Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baráti kör

zsuzsimuzs
Létrehozva: 2003. február 10. 09:35
Timike nagyon gratulálok a házasságkötésedhez!!!!
Nagyon irígyellek a baba és a férj hát ez gyönyörű! Tegyél fel képeket kiváncsiak vagyunk!
Jól vagyok és már nagyon várom hogy megjöjjön és végre lehessen probálkozni újra! Ennyire még sosem vártam a mensesemet! Veszek Maca Vibe-t és azt fogom szedni.
Zsebike minden rendben a pároddal?
Szveti ti hogy vagytok?
  1. 2008. május 7. 11:275351.

    Sziasztok!

    újra itt vagyok:)

    túl egy mandula (garat+orr) műtéten és egy sérvműtétes apával:)

    A kórház szuper volt, a dokik és a nővérkék szuperek, tündériek, de a műtét napját és az utánna következő napokat kitörölném legszívesebben. Szörnyű volt látni Lénát öntudatlanul, infuzióval, vérezve és az orrán betamponálva:((((( 2 kilót fogyott (volt miből) és napokig nem evett, nem akart inni és cici sem kellett neki igazán:( de szerencsére mostmár jól van, étvágya a régi:)

     

    visszaolvastam:

     

    Gumicukor, gyönyörű a lakásotok és a gyerekszoba egyszerűen CSÚCSSZUPER!!!! marhára tetszenek a színek!

    Pocakod hatalmas, de nyugi lesz ez még nagyobb is:-D

     

    Timike, túrázás nekem is tetszene, de most így sérvműtét után nehezen beszélem rá párom  .

    Kutyusotok tündéri, én is szeretnék kertes házat meg kutyust meg mindent, de Robi munkája elég kötött és nem tudunk emiatt költözni:( Bár mostanában arról beszélünk, hogy eladjuk a lakást és kimegyünk külföldre.

     

    Zsuzsi, Andris is ilyen bújós lett és eddig ő nagyon apás volt, most meg csak én kellek neki, nem akar oviba menni, pedig imádják, de mindig velem akar lenni. 4-5 éves korban állítólag ez teljesen természetes, hogy anyásak.

     

    Bár már 8 napon túl vagyunk, de akkor is BOLDOG SZÜLINAPOT ZSUZSKÁNAK ÉS GUMICUKINAK!!!!!!!

     

    ovi: hétfőn beírattam Lénát is oviba, olyan furcsa, hogy már ő is ovis lesz:(

     

    Nevelési tanácsadó: itt nálunk is hónapokat kell várni, mire kapunk időpontot:(

     

    TIMIKÉNEK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!

     

     

    Anyák napja: idén lemaradtunk az ovisról, mert Andris anyóséknál volt a mandulaműtét miatt. De itt az oviban úgy szokták, hogy kialakítanak az óvónénik egy meghitt kis sarkot és egyenként köszöntik fel anyukákat a gyerekük. Nekem ez nagyon tetszik, mert Andris utál szerepelni, így meg olyan meghitt és bújós az egész

    idén Andristól egy kis könyvecskét kaptam az ő rajzaival és az egyik rajzon lerajzolta, hogy ő kisbabaként áll a kiságyban én meg odahajolok hozzá, hogy kivegyem, olyan cuki az a kép:)

     

    Na mostmár igazán leállítom magam:)


    Ja még egy: megyünk május 30,31 júni 1-én az Őrségbe:-D már várom!!!!

    ide: http://www.ferenczporta.inf.hu

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 5. 11:195350.
    Köszönöm szépen :)
    előzmény:
    zsuzsimuzs (5349)
    2008-05-04  18:27
  3. 2008. május 4. 18:275349.
    Timi nagyon boldog névnapot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5348)
    2008-05-04  14:07
  4. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. május 4. 14:075348.

    Nekünk ha jól emlékszem, 7900 volt a jegy, ez olyan középkategóriás, szóval nem olcsók, de a 18-adikaira már el is fogyott, és 19-én lesz még egy.

