Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A.J.Christian

hajnalhozó
Létrehozva: 2005. február 9. 21:52
Az érdekelne, hogy ti mit gondoltok A.J. Christianról.

Elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, aki valamelyest "ismerik" őt: olvasták a könyveit vagy voltak az előadásain.
  1. Torolt_felhasznalo_396233
    Torolt_felhasznalo_396233
    2005. Április 30. 01:05126.
    Sziasztok!

    Végigolvastam a hozzászólásaitokat. Szerintem az a lényeg, hogy ha harmóniában és a saját elveitek szerint éltek, de közben megélitek a boldogságot, örüljetek neki, és ne azzal foglalkozzatok, hogy Ti vagy mások elfogadjátok-e Christian elveit. Ha valaki elfogadja, jól csinálja, de ha valamiért nem, akkor is.
    A két könyvét olvastam, és a honlapját is megnéztem. A jövő hétvégén tervezem, hogy elmegyek az előadására is. A könyvek még dolgoznak bennem, van, amit el tudok benne fogadni, és van, amit nem.
    Szerintem nem is az volt a célja, hogy mindent elfogadjunk.
    Nekem az nem tetszett, ahogyan a női erőről ír, hogy nem teremt úgy, mint a férfié. Amíg nem jutottam idáig, azt gondoltam, az ember képes úgy élni, mit ő és az jó dolog. Aztán egyre több olyan dologgal szembesültem, amit már nem tartok követendőnek, és példának.
    Így van, amit el tudok fogadni, van, amiben látom, hogy igaza van, de van, amit nem hiszek el neki.
    Ezzel nincs baj, még őszerinte sem. Ha pedig így van, akkor szerintem nem kéne ennyire vitázni.
    Szerintem az a lényeg, hogy ami tetszik nektek, fogadjátok el, és ami nem, azt pedig felejtsétek el.
    üdv
    RedDragon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 27. 02:11125.
    Szia Juliette,

    Teljesen igazad van a termeszettel kapcsolatban, a Deep Purple-t viszont nem ismerem:))) En a sajat kedvenc zeneimet hallgatom, amikor kiulok a kertbe es ez neha nagyon bevalik. . . Zene a fulemben es egy jo konyv a kezemben!:))
    előzmény:
    Juliette** (123)
     
  3. Torolt_felhasznalo_397867
    Torolt_felhasznalo_397867
    2005. Április 26. 14:04124.
    Sziasztok!
    Velem a szerelmem ismertette meg A. J. Christiant. Mikor megismerkedtünk, folyamatosan azt mondogatta, hogy C. így, C amúgy, meg hogyan kellene a korlátaimat megszüntetni stb. . . Gondoltam, elolvasom a könyvet, de nem jutottam messzire. . El kell hogy mondjam, boldog vagyok, sosem éreztem azt, hogy kellene valaki, vagy valami, ami megerősít a hitemben.
    Mindezek ellenére elmentem az előadásaira, szimpatikusnak találtam nagyon. Olyannak, akivel jót lehet beszélgetni. De a könyvet továbbra sem olvasom el, mert nem érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 26. 13:33123.
    Nahát, ez a topic még megy? :-)

    Hallgassátok inkább Deep Purple-t, aztán öleljetek át egy fát és meglesze a szabadság érzete és a kapott energia is :-) Hát még ha a nap is sütne!!!! akkor még Föntről is jönne a Fény és a Meleg :-D
    De tényleg így gondolom.
    A természettel való azonosulás segít megtalálni önmagunkat. Magunktól, magunknak. Nem mások gazdagítására.
    Ha én boldog vagyok, attól vagyok boldog, mert az érzéseim hozzák, a belső békém, a megtalált harmónia.
    Nem attól, hogy olvasom valahol, vagy látok egy gondtalan embert és majd leszívom az ő energiáját. Nem szeretek energiavámpír lenni, inkább adok, ha tudok. Ingyen, szeretetből és nem megélhetési foglalkozásként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 26. 02:31122.
    Szia Black,

