Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baráti kör

zsuzsimuzs
Létrehozva: 2003. február 10. 09:35
Timike nagyon gratulálok a házasságkötésedhez!!!!
Nagyon irígyellek a baba és a férj hát ez gyönyörű! Tegyél fel képeket kiváncsiak vagyunk!
Jól vagyok és már nagyon várom hogy megjöjjön és végre lehessen probálkozni újra! Ennyire még sosem vártam a mensesemet! Veszek Maca Vibe-t és azt fogom szedni.
Zsebike minden rendben a pároddal?
Szveti ti hogy vagytok?
  1. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. június 5. 11:125376.

    Szia Karol! Üdvözlünk itthon!

     

    Húúú, nem semmi a szülésed, gratulálok, nagyon ügyes voltál, és de jó, hogy Dani is pont ott volt! :) Azon a képen, mikor nézi a kishúgát, nekem is könnyes lett a szemem :) nagyon szépek a fotók, meghatóak, gyönyörűek! Sok szeretettel gratulálok, nagyon sok boldogságot kívánok!

    előzmény:
    gumicukor (5375)
    2008-06-04  14:17
  2. 2008. június 4. 14:175375.

    Tegnap jöttünk haza, amit már nagyon vártunk, hogy együtt legyen a kis családunk.

    Hát tényleg derült égből Alíz babánk lett, még most is beleborsózom, ha rágondolok.

    Röviden a szüléstörténetünk:
    Szombat reggel 8kor keltünk, hogy akkor reggeli után HÉV-vel ki a piacra (Dani mindenáron HÉV-ezni szeretett volna, na akkor legyen). Hát aztán reggelizés közben fél 9 körül éreztem, hogy fájdogálok nem kicsit. Rögtön az első fájás elég brutál volt, a konyhapultot kapartam. Vártam, de még nem szóltam a srácoknak, de a fájások egyből 4 percesek voltak... Aztán egy nagy fosi a WC-n és a papíron egy kis vérpötty, vagy inkább nyálkás izészerű. Na, mondom, akkor lefújva a piac és a HÉV... Szóltunk anyósoméknak, hogy mi most be a kórházba 3asban, jöjjenek Danit pesztrálni, ott találkozunk.
    Gyorsan bevágtunk mindent a kocsiba, Házassági anyakönyvi kivonatot persze itthon hagytuk, de utólag bevittük, nem volt gond.
    Közben Dani nagy örömujjongva mondogatta, hogy jaj, anya, most fog születni a kistesóm, mindjárt megszülsz , meg próbálta simizni a hasam, de az már nem esett jól, de tisztára extázisban volt, jó volt látni rajta a várakozás örömét.
    Beértünk, dokim telója kikapcsolva (klafaa...), sehol senki a nővérpultban, Dani lóbálta a lufiját... jól néztünk ki, aztán jött egy doki, szóltunk, hogy mi a helyzet. Bementünk a szülőszobákhoz, a vizsgálóban megnézett az ügyeletes doki, 4 ujjnyira már nyitva voltam (csütörtökön még C3000 volt minden és csak puhuló méhszáj ), mondta, hogy mindjárt szülök. A fájások egyre erősebbek voltak, tényleg nagyon brutálok, a semmiből jöttek és iszonyat erősek. Közben mind3 szülőszoba foglalt volt, egyikben szülés, másikban már befejezés, harmadikban vetélés... kérdeztem, hogy akkor mégis hol szüljek? Hát lehet a vizsgálóban, mondták...
    Közben rácsipogtak a dokimra, aki 5 perc múlva ott is volt, rendi volt, tök nyugodt, mondta, hogy jól haladnak a dolgok, már cska szülőszoba kell. Mondták, hogy még 10 perc és egyik felszabadul, addig bírjam ki. Közben kint anyósomék Danit átvették, bejött a párom is zöld műtősruciban. Be a szülőszobába, ez volt 10:15kor, kb. volt még 4 brutál fájásom, és talán 10:30kor jött az első tolófájás, de olyan elemi erővel, hogy azt hittem betojok, de hát végülis azt kellett csinálni, és 10:55kor bújt ki kicsi Lego Alízunk, 3050 grammal, 51 cm-rel, 10/10es apgarral.
    Gátvédelemmel szültem, pedig nem is mondtam az ügyeletes szülésznőnek, de mindenféle masszázscucc már ott volt bekészítve, éreztem, ahogy tágította a gátat, ahogy nyomtam ki Alízt, így minden ok odalent, tudok ülni mozogni rendesen. Doki utána csinált egy feltárást, na azt kihagytam volna, nem fájt, csak már hagyjanak ott lent békén érzés volt.
    Jaj, nagyon jó volt a szülés  , most is beleborzongok, az első szülés sem volt semmi, de ez a mostani, huhh hihetetlen heves, gyors és intenzív volt. tényleg nem gondoltam volna, hogy ez most szombaton lesz, mert előtte éjjel olyan jól aludtam, semmi fájás, vagy keményedés. És ami külön jó, hogy mindannyian kipihenten, jóllakottan indultunk el, és a fiunkra is tudtak vigyázni, mindenki időben a megfelelő helyre ért.

