Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A.J.Christian

hajnalhozó
Létrehozva: 2005. február 9. 21:52
Az érdekelne, hogy ti mit gondoltok A.J. Christianról.

Elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, aki valamelyest "ismerik" őt: olvasták a könyveit vagy voltak az előadásain.
  1. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 14. 13:2426.
    Mért nem akarsz maradni? Jó hely az nlc, és nagyon sokmindenről lehet dumálni! Szerintem ne hagyd itt!
    Először arról, amit widornak írtál: ha nem vállalna közszereplést, tanítást, nyilvános előadásokat, akkor valóban az ő dolga lenne, így, nyilvánosan: mindazoké, akik kapcsolatba kerülnek vele, akik meghallgatják, akik elolvassák.

    Egy kapcsolat és benne a személyiség fejődése: úgy gondolom, hogy ha az a kapcsolat jó, akkor a két személyiség kölcsönösen alakítja, hatja át egymást. Ha a párom egy ideje csupa medvékkel kapcsolatos könyvet olvas, akkor én is kíváncsi leszek rá, elkérem, elovasom, elmegyek vele az állatkertbe, veszek neki mackós képeket. Aztán vagy engem is rabul ejt a dolog, vagy nem. Ha nem, akkor lehet, hogy idegesít, ebben az esetben (ha a párkapcsolat működőképes) ő elfogadja, hogy a saját idejében, engem nem zavarva foglalkozik az új hobbival, és egy idő után valószínűleg már őt sem érdekli olyan hévvel, mint az elején. Mert az igazi élmény az, amit meg tudunk osztani másokkal. Szóval én úgy látom, hogy igenis van tere a személyiségfejlődésnek egy kapcsolatban, csak az kicsit (sokkal) több energiabefektetést igényel, mint ha az ember csak a saját egójára figyel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137880 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_137880
    Torolt_felhasznalo_137880
    2005. február 14. 09:1025.
    Szia norfolk!
    Még 1 szer elnézésed kérem, nem néztem át a forum "szabályait". Nincs szándékomban hosszasan ezen a fórumon chatelni.
    Egyet engedj meg.
    A partnerem nem én vagyok. Ha akar, velem változik, ha akarom, vele együtt változom. De nem várhatom el azt, hogy a nyomomba lépjen és ő sem azt, hogy én azt csináljam ami neki jó.
    Amikor így gondolkodtam, majdnem elveszítettem, fizikailag. Annyira szerettem volna azt, hogy spirituálisan egyszerre és együtt növekedjünk. Ma már tudom, hogy így ebben a formában egy kapcsolat és az egyén fejlődése, nem működik. Az az egy-én pedig Én vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_137880
    Torolt_felhasznalo_137880
    2005. február 14. 08:0824.
    Szia widor :-)
    Jó, rendben, ahogy gondolod. :-)
    Én nem az elveimhez szeretnék hű maradni, hanem továbbra is Önmagamhoz. Az "elveim" már nagyon sokszor becsaptak.
    Tudod miért?
    Azért, mert mások elveit tükröztem vissza saját magamnak.
    Az pedig hogy "több" barátnője van a Chrisnek vagy 1 se, szerintem az ő dolga és azé a másik emberé aki vele kapcsolatba kerül. :-)
    előzmény:
    widor (19)
     
  4. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 12. 14:2923.
    Rozika,
    lány vagyok. . . . Nem tévedésből piros a jelem. Nem ítéltem el senkit, leírtam a véleményem a pasiról, mert kérdezték. Engem nem zavar a léte, elférünk szépen az univerzumban egymás mellett. Szeretni sose fogom, meghallgatni méginkább nem, szerencsére nincs szükségem efféle verbális doppingszerre.
    Ha már ide keveredett a hűség fogalma: nem hiszem, hogy aki naponta-hetente-havonta-félévente mással él, fekszik le, kel fel, eszik, tévézik vagy csinál akármit, az hűséges lenne magához (vagy bárkihez). Önmagamhoz is akkor lehetek hű, ha vállalom a döntéseimet, a partneremet, és vállalom, hogy változnom is a másikkal kell, együtt, mert egyszer, valamikor úgy határoztunk. Így lehetek hű egyszerre önmagamhoz, a páromhoz, az anyámhoz, a hazámhoz meg még ezer dologhoz, anélkül, hogy túllihegném a saját egómat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137880 (14)
     
  5. Torolt_felhasznalo_178082
    Torolt_felhasznalo_178082
    2005. február 11. 16:0622.
    különbenis. . . . mi lenne a világgal ha mindenki ilyen olcsón megkapná a bölcsek kövét???
    :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_178082
    Torolt_felhasznalo_178082
    2005. február 11. 15:3221.
    krisz sosem mondja, hogy az úgy helyes ahogyan ő mondja gondolja, és azt sem, hogy nélküle elképzelhetetlen az élet. (legalábbis, ha még mindíg olyan mint rég)
    előzmény:
    widor (17)
     
