Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te is munkanélküli vagy?

alto
Létrehozva: 2005. január 31. 12:30
Biztos sokan vagyunk, akik keresgélünk, munka után kutatunk. Talán egymásnak is segíthetnénk a saját tapasztalatainkkal, hogy mit, hol, hogyan érdemes keresni. Aki esetleg már talált munkahelyet, biztos tud néhány hasznos információt adni, nekünk...

  1. 2005. március 14. 21:38401.
    szeretettel koszontok mindenkit
    olvastam valaszotokat
    hat eloszor is en 1985 ben leptem le mikor dult a komcsi rendszer
    volt nekem a belvarosban egy 2szobas lakasom plusz egy hasznalt
    wartburg
    elmentunk svejcba csak a ferjembeszelt nemetul
    6 honap utan kirugtak jott a canadaivizum keres
    6 honap alatt meg kaptuk
    ide jottunk angol tudas nelkul csak francia tudasal(SVEJC)
    6honap iskola nyelv es melo ninsc mert canada nem fogad el semmi papirt
    elmentem takaritani protekcioval mert ezek az allatok azt mondjak
    hogy nincs canadai takaritasi gyakorlatod
    en itthon as orvos egyetemen dolgoztm mint fogorvosi assisztens
    es itt csak egy ev utan mikor ment az angol vett fel egy maszek
    ceg apolononek
    kesz az elso 6 evben zokogtam es akkor ferjem haza kuldot
    1 hettel elobb viszajottem total kiabrandulas
    igenis hogy kell a penz
    en 6 ev alatt 5 hazat vettem 1 eve 2 hazat eladtam
    oriasi haszonnal
    egyebkent irigy ember mi ndig volt van es lesz
    ja en 30 eves voltam mikor leleptem
    kivanok mindenkinek jobb elete
    es valami
    akik eleg szepen irtak nekem csak anyit:en itthon vagyok
    de ti CSAKottvagytok
    bi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. március 14. 21:31400.
    Áááááá. . . ez eszembe se jutna. Nem ment el a józan eszem. Egyébként tényleg furcsa lenne, ha mindenki fogná magát és lelépne. . .
    előzmény:
    Nyanya67 (399)
     
  3. 2005. március 14. 21:26399.
    Nem veled van baj :) Én is így érzek. 20 évvel ezelőtt, ha rokon hív ki már lebeszélt munkára akkor tuti kipróbálom, de csak úgy kimenni egy tarisznyával a nagy világba, minden alap nélkül elég nagy bátorság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (398)
     
  4. 2005. március 14. 21:08398.
    Sziasztok! Örömmel látom, hogy gyarapodik a topik. És az is megnyugtató, hogy végre leszálltunk az ügynökös témáról. Most meg itt ez a külföldi ügy. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem szívesen hagynám itt Magyarországot. Állati nehéz, de csak a legeslegutolsó eshetőség számomra a lelépés. Nem tudom megéri-e a jobb anyagi lehetőség (már ha egyátalán ez bejön - minden kétesélyes, garancia nincs semmire) reményében elmenni egy tök idegen országba, egy vadidegen kultúrába, ahol vagy befogadnak vagy nem. Nekem egy hét után olyan honvágyam kerekedik, hogy ihajj! Én magyar akarok lenni, nem pedig hontalan ember a nagyvilágban. A boldogsághoz nem kell feltétlenül gazdagnak lenni. Csak ennyit akartam hozzáfűzni a dologhoz.

    Vagy velem van a baj, hogy nem mennék el innen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 14. 11:30397.
    Bocsánat "ueszter", a válaszomat "irenehavasnak" szántam, véletlenül rádklikkeltem.
    Annyit még hozzátennek az előbbiekhez:
    A barátnőmet a nagymamája nevelte fel egyedül, merthogy az apukája az USA-ba pattant le 20 évesen, anyukájának nem kellett. Ez sem általános szerencsére, de a kötődésünket a szülőföldünkhoz jól példázza.
    Azt mondta a barátnőm, hogy nagyon rossz volt otthagyni a fejlettebb civilizációt (a jobbat könnyű megszokni), de nem bánta meg, hogy a nagyijához hazajött. Pedig ő beszélte a nyelvet, volt diplomája, mégsem érezte magáénak azt az országot, még akkor sem, ha sok barátot szerzett.
    20 éve még tárt karokkal fogadtak ott kint, most már nem számítasz politikai üldözöttnek, alig tudsz vízumot szerezni a terrorizmus miatt.
    Most az USA tart be keményen, hiszen itt állítólag demokrácia van, szerintük innen nincs miért elmenni. Te még egy teljesen más politikai helyzetből mentél oda.
    Az egyik rokonom 3 éve volt kint 1 évet, kockára téve itthoni állását, a jobb anyagiak reményében kiment takarítani. (20 éves tanári pályafutással) Nem mondanám, hogy annyira megérte neki, mert mire hazajött, az állása be volt töltve, ezért lakóhelyet kellett változtatnia itthon. Az USA-ban ez nem gond, itt viszont 200 km távolság is óriási probléma. Havi egy utazás ilyen távnál az átagfzetés 10%-ába kerül.
    előzmény:
    szekine (396)
     
  6. 2005. március 14. 10:28396.
    20 évvel ezelőtt, ehet, hogy megkockáztattam volna ezt a lehetőséget.
    Azóta kialakult egy kötődés gyerek, család, beteges szülők, stb. Most mégha nehéz a heyzetem, akkor is jobb, hogy itt vagyok, mert meghasadna a szívem, ha tudnék az itthoniakról, de nem láthatnám őket.
    Melleseg egy gyerekkori barátnőm kiment 20 éve az USA-ba, hogy majd az apja segítségével (aki 72 óta él kint), megalapozza a kinti jövőjét. A nagymamája, aki nagyon beteg lett, olyan honvágyat ébresztett benne, hogy az engedélyezett 1 év helyett 1/2 év múva jött haza, mert olyan pánikrohamai voltak a honvágy miatt, hogy az ottani pszihiáter javasolta neki, hogy jöjjön haza, mert nem fogja bírni ezt a lelki terhet. A reptértő hazáig potyogtak a könnyei, annyira megviselte őt ez a helyzet.
    Ez engemet is elgondolkodtatott, ezért mondtam e az ilyen vágyaimról.
    Nem bántam meg.
    Betegek vagyunk (a szüleim és én is), egymásra számíthatunk.
    Az anyukám húslevesét a műtétem után többre értékelem, mint a tengerentúli luxust.
    Kívánom, hogy Te ott találd meg a boldogságodat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709070 (394)
     