     

    Jót túráztunk tegnap is, nagyon szép időnk is volt, majd teszek fel megint képeket, csak még nincsenek leszedve a gépről. Bár kívülről nézve lehet, hogy mind egyforma, Marci különféle erdőkben :)

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5347)
    2008-04-30  22:48
  5. 2008. Április 30. 22:485347.

    Én is nagyon mennék István a királyra, mennyi a jegy??

    Feke Pali nekem is kedvenc,de nem tudom a többiek mennyire gyakorlott énekesek a Feke pali nagyon is az. Én voltam több musical esten ahol ő fellépett! Van lemeze is már. Nagyon jó hangja van,szerintem tuti ő lesz István!!

     

    Mi holnap majálisozunk,aztán pénteken megyünk le a tanyára,ott vannak Laci szülei 4 napot és 1 napra mi is lemegyünk.
    soltvadkerten van ez a tanya vagyis közel hozzá, tázláron.

     

    megyek is egész nap jötem mentek fáradt vagyok

     

    nektek sok sok pihenést és azért írjatok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5345)
    2008-04-30  08:36
  6. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 30. 08:375346.

    Két napot apukájával lesz Marci, akkor az Urammal majd kitalálunk valamit, szombaton névnapom, akkor megint megyünk túrázni, vasárnap meg nagymamát köszönteni.

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5344)
    2008-04-29  22:50
  7. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 30. 08:365345.

    Mi megyünk június 18-án, már megvan a jegyünk :) de Te akkoriban rá fogsz érni ilyesmire? :-) Nekem is Feke Pál a kedvencem, de eddig akinek szurkoltam, sose az került be, úgyhogy már nem merek, hátha rossz előjel vagyok... :)

     

    Zsuzsi, nagyon aranyosak a képek, édes Bence :) Marci is már elénekelte nekem az összes anyák napi dalt, de nagyon várom az ünnepséget, tök hülyeség szerintem, hogy az évzáróra teszik... persze értem, ne kelljen a gyerekeknek kétszer műsort betanulniuk, de akkor inkább anyák napja legyen, ne évzáró.

     

    Mit csináltok a négynapos hétvégén?

    előzmény:
    gumicukor (5343)
    2008-04-29  15:18
  8. 2008. Április 29. 22:505344.

    Pusz!

     

    anyák napja képek!!

    Bence nem igazán csinált semmit,zavarban volt!! keze a szájában és majdnem sírt is Édesem!!

    Én meg a végén jól el is bőgtem magam,de majd visszanézem videóról!! Az egész olyan gyors volt alig volt 10 perc

    na pár kép!

     

    viszont reggelente semmi sírás!

     

    Mi a programotok a 4 napra??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 29. 15:185343.

    Neked is boldog szülinapot!!!

     

    Én is szeretnémmegnézni a Rómeó és Júliát, de még nem jutottunk el odáig. Meg az új István a királyt is, bár a régit sem láttam még, de pl. ez a Társulat műsor nagyon bejön, főleg, hogy már a nagy szerepekért küzdenek. Kedvencem Feke Pali, szerintem ő lesz István.

     

    Nálunk az anyák napja május 6-án lesz, de már Dani be van sózva, folyton meg akarja mutatni mit készítetek a kreatív szakkörön, meg amit az oviban, majdnem elkotyogta. Meg várja már a beígért ünnepség utáni fagyizást, mondtam neki, hogy meghívom

     

     

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5341)
    2008-04-27  22:42
  10. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 29. 12:065342.

    Nahát, boldog szülinapot Neked is! De jó, hogy egyszerre van :)

     

    Igen, az önállóság is kell, meg kell találni az egyensúlyt. Marci sok mindent ügyesen önállóan csinál, néha kell noszogatni, hogy de, de, tudod te azt, néha kell segíteni, de összebújás, szeretgetés az jár, főleg reggel-este, az elalváshoz, ébredéshez kapcsolódóan. Aztán később majd biztos nem igényli annyira.

