Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te is munkanélküli vagy?

alto
Létrehozva: 2005. január 31. 12:30
Biztos sokan vagyunk, akik keresgélünk, munka után kutatunk. Talán egymásnak is segíthetnénk a saját tapasztalatainkkal, hogy mit, hol, hogyan érdemes keresni. Aki esetleg már talált munkahelyet, biztos tud néhány hasznos információt adni, nekünk...

  1. Torolt_felhasznalo_314626
    Torolt_felhasznalo_314626
    2009. Április 29. 14:01901.
    Gondolatok a vezetőkről:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_314626
    Torolt_felhasznalo_314626
    2009. Április 29. 13:58900.

    Sziasztok+a szerkesztőség!

    Velem egy elég szomorú és nem ferr dolog történt és ezt szeretném veletek megosztani!Segítségeteket kérem,állítólag mivel a honlapotok álltal veszítettem el az állásom!A történetem a következő:238 dm üzletvezetője voltam Tiszaújvárosban több mint 2 éve és az összes ledolgozott évem is több mint 5 év!Úgy kerültem ebbe a pozícióba,hogy az akkori ü.vezető el ment gyesre.Sérelmem pedig a következő:Az a cég aki fenn hangon bűszke arra,hogy megnyerte a legjobb női munkahelynek járó díjat és azt hirdeti ország szerte több éve hogy "ITT ÉRZEM FONTOS VAGYOK",valahogy csak az nem érzi ezt aki tesz azért,hogy az emberek szívesen járjanak be az üzletbe és akik értük dolgoznak!Az 5 éves munkámat semmibe véve,úgy raktak ki egy embert,engem,aki az ü.vezető,hogy nem volt színpatikus a t.vezetőjének és a munkatársaimat megkerülve(itt azért annyit hozzá tennék,1 munkatársat tudott csak felmutatni,aki nevetséges dolgokat tudott csak felhozzni és amit kiforgattak,én nem is értettem,hisz pont ő,akit mindig ki húztam az összes elrontott munkájából,szerettem és bíztam benne, aki mint Júdás a bibliában,másnap menekülőre fogta magát,gyorsan el ment táppénzre és 3 nap múlva le is számolt.Nem volt képes a munkatársai szemébe nézni attól a szégyenérzettől,hogy tudta,mire megy ki ez az egész és hogy mitt tett!) be mártott még a felettesének is.T.vezetőnk addig furta a jó munkakapcsolatunkat,amiért szívvel és lélekkel dolgoztam és jól is működött,bármelyik kollégám a megmondhatója,amit úgye egy nagy cég el vár, a híres"csapatmunka",hogy már nem szívesen jártunk be dolgozni,rossz hangulattal illetve rettegéssel,mert félelmek és kétségekk között hagyta a t.vezető az embereit!Jó 3 hétig tartott ez a lelki terror,úgy jártam be dolgozni,hogy mindig rá nyitottam az iroda ajtót a t.vezetőre aki a m.társaim faggatta folyamatosan nappról nappra hétről hétre és fenyegette őket,még a boltvezetői értékelőlapot is ki töltették velük ami elő se került,kérdem én miért is,azért mert nem volt olyan része ami a munkámat ,hozzáállásomat hiányolta volna!Aki a legjobban ki állt értem,azt is megalázta a t.vezetőm,mivel nem beszélt és nem tartotta etikusnak a t.vezető hozzáállását,ezért őt is írásbeli figyelmeztetésbe részesítette,amit máshol más boltokba nem így oldanak meg dm-en belül,van emberség,becsületesség,etikusság és türelem,csak az én vezetőm így próbált példát statulálni és ki vívni a tiszeteletet és a félelmet!Más t.vezetők először megbeszélnek mindent,nállunk a cégnél ez volt a politika és ezt át is adtát több továbbképzéseken is ,hogy adj újabb esélyt,légy türelmes,tartottak előadásokat,több hónapos továbbképzéseket, amik arról szóltak:hogy hogy kezeljünk egy belső ügyfelet;vezetői motiváció:kapcsolat és feladatorientáltság;kommunikációs zajok+a munkavégzés során is;a team felépítése és fenntartása;az egyének fejlesztése;munkahelyi motiváció-Maslow alapján;motiváló légkör megteremtése;dolgozói fejlettségi szintek;helyzettfüggő vezetés;az alkalmazott fejlettségi szintjének;módosítása;visszajelzések,kontroll;Thomas-Kilman n konfliktus-kezelési stratégia;problémamegoldás!STB: ? Kérdem én ez mind hol volt abban a munkában és hozzáállásban amit az én t.vezetőmnek is tanulni és ALLKALMAZNI kellett volna,velem és a munkatársaimmal szemben,de nem csak nálunk hanem az összes területén!Tudják mi volt a válasz:-nem tudhatjátok ,hogy hogy van beosztva az én időm,ne várjátok már el,hogy mindig oda menjek az összes 76 dolgozóhoz!Ami hülyeség,mert boltlátogatás alkalmával 1 boltban 2- 3 ember dolgozik!Én nem voltam talpnyaló,ez lett a vesztem,nem a munkám miatt értékeltek,nem a légkört és a forgalmat nézték, a legkevesebb óraszámokkal is megcsináltunk mindent,mert az volt mindig a példa:más bolt sokkal rosszabb helyzetben van és mindent meg tud csinálni,mivel nem voltunk más üzletben ellenőrizni és hittünk a motivációnak:-( benyeltük!Nem könnyítette meg a munkánk hanem ameddig lehetett csak nehezítette,pl VIOLA program.Megbíztam egy munkatársban,soha se tegyétek,tartsátok meg a 2 lépés távolságot,ami egy jó tanács,soha se tudhatjátok,bármennyire is azt hiszitek milyen jóban vagytok,tévedsz,mert az előbbre jutás,munkahelyféltése bármit ki hozzhat belőle!

    Jól el kalandoztam,ahogy történt:

    Be zárta rám az ajtót,a t.vezetőm felettese:

    -Hallom gondok vannak és ezek nem megengedettek a dmnél,fel hozták a munkatársat,hogy nem tudok vele együtt dolgozni!

    (miért is ment el gyorsan táppénzre másnap,aki soha még csak beteg se volt,és miért is számolt le olyan hirtelen?)ja és Tünde esélyét nem adta annak ,hogy ez nem így lesz.

    -Le fizettük a tesztvásárlót!

    (le lehet nálunk fizetni valakit,kétlem,olyan szabályzattal rendelkezünk,hogy azt senki se kockáztatná,hogy az állását veszítse el.Egy munkatárs szava volt 5 munkatárssal szembe!?Jó a kiforgató képességük ezeknek a főnököknek!

    Ez is egy jogos kérdés!Rágalmazás?Segítsetek!

