Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te is munkanélküli vagy?

alto
Létrehozva: 2005. január 31. 12:30
Biztos sokan vagyunk, akik keresgélünk, munka után kutatunk. Talán egymásnak is segíthetnénk a saját tapasztalatainkkal, hogy mit, hol, hogyan érdemes keresni. Aki esetleg már talált munkahelyet, biztos tud néhány hasznos információt adni, nekünk...

  1. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2005. május 30. 17:07701.
    ja, már beírtuk, hogy EU-s tapasztalata van, mert hogy kint dolgozott, igaz, hogy tök mást, de hát a nagy EU-ban, GB-ben. :-))
    Csak a párom mindig attól fél, hogy ha színez rajtakapják. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (699)
     
  2. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2005. május 30. 17:05700.
    Sok sikert az államvizsgához!
    És attól függ ám, hogy milyen diplomád van. Lehet, hogy hamar el tudsz majd utána helyezkedni. :-)) Kívánom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (698)
     
  3. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. május 30. 16:54699.
    Szerintem ez a szoftver dolog nagy blődség. Lehet, hogy egy-két nagyvállalatnál van ilyen, de a legtöbb helyen bizony átolvassák az önéletrajzokat (vagyis inkább átfutják, az első szelekcióhoz az elég).

    raingirl!
    minden tapasztalatot írjatok be a párod önéletrajzába, akár diákmunkát is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (696)
     
  4. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2005. május 30. 16:41698.
    De jó neked. Sztem én még 1 év után se fogok dolgozni, nemhogy egy hónap után (2hét múlva államvizsgázom). :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (697)
     
  5. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2005. május 30. 16:37697.
    Ezt a szoftveres dolgot én is tudtam, tényleg így van, de ez olyan gáz. Mi jöhet még? Mindenhol felváltják az embereket a gépek?
    Kedves raindrop, nagyon megterhelő nekünk is a CV-k küldése szerteszét. Pontosabban az, hogy nem is válaszolnak rájuk.
    Ha nincs protekciód szinte lehetetlen az álláskeresés.
    Párom nem egy hú de jó műszakis diplomával rendelkezik (tehát pl. nem vill. mérnök, v. építész), és ennek látjuk is a kárát.
    Én anno a diplomázás után 1 hónappal már dolgoztam (bölcsész vagyok én is), de most nagy bajban lennék. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (696)
     
  6. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2005. május 30. 16:32696.
    Sajnos én is kezdek egyre több rutint szerzni az álláskeresésben, mert már legalább 2 hónapja csinálom. :( Ami a legjobban elkererít az az, hogy be sem hívnak sehová még csak szóbelire sem. Ahonnan eddig felhívtak, az mind valamilyen jellegű értékesítési munka lett volna, oda szinte bárkit felevsznek, úgyis teljesítménybéres. Na , ettől a fajtától kiráz a hideg. Lehet, hogy a bölcsészdiploma manapság nem nyerő. :( Pedig tök egyszerű munkakörökre is beadtam, de se kép, se hang. Elküldtem eddig vagy 100 CV-t.

    Viszont az már kiderült számomra, hogy egy-egy meghírdetett állásra 2-300 pályázat érkezik. . Nem csoda, ha eddig nem volt szerencsém, meg sok mindenki másnak sem. Ami a leghajmeresztőbb volt, hogy a az egyik portálon olvastam egy cikket arról, hogy sok cégnél (főleg nagyobbak) nem HR-esek nézik át előszöraz önéletrajzokat, hanem szoftverek. :(

    be is másolok egy részt ebből a cikkből:

    Ha valaki nem vezetői vagy kulcsfeladatokat ellátó munkakörre küldi el jelentkezési anyagát egy nagyvállalathoz, nagy az esélye annak, hogy önéletrajzát csak egy szűrőszoftver vegye vizsgálat alá. Ha valaki nem azokat a kulcsszavakat használja, amelyeket a program figyel, automatikusan kiesik a kiválasztás első fázisán, még akkor is, ha egyébként alkalmas lenne az állás betöltésére. Ha a vállalatok és munkaerő-kereső cégek szoftvert használnak az önéletrajzok szűrésére, szinte kizárt, hogy valakinek ilyen szerencséje legyen. Ezek a programok ugyanis kizárólag kulcsszavakat keresnek a dokumentumban. A találatok számát összehasonlítják az elvárt szavak listájával. Azokat választják ki, akik a legnagyobb arányban megfelelnek ennek a listának. „Néha azonban nehéz kitalálni, hogy pontosan melyek is lesznek a kulcsszavak" – jegyzi meg a karrier-tanácsadó.

    Ráadásul a jó hírű és ismert nagyvállalatoknál néha át sem szűrik az összes önéletrajzot. Ha találtak 70-80 megfelelő embert, abbahagyják a keresést. A kiválasztott CV-ket személyesen átnézik, a többi a kukába kerül. Sokan nevük miatt eshetnek ki az esélyesek köréből. Néhány szoftver abc sorrendbe rendezi a beérkezett anyagokat mielőtt kiszűri a megfelelőket. Lehet, hogy a „T" betűre sor sem kerül, hiszen addigra leállíthatják a keresést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 30. 16:31695.
    Nagyon más területen dolgozott? Mert minde munkát szeretnek látni a munkaadók (azt hallottam).

    Interjú: nekem ma volt az első. Én sem vagyok az a csillagokat is lehazudós fajta. . . mondjuk ha megkérdezték, h bírom-e a terhelést, nyilván azt mondtam, h igen.

    Én egyébként pszichológusi munkát keresek. Nem 1xű :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (694)
     
  8. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2005. május 30. 16:28694.
    Nem most végzett, hanem még 2000-ben. Más területen dolgozott, meg külföldön melózott szintén más terüten sokáig.
    Szakmai gyakorlata van: 2 x 2 hónap, sztünk ez sz. . . . t sem ér.
    A munkáltatókban meg azt utálom, hogy még arra sem veszik a fáradtságot, hogy visszajelezzék, hogy "kösz, de nem te vagy az".
    Nektek mik a tapasztalataitok az állásinterjúkkal? Mi a jó stratégia? Hű, én vagyok a ti emberetek, vagy a szerénység? Az én párom ez utóbbi kat. ba tartozik, és hát most nem az a kor van. . . . :-( El kéne adnia magát, de ő azt mondja, hogy nem fog senkinek "nyalni", meg nem hazudja le a csillagot az égről. :-(
    előzmény:
    Kisbolygó (693)
     
  9. 2005. május 30. 16:24693.
    Tudom. Én is sajnálom már néha a páromat. Meg magamat is :)

    Csak néha úgy rátör az emberre a kilátástalanság. :( Máskor meg a hurráoptimizmus :)

