Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilates torna

manocsek
Létrehozva: 2005. február 2. 19:08
Sziasztok! Régóta érdekel, hogy milyen is ez a torna?
Azt olvastam róla, hogy kíméli az ízületeket, keveri az aerob jellegű mozgást a jóga bizonyos elemeivel, illetve a hollywood-i sztárok ezzel tartják magukat formában.
Akinek van tapasztalata, mert jár ilyen tornára, kérem írjon, lécccci!
  1. 2005. február 3. 13:1326.
    Kösszépen. . . kár, pedig én csak otthon tudnám csinálni. . . kérdés, hogy lehet-e így, hogy saját magam, vezető nélkül csinálnám. . .
    Megnézem, a tv-ben mennyiért reklámozzák. Merthogy azt gondolom, a TV-SHOP-nak van mintaboltja a Visegrádi utcában, talán ott találnék akkor.
    előzmény:
    anissa (25)
     
  2. 2005. február 3. 13:1125.
    Én még nem láttam magyar nyelvű videokazettát. Ahová járok, ott ki van pakolva csomó angol nyelvű, de azokat csak interneten keresztül lehet külföldről megrendelni. www. stottpilates. com
    előzmény:
    lufi (24)
     
  3. 2005. február 3. 08:3524.
    Sziasztok, ezt videokazettáról nem lehet tornázni? És ha igen, létezik ilyen kazetta, vagy csak a teleshop-ban a tv-ben, rendeléssel lehet megszerezni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_103319
    Torolt_felhasznalo_103319
    2005. február 2. 23:4923.
    Sziasztok!

    Úgy ajánlották ezt a topikot, örülök neki! :-)
    Én most kezdtem egy konditeremben (megyeszékhelyen lakom) Pilates órákra járni, és eddig nagyon tetszik. Végre igazán élvezem az órákat! Biztos, hogy járni fogok, nagyon magával ragadott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. február 2. 23:2522.
    A www. pilates. lap. hu oldalon sok infot találhattok róla.

    Én a Balance Stúdióba járok, az Oktogon közelében van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. február 2. 21:2721.
    igen, amit a lányok írtak igaz.
    most idézek:
    "szabad mozgásról és az egész test harmóniájáról szól /meg kell tapasztalni:)/
    csökkenti szívinkfartus rizikóhját, cukorbetegéset és annak kialakulási rizikóját, magas vérnyomást, vastagbélrák kialakulásának kockázatát, depressziót idegességet, segít kontrollálni a súlyunkat, mozgékonyak maradhassunk, jó közérzet kialakításban, megtartásában. jól oldja a stresszt és az az által keltett tüneteket. "
    á.
    előzmény:
    fishnet (20)
     
  7. 2005. február 2. 21:0020.
    nagyon köszönöm.
    mit tudsz, tényleg jót tesz a tarásnak is? én hátfájással küszködök sokat, ami rossz tartás miatt van.
    előzmény:
    Ágci1 (19)
     
  8. 2005. február 2. 20:5619.
    sajnos nem, de mikor voltunk benn órarendért kedvesek voltak. csak véletlenül hallottam róla, hogy ott van, mert én is elvégeztem az oktatóit és a kolléganőmmel mikor beszélgettünk, ő mondta, hogy ott van ilyen. ez volt ősszel, azóta sajna nem jutottam el odáig, sajnos időm nincs tartani edzést, de nagyon jónak tartom a pilatest, ha időm van/lenne itthon tuti többet csinálnám.

    szerintem azért is jó, mert a mozgás mellett szinte feltölt energiával, nem izzadsz, mégis alakít, és valahogy jobb kedvű lesz tőle az ember. . . :)
    ági
    előzmény:
    fishnet (18)
     
  9. 2005. február 2. 20:5018.
    hú, nagyon köszi!
    és tudsz róla valamit, hogy milyen? mármint konkrétan ott, maga az edzőterem.
    előzmény:
    Ágci1 (17)
     
  10. 2005. február 2. 20:4617.
    Szia,
    a Deák F. utcában van egy fitness terem, sajnos nem tudom a nevét, azt hiszem Popeye, ott van nagyon sokféle óra, és pilates is van.
    Ági
    előzmény:
    fishnet (16)
     
  11. 2005. február 2. 20:4116.
    sziasztok!
    tud valaki esetleg Pilates-t Szegeden? nagyon örülnék ilyen infónak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. február 2. 20:3615.
    Ismertek más helyeket is, ahol van pilates (vhol a belvárosban)? Pár hónapja próbáltam rákeresni neten, de nem sok helyet találtam. . :'-(
    Na meg átlag mennyi egy óra. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. február 2. 20:0314.
    Én is sokáig jártam konditerembe, de nagyon meguntam, annyira monoton és egyhangú volt egy idQ után !
    Ugri-bugrizni nem nagyon szeretek, tehát pont jól jött ez a Pilates, ! Ha meg keményebb mozgásra van szükségem akkor csak felpattanok a taposógépre, és nyomom amíg jól el nem fáradok ! majd írd meg , hogy milyen volt, kíváncsi vagyok hogy tetszik :)
    előzmény:
    manocsek (13)
     
