben a pároddal?
Szveti ti hogy vagytok?
  1. 2009. január 22. 10:205451.

    még egy pár kérdés és akkor abba is hagyom:)

     

    Timike, milyen volt Svédországban? Mármint elég volt a hétvége?

    Nekem egyik kedvenc országom, bár még soha nem jártam ott, de amit hallottam róla, az tetszik. Szívesen élnék ott.

    A munkahelyedet sajnálom

    Egyébként milyen az új helyen lakni? olvasom, hogy jó, de ez egy kisfalu? szomszédok? És nem újépítésű a ház? csakmert olvasom, hogy régi lakrész.

    Marci hova jár oviba?

    Idén iskolás lesz?

     

    Zsu, mi a gond amit említettél? Publikus? Neked mizujs a munkahellyel? sikerült találni?

     

    Gumicuki, milyen volt Alíz Dévény kezelése? Sokat kellett menni?

    Dani, idén ugye már iskolás lesz?

     

    Timicicus, üdv közöttünk:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 22. 10:005450.

    Közben visszaolvastam, nagyvonalakban:)

    Gumicuki, olyan tuti volt olvasni a szüléstörténetedet!!! Úgy irigyellek

    Megnéztem a képeiteke, szuperek!!! Az úszós videó szintén tuti, az hol készült? jártok úszni Alízbabával?

    Dani jár néptáncra?

     

    Zsebi-Zsófiról tündériek a képek. Biztos nagyon büszke lenne Zsebike ha látná, hogy ilyen szép kiscsaja van. Bár biztos látja.

     

    Zsu, nem semmi a munkahelyi történet...

     

    na olvasok tovább...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. január 22. 09:195449.

    Zsuzsi, a te Bencéd is milyen jóképű kispasi, és mekkora már, Úristen!!!!!!

    Te is szuperül nézel ki!!!!!

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5444)
    2009-01-04  20:34
  4. 2009. január 22. 09:175448.

    Gumicuki, ritka gyönyörűek a gyerköceid!!! Kislányodhoz pedig gratulálok!!!!!

    előzmény:
    gumicukor (5446)
    2009-01-05  11:19
  5. 2009. január 22. 09:155447.

    Sziasztok lánykák!

     

    Elöször is nagyon megkésve bár, de annál nagyobb szeretettel BUÉK mindenkinek!!! Legyen 2009 ezerszer jobb mint 2008

     

    Ne haragudjatok, hogy ezer éve nem jártam itt a fórumon, ennek több oka is van, a 4 gyerek, az hogy majdnem 8 hónapig nem volt jó a szgépünk, túl vagyunk egy csőtörésen, egy anyámmal való (újbóli) összeveszésen, illetve az utóbbi időben egyszerűen nincs semmihez energiám (igaz nemrég lábaltam ki egy félig lábon kihordott mellhártya gyulladásból).

     

    Kivel mi újság van?Gyerköcök, pasik, lakás, egyebek???

     

    Megpróbálok ugyan visszaolvasni, de 4-ből 3 gyerekem van itthon, így nem biztos hogy könnyen fog menni

     

    Nálunk semmi különös nincs, de azért egy kis áttekintést :

     

    Dávid: 3 hét múlva 12 éves lesz, kezd egyre jobban kamaszodni, mind testileg, mind lelkileg. Nem tudom, hogy bírom ki ezt a korszakot, de szerintem a hajfestés alatt kezdek őszülni. Mennyire igaz a mondás "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"

    Lányok készüljetek lelkileg a kamaszkorra, mert hamarabb itt van mint gondolnátok

    Amúgy nem olyan vészes, csak iszonyú szétszórt, és bár okos, de sorozatban hozza az 1-eseket házi feleadat/felszerelés hiány miatt.... már nem tudom mit csináljak 
    Viszont a jóoldala: szeptembertől elkezdett vívni a VASAS-ban, azt nagyon szereti és úgy tűnik nem ügyetlen. Emellett cserkészkedik, próbáltam neki olyan vele egykorúak társaságát bíztosítani, akik (pl. a cserkészet által) kicsit kordában vannak tartva, és nem plázáznak, játékgépeznek. Tök jó programokat csinálnak, pl. barlangászás, őstenger kiállítás, korizás. Szóval ez jó.