    A 2 órás megfigyelés alatt végig velünk volt a kiscsaj, nagyon cukika volt, szopiztunk is még ott, szerintem ez is közrejátszik, hogy jól beindult a tejem, és eszik-alszik. Ennek ellenére bélpoklos a drágám, nagyon ügyesen szipkázik.
    Amikor toltak ki, akkor már ott voltak anyukámék is, mikor megláttam Danit és ahogy mosolygott elkezdtem bőgni, annyira boldog voltam, hogy láttam a kis arcát, meg ahogy nézett először Alízra a kis gurulójában.


    Itt nézhettek képeket, folyamatosan teszi fel a párom: http://www.xn--csi-5xa.hu/index.php/2008/05/31/ocsi-aliz/


    Alíz baba nagyon rendes kiscsaj, jól szopizik, szépen alszik, imád meztelenkedni, teljesen el van ájulva, amikor ki van bontva, és mosolyog hozzá. Most is rendi, nemrég tettem le egy kiadós szopi után, és azóta alszik.
    Melleim kicsit sebesek, mert elég intenzíven szív a kiscsaj, de szépen kiüríti, meg már gyógyul, csak hát hozzá kell szokni a strapához.

    Első éjjelünk is jól telt itthon, 1,5 óránként szopizott, aztán reggel 6-tól 10:15ig nyomta a szunyát, most is nagy délutáni sziesztában van már 1,5 órája.
    Meg ami jó, hogy tök nyugodt vagyok a szoptatással kapcsolatban, nem izéltem rajt,a hogy lesz-tej nem lesz tej, csak ciciztünk ahogy nyikkant egyet, és most 4 nap után is már olyan jó. Meg nem nézem mikor kel, mikor evett, látom, hogy nyugodt, kaksizik már jó kis sárgásbarna anyatejes maszatokat.

    Próbálok majd jönni, ahogy Alíz és Dani engedi majd.

    (Ja végül a "Szül a feleségem, bocs" feliratot nem használtuk )

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5374)
    2008-06-01  21:32
  3. 2008. június 1. 21:325374.

    Nagy nagy gratula Alíznak és családjának!!

     

    Ezek szerint nem várta meg a kiscsaj a 6.-át No sebaj!! Így viszont el tudsz menni az évzáróra???

     

    képeket szeretnénk majd ha ídőd engedi!!

     

    Mi megjártuk a tanyát, jó volt,jobb mint hittem!! képek lesznek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5373)
    2008-06-01  17:19
  4. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. június 1. 17:195373.

    Sziasztok!

    A következő sms-t kaptam, igaz már tegnap, de sajnos csak ma láttam:

     

    "Legolányka vagyok, megszülettem 2008-05-31-én délelőtt 10:30-kor, könnyen és gyorsan, anyukámmal jól vagyunk. Első fájás délelőtt 08:30 körül volt, 2 óra alatt kibújt. Brutál volt, de nagyon nagy a boldogságunk! Méreteim: 3050 gramm, 51 cm, puszi mindenkinek!"

     

    Sok szeretettel gratulálunk Gumicukornak és a családnak Alízhoz, jó egészséget, sok boldogságot kívánunk, és várjuk a hosszabb beszámolót, meg persze képeket! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5372)
    2008-05-30  07:58
  5. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 30. 07:585372.

    Nagyon szép lett a takaró :) Tök ügyes vagy, és elég gyorsan is elkészült, nem?