    Most végzett a párod is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (691)
     
  10. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. május 30. 16:23692.
    nem volt kötelező szakmai gyakorlaton sem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (689)
     
  11. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2005. május 30. 16:17691.
    Ja-ja, próbálom javítgatni az önbecsülését, és tartani benne a lelket, de néha nálam is elszakad a cérna, mert (noha soha nem volt) hisztis lett. És bántó tud lenni velem, de tudom, hogy az állástalanság miatt. Néha meg azt látom rajta, hogy nem érdekli a dolog, és jól elvan ő munka nélkül is (pl. egész nap sz. gépezik, stb. . . ). Mindkettőnket megvisel ez a bizonytalanság, de hidd el a hozzátartózó(k)nak sem sokkal jobb. :-(
    előzmény:
    Kisbolygó (690)
     
  12. 2005. május 30. 15:32690.
    :-(( Én még csak 1 hónapja keresek állást, de így is elég szarul tudom magam érezni, úgyhogy maximálisan megértelek titeket.

    Csak azt tudom mondani, h próbálj meg nem veszekedni. Nekem is rosszul esik, mikor nem értik meg, h miért vagyok elkenődve, mikor még csak egy elutasító válaszra sem méltatnak. :(

    Ráadásul a párod, mivel férfi, biztos még jobban a szívére veszi, jobban bánthatja az önbecsülését.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (689)
     
  13. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2005. május 30. 14:34689.
    Sziasztok! Párom keres munkát most már 3 hónapja. Ígéretek (utolsó pillanatban való lemondás, mert más jobban megfelelt, stb. . ) tömkelege, és 500 feladott önéletrajz, mot. levél (+ legalább 25 állásinterjú) után kissé kétségbeesettek vagyunk. Műszaki diplomásként keres állást, angol nyelvtudással de GYAKORLAT NÉLKÜL (kulcsszó). Nem tudom hogyan kéne jobban csinálni, már veszekszünk is sűrűn a témán, pedig próbálok maximálisan megértő lenni vele. :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 30. 13:46688.
    Szia!

    Én is csatlakozom. Idén végzek, és keresgélek. Ma volt az első állásinterjúm. Bár ahogy elnézem, lesz még :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435149 (687)
     
  15. Torolt_felhasznalo_435149
    Torolt_felhasznalo_435149
    2005. május 29. 20:43687.
    Szia! Örülök, hogy találtál munkát. Láttalak a Szombathely-topikon, kicsit beleolvastam, alapból én és szhelyi vagyok, főiskoláig bezárólag. . . Jó kis nosztalgiám lett, pedig járok még arra néha "család- barátlátogatásra". . .

    Munka: sok ismerősöm van, de éppúgy mint én, ők is "médiások", és nagyon sokan vagyunk. . . Meg aztán írott sajtós tapasztalatom van (tv, rádió nem jön szóba), s bár jól el tudom végezni a munkám, ezren vannak képzettebbek, ambíciózusabbak, tehetségesebbek (átgondoltam reálisan). A napilapozástól megcsömörlöttem, a "nevesebb" hetilapoknál minden státusz betöltött, a kisebb lapok meg sokszor becsődölnek, még az előző mh. -ről is tartoznak. Azért, persze nem adom fel. . . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (686)
     
  16. 2005. május 29. 18:46686.
    Szia! Én már nem keresek munkát, 3 hónapig kellett a levegőben lógnom, de hála Istennek mára már ki sem látszom a munkából. 3 szakma van a zsebemben (illetve a harmadik folyamatban), de szerencsém volt. Még sosem kerültem sehova protkóval. Nem tud valaki ismerős tenni érted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435149 (685)
     
  17. Torolt_felhasznalo_435149
    Torolt_felhasznalo_435149
    2005. május 28. 16:48685.
    Lányok már senki sem keres munkát?

    Én amúgy nem vagyok túl gyakolrlott munkakereső, de most nehezebben megy, mint szokott. Olyan behatároltak az ember lehetőségei, mert hiába vállalnék én el sok mindent, ha sosem dolgoztam máshol, mint szerkesztőségben. Időnként szerkesztőségi titkárt keresnek, ahhoz túlképzettnek tartanak, szerkesztőnek (kevés nyelvtudással) alulképzettnek - pedig mindkét melót csináltam már -, ami meg jó lenne olv. szerk, korrektor, az meg nem kell sok. :-(((

    A fizetési igény megjelölésével nekem még nem volt rossz tapasztalatom, én ált. azt írom, hogy közös megbeszélés tárgyát képezi, s ahol mások is dolgoznak hasonló munkakörben, ott úgyis azt ajánlják meg, alkudozni meg csak kb. 10 000 plusz-minuszon lehet. (Ha túl sokáig tart a munkakeresés az emer már fenn se akad ilyenen).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_435149
    Torolt_felhasznalo_435149
    2005. május 27. 17:38684.
    Sziasztok! Bár még nem olvastam végig a topikot, de szomorúan csatlakozok hozzátok. . . Munkát keresek: szerkesztőségit, korrektorit --- kevés sikerrel. . . Igaz még csak 1 hónapja nyűglődök. . . . Jaj. . . egy kis biztatást. . . . sikerélmény-történeteket várnék. . . vagy valami. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. május 20. 22:13683.
    Hip-hip hurrá!!!! Örülök neked, sok sikert! :)
    előzmény:
    bezomi (681)
     
  20. 2005. május 20. 20:18682.
    Ne aggódj. Már sínen vagy! :)
    előzmény:
    bezomi (681)
     
  21. 2005. május 20. 09:44681.
    Ma voltam bent, és beszéltem az ovodavezetővel, teljesen úgy beszélt, mintha már enyém lenne az állás, jövő héten, kedden, vagy szerdán kell mennem hogy azzal beszéljek, aki eddig csinálta, (a részleteket). . Még egy hölgynek a rábólintása kellene, de őt is ismerem, és azt gondolom, neki is szimpatikus vagyok. . . Még mindig nem hiszem el. . Olyan lenne mint egy álom. Így a kisfiam is meg tudom oldani, és szünetekben is vele lehetnék. . . . . 8-12 ig kellene bent lenni, időnként tovább, pl ebéddíjszedéskor. . . de ez nem okozhat gondot, mert a fiam is ott van. Ebédelni kötelező ott, de nekem ez még külön jó is, mert ha felveszik egyetemre a középsőt is akkor az sem lesz itthon, nem lesz kire főzni, és így legalább én is eszem. . .
    Hát nagyon reménykedem. . .
    Nektek is ilyen napokat kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. május 19. 19:53680.
    Én is szurkolok neked!!!!!:)
    előzmény:
    bezomi (678)
     