    En pl. nem tartozom a C. mellettiek taboraba, de en nem csak a rola keszult cikkekbol "itelkezem", hanem a konyvet is olvastam (a masodikat nem, csak az elsot) es a web-oldalara is beneztem.
    Szerintem, egy konyv - foleg ami nem a regeny mufajaba tartozik - sokat elmond a szerzojerol. Persze, biztos mas reszt venni az eloadasain es tapasztalni a belole arado energiat, de erre meg nem volt modom es sajnos egyhamar nem is lesz:(((

    Udv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155026 (118)
     
  6. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 26. 02:21121.
    Szia Tomi,

    Azt hiszem nem az unszimpatizansa keszitette azt a web-lapot. Eppen forditva, egy volt kovetoje. Azert tetszett az az iras, mert nagyon alaposnak tunt, tehat erzodott rajta, hogy az illeto igyekezett mindennek utana jarni es nem csak legbol kapottan, az erzelmeitol vezerelve irt. Egyaltalan nem hordta le a szo szoros ertelmeben.

    En amikor vmi, furcsat erzek egy konyvel kapcsolatban, akkor szoktam az irojara rakeresni a neten. Ha valami nagyon tetszik, vagy kozombos, akkor ritkabban nezek utana. A. J Christian-nal kapcsolatban is ez tortent. Valamit ereztem es ezert szerettem volna tobbet megtudni rola.

    Sajnos, a treningjeire nem tudok elmenni, abbol az egyszeru okbol kifolyolag, hogy nem vagyok otthon. Legalabb egyre biztosan elmennek, hogy ne csak az irasaibol itelhessek, hanem ugymond meg is tapasztaljam:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869306 (119)
     
  7. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2005. Április 25. 17:15120.
    Tudod, szerintem Juliette hosszu leirasa a ligetrol, a napjarol a termeszetben, gyerekeivel es a jol sikerult vizsgajarol nem eppen hevesseget, hanem inkabb nyugalmat arasztott.
    Es o ingyen toltodott fel.
    Nekem sem kell 25ezer Ft-os szonoklat ahhoz, hogy megtalaljam az eletem szepseget es onmagam boldogsagat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155026 (118)
     
  8. Torolt_felhasznalo_869306
    Torolt_felhasznalo_869306
    2005. Április 25. 17:05119.
    Köszönöm kedvességed Juszika, :)de azt hiszem annyira nem érdekel Osho, hogy angolul olvassak róla, ráadásul szerintem, valószínűleg valamelyik unszimpatizzánsa hordta le. :(

    Black
    Az ajchristian. hu oldalon olvashatsz a tréningről. :)
    Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy 25000Ft a két nap.
    Picit sok, :( pedig biztos jó. :)

    Tomi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_155026
    Torolt_felhasznalo_155026
    2005. Április 25. 15:06118.
    Sziasztok!

    Végig olvastam a topicot. Hát azt kell mondjam érdekes. Nekem az jött le leggnkább, hogy hihetetlen különbség van azok között akik megtapasztalát, vagy legalább is megpróbálják megtapasztalni azt amiről Chris beszél, és azok között akik elutasítják őt. Nekem úgy tűnt hogy itt nyilvánosan Christian pártiak sokkal mérsélektebbek mint a Christian ellenzékiek.

    Számomra leginkébb meglepő volt Juliette hevessége és hozzáállása. Valamikor ő monta pont hogy miért kell Christiánt olyan hevesen védeni. Pedig nekem nagyon úgy tűnt hogy ő volt az aki annyira hevesen tiltakozott ellene és az általa képviselt dolgok ellen.

    Másfelől tényleg ne értem hogy lehet egy 3 oldalas újságcikk alapján ilyen szintű ítéletet alkotni. . . .

    Na mindegy. Tulajdonképp engem az érdekelne, hogy Christian milyen rendszerességgel szokott tréningeket tartani? Engem érdekelne ez a férfi-nő tréning, de azt mondták a júniusi nem biztos hgy meg lesz tartva. Tudja valaki miért?

    Ha valakinek van tapasztalat ilyen 2 napos tréningről szívesen venném ha megosztaná velem.