  7. 2005. március 14. 10:24395.
    Bocsi de nem lehetőséget kínált, hanem közölt valamit, amivel szerintem mindenki tisztában van. Igaza van Irénnek abban, hogy sokkal könnyebb ott megélni, de nem olyan egyszerű, hogy csak úgy "mi ajo fenenek nem leptek le"
    Először is pénz kell a repülőjegyre, ahhoz meg előbb munka. Másodszor, akinek nincs kint ismerőse az hova a jó fenébe megy és hogy szerez állást? Ha nem jön össze megy az utcára? És még a családról nem is beszélve. 20 évesen még talán megteheti az ember, sőt menjen és lásson világot, ha a szülők elindítják, mert önerőből nekik is nehéz. Nekem rentgeteg országban (USA, Spanyol, Svájc, Német, Ausztrália) van közeli hozzátartozóm, aki befogadna és segítene, de még így sem mennék ki. Szeretek itt élni, még ha ilyen szar is a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709070 (393)
     
  8. Torolt_felhasznalo_709070
    Torolt_felhasznalo_709070
    2005. március 14. 10:08394.
    mármint a lehetőséggel nem kell élni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709070 (393)
     
  9. Torolt_felhasznalo_709070
    Torolt_felhasznalo_709070
    2005. március 14. 10:07393.
    sziasztok!
    Nyanya, hengergo, azért ez kicsit erős volt. Ne döngöljétek már a földbe irene-t. Nem kell éni vele. Ő csak egy alternatvát kínált. Az tény, hogy egyetlen ismerősöm sem bánta meg, hogy elhúzott kf-re. Ha csak tisztességgel meg szeretnél élni, úgy, hogy igenis akarsz és tudsz is dolgozni, kf-ön sokkal jobbak lehetőségek. Igaz, gyerekkel dobbantani nehezebb, és kf-re is kell az angol (vagy német stb). Viszont valamit valamiért. Pár hónap alatt bele lehet jönnni, és még a kisegítő munka is jobban fizet, mint valami jobb itthon.
    előzmény:
    hengergo (389)
     
  10. 2005. március 14. 09:52392.
    bezomié:)
    előzmény:
    szekine (387)
     
  11. 2005. március 14. 08:33391.
    Mondjuk inkább Canada, mint USA ez igaz, de itt a legtöbb hozzászóló 30-40 közötti. Gondolom legtöbbünknél gyerek is van és nagyszülők, akiket már nem hagy itt az ember. Nekem a család fontosabb, mint a jó kis Canadai állás.
    előzmény:
    irenehavas (388)
     
  12. 2005. március 14. 08:27390.
    Gratulálok!!! Canadában úgy látszik csak pénzt osztanak észt nem.
    előzmény:
    irenehavas (388)
     
  13. 2005. március 14. 07:44389.
    Ez aztán a hozzáállás! Szerinted mi lenne, ha mindenki fogná magát, és elhúzna innen? Valóban, az a legegyszerűbb, magad mödött hagyni a problémákat és elszökni előlük, ahogy Te is tetted. Nem tudom, akkor mit szólnál, ha többmillió ember megjelenne a faludban, és mind Tőled és a gyerekeid elől venné el a munkalehetőséget. Akkor hova a fenébe menekülnél?
    Amúgy meg honnan tudod, hogy "itt lanyok5 ev alatt tobb van mint otthon 20 ev alatt", ha egyszer ott vagy? Akikről itt olvasol, azok most nehéz helyzetben vannak, azért tűnik sötétnek a dolog, de jónéhány ember azért megtalálta a számítását. Képzeld, sokunknak a családja is itt él, meg a gyerekkori barátok. Ja, ezt nem tudod, mit is jelent.
    Sajnállak.
    előzmény:
    irenehavas (388)
     
  14. 2005. március 14. 00:44388.
    hello mindenkinek
    en canadabol vagyok lanyok es ma olvastam eloszor ezt amit leirtatok
    hat borzalmas mindenki melot keres penz meg nincs
    holgyeim had kerdezem meg toletek mi ajo fenenek nem leptek le
    en pont 20 eve leptem le meg a nagy komcsi idoben
    de~most oreg fejel is 50 vagyok lelepnek
    latnatok menyi magyar jon ide
    le kell lepni
    itt lanyok5 ev alatt tobb van mint otthon 20 ev alatt
    sok sok sikert kedves mindnyajatoknak
    udv irene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 13. 23:25387.
    A bezomi férje, vagy az enyém érdekel?
    előzmény:
    Erika1977 (386)
     
  16. 2005. március 13. 22:38386.
    csak kiváncsi vagyok:)
    előzmény:
    szekine (385)
     
  17. 2005. március 13. 16:36385.
    Miért?
    előzmény:
    Erika1977 (384)
     
  18. 2005. március 13. 16:14384.
    A féejed mivel foglalkozik?
    előzmény:
    bezomi (382)
     
  19. 2005. március 13. 16:09383.
    Igen, ezt más is így látja, amíg nem szorít a cipő, addig csak sajnálkozunk.
    Amíg csak nézzük a cunamit a tv-ben hitetenkedve ámulunk. Bizakodunk, hogy bennünket biztosan nem ér el, hiszen oly' messze van. Megjegyezzük persze, hogy ott is miért nem vették időben észre, hogy jön a baj. Utólag az okosok megállapítják, hogy mi lett volna a teendő. MINDIG CSAK UTÓLAG OKOS AZ EMBER!!
    A munkaügyi központokban is olyan idióta tanfolyamokat szerveznek, hogy semmire nem megy az ember, amikor boldogulni szeretne vele.
    Legtöbbünk tanult valamilyen szakmát, sok esetben csak az európai nyelvek ismerete hiányzik ahhoz, hogy valamilyen épkézláb fizetést adó munkahelyet találjunk.
    Rákérdeztem, hogy miért nem szerveznek nyelvtanfolyamokat, amire a tanár bejár és tanít is, mert amúgy ez sem jellemző. Mielőtt a képembe vágnák, hogy miért nem tanultam időben?
    Azért, mert úgy gondoltam, hogy 3 szakma +érettségi elég ahhoz, hogy alkalmazzanak.
    Azóta nagyot fordult a világ. A doktorátussal rendelkező agrármérnök rokonom nem tud a szakmájával mit kezdeni, akkor én mihez kezdjek a középfokommal?
    20 éve még nem mondták, hogy Te marha tanuld meg jól az angolt, mert 20 év múlva enélkül rád se néznek. Bár hiába tanultam volna meg, úgyis elfelejtettem volna, hiszen úgysem használja senki.
    Az a tapasztalatom, hogy amikor munkát keresünk, ismeretség nélkül nem is érdemes kilincselni.
    Bocsánat a lehangoló sorokért.
    Ez nem pesszimizmus. Ez a valóság, sajnos. Bár az is lehet, hogy túl sok negatív tapasztalatom van.
    előzmény:
    bezomi (382)
     