  23. 2005. május 19. 18:28679.
    Hát ez szuper! ;) Én drukkolok neked! :)
    előzmény:
    bezomi (678)
     
  24. 2005. május 19. 12:23678.
    Most meg kell várni, míg 45 felett leszek???? Még 3 év. . .
    No mindegy, de nem is ezért írok. . szeretném megosztani a hírt veletek, mert olyan rendesek voltatok. . 2, 5 év után úgy néz ki lesz egy 4 órás munkahelyem. . Még nem 100%, hanem csak 95, de remélem enyém lesz. . Nagyon alkalmas vagyok erre. . . . Egy óvodában dolgoznék mint ovititkár. . . . ott ahol a fiam is lesz még talán 3 évig. . . Szurkoljatok!!!!
    előzmény:
    karcsibaba (677)
     
  25. 2005. május 16. 22:53677.
    2. Az informatikai szervezetek vállalkozási szolgáltatási szerződéseket kötnek a projektben közreműködő szervezetekkel, melyben igénybe veszik a célcsoport munkája által nyújtott szolgáltatást. A programban résztvevők fizikailag már az első évben is a tervezett, „célzott” vállalatnál fogják a munkájukat végezni, de munkaviszonyban a projektben résztvevő szervezetekkel állnak. (munkaerő kihelyezése). Ez a megoldás nem jelent kockázatot a leendő munkáltató számára, hiszen a köztes szervezet (közreműködő) garanciát jelent számukra, különös tekintettel arra a tényre, hogy a munkaerőt az informatikai szektor vezető érdekvédelmi szervezetei ajánlják. Ezzel lehetőség nyílik arra, hogy a munkáltatók meggyőződjenek a (megváltozott munkaképességű és/vagy 45 éven felüli) munkavállaló személy alkalmasságáról, s így egy év után akár közvetlenül is alkalmazhassák.
    3. A programban résztvevő célszemélyeknek pedig lehetőségük nyílik arra, hogy egy év alatt - amire egyébként nem lenne módjuk – bebizonyítsák alkalmasságukat, felkészültségüket az adott feladat hatékony ellátására.
    További felvilágosítás az alábbi címen kérhető:

    Hallássérültek Rehabilitációjáért Küzdők Egyesülete, E-mail: onrendelkezes@freemail. hu
    vagy: 1063 Bp. , Szinyei u. 5. (csak június egytől vagyunk, addig emailen)
    előzmény:
    karcsibaba (676)
     
  26. 2005. május 16. 22:51676.

    „IT-mentor”
    - az informatikai szektor, mint munkaadó -

    Az EQUAL Közösségi Kezdeményezés az Európai Foglalkoztatási Stratégia céljaival megegyező, új foglalkoztatás-politikák kifejlesztését támogatja az Európai Unió tagállamaiban. Célja a munkaerőpiachoz kapcsolódó diszkrimináció és egyenlőtlenség minden formájának megszüntetése az innovatív megközelítések és módszerek kidolgozása és elterjesztése, valamint a nemzetközi együttműködés révén.

    Az „IT -mentor” nyertes pályázatban résztvevő szervezetek együttműködésének alapja az a közös felismerés, hogy az információs társadalom fejlődésével számos olyan munkakör teremtődött-teremtődik, mely részben helytől függetlenül végezhető és ezáltal a megváltozott munkaképességűek és a 45 év feletti korosztály által is teljes értékűen ellátható. E hátrányos helyzetű személyek azonban kevés eséllyel tudnak egyénileg elhelyezkedni ezen a szakterületen, egyrészt a korszerű informatikai szaktudás hiánya miatt, másrészt a munkáltatói oldal érdektelenségéből vagy hiányos informáltsága miatt. A Fejlesztési Partnerség olyan szervezetekből áll, amelyek hatékonyan kommunikálhatják a munkáltatói oldal irányába az új üzeneteket, és egyben a legilletékesebbek arra, hogy a fenti problémára kidolgozzák és teszteljék a megoldásokat. (MATISZ, IVSZ, Inforum, Napra Forgó Rehabilitációs Kht. , HARKE)

    A projekt alapvető célja a munkavállalás szempontjából hátrányos helyzetű, jelenleg munkanélküli vagy inaktív 45 éven felüli korosztály, valamint a megváltozott munkaképességű emberek munkaerőpiacra jutásának segítése egy innovatív, integrált képzési-foglalkoztatási konstrukcióban, az ún. „IT-mentor” szakma kialakításával és kísérleti alkalmazásával az informatikai szektorban.
    Célcsoport: Felsőfokú, vagy minimum középfokú végzettséggel rendelkező 45 éven felüli munkanélküli / inaktív emberek és/vagy megváltozott munkaképességű munkanélküli / inaktív emberek.
    A konstrukció lényege: A projektet megvalósító szakemberek feltérképezik, hogy milyen típusú munkaköröket tölthetnek be a 45 éven felüli és a megváltozott munkaképességű emberek az informatika szakterületén, majd a munka ellátásához szükséges szakmai képzésben, valamint mentális felkészítésben részesítik a programba beválasztott célcsoportot.
    Közvetlenül a képzés után a program egy éves időszakra, a célcsoport munkaerőpiacon történő elhelyezését is biztosítja. egy olyan áthidaló, köztes foglalkoztatási megoldással, amely az informatikai munkáltatók körében kiépítendő bizalom, pozitív hozzáállás kialakítása érdekében történik.
    Ennek értelmében:
    1. Első évben a képzésben részt vett célcsoport munkavállalói (megváltozott munkaképességű emberek és a 45 éven felüliek) a Fejlesztési Partnerség közhasznú célszervezeteinek (pl. informatikai érdekképviseleti szervezetek) alkalmazásába, szakmai irányítása alá kerülnek a projekt idejére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (675)
     
  27. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 12. 12:04675.
    Szívesen tettem! :-)
    előzmény:
    dorcogo (674)
     
  28. 2005. május 12. 10:48674.
    Köszi szépen a segítséget! :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (673)
     
  29. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 12. 10:27673.
    Szia!