     

    Nálunk csak júniusban van az anyák napja, mert összerakják az évzáróval sajnos. Hülyére fogom bőgni magam :)

     

    Csatolok megint képeket, vasárnap megmásztuk a Badacsonyt :)

    előzmény:
    gumicukor (5340)
    2008-04-27  10:11
  11. 2008. Április 27. 22:425341.

    Pusz!!

     

    Igen április 26. án van a szülinapom!!!

    neked is?? akkor boldog születésnapot neked!!

    Én 35 lettem tegnap:)

     

    A színház nem a legjobb volt:( nem Dolhai játszott,mert beteg lett!! Mindegy nekem nem tetszett ez a Rómeó!!

    Aztán jöttünk haza apával nagyon jó volt kettecskén!!
    bence sírt mikor itthon hagytuk és hajnalban is felkelt kicsit sírt!! Furi hogy most lett ilyen,eddig soha nem volt baj ha elmentünk vagy ha nem itthon aludt!!

     

    Amúgy azt hiszem valamennyi önnálóságot adunk neki,próbálok amennyit csak tudok,de féltem őt most mit csináljak??

    Próbálom engedni amennyire én tudom!!

    Amúgy meg imádom és tudom kicsit nehezen tudom őt elengedni!! Én legszívesebben vele lennék mindig, pedig hogy tud idegesíteni néha ....

     

    na csajok lépek aludni ,de jövök!!

     

    kedden anyáknapja!! Juj de várom!!

    előzmény:
    gumicukor (5340)
    2008-04-27  10:11
  12. 2008. Április 27. 10:115340.

    Nahát Zsuzsimuzs, csak nem április 26-án van neked is szülinapod? Nekem is, csak 32 lettem. Változás semmi, addig jó, amíg így érzem.

     

    Persze kell a babusgatás, én is egyetértek, de tényleg kell nekik egy kis önállóságot adni, nem mindenért szaladni, ha egy kicsi baj van, ennyiben igazat adok az óvónéniknek. De amúgy meg nem lehet elmenni amellett, ha valami bántja a gyereket, igenis kell a törődés, mert hát kiben bízzon legjobban, ha nem bennünk?

     

    na, megyek gyorsan főzök, aztán játszó.

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5338)
    2008-04-25  19:55
  13. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 25. 22:035339.

    Szerintem is kell babusgatni, hogyafenébene... nyilván nem úgy, mint babakorában, de nehogymár ridegen tartsuk, csak mert ötéves (mármint Marci). Ugyanúgy igénye van a szeretetre és a kimutatására, mint kisebb korában... szerintem ez elég buta beszólás volt az óvónénik részéről.

     

    Zsuzsi, boldog szülinapot, és jó színházat Neked, biztosan jól fogjátok érezni magatokat! :)

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5338)
    2008-04-25  19:55
  14. 2008. Április 25. 19:555338.

    Húú Timi nagyon jó, hogy ennyit túráztok!!! sajna én nem bírom az ilyen programot, vagyis bírom,de rövidebben és inkább a városnézés a kedvencem!!

    A kutyi egy édes gombóc!!

     

    Hát ma bence sírás,hiszti nélkül ment be!!!!!!!!!Olyan jó volt így eljönni!!
    Ügyes kisfiú,agyon dícsértük!! Az ovónénik is nagyon örültek neki, nagyon megdícsérték és most talán jobban figyelnek rá!!
    Én nagyon odavagyok érte,sokat bújunk,de amúgy az ovónénik erre is azt monták, hogy el kell engedni a gyereket,mert már nem kicsi!!
    Szerintem meg igenis kell még őt imádni,babusgatni!!!

    Nem???

    A nevelési tanácsadóba tuti elmegyünk!!!