  20. 2005. március 13. 15:37382.
    képzeljétek el én annyi de annyi támadást kaptam, hogy nem is akarok dolgozni!!!!!!!Mindenki adja a jótanácsot. . . . . Megkérdeték, miért nem megyek részmunkaidős éllésba, hisz itt a nagy család, az óriási ház stb. . . Próbáltam, igaz nem előszőr, előbbb 8 órást kerestem. . Bármilyen beosztásban. Csak ne legyen éjszaka, mert a kicsim a mai napig sokatmegébred. . A betegség nem lett volna probléma, mert ott az édesanyám, és a férjem is bármikor. . . Szóval jött a következő tanács. . menj be a munkanélküli központba. . Hadd ne meséljem el. . . Lépj be álláskereső netre. . . beléptem. . . Még egyet nem tettemmeg, hogy nem iram direktbe cégekhez, mert nem tudomkinek irjak. . böngészem az ujságokat, minden honapban legalább két helyre irok, már másfél éve. . és közben hallgatom a megalázó miért nem csinálod ezt, miért nem azt dumát. . De hallanátok, ha őket teszik ki, márpedig manapság már nincs biztos állás. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 13. 12:10381.
    Még csak annyit, hogy nálunk minden fodrász és kozmetikus foglalkozik ezzel mellékállásban. Ha nagyon akarok venni ilyen termékeket, csak bemegyek bármelyikhez, összeírom mi kell és kész. A termékek bemutatására nem különösebben van igényem, mert a prosikban le van írva, amire kíváncsi vagyok. Ezért csak mellék-keresetként tudom itt is elképzelni ezt a pénzeresési módot.
    előzmény:
    szekine (380)
     
  22. 2005. március 13. 12:05380.
    Akkor nagyon ügyes(ek) vagytok. Te vagy az első, aki pozitívan nyilatkozik erről.
    előzmény:
    Erika1977 (379)
     
  23. 2005. március 13. 11:27379.
    Sajnos a nem lehet belőle megélni! mondattal nem tudok egyetérteni, mert nálunk nagyon sokan csinálják főállásban. Én gyes mellett.
    Meg lehet élni belőle. persze nem áron alul adással, haszon nélküli értrékesítéssel.
    előzmény:
    szekine (378)
     
  24. 2005. március 13. 10:09378.
    Terápiaként valóban hasznos, hogy az ember ne őrölje fel magát az otthoni kilátástalan magányban. Ugyanakkor mivel már a piramis itt is nagyon szerte ágazott, amit az előzőekben is említettem, megélni már nem lehet belőle. Nekem több kolléganőm mellékjövedelemre tesz szert az Avonból és az Oriflame-ből is. Körbeadják a cégnél a prosikat, szól, hogy mikor rendelhetünk, neki csak el kell hoznia az árut, még rádumánia sem kell. Bár a jelenidő már nem aktuális, mert sajna őt is elküldték a múlt héten. Most ő is főállást keres.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (373)
     
  25. 2005. március 13. 09:52377.
    Igazad van ebből a szemszögből. Fogadd részvétemet, sajnálom, hogy elment a férjed.
    Én az adott esetben azt mérlegeltem, hogy ha van olyan ügyfél, akinek csak azért kell a kártya, hogy a rokkantnyugdíját ne kp. -ban kelljen a kórházban magánál tartani, az hogyan fizeti ki a biztosítást, már abba belesápadt szegény, amikor megemlítettem neki.
    Szerintem lejátszódott benne, hogy ha ez kötelező, akkor hány napig nem vesz kenyeret a családnak? Vagy ilyesmi.
    Természetesen vannak esetek, amikor hasznos, főleg akkor, ha nem esik nehezére az illetőnek, hogy kifizesse a díjat.
    No én a szociális érzékenységem miatt lettem rossz munkaerő.
    Mellesleg pl. a lakásbiztosítás is hasznos lenne, ha nem kellene "börtönné" tenni a lakást, ha azt akarod, hogy a károdat kifizessék - ne adj' Isten - egy betöréskor. Minden eszközzel azon vannak, hogy ne kelljen fizetni. Több konkrét esettel is találkoztam már.
    előzmény:
    inmélius (376)
     
  26. 2005. március 13. 09:04376.
    Tök off. . . . Bankszámla biztosítás. Amikor meghalt a férjem, hálát adtam mindenkinek -többek között a banki szakembernek is, aki említette neki a témát- hogy volt ilyen biztosítása. Belerokkantam volna kifizetni a passzívumát, megtette helyettem a biztosító. Úgyhogy nem olyan biztos, hogy rossz ez a rádumálás. . .
    előzmény:
    szekine (372)
     
  27. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. március 13. 08:33375.
    Persze, mondtad hogy lépjek be hozzátok de mint írtamez nekem nem munka, ebből pedig megélni nem lehet!
    Hiába az igyekezet, ha az embereknek nincs pénzük. Az ori üzletben is sajnos "természetemnél fogva, megesik a vásárlón a szivem és áron-vagy áron alul adom a terméket". Akkor nincs hasznom, vagyis nem kerestem vele egy fillért sem!Én hobbinak tekintem és terápiának!
    Semmiképpen nem üzletnek!
    előzmény:
    Erika1977 (374)
     
  28. 2005. március 12. 21:03374.
    Már neked is mondtam, de továbbra is tartom, akiben megvan a tűz, a kedv ehhez a fajta munkához, annak érdemes csinálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (373)
     
  29. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. március 12. 20:44373.
    Üdv. Mindenkinek!
    Most nem volt időm, a topikot utólag olvasom!
    Érdekes témát boncolgattatok, így utólag engedjétek meg hogy elmondjam a véleményem!
    Naggyából ismeritek az esetem, hogyan kerültem veletek hasonló helyzetbe. Munkát keresek. . semmi nem jött össze. . . persze azóta sem!
    Mindenki a munkát keresi, én is. Nem tudom de én is a kézzelfogható megoldásokat és ajállatokat keresem, kerestem. Ebben gondolkodom és ezt tudom munkának nevezni.
    Mégis, októberóta tagja vagyok az Oriflémnek. Megismertem a termékeiket. Szépségtanácsadó lettem. Persze, eszem ágában nem volt terjeszteni csak a saját használat vásároltam.
    Közben nagyon sok ismerössel találkoztam, beszélgettünk -mi van veled?-mesélj?Hol dolgozol, miért nem látunk mostanában?
    Én meg elmeséltem hogy a betegségem miatt lapátra kerültem, Fél évig az orvosokat jártam a kezem miatt. . . . . . munka semmi, pedig mindent elvállalnék. Elmondtam hogy megismertem az oriflém lehetőségeit, de nekem nincs ismeretségem akinek-akiknek eladhatnám. . . .
    mondta hogy szívessen megismerné a termékeket, mert Ő is szeretné a természetes kozmetikumokat. Lényeg hogy megindult az ismerősöm álltal az üzleti tevékenységem. Igazából nekem hobbi, mert nagyon hiányzik nekem az emberekkel való foglalkozás!!!Vendéglátóban és kereskedelemben dolgoztam eddig!Nagyon jó hogy legalább ezt tudom csinálni, mert néha idegileg teljessen kivagyok, elvesztem a humorérzékem és elkeseredek.
    Amikor alkalmam van bemutatót tartani, akkor mintha kicseréltek vólna!
    Televagyok energiával, önbizalommal!Higgyétek el nekem nagyon fontos hogy legalább ezt tudom csinálni. Anyagilag nem éri meg mert én is sokszór áron alúl, vagy árában adom oda a terméket!Engem viszont életben tart!!!!:)Köszi, hogy meghalgattatok és nyugottan szóljatok hozzá, ha van véleményetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2005. március 12. 14:11372.
    Köszi a jókívánságaidat!
    Amúgy bocsi, de valahol megértem egy kicsit az előttem szólókat.
    Mint említettem előző hozzászólásaimban, az MLM rendszerű eladásra én is bepöccentem már néhányszor. Ugyanakkor TE ezt felvállaltad, mást nem találtál, Neked is élni kell valamiből. Mindenkinek van igazsága. Én nem irigyellek, mert lehet könnyű abból megélni, amikor meg kel győzni az embereket. Én egy Banknál dolgoztam, folyószla. üi. -ként pár éve. Azért nem voltam szimpi, a fiókvez-nek, mert egyrészt nem volt elég hosszú a nyelvem. Másrészt undorítónak tartom, ha pl egy csóróbb emberke szlát akar nyitni, kötelező őt rábeszélni bankkártya biztosításra, vagy magányp. ra, vagy bármire. Nem mehetsz be egy bankba úgy, hogy ne találkozz ezze a rádumálással. Én ezt utáltam, mert természetesen akinek látam, hogy nem gond neki pár ezer ft +ktg. ilyesmire, annak ajánlottam. Mostmár kötelező a bank üi-nek is így hozzáállni. No azóta is 3 havonta mást látok ott, mert mindenkinek tele van a púpja ezzel az ügynöki jellegű dologgal.
    előzmény:
    naju (368)
     