     

    Biztos kihúzza akkor Alíz 6-áig, bár gondolom ilyenkor már mérésektől függetlenül bármi lehet, nem? Én is zárt voltam, emlékszem, aztán hirtelen jött Marci :)

    előzmény:
    gumicukor (5371)
    2008-05-29  15:39
  6. 2008. május 29. 15:395371.

    Igen, megvan a telszámod!

     

    Mai nst-n végre produkáltam 2 fájást, abból pont az erősebbnél lerúgta a tappancsot a kiscsaj... így nem tudom, mekkora erősségú volt, a kisebb az 60körüli a 100-as osztáson. Viszont még zárt vagyok C3000, a méhszáj ugyan puhul, de egyébként semmi. Néha jóslózok, de nem viszem túlzásba. Danival a 36. héten már c1000-es volt, szülés előtti napon meg már 1,5 ujjnyira nyitva volt.

     

    Daninak július 22-ig van ovi, csak az évzáró van ilyen korán, valszeg még jár 1 hónapot, utána 3asban leszünk, meg anyósomék majd július közepén leviszik 1 hétre a Balcsira, meg mi is szeretnénk négyesben majd augusztus első 2 hetében. Remélem menni fog 2 hónapos minivel. 

    Dani lesz még anyukáméknál is nyaralni vmikor, meg mi is megyünk majd le 1 vagy 2 hetet, attól függ, a párom szabijai hogy alakulnak. 

     

    Elkészült a takaró is, dobok képet róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5370)
    2008-05-29  11:38
  7. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 29. 11:385370.

    a meghatódós szájli, az más :)

     

    szerintem is ez a lényeg tesó témában, köztünk is hat év van a húgommal, nem lettünk rossz testvérek. Majd érdekelnek a tapasztalataid :) Daninak akkor 6-án vége az ovinak és otthon lesztek hárman Alízzal?

     

    Megvan a telefonszámom?

    előzmény:
    gumicukor (5369)
    2008-05-28  22:04
  8. 2008. május 28. 22:045369.

    ja a sírós smájlik, amolyan meghatódott smájik lennének.

     

    hát még egyelőre nem tudom, milyen lesz a 6 év korkülönbség. mindenki mást mond, másra esküszik. De nekem ez jobb, mintha Dani még mondjuk csak 2 lenne, akkor még elég kis picike volt, most meg látni, hogy fogja a dolgokat, érdekli, várja. Talán, hogy lány lesz, azt mondják a lányok előbb érnek, mint a fiúk és akkor már nem is lesz annyira sok az a 6 év. Egyébként meg mindegy, szeressék egymást, legyenek jó tesók, számíthassanak egymásra bármikor, bármiben, a többi már részletkérdés.

     

    most jutott eszembe, hogy amikor Danival voltam szülés előtt pár héttel, akkor is takarót kreáltam, csak akkor babatakarót és horgoltam, szintén kis kockákból. Holnap elvileg kész a nagy, már csak a széleit kell levarrnom...

     

    jó éjt, még nézek kis filmet, aztán alukálás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5368)
    2008-05-28  08:48
  9. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 28. 08:485368.

    De jó, hogy jöttél :)

     

    Szorítok a 06.06 késő esti, éjjeli szülésért :) Mik ezek a sírós szmájlik? :-)

     

    Hogy látod, jó lesz a hat év korkülönbség? Ha minden jól megy, nekünk is akörül lesz, hat és fél év körül, vagy valahogy így...

     

    Nagyon szép a takaró, tök ügyes vagy! Én most kockákat kötök színes maradék fonalakból, amiket majd egyszer összevarrok takarónak. Évekkel ezelőtt kezdtem, aztán elraktam, most, amikor Marci beteg volt és sokat voltam otthon, előszedtem újra.

     

    Igen, most már gyakorlatilag el van döntve, hogy megy Marci a másik oviba, az óvónők is ezt mondták (mármint az itteniek) hogy nyári szünet alatt gyakorlatilag el is felejti az ovit, közben igyekszünk ismerkedni, összebarátkozni a falusi gyerekekkel, és nem lesz gond a beilleszkedéssel. Meg azt is mondták, hogy nyitott, barátságos kisgyerek, nem lesz gond.