  7. Torolt_felhasznalo_178082
    Torolt_felhasznalo_178082
    2005. február 11. 15:2920.
    szia, sok mindenben egyetértek veled, egy dolgot kivéve: azt, amilyen érzelmi töltttel írsz róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (12)
     
  8. 2005. február 11. 14:0019.
    Hat ne haragudj de az elozo hozzaszolasodbol elegge az jott ki hogy Christian csinal nektek kedvet. . . vagy akkor miert hangsulyoztad ezt???
    Szerintem senkinek sem vagyok tulajdona, nekem sem tulajdonom snki de ezt nem az ö uj ötlete. . . Ami viszont nem tetszik hogy ezzel akarta megmagyarazni hogy miert is van tobb baratnoje. . . Tuti. :(
    Ami pedig az onmagunkhoz levo huseget illeti, eppen azert mert a sajat erkolcsi normam nem engedi meg nem bantom meg hutlenseggel azt akit szeretek. A tarsamat-ahogy Te irtad. Vagyis hu vagyok sajat elveimhez. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137880 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_137880
    Torolt_felhasznalo_137880
    2005. február 11. 12:0418.
    Drága widor!

    Ki mondta, hogy csak a Christian előadásai miatt jön meg a kedvünk a szexhez? :-) Én bizony nem. :-)
    Képzeld, nálunk is működik. . . (huha, ajaj, nem is akár hogy :-))
    Miért érzed magad "tulajdonnak"?
    Kinek vagy a tulajdona?
    Én senkinek sem vagyok a tulajdona, de a társa annál inkább.
    Ja!
    Lenne még 1 kérdésem.
    Szerinted kihez "kell" hűségesnek lenni?
    Szerintem CSAK saját magamhoz.
    előzmény:
    widor (17)
     
  10. 2005. február 11. 11:0017.
    Hello Norfolk!
    Teljesen egyetertek veled!Szerintem ez a ficko nem tud mast felhozni csak az egot minden magyarazatakent. De szamara az huseg nem fontos mert nem tulajdona senkinek, . . stb. Nem ez a legnagyobb egoizmus:ropkodni viragrol-viragra. . . amikor s ahogy nekem jol esik. Ha pedig valakinek az ö eloadasai alapjan jon meg a kedve a szexhez, ne haragudj R. M. Rozi de. . . Nalunk jol mukodik ez Chris nelkul is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. február 11. 10:5916.
    hát igen, kicsit nagyon intuitív a fiú :)))) én egyszer Csernus dedikáláson voltam, és nekem is írt 1-1 mondatot a könyvekbe, hasonlóan ahogy te is leírtad rátapintott életem fájó, gyenge pontjaira, ill. a saját gyengeségemre és nagyon beletrafált a megoldásba is :)))) és úgy lett ahogy akkor ő mondta :) . . . megjegyzem nekünk is van intuíciónk, kicsit fejleszteni kellene :-DDDD
    előzmény:
    hajnalhozó (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_137880
    Torolt_felhasznalo_137880
    2005. február 11. 10:1215.
    Jujjujjuj! :-)
    Bocsi norfork ha netalán "lefiúztalak" :-), de a lényegen azt hiszem az sem változtat semmit ha nő vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (12)
     
  13. Torolt_felhasznalo_137880
    Torolt_felhasznalo_137880
    2005. február 11. 10:0414.
    Drága norfolk!
    Mint kiderült hozzászólásodból fiú vagy.
    Mint kiderül hozzászólásomból én viszont nő.

    Én a barátnőddel értek egyet. Persze veled is, mert neked így jó ahogy.
    Szerintem hagyd a barátnődet repkedni. Azzal, hogy ennyire féltékeny vagy a Chritianra, csak saját magad korlátozod méginkább. Lehet másként is nézni a dolgokat.
    Pl. :
    Én már kb. 1, 5 éve a férjemmel járok Chris előadásira és "piszok jól" megvagyunk, sőt hatalmasakat szeretkezünk az előadások után, annyira feltölt az a szabadság, az a szellemiség ami ott, akkor körülvesz minket. Próbáld ki - elvárások nélkül - végig hallgatni legalább 1-szer Christ. Meglátod, - egy kevéske idő eltelte után :-) - semmi értelme az ítélkezésnek, hisz kit ítélünk meg vagy el. . . ? szerintem csak is saját magunkat :-)
    üdv. neked legyél jó és persze rossz is (csak azért, hogy stílusos legyek :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (12)
     
  14. 2005. február 10. 16:0613.
    Köszönöm a véleményeket és hozzászólásokat.

    Amikor először voltam az előadásán, érdekes jelenségnek tartottam. Mindkét könyvét elolvastam, hát tényleg nem egy egyszerű olvamány egyik sem. Nehéz megérteni, és úgy gondolom, hogy nehéz azonosulni is a gondolataival. Olyan nagyon egyszerűen fogalmaz meg dolgokat.
    Pl. "Akinek nincs önbizalma. az szerezzen!"Na jó, de hogyan? Erre nem kaptam választ.