     

    Holnap van a 35. szülinapom és megyünk az Urammal színházba!! Kaptunk szinházjegyet Dolhai testvérétől,mert az Uram tanította őt síelni!! Pont a szülinapomra szólt a jegy!! Remélem Apa nem kap hülyét a darabtól,mert nem igazán szereti a musicalt:(

    Rómeó és Júliát nézzük meg!! Aztán vacsi!!Bence lent alszik a mamáéknál!!!

    Majd beszámolok!!

     

    sok puszika!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5334)
    2008-04-25  09:53
  15. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 25. 13:225337.
    :D nagyon nagy a telek, egyelőre a belső részeit pisilgeti :) tényleg nagyon aranyos, és olyan okos!
    előzmény:
    gumicukor (5336)
    2008-04-25  12:03
  16. 2008. Április 25. 12:035336.
    Timi- jaj de édi ez a kutyus!!!! Kis gombóc, hasonló volt a miénk is, most meg már 13 éves!!! Körbepisiltettétek már vele a telket :D? Nálunk ez volt a program, úgy ismertettük meg vele a teritóriumát. Mondjuk akkor még nem volt kerítés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5335)
    2008-04-25  09:54
  17. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 25. 09:545335.
    na még kettő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5334)
    2008-04-25  09:53
  18. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 25. 09:535334.
    Ja, Zsuzsi - de, Marci minden második hétvégét apjával tölti, sőt most egy egész hetet vele volt. Csak azért írtam, hogy most nélküle voltunk túrázni, mert legutóbb vele voltam ketten, most hétvégén is megyünk, a következő hosszú hétvégén is, de most ő nem jött. Eredetileg az volt a terv, hogy csak a 10 km-s távra megyünk, de apás programja volt és nem jött, így mi mentünk a huszas távra. Most vasárnap Fonyód-Szigliget-Badacsony túrát tervezünk, hajózással, hegymászással, várnézéssel.
    előzmény:
    zsuzsimuzs (5331)
    2008-04-23  20:49
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 25. 09:455333.
    Nagyon egyetértek Gumicukival, Zsuzsi. Csak azt tudnám hozzátenni, hogy szeresd nagyon, engedd, hogy bújjon, meséljetek sokat, a mese segít. Hadd élje ki az anyásságát. És én is neki hiszek, lehet, hogy az óvónők valamit félreértenek, de azt nem hiszem, hogy a gyerek olyanokat mondana, amik nem történnek meg, illetve esetleg nem tudja olyan jól megfogalmazni, nem azt fejezi ki, amit érez vagy ami történik. Szorítok Bencének!

    Csatolok pár képet a túránkról meg a kiskutyáról :)
    előzmény:
    gumicukor (5332)
    2008-04-23  21:53
  20. 2008. Április 23. 21:535332.
    Zsu- hát akkor sok mindent nem tudtatok meg. Csak nekem amikor azt mondják, hogy amit a gyerek mond olyan nem történik az oviban, valahogy olyan furi... miért ne lehetne? A gyerek nem hülye!!! Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy az óvónők tagadnának bármit is.

    Én szoktam Danival szerepjátékozni. Vannak ilyen kis playmobil figurák, gyerekek, nénik bácsik stb. és eljátszuk, hogy megyünk oviba. Nagyon szereti, olyankor én vagyok ő, ő meg választhat, hogy ki szeretne lenni, óvónéni vagy gyerekek. Általában szoktam terelgetni, hogy melyik személy legyen, főleg akkor, ha éppen volt vmi kilengés az oviban. amikor én vagyok ő, próbálom a megtudott szituációt úgy játszani, ahogy bent elmondták, és időnként kijavít, hogy az nem úgy volt, hanem máshogy, akkor úgy játszom, ő meg pl. a másik gyerek(ekek) vagy óvónő(k) reakcióit játsza el. Így észervétlenül meg szoktam tudni mi is történt valójában, mert sokszor ha csak kérdezgetjük, miért volt ez vagy az, miért csinálta amit csinált vagy ő vagy más, akkor nem tudja olyan jól elmondani, vagy nem is akarja, elzárkózik a dolog elől. Így meg ezzel a bábozással nem érzi magát számonkérve.