     

    Marci amikor a szobába beküldöm, lefekszik az ágyára és nem tudom, mit csinál, amíg megnyugszik, de nem jellemző, hogy olyankor rosszalkodna. Szerencsére :)

    előzmény:
    gumicukor (5367)
    2008-05-27  20:42
  10. 2008. május 27. 20:425367.

    Jelentem még egyben, és drukkoljatok, hogy június 6-án legalább délután 6ig még egyben legyek!!! Tudom necces, mert 8-dikára vagyok kiírva (de végülis nem lehetetlen, Dani is 3 nappal jött csak előbb), csak mert akkor van az ovis évzáró. Most Dani kéri minden nap a kiscsajt, hogy azt még várja meg, és utána megszülethet. remélem hat rá a bátyus. De fura, bátyus lesz Meg egy hugi

     

    Fájásaim nem nagyon vannak, csak nyomódás, szurkálás a méhszáj körül.

     

    Varrom ezerrel a takarót, most kb. 3/4 részben van kész, már csak a keresztbe fehér csíkokat kell felvarrnom + a szélés a szegélyeket.

     

    Kötőhártya- jaj, tudom milyen rossz, mármint nekem még nem volt, de Daninak igen, pont, amikor költöztünk, szegényt cibáltuk magunkkal mindemhová, a kocsiban, Praktikerben és még ahol megfordultunk csepegtettem, de hamar rendbejött. Mi vmi Tobrex nevű ab-s cseppet kaptunk.

     

    Dac- hát azt tudom mondani, hogy a 6 évesek sem jobbak!!! Sőt, már tudatosan csinálják a hülyeséget.... + oviban tanulják egymástól a cifrábbnál cifrább beszólásokat, és azt otthon is előadja... néha én is zsarolom, közben meg jó kis lelkiismeretfurdim van miatta.... hát szegény Alíz azért hallhatott már jókat tőlem is, amikor éppen kiabálok Danival, próbálom tartani magam, de hát ugye ez nem mindig sikerül, de valszeg más is így van ezzel.

     

    Szobába beküldéssel mi már párszor megjártuk, mert elkezdett minden hajigálni, vagy bosszúból a mociját tolta a falon....  Persze utána kapott egy radírt és addig nem lehetett mesét nézni, amíg le nem takarította és fel nem seperte a radírmaradékot. Úúúúgy sajnáltam, de nem tudtam mást kitalálni, azóta meggondolja... mert rosszabbul jár. Csak most nem tudok annyit kimenni vele délután, mármint hosszan, mert már kicsit kipurcanok a végére, így itthon boldogít kanapéról fel-le ugrálással....

     

    timi- én is átvinném a másik oviba, ahogy írod mindenkinek jobb lenne, és mivel már volt közösségben, valszeg ez a másik nem fog gondot okozni megszokás szempontjából, mert ugye az első a nagy sokk nekik. Meg ha a suli miatt is jobb lenne később, akkor mindenképpen megéri.

     

    mennem kell esti mesélni, cupp

     

    38+2

     

     

     

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5364)
    2008-05-26  14:59
  11. 2008. május 27. 13:355366.

    Puszi!

     

    Bence szeme gyönyörű,de komolyan! Azt mondja ma nem is viszketett neki!

    Remélem csütörtökön a doki azt mondja mehet hétfön!!

    KIcsit uncsizik itthon Pedig elvagyunk jól,alig veszekszünk!!

     

    Este melóztunk itthon az urammal én még ma reggel is ezt csináltam. Bence ügyesen hagyott.

     

    Hétvégén megyünk a tanyára elvileg péntektől vasárnapig! Jönnek anyósék is és Laci régi barátai páran. Biztos jó lesz,ismerek én is mindenkit. Lesz egy 6 éves körüli kisfiú is. Na majd kiderül milyen lesz!! Soha nem aludtam még ott,sem áram, se semmi nincs nekem kicsit nomád

    Biztos lesznek képek!!

    ha találok teszek fel régebbi képet a tanyáról:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5365)
    2008-05-26  15:15
  12. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 26. 15:155365.