  31. 2005. március 12. 12:10371.
    Azt irtad hogy ugy erzed felkeltetted az erdeklodeset sokaknak mert nagyon sokan szoltak hozza. . . . . . igen, es egyben le is hervasztottad a vasarlokedvet. . . . . csupan lenezest es bizonysagot hagytak magad utan hogy toletek aztan ne vegyunk. . . . . . . es az is egyre vilagosabban nez ki hogy hogyan mukodik a csodabizniszetek. . . . . . BEHUZNI_ELADNI_ATEJTENI. . . . . . . pontosan olyanok vagytok mit a termekeitek. . . . . . .
    előzmény:
    naju (368)
     
  32. 2005. március 12. 09:46370.
    Így mindjárt tisztán lát az ember! Ha ezzel kezdted volna, talán senki sem neheztel meg rád! De hát minden topikban vannak nehéz emberek. Unalmas is lenne az élet. . .
    előzmény:
    naju (368)
     
  33. 2005. március 12. 08:14369.
    Naju, Te egy tipikus ügynök vagy erre születtél, ez már az első megszólalásodból is kiderült. Nevezd a munkát aminek akarod, attól, hogy most más a betanult duma más, mint 1-2-3 évvel ezelőtt, még nem változtat a dolgok lényegén. Már be akartak húzni ebbe a kurva jó üzlatbe. Na igen nem kell eladni és rábeszélni. Ismerős duma. Csak ismerteted a szomszédokat, postást, rokonokat a termékkel és elküldöd egy másik ügynökhöz, aki majd eladja nekik. Nem közvetlen eladás, de ettől ügynökösködés. A privi dolog azért nem érdekel, mert mint már észrevehetted volna, szarok a személyes élettörténetedre. Ne haragudj, de nem vagyok a barátnőd, hogy élettörténeteket hallgassak tőled, és semmi bizalmas megbeszélni valónk nincs egymással. Nem is értem miből gondoltad, hogy van :) Minden esetre vicces, hogy nem adod fel. Annak ellenére, hogy utálom az ügynököket, van aki kúltúráltan tudja csinálni és ez ellen semmi kifogásom. Lásd Erikát. Tanulhatnál Tőle. És azért meg külön szényellhetnéd magad, hogy elsősorban a beteg és munkanélküli embereket hálózzátok be ezzel a sunyi dumával.
    előzmény:
    naju (368)
     
  34. 2005. március 11. 23:09368.
    Sziasztok!
    alto: a cég neve: Golnden Neo Life Dinamite(GNLD). 1958-ban alapították, és hét tudósból álló SAB csoport áll a termékek fejlesztése és gyártása mögött. Bio alapanyagból, csak természetes dolgokat állítanak elő. 10 éve van Mo-n. Táplálék kiegészítőkkel foglalkozunk. Ennek eladásával és szervezésével.
    Nyanya67: köszönöm a jó kívánságokat, de nem a Te kedvedért írtam le a cég nevét. És nekem is jogom van itt lenni, ahogy Neked is.

    palána: teljesen egyetértek veled!!! És én sem kezdtem volna el, ha nem tapasztalom meg a pozitív hatásait a termékeknek. Ez olyan mint, hogy elmegyek egy moziba, vagy étterembe és ha tetszett elmesélem az ismerőseimnek, és én kapok azért pénzt, mert reklámoztam azt a valamit? Itt ua. -t csinálom, beszélek a termékekről és a kereseti lehetőségről, már ha érdekel valakit, és még ezért fizetnek is nekem. Mi ebben a rossz?
    Nyanya67:Nos van kirakat és persze, hogy nem tudsz nemet mondani, ha meg sem hallgatod az embert, megírtam azt is az elején, hogy nagyon szívesen tájékoztatok mindenkit priviben, mert a mi történetünk személyes, és nem tartozik több száz olvasóra. Nekem is vannak más teendőim, nem tudok állandóan a net előtt ülni és írni, de most megpróbálok tisztázni egy-két dolgot. Abszolút nem sértődtem meg amiért, nem vásároltatok, hiszen nem tudtátok mi van a kirakat mögött, csak az bántott egy kicsit, hogy meg sem voltál hajlandó hallgatni. De úgy érzem azért felkeltettem az érdeklődést, mert nagyon sok hozzászólás volt a dologhoz.
    szekine: nagyon tetszik a hozzáállásod, mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!
    kb. másfél órán keresztül olvastam az új hozzászólásokat, de nem bántam meg, sokat tanultam belőle és mindenkinek köszönöm a véleményét!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. március 11. 21:06367.
    Általában én is ezzel vígasztalom magamat, amúgy köszi az együttérzést. Ari vagy.
    Az is igaz, ha itt jajongok, attól még nem lesz jobb, úgyhogy majd keresek valamit, fő, hogy egészségesek legyünk!
    előzmény:
    Leilah24 (377)
     