    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 25. 09:43117.
    Szia!

    Elveszett az uzenetem, most irhatom ujra!!!
    Szoval Osho-rol furcsakat olvastam egy web-oldalon, allitolag idosebb koraban nagyon elszaladt vele a lo es a hazugsagoktol sem riadt vissza:(((
    A web-oldal szerzoje a kovetoje volt egy ideig es egy parszor talalkozott is Osho-val. Ha erdekel az iras es olvasol angolul, akkor kuldom a link-et!

    Szep napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869306 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_869306
    Torolt_felhasznalo_869306
    2005. Április 24. 20:36116.
    Sziasztok!

    Ha már így Oshoról esett szó, leírok egy kis történetet nektek, melyet a Bátorság című könyvében olvastam, de lehet, hogy ismeritek is. :)))
    Szóval Osho egy olyan környéken nőtt fel, nevezzük betondzsungelnek, ahol, szinte teljesen el volt zárva a természettől, és annak csodáitól, pedig ő nagyon kedvelte. Annak az iskolának az osztályterméből ahová járt, viszont nagyon szép volt a kilátás, az iskola körül sok volt a fa, és be lehetett hallani az osztályterembe a madarak dalolását.
    Osho nem szeretett iskolába járni, az órán általában feltette a lábait a pad tetejére, és kifelé bámult az ablakon. Egyszer megkérdezte tőle a tanár, hogy miért nem figyel az órán, mire ő azt felelte, hogy ön azt hiszi, hogy én maga és az órája miatt járok be ide? Hát nem! Csak azért, mert innen nagyszerű a kilátás a természetbe, és nagyon jó hallgatni a madarak dalolását. :)))
    Azthiszem tanulságos történet, főleg a mostani időkben. :)

    Szép estét!
    Tomi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 23. 03:53115.
    Szia Hope,

    Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen temarol beszelunk, elvegre edes kettesben vagyunk:)))))))))
    Tegnap a fel napomat arra szantam, hogy OSHO-rol olvasgattam, nem a muveirol, hanem az eleterol es az egyenisegerol. Eleg ellentmondasos szemelyiseg volt. Egy volt kovetojetol olvastam egy hosszu irast a neten. Ha erdekel es olvasol angolul, megadhatom a link-et.

    Ezt irtad;
    "Most, hogy visszaolvastam , amit írtam belátom én is egyfolytában ítélkezek! :-))) Csak én pozitívan minősítek!:-)"

    En ugy gondolom, hogy egyaltalan nem baj, ha valakinek van velemenye, akar pozitiv vagy negativ. A rugalmassag, az hogy ne legyunk begyoposodve a sajat nezeteinkbe, viszont hasznos dolog:))))
    Pl; sok olyan jo baratom van, aki kezdetben, amikor megismerkedtunk, ellenszenves volt.

    Hogy telt a hetvege?

    Szioka!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986167 (126)
     
  13. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 22. 03:42114.
    Szia Hope,

    Szerintem, nekunk teljesen mas az izlesunk a konyvekben:(
    Nem tudom, hogy te melyik konyvet olvastad, de ez a "Maturity" eddig meg nem nyerte el a tetszesem, pedig mar majdnem a felenel tartok. Te ezt olvastad mar? Vagy melyik konyve jo?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986167 (124)
     
  14. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 21. 01:31113.
    Szia Hope,

    Nem fogod elhinni, pont tegnap konyvtarban voltam es kivettem egy par konyvet. Tobbek kozott Osho-tol a "Maturity" cimut (Nem tudom, hogy magyarul milyen cimen fut). Ez az elso konyv, amit tole olvasok, most a 15-ik oldalnal tartok:))) Meg nincs igazan velemenyem. . .
    A Soma a "Zen Tarot"-ot ajanlotta az egyik valaszaban, majd azt is megnezem.