    Sziasztok, hú de sokat írtatok :)

     

    Bóha, szereti a mostani ovit, de azt mondja, nem bánná az úrhidait sem. Vannak barátai, de olyanok, akikhez pl el akart volna menni vagy ovi után még együtt lenni, nincsenek. Itt meg többek között a szemben lakó kisfiúval is együtt járna, utána simán lehetnének még együtt, ha akarnak. Iskolába is oda akarom vinni helyben úgy, hogy 2009 szeptemberében kezdené. Én is arra gondolok, hogy oviszünet előtt lerendezném mindkét oviban, és ősszel már az újba vinném.

     

    Zsuzsi, köszi, én is így gondolom az ovit, egyre biztosabb vagyok benne, hogy

     

    Nahát, kötőhártya mennyi helyen... Nekünk volt bő két hét, - azért írtam, hogy masszív - ma ment végülis először oviba Marci.

     

    Nálunk hisztire csak a következetesség jön be, illetve az, hogy nem vagyok hajlandó hisztisen szóba állni vele, beküldöm a szobájába, és ha lenyugodott, akkor beszélhetünk.

     

    De Bencének végülis van nagytesója, nem? Bóha, Larának akkor eygáltalán nem lesz? Mi egyet biztosan szeretnénk :)

    előzmény:
    Szöszbolha (5359)
    2008-05-26  11:23
  13. 2008. május 26. 14:595364.

    Hát látod nem csak a lányok ilyenek Bence az utobbi időben semmire nem hallgat. MOndhatok én bármit. Büntetni nem igazán tudom még mivel. A szobájába nem tudom küldeni mert oda magától is bemegy ha megsértődik  Jó mi?

    Bemegy és magára zárja az ajtót!! Haláli pasi!

    Aztán még én megyek be 5-10 perc után mert baromi nagy a csend.

    Ráadásul most nagyon szereti a vaszélyt,izgatja ha olyan dolog van elötte amit nehezebb megoldani! Vagy akár ezerrel megy a biciklijén neki a falnak egyebek!! Nem érdekli ha rászólunk, hogy tilos a fűnyíróhoz nyúlni vagy a kapához ha mama 1 pillanatra nem a kapa mellett van!! Úúúúú iszonyat milyen figyelmet igényel mostanában!!

    Lekötni meg egész nap nem lehet!!

    Most is ma ugye itthon.....tenni venni kell nem lehet egész nap lent lazsálni

    na nehéz az biztos!!

     

    nem akarok nagyon ordítozni sem vele,sem verni őt,de akkor???????????

    előzmény:
    Szöszbolha (5363)
    2008-05-26  13:24
  14. 2008. május 26. 13:245363.

    Szia Zsuzsi!

     

    Hát nálunk is javában tombol a dackorszak! Akaratos, csakazértis, hiszti  ezerrel. Azt hittem, csak a lányok ilyen hisztérikák. Rikácsol és néha az elviselhetetlenségig felidegesít. Néha totál tehetetlennek érzem magam. Hihetetlen türelem kell hozzá, ha szigorú vagyok vagy hangosabb az átlagnál, abszolút nem vezet eredményre. Pár jó ötletet, tanácsot én is nagyon szívesen vennék!!! :-)))))

    Különben amikor nagyon hisztizik, beteszem a szobájába, gondolkodjon kicsit. Meg  bevallom, néha zsarolni is szoktam. Ha most szépen abbahagyod, ha okos leszel, ha szótfogadsz, stb.., akkor lesz ez meg az. Meg azt is megfigyeltem, ha egész álló nap játszom vele, és csak vele foglalkozom, akkor nem hisztizik. (de ez ugye lehetetlen, és öszintén szólva türelmem sincs már annyi hozzá)

     

    Ja, kistesó ... a környezetünkben sorra születnek a kisbabák, de mi is elhatároztuk, hogy valszeg nem lesz több bébi.

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5360)
    2008-05-26  13:07
  15. 2008. május 26. 13:155362.

    Gumicuki!!

     

    Nagyon szépek vagytok!!

    Drukkolok a szüléshez!!!

    Alíz gyönyörű név, nekem nagyon tetszik!!

     

    Hát nagyon sokat gondolkodtam én is a kistesón és arra jutottam, jutottunk a férjemmel, hogy biztos nem lesz több baba!!

    Nem bánom amúgy csak biztos jobb lenne Bencusnak ha lenni kistesója!!

    De én elég önző vagyok

    előzmény:
    gumicukor (5356)
    2008-05-20  13:05
  16. 2008. május 26. 13:125361.