    -és amiért ez a honlap a hibás a következő,ezért is írtam nektek,

    ez volt az ok amiért elbocsájtottak

    -nem engedtem be a babakocsikat az üzletbe kb. 6 vagy 7 hónappal ezelött,megkérve a kismamákat SZÉPEN UDVARIASAN,hogy a babájuk balasetveszélyesége miatt hadják kint a kocsijukat,nagyon kicsi a bolt,pakolásnál bármi tötrénhet,magukra ránthatnak bármit,üveget,dobozt,maró hatású vegyszereket stb.

    mindenki elfogadta megértette a városunkba,Ez kb.1 2 hétig tartott míg egy Pesti anyuka felháborodva panaszolta itt a honlapon.Ami szerintem durva volt,mert csak együttmüködést kértünk az anyukáktól a gyerekük balesetveszélyességi megóvásuk érdekében és a mi munkánk könnyítése segítésére,mivel nagyon kicsi bolt voltunk és az anyukák hármassával négyessével jártak hozzánk a nagy kocsikkal,amiket útba hagyva vásoroltak és sajnos nem volt könnyen megoldható,hogy közlekedjenek az emberek.Mivel a Pesti anyuka ilyen nagy problémának vette,ezért utána nem szóltunk többet érte,ha jöttek hozzánk babakocsival!Ez idő alatt a forgalmunk nem csökkent,ami azért érdekes mert a vezetőm azt  mondta,hogy több milliós reklámkampányt csinálnak a kismamáknak és mi ezt kockáztattuk,ebben igaza is volt,és ez én be is láttam 7 hónappal ezelőtt!De kérdem én miért most jött ez fel? Amikor annak idelyén,

    a kismamák üzenetben küldözgették egymásnak,hogy írjatok a dm-nek és küldik a vígaszcsomagot!!??Név szerint lett kiírva a dmes dolgozónak a neve aki ki küldte a csomagokat!!

    a lényeg engem azért bocsájtottak el mert nem voltam szinpatikus,és a régi ü.vezetőt csak úgy tudtják vissza venni ha engem elbocsájtanak!Ez volt hát az indok!A zárt ajtó mögött fel tettek két lehetőséget,azonnali elbocsájtás vagy közös megegyezzéssel való kilépés!Megsúgták,úgye szeretnék még dolgozni és nem szeretnék rossz referenciát kapni?Tehát egyértelmű volt mit kell választanom,amihez kaptam 2 hónapi végkielégítés helyett 5hónapot!Miért,ha ilyen rossz munkerő voltam?És ahogy én él mentem,a régi ü,vezetőt ki is nevezték a helyemre!!

    hol van itt az igazság ,ferr dolog a fenn hangon hírdetett szlogen?

    mert ennél a cégnél csak ennyit ér a munkád és TE!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. Április 29. 11:02899.
    Látom munkát ajánlani Magyarországon,sértő!Nehog y már dolgozzanak is az emberek......ez Magyarország!!!Gratuálok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. Április 29. 10:41898.

    Remélem,hogy nem halt ki a topik teljesen!

     

    Régebben volt egy nagyon jó topik és mivel azt nem találtam,azért tettem be ide.Lehet,hogy még alaposabban körbenézek,hátha megtalálom még!?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_600312
    Torolt_felhasznalo_600312
    2008. augusztus 19. 20:49897.
    HR/Payroll Localisation Consultant position in Budapest An HR/Payroll Localisation Consultant is someone with comprehensive in-country HR and Payroll domain knowledge. Requirements include the following: §                 Work experience in one of the following positions: −       HR Manager or similar −       Payroll Accountant −       HR/Payroll Software Implementation Consultant §        Must have detailed in-country knowledge of the following areas: −       Taxation calculation and reporting −       Social Security calculation and reporting −       Statutory Compensation and Benefit requirements −       Common allowance and deduction requirements −       Typical Payroll processing procedures and reporting §        Detailed knowledge of common in-country HR Management and Administration procedures in the following areas: −       Typical HR administration procedures from hiring to termination −       Recruitment management −       Performance evaluation & career development −       Training management For more information please contact the responsible recruitment consultant:

    Nikolett Nagy: Please send your English and Hungarian Cv or advise to your friends!

    nn@tech-people.com">nn@tech-people.com 06-30-559-30-84

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_289072
    Torolt_felhasznalo_289072
    2008. augusztus 16. 12:26896.

    Sziasztok!

    Én jelentkeztem egy szakmai tudakozó telemarketinges munkatársi állásajánlatára. Be is hívtak.

    De nem tudom nem-e teljesítményfüggő-e az állás és nem olyan fajta telemarketing amikor nekem kell vinni az ügyfeleket.

    Elég komolynak tünt, mert minimum középfokú végzettséget kértek. És az internetten jegyzett szkamai tudakozóról van szó. Azt írják bejelentett bér. Teljes és részleges állás.

    Ha valaki dolgozott/dolgozik ilyen helyen, örülnék neki ha tudna mondani róla néhány dolgot. Mire is számíthatok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
    2005-01-31  12:30
  7. Torolt_felhasznalo_224147
    Torolt_felhasznalo_224147
    2008. június 6. 09:31895.

    Diplomával - Komminikációs szakkal szerintem tényleg mehetsz, bár nem hiszem hogy magyar vagy matekot tanithatsz vele, de németet vagy médiaféleségű suliban biztos mehetsz.

    De ilyen jó diplomával megelégednél a 100E Ftos fizetéssel?

    Középfokkal keresnek annyit, te meg halálra tanultad magad...

    Én a helyedben multicégeknél dolgoznék :)

    előzmény:
    rain*bow (893)
    2008-04-25  17:49
  8. 2008. június 3. 19:05894.

    Sziasztok!

    Barátom közel fél éve nem talál munkát. A Budapesti Műszaki Főiskolán végzett,mint műszaki menedzser. Alapfokú angol nyelvtudással rendelkezik. Ha vki tud vmi munkát e téren,az kérem szóljon! Főleg Budapesten,Szfehérváron. Előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 25. 17:49893.
    Sziasztok!Nem tudja véletlenül valaki, hogy egy kommunikáció szakos bölcsész diplomával (főiskolai) és egy felsőfokú német nyelvvizsgával elmehetek tanítani pl. általános suliba? (Egy ismerősömtől úgy hallottam, igen, de nem akarom elhinni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. Április 23. 21:20892.
    Sziasztok! Öt évet voltam GYES-en, most munkát keresek jogi asszisztens végzettséggel Budapesten!
    Nyelvvizsgám sajnos nincs (de folyamatban van), tudok gépírni, felhasználói szinten értek a számítástechnikához!
    Kreatív, munkaszerető, megbízható, kommunikatív nő vagyok!
    Olyan bejelentett állást keresek, ami biztosítja a havi fix fizetést - jutalékos rendszer, feketemunka kizárva!

    Sajnos nincsenek jó tapasztalataim az álláskereséssel - hirdetések nyolcvan százaléka burkolt ügynöki munkát kínál, természetesen jutalékos rendszerben...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_430243
    Torolt_felhasznalo_430243
    2008. Április 18. 14:58891.
    A KoRenArt Média Ügynökség kiemelkedő jutalékos rendszerben hirdetés szervezőket keres.Teljesítmény arányos bérezésben, rugalmas munkaszervezéssel, bonus lehetőséggel. Kiépített kapcsolatrendszerrel rendelkezők előnyben. Érdeklődni 2008. 04.21- után lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
    2005-01-31  12:30
  12. 2008. március 29. 16:11890.
    Sziasztok! Én pénzügyes irodavezetőt keresek, lehetőleg áprilisi munkakezdéssel Budapest XI. kerületében. Érdeklődőknek priviben írnék részleteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_494774
    Torolt_felhasznalo_494774
    2008. március 11. 18:44889.

    Szia!

    Képzeljétek, találtam egy szuper oldalt a Neten. Hihetetlen hogy milyen fantasztikus dolgok vannak rajta, még szülinapra, névnapra, Húsvéti ajándéknak is jók! Szerintem érdemes megnézned.

    www.webshop.cogenext.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_714950
    Torolt_felhasznalo_714950
    2008. március 10. 20:41888.

    sziasztok,pénzügyi területre keresek munkatársat Budapesten, ha érdekel, várom a prividet.

    kiemelt kereseti lehetőség, kötetlen munkaidő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
    2005-01-31  12:30
  15. Torolt_felhasznalo_311557
    Torolt_felhasznalo_311557
    2008. március 7. 23:04887.

    sziasztok!