    Szep napot nektek, itt esos az ido:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986167 (121)
     
  15. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 21. 01:23112.
    Sajnos, ebben nem nagyon tudok segiteni:(((
    Milyen konzulens? Ferfi vagy no? Hehe
    előzmény:
    Juliette** (111)
     
  16. 2005. Április 20. 13:48111.
    Hát eléggé. . . segíts inkább az új topicom témájában, hogy mit és mikor adjak ajándékba a konzulensemnek :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854405 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 20. 13:40110.
    Koszi szepen, latom ez a tema nagyon kimerult:(((
    Senki sincs mar itt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986167 (118)
     
  18. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 19. 01:28109.
    Kedves Hope,

    Nagyon kivancsi lennek Christian eloadasara! Sajnos, nem tudok elmenni, mert a vilag masik oldalan elek:((( Amikor otthon voltam, akkor nem tudtam az eloadasairol, most meg nem hiszem, hogy egyhamar haza jutok. . .
    Ha lenne lehetosegem, egy eloadasara biztos elmennek, mar csak azert is, hogy lassam, mirol beszelnek azok, akik mar voltak:)))
    Mennyibe kerulnek a jegyek az eloadasara?
    Meg milyen konyveket szoktal olvasgatni?

    Szep napot:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986167 (116)
     
  19. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 18. 11:39108.
    Kedves Hope,

    Nem, azt hiszem nem elvarasokkal ultem le a konyvet elolvasni. Azert vettem meg kb. ket evvel ezelott, mert - valoszinu - itt a NLC-ban jokat olvastam rola es kivancsi lettem. A cim is felkeltette az erdeklodesemet. Bizonyos szemelyes tapasztalataim hatasara korulbelul abban az idoben kezdtek el erdekelni az ilyen jellegu olvasmanyok.

    Tudod, a kerettortenettel kapcsolatban engem ket dolog zavart.
    Az elso az, hogy szamomra igenis felrevezetonek tunt - lehet, hogy az ironak nem ez volt a szandeka, de ram megis ilyen hatast tett.
    Ha Christian sajat magat ennyire kivetelesnek vagy istennek tartja - a konyv neha ezt sugalja, tudom hogy nem mindenhol - akkor ezt felvallalhatta volna es megirhatta volna a muvet egyes szam elso szemelyben is.
    Engem az az erzes keritett hatalmaba, hogy ezt azert nem tette meg, mert attol tartott, hogy igy tul sok ember elfordulna tole, mondvan, hogy ez azert mar tulsagosan is nagykepuen hangzik! Hidd el, rengetegen zizzentnek gondoltak volna!
    Egy so mint szaz, nekem ez az egyes szam harmadik szemely forma gyavasagnak tunik!
    Ezzel kapcsolatban a vele keszult riport is eszembe jut, amit egy par napja itt olvastam. Miert nyilatkozta azt, hogy sosem veszi fel a telefont ha nem ismeros szamrol hivjak? Neked errol mi jut az eszedbe? Mert nekem az, hogy felkeszuletlenul nem akar idegenekkel beszelni.

    A masik meg az, hogy szerintem ez a kerettortenet arra szolgal, hogy a mu erdekesebbnek tunjon es eladhatobb legyen. "Jo bornak nem kell ceger" A jo gondolatok kerettortenet nelkul is erthetoek es erdekesek!
    Es ha kevesebben veszik meg a konyvet? Akkor kevesebb a haszon! Ez nem hiszem, hogy zavarnia kene Christiant, ha valoban az aki!
    Jo, elismerem, lehet, hogy ebben a konyvkiado is belejatszik - ezt nem tudom. . .

    Az igaz, hogy ugyanazt a dolgot tobb ember is atelheti, ki elobb, ki kesobb. Lehetseges, hogy igy tortent, de ugyanugy lehetseges az is, hogy nem. En valoszinunek tartom azt, hogy - ertelmes es gondolkodo ember leven - A. J. Christian is elolvasott egy jopar konyvet mielott tollat ragadott volna.

    Engem tenyleg nem fogtak meg az irasai, de az nem azt jelenti, hogy nem olvasom el oket es, hogy nem beszelgetek roluk. Sot, mindig ujra es ujra atgondolom az olvasottakat, hatha talalok benne valami uj ertekes dolgot, amit eddig nem vettem eszre.