     

    Andris: na ő egy tündéri jó, de huncut kisfiú. Nagyon szófogadó, elsőre (!) megcsinál mindent. (Bár a Dávidnál is ez lenne...) lassan 6 éves lesz, de idén nem megy oviba, ugyanis évvesztes. Érdeklik a műszaki dolgok, hogy mi hogyan készül, állandóan számol:)

     

    Léna: szeptembertől ovis lett, Andrissal jár egy csoportba, imádja az ovit, őt is az óvónénik, igazi cserfes kiscsaj. Igaz tud hisztizni is nagyon és a nőcisségével az őrületbe kerget:)

    Múlt héten például zavarta hogy hosszú a haja és fodrászosdi közben levágott belőle jócskán. Szerencsére egész jól csinálta, így a fodrász ki tudott hozni belőle egy tuti rövid frizurát:)

     

    Lizi: ő most múlt 2 éves, állandóan dumál (márha LÉna mellett szóhoz jut) ha nem tetszik neki valami akkor képes lekiabálni a tesóit. Bár nagyon édesen csinálja, remélem le tudom szoktatni róla.

     

    Amúgy nincs semmi különös, decemberben letelik a gyes, és már most elkezdtem állás után nézni, szerintem nulla az esélyem....

     

    Na most megyek!

     

    Várom beszámoloitokat!

    Puszi!!!!!!!!!

    Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 5. 11:195446.

    Még pár, úgy látom, most szeret az nlc...

     

    5. Megszereztem

    6. Bambulok kifelé az ablakon

    7. Tappancs-csiki

    8. Kacsavadászat

     

    Többi meg itt: http://www.xn--csi-5xa.hu vagy http://őcsi.hu

    előzmény:
    gumicukor (5445)
    2009-01-05  11:14
  7. 2009. január 5. 11:145445.

    képeket is próbáltam feltenni, nem engedte, remélem most sikerül.

     

    1. szemezek a legommal

    2. Alíz ajándékát ellenőrzöm

     

    3. Alászállt egy angyalka

     

    4. Megkaparintalak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 4. 20:345444.

    Szia!!

     

    Úú hogy tellik az idő!!

    Alíz is már mekkora!!

    Jó lehetett a karácsonyotok, irigykedem rátok. Itt nem volt fényes a hangulat, már az enyém.... de ez hosszú talán már írtam is!

    Nem a férjemmel és a fiammal volt a baj:(

    Na mindegy vége van ami részben jó részben nem, mert iszonyat félek az idei évtől!! meglátjuk mit hoz!!

    Voltunk síelni pénteken, szuper volt és Bence tök ügyi lenne ha nem lenne lusta!!Kijelentette ő nem jön többet! Na bumm! szerinte fárasztó!!

    Holnap végre ovi aminek nagyon itt volt az ideje már kezdtem kiborulni

    még teszek fel képet!!

    előzmény:
    gumicukor (5443)
    2009-01-04  15:59
  9. 2009. január 4. 15:595443.

    Sziasztok!

     

    Eltűntünk kicsit mi is, alig értem utol magam az ünnepekre, állandó sütés főzés, voltak betegek is a gyerkőcök, így a Mikulásbanzájról az ovis kivételével lemaradtunk, de legalább karácsonykor senki nem taknyolt már.

     

    Daniék szerepeltek a kerületi színházban az ovis csoporttal, nagyon cukik voltak, táncoltak, énekeltek.

     

    Alíz pont újév napján kezdett el kiskutyát játszani, tudjátok az az előre hátra popólóbálós, tetszik neki, röhögcsél közben vagy kiabál. Mászni, kúszni még nem, jövőhéten megyünk vissza a Dévényre, most 1 hónapot kihagytunk szándékosan, hogy meglássuk, mennyit fejlődik magától, de szerintem nem lesz gond már ezek után.

    Hamizik már gyümit, főzit is pár hete, eddig szeret mindent, tátogat, mint egy kisfecske a fészekben. Meg mellette még szopik nem keveset. Foga sincs még, amúgy nyugis, jókedvű babácska. első karácsony is nagyon szuper volt 4esben, sütöttem beiglit, párom zserbót, Danival együtt díszítettük a fát, 4körül karácsonyi estebéd, vagy mi, mert sosem élben van, és sosem vacsiidőben, hanem a kettő között. Utána mi sétálni szoktunk és mire hazajövünk ott vannak az ajándékok. Idén a sétán nagy pelyhekben hullott a hó, ilyenkor olyan hangulatos a házak ablakainak fényet, kivilágtásait nézni. Utána sokéig játszottunk az új játékokkal.