    Aki másodállásként szeretne dolgozni egy pénzügyi tanácsadó cégnél írjon privit. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. március 2. 18:35886.
    Ja, még annyit, h Budapesten vagyok, és ha lenne vmi állásom, anyósom vigyázna a gyerekre otthon, tehát nem lenne hetente beteg a bölcsi miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. március 2. 18:33885.

    Sziasztok!

    Most fedeztem fel, hogy van ilyen topik, hát gondoltam, próba-szerencse.

    Időnként szoktam kiollózni tök jó állásajánlatokat, amiket én sajna nem tudok vállalni, de ha ilyen van legközelebb, akkor felrakom ide.

     

    Ami engem illet, gyakorlatilag reménytelen helyzetben vagyok 30 éves  korom óta (3 diploma - angol nyelvtanár, tolmács és jogász), mert akkor született gyönyörű kisfiam. Előtte egy nagykövetségen voltam tolmács és sajtóreferens, de a főnöknőmnek nagyon csípte a szemét a  terhességem, és ígérete ellenére 9 hónapos terhesen nem hosszabbított szerződést, mondván biztos nem lesz nehéz új munkát találnom. Tényleg nem volt nehéz, lehetetlen volt.

    Most már 2 éves a kisfiam, és nyár óta  részmunkaidőben keresek valamit, ahol az angolt és a jogot is használhatom valahogy (még nincs szakvizsgám). Titkárnő meg recepciós nem akarok lenni, inkább várok egy normális állásra, addig feketén tanítványok meg fordítás. 

    Bonyolítja a helyzetet, h megint terhes vagyok (2 hónapos), de az előző terhességem alatt is végig dolgoztam, még betegen is bementem és minden feladatomat maximálisan el tudtam látni. 

    Ötletek?

    Tudom, h nehezet kérdezek

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 2. 16:57884.
    Svajci (Zürich melletti) precizios gepgyartassal foglalkozo ceg keres gepesztechnikus, gepeszmernok vegzettsegu ferfi munkavallalot nemet / esetleg / vagy angol nyelvtudassal, "azonnali" kezdessel.

    Feltetelek:
    fent nevezett szakmai kepesites
    hosszutavu kikoltozesre valo hajlandosag
    napi 8 ora munka (esetenkent tuloraval)
    buntetlen eloelet, megbizhatosag, korrektseg, utlevel magatol ertetodik.

    Amit a ceg kinal:
    jo fizetes (boven tobb, mint felmillio Ft havonta tisztan)
    hivatalos munkavallalasi engedelyezes
    4-5 het szabadsag evente eletkor fugvenyeben.
    segitseg a beilleszkedesre
    (esetleg csalad is johet)

    Tovabbi kerdesekre valaszt  priviben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
    2005-01-31  12:30
  19. 2008. február 25. 16:04883.
    Szia!
    Érdekelne az állás,leirnád nekem is?
    köszi
    előzmény:
    komacs (876)
    2005-12-19  12:58
  20. 2008. február 25. 15:48882.

    Sziasztok, Kehidán kereskedelmi munkát ajánlok, priviben.

    Nem ügynöki, nem mlm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. február 13. 10:06881.
    Sziasztok! Esetleg közületek valakit vagy jogász ismerőseiteket érdekelhet, hogy a Bp. XVIII. kerületi Önkormányzat több állást is meghirdetett most az alábbi végzettséggel rendelkezőknek:
    - jogi, - államigazgatási, - műszaki, - közgazdász, vagy - szociáli munkás.
    Akit érdekel, megnézheti a pályázati feltételeket az Önkormányzat honlapján (www.bp18.hu) a "Hirdetőtábla" menüpont alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 15:16880.
    Sziasztok!

    Én is munkát keresek, fényképész illetve képszerkesztő végzettséggel, némi szervezői tapasztalattal, nagy nagy lelkesedéssel!

    Kérlek, ha tudtok valamit, jelentkezzetek!

    Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. december 10. 09:01879.
    Sziasztok,

    PROJEKT MENEDZSERT keresünk online területre, budapesti munkahelyre, teljes munkaidőbe, Budapestre.

    Feladatok:
    - Kapcsolattartás a partnerekkel
    - Online projektek megtervezésében való részvétel
    - Megrendelések, projektek ütemezése, tervezése, a megvalósítás koordinálása
    - Ügyfelekkel való kapcsolattartás
    - Riportok, beszámolók elkészítése, jelentés az ügyvezetés felé

    Amit várunk:
    - legalább 2 éves online területen szerezett szakmai tapasztalat
    - az angol nyelv tárgyalási szintű ismerete
    - jó kommunikációs készség
    - önálló munkavégző képesség
    - MS Office ismeretek
    - rugalmasság, gyorsaság, helyzet-felismerési képességgel rendelkezik;
    - precíz, rendszerezett és következetes személyiséggel bír.


    Fényképpel ellátott önéletrajzát és az erre a pozícióra szóló motivációs levelét, kérjük, a tolmacsi.agnes@corvusdesign.hu e-mail címre DECEMBER 15-IG küldje el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. január 25. 17:01878.

    Sziasztok!

    Mi például keresünk  gyakorlott hirdetésszervezőket Budapestre! És sajnos, elég sok rossz tapasztalatunk volt mostanában!

    Így aztán:

    - legyél nagyon agilis (hadd ne mondjam: rámenős),

    - legyen gyakorlatod a hirdetésszervezésben (de tényleg!)

    - kommunikálj jól

    - legyen vállalkozóid

    - és Internet hozzáférésed.

    Bővebb: www.kartyareklam.hu karrier menüpont alatt.

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_385202
    Torolt_felhasznalo_385202
    2006. január 25. 16:14877.

    Szaisztok!

    Én a ti vélményeteket szeretném kérni!

    Szóval! Pincérként végeztem 2004-ben. Akkor örültem neki, hogy mindenből jelesre vizsgáztam (és volt is mögötte sok kemény munkám), de most 2006-ban még suliba járok. Most végzem az érettségit, és májusban fogok vizsgázni. Somogy megyében lakok, és hát itt a legnehezebb munkát kapni. Nincs is. Tehát 2 éve nem dolgoztam a szakmámban, így hát már a kezdés is nagyon nehéz lesz,mert valaki megnézi a bizimet és látja, hogy jeles, ennek tükrében viszont nem tudom mit fogok alkotni az első napokban amíg bele nem rázódok a munkába...

    A párommal azt tervezzük,hogy az érettségim után elindulunk valamerre az országban munkát keresni. De nagy valószínűsége van Bp-nek. Azon gondolkoztam, hogy meg lesz az érettségim, és még mellé el szeretném végezni a bármixer tanfolyamot. Olyan munkahelyet szeretnék találni, ahol jó a fizetés, éa munkatársakkal is szeretek együtt dolgozni (ki ne akarná ezt?). Azon gondolkozom, hogy eltitkolom a  pincér bizimet, és simán érettségivel csak felvesznek valahova.

    Mit gondoltok erről? Merre induljak, és megmutassam az ötös bizonyítványomat? Vagy muszáj nekem pincérként dolgozni? Érettségivel felvesznek valahova?

    Válaszotokat előre is köszönöm!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2005. december 19. 12:58876.
    En is keresek munkatarsakat, budapesti munkahelyre, jo angol nyelvtudassal. Reszleteket priviben irom. Lehet teljesen palyakezdo is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2005. december 18. 19:56875.
    Sziasztok!

    Lehet, hogy rossz helyen keresgélek, de azért egy próbát megér.

    Márciusra várom a babámat, de az akit utódomnak vettek fel, nos nem igazán vált be. Ha van valaki, akinek biztos angol nyelvtudása van (első körben én beszélgetek! ) és jó szervezőképessége és gyors észjárása van, és munkát keres (főállásban, kb. beszerzés, logisztika munkakörben) Bp-en, akkor írjon privit!

