Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inszemináció

Torolt_felhasznalo_968003
Torolt_felhasznalo_968003
Létrehozva: 2005. február 9. 18:36
Sziasztok!

Inszeminációra készülünk a párommal, érdekelnének a tapasztalatok! Még csak a vizsgálatoknál tartok, míg párom gyógyszert szed, hormonszintemelés végett.

Kérdezem ki melyik orvost, intézményt választotta, miért?
Fájdalmas-e a beavatkozás, mire kell ügyelni stb.

Írjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_898860
    Torolt_felhasznalo_898860
    2005. február 10. 15:4826.
    Szia!
    Gratulálok!!:))))
    JÓ egészséget, boldog kismama hónpokat kivnok(élvezd minden percét)
    neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509975 (22)
     
  2. Torolt_felhasznalo_134711
    Torolt_felhasznalo_134711
    2005. február 10. 15:1525.
    Köszike, olyan jó olvasni, hogy ti is jártatok már ebben a cipőben. Nagyon biztató, hogy sikerült nektek!!
    Remélem nekünk is fog! :-))))

    SOK SIKERT MINDENKINEK!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898860 (23)
     
  3. 2005. február 10. 15:1324.
    Köszi Dett29 a sorokat! Remélhetőleg már egyőnknek sem kell sokat várni a babócára! Feladni meg végképp nem fogom, minden erőmmel azon vagyok, hogy mielőbb sikerüljön. Igaz néha már belebolondulok, hiszen van úgy, hogy 24 órából 25 órán keresztül csak babás gondolataim vannak. De ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Mindenesetre neked óriási gratula, remélem én is követem (meg a többiek is persze) a sikeredet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509975 (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_898860
    Torolt_felhasznalo_898860
    2005. február 10. 14:4823.
    Az előzőekben már irtam, hogy nekem is inszeminációval sikerült tehebe esnem, 7 hónapos a lányom. Azt tudom mondani, hogy soha ne adjátok fel ! Én is úgy el voltam keseredve , amikor körülöttem mindenkinek sikerült, még annak is aki nem akart!Látjátok mégis:))))) Itt van a lányom. Azt is tudom, hogy hiába vigasztalok bárkit, ha az van , hogy nekem miért nem sikerül ?miért nincs még babám?(átéltem, éreztem én is igy)
    Próbáljatok meg sokat kikapcsolódni, ha megtehetitek akkor pihenjetek!
    A beavatkozánál nem csak az a fontos, hogy van-e peteérésed, gyógyszereket megkaptad-e, hanem az is lényeges, hogy lelkileg milyen állapotban vagy!!!!
    Kivánom mindenkinek azt, hogy legyen elég lelki-testi ereje végig vinni ezt az egészet!MEGÉRI :)))))))) (de ezt ti is tudjátok)
    előzmény:
    P_Kriszt@ (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_509975
    Torolt_felhasznalo_509975
    2005. február 10. 14:2222.
    Szia Báj!

    Mi tavaly márciusban kezdtük el az inszemes tortúrát a párommal. Mi az Országos Gyógyintézeti Központot választottuk. Végtelenül kedves nővérekkel, és orvosokkal. Kérdésemre, hogy átlagban hányadikra szokott sikerülni, az volt a válasz, hogy kb. 4. 5. re (Persze van akinek 1. sikerült én is ismerek ilyet)

    A lényeg, nekünk a 3. inszem sikerült (most vagyok 13 hetes terhes), de a 3 inszem, nem 3 hónapot jelöl, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy minden hónapban megérik a petesejt olyanra, hogy lehessen próbálkozni.
    Tehát nálunk a 3 inszem 9 hónap alatt sikeredett!!
    De egy a lényeg! Soha nem szabad feladni, bízni kell benne!!!!
    előzmény:
    báj (13)
     
  6. Torolt_felhasznalo_134711
    Torolt_felhasznalo_134711
    2005. február 10. 14:0321.
    Hát igen, rám is fér a társaság, akikkel tudok erről beszélni, mert minden egyes mensi után egy kicsit veszítek a reményből. De ti majd erőt adtoK!!!:-)))))
    előzmény:
    báj (20)
     
  7. 2005. február 10. 12:2520.
    Szia! Hogyne csatlakozhatnál, hiszen mindannyian azért vagyunk itt, hogy egymást valahogy (át) segítsük. A Párom is azon az elven van, hogy jobb a természetes úton eljutni a gyermekáldáshoz, de hát másfél év próbálkozás után, orvos tanácsával egyetemben más lehetőségünk nem igen van. Bízom az inszem sikerében, sokaknál beválik, ha nem is az elsőre, mint ahogy a topicban többen is jelezték, de talán a 6. -ig már nem kell eljutnunk.
    előzmény:
    P_Kriszt@ (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_134711
    Torolt_felhasznalo_134711
    2005. február 10. 11:4119.
    Sziasztok!