    Bár "régen" volt, de az alábbiakat tudom mondani neked:
    Az utolsó öt év összes munkahelyétől kapott összes papírod, személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya, TAJ-kártya, összes végzettség bizonyítványa, oklevele.
    A neten úgy keress rá a kurzorral, hogy Fővárosi Munkaügyi Központ, és az hozza a kirendeltségeket címmel, telefonszámmal, nyitvatartással. Ha nem akarsz "lyukra futni" akkor az ott megadott telefonszámon kérj infót!
    Sok sikert!
    előzmény:
    dorcogo (672)
     
  30. 2005. május 12. 10:01672.
    Sziasztok!
    Könyörgöm, segítsen már valaki, félórája kutakodom a neten, de nem találtam semmit arra vonatkozóan, hogy ha pl. a IV. kerületi Munkaügyi Központban kell regisztráltatni magam munkanélküliként, milyen dokumentumok kellenek? Meg a nyitvatartásukat sem tudom, nincs valami ötletetek, hogy találhatnék erre vonatkozóan vmit? Köszönöm szépen!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2005. május 11. 17:00671.
    Sziasztok!

    Munkát találni igazán nem egyszerű. Nekem is csak nagyon nehezen sikerült, viszon belebotlottam valamibe, ami kifejezetten tetszik és szépen hoz a konyhára.

    Ha valakit érdekel, szívesen megosztom vele. Keressetek meg, akár mailben is. nina39@freemail. hu

    Bye,

    Nina
    előzmény:
    irenehavas (670)
     
  32. 2005. május 10. 01:19670.
    szia
    biztos igazad van mer nem mentem visza
    gratulalok egyebkent
    minden jot mindenkinek
    udv irene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (669)
     
  33. 2005. május 9. 19:23669.
    Akkor nem olvastad el figyelmesen, mert én találtam munkát. . .
    előzmény:
    irenehavas (667)
     
  34. 2005. május 8. 08:52668.
    Hatha valakinek jo lesz:

    http://hvg. hu/karrier/20050428ostoba. aspx

    A lap jobb oldalan vannak meg erdekes linkek a temaban.
    Nagy kalappal mindenkinek! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. május 8. 04:38667.
    hello mindenkinek
    hat eloszor is kedves honfitarsaim en ma par honapja olvaslak benneteket es csak most tunt fel hogy meg senki se irta le hogy: talaltam munkat
    hat mi a fene van ott?
    35 eves ma oreg mi?
    ti tok utanozatok az amarikai szisztemat en nekem 1987 ben kerestem fogaszati aszisztensi allast franciaul mer az angolom meg zero vot es mellete franciaul tudod kerestek
    telefonaltam ezek rogton at valtottak franciara
    ok minden jol ment mig nem kerdeztel meg hany eves vagyok
    miko mondtam 32 kifekudtek hogy az ma tul oreg na kedveseim hat mit mondjak nem votam am lady en sem
    mit kerestek? 20 eveset 10 eves gyakorlattal es rajuk vagtam a telefont
    szoval ti is ezen a nyomon haladtok
    vagy: en nekem meg van az apolonoi vegzettsegem es a fog orvosi aszisztensi gyerekek itt meg takaritani se votam jo mer
    1 nincs canadai takarito gyakorlatom
    2 tul sok az iskolai vegzettsegem mondtak a hotelba ahol szoba lanynak jelentkeztem
    aztan tanatam takaritast de : protekcioval
    egybol magyarba ereztem magam
    na eleg volt
    ti szegenyek kivanok mindenkinek sok sok szerencset es elobb vagy utobb mindenki talal valamit
    drukulok nektek szeretettel irene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 6. 10:22666.
    Már semmin sem csodálkozom! Mert megértük már azt is, hogy pontos óra percet kértek megjelölni, hogy az asztrológus el tudja készíteni a jelentkező horoszkópját, és majd annak alapján válogatnak. . .
    előzmény:
    dr.judy (665)
     
  37. 2005. május 6. 10:18665.
    megkérdeztem pszichologus ismeröstöl és ö sem hallott még róla!!!! azt mondta, a régi tudományos tesztek alapján jó pénzért felbérelt pszichologus bármiylen tesztet összeállithat, megmondja x cég, hogy nekik milyen ember kell és ahhoz igazitja a feladatokat a tesztben! nem lehet rá felkészülni, ott szembesülsz a helyzettel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (664)
     
  38. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 6. 10:07664.
    Annyira szép volt ez a munkaalkalmassági teszt megnevezés, hogy csak! Valószínű bunkó vagyok, de ékes magyar nyelvünkön mi ördögöt jelent ez a proaktív izé?
    előzmény:
    dr.judy (659)
     
  39. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 6. 10:05663.
    Pedig csak arról van szó, hogy simán én sem hívnám vissza magam, ha ilyen fényképpel ajánlkoznék. . .
    Már gondoltam rá, hogy az érettségizős tablóképemet küldöm el nekik, mert az az egyetlen, ami jó! Csak 15 év telt el azóta, no problem! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558135 (661)
     
  40. 2005. május 6. 09:22662.
    fotót egyszerűen beszkennelteted, akár ismi munkahelyén is van szkenner, pár perc alatt megcsinálja! tetesd fel floppyra, azt magaddal tudod vinni és elöszedni bármikor ha fotós önéletrajzba kell beillesztened!
    vigyázz a külföldi munkával, sokan vannak kint és egyre többen jönnek vissza, hogy ott sem emberiek a körülmények! jól gondold át, mielőtt ilyesmit lépsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558135 (661)
     
  41. Torolt_felhasznalo_558135
    Torolt_felhasznalo_558135
    2005. május 5. 22:56661.
    Ha fotót kérnek, akkor mindenképpen küldj fotót. Bármelyik hivatásos műteremmel rendelkező fotós retusálja a képeket. Portré képet kell kérni és mindenképpen digitális formában is. Én Zuglóban csináltattam ilyet, nem volt olcsó, viszont gyönyörű lett. Előtte voltam fodrásznál, friss frizurával csodás kép készült rólam.

    Más kérdés, hogy személyzeti tanácsadók kifejezetten ellenjavallják a fotó kérését a munkaerő keresésénél, de ez ritkán érdekli a munkaadókat. Ám ha ők képet kérnek, akkor képet kell kapniuk. Egyébként azt gondolhatják, hogy akkor majd a munkádban sem teszel eleget a kéréseiknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (635)
     
  42. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 5. 20:11660.
    Nekem sz. rok, de remélem majd a többiek felvidítanak. Most azon gondolkodom lelépek külföldre dolgozni. Itthon úgysem kellek. :(
    előzmény:
    dr.judy (659)
     
  43. 2005. május 5. 14:17659.
    ma írtam "interprenieur retro-proaktív munkaalkalmassági tesztet", másfél óráig kínoztak minket vele!!!!!!!!!!!!! és ez még csak az 1. kör volt a 3-ból!
    kinek milyen "élményei" vannak mostanság?
    előzmény:
    zille72 (658)
     