    Egyébként pedig akit ez nem érint, és ha már idepottyantam: mindenkinek, aki munkát keres: NAGYON SOK SIKERT!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2005. december 16. 09:32874.

    Sziasztok!

    Tekinthetem jó jelnek, hogy kissé haldoklik a topik?  

    Mindenki dolgozik, csak nekem nem jött  még el az igazi?  

    Ma PI tesztet írok egy cégnél, tud erről valaki valamit, pl. hol lehet a neten megtalálni?

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    f.bíborka (872)
    2005-11-15  21:20
  29. 2005. november 15. 22:02873.
    Jó neked.

    Én felhívtam 4-t, abból 3 kamu volt.......de erősen........ :-((
    előzmény:
    f.bíborka (872)
    2005-11-15  21:20
  30. 2005. november 15. 21:20872.

    Te ajánlottad a www. afsz.hu oldalt. Személy szerint nem nekem, hanem minden álláskeresőnek. És ott azon az oldalon találtam munkát . 

    Hát akkor hétfőre egy kalappal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (871)
    2005-11-15  21:14
  31. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 15. 21:14871.

    NEKEM köszönhetően??? Ezt meg hogy értsem?

    Most spec egy munkát csinálok, amit csütörtökön le kell adnom. Hétvégén megyek vidékre a szüleimet meglátogatni, úgyhogy hétfőtől indul a nagy álláskeresés!

    Azóta semmi pozitív...  

    előzmény:
    f.bíborka (870)
    2005-11-15  21:02
  32. 2005. november 15. 21:02870.

    Szió!

    Az előző oldalon már nem mertem megkérdezni tőled, hogy mi újság munka ügyben. Szegény csupor ! nem azért indította a topikot.

    Hálistennek, neked köszönhetően találtam munkát. 

    Azóta imába foglalom minden este a neved,   nem nehéz, mert iszonyatosan édesszájú vagyok. Mindegy hogy milyen édesség csakcsokis legyen. 

    Esztergomban a Vaszary kórházban fogok dolgozni. Úgy néz ki, hogy hétfőn kezdek. Tegnap voltam a kórházban a titkárságon beszélgetésen, majd a főorvos asszony is levizitált. Már csak az ő bólintása hiágyzik hogy munkába álljak. Rossz pont nála, hogy Pestről járok be .  Én vagyok az egyedüli jelentkező az állásra, így a titkárságon levő csaj -tök jó fej - mondta, hogy 100% felvesznek. Csütörtökön hívnak munka ügyben és akkor kell vinnem a papírokat.

    Te hol tartassz munkaügyben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (869)
    2005-11-15  20:42
  33. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 15. 20:42869.
    Lett munkád???
    előzmény:
    f.bíborka (865)
    2005-11-08  22:18
  34. 2005. november 15. 11:11868.

    Szió!

    www.afsz.hu oldalra kattincs és ott az állásajánlatokra. Itt megtalálod bal oldalon az alkalmi munkavállalással kapcsolatos dolgokat.

    Remélem tudtam segíteni. 

    előzmény:
    Lili** (866)
    2005-11-15  08:38
  35. Torolt_felhasznalo_348728
    Torolt_felhasznalo_348728
    2005. november 15. 09:33867.

    Újonnan nyíló utazási irodába (Fejér megye) keresünk referensi munkatársat szakirányú végzettséggel, angol vagy német nyelvtudással, gyakorlattal.

    Fényképes önéletrajzokat várunk az allas5@freemail.hu címre fizetési igény megjelölésével.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2005. november 15. 08:38866.

    Sziasztok!

    Sajnos csatlakozom...   Bár inkább új lehetőségként kell tekinteni a jelenlegi helyzetre. Tudtok valamit a kék könyvről, hogyan működik az alkalmi munkavállalás?

    Én szeptember eleje óta keresek, de nem sok sikerrel.

    előzmény:
    f.bíborka (865)
    2005-11-08  22:18
  37. 2005. november 8. 22:18865.

    Köszi kisnyusz a hasznos információt!

       

    A www.afsz.hu bejött.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2005-10-26  18:31
  38. 2005. november 6. 08:05864.
    Sajnos nem nagyon lehetnek "nagyratörő" álmaink. Azt kell elfogadni, ami adódik, ki kell "érdemelni" a jó munkahelyet. Én is utálom a jelenlegi munkahelyemet, de egyszerűen nem válogathatok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600080 (863)
    2005-10-26  18:48
  39. Torolt_felhasznalo_600080
    Torolt_felhasznalo_600080
    2005. október 26. 18:48863.
    Sziasztok!én ugyan még csak 1hete vagyok munka nélkül de már kezdek bekatani!fodrász vagyok,de nem akarok olyan helyre menni ahol széket bérelnék, meg válltotárs meg ilyenek egy kis üzletett szeretnék bérelni,de egyenlöre nem találtam sajnos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2005. október 26. 18:01862.
    előzmény:
    f.bíborka (860)
    2005-10-25  16:31
  41. 2005. október 26. 16:12861.

    engem szegedi adminisztratív/ügyfélszolgálatos/recepciós állás érdekel elsősorban! a keresés idegölő, de senki se adja fel! kitartás, lányok!

    előzmény:
    f.bíborka (860)
    2005-10-25  16:31
  42. 2005. október 25. 16:31860.

     

    Sziasztok!

    Lassan már 5 hónapja keresek állást de eddig sikertelenül. 

    Rengeteg helyre beadtam az önéletrajzomat, de úgylátom hiába.

    Most két helyről is várok visszajelzést egyik egy fogyókúrás, testkezelő szalon, a másik egy egészségközpont. Már az állásinterjúig eljutottam - de még nem hívtak vissza eddig. Félek, hogy megint én voltam a leggyengébb láncszem.  

    Ha valaki tud segíteni akkor nagyon szépen megköszönöm.

    Egészségügyi érettségim és fizioterápiás asszisztensi végzettségem van, ill. alapfokú számítógépes ismeretem, B kategóriás jogosítványom. Fő és részmunkaidős állás is érdekelne.

    Sok sikert mindenkinek az álláskereséshez.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 24. 22:51859.

    No nekem a mai nap sem jött be!  

    Egyik helyről sem hívtak vissza!

    De holnap ismét nap lesz! Bár már azon gondolkodom, hogy ingyen munkát vállalok, legalább lesz tapasztalatom vmiben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. október 23. 21:37858.

    Sziasztok!

    Szerencsére én is sikersztorival jövök: pont lejárt a 3 hónap bejelentett munkanélkülim, mikor itt az nlc-n egy lány szólt egy állásról, amit fél füllel hallott. Pályakezdőként nem nagyon reménykedtem, de összejött, így október eleje óta dolgozom :-) Nagyon tetszik, bár igazi mélyvíz.

    Mindenesetre sajnos úgy látom, h tényleg ilyen szerencse v ismeretség kell, h legyen az embernek melója. :-(

    Sok sikert minden keresőnek!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2005. október 23. 19:58857.

    Sziasztok! Én is sikerről számolhatok be. Én az ég világon minden újságot lassan 1,5 éve felkutattam, de semmi sikerrel soha nem jártam. Több állásinterjú után kezdtem feladni az egészet. Az újságos hírdetésekben továbbra sem bízom.

    Én úgy találtam állást, hogy az egyik ismerősöm elment egy tuti helyről az egyetemről és ő szólt h. elmegy és hogy próbáljam meg megpályázni az állást. Nem szólt az érdekemben, nehogy hátrányomra váljon. Szóval oda nem vettek fel mégse, mert túlképzett csajt inkább. Szóval ez a csaj eltette az önéletrajzom és 3 hónap múlva visszahívott h. találtam e állást magamnak. Felajánlott egy állást a másik osztályon ahol ő dolgozik. Én most így egy pénzügyi osztályra kerültem be. Pályakezdő vagyok, tehát a legtutibb helyet fogtam ki. Holnap kezdek és tök izgulok 

    Szóval nem biztos h. mindig a protekció a legjobb, hanem a jó kapcsolatok megtartása. Nálam ez vált be.