  36. 2005. március 11. 20:53366.
    95-ben műtöttek agytumorral, ami tavaly kiújult. Sugárizotóppal kezelték a fejemet, 5 hét után már melóztam, nehogy kirúgjanak. Ez egy hosszú gyógyulási folyamat, mert a pusztuló daganatok ödémákat képeznek, amik kellemetlen zsibbadásokat. . . . . . stb okoznak.
    A gyógyszerek, amiket kaptam, nagyon kellemetlen mellékhatásokat okoznak. Talán már kezdek kilábalni ebből, de áprilisban lesz egy szteroidkezelésem még, utána derül ki, hogy vissza kel e mennem, ahová már nem is esz hová mennem.
    Közben beteg lett az Apám is, a hugom szült, volt izgalom bőven. Mert hát miért ne egyszerre történjen minden? Akkor már ment a szelektálás a melóhelyemen, ígérgettek, hogy majd átvesznek bennünket a főváll. céghez. A bili akkor borult ki nálam, amikor közölték, hogy oda sem vesznek át. No ekkor törtem össze. Testileg és lelkieg egyaránt.
    Amennyire erős, határozott csajnak tartottak, sosem gondoltam, hogy ennyire padlót fogok.
    Amúgy telefonos ügyfélszolgálatos voltam-vagyok, tudom is én. A sok hülyeség, amit naponta kaptam időnként telefonon nem idegesített annyira, mint ez a hozzáállás a cégnél.
    előzmény:
    Leilah24 (375)
     
  37. 2005. március 11. 20:26365.
    Köszi szépen.
    Szomorú, hogy ez tendencia lett ebben az országban.
    előzmény:
    Leilah24 (372)
     
  38. 2005. március 11. 20:24364.
    Ma de. a 341. sz. hozzászólásomban én is utaltam arra a szomorú tapasztalatomra, hogy hogyan próbáltak az aloe termékekkel hülyíteni engemet is a betegségem folytán. Még a termékek és áraik, de ott is ez a piramis játék felépítés döbbentett meg. A sok félhulla győzködi a másikat, hogy mennyire jó neki, ha ezeket a drága vackokat megveszi.
    Két kollégám felesége halt meg rákban tavaly. Mindkettő vásárolt ilyen drága vackokat. Ezek után nekem nincs bztalmam ezekhez a cégekhez.
    A könyveikben ők is leírják, hogyan lesz valaki . . . . . manager x számú forgalom után. Most gyógyítunk, vagy boltolunk. ? Kérdem én? Olyanokon, akik már majdnem a sírban vannak? Undorító!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. március 11. 20:13363.
    Szia!

    Engemet egészségieg viselt meg ez a bizonytalanság. Nálunk is húzzák a kirugdosást, egyenként reszik, hogy a többi megtörjön lelkileg.
    Az én cégemnél is ez a helyzet. Gerinctelen mocskos emberek szívatják a beosztotti réteget, a mottó az lett: aki nem nyal, repül. Én beteg lettem és sajnos tényleg, nem kamuból. Összeestem az utcán hazafelé menet, úgy szedtek össze. Így addig békén hagynak.

    előzmény:
    Leilah24 (358)
     
  40. 2005. március 11. 19:16362.
    Frappansan irtad le. . . . . .
    előzmény:
    bezomi (361)
     
  41. 2005. március 11. 19:10361.
    Na hadd meséljek valamit. . az édesanyámról. . . Ő GET nevű cégnél dolgozott. . azért írok rólamert már megszűnt. . . . Nem azért mert szar termékeket árult ellenkezőleg. . . Hanem mert az általatok említett felső meggazdagodott réteg összeveszett az elosztáson. . Minden embernek fel van kínálva, alehetőség mint egy mézesmadzag, hogy menedzsertulajdonos lehessen, de nagyon leszűkítik a lehetőséget, hogy valaki bejusson. . Sok feltételnek meg kell felelni. . A sok szürke kisegér szorgalmasan dolgozik, csinálja amit kell mitn egy rabszolga, de meggazdagodni, megélni édesanyámnak 4 év alatt sem sikerült. . Megkockáztatom, minden hónapban én adtam pénzt, hogy megélhessen, holott nagy forgalmat bonyolított. . . A végén lerakat is volt, de semmi. . . . aztán a tulajok kimentették a vagyonukat belőle és más néven ugyanazt csinálják tovább is. . .
    Azt tudom édesanyám sem aladni akar. . . . . hanem egészséges életre nevelni, nO abból nem vesz kenyeret. . . a vége mégis az hogy el kell adnia. . hiába mondja hogy nem. . És annyira bekábíttták a cégnél, hogy ha valaki véletlenül nem vett tőle mert ne olcsó dolgokról van szó, akkor azt mondta rá, hogy buta, mert inkább gyógyszerre költ, de az ilyen ember járjon is így. . stb. . Az egész egy agymosáshoz hasonlít. . .

    A legjobban az tetszett mikor azt irta az előttemszóló, hogy egészséges életre nevelnek. . . MEG?HOGY EGY ÉLETRE SZÓLÓ GARANCIA!!!!!!Ez hülyeség ilyen nincs. . . . Agyon sterilizáljuk a környezetünk, aztán ránk lehel egy légy, és belehalunk. . . . Lásd mitől van aza sok allergiás kisgyerek, mert annyira védjük csecsemőkorukban/lásd pl. steril csecsemőtápszer/ mindentől. hogy az immunrendszerük nem tanul meg védekezni. . . . .

    Én vettem pl birkát , mert ugye az milyen nagyszerűű. a kisfiamról kiderült lanolinérzékeny, holott az árusok azt mondják ilyen nem létezik. . . . . Mondjam még???????Én meghallgattam mindenkit, és most is azt mondom. . PÉNZ nélkül nincs PÉNZ. . . . Győzzetek meg ha nincs igazam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. március 11. 19:04360.
    Akinek jó. . . .
    előzmény:
    Leilah24 (366)
     
  43. 2005. március 11. 18:57359.
    Reméljük, hogy nem így lesz! :) Hát ezen az ügynök munkán, meg marketing munkán. . . erősen megoszlanak a vélemények. . . az egyik veri a nyálát, hogy tud valamit, de el nem árulna semmit, mert az hű, de nagyon titkos. . . erre mások kiakadnak. . . de talán nem komoly a dolog.
    előzmény:
    Leilah24 (364)
     
  44. 2005. március 11. 18:39358.
    Igen. Ez hivatalos munka ugyanúgy fizet utánna a cég eü. járulékot. . . Ha valaki vállalkozásban csinálja, mint én, azaz a járulékokat maga intézi, akkor él a 20% jutalék. Ha megbízásos szerződésselé, akkor járulékokkal csökkentik, az 16, 5%ra jön ki.
    előzmény:
    Nyanya67 (357)
     
  45. 2005. március 11. 18:04357.
    Bejelentett állást ajánlasz neki, mert szerintem pont ezért dolgozna, hogy kapjon gyed-et.
    előzmény:
    Erika1977 (356)
     
  46. 2005. március 11. 17:10356.
    Ha érdekel a munka, amit ajánlottam pár hozzászólással előbb, hivatalos! És nem nézik terhes vagy-e:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654504 (345)
     
  47. 2005. március 11. 16:53355.
    Szia! Persze, hogy emlékszem rád! :) Rossz hírt hoztál. . . :( Gondolod, hogy rezeg a léc?

    Hogy állunk? Sehogy. Csak jönnek itt különféle vélemények, utálkozások, meg egyebek. . .
    előzmény:
    Leilah24 (358)
     
  48. 2005. március 11. 16:52354.
    Nincsenek interjúk. Nincs hova pályáznom. Ez itt a baj!