  44. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 5. 13:30658.
    Ha valaki francianyelv-tudással keres munkát, nézze meg ezt:
    http://www. cetelem. hu/cetelem/csatlakozzon/asszisztens. php

    most bukkantam rá, de nekem nem jó. Hátha valakinek sikerül. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2005. május 4. 16:15657.
    hát ez állati. Miért nem fogják fel a munkaadók hogy mennyire nehéz olyan fizetésigényt mondanim, ami mindkét félnek nagyjából megfelelő? akkora eltérések vannak cégenként hogy őrület, honnan kellene tudni a szerencsétlen jelentkezőnek, hogy mi a helyzet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (653)
     
  46. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 4. 15:29656.
    Mára leléptem, majd még jövök a héten valamikor!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2005. május 4. 15:22655.
    jo rá pl. a sport, a wellness, de ahhoz is pénz kell!!:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (654)
     
  48. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 4. 15:19654.
    Azért írtam a címzésben is a nevedet, mert tegnap pl. nem voltam, és vissza akartam utalni arra a hozzászólásra. Azt hiszem, hogy én ettől az egész mizériától nem lelkibeteg, hanem dühös vagyok! (Lehet, hogy majd a dühkitöréseimet kell egy kis idő múlva kezeltetni!:-)))
    előzmény:
    dr.judy (652)
     
  49. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 4. 15:06653.
    Fizetés
    Már kb. a 3. interjún voltam (utolsó munkahelyemen), amikor szóba került, hogy mennyi az annyi. Én mondtam egy számot, mire a boss fejcsóválva annyit mondott rá, hogy ennyit most próbaidőben nem tud adni, mert a tulajdonos felé nem tudná megindokolni, hogy én miért keresek többet, mint a tulaj titkárnője (Évszám: 2002. munkaidő: teljes 8 óra, fizetési igényem: nettó 80000 Ft volt)! De a próbaidő után lehet róla szó, ha elégedett velem, akkor a határ a csillagos ég! Elvállaltam nettó 60000-ért. Ráadásul, teljesítménybérben lettem fölvéve, hogy nehogy egy konkrét számot oda kelljen írni a munkaszerződésembe! 1, 5 évet dolgoztam nekik, a fizetésem (az elégedettség ellenére sem!) nem érte el nettóban a 72000-t, tehát ott ez volt a csillagos ég! Az utolsó három hónapot 4 órásként 30000 Ft-ért dolgoztam, és még a boss volt felháborodva, hogy miért nincs kész az a munka, amit addig 8 órában csináltam??!! A szöveg szó szerint a következő volt: "Sem a tulajdonost, sem engem nem érdekel, hogy mennyi időt töltesz bent, de a munkának készen kell lennie! Természetesen fizetni csak 4 órát fogunk! Neked azon kéne dolgoznod, hogy bebizonyítsd, hogy kellesz ide, és visszavegyünk 8 órába!
    (Fából vaskarika: Ha egy 8 órás munkát el lehet végezni 4 óra alatt, akkor miért is kéne engem visszavenni???)

    Voltam olyan interjún is, ahol a beszélgetőpartnerem azt mondta, hogy azért nem vesz föl, mert súlyosan alulértékelem önmagamat, helyesebben a munkámért kérhető összeget. Ez volt eddig a legpofátlanabb és leghihetetlenebb indoklás, amit személy szerint tapasztaltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725492 (642)
     
  50. 2005. május 4. 15:00652.
    ezt mért nekem cimezted? valoban ajánlottam szakembert, ha nem érzed szükségesnek ne menj!:-)
    nekem oylan papirt szoktak küldeni, hogy x munkaadoval töltessem ki mért nem alkalmaz! eleve oylan céghez kell bemenjek, ahol tuti nem alkalmaznának, mégha ismi lenne ott akkor sem, mert teljesen más végzettségeket kérnek mint az enyim! pl. az angol és német ynlevtudásommal legutobb oylan helyre küldtek ki, ahova felsöfoku francia nyelvvizsgát kértek!!!!!!!! kellemetlen érzés volt elmagyarázni a munkaügyesnek, hogy tisztába vagyok a helyzettel de töltse ki a papirt, nagyon elküldtek a fenébe, mit rabolom az idejüket!:(
    ezt tényleg megkérdezik, mit csinált eddig és mért nem változtat ha honapok/évek ota alkalmatlannak tartják! ez akkora bunkoság igy lealázni az embert! a nagytöbbség enm önszántábol munkanélküli, hanem tényleg nincs ebben az országban lehetöség!:((
    itteni munkaügyiböl nem lehet telefonálni, hanem alapitványokhoz küldenek ki, hogy keressél oylat ahol foglalkoznak veled! oda is be kell jelentkezni és csak amikorra idöpontod van akkor telefonálhatsz és 3perc után kicsapják a telefont a kezedböl, hogy nincs rá keret! volt már kellemetlen magyarázkodásom emiatt munkaado elött, hogy idöpontot ebszéltünk meg és ö ugy értelmezte, hogy engem annyira nem érdekel, hogy direkt letettem a telit!:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (651)
     
  51. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 4. 14:49651.
    Kedves dr. judy!

    Pár nappal ezelőtt - tudom, merő jószándékból - javallottad, hogy keressek fel szakembert a válsághelyzet-problémámmal. Azt hiszem, hogy itt még nem tartok, mert "csak úgy" nem járok pszichéfürkészhez. Az én bajomat bravúrosan gyógyítaná egy munkahely! Mert ezt az életet úgy találták ki, hogy pénzért adnak mindent. Mivel vészesen fogy a tartalék, ezért egyre sürgetőbb a dolog.
    A Munkaügyi Központokról annyit, hogy én is voltam a "körzetesben", nem estem hanyatt a segítőkészségtől. Amit föl tudtak ajánlani, az a buszjegy elszámolása és a központból való telefonálás lehetősége volt. Most azért (is) panaszkodom nyilvánosan, mert a tömérdek megpályázott állás, az ismerősi körben elhintett "munkát keresek" kissé kevésnek tűnik a boldoguláshoz. Emellett mindenféle internetes portálon - ahol arra lehetőség van - be vagyok jelentkezve, le van adva az önéletrajzom. És nem várom a sültgalambot, hanem keresek és pályázok. Csak most már az a veszély is valós és fenn is áll, hogy az eddig eltelt idő miatt óvatosak a munkaadók. Hol volt ennyi ideig? (Erre a kérdésre mit lenne célszerű felelni? Feketén dolgozom alkalmanként, vagy képzem magam?)
    Azért ezek érdekes és súlyos kérdések!
    Állásbörzék:
    Legutolsó munkahelyem megbízásából én is voltam ilyen "börzén", mint munkaadó. Arra nem volt felhatalmazásom, hogy fizetésről beszéljek a jelentkezőkkel, viszont nekem kellett volna eldöntenem, hogy kinek adom meg a boss telefonszámát, szerintem ki alkalmas karosszéria-lakatosnak!!?? Ja! És fel sem tudtam készülni, mert reggel fogadtak ezzel, mert a termelésvezető kolléga éppen megbetegedett, akinek mindenféle jogosultsága és információja megvolt arra, hogy ott és akkor döntést hozzon!
    Szóval a helyzet azért a munkaadók portáján is elég "faramuci", nem mindig a munkavállaló tehet arról, hogy nem kap választ!
    előzmény:
    dr.judy (650)
     