    Timi szerintem vidd át nyugodtan másik oviba Marcit,mert szerintem könnyen beszokik és talál új barátokat akik lehet a szomszédai vagy legalábbis közel laknak és lehet délután vagy hétvégén is találkozni nekik! Iskola elött is nagyon jó ez,mert a suliban is könyebben beszokik majd!!

    Na meg nektek is jobb!! Időben és azért is mert sok sok barátot szerezhettek ti is!Ez is fontos szerintem!!

     

    Szóval én átvinném!
    Én is vaciláltam mikor szó volt róla, hogy bence új oviba megy,de mindenki azt mondta olyan hamar baszoknak és ha szeretik az új helyet semmi baj nem lesz!!

     

    Hogy vagy? meggyógyultatok?
    Mi az hogy massziv kötőhártya gyulladás?
    Benc szeme már most tök szép pedig tegnap óta csepegtetem,igaz napi 5 x kell!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5358)
    2008-05-23  14:18
  17. 2008. május 26. 13:075360.

    Puszi!!

     

    Ezer éve nem voltam!!

    Bencusnak is kötőhártya gyulladás van:(

    Szombaton elmentek az apjával biciklizni és onnan úgy jött haza hogy nem volt szemeA jobb szeme nagyon durván be volt dagadva!! Gyorsan beadtam neki az allergia gyógyszereit,mert azt hittem ez csak attól van! Na másnap reggel már a másik is csúnya lett!! Vasárnap reggel ügyelet,de legalább megtudtam hogy itt a kerületben is van orvosi ügyelet!!! Szóval szemcsepp ami szerencsére nekünk nem olyan szar, engedi beadni!!

    Most itthon vagyok és pakolok,no meg minden amit mellette el tudok intézni!!

    Délutánra hoz a párom melót, de sebaj ebből élünk

     

    Amúgy ovi egész jól működik, szerencsére minden ok!
    Évzáró júmius 7. én lesz kis műsorral!

     

    Bence kicsit változott nagyon akartos lett és hisztis és nem is fogad szót, nagyon el vagyok keseredve és még nem jöttem rá mi a megoldás!! Ötletek??

    na és most olvasok vissza!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. május 26. 11:235359.

    Sziasztok!!!!

     

    Gumicukor, nagyon szépek vagytok a nagyfiaddal! :-))))

     

    Alíz nagyon édes kis név, nekem spec. nagyon tetszik. Ismerek egy Alízt, szép és kedves, talán ezért is tetszik. 

    Drukkolok Nektek, hogy könnyen, gyorsan megszülessen a királylány, aztán tényleg, azért egy röpke hírnek szerintem mindenki örülne!:-)))

     

     

    Antoinette, nálunk is volt betegeskedés, de szerencsére csak egy nap volt lázas Kacatom, viszont kötöhártya is volt nála is. A szemcsepp nálunk nagyon durva, mert szó szerint le kell fogni hozzá. Remélem, meggyógyultatok! MArci biztos édes volt az anyák napi müsorban!

     

    Ovival kapcs, hú, ez kicsit nehéz. Nálunk egész jól bejött a váltás, de mi ugye más dolgok miatt vittük el. Az a helyzet, hogy így két hónap elteltével már nem is emlegeti a régi ovit. Ugyan emlékszik persze mindenre, de nem téma. Szerintem egy kiadós nyári szünet után nem olyan nagy átállás. Iskolába hová vinnéd? Amúgy szereti a mostani oviját? Mikor szeretnéd iskolába vinni?

    Ha nagyon nem tudsz dönteni, akkor kérdezz meg egy szakembert. Annyira az adott szitutól, gyerektöl és ovitól függ, hú, tényleg nem tudok tanácsot adni.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 23. 14:185358.

    Tök jól néztek ki Danival :) biztos hamar, könnyű szülés lesz, mint vele volt. Alízt hosszú ível írjátok? Majd valakinek dobsz egy sms-t, ha történik valami? Az én számom asszem talán meg is van Neked...