    Egyébként miért kérded?
    előzmény:
    dr.judy (353)
     
  49. 2005. március 11. 16:49353.
    alto az interjukon is ennyire határozott és energikus vagy?:-P)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (352)
     
  50. 2005. március 11. 16:20352.
    A normális munka alatt -én- azt értem, hogy a végzettségemnek megfelelően el tudok helyezkedni, hogy nem kell barom ügynöki, marketinges, rádumálós meg egyéb szar munkákra fanyalodni. Csak azért, hogy éhen ne dögöljek. Aki szereti ezeket a munkákat legyen boldog velük, de másokat miért kell bántani? Akinek inge vegye magára!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (330)
     
  51. 2005. március 11. 16:14351.
    Szerintem is az teljesen normális dolog, hogy TUDOM hova és milyen céghez megyek állásinterjúra. Ha lila ködben lebeg minden, akkor nem is kérek belőlük. Túl gonosz a világ ahhoz.
    előzmény:
    hengergo (346)
     
  52. 2005. március 11. 16:11350.
    Ezzel valahogy én is így vagyok. Már azzal, hogy én képtelen lennék emberekre tukmálni dolgokat, miközben tudom, hogy felesleges amit ajánlgatok, netalán baromság. Csináltam ilyesmit telefonon és ahányszor elküldtek melegebb éghajlatra. . . na azt senkinek se kívánom! Ha meg személyesen csöngetnek be minden lakásba, na akkor kinyílik a bicska a zsebemben. Ha ismeretlent látok az ajtó előtt ki se nyitom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (344)
     
  53. 2005. március 11. 13:51349.
    Hát nem lennék most a helyedben. Nem ártana ha meglenne a 180 napod, de ilyen paraméterekkel nem sokan fognak alkalmazni. Látszik már a terhességed? Hányadik hónapban vagy. Ha próbaidő alatt nem rúgnak ki (már ha találsz valamit), akkor utána már védett vagy a terhesség miatt. Nem tudom, hogy eltitkolni vagy elárulni kéne e a terhességet, mert egyik sem előnyös. Azért a munkaügyi központot hívd fel, mert ha nincs biztosításod nem jár a gyed, csak a gyes jár alanyi jogon, az meg havi 22 körül van.
    Hát segíteni nem tudtam, de együtt érzek veled.
    Mivel neked nagyon sürgős, ne várj az állásajánlatokra, te menj az állások után. Csapd fel az aranyoldalakat és nagyobb cégek esetleg multik munkaügyi osztályát hívd fel. Meséld el mit szeretnél. Félállásban nehezebb lesz, de próbálkozz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654504 (345)
     
  54. 2005. március 11. 13:41348.
    Örülök, hogy nem egyedül látom ilyen sötéten a helyzetet :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (344)
     
  55. 2005. március 11. 13:39347.
    Én is ilyen nyomozó típus vagyok :) Mindennek utána járok. Most egy multinál vagyok alkalmazásban, de gyes-en és szerintem nagyon korrektek. Igen is utána kell járni mindennek. A mai világban ez elengedhetettlen. Más téma, de lakásvásárlásnál az egyik épp épülő társasházi lakást azért nem vettem meg, mert nem találtam még említést sem róluk az interneten és a cégbíróságnál sem voltak bejegyezve. Egy másik nem volt elég meggyőző, pedig igényes prospektusuk volt, ez utóbbi azóta sem épült fel, pedig 2 évvel ezelőttre igérték volna az átadást. Mindennek utána kell járni. Az állásnál ráadásul nem csak azt a pár havi fizetést veszítheti el az ember, amit esetleg meg sem kap.

    előzmény:
    hengergo (346)
     
  56. 2005. március 11. 12:27346.
    Még najunak szerettem volna egy felvetésére reagálni. Ezt írtad valahol: "Ha behívnak egy állás interjúra előtte lenyomozod a céget?"
    A válasz: igen, természetesen. Csak és kizárólag olyan állásinterjúra megyek el, aminél tudom, hogy miről van szó. Még közvetítő cég esetében is így van: ha leírják, hogy "piacvezető x szolgáltató" vagy "y termék gyártására specializált. . . ", megkeresem az ezzel foglakozó cégeket az interneten, rákeresek a honlapon és az esetek 90%-ában meg is találom a saját hirdetésüket. Persze könnyebb a dolgom, ha maga a cég hirdet. De mindenképpen kiolvasom az egész honlapot, a cég történetétől kezdve a szervezeti felépítésen át az esetleges beszámoló jelentésekig mindent. Már maga a honlap kinézete és aktuális volta is sok mindent elárul, az is, hogy mennyit árulnak el magukról, nem beszélve az éves jelentésekről. Ráadásul ha interjúra kerül sor, az első kérdés az szokott lenni, hogy "mit tud a cégünkről?" Volt már, hogy olyat is tudtam, amiről az interjúztatónak fogalma sem volt.
    Ja, hogy nem minden cégnek van honlapja? Na, ezek eleve ki is esnek nálam a pikszisből. Kisvállalkozóknak dolgoztam elég sokáig, soha többet.

    Még valamit a gondolkodási időről: az állásinterjúk során megbeszéltük a feltételeket, mindent tisztáztunk, majd megkaptam a cég által aláírt munkaszerződésemet, az összes mellékletével együtt, beleértve a kollektív szerződést is azzal, hogy vigyem haza, olvasgassam el, és néhány nap múlva vigyem vissza. Tehát hiába beszéltünk meg mindent, még akkor is ott volt a lehetőség, hogy néhány napot üljek a szerződésen és gondolkodjak a dolgon. És ez egy multi, akikről általában oly sok rosszat lehet hallani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_654504
    Torolt_felhasznalo_654504
    2005. március 11. 12:20345.
    Sziasztok fórumosok. Kezdő vagyok és most csatlakozom először bármilyen fórumhoz. Egy negyvenes babát váró nő vagyok és persze munkanélküli. Egy éve nem dolgozom, de szeretnék félállásban a szülésig pénzt keresni. művelődésszervező vagyok, de tíz évig pénzügyi munkakörben dolgoztam. Szívesen vennék minden jó ötletet, hogy kohez foruljak. Ki foglalkoztatna félévre egy terhes negyveses nőt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 11. 12:04344.
    Felkaptam a fejem erre az ügynökös témára. Bár nem vagyok munkanélküli de sunyiba állást keresek mert utálom amit csinálok. Viszont ügynöki munkára tökéletesen alkalmatlan lennék. Utálnék embereket győzködni, hogy vegyék meg amit ajálnok és ami álltalában senkinek sem kell. Az Avon még szimpi mert megnézem a katalógust, ha tetszik megveszem ha nem nem, ha meneteközben nem tetszik a termék visszaküldhetem. Így van értelme. De agymosásos előadásoknak. . . . Egyszer anyuméknak akartak üdülési jogot eladni úgy, hogy azt mondták nyertek egy utazást csak el kell menni az előadásra. . na mondanom sem kell nem egészen volt kerek a téma. A lényegre nem emléxem mert kb 3-4 éve volt, de azóta ha ügynök keresi meg a családom telefonon, faterom jól elhajtja őket a maga udvariasan francbaküldős modorával.
    Amúgy aki akarja csinálja. De bennem határozottan ellenérzéseket kellt.
    Ja amúgy" szeretem" az olyan állásajánlatokat amiről nem tudom eldönteni mit takar, hol van és részemről igenis leinfózom a céget ahova megyek meghallgatásra. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2005. március 11. 11:14343.
    Valóban konkrét ruhaajánlatokért néz be ide az ember, amit fel is próbálhat, mielőtt megveszi.