  52. 2005. május 4. 09:11650.
    régen volt tesco-auchan topik, keress rá, megvan-e még!
    egyébként vidéken joval kevesebbek a fizuk, mintha pesti tescoba mész! mi multkor ismivel 30-40%os különbséget számoltunk ki!
    sztem minél többre add be a páylázatot, igy nagyobb az esélyed, hogy be is hivnak vmelyikre! gondolom, ha most nyilik, csomo munkanélküli bepályázik, protekciosok, stb, lesz tolongás!
    előzmény:
    Gabiiii (644)
     
  53. 2005. május 4. 08:45649.
    Szia!
    Hol nyílik ez a Tesco?
    előzmény:
    Gabiiii (644)
     
  54. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. május 3. 21:33648.
    Nem baj majd megoldom!Azért köszi!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (647)
     
  55. 2005. május 3. 21:08647.
    Hát sajnos nem tudok segíteni! :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (646)
     
  56. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. május 3. 21:05646.
    Eddig simán ment minden, mindig én csináltam meg. Most belekeveredtem a dolgokba. Ez gáz!:((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (645)
     
  57. 2005. május 3. 20:59645.
    Nekem megcsinálta a párom kolléganője. Egyedül sík hülye vagyok hozzá! Nem tudnám megcsinálni! :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (639)
     
  58. 2005. május 3. 20:50644.
    Sziasztok!Van e itt valaki, aki Tesco-ban dolgozott vagy van olyan ismerőse aki ott dolgozik. Milyen a fizetés. Tudom, korábban már érdeklődtem fizetésmegjelölés ügyben, de még mindig "nyomozok". Szóval a közelben most nyíló Tesco-ban ezek a lehetőségek lennének. Készletasszisztensi csapat/ osztályvezető csapat (mármint egy "áruházban")/ személyzeti asszisztens/ Adatrögzítő csapat/ Kereskedelmi rendszerkoordinátor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2005. május 3. 14:45643.
    Hát igen, én is nagyon mocsok dolognak tartom. Mert ugye minden (vagy legalábbis legtöbb) munkanélküli álma, hogy találjon valamit, amit esetleg megpályázhat, aztán hogy be is hívják. . . Persze ezt megelőzik ezzel a rémes kérdéssel. Amivel nem akarok a legkevesebbet se kérni, de túl soknak se tűnni.
    Azért kösz a frappáns választ. Igazán megérdemelnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725492 (642)
     
  60. 2005. május 3. 10:06642.
    Én ezért nagyon mérges vagyok, mert a munkaadók úgy kezelik ezt a kérdést, hogy vagy azonnal közlik, hogy minimálbérrel bejelentünk a többit meg mutyizzuk, vagy az utolsó utáni interjún kezdenek pénzről beszélni, tőled meg elvárják, hogy eleve kizárd magad az állásból, mert az lesz a befutó, aki a legkevesebbet kéri. Vagy jól tegyél magad alá. Egyszer (egy nem túl áhított) állásra azt írtam, hogy a bérigényem az ők bérajánlatához hasonlóan személyes megbeszélés trágyát képezi. De ezt nem javaslom, mert természetesen én sem kaptam még választ sem:)))))))))))
    előzmény:
    Gabiiii (641)
     
  61. 2005. május 3. 10:00641.
    Sziasztok!
    Szeretném beadni az anyagom (önéletrajz . . . stb) egy pályázatra, viszont fizetésmegjelölést kérnek. Tudom, hogy ez munkakörönként változó. Ilyenek vannak: Készletasszisztensi csapat/ osztályvezető csapat (mármint egy "áruházban")/ személyzeti asszisztens/ Adatrögzítő csapat/ Kereskedelmi rendszerkoordinátor.
    Ugyan valószínűleg csak délután tudok megint gépközelbe kerülni, de várok minden építő hozzászólást. Előre is köszönöm mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2005. május 3. 07:47640.
    Akár én is írhattam volna, amit írtál. Azért van egy kis különbség: én már 42 éves vagyok, közgazdasági érettségim, vámügyintézői végzettségem (emiatt lettem munkanélküli: EU!), alapfokú angol nyelvvizsgám van, jövőre fejezem be marketing szakon a főiskolát, gyerekem már 16 éves, és még nem egészen 1 éve nem találok munkát. Az elvárásaim ugyanazok, mint neked.
    És tegnap este arról beszélt a híradóban a Munkaügyi Miniszter, hogy sokan csak pecsételtetni járnak a Munkaügyi Központba. Az a helyzet, hogy ott ül egy nyanya, kis híján lehány és miután szó nélkül fél órát matat a számítógépben (csak, hogy minél jobban megalázzon), nagy kegyesen nyom egy pecsétet. Most kellett nyilatkoznom arról, hogy vállalom- e a további 9 hónapot, azért a hatalmas 20 ezer forintért. Tudom, hogy van olyan Munkaügyi Központ ahol eltekintenek attól, hogy hozzál cserébe havonta 3 munkáltatótól egy kitöltött nyomtatványt, hogy miért nem vesz fel. Mondtam, hogy nem tudom vállalni, mert nem takarítói v. segédmunkási állást keresek, ahol még esetleg besétálhatok munkahelyekre, hogy "Tessék mondani van valami munka?" Ehhez az kéne, hogy legalább interjúra behívjanak, amin persze nincs végleges döntés (tehát nem ír semmit), aztán ha egyáltalán veszi a fáradtágot, hogy elutasítson a levélben, sms-ben, telefonon, e-mailben teszi, de semmi esetre sem fog a hülye papírommal foglalkozni. Voltam már állásbörzén is. Kerestek csőszerelőt, konyhai kisegítőt, meg biztonsági őrt. Lehet, hogy orientűálódnom kellen a konyhai kisegítés felé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (635)
     
  63. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. május 2. 20:09639.
    Szerintem is, De még erre is kevés az esély!
    Próbálom azadót megcsinálni, de valahogy most nagyon nem megy.
    Vagy én vagyok érthetetlen, de bele bonyolódtam. Te hogy álsz vele?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (638)
     
  64. 2005. május 2. 18:52638.
    Szégyeljék a pofájukat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (637)
     