    Szilveszter itthoni pizsibuliban telt, Alíz átaludta a bulit, Danival táncoltunk, játszottunk, élvezte nagyon.

     

    Bencus mekkora nagyfiú már, aztamindenit!!!! Nem baj, ha eleven, az a jó!!! Dni is hajmeresztő sokszor, de nem cserélném le egy sarokban ülőre.

     

     

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5442)
    2008-12-27  23:34
  10. 2008. december 27. 23:345442.

    Sziasztok!!

     

    Én is szeretnék boldog új évet kívánni mindenkinek!!

     

    Eltelt a karácsony,nem úgy ahogy szerettem volna,de mindegy

    Vége és jövőre máshogy lesz minden!!!

    Nekem sincsen munkám még,most nem is keresgettem,majd januárban!! Igazából az az álmom,hogy sok sok melónk lesz és nem kell elmennem állásban,hanem a vállalkozás eltart minket!! Ez álom marad azt hiszem!!

     

    Sajnálom Timi hogy elküldtek téged a munkahelyről:( viszont örülök, hogy beköltöztetek a házba!!
    majd képeket is kérünk ha tudsz feltenni!!

     

    Zsebike Hát nekem is eszembe jut karácsonykor ő és mindenki aki hírtelen vagy fiatalon ment el. Meg persze azok is akik öregen,de hiányoznak!!

    No de nekünk boldogan kell tovább élnünk!!!

     

    Félek a jövőtől,az anyagiaktól... nem is szeretném ha január lenne de tényleg!!

    Most jó itthon van mindenki, nyugi van és nem gondolunk a jövőre!!

    Bence jól van amúgy, átestünk ezen a köhögős,taknyos víruson,de nagyon benyelte az egész család!!!
    Édes szeretgetős nagyfiú lettölelget és elmondja 1000x hogy imád. Persze közben irtó rossz is tud lenni és hisztis és csak édességet enne nehéz őt nevelni!!

     

    ezek vannak velünk!!

     

    Én kívánok nektek nagyon boldog, gazdag és egészséges új évet!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5441)
    2008-12-27  23:13
  11. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. december 27. 23:135441.

    Sziasztok!

     

    Én is boldog ünnepeket kívánok mindenkinek utólag (Gumicuki köszi az sms-t) és boldog új évet!

     

    Timicicus, üdv köztünk! Én lennék a topicindító, bár ez fenn nem látszik, csak amikor felújítás volt a nl-n, akkor félbevágták a fórumot és elveszett a régi fele.

     

    Nálunk az az újság, hogy munkanélküli vagyok :( november 19. óta. Arra talán emlékeztek, hogy szeptemberben megszűnt a munkahelyem, akkor találtam új állást, ahonnan meg próbaidőn belül kirúgtak. Úgyhogy most járok a munkaügyi központba és állást keresek neten is, egyébként meg otthon vagyok, Marci most később megy és korábban jön haza az oviból, főzök, kötök, volt idő karácsonyra készülődni, szóval pár hétig még jó is volt, de azért örülnék nagyon egy munkának. Ezért is tűntem el, mert otthon egyelőre nincs net, most anyukáméknál írok.

     

    A másik nagy újság, hogy pár napja benn lakunk a házunkban! A gyerekszoba és a hálószoba van kész, a gyerekszoba végül világoskék lett párducos bordűrrel, sokkal nagyobb, mint a régi volt, 16 m2. A többi helyiségben fűtés, villany és vakolt falak vannak, egyelőre víz nincs és semmi burkolás, a fürdés, főzés még a régi lakrészben van.  De nagyon jó az új hálónkban aludni végre :)

     

    Gumicuki, mi van azóta Alizzal, használnak a kezelések? 

     

    Zsuzsi, és Veletek? Bence jár most oviba? neked munkaügyben?

     

    Bolha, jó látni Téged is :)

     

    Beszéltem közben (még amikor dolgoztam) Évi férjével, vettek egy házat Kistarcsán, tartozik hozzá egy macska is, Zsófinak nagyon tetszik, alaposan fel kell újítani. Mindig gondolok ilyenkor Évire, karácsonykor van a névnapja....

     

    Puszi mindenkinek!