  14. 2005. február 2. 19:5813.
    Köszi a sok biztatást! Meg fogom írni a tapasztalataimat!
    Azért is szeretném ezt csinálni, mert nem túl sok kedvem van a fitness termek megerőltető edzéseihez. Persze tudom, sokaknak, akik rendszeresen járnak, erre van szükségük, de aki meg kezdő, az égőnek érezheti, hogy nem bírja a tempót. Én a másik eset vagyok: csinálom, ha belegebedek is, csak után 2 napig szinte mozdulni nem tudok. Ez sem jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. február 2. 19:5412.
    Hát, én anyagi okok és idQhiány miatt heti egyszer járok, de nagyon szívesen mennék 2-szer is ! Szerintem a heti 2 minden edzésformánál egy ideális szám ! Valaki többet igényel, ezt már Te döntsd el ! Majd meglátod, hogy milyen és rá fogsz jönni, hogy mennyire van szükséged:)
    Mindenesetre érdemes elmenni néhányszor, hogy a lényeget megérezd !
    Itt nincs intenzív mozgás, tehát a szívet nem pörgeti meg, igaz ebben is meg lehet izzadni. . . , teljesen más élményt nyújt mint pl. a spinning !
    Remélem tetszeni fog, én nagyon szeretem, az edzQnk is nagy rajongója, azt mondja, hogy ez a legtökéletesebb mozgásforma :) és pár alkalom után rá fogsz jönni, hogy tényleg így van :)
    előzmény:
    manocsek (11)
     
  16. 2005. február 2. 19:4911.
    A közelünkben van edzőterem, az órarendet már le is töltöttem. Asszem jövő héten el is kezdem, mert tetszik/meggyőző, ahogyan írsz róla :)))
    Te hányszor jársz egy héten és mi egyáltalán az ideális ebben a tornaformában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. február 2. 19:4810.
    szerdán délután a Brassó utcai általános iskolában.
    csüt. délután a Királyhágó u-i Sulypont -ban
    szombaton de. 9-1o-ig szintén itt a Sulypontban.
    Jávor Évának hivják: o63o 3268327 érdeklődj nála a pontositás végett.
    /hivatkozz a szabóandira/

    Ruha: akár szabadidő, de jobb a testhez simuló, mert látszik a test. Cicanadrád, tip-top poló, zokni. Cipő nem kell!!
    Én szabadidő gatyóban és egy polóban nyomom.
    A közönség változó, de nem a viháncolás a cél, hanem a jó kis torna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645226 (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. február 2. 19:479.
    Szerintem laza rucit vegyél, de a földön fetrengés miatt mindenképpen úgy öltözz, hogy ne csússzon a pólód a nyakadba :))
    CipQt le kell venni ! Nálunk nagymamák is járnak, és nagyon ügyesek :)
    Férfiak is ugyanígy járhatnának, de nálunk nincsenek, lehet, hogy Apu lesz az elsQ férfi a gyQri Pilates órákon . . . :)
    előzmény:
    manocsek (8)
     
  19. 2005. február 2. 19:418.
    Milyen ruhában érdemes tornázni? Mint az aerobic mezek, vagy valami lazább pólóban és gatyóban? Edzőcipő kell? Milyen korosztály jár?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_645226
    Torolt_felhasznalo_645226
    2005. február 2. 19:407.
    Szia Szazsa1966!

    A XVIII. ker-ben hol lehet elérni, megtalálni az oktatótad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (3)
     
  21. Torolt_felhasznalo_645226
    Torolt_felhasznalo_645226
    2005. február 2. 19:406.
    Szia Szazsa1966!

    A XVIII. ker-ben hol lehet elérni, megtalálni az oktatótad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. február 2. 19:315.
    Na hát ez teljesen más mint a Spinning !
    Jól mondja szasza ! Türelem, összpontosítás, koncentrálás, nagyjából ezek a kulcsszavak.
    Egyébként gyakorlatok nagy részét fekve csináljuk, tehát nincs ugra-bugra. A lényeg mindig az, hogy a feladatot a legnyagobb odafigyeléssel, a gerincedre tekintettel, feszes hasfallal, laza vállakkal végezd ! Az erQközpont a köldöknél van, egyensúly gyakorlatoknál is ezt kell aktiválni ! nagyon érdekes, elQször furcsa, de ahogy rájön az ember a lényegre, nem lehet abbahagyni. . . :) Szép hosszú, feszes, szálkás izomzatot csinál ! Én már kb. 5 óra után észrevettem, hogy légiesebb, könnyebb a járásom, szebb a tartásom, több az energiám, és 10 alkalom után már láttam magamon, hogy jóval feszesebb vagyok ! Érdemes néhány órára elmenni !
    előzmény:
    manocsek (4)
     
  23. 2005. február 2. 19:254.
    Hát mindent! :)))
    Régen rendszeresen tornáztam, de kb. 3-4 éve nagyon rendszertelenül. Spinningre jártam, de túlságosan megerőltető az edzés, már néhány heti kihagyás után is. És nagyon nagy a hajtás edzésen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. február 2. 19:243.
    Én járok ilyen tornára, és szeretettel ajánlom az oktatómat, mert szivvel lélekkel csinálja. . . . Bp-en az V. kerben és a XVIII. ban.
    Lassan kell végezni, mint talán a jógát, és 1oo%-osan figyelsz magadra, hogyan végzed és miképpen. Nincs heveskedés koncentrálás, összpontositás és türelem!!!! Ezekre tanit és mellette energetizál, mert a meridiánokat, és csakrákat rendbeteszi, és izmosit is. Szép egyenes tartást és járást biztosit. . . .
    előzmény:
    manocsek (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. február 2. 19:202.
    Jajj, én nagyon imádom :)
    Mit szeretnél pontosan tudni ?
    előzmény:
    manocsek (1)
     

Címlap

top