    Udv:))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986167 (114)
     
  20. 2005. Április 18. 07:55107.
    Mi egyébként tényleg a Hihetetlen család vagyunk, csak nem az animációs filmbeli képességek tekintetében :-)
    Egyszer megírom önéletrajzi emlékeimet, ha lesz rá idöm, több kötetnyi lenne, pláne, az én túlburjánzó fogalmazásomban, itt is kevés sokszor a 3000 karakter arra, amit más 3 mondatban összegez :-)

    A rokonomokat nem küldhetem el messzire, mert rokon. Max. nem pumpolhat minket annyira, mert rájöttem, az ö módszerét kell használni, megmutogatni a számlákat, sírni kicsit, milyen sok a kiadás, és nem tudnának-e adni a gyerek nyári táborához kölcösn egy kis lóvét :-))) Ilyenkor jön a megrökönyödés, hogy de hát ö szívesen segíteni, de csak szeretetet tud adni, pénze nincs, olyan borzastzó, hogy mindig ezek a piszkos anyagiak rontják el a dolgokat, ilyenkor aztán megbeszéljük, sebaj, fö a szeretet :-))
    Aztán molyogva, hajbókolva, kézcsókkal elköszönve elmegy, lent az utcán meg gondolom, fennhangon anyázik minket :-DDDD

    Szombat délután kint voltam a fiaimmal a Ligetben egész délután. Csodás nap volt, bejártunk mindent, fociztak, addig én tanultam, mert ugye nekem adott Istne eröt a tanuláshoz a szereteten kívül is és vannak céljaim, pld. a másnapi vizsgán való átjutás :-) Leültem egy füves domboldalra, onnan figyeltem a kölköket, és közben gyönyörködtem a megújuló természetben. Olyan nyugalom fogott el - dacára a sok emberre, kutyára, mert sokan voltak kint- hogy teljesen feltöltödtem lelkileg és napenergiával is :-) Kiültem ugyanis napozni is, annyira jól esett. Így most egy ideig napelemmel megyek, nem aksiról :-DD A tegnapi vizsgám is jól sikerült, pozitívan állok hozzá a dolgokhoz, hiába van most esö, mégis jó a kedvem.

    Hogy miért meséltem ezt el?
    Mert pld. számomra a természet gyönyörüsége, közelsége a legmegnyugtatóbb. Ez ad olyan boldogságot, mint pld. a magzatnak az anya pocijában lenni. Része vagyok ilyenkor az Életnek, a nagy körforgásnak, egy közösségben vagyok mindenkivel.
    De amint bezárja mindenki maga mögött otthon a lakása ajtaját, onnan kezdve csak egy mikroközösség, a család az, ami körülveszi, vagy sokakat az sem, és atomizált kis tagként elkezd csak önmaga problémáival foglalkozni. Onnan kezdve csak Juliette vagyok, te te, ö ö, akinek a gondjai a világon a legfontosabbak másokénál. Hogy miért van ez? Mert kiszakadtunk a természet integráló, harmonikus közelségéböl. Idegbetegen tülkölö, eltorzult arcú autósok ülnek a dugóban, mindenki mindnekit utál, hajszoltság, indulatok, idegeskedés, ez van a városban. Vagy tárgyak birtoklása feletti pillanatnyi öröm.

    Nem adnám a Ligeti fákat a világ összes mobilja, autója, plazmatévéje ellenében sem. A városi ember a maga álbiztonságával meg keresi az utat a valódi boldogsághoz, és Ch. azért lehet olyan vonzó nekik, mert olyan, mint a nagy gesztenyefa a kedvenc játszóteremen: eröt, harmóniát, Létezést sugall csupán azzal, hogy van.
    Ilyen alapon egyszerübb lenne a Ligetet látogatni, a fákat, mert ott összegzödik ez a hatás. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252511 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_252511
    Torolt_felhasznalo_252511
    2005. Április 17. 18:07106.
    Hihetelen vagy:-) még is igaz,