     

    Timi 

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5440)
    2008-12-24  09:44
  12. 2008. december 24. 09:445440.

    Sziasztok!!

     

    Mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk!!

     

    Zsuzsa és Bence

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. december 22. 14:195439.

    Sziasztok Lányok!

     

    Tudom, tudom, ezer éve nem voltam, ne harizzatok, totális havazás van nálam. Azért gondolok ám Rátok, most is.

     

    Mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt kívánok és persze csodás Újesztendöt! Egészséget, örömöt, szerelmet, boldogságot, minden szépet és jót! Örüljünk együtt gyerekecskéinknek, nagyobbaknak, kicsiknek, aztán jövöre ugyanitt!!!

     

    Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_283977
    Torolt_felhasznalo_283977
    2008. december 14. 00:265438.

    Szia Zsuzsimuzs!

     

    Én még csak most csatlakoztam hozzátok:-)

     

    Kérdezed,hogy állunk  a karácsonnyal?

     

    Egy 3 évessel bizony lassabban mennek a dolgok. Egy csomó mindent titokban kell intézni ugyebár. Merthogy mit mondasz, ha a

    Nagyinak együtt vásárolt ajándékot az angyal teszi a fa alá?

    Szóval az én kis Timim, már mindent nagyon figyel és eszméletlen éleseszű.

    Így, ha őrizni akarom a karácsony varázslatos titkai, bizony észen kell ám lennem. Nehogy hibázzak.

     

    Ahogy kirakták az árusok a karácsonyfát , rögtön kérdezte az án szemfüles lányom, hogy a nénik és bácsik miért viszik haza az autó tetején a fenyőfát, ha az angyalok hozzák.

    Na, most légy okos!

     

    Aztán találtam egy klassz karácsonyváró mesekönyvet- a Kismama ajánlotta- a Csilingelőt (magyar szerző, kisgyerekes anyuka,Gyarmati Viktória) és megvettük gondoltam hátha van benne valami okosság.

    El is olvastuk vagy 5-ször egymás után:-) (Mindig újra kérte.)

    Aztán ma az áruház előtti karácsonyfaárus mellett elhaladva közölte Timi: Apa! Vegyünk mi is egy fenyőt, hogy az angyalok feldíszíthessék!

     Vettünk egy fát. Ő segített kiválasztani. Lefekvés előtt írtunk az angyaloknak. Kérte, hogy díszítsék fel a fát. Mit kérsz még kérdeztem. Mire rávágta" a Mikulás házát".

    Jó kis kívánság. Ezt hogy oldom meg?

     

    De itthon a fenyőfa .!!!! Hát ez is valami.

     

    Elalvás előtt megint 3-szor olvastam a könyvet neki. Hétfőn mi is odaadjuk az  írt levelet a postásbácsinknak:-)

     

    Hát, így állunk...

     

    És Ti?

     

     

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5437)
    2008-12-09  09:13
  15. 2008. december 9. 09:135437.

    Pusz!

     

    Sziasztok lányok!!

    Merre vagytok??

    Úgy eltűnt mindenki, én is :(

    Meséljetek, karácsony?
    KI hogy áll vele??

     

    írjatok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. október 16. 21:535436.

    Képeket majd megnézem.

     

    voltunk Dévény felmérésen, és hát nem volt alaptalan a gyanúm, hogy ez a támaszkodás nem az, aminek kellene már lennie. megnézte jó alaposan Alízt, kicsit sírt az idegen hely és arc miatt, meg pont az alvásidőbe rondítottunk bele, de utána mosolygott, nevetgélt. minden reflexe ok, meg a tartása is, kivétel a karja, az kicsit floppy-baby, azaz rongybaba hatás, enyhe hypotónia. Emlékszem szüléskor mondott a szülésznő vmit a dokinak, hogy a baba keze hol volt, de nem hallottam, hogy hol és hogyan, meg nem kérdeztem rá. Mindegy az iigazi ok nem ismert, de a lényeg, hogy enyhe és pár kezeléssel helyrehozható. amúgy a háta bazi erős, mert most abból tartja a testét, nyakát, fejét. beleáll az álló pozícióba is. Jövőhéten megyünk egy 50perces nyúzásra, akkor minden apró porcikáját átnyözgeti, na ott lesz sírás tuti. Kérdezte, hogy nincs cumija, amikor elkezdett sírni, hát az nincs, de ha agyonütnek sem adok neki (ez utóbbit nem mondtam). Simivel halk beszéddel megnyugodott kb. 5 perc alatt. Amúgy meg ha fájni fog neki a maszi, akkor úgyis mindegy az a cumi, mert bőgni fog. Na, aztán az 50 perces után fogja látni, hogy későbbiekben mennyi kezelés szükséges, mert azt mondta, hogy így elsőre szerinte majd elég lesz a karját vállát kezelni, és az csak 25 perces lesz. Amúgy nagyon kedves, türelmes nőci volt, nagyon finoman nézte Alízt, dícsérte stb. Remélem a többedik alkalom is jó lesz.