     

    Mi meg tök betegek voltunk, hivatalosan még ma is táppénzen vagyok, nyolc napig voltam hőemelkedéses, néha lázas, ami nálam nagyon meglepő, kb nyolc éve nem voltam egyáltalán, és Marcinak is olyan masszív kötőhártyagyulladása van/volt, hogy pünkösd előtti péntek óta tart, és hétfőn mehet először oviba, ha addigra jól lesz. Azért az anyák napján szerepelni engedték, ami nagyon jó volt, mert nagyon aranyos és ügyes volt, kis főszereplő :) sírtam nagyon idén is. Majd teszek föl képeket. Volt egy kis színdarabszerű előadás, amiben ő volt a róka, meg énekek, körjátékok, anyák napi versek.

     

    Ha minden jól megy, ősszel költözünk, és ezzel kapcsolatosan nagyon gondolkodom azon, hogy kiveszem az oviból és átviszem a leendő falunkba a helyi oviba. Még függ pár dologtól, egyelőre csak gondolkodom, de Ti mit gondoltok erről? Nagyon nagy változás ez egy ekkora gyereknek? Előnye lenne, hogy akkor azokkal kezdené az iskolát, akikkel nagycsoportba jár, meg hát hogy nem kellene minden reggel és délután becipelni a városba...

    előzmény:
    gumicukor (5356)
    2008-05-20  13:05
  20. 2008. május 20. 13:065357.
    És a többi még:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 20. 13:055356.

    hali,

     

    Végül Alíz lesz a kiscsaj, túl sok Laurát hallottam az utóbbi hónapokban, Alízt egyet sem. 

    Még mindig tök jól vagyok, 1-2 kósza fájdogálás akad, egyébként semmi. A ctg is totál egyenes méhtevékenységileg, de ugye ez nem jelent semmit. A fejével soka furkászik lent, a doki szerint is már nagyon lent van, de még zárt minden. Uh szerint 2714 gramm, a feje kicsit kisebb, mint Daninak volt ennyi idősen, szóval reménykedek, hogy mamakímélő méretei lesznek. Pocakom jelenleg 105 cm, Danival 100 volt szülés előtti napon.

     

    Mi is buliztunk hétvégén, nagy szülinapi gyerekbuli volt egyik ismerősünk hatalmas házában és kertjében, bográcsoztunk, grilleztünk, tortáztunk, gyerkőcöknek volt egy kis irányított animálás apró ajándékokkal, még Alíz is kapott icicke-picike koronát és gyöngysort.

     

    Szinte mindennel készen vagyunk, csak a lámpáját kell felfúrni a falra, + varrom az ágytakarót a nagy ágyunkra.

     

    A szülés már nagyon várom, de nem azért mert nyűgös lennék, pont nem, élvezem ezt az utolsó pár napot, hetet, hiányozni fog a pocakom.

     

    Dobok pár hétvégi képet nektek.

     

    37+2

    előzmény:
    Szöszbolha (5355)
    2008-05-20  10:34
  22. 2008. május 20. 10:345355.

    Hüü, Gumicuki, ez már igen!!! Lassan kezdhetjük a visszaszámlálást! :-)))) Végül melyik név mellett döntöttetek? :-))

     

    Szvetikém, szegénykék, hálistennek túl vagytok a mütétsorozaton!

     

    Antoinette, Ti meg nagyon szép helyeken kirándulgattatok!

     

    Nálunk semmi különös, szokásos mászkálós életforma, hétközben itt, hétvégéna Balcsin, alakulunk, alakulunk, de szinte semmi nem megy pikk-pakk-ra.

     

    Bocsi, most nem tudok többet írni, mert dolgozom, de pusszantok mindenkit!

    előzmény:
    gumicukor (5353)
    2008-05-09  21:33
  23. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 14. 10:225354.

    Hű Gumicukor, ez már célegyenes, és mekkora pocak!

     

    Gondoltam Rád hétvégén, számolgattam, hogy jól emlékszem-e, hogy hol tartotok meg mikor nem dolgozol már, de akkor jól. Gondolom második babánál 36. héten - sőt azóta 37. - akármi is lehet már, függetlenül attól, hogy 3000 a méhszáj... Használd ki ezt a pár hetet, biztos jó lesz, aztán írj sokat, hogy mikor hogy vagytok, ez már nagyon izgalmas! :)

    előzmény:
    gumicukor (5353)
    2008-05-09  21:33
  24. 2008. május 9. 21:335353.