  65. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. május 2. 18:47637.
    Jártam a munkanélküliben de semmi. Se ajánlat, se ötlet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (632)
     
  66. 2005. május 2. 15:49636.
    vannak oylan alapitványok, ahol kifejezetten munkanélküliekkel foglalkoznak! nem szégyen segitséget kérni, telefonálni tölük, vagy önéletrajzot ott kinyomtatni, normális embernek tényleg nincs otthon szkennere, csomo pénze, jol felszerelt számgépe, tisztelet a kivételnek!
    én már jártam úgy, hogy nem volt gép a közelembe és kézzel irtam meg fotos önéletrajzot és közölték, hogy nem hiszik el, hogy felhasználoi szintü számgépes ismeretekkel rendelkezem mert akkor nem irtam volna kézzel meg! az senkit sem érdekelt, hogy akkor még nem volt gépem és pont akkor lehetöségem sem hol megirni!:((
    bejelenteni itt sem akarnak, azzal a szöveggel hitegetnek, hogy majd a probaidö után, de akkor sem szoktak ált. ba!
    a leginkább az dühit, hogy a probanapokért nem fizetnek! volt, hogy 12orát lehuztam egy butikba ünnep elötti csucsforgalomba és fillért nem kaptam érte, ráadásul a kiválasztott sem én lettem! ilyenkor nehéz azt hinni, hogy emberszámba vagyok véve!
    ha jársz pszichologushoz, az tud segiteni, hogy könnyebben átvészeld a válsághelyzetet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982922 (635)
     
  67. Torolt_felhasznalo_982922
    Torolt_felhasznalo_982922
    2005. május 2. 12:19635.
    Üdv Mindenkinek!

    Lassan 2 éve vagyok munkanélküli, és napi szinten lesem a netet, meg az Expresszt. Nem sok sikerrel. Közgazdasági érettségim, banktanácsadói diplomám, alapfokú angol nyelvtudásom, több éves adminisztratív tapasztalatom van. Utolsó munkahelyemen, mint TITKÁRNŐ! teljesítménybérben voltam foglalkoztatva. Hóvégi záráskor nem volt ritka az, hogy éjjel fél 10-re értem haza. Bár elégedett volt velem a főnök, a fizetésem úgy járt föl-le, mint a felvonó. Az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy (évszám 2003!) félmunkaidőben kellett dolgoznom - átmenetilieg - 30000 Ft-ért. Elvileg ez az átmeneti állapot 2-3 hétig tartott volna a tervek szerint, gyakorlatilag a 3. hónap végén megkérdeztem, hogy mégis akkor meddig??? A válasz: nem tudom. Eljöttem.
    Az elvárásaim a jövendő munkahelyemmel kapcsolatosan: ne legyen a világ másik végén a lakhelyemhez képest, legalább a havi rezsit keressem meg vele, legyek bejelentve. Ez tényleg akkora kérés lenne???
    A számítógéppel tegeződünk, a lányom már relatív nagy (12 éves), nem tervezek több gyermeket, 33 éves vagyok. Szeretek és tudok dolgozni, bár lassan már elfelejtem, hogy hogy kell!!! És nem értem: tengernyi hirdetés van, amire már jelentkeztem (kb. 500), olyanokra többségében, amelyek elvárásainak MARADÉKTALANUL megfelelek. Ritkán jutok el a személyes interjúig, mert a jelentkezéseimhez nem küldök fényképet. (Kicsit hülyén nézne ki, hogy e-mailen jelentkezem, és postán küldök fényképet, mert sem szkennelni nem tudok, sem digitális fényképezőgépem nincs! Mellesleg mi az, amit meg lehet tudni az én rettentően rossz fényképeimről? Élőben nem olyan vész a fejem, de a fényképeim borzalmasak! Ha küldenék képet, akkor eleve az esélytelenek nyugalmával küldeném! Így inkább nem küldök. Gondolom már csak ezért nem kerülök be az interjúalanyok közé, hiszen már azt is szűrik, hogy MINDENT elküldtél-e, amit kértek!
    Az, hogy egyébként az elvárások alapján rádszabták az adott munkakört, a kutyát nem érdekli! A hirdetőket meg pláne nem!
    Bár próbálkozom ezerrel, azért néha már elcsüggedek. . .
    Nekem volt olyan negatív visszajelzésem, amikor a jelentkezéstől számítva már 9 hónap eltelt, mire válaszoltak. . . Lassan én már semmin sem csodálkozom!

    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2005. május 1. 17:44634.
    Szia!
    Milyen kiirányításra gondoltál? Az hiszed a Munkaügyi Központ ajánl neked valami munkát? Nem kell ettől tartanod, mert cak sopánkodnak, hogy ha nő vagy és van valami szakképzettséged, hááááát akkor nagyon nehéz, az a legegyszerűbb, ha keresel magadnak (nekik ez a legegyszerűbb). Voltam állásbörzén, kerestek csőszerelőt, konyhai kisegítőt, biztonsági őrt, meg ilyeneket). A Munkaügyi Központ is max. ezeket tudná ajánlani, ha nem lennél túlképzett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (631)
     
  69. 2005. május 1. 10:55633.
    "nem igaz, hogyha rendesen keresne állást, akkor nem tudna elhelyezkedni. . . " - na ettől a szövegtől, ideges leszek. Miért hiszi azt mondenki, hogy nem akarunk dolgozni? Aki ilyet mond, annak fogalma sincs a mai helyzetről. Az ilyen embert el kell küldeni, hogy próbáljon meg más munkahelyen elhelyezkedni. Majd megtudja!

    Persze nekem nem kell már keresnem, hála Istennek, de ez mindig felbőszít.
    előzmény:
    bezomi (629)
     
  70. 2005. május 1. 10:52632.
    Az egész világ süket. Mindenki magával foglalkozik, a másik nem érdekli. Pláne, ha munkáról van szó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (628)
     
  71. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 1. 01:55631.
    Sziasztok!

    Tudtok nekem segíteni???

    Éppen most végzek a sulimmal, érettségi utáni szakképesítés.
    Jövő héten vége az iskolának, már csak vizsgázni kell bejárni. Az utolsó időpont június 28.
    Vidéki vagyok, viszont munkát Pesten keresek. Január óta, de semmit nem találtam, örülhettem, ha visszajeleztek. . .
    Szeretnék hivatalosan munkanélküli lenni, és ha nem sikerül állást találnom, gyermeket vállalni (az amúgy is tervben van, maximum tolódna).
    Most ha Bp-re bejelentkezem állandó lakcímre, akkor onnan fognak kiirányítani? Vagy az ideiglenes lakcímemről?
    Mennyivel előbb jelentkezzek át?