    "Tehat tetszik avagy sem, vagy magad varrod meg, vagy nezni kell a kirakatokat!"
    De ha jól emlékszem naju idejött és elénk tárt egy üres kirakatot, majd megsértődött, hogy nem vásároltunk. Bert ugye a kirakat tartalma bizalmas. Én meg bizalmatlan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (342)
     
  60. 2005. március 11. 11:05342.
    Idelyet? ***!

    Azert ez igy nem teljesen allja meg a helyet, ugyanis azert vagy itt pl. ezen a topikon, mert "valami ruhat szeretnel venni (mert elobb utobb fazni fogsz), legfeljebb nem a pepitas szoknyara vagysz. " Tehat tetszik avagy sem, vagy magad varrod meg, vagy nezni kell a kirakatokat!
    Mivel munkaadok nemigen fognak becsengetni hozzad a Nyirfautca 6. sz ala, ezert Neked kell elmenni hozzajuk. Aztan mar mas kerdes, hogy amit ajanlanak az ajanlat-e, vagy jol (rosszul) csomagolt multilevel marketing?
    előzmény:
    Nyanya67 (341)
     
  61. 2005. március 11. 11:00341.
    Tépelődni van min, mert minek rabolja itt az ember idelyét feleslegesen. Képzeld el, ha egy szép tavaszi nap végigsétálsz a Váci utcán és minden kirakatból rádüvölt egy rozsaszin-zold pepita szoknya, hogy gyere vegyél meg. Pedig neked eszed ágában sincs szoknyát venni. Nem idegesítene?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (340)
     
  62. 2005. március 11. 10:29340.
    Ok ertem, van benne valami igazsag. Viszont ha nincs ajanlat, akkor nincs is min tepelodni, nem igaz? :-))
    előzmény:
    Nyanya67 (338)
     
  63. 2005. március 11. 10:19339.
    harag az nincs :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (337)
     
  64. 2005. március 11. 10:19338.
    Csakhogy ebben az esetben a rozsaszin-zold pepita szoknya keresett fel és próbált rábeszélni, hogy próba nélkül vásároljak. Vagyis, hogy értsd vállaljak el egy munkát, amiről nem beszél. Nem a kirakatban lévő éruval van baj. Épp az a baj, hogy nincs kirakat, ahol megtekinthetnéd a kínálatot. Te legalább tudtad mire mondtál NEM-et. De, hogy mondhatnék igent, ha nem tudok semmit a munkáról. Erika tisztességes ajánlatára én is udvarias nemet tudtam mondani. Itt az nlc-n már minden topikban sunrider terméket próbálnak drágán elsózni. Érdekes módon a pajzsmirigyes topikban egy pajzsmirigyes csaj, a cukros topikban egy cukros csaj. :) Micsoda véletlen. Csak épp a betegségekről nem tudnak semmit. Én még választ nem kaptam a pm-estől.
    Lehet, hogy Te belülről tépelődsz és udvariasan rázod le a seggfejeket. Nekem ez a 100adik ilyen ajánlat után már nem megy.
    De milyen ajánlat után is? Mert ez még mindig nem derült ki. Van itt egyáltalán ajánlat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (330)
     
  65. 2005. március 11. 10:14337.
    Akkor F8, talat, süllyedt!

    :-)))

    Azert nincs harag remelem! Hisz tavasz van!!!
    előzmény:
    Nyanya67 (334)
     
  66. 2005. március 11. 10:10336.
    A fene! Akkor lemaradtam!
    előzmény:
    Nyanya67 (323)
     
  67. 2005. március 11. 10:09335.
    Üdv. Mindenkinek!

    Én inkább azt nem szeretem, hogy ezeken a bemutató programos értékesítésekben valami mindig bűzlik.
    A betegségem során találkoztam az Aloe termékeket terjesztő céggel.
    Ártani nem ártanak, de én még nem áttam olyat, aki meggyógyult volna tőlük. Nem is beszélve az áraikről.
    Az MLM cégek pedig szerintem mind legalizált piramis játékot űznek.
    Már azzal nyitottak, hogy ha belépek, ill. utána beszervezek mást is ebbe az értékesítési munkába, nekem ebből is mekkora hasznom esz, hiszen nézzem meg, az XY igazgatót, mekkora haszonra tett szert az elmúlt években.
    Mive ő ül a piramis tetején, nem is csoda.
    Amúgy én csak meggyógyulnu szeretnék, nem a piramis egyik darabja akarok lenni.
    A tupperekkel is ezt tapasztaltam, 15 éve ifjú házasként bevásároltam, de ott is próbáltak beszervezni.
    Csak nálunk van ennyi buta, aki ezeknek bedől, vagy máshol is így van?
    előzmény:
    hengergo (333)
     
  68. 2005. március 11. 10:07334.
    palanta nekem célozta a kritikát :)
    előzmény:
    hengergo (333)
     
  69. 2005. március 11. 09:42333.
    Ez is alátámasztja azt, amit az előbb írtam. Volt időd átgondolni a dolgot, senki nem kényszerített, tehát valóban tisztességes ajánlat volt. Akkor, az adott helyzetben azt találtad ésszerűnek, hogy nem vállalod el, most már másképp látod, de azóta a körülmények is jócskán megváltoztak. Ez van, az ember néha így jár.

    Nem tituláltam faszságnak semmit. Nem az idegen dolgok ellen ágálok. Hanem az emberek belehajszolásába olyanba, amit nem akarnak. Amikor elhívnak egy ilyen összejövetelre, és azonnal kell dönteni, hogy beszállsz-e. És hiába jönnek majd mások, hogy ez nem így van, a tapasztalataim szerint igen. Ajtó bezár, senki se ki, se be, amíg alá nem ír belépési nyilatkozatot.
    A szoknyás példád rossz: a szoknya ott lóg a kirakatban, és még holnap is ott fog lógni, még napok múlva is eldöntheted, hogy kell-e vagy nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (330)
     
  70. 2005. március 11. 09:37332.
    De, ismerem, kaptam ajándékba néhányat. De ha megfigyeled, egyáltalán nem ócsároltam, szerintem se nem jobb, se nem rosszabb a többi műanyag edénynél.