    Sok sikert mindenkinek, aki még munkát keres !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 23. 19:30856.

    Gratulálok!

    Sok sikert!

    Én hétfőn várok 2 helyről is visszajelzést! Egyiknek sikerülnie kell!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254811 (858)
    2005-10-23  08:12
  47. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 20. 16:39855.

    Még mindig keresek...

    Van esetleg vki, aki sikerrel járt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_358085
    Torolt_felhasznalo_358085
    2005. október 19. 20:34854.

    Nem tudom, hogy jó helyre írom-e ezt...

    Kis, családias ruhaüzletbe (VI. ker. Nagymező u.) MEGBÍZHATÓ eladót keresek. Minden korosztály érdeklődését várom (tapasztalat nem számít), "fiatalos" nyugdíjasokét is! Érdeklődés esetén, várom hívását Kissné Ludányi Éva, tel: 06-30-9429-581

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2005. október 11. 09:07853.
    Nézd meg a http://www.jobuniverse.hu/chello/index.cfm oldalon! Vagy már itt is voltál? Vagy írd be a GOOGLE-ba a kovetkezo szavakat: munka, állás vagy hasonlóakat! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (852)
    2005-10-10  23:10
  50. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 10. 23:10852.

    Ezek mind mind kipróbáltak

    de azért köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435145 (850)
    2005-10-10  22:42
  51. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2005. október 10. 22:45851.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (849)
    2005-10-10  21:26
  52. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2005. október 10. 22:42850.

    Próbáld ki a Profession.hu vagy a Jobmonitor.hu oldalon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (849)
    2005-10-10  21:26
  53. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 10. 21:26849.

    Sziasztok!

    Én mellékállást szeretnék, mert heti 2 nap iskolában ülök, de diákigazolványt nem kapok, úgyhogy diákmunka kizárva.

    Esetleg valamilyen irodai kisegítés, kisebb nagyobb munkák.

    Interneten is keresek munkát, hirdetek is...

    Fényképész végzettségem van, de semmi másban nincs gyakorlatom, se más iskolát nem végeztem még el!

    Van még valami plusz ötletetek?

    MLM, FLP, AVON, ORIFLAME nem érdekel.

    Jobpiloton és kreativon vagyok regisztrálva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2005. október 10. 18:23848.
    Köszönöm szépen  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (847)
    2005-10-08  12:12
  55. 2005. október 8. 12:12847.
    Sok szerencsét kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335079 (846)
    2005-10-07  21:20
  56. 2005. október 7. 21:20846.

    Azt még nem, de majd most megnézem. Köszi a tippet!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (845)
    2005-10-07  12:54
  57. 2005. október 7. 12:54845.
    Szia! Nézted már a felnotttoktatas.lap.hu-t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335079 (844)
    2005-10-06  18:51
  58. 2005. október 6. 18:51844.
    Sziasztok! Nekem lenne egy kérdésem. A felnőtt oktatásról van valakinek valamilyen tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2005. október 6. 18:17843.
    Szia!
    A Goethe-t. A barátnőm Genfben dolgozik, és ő mondta, hogy amelyik nyelvvizsga nem nemzetközi, azzal manapság már kitörölhetjük a ..., ezért azt mondta, hogy mivel Uniós állam lettünk, ideig-óráig még fognak magyar nyelvvizsgáztató helyek működni, de aztán meg fognak szűnni. Állítólag. Mondjuk amúgy is a Rigó utcának nagyon rossz híre van, és elég gagyi. Én azt ajánlom mindenkinek, hogy ha már megszenved és kifizeti a pénzt, akkor nemzetközi nyelvvizsgát tegyen le! Angolból pl. a Pitmant, németből meg a Goethe-t!
    előzmény:
    adéél (842)
    2005-10-06  16:35
  60. 2005. október 6. 16:35842.

    Na az tök jó. Én is hasonlón voltam, csak én sokkal kevesebbet kaptam, mert nem volt diplomám még. De jó nekem ilyet miért nem ajánlottak fel És te melyik nyelvvizsgát teszed le?

    Én is egy Mo-n működő külföldi céghez szeretnék bekerülni, az nagyon jó szakmai hátteret adna a továbbiakra. Körül is nézek a neten 

    előzmény:
    globoid (841)
    2005-10-06  16:25
  61. 2005. október 6. 16:25841.
    Sziasztok,

    én államvizsga után (idén júniusban) rögtön bejelentkeztem a munkaügyi központba, azzal a céllal, hogy ingyen tudjak nyelvtanfolymra menni, mert nem volt pénzem rá, és a diplomát addig nem kapom kézhez. Aztán két hónapig nem történt semmi. Egyik nap felhívtak telefonon, hogy látták a regisztrációs lapomon, hogy szeretnék német középfokú nyelvvizsgát tenni, és hogy ezzel kapcsolatban szeretnének velem beszélni. Elmondta a kirendeltség vezető hölgy, hogy lenne egy komoly lehetőség, egy Európai Uniós, ösztöndíjas lehetőség, ami egy komlett, összetett képzés lenne, és hogy ez engem érdekelne-e. Mondtam neki, hogy igen. Azóta már megírtam a tesztet, de összesen csak 12 fő jelentkezhet erre a német programra, és csak a legjobbak kerülhetnek be. Szerencsémre 98%-os lett a tesztem, és így bekerültem!!!
    Nagyon jó dolgom van! Havi nettó 90 ezer forint ösztöndíjat kapok + fizetik a TB-t, és ingyen teszem le a középfokú nyelvvizsgát!
    Gyakorlatban úgy van, hogy hétfőtől-péntekig minden nap 5 óra német van, egészen március végéig, aztán kitesznek egy olyan céghez, ahol csak németül kell majd dolgozni , de ezt a céget mi is megválaszthatjuk, és általában örülnek neki a cégek, mert elég szép összeget kapnak ebből az Uniós keretből azért, ha valaki gyakorlatot szerezhet náluk!
    Szóval nekem ez nagyon kapóra jött, mert így kézhez kapom a diplomámat is, meglesz a középfokúm is, és még gyakorlatom is lesz!

    Azt azért hozzátenném, hogy előzőleg 5 olyan húzós évem volt, hogy egy alkalommal még kórházba is kerültem, kimerültséggel, és közel két hónapig nem tudtam rendesen aludni, mindne bajom volt. "Egy kicsit" túlhajtottam magam, és rájöttem, hogy ilyet soha többet nem szabad csinálni! Csak szépen, mindent nyugodtan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2005. október 6. 16:04840.

    Én már 1,5 éve(ezen belül munkaügyi tanfolyam, tehát csak kevesebb mint 1 év inkább) kersek munkát, több kevesebb sikerel. Elég jó helyekre juthattam volna be,de mivel NINCS gyakorlatom így sajnos nem én nyertem el az állást, de csak ez volt az ok szinte mindenhol Úgyh. most az egyetem mellett keresek munkát hogy ha elvégzem 4 éves gyakorlatom legalább legyen. Én annyit tettem h. a munkaügyinél regisztráltattam magam, ott 1 munkát ajánlottak fel eddig. Az interneten én is mindig keresgélek. Érdemes regisztrálni szerintetek, és önéletrajzot beküldeni? Az engem is érdekelne hogy mely fejvadász cégekhez érdemes beadni a pályázatokat? Nem Bp vagyok és ezért látom esélytelennek hogy találjak valamit is az interneten, bár ez már a 21. század és lehet h. a legtöbb cég már az interneten hírdet. A folyóiratokat továbbra is böngészem 

    Sok sikert mindenkinek! Valami csak összejön egyszer. Nem igaz? Előbb vagy utóbb bekerülünk egy klassz kis helyre, egy csinos főnök mellé 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_794978
    Torolt_felhasznalo_794978
    2005. október 6. 15:26839.
    Ha állást nem is, egy pénzkereseti lehetőséget tudok, nézzétek meg a topicomat: http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=68620
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2005. október 3. 09:37838.