    A világról alakotott szemléletemet egy kissé befolyásolta az, amiket a könyveiben olvastam. De a legjobban az döbbentett le, amikor a könyveit dedikáltattam vele: olyan üzeneteket kaptam tőle, amelyek teljes mértékben az életemben megnyilvánuló problémák megoldását tartalmazta.

    Ennek ellenére én is kételkedni kezdtem az utóbbi időben abban, hogy ez az ember tényleg az-e, aki. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 10. 12:4112.
    Sziasztok!
    A. J. Christian (szerintem) egy egomán, hímsovoniszta, promiszkuis, ugyanakkor hihetetlenül frusztrált szélhámos, akinek kicsit jobb a beszéd- és íráskészsége, mint az átlag. Olvastam a hálószobás könyvét, épp azért, hogy egy barátnőmnek, aki teljesen odavolt a "tanaiért" bebizonyítsam, mennyire üres közhelyhalmaz, amit ír. Gyakorlatilag egy multikultuláris ál-misztikus hablaty.
    Lányok, ha elolvassátok, ne dőljetek be a nagyképűnek hangzó stílusnak: tök egyszerű (és egyszerűen cáfolható) dolgokról ír, csak egy kicsit kell gondolkodni.
    Veszélyes az ilyen ember, mert piedesztálra emeli magát, és a "tömeg" hinni kezd, noha nincs is miben. Hitler is ilyen volt, csak ő szépen kinőtte magát. . . :-(((
    előzmény:
    Aqua25 (11)
     
  16. 2005. február 10. 08:5611.
    ez így van sőt nem is lehet, sokszor vagyok én is úgy az élet más területein is, hogy tudom mit kéne tenni de nem azt teszem, vgy útólag esik le hogy máshogy kellett volna, hát ez van. Ha olvasom a könyvet akkor meg látom hogy mi lenne a jó, de tudom nagyon messze vagyok tőle, de vannak más könyvek amik áthidalják a nagy különbségeket csak meg kell találni, mindenesetre ha már az ember eljut oda hogy a könyv a kezében van akkor az a dolga hogy elolvassa és igenis hasznos lesz így vagy úgy :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463909 (8)
     
  17. 2005. február 10. 08:5310.
    http://www. ajchristian. hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192490 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_192490
    Torolt_felhasznalo_192490
    2005. február 10. 08:509.
    Sziasztok!
    Szombaton megvettem mind a két könyvet. eredetileg csak a hálószobásat akartam, nem de tudtam otthagyni a másikat. Eddig még csak a beleolvasgatásnál tartok, illetve a nappaliból eljutottam a 16. oldalig, de úgy látom ezek nem olyan könyvek, amin pár nap alatt át lehet futni!
    Nem tudjátok, vidéken nem tart előadásokat?
    Tündi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. február 10. 08:468.
    Szerintem is nagyon-nagyon nehéz az ő felfogása szerint élni. . .
    De többször leírja a könyvben, hogy nem kötelező senkinek sem, hogy azonosuljon az elmélettel és kövesse azt, hiszen nagyon nehéz;éppen elég, ha nap mint nap észrevesszük, felismerjük az ego tevékenységét az életünkben. Nem kell "megszüntetni", mert nem is nagyon lehet.
    előzmény:
    Aqua25 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_483720
    Torolt_felhasznalo_483720
    2005. február 10. 08:447.
    Ha megveszem a hálószobás könyvet akkor mehetek majd veletek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. február 10. 08:396.
    szia, én megvettem a hálószobás könyvet, valahogy véletlenül az akadt kezembe a könyvesboltból :)) elkezdtem olvasni de eléggé magas szintű, ezen azt értem hogy jókat ír, de sok lépés kell ahhoz mire az átlagember eléri ennek a megvalósítását amit leír.
    gondoltam el kéne menni előadásaira, de még nem jött össze eddig :)

    amúgy nagyon egyetértek a dolgaival amiket képvisel, de baromi sok idő és sok feladat megoldása után és változás (saját magunkon) után tud az ember úgy is élni ahogy ő leírja a könyvekbe. Mert nagyon nehéz nehéz a gondolkodásmódunkon ennyire változtatni. . .
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
     
  22. 2005. február 9. 22:445.
    Miért, miket ír?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869609 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_869609
    Torolt_felhasznalo_869609
    2005. február 9. 22:314.
    a könyvét feltétlenül olvassátok el ha érdekel a témája.
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_869609
    Torolt_felhasznalo_869609
    2005. február 9. 22:303.
    hello!
    én egyszer találkoztam vele egy keresztelön. fantasztikus ember, nagyra becsülöm a tudását.
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
     
  25. 2005. február 9. 22:082.
    na ez engem is érdekelne, mert épp ma nézegettem a könyveit és érdekesnek tűnt . . .
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
     

Címlap

top