    Szerintem a szó elcsépelt , de nem ez a lényeg. Maga szeretet szó az elme és egó által lefordított hangrezgés, mely egyfajta teljesség, - együtt, - és önmagára ismerés következtében alakult ki, valakiben valamikor , mely intenzitását tekintve lehet kicsi, közepes és nagy:-)és azóta használjuk ha kell ha nem, akár mindenféle mögöttes, mély érzés nélkül. Tisztelet a kivételnek. És mitől kivétel? Hát attól, hogy úgy is gondolja és érzi. Egy ismeretlennek senki nem mondja valaki, hogy szeretettel csak ha
    1, igy nevelték: biztos ami biztos te csak mindig mondogassad ezt, abból baj nem lehet
    2, olyan mély szereteben él hogy mást nem is nagyon tud mondani. Ez baj.
    3, Tényleg az adott pillanatban, egy találkozáskor egyszerűen spontán kialakul a szeretet érzés a másik iránt.

    De ezt ki lehet fejezni 1000 más módon nem csak egy szó ismételgetésével. Csók , simogatás és szeretteljes pillantás.

    Úgy hogy Ch követők ha vannak ilyenek, biztos, hogy nem abból mély érzésből fakadóan mondják ezt egymásnak. Miért? Mert követni valakit az nem valami szép dolog. Milyen belső, tiszta érzés fakadhat valakiből aki nem önmagától hanem mástól várja a megváltást.

    Ami igaz vannak emberek akik járnak egyfajta előadásra, de attól még nem követők. Követni úgy is lehet valakit, hogy állandóan szitkot szórunk rá csak becsapós a dolog mert a fene nagy utálat megerősiti azt a feldolgozatlan érzést, mely az elszakadást eröltetné ahelyett, hogy átengedné magán az egészet a kliens, mint egy pohár vizet. A követés az elvtelenség találmánya, mely egy egófajta és az célja, mint bármelyik másiknak: másoktól várni, elvárni dolgokat ahelyett, hogy használnánk azt a sejt- és foton halmazt, melyet magunknak teremtettünk.

    Nem más ez, mint az 1000 éves rajongás dolog az anyától - apától kezdve az első popsztáron keresztül az első barát- barátnőig és azon túl ha mindez nem volt meg vagy túl volt dimenzionálva, az első tanítóig -guruig stb. És mi a lényege: figyelemet kiszoritani valakiből bármilyen eszközzel, mely gyerekként talán jogos, fenöttként nevettséges, de működő, öregként butaság. Észre kéne venni: mindenki csak a dolgát végzi ami szabadon belefér a lehetőségeibe és gyümölcsöző, flexibilis csatlakozási pontokat alakít ki ezáltal a többi egyénnel, de nem arra termett, hogy mások kis, közepes és nagy problémáit kezelje. Lehet ezt csinálni, sokan teszik, de tudni kell csak átmenetileg működik és nem maga a megoldás. Ezt az csinálja jól aki ezt saját hasznára forditja, mind belső energetikailag, mind külső anyagiakat tekintve. Ritkaság. Nézzük meg nem a ritka fajtához tartozó "egészségesen" és "élete teljében" kimúlt pápa-bát. Itt kóvályog valahol és még mindig nem jött rá, hogy elcseszte. Jobb esetben rájött. Szóval Juliette a kedves rokonodad küld el tiszta szívből és szeretettel a jó édes anyjába, ha még egyszer pénzért megy hozzátok cserébe áldást és rontás levételt osztogatni. Mindannyian jobban járunk :-)

    BW
    előzmény:
    Juliette** (103)
     
  22. Torolt_felhasznalo_842023
    Torolt_felhasznalo_842023
    2005. Április 17. 11:48105.
    Kedves Holian! :-))
    Sajna el kellett mennem hamarabb, így majd legközelebb. . .
    Virtuális puszi Neked!! ;-))
    Eagle
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615615 (98)
     