    Szia!

    Tudnál nekem segíteni, melyik fejvadász cégekhez érdemes beadni az önéletrajzot?

    Tudja valaki, hogy Pintér Zsolt melyik cégnél dolgozik?

     

    Sikeres interjút mindenkinek!   

    előzmény:
    szavak41 (830)
    2005-09-16  15:55
  65. Torolt_felhasznalo_920590
    Torolt_felhasznalo_920590
    2005. szeptember 20. 09:58837.
    Hát igen... fél év sikertelen álláskeresés után, mint idegennyelvű ügyintéző, jelentkeztem vasalónőnek. havi 60 ért.... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2005. szeptember 19. 10:51836.

    Sziasztok!

    Úgy gondolom, kell hozzá egy adag szerencse is. Ismerettség nélkül legalábbis biztosan. Hirdetésekre rengetegen jelentkeznek, és nekem is volt egy ismerősöm, akit 2 diplomásan egy évig még csak meghallgatásra se hívtak be...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_354785
    Torolt_felhasznalo_354785
    2005. szeptember 18. 15:20835.

    Sziasztok!

    Én április óta keresek munkát eléggé sikertelenün.

    Igaz nekem csak érettségim van meg 2 szakmám,de olvasom itt többeteknél diploma,nyelvvizsga stb. Elkeserítő számomra ez a sok munkanélküli és a sok sikertelen állásinteriú.

    A szakmáim varrónő és bőrdíszműves,hát egyiknek sincs nagy jövője sajnos..nem is ezekben szeretnék elhelyezkedni.

    Jó lenne vmit továbbtanulni,de nincs sajnos elképzelésem,nyelvet mindenféleképpen kéne,mert minden álláshírdetés úgy kezdődik középfokú angol...stb..

    Reménykedem hogy nekem is összejön vmi előbb-utóbb...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2005. szeptember 16. 20:42834.

    Sziasztok!

    Én továbbra is a régi munkahelyemen vagyok csoportvezető. Ha érdekel valakit,nézzétek meg a bemoldalam, és írjatok.

    Nem leszek soha milliomos belőle, tudom, de nyugodtan alhatok, és nem keresek rosszul.

    A továbbiakban mindenkinek sok sikert a keresgéléshez, és akár emellé egy tuti főállást 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2005. szeptember 16. 18:41833.
    Mi már május óta keresünk munkát. Még agusztusban hivták (de olyan állásra ahol csak jutalék lett volna), azóta semmi.Ja, de visszautasitás.
    előzmény:
    ninive1 (832)
    2005-09-16  18:28
  70. 2005. szeptember 16. 18:28832.
    Nekem igen. Szeptember 5-e óta dolgozom is!  A jobpiloton találtam. Fél évig kerestem. Nem szabad feladni!!!
    előzmény:
    panpat (829)
    2005-09-16  15:30
  71. 2005. szeptember 16. 18:00831.
    De jó lenne már ha mi is itt tartanánk!
    előzmény:
    szavak41 (830)
    2005-09-16  15:55
  72. 2005. szeptember 16. 15:55830.
    Szia, igen persze, csak ugy. Nekem sincsenek ismeroseim, kenytelen voltam sajat magam palyazni neten keresztul. Kb. 600 palyazatot adtam be 8 honap alatt, ebbol lett kb. 150 szemelyes interju. ebbol lett egy db allas!!! De azota is bombaznak a fejvadaszok telefonon, mert benne vagyok az adatbazisukban. Valogathatok a menobbnel menobb allasok kozott  . de most nem keresek allast. Szeretem, amit most csinalok, de nem torlom magam a fejvadaszok adatbazisabol mert sose lehet tudni.
    előzmény:
    panpat (829)
    2005-09-16  15:30
  73. 2005. szeptember 16. 15:30829.
    Sziasztok!
    A férjem keres egy fél éve már munkát a net-en.De még semmi. A cégek alig jeleznek vissza.Volt már valaki akinek sikerült a net-en keresztül elhelyezkedni-e? Van remény?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2005. szeptember 16. 14:27828.

    Sziasztok!

    Én 2005.július 15-e óta vagyok m.nélküli. NAGYON nehéz munkát találni, ez tény. Közgáz diplomám van, angol+német középfokúm, 2 év munkatapasztalatom. MÉgse válaszol senki...

    Eddig a neten nézelődtem, de nemcsak a "hivatalos" álláskereső weboldalakon, hanem rámentem a kerületem weboldalára, ott vannak cégek felsorolva, amelyek 90%-a felteszi az álláshirdetéseket. Ismerőseim közül -90%-uk- NEM SEGÍT munkát találni...nem tudom, miért, talán féltik a helyüket... Pedig küzépvezető mind1ik, nagyon jónevű cégeknél.

    Ez van!Mit lehet tenni? Keresgélni tovább+reménykedni. Tudjátok:a remény hal meg utoljára!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_932621
    Torolt_felhasznalo_932621
    2005. szeptember 16. 13:45827.

    Sziasztok!
    Sajnos úgy áll a helyzet, hogy én is és a férjem is munkanélküliek vagyunk, úgyhogy nyakig ülünk a szószban.
    Én frissdiplomás agrármérnök vagyok, úgyhogy még segély sem jár, nem mintha pályáznék rá, csak a jelenlegi semminél jobb lenne addig is míg találok valamit, ami némiképp kapcsolódik a szakmámhoz.
    A párom pedig gipszkartonszerelő/mondanom se kell, építőipar...legjobb esetben bejelentett minimál.../ 

    Kezd nagyon tele lenni a hócsizmám, ha tudtok esetleg segíteni valmit, írjatok.
    Olvastam, hogy valamelyikőtök indítana olyan vállalkozást, ami megtanítaná az embereket állást keresni.Az ötlet nagyon jó, össze kellene fognunk szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2005. szeptember 14. 13:52826.

    Állást keresőknek még egy jó kis oldal:

    foglalkoztatas.hu

     

    Angolul jol beszelő könyvelok nalam jelentkezhetnek priviben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. Torolt_felhasznalo_981058
    Torolt_felhasznalo_981058
    2005. szeptember 14. 12:02825.

    Sziasztok!

    Olvastam én is az alábbi jótanácsokat, diplomával próbálok munkát találni 1 éve. Eddig egy 1,5 hónapos dolog jött össze egy multinál, ahonnan én jöttem el, és egy fantasztikus bolti eladói állás 4 hónapra. Én is küldözgettem szerte a CV-ket hírdetés nélkül, csak én 30-40 helyett 200-at, biztos, ami biztos alapon.

    A pályakezdőket egyből lepattintják sajnos a munkáltatók. 

    Még nem adtam fel, szinte minden héten 2* is interjúra megyek, de persze a huszadik visszautasítás után, már nem csoda, ha az ember önértékelése a béka se**e alatt van. Nincs más hátra, előre. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2005. szeptember 14. 11:46824.
    sziasztok!!beleolvastam a topikban,én nem vagyok tulságossan okos illetve tanult...Élelmiszeri sulim van!én is állást keressek!
    Ha tudd valaki segitsen!köszike mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
    2005-01-31  12:30
  79. Torolt_felhasznalo_841649
    Torolt_felhasznalo_841649
    2005. szeptember 14. 10:40823.