    Szóval most ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5435)
    2008-10-14  14:50
  17. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. október 14. 14:505435.

    Sziasztok!

     

    Hű, már 4 hós Aliz? Azóta meg lassan 5... voltatok felmérésen? Remélem, semmi baj nincs vele, én is aggódnék emiatt a tartás miatt, de lehet, hogy csak egy felvett rossz tartás, vagy hogy ő épp beiktat egy ilyet a fejlődésébe.

     

    Zsuzsi :( ez durva... mi volt? És azóta? Nekem se jött be ez az új munkahely, én ugyan nem mondok fel rögtön, de keresem már az újabb helyet.

     

    Repülés, meg maga a kintlét is nagyon jó volt, én is most repültem életemben először, és rá tudnék kapni... :) sikerült megnézni a képeket, vagy belinkeljem még egyszer? Csak nem akarom nyilvánosba... Küldök privit Nektek!

    előzmény:
    gumicukor (5434)
    2008-09-25  08:59
  18. 2008. szeptember 25. 08:595434.

    Hűű, mesélj, mit csinált megtapizott? Mit mondtál neki? Drukk az újabb kereséshez, remélem mihamarabb találsz egy jó melóhelyet!

     

    Nálunk annyi, hogy lassan 4 hósan leszünk, nagyon kis érdeklődő baba Alíz, nyúl, fog, csippentget, nevetgél, beszélget, amivel gond van, hogy hason nem támasztjaki magát, hanem hátrahúzza a kezét a kézfeje meg tenyérrel felfelé van, hozza ugyan előre, de mindig visszateszi. A fejét tartja ilyenkor, csak a keze vmiért nem okés, pedig ilyenkor már kellene ezt csinálnia. Bejelentkeztünk Dévény felmérésre, hogy nézzék meg, mi lehet, csak pocakban felvett rossz tartás, vagy esetleg más. Remélem korrigálható. Amúgy meg ha ölben van, akkor állandóan ülne fel, de hát először a hasalást kellene megtanulnia. Amúgy sokat van hason, úgy is alszik mindig, szóval nem tudom, mi lehet, kicsit aggaszt is a dolog.

     

    Timi- de jó lehetett kint neked!!!! Én még sosem repültem, pedig nagyon szeretnék!!

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5433)
    2008-09-21  21:30
  19. 2008. szeptember 21. 21:305433.

    Sziasztok!!

     

    Holnap bővebben irok, próbálok legalábbis!!

    nekem a meló 3. napon végződött is, mert a főnököm többet is szeretett volna tőlem a munkán kívül Így másnap már nem mentem dolgozni!
    Majd ezt bővebben leírom máskor.

     

    Most ezerrel állást keresek,de eddig nem sok sikerrel!!

     

    Na holnap reagálok mindenkiére!!

    Jó éjt!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. szeptember 21. 14:535432.

    Sziasztok!

     

    Hát én vagy egy hónapja nem voltam, azt hittem, többet írtok... Nekem is új munkahely, otthon még nincs net, úgyhogy nem nagyon merek az új helyen fórumozni egyelőre.

     

    Mi is voltunk egyet hétvégézni, mégpedig Koppenhágában és Malmöben két héttel ezelőtt, ezt kaptam szülinapomra a Páromtól, nagyon szuper volt! Életem első repülőútja, meg ilyen messze se voltam még. Képek a picasámon, azt hiszem, egyszer korábban már belinkeltem. A másik újság az új munkahely, a harmadik pedig az, hogy végre teljesen összeköltöztünk a párommal, tegnap számoltam fel teljesen az albérletet, és ha minden jól megy, október-november fordulója körül lesz fűthető a házunk, addig a meglévő egy szobában húzzuk meg magunkat.