    Esetleg próbáld meg Te is, hátha bejön nektek. Nagyon sok türelem kell hozzá az tuti. Én ezt tesómtól tanultam, a kineziológus is csinál ilyen szituációs játékot, tulképpen az a lényeg, hogy megpróbál kívülről láttatni egy szituációt. Mertmás, amikor benne van vki, és más amikor magát külső szemlélőként látja.

    Mi is megyünk nevelési tanácsadóhoz, 4 hete jelentkeztünk be, most kaptunk időpontot. először csak mi megyünk szülők, gondolom lemeóznak minket, nem vagyunk-e zizik, aztán a gyereket. Itt a XVI. kerben már volt pár ismerősöm, és a gyerekek nagyon szeretik, mert minden körülöttük forog.

    Egyébként meg simán lehet, hogy mondjuk van otthon gond nálatok, de ugye ezt sokszor észre sem veszi az ember, de nem felétlenül kell mindig erre alapozni, mert ugyanúgy lehet gond az óvónőknél is, az ő rezgéseit vagy rezgéseiket nem bírja Bencus.

    Daninál pl. az a baj, hogy nagyon átveszi a tömeg rezgéseit és nem tudja még ezt kezelni, vagy kizárni az összeset, magára veszi és időnként elgé lesz belőle neki, mármint a többiekből és dühöng. Ha csak tovább piszkálják, akkor még inkább. Mi már rájöttünk, hogy olyankor kell neki egy nyugodt sarok, ahová elvonulhat és lenyugodhat, de ugye ez oviban nem kivitelezhető 28 gyerek, 2 óvónő és egy alig 40 nm-es csoportszoba mellett....

    Drukkolok, hogy sikerüljön kideríteni mi bántja Bencust. Valahogy én mindig a gyerekek pártján vagyok, talán azrt mert 1000x őszintébbek a reakcióik, mint a felnőtteknek, csak a gyerkők még nem tudják úgy szavakban kifejezni ezeket az érzéseket.

    Sok-sok türelem és szeret kell most neki, és minden ok lesz, meglátod! Szeresd úgy, ahogy van, minden hibájával együtt!!!
    Amikor Danival gond van az oviban, akkor még jobban szeretem, és érzem, hogy segíteni kell neki, de baromi nehéz kitalálni, hogyan is lenne jó, hogy a kis lelkének is jó legyen. Szóval nem könnyű, de azért működik!
    előzmény:
    zsuzsimuzs (5331)
    2008-04-23  20:49
  21. 2008. Április 23. 20:495331.
    Puszi!!

    Igazából okosabb nem lettem! Szerintük nem ott van a baj, ott nem történik semmi olyan amiket a bence mond! Ha van baj az itthon van,de ezt szépen mondták nem csúnyán!
    Változás nincsen, bence reggel hisztizik nem akar bemenni,de mi meg már okosak vagyunk és gyorsan beadjuk a visító,rugkapáló gyereket!
    Néztem már másik ovit és hívtam a nevelési tanácsadót ahol ma azt monták jövőhéten szerdán érdeklődjek mikor van időpontunk:( Szuper!!
    A másik ovit nem tudom,mi van ha nem oviprobléma van,vagyis nem csak oviprobléma,henm tényleg csak azt akarja elérni hogy ne vigyük be??
    kicsit tanácstalan vagyok még!!
    Az ovi változatlan,az ovónénik is:(
    Nem is nagyon tesznek semmit!! Bár nem is tudom mit kellene tenni!!

    Fúú timi nagyon ügyik vagytok!!
    Nem szoktatok Marci nélkül lenni??? Mert most ezt úgy írtad, mintha ritka lenne!! Nem szokott az apukájánál lenni??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5330)
    2008-04-21  12:31
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 21. 12:315330.