    Sziasztok! SOS keresünk pénzügyi asszisztenst okt 1-i belépéssel. Jelentkezés ma 17 óráig, interjú holnap és pénteken.

    Alapfeltételek:

    társalgási szintű angol nyelv ismerete (szóban és írásban)!!!!!!!!

    rátermettség

    nagy munkabírás

    felsőfokú végzettség és pénzügyes ismeret előny (de nem alapkövetelmény)

    pályakezdők jelentkezését is várjuk

    Akit érdekel, küldjön privit, és megadom az email címet, ahova fényképes CV-ket és motivációs levelet a fizetési igény megjelölésével várunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2005. szeptember 13. 11:51822.

    Nem jó a link:

    így jó

    http://legjob.hu/

     

    előzmény:
    szavak41 (821)
    2005-09-13  11:31
  81. 2005. szeptember 13. 11:31821.
    Aki sok időt tölt a neten, ajánlom a legjobb.hu oldalt álláskeresésre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2005. szeptember 13. 11:30820.
    Most van munkam, de mar belefogtam mellette egy saját vállalkozásba is, mellékállásként, hogy két lábbal álljak a földön! Bármikor kirúghat egy ilyen multi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2005. szeptember 13. 11:28819.

    Én többször is voltam munkanélküli. Egy hosszabb külföldi tartózkodás utan alig tudtam visszakeveredni a szakmámba. Utana meg secc-pecc megszünik az ember munkahelye, vagy kirugjak,  gyakorlatilag indok nélkül. Nyolc hónapig kerestem állást és a munkaügyi központ abszolut nem segitett semmiben. Sőt, amikor mentem a határozatért a lányok kérdezték, hogy hogy keresel állást. Mondtam, hogy hát az interneten keresztül. Hát azt hogy kell? Van a munkaügyi központban computer, internet, fax, de senki nem mutatja meg az embereknek hogyan keressenek allast! Én már gondolkoztam azon, nyitok egy ilyen vállalkozást, én már nagyon profi vagyok benne és látom igény is van rá  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2005. szeptember 12. 19:47818.

    Sziasztok!

    Nem tudtok valami melóhelyet, ahol kötetlen beosztás van. Keveset keresek (még!!! , legalábbis remélem) és ki kéne valamivel egészíteni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2005. szeptember 12. 19:12817.

    Sziasztok!

    Megvolt az első hetem, mint dolgozó nő!  És talán furcsa, de élveztem!  Nagyon is! Most azon izdulhatok, hogy a próbaidő után hosszabítsanak. Nagyon korrektek velem az emberek, csupa fiúval dolgozom együtt, úgy bánnak velem, mint a hímestojással!  Én vagyok a cégnél az első női operátor!

    Barbara, kitartás! Egyszer mindenkinek összejön. Persze tudom, mennyire nem mindegy, hogy előbb, vagy utóbb... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_364647
    Torolt_felhasznalo_364647
    2005. szeptember 8. 23:47816.

    Szióka, köszi szépen a biztatást és a tanácsokat  . Jó érzés, hogy így ismeretlenül is próbálnak segíteni az embernek.

    Én igyekszem nem feladni, de tudod amikor már hónapok óta csinálod, valahogy nem tudsz hinni abban, hogy jön jobb... Amúgy nem várok ölbetett kézzel, mert minden nap annyi önéletrajzot küldök el amennyit csak tudok. Igen, jó ötlet, hogy adott cégre vonatkozóan kicsit átírja az ember az önéletrajzot, de hidd el az sem jó ha túlzol és a gyakorlat során kiderül, mégis kellett volna jócskán érteni ahhoz amihez te meg nem konyítasz... Ez komolyan így van, nem légből kapott valami. Tehát nem szabad túlzásokba esni mert a próbaidő alatt úgyis kiderül. Azért nem véletlenül írnak alkalmazási feltételnek dolgokat. Persze volt már, hogy átírtam és arra fektettem a hangsúlyt, ami a cégnek számított de az igaz is volt  . Hiába határozott az ember ha nem ért valamihez. Van terület ahol ezzel el lehet lavírozni de sokszor nem vezet jóra. Mondjuk az angolt folyamatosan tanulom, tehát ez így is van feltűntetve, hogy valamennyi tudás van és folyamatban van. Ahogy írtad, volt, hogy elküldtem néhány helyre "csak úgy" felkiáltással  , mert talán nem minden kritériumnak feleltem meg, de ugyebár sosem lehet tudni.

    Mit jelent a Pintér féle önéletrajz? Nem igazán hallottam róla...  

    Na léptem, köszi mégegyszer a tanácsokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166113 (815)
    2005-09-07  09:53
  87. Torolt_felhasznalo_166113
    Torolt_felhasznalo_166113
    2005. szeptember 7. 09:53815.

    Fel a fejjel, Barbara!

    Ne keseredj el, ha nem jön be egy állás, ami annyira tetszene... Lehet, hogy késöbb még jobb jön! És ne várj sose a visszajelzésre ölbetett kézzel, FOLYAMATOSAN küldözgesd a CV-ket.

    Azt ajánlom, hogy írj egy állati jó, (akár kis mértékben tupírozott &nbsp, fényképes önéletrajzot, nagyon ajánlom a Pintér-féle verziót, nekem már többször bejött. Érdemes minden egyes állásnál kicsit átdolgozni, és azokat a részeket kidomborítani, amit kérnek. Ami feltétel lenne, de csak úgy-ahogy megy, oda "alapismeretek" vagy "fejlesztés alatt" mehet.

    Küldd be mindenhova, amelyik hirdetésnek akár csak nagyjából megfelelsz, ha tényleg keresnek valakit, lehet, hogy más jelentkezőnek sem lesz pl. 3 éves vezetői tapasztalata, vagy ilyen-olyan diplomája! Légy bátor és nagggyon magabiztos!

    És még valami: bár én még nem próbáltam, de állítólag jó módszer, hogy ne várjon az ember a hirdetés megjelenésére. Nézz körül, milyen nagyobb, szimpi cégek vannak a környéken (legrosszabb esetben telefonkönyv!!), és küldj szét akár 30-40 önéletrajzot! Legfeljebb nem felelnek, de sebaj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364647 (813)
    2005-09-05  10:53
  88. 2005. szeptember 6. 18:43814.
    Sziasztok!

    Ferjem keres munkat, es sajnos kicsit szük körben tudunk keresgelni neki. Ö ugyanis nemet allampolgar es nem nagyon tud magyarul. Igy a hagyomanyos allashirdetesek (ujsagban, pl. Expressz) altalaban nem jönnek be.

    Regisztraltuk öt internetes allasközvetitöknel (Jobpilot, Jobline, Grafton, stb.), mert ezeken a helyeken akadt 1-2 külföldieknek szolo hirdetes. Viszont nem tudom, mennyire megbizhatoak, komolyak ezek a cegek. Az egyik pl. 3 het utan valaszolt csak, hogy megkaptak a regisztracionkat.

    A ferjem jol tud angolul es informatikai ill. autos terület jöhet szoba neki.

    Nagyon jo lenne, ha valakinek lenne ötlete, hol erdemes neki munka utan nezni (termeszetesen nem azt kerem, hogy valaki bejuttassa valahova ).
    A tanacsokat elöre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_364647
    Torolt_felhasznalo_364647
    2005. szeptember 5. 10:53813.

    Szióka!