    Csatlakozhatok?
    Én ma megyek orvoshoz, ahol megbeszéljük a petevezető átjárhatósági vizsgálat időpontját.
    Sajnos a vőlegényemnél nincs minden rendben, úgyhogy mi is inszemezni fogunk szerintem.
    A párom eléggé le van törve. Azt mondja jobb szeretné ő megcsinálni a gyereket. Szerintem meg örüljünk ha egyáltalán sikerül vhogy.
    előzmény:
    fileske (18)
     
  9. 2005. február 10. 11:1718.
    Sziasztok!
    Nálunk a 2. inszemináció járt sikerrel. Én mondjuk eléggé meg voltam sértődve az elején, hogy két méhen kívüli terhesség után, 1 darab ép petevezetékkel miért nem egyből beültetéssel kezdik? De így utólag már egyáltalán nem bánom :-). Szerintem mindenkinél egyénileg döntik el, hogy mivel érdemes nála kísérletezni. Van pl. egy barátnőm, akinek egyből beültetéssel kezdték, és sikerült is neki elsőre! Szóval szerintem ezeknek az orvosoknak már annyi tapasztalatuk van, hogy tudják, mikor kell áttérni beültetésre.
    Mi a Budai Meddőségi Centrumba jártunk a János Kórházba. Eléggé futószalagon megy ott minden, mert rengetegen vannak, nem nagyon foglalkoznak az ember lelkivilágával, viszont szerintem jók az orvosok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_968003
    Torolt_felhasznalo_968003
    2005. február 10. 11:0517.
    Szia ágo
    gratulálok a babához!!
    Mennyire csüggesztő a sikertelen beavatkozások sorozata? (biztos, h. még a hormonrendszert is befolyásolja - még jó h. jön a tavasz, az felderíti a népet. . )
    Engem nagyon érdekelnének a részletek, írok majd privátba, csak most el kell mennem. Esetleg, ha ráérsz, addig megüzenheted, hol, ki csinálta, milyen bogyókat szedtél stb.

    Kényes a téma, de az is érdekelne, mikor illene először pénzt adni a dokinak és mennyit. Átjárh. vizsgálatnál pl. szoktak adni? Írjatok többen ez ügyben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898860 (14)
     
  11. Torolt_felhasznalo_968003
    Torolt_felhasznalo_968003
    2005. február 10. 10:5916.
    báj, ezzel az üggyel én is hasonlóan vagyok, bízok az elsőben, sőt optimizmusom oly határtalan (most még), h. meggyőződésem, h. sima ügy az első. Ne is gondolkozz még a lombikon ("agykontroll" :-) - amitől persze én is aggódok, iker-téma miatt (noha ma már kiküszöbölhető - olvasmányaim alapján).
    az, h. hányadik inszem. a nyerő, szerintem lutri
    melyik kórházba jársz?
    (csak du. tudok válaszolni, mert le kell lépnem)
    előzmény:
    báj (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_968003
    Torolt_felhasznalo_968003
    2005. február 10. 10:5015.
    Szia, mi mindentől függhet az inszem sikeressége? Persze ez hülye kérdés, nem is várok rá választ, csak az ember reménykedik, hátha az első összejön - ha tótágast áll vajaskenyérrel a tenyere alatt::-)).
    A lazulás elég nehéz téma.
    Remélem összejön nektek a következő!
    Nekünk, ha minden jól megy, kb. ápr. ban lesz csak, mert a párom addig Clostylbegitet szed. (elég mókás, h. nálunk a ffi szedi).
    előzmény:
    kata777 (4)
     
  13. Torolt_felhasznalo_898860
    Torolt_felhasznalo_898860
    2005. február 10. 09:2714.
    Sziasztok!
    Örömmel látom, hogy elindult ez a topik. Engem is érintett. A beavatkozásnak köszönhetően, megszületett a lányom. :))))
    Most 7 hónapos. Nekem a 4. beavatkozás járt sikerrel, de előtte rengeteg mindenen mentünk keresztül, mind anyagi(injekciók, gyógyszerek stb. ), mind lelki téren. Csak az tudom mondani mindenkinek, hogy kitartás és, hogy soha ne adjátok fel!!!
    Ezeket átéltem, tudom miről beszélek. Ha vlakit érdekel, hogy mit kaptam, hol csinálták, ki végezte a beavatkozást irjon, szivesen segitek!!!!
    Akár priviben is válaszolok!!:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. február 10. 09:1213.
    Sziasztok!