    Sziasztok!

     

    Zsuzsi, na mi volt?

     

    Kinek milyen volt a hétvége?

    Mi voltunk - most Marci nélkül - a Gerecse 20 teljesítménytúrán, 5 óra alatt lenyomtunk 20 kilométert, kaptunk jelvényt, tök jó volt, nekem ez volt az első ilyenem. Utána lazítottunk - fürdő, sörözés, mozi, mert megérdemeljük :) vasárnap medig elhoztuk a kiakutyát, nagyon aranyos, majd teszek róla fotókat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5329)
    2008-04-16  10:43
  23. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 16. 10:435329.

    Zsuzsi, írd majd meg, hogy mi volt, lehet, hogy az anyásság is emiatt a probléma miatt van. Tényleg kicsit gáz, hogy az óvónő előre mondja, hogy negyedóra... ne hagyd majd magad, kérdezz rá mindenre, amit fontosnak tartasz!

     

    Gumicuki - igen, szempont volt a kutyusnál, hogy szeresse a gyerekeket, Marcinak is ezt a fotót mutattam eddig, tudja, nagyon örül, és amikor elhozzuk a kiskutyát, akkor szeretném őt is vinni. Mi is szeretnénk kutyaiskolába hordani, és igen, a gödörásást meg a kertet mástól is hallottam, meg hogy szeret rágni - hát, egyelőre reménykedem, hogy majd jól megneveljük, vagy legalábbis a kert egy sarkába szoríthatja ilyen irányú szenvedélyét :)

    előzmény:
    gumicukor (5327)
    2008-04-15  16:51
  24. 2008. Április 15. 19:105328.

    Van pszihó néni az oviban,én kb. 2 hónapja voltam is nála igaz más ügyben, de igazából semmi nem történt!!
    Magyarán én azt veszem le hogy leszar minket Bocsi,de tényleg azóta enm hallottam felőle egy szót sem!
    Lehet több is volt mint 2 hónapja!!

    Na holnap okosabb leszek,kiváncsi vagyok miket mondanak az ovónők!!

     

    Holnap beszámolok!!

    puszika

    előzmény:
    gumicukor (5327)
    2008-04-15  16:51
  25. 2008. Április 15. 16:515327.

    Timi- jaj de édi ez a kutyi!!! Biztosan szeretni fog majd nálatok, lesz sok szabad tere szaladgálni. Viszont kert és kiskutya, nehéz lesz az elején, anyuéké is szeretett kontárkodni, meg nem lehe leszoktatni a gödörásáról... pedig már 13 éves. Kicsinek járt kutyasuliba is, az látszik is rajta, amúgy elég jól nevelt. A labrador szereti a kicsiket, Marci is odalesz érte. Tudja már?

     

     

    Ja, még remélem ez nem a finis, hiszen június 8 még azért odébb van, meg még van egy csomó tennivalóm. Dolgozni május elejéig fogok, utána itthon. Lakásrendezgetés, picur holmijainak előkészítése, mellesleg majd az én kórházimé is. Meg varrni szeretnék addig pár dolgot, időm nem nagyon lesz rá, ha már megszületik.

     

    Nagyfiam hol gombócnak, hol focilabdának hív  Jó fej, egyre tudatosabb benne, hogy babánk lesz.

     

     

    Zsuzsu- jó hogy beszélsz az óvónénikkel, nehogy hagyd magad!!!! Pszichomókus nem jár a csoportba, ő mit lát? A Daniék csoportjába jár egy nő hetente 1x és nézi a gyerekeket, ki hogy játszik, viselkedik stb. Mi is voltunk már nála, aztán kiderült, hogy óvónéninek kell recept, mert nem tudja lefoglalni a gyereket. Kíváncsi leszek mit mond majd ovinéni!

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5326)
    2008-04-15  16:08

Címlap

top