    Először is nagyon örülök, hogy van munkád  !!! Köszi, hogy  segíteni szeretnél. A gond csak az, hogy ismerős révén sem megy a munkakeresés. Tudja mindenki a környezetemben, hogy mi a helyzet, mégsem tudnak segíteni és nem azért, mert esetleg nem akarnának. Ilyen jellegű munkalehetőség nincs ott ahol ők melóznak. Takarítani pl. nem mennék el még ideiglenesen sem, mert bár semmi bajom a munkával, az is munka, de az egyik csigolyámmal nincs minden rendben. Nem komoly de ha sokat hajolgatok "beáll" a hátam és borzasztóan fáj. Ez tornával orvosolható és nincs is vele gond, viszont a hajolgatástól kiújul és akkor nagyon rossz. Szóval még ilyen köztes megoldást sem tudok vállalni. A héten lehet, hogy találkozom egy barátnőm ismerősével, aki nem a munkahelyén tud álláslehetőségről, viszont lehet, hogy tud segíteni mert elvileg hasonló helyzetben lévőkön tudott. Majd kiderül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332192 (812)
    2005-09-05  08:18
  90. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2005. szeptember 5. 08:18812.
    Szia Barbara! Pár hónapja még én is itthon üldögéltem elkeseredetten ---- s ahidd el, diplomával is épp ilyen nehéz, főleg, ha nem egy piacképes dipli az... Szal: nekem az jött be, hogy - igaz segítséggel - egy céget kinéztem magamnak, s megpróbáltam hivatalos és informális úton is bekerülni ----- Szóval próbálj olyan helyre menni, ahol van ismerősöd,  s ha bármilyen picike munkára bejutsz, onnan már tovább érdeklődhetsz---- remélem érthető voltam... :-))))
    sok sikert!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364647 (810)
    2005-09-05  01:31
  91. Torolt_felhasznalo_364647
    Torolt_felhasznalo_364647
    2005. szeptember 5. 01:33811.
    Ja és Ninive1, sok sikert az első naphoz!!!!!!! Ügyes legyél, menni fog!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_364647
    Torolt_felhasznalo_364647
    2005. szeptember 5. 01:31810.

    Sziasztok.

    Hosszú hónapok óta munkanélküli vagyok. Borzasztó helyzet. Semminek nem tud az ember őszintén örülni mert állandóan az nyomasztja, hogy nincs munka, nincs munka, nincs munka... Nem vagyok túlképzett, de nem lehet mindenkinek diplomája. Bírom amikor sokszor lenézik azt, akinek nincs egyetemi végzettsége. Persze az nem érdekli őket, hogy a másiknak más élete van és hogy valami oka van, hogy nincs diplomája. Na mindegy, mondjuk aki ez alapján ítél - nem elsősorban munkaadóra gondolok, meg ők ugyis feltűntetik, ha diploma kell a munkakör betöltéséhez - , az a saját szegénységi bizonyítványa. Szóval nincs diplomám, de több éves tapasztalatom van irodai munkában. Természetesen van érettségim, jól bánok emberekkel, gyorsan de pontosan dolgozom , jól értek a számítógéphez (képesítés van), vakon gépelek angolul alapfokon beszélek, autodidakta módon (munkahiány miatt) tanulom tovább. Nem sok de van olyan akinek még ennyi sincs. Rengeteg helyre elment már az önéletrajzom, több helyre be is hívtak. Volt egy-kettő aki visszajelzett, hogy nem, ez már haladás. De a 90 %-uk nem, csak tudnám akkor minek ígérik meg?? Mondják azt, sok a jelentkező, és csak pozitív döntés esetén tudnak értesíteni. Ezt megérti az ember hisz nem hülye. Vagy talán "azok" szerint mégis. Azt meg nem mondhatom egy-egy állásinterjú után, hogy kérem, komolyan mondja, hogy mindenképpen visszaszólnak? Csak mert sokszor ígérik meg és mégsem hívnak vissza. Értitek, hogy venné ez ki magát  ? Csak az a rossz, hogy így nem tudod miért nem téged választottak, pedig talán lehetne belőle tanulni.

    A munkaügyi kp. úgy szar ahogy van. Gusztustalan, undorító stb. És nem csak az én véleményem ez, nem egy barátom, ismerősöm átélte már ezt az egészet. Azt hiszik ott, azért mert nincs melód bármit megtehetnek veled. Hangzatos szöveg, segítségnyújtás semmi. Gratulálni tudok hozzá. És az is igaz, hogy a hirdetések 80% (kb) kamu, és csak azért jelenik meg mert muszáj. Volt, hogy felhívtam korán reggel és már betelt... Jó vicc, csak én nem tudok rajta röhögni.

    Ki hogy áll a munkakereséssel? Vannak pozitív élmények? Szívesen olvasnék róluk!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2005. szeptember 4. 23:00809.
    Uh, jól van, megírom feltétlenül!  Köszönöm a bíztatásotokat! Fú, már nagyon izgulok. Le kéne feküdni aludni, de annyira nem megy... jajj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (808)
    2005-09-04  17:23
  94. 2005. szeptember 4. 17:23808.

    Na, ez jó!   Akkor hajrá, biztos ügyes leszel. Majd írd meg milyen volt az első napod/heted!

    előzmény:
    ninive1 (804)
    2005-09-02  11:11
  95. Torolt_felhasznalo_166113
    Torolt_felhasznalo_166113
    2005. szeptember 2. 13:48807.
    Ja és ha valakit komolyan érdekelne a munka, csörögjön rám, mert sajna ritkán tudok netezni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_166113
    Torolt_felhasznalo_166113
    2005. szeptember 2. 13:06806.

    FIGYELEM, MELÓ!

    Programozó(ka)t keres a társcégünk Badacsonyba, ráadásul nagggyon olcsó szálláslehetőség is van. Kéne hozzá gyakorlat objektumorientált prog. nyelvből és fejlesztőkörnyezetből windows op. rendsz. alatt, német v. angol nyelvtudás, előny HTML, Javascript, VBNET, C++ Visual Basic és Delphi.

    Érdemes akkor is jelentkezni, ha v.melyik ismereted hiányzik-hiányos, mivel frissen végzetteket is felvesznek, ha programozásban van nagyon kevés tapasztalatod, esélyed akkor is van, csak kissé csökkentett bérért.

    IDEÁLIS kezdő munkahely!Csak nagyon keveset fizetnek...

    Tel: 531 017 Horváth Anikó

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2005. szeptember 2. 11:59805.

    GRATULÁLOK 

    Igen ez tényleg igaz, hohy nem szabad feladni. Lehet, hogy egy tök váratlan pillanatban jön össze valami.

    Most jön a másik része a dolognak, hogy helyt is kell állni. De azért gondolom ilyenkor mindenki igyekszik.

    Ügyes legyél.

    előzmény:
    ninive1 (804)
    2005-09-02  11:11
  98. 2005. szeptember 2. 11:11804.
    A BISZ Rt.-nél leszek operátor. Még a végzettségemhez is kötődik valamelyest! És annyira örülök!  Olyan hihetetlen! És ez az első hely, ahol a pénz sem kevés. Eddig mindenhol alig akartak többet adni a minimálnál, merthogy pályakezdő vagyok, itt meg korrekten béreznek! Ezt a helyet nekem találták ki! Tökéletes tapasztalatszerzésnek, sőt, lehet, hogy jó sokáig ott is ragadok. Ki tudja? Eddig mindig kirázott a hideg arra a mondatra, hogy "Nem szabad feladni!" pedig így van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (803)
    2005-09-02  08:32
  99. 2005. szeptember 2. 08:32803.
    SZUPER! Mit fogsz csinálni? Hova vettek fel?
    előzmény:
    ninive1 (802)
    2005-09-01  16:15
  100. 2005. szeptember 1. 16:15802.
    Nos, csak azt szeretném mondani, hogy MEGKAPTAM A MUNKÁT!     Hétfőn kezdek! Annyira hihetetlen, komolyan!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top