    Örülök, hogy elindítottátok ezt a topikot, engem is érint a téma. Én is a kövi hónaptól kezdem az első (remélhetőleg egyetlen) inszemet, nagy reményekkel. Én is túlvagyok már minden olyan vizsgálaton, ami után javasolható az inszem. Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek hanyadik inszem a nyerő átlagban, és megéri e végigpróbálni mind a hatot. Esetleg a doki javasolhatja, hogy ne próbálkozzunk több inszemmel és irány a lombik? Bár igyekszem optimistán hozzáállni (mást sem csinálok már másfél éve) az első inszemhez, hátha ez a kis segítség elég ahhoz, hogy végre babám legyen. Kívánom minden hasonló cipőben járó kismamajelöltnek a mielőbbi babásodást! Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. február 9. 21:4812.
    nem ott csinálták az inszemet ahol a lombikot és kellett kérnem egy igazolást az inszemes helyről és a doki kettő helyett hatot irt rá nekem igy rögtön lombikkal kezdhettem:-)
    előzmény:
    mona! (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_699762
    Torolt_felhasznalo_699762
    2005. február 9. 21:4311.
    és neked milyen indokkal lehetett kettő után?
    előzmény:
    mona! (10)
     
  17. 2005. február 9. 21:3810.
    nekem két inszem után volt lombik:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699762 (8)
     
  18. 2005. február 9. 21:369.
    Elvileg igen, de van egy pár kibúvó! . -)))
    Ha ismeretlen eredetű a meddőség, akkor érdemes lezavarni, hátha összejön, no meg kitapasztalja a doki, hogy mennyi gyógyszer kell a stimulációhoz.
    De ha előáll, hogy romlik vagy a mama vagy a papa állapota (műtét után, 35 év felett, petevezetők bizonytalanok stb), akkor nem érdemes húzni az időt vele.
    Elég kicsi a siker ráta - 10 %. Mondjuk a természet is csak 25 %-ot tud elsőre, optimélis esetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699762 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_699762
    Torolt_felhasznalo_699762
    2005. február 9. 21:268.
    gratulálok a lombikhoz!
    Tényleg 6 inszemet kötelező végigcsinálni a lombik előtt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (6)
     
  20. 2005. február 9. 21:147.
    én kaptam elötte 2 db Nospát, de igy is a csillagokat láttam:-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (6)
     
  21. 2005. február 9. 21:086.
    Attól függ, hogy milyen átjárhatóságid lesz. Az ulrtahangos az nem fáj, a röntgenes az kellemetlenebb. Más a kontrasztanyag, amit adnak és ha kacskaringós, az is rossz. . . .
    Én is ajánlom, hogy vegyél be gyógyszert. Algopyrin, Cataflam. . . stb.

    Hmm, nekem az inszem nem sikerült. . , de a lombik igen! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968003 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_794831
    Torolt_felhasznalo_794831
    2005. február 9. 20:125.
    meg valami. Maga az inszem egy kicsit kellemetlen, de nem faj. Utana picit gorcsolt a hasam, de hamar elmult. Es nekunk is ajanlotta a doki a szerelmeskedest. Persze be is tartottuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968003 (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_794831
    Torolt_felhasznalo_794831
    2005. február 9. 20:084.
    szia,
    Nekem januar vegen volt az elso inszemem. Sajnos nem sikerult, tegnapelott megjott a mensim. Most keszulok a kovetkezore. Ez mar hormonnal fog menni, ma este vettem be az elso felet.
    Az atjarhatosagi fajdalmas, de ha elotte bevettem volna valami gorcsoldot, akkor lehet hogy meg sem erzem. Egy eros mensis gorcs az egesz. Az egeszben az volt a legjobb, hogy a parom velem volt es utana kenyeztetett. nekem atjarhato volt, igy nem tudom mennyire fajdalmas ha nem atjarhato.
    Sok szerencset es probald lazan vegigcsinalni. En sokat gorcsoltem, hogy sikeruljon, a kovetkezot megprobalom lazabban vegigcsinalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968003 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_968003
    Torolt_felhasznalo_968003
    2005. február 9. 19:503.
    Köszönöm a választ, nem is gondoltam, h. ilyen gyorsan reagál vki a topik indítása után.
    A neten nézelődtem a téma után, de kíváncsi vagyok szubjektív véleményekre is!
    nektek sikerült?

    jövő héten megyek átjárhatóságira, ez állítólag fájdalmas(?!)

    ajánlásodat betartjuk:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (2)
     
  25. 2005. február 9. 18:552.
    A végén kezdem:
    -fájdalmatlan a beavatkozás, nem kellemetlenebb, mint egy kenetvétel
    A méhbe vezetik a feldolgozott spermiumot egy nagyon vékony katéteren keresztül
    -fontos, hogy akkor történjen a beavatkozás, amikor a tüsző(k) elérték az optimális 18-22 mm nagyságot, megkaptad a HCG szurit repesztőnek
    Ehhez kell, hogy két - három naponta ultrahanggal ellenőrizzenek, miközben kapod a hormonszurikat.
    - Nagyon fontos, hogy az inszemet megelőzze petevezető átjárhatósági vizsgálat is!
    - Utána megy az élet, semmi különös, de forró víz, emelgetés inkább ne!
    - Kaphaszt progeszterongyógyszert, ez segít a beágazódásban is.

    És a Kaális intézetet javaslom.

    Ja! Fontos, hogy a kiskatonákat megfelelően dolgozzák fel az akció elött!!!

    És még valami: inszem után kötelező a szerelmeskedés! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968003 (1)
     

Címlap

top