     

    Zsuzsi, gratulálok a melóhoz és remélem, hosszútávon bejön! Gumicuki, a nyaralás pedig, hűűű, hát szépen indult... de örülök, hogy aztán jó lett, mindjárt nézem a képeket is!

     

    Többiek, Niki, Bóha? 

    előzmény:
    gumicukor (5431)
    2008-09-10  21:48
  21. 2008. szeptember 10. 21:485431.

    Sziasztok!

     

    Zsu- nagy gratula a melóhoz, ügyes vagy!!!!! Nekem most még a gondolataim között sem szerepel a meló  Majd, ha Alíz 1 éves lesz, akkor gyes mellett de kizárólag csak itthonról, ha nem megy, marad a gyed. Párom most megy új melóhelyre, ahol elég jó fizut kért és meg is kapta, szóval most egész jó a helyzet.

     

    Nyaralásról dióhéjban: 

    Balcsi jó volt nagyon, időnk is szuper, a 10 napból csak 2 volt, amikor nem volt kimondottan strandidő, akkor jártuk a környéket, voltunk lovardában, megnéztük az Alíz nevű lovat is többek között, meg szomszédoltunk a játszóteres ismerősünknél vagy fordítva, ők is akkor nyaraltak ott, amikor mi.
    Alakítottunk is azért....
    Induláskor elterveztük, hogy jó korán indulunk, ahogy Alíz szopik, utána, ez így is alakult, előző este mindent összerámoltunk, reggel előbb keltünk, mint a kiscsaj, párom lehordta a cuccokat, közben kelt Alíz is, szopott is, na mondom ,milyen jó, hogy jól bekajált, így szépen visszaalszik majd ahogy egyébként is szokott. Na, ja, csak még visszakéredzkedett a cicire és azt már nem kellett volna, mert kettőt szívott és telibekapta a kanapét és engem is, full átöltözés, persze jól felébredt, de etetni már nem mertem, így indultunk neki. Kb. a Velencei tóig bírta, addig félálomban kómált, onnan meg belekerültünk egy jó kis dugóba egy baleset miatt, na ott nem bírta az araszolást, megálltunk egy pihenőhelyen, kajált, majd vissza a dugóba. Mondókarepertoár felvonultatva, arra beszunyált, aztán betojt menet közben, akkor azért nyavalygott, így megálltunk ismét, kaki ki + szoptatás ismét. Innen már kikerültünk a dugóból, szépen haladtunk, majd egy kedves taxis, akit előztünk, gondolt egyet és kijött elénk, satufék, majd tovább. Fenyvestől kb. 10 percre voltunk, amikor hirtelen nagy robaj a kocsi hátulja felől... leesett Dani bringája a tetócsomatartóról... be a belső sávba, pattogott, mint a ping-pong labda. Baromi mákunk volt, hogy nem jött éppen a sávban senki.... Leállósávba le, persze a sárga mellény sehol, gyorsan kiszaladt a brigáért a párom, amíg nem jött senki... gyerek bent ordít a kocsiban, én meg bőgtem, mert nagyon megijedtem, először azt hittem vki belénk jött, utána meg, amikor megláttam a bringát... Innentől már nem volt semmi gáz, megérkeztünk 2 óra helyett kb. 5 óra alatt. Szerencsére Dani jól fogadta, hogy a bringája összetört, ami tulajdonképpen nem is lett annyira gáz, mert csak a hátsó kerék lett nyolcas és a kormány foganytúi horpadtak be + a pedál horzsolódott le, egyébként a váz sértetlen maradt, se görbület, se lezúzás, csodálkoztunk is, pedig 130-as sbességnél esett le. Másnap vettünk egy hátsó kereket + új sárhányókat és a kormányra gumimarkolatot, és teljesen ok a kisbringa. Valszeg a a taxis miatti ráfékezés okozhatta, hogy elmozdult a bringatartóról a bicikli. Még jó, hogy a babakocsi nem követte... ugyanis az is ott utazott fent. és tényleg, hogy senki nem jött akkor éppen mögöttünk, és nem esett rá senkire...
    Szóval aki bringát akar venni a gyereknek, az nyugodtan dönthet a Caprine mellett, mert a töréstesztje szuper