  23. Torolt_felhasznalo_854405
    Torolt_felhasznalo_854405
    2005. Április 17. 00:41104.
    Nem tudom, en meg nem voltam az eloadasan, szivesen elmennek kivancsisagbol, de sajnos nem hiszem, hogy lesz erre lehetosegem a kozeljovoben. . .
    Attol fuggetlenul, hogy Christiannal meg sosem talalkoztam, nekem is vannak jobb es rosszabb napjaim. Amikor energikus es tiszta feju vagyok, en is jobban atlatom az egyseget es azt, hogy minden es mindenki tokeletes ugy ahogy van:)))))
    Ez az erzes elofordul inspiralo konyvek olvasasa kozben vagy csak ugy magatol. Christian konyve nem mondhatnam, hogy ilyen hatassal volt ram:((( Rengeteg erdekes dolgot ir, de ugyanakkor tele van ertelmetlen szoviragokkal is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869306 (102)
     
  24. 2005. Április 16. 18:31103.
    Hadd kérdezzem meg töletek, mi ez az elbúcsúzási formula CH követöinél? Szeretettel: x. y.

    Sajnos a minket pumpoló rokon 4 éve így köszön el minden alkalommal, miután vagy megkapta az áhított pénzt vagy épp nem: szerbusztok, minden jót, és sok szeretettel gondolok rátok minden nap! Csók!
    A hideg futkos a hátamon az elképzelt szeretetteljes csókjától és a mindennapi imájától, amit értünk küld az ég felé. Nyilván, hogy máskor többet adjunk :-DDD
    Az ismerösöm esetében nyilvánvaló, hogy ha dolgozna, akkor ugyan talán fele annyi szeretetteljes megnyilvánulása lenne a fáradtságtól, viszont lenne végre megélhetésük és nem kéne a sírva vinni a rokonságot a képtelen sztorikkal, hogy mikor mire kell a pénz.
    Meg hogy nézzek magamba és bánjam meg büneimet :-) Pld. múltkor felvettem egy bordó nadrágot és egy fekete pólót. Nagy hiba volt, mert mint megtudtam, az ördög lakozik olyankor bennem! :-DDD De imádkoztak értem és aztán adtam nekik pár ezret, érdekes módon, onnan kezdve nem volt gond a színösszeállítás.

    Bocs az offért, csak ez a szeretettel forma, ami mögött nem érzem a személyes érzést, felidézte kedves rokonom személyiségét, pláne, hogy mindjárt hó vége lesz és várhatom ismét a szeretetteljes látogatását :-(

    Szóval miért mondjátok, hogy szeretettel?
    Utoljára az evangélikus pap bácsimtól nyert táblára írta a pap ezt a szót, + emlékkönyvembe került be ez idegenektöl, hogy szeretettel.
    A rokonok más tészta, öket ismerem, de idegen embereknél mindig rácsodálkozom erre a zárásra. VAlahogy kenetteljes, magasztos gondolatokat társítok hozzá, pld. prédikáció után :-)
    De egy modern internetes fórumon olyan furcsa.
    Nem akarok senkit megbántani, csak tényleg érdekelne, hogy ez egy felvett külsöség, amit Christian is alkalmaz, vagy tényleg szívböl fakadó kívánság?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869306 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_869306
    Torolt_felhasznalo_869306
    2005. Április 16. 15:38102.
    Sziasztok! :)

    Volt valaki ma Christian előadásán? :)
    Én még csak ma voltam másodszor. :) Igazából szerintem, nem is az információ a lényeg amit átad, vagyis helyesebben nekem nem olyan fontos, /mert az megtalálható a könyveiben amiket már néhányszor elolvastam :)/ hanem inkább az az energia amit áraszt magából, és ami mindenkit megérint. Én ilyenkor előadás után teljesen másképp látom a világot, valahogy jobban átlátom az egységet mint a hétköznapokban, és hogy minden és mindenki tökéletes úgy ahogy van. :) /magyarul azthiszem összeolvad az énem az Énemmel. :)/ Persze ez lehet, hogy csak nálam van így.
    Azon gondolkoztam hogy Christian több figyelmet fordít arra az előadások során, hogy energiát küldjön az ott jelenlevőknek, mint a kérdések megválaszolására. Ti mit gondoltok erről? :)
    Olyanoktól kérdem akik már voltak Christian előadásán. :)

    Szeretettel: Tomi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top