    hali,

     

    gyorsan körmölök, első ctg megvolt csütörtökön, végig durmolt a csajszim, bökdösnöm kellett kicsit a térdét, hogy vmi mocorgásfélét csináljon. szívhang ok, mozgásra is jól reagál, viszont egy darab fájásom nem volt egész ctg alatt, bezzeg előtte lévő estéken olyanokat keményedett és nyilalt, hogy még... na, de nem vagyunk elkésve semmiről. Méhszáj is zárt C3000-es (Danival ilyenkor C1000-es volt), jövőhéten ismét megyek, akkor lesz nagy vérkép, nagy uh + súlybecslés, flowmetria, köldökzsinórkukk, kenetvétel stb.

     

    Keddtől nem dolgozom, ma volt az utolsó napom, furi volt, meg az, hogy tulképpen 5 évet dolgoztam a 2 gyerkőc között, mintha semmi nem lenne ez az idő, pedig sok amúgy. Volt megható búcsúbulim, étteremben fincsi céges vacsi + brendonos ajándékutalvány, és várnak vissza. Most a szülésig kiveszem a 15 nap betegszabim + ami utána van táppénz még, de néha majd még bemegyek 1-1 ebédre, amikor éppen arra van dolgom.

     

    Egy csomó mindent kell még csinálnom, ablakpuceva (október óta esedékes....), hűtőtakarítás, éléskamrafeltötlés, mosószerek betárazása, kisrucik kiságyneműk kimosása. Ágyikó már összeállítva, de egyelőre még csak beleömlesztve minden cucc, nagy gardróbban elrendezni a csajos részleget, ágytakarót varrni az ágyunkra, a gardróbra ajtót venni és feltenni.

    Ja a kórházi pakkomat sem ártana összerakni, minden megvan már, csak a lakás különböző pontjain itt-ott...

     

    Közben iszom már a málnalevélteát, meg hamarosan kezdem a homeos bogyeszokat. Amúgy tök nyugodt vagyok, jó ez a pr hét várakozás, lesz tennivalóm bőven, meg VÉGRE nem 5kor érek az oviba Daniért, hanem már 3kor. A párom fogja vinni reggel én meg szülésfelékszítő gyanánt minden nap elsétálok érte + vissza.

     

    Le sem merem írni, de nagyon jól vagyok, szuperül alszom, 1-2 pisitúra van éjjel, nem vizesedek, néha nyújtózásnál érzem csak kicsit, ahogy a vádlimba beleáll a görcs, de ez ilyenkor már ugye előfordul. Ez a méhszájpolip is visszahúzódni látszik, legalábbis doki mondta, hogy majd ránézünk, de semmi panaszom nincs már vele, lehet a programozásom bejött, hogy mindig azt képzeltem/lem, hogy már nincs is ott, egy szép méhszájat képezelek a helyébe.

    11 kg-nál járok, most 66kg vagyok. Kicsit a csípőmet érzem szétcsúszni hirtelen mozdulatoknál, de egyébként semmi extra.

     

    Szveti- jó hogy túl vagytok a műtéteken, és hogy minden ok, most már csak gyógyulgassatok szépen!!!

    Hehe, a lakásunk a gyönyörűtől még messze van, de mindent apránként, szép sorjában. Külföld? És merre? Munka milyen lenne?

     

    ja, még dobok 35+0-ról pocakképet.

     

    Amúgy ma 35+5 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5352)
    2008-05-08  10:28
  25. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 8. 10:285352.

    Hű, Niki, rossz lehetett ez a rengeteg műtét meg kórház :-( jobbulást, remélem, hamar felépülnek. Léna is már ovis? Nem semmi :) és a legkisebb mekkora is? Te főállású anyuka leszel Liza nyolcéves koráig, vagy szeretnél majd dolgozni megint?

     

    Anyák napja nálunk végülis jövő pénteken lesz, 16-án, nagyon várom, bár Marci már majdnem minden verset elmondott előre otthon, nagyon szépeket tanulnak, de tényleg!

     

    Őrség tök jó, mi tavaly voltunk, most Kisorosziba megyünk négy napra - Duna, Pilis, Börzsöny, holnap indulunk :)

     

    Tényleg külföldre mennétek? Hova, mit csinálni?

     

     

    előzmény:
    szvetlana (5351)
    2008-05-07  11:27

Címlap

top