    Egyébként a nyaralás már mindenféle gikszer nélkül zajlott, Alíz élvezte az egész napos kintlétet, bekentem jó kis 50+os krémmel meg árnyékban voltunk szinte végig, a Balcsiban csak naplementében fürdött, azt is csak úgy, hogy a lábát mártottuk bele bokáig és kézben volt, nem mertem még beletenni. Váltott műszak volt igazából a nyaralás, hol Alízzal voltam én, akkor a párom Danival, hol fordítva, kb., reggel és este találkoztunk röhögtünk is rajta. a kaját rendeltük, így a főzésre egyáltalán nem volt gondom, nem mondom, hogy túl sokat pihentünk, de szerintem jól elmenedzseltük a 4esfogatot, és tényleg olyan jó volt együtt . Mindenki csodájára járt Alíznak, mert ő volt a legkisebb baba a nyaralóban, talán a másik legkisebb egy 10 hós volt, de hát az már ugye nagy babának számít. Volt aki megkérdezte, hogy ennyire jól vagyok szülés után, hogy lemertünk jönni? Nem tudom, igazából mire gondolt, de azért 2 hónap után már talán rendbejön az ember lánya, nem? Szopi is ment a parton a szélsátorban, tényleg így baromi kényelmes volt, éjjel is ugyanúgy aludt, mint itthon 9től 6ig, szopi, majd visszaalvás 9ig, délután volt még egy nagy alvása 2-5ig, ez egyébként a mai napig így van, nagyon rendi a csajom. Dani is minden este kiütötte magát, idén kapott egy búvárszandit, azóta nagylegény ám, és alig lehetett a vízből kiimádkozni, mert eddig mezítláb 2 napig kellett könyörögni, hogy jöjjön be a vízbe, mert utálja a homokot és főleg a hínárt, a vizet viszont imádja.

     

    jövőhéten meg babamasszázsra megyünk, ayurvédikusra,már nagyon várom. Utaztunk már kendőben bkv-n, előtte gyakoroltunk itthon egyáltalán bírja-e a kendőt, de szereti nagyon és én is, baromi jó találmány, nem vág sehol, nem imbolyog benne a gyerek, a derekam sincs kitőle.

     

    Alíz most 3,5 hósan 5300 gramm és 59 cm, már lehet gyurmázni. Jövőhéten viszem csípőkontrollra, mert a hurkák nem szimmetrikusak, holott a 6 hetesen mindent rendbe mondtak. látszólag nem látni más eltérést, csak nem egyformák a hurkák, ha kinyújtom egymás mellé a lábát.

     

    na, mentem is, írjatok ti is,mert ritkán jöttök!

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5429)
    2008-08-25  22:03
  22. 2008. szeptember 6. 19:535430.

    Pusz!

     

    Húú nálunk nagyon sok mindent történt
    Bence nagyon jól viselte az első hetet!!!!!!
    Én kerestem melót és találtam is egy szuper jó munkát, irodai és csak én vagyok egyedül az ügyvezető mellett és 6 órás állás és közel is van szóval álom!!!

    Remélem ügyi leszek és minden rendben lesz!
    nagyon fura 10 év után elmenni dolgozni,mert eddig csak a férjemmel melóztam és azért az más volt!!
    Drukkoljatok!!

     

    HOgy vagytok?????

    Meséljetek, hogy vagytok??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. augusztus 25. 22:035429.

    Sziasztok!

     

    Ezer éve nem voltam! Mi hol járunk oviba hol nem. Heti 1-2 x bevittemaztán programokat csináltunk meg itthon voltunk. Most a fiúk a tanyán vannak a Mamáékkal és talán pénteken jönnek haza ha Mama és Papa bírja addig Ma vittük őket le!

    Nyaralani azóta nem voltunk, de már nincs is idő rá, hétfötől kezdődik az ovi és megvallom félek is tőle kicsit!! De majd meglátjuk!

     

    KIvel mi van? Hogy vagytok??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. augusztus 25. 16:365428.

    BOLDOG SZÜLINAPOT NŐVÉRKÉM!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5426)
    2008-08-12  10:49
  25. 2008. augusztus 17. 21:205427.

    Mi nyaralni voltunk, tegnap jöttünk haza, majd írok, milyen volt, addig is itt vannak képek:

     

    http://www.xn--csi-5xa.hu/index.php/2008/08/

     

    Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5426)
    2008-08-12  10:49

Címlap

top