    Köszönöm, ha tudtok segíteni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2005. május 1. 01:36630.
    mi tegnap kaptunk elutasító választ egy 03. 30-án elküldött jelentkezésre:(
    előzmény:
    bezomi (629)
     
  73. 2005. Április 30. 17:09629.
    Én megint beadtam egy állásra a pályázatom, de még semmi, pedig több mint egy hete. . Medig várjak? Felhívjam őket? Peidg egy ismerősömmel vittük be a lapomat. . . aki ott dolgozik.

    A munkaügyi központot többször is felkerestem. Mondták hagyjam csak ott az önéletrajzomat, de ne is reménykedjek. . . Aztán kérdeztem esetleg valami képzés, azt is szívesen vállanék. . Erre az egyik azt a választa dta, csak a 8 általánososoknak, támogatják a másik meg azt, maga nagyon túlképzett. . . nem igaz, hogyha rendesen keresne állást, kkor nem tudna elhelyezkedni. . Nekem van egy mérlegképesem, amiből már szinte semmit sem tudok, mert kezdőket nem vesznek fel sehová sem, és ahogy telnek az évek megváltozott minden. . . Aztán van egy dekoratőrim ez az alapszakmám, amivel most megpróbálom a maszekok világát, eddig nem sok sikerrel. És van egy középfokú számítógépkezelőim. . egy alapfokú német nyelvtudással, az angolt most kezdtem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. Április 30. 15:04628.
    Sajnos semmi jó nem történt velem.
    Próbálkozom de nem nagy sikerrel. Nem válaszolnak és nem hívnak vissza. Lehet hogy süketek?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (627)
     
  75. 2005. Április 29. 19:27627.
    Na, mi újság Veled, drága? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (625)
     
  76. 2005. Április 28. 21:30626.
    Lehet, hogy elfelejtette. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (625)
     
  77. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. Április 28. 17:40625.
    A multkor a munkanélküliben mondták, hogy nyugottan menjek és a jól bevált /régi modszerrel /kopogjak és mondjam hogy munkát keresek.
    Lehet hogy elfelejtette az illető hogy azóta történt egy rendszerváltás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (618)
     
  78. 2005. Április 27. 21:05624.
    Mit tehetnék? Ilyenek az emberek. . .
    előzmény:
    Hamurappi (623)
     
  79. 2005. Április 27. 21:01623.
    ez igy nem túl jó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (622)
     
  80. 2005. Április 27. 20:57622.
    Fiatal vagyok, de ebben már van tapasztalatom. . .
    előzmény:
    Hamurappi (621)
     
  81. 2005. Április 27. 20:52621.
    :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (620)
     
  82. 2005. Április 27. 20:50620.
    Tudom. . . sajnos nagyon is tudom. . . :(
    előzmény:
    Hamurappi (619)
     
  83. 2005. Április 27. 20:46619.
    hát ez néhol túl nagy kérséenk bizonyul:( :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (617)
     
  84. 2005. Április 27. 20:43618.
    Én ilyet sose próbáltam. De értelmét nem látom, úgyhogy mindig maradtam a "hagyományos" keresési módszereknél. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (616)
     
  85. 2005. Április 27. 20:42617.
    Én örülök is. Egy szóval sem mondtam, hogy nem. Csak sok a meló, a főnök meg hangulatember. Beszólogatott már párszor, pedig csak 1 hónapja vagyok ott, mint tanuló. Szívesen dolgozom sokat, csak vegyen emberszámba. Ennyi! :)
    előzmény:
    Hamurappi (614)
     
  86. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. Április 27. 19:11616.
    Sziasztok!
    Sajnos a bekopogósdi nem megy!!!!!Itt vagyok munkát keresek!
    Nem kellettem, mert nincs felvétel. /nem volt igaz a füles?/vagy nem valakinek a valakie vagyok!!!???Fogalmam sincs mire gondoljak.
    MEGPRÓBÁLOM A MUNKANÉLKÜLI KÖZPONTOT!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2005. Április 25. 21:54615.
    Tupperware tanácsadói munka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (613)
     
  88. 2005. Április 25. 20:10614.
    örülj hogy van munkahelyed:) csak godolom sok dolog van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (609)
     
  89. 2005. Április 25. 19:24613.
    Nézz be máskor is! :)
    előzmény:
    puminé (612)
     
  90. 2005. Április 25. 19:22612.
    Na mennem kell, mindenkinek sok sikert, alto-nak kitartást a munka dandárján holnap is!

    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (611)
     
  91. 2005. Április 25. 19:21611.
    De. . . kétségelenül! :)
    előzmény:
    puminé (610)
     
  92. 2005. Április 25. 19:18610.
    Azért még mindig jobb mint otthon ülni nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (609)
     
  93. 2005. Április 25. 19:12609.
    Jobb bele sem gondolni. Amikor középiskolába jártam, mindig arra gondoltam, milyen hülye vagyok, hogy postaforgalmit választottam. Nagyon utáltam. Megfogadtam, hogy sose leszek postai dolgozó. Erre mi van? Ott ülök az ablaknál és veszem fel a küldeményeket, mint egy kisangyal! :)
    előzmény:
    Hamurappi (608)
     
  94. 2005. Április 25. 19:08608.
    hát igen. . friss diplomásként elég lehangoló a helyet:(:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (607)
     
  95. 2005. Április 25. 19:06607.
    Muszáj tartani egymásban kicsit a lelket, másképp nem megy! :)
    előzmény:
    Hamurappi (604)
     
  96. 2005. Április 25. 19:06606.
    Május 1-jétől egyedül leszek, kvázi akkor "kezdek", most még tanulónak számítok.

    Az tényleg jó, hogy nem kell korán kelni, viszont tanulni mellette elég rossz lesz, mert az embernek se reggel, se estéje nincs igazán. Olyan érzés, mintha reggeltől estig csak dolgoznék.
    előzmény:
    puminé (603)
     
  97. 2005. Április 25. 18:54605.
    A 10-6-ig nekem tetszene, utálok korán kelni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (602)
     
  98. 2005. Április 25. 18:53604.
    :)))))))))))köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (599)
     
  99. 2005. Április 25. 18:53603.
    Ja akkor félreolvastam valamit. Azt hittem május 1-én kezdesz. Én most a MÁV-hoz adtam be két pozícióra is a jelentkezésemet. Szorítsatok légyszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (601)
     
  100. 2005. Április 25. 18:51602.
    Oda kerültem igen, de jó úszó vagyok úgy tűnik. :) Nem lesz gondom, csak nem jó 10-6-ig dolgozni. . .
    előzmény:
    puminé (600)
     

Címlap

top