    A bepalizást úgy értem, hogy az üzlet íratlan szabálya, hogy senkit nem kényszerítünk azonnali döntéshozatalra. Soha, sehol nem szabad elfogadni vagy elutasítani semmilyen ajánlatot, értem ezalatt az állásajánlatokat is, mindig kell kérni gondolkozási időt. Hogy miért? Hát azért, mert az ember olyankor amúgy is egy felfokozott lelkiállapotban van, és a hirtelen, meggondolatlanul hozott döntésnek később súlyos következményei lehetnek. Tisztességes cégek ezt tudják maguk is, és figyelembe veszik. Aki azonnali döntést követel, ott valami simli van, azt nem szabad elfogadni. Én eddig mindig így ettem, és még soha nem bántam meg semmit. Decemberben engem is sürgettek egy cégnél, hogy fogadjak el egy jól hangzó állásajánlatot. A sürgetés miatt nem vállaltam el. Azt persze nem tudom, hogy jó lett volna, vagy sem, sose fogom megtudni, de azóta találtam mást, amit jobban át tudtam gondolni, el is fogadtam és eddig nem bántam meg.

    Amiket itt leírtam, csak okulásul írtam, utalva a topik címére: aki ide jár olvasni, nehéz helyzetben van, hajlamos könnyelmű döntést hozni, amit később megbán. Példáimmal csak erre szerettem volna rávilágítani.
    előzmény:
    Erika1977 (329)
     
  71. 2005. március 11. 09:10331.
    loba?

    :-)) A farkat levagta a rendszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (330)
     
  72. 2005. március 11. 09:10330.
    Engem mas szomorit el. . .
    Elore bocsajtanam voltam en is remenyvesztett palyazo!
    Azonban teny, hogy ha ajanlatot kaptam MEGHALLGATTAM azt, meg ha magamban fortyogtam is, hogy "vazze ez teljesen palira akar venni!"
    Persze kifele udvariasan es toleransan megkoszontem a "segitseget" es belatasom szerint cselekedtem. /Ez jo harom eve volt, többek közt egy nevesincs muszaki folyoirat (mellesleg kutya sem rendelte, vette) hirdetesszervezoi "allast" ajanlott, tisztan jutalekos alapon, s azzal kecsegtetett, hogy AKáR 15-20. 000 Ft-ot is megkereshetek! Persze a koltsegeket ebbol kellett volna levonni. . . :-(( / Na mindegy, ezt is meghallgattam, udvariasan megkoszontem, aztan mas kerdes, hogy nem palyaztam. Elhetetlen vagyok, mi?
    A lenyeg, hogy a "padlobadongoles" a furcsa szamomra. Miert kell tevedhetetlenul "valami faszsagnak" titulalni olyasmit, ami szamomra erdektelen, idegen? Lehet, hogy mas valoban megtalalja benne azt, amit keres, boldogul es boldog vele!
    Ha rozsaszin-zold pepita szoknyat latunk a kirakatban akkor sem allunk le a kirakat elott kiabalni, hogy "Ide nezzenek!! Ilyen csunyat es izlestelent meg nem lattak!! Ide mindenki, verjuk meg a boltost!!!" Mivel nem kotelezo megvenni, igy megallapithatjuk, hogy bizony az izlesek szogesen elterhetnek a mi izlesvilagunktol. . . De ettol meg a Föld forog tovabb, a derekszög 90 fok lesz, es az ibolya lilan fog viragozni. . .
    Egy pelda a hitetlensegre. . . Sok sok evvel ezelott /1985-86-ot irtunk akkor/ osszeakadtam egy belga ferfival. Elmeselte, hogy pogacsakat sut, es ha szeretnek ilyesmit csinalni, hat vagjak bele Magyarorszagon meghonositani ezt a termeket, O segit mindenben, akar anyagilag is. Nem ertettem, hisz pogacsat lehetett kapni az ABC-ben, a finomakat mama sütötte otthon, ki a fene venne az en pogacsaimat? Raadasul sütödet eletemben nem latam belulrol. . . Szoval hagytam a dolgot elmenni mellettem, bar az Ur meg parszor keresett. . . Ma en lehetnek a Fornetti elso hazai embere. . . :-((
    Egyszoval nem minden faszsag, ami szamunkra elkepzelhetetlen.
    Felre ne ertsetek nem akarok egyik halozat mellett sem kardoskodni!! Csak felmerult, hogy "normalis" munka nincs. Valojaban mit nevezunk normalisnak? Csak az a munka, ahol a bal oldalrol jobb oldalra teszunk napi 8 oran keresztul valamit? Nem feltetlenul. Igy az ertekesites is egy munka. Ha megvizsgaljuk a kerdest, az aruhazak is kinaljak a termekeket, a mediak is ontjak felenk kinalatukat függetlenül attol szüksegünk van-e ra vagy sem? Majd a Vevö dönti el, hogy vasarol-e avagy sem. De ez az O dontese kell, hogy legyen! Az elado feladata, hogy elokeszitse ezt a dontest es döntesi helyzetbe hozza a vevot. Ettöl meg az elado nem gengszter, nem rablo, nem parapszichologus! Ergo elni es elni hagyni!
    A merev elutasitas eredmenyezi azt, hogy a szenrögben nem latjuk meg a gyemantot!
    Meghallgatni valamit nem kerul sem penzbe, sem nem faj. Hat akkor miert kell beleverni a pad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2005. március 11. 09:07329.
    Nem tartom bepalizásnak, balekoknak a vásárlókat. Kevés cég ad életre szóló garanciát. Ezek a termékek bármilyen ködben és annélkül is jók.
    Ha akkor vettél volna, ma már te is tudnád. Miért ócsárolsz olyan árut, amit ki sem próbáltál?
    előzmény:
    hengergo (328)
     
  74. 2005. március 11. 07:17328.
    Engem az egészben csak az szomorít el, hogy az emberekre még mindig ennyire hat a tömegpszichózis. Mert itt tulajdonképpen csak erről van szó: beterelnek valahova, és olyan ömlengést zúdítanak rád, hogy egy-két arra alkalmas egyén teljesen képes belevinni az embereket minden marhaságba. Szerintem ha tömeges öngyilkoság elkövetésére akarnának buzdítani, azt is simán megtennék akkor és ott. És ez borzasztó.
    Tíz éve voltam utoljára egy ilyenen, terhes voltam, épp ráértem, muszáj volt anyósomat elkísérni, nem mondhattam nemet. Hát amit az a sok szegény falusi parasztasszony művelt ott, ijesztő. Össze-vissza vették a többezer forintos műanyag tálakat, mind hülyének nézett engem, hogy én nem veszek. Hazafelé aztán, amikor kimentünk a friss levegőre, mindnek kezdett eltűnni az agyából a rózsaszín köd, és már magukat szidták, hogy ilyen hülyék voltak, ezrekért műanyag tálat venni, és hogy nekem volt a legtöbb eszem, hogy nem vettem. Még évek múlva is jókat röhögtek saját balekségükön, hogy milyen hülyék voltak, és már arra sem emlékeztek, hova is tették a szerzeményeket.

    Hogy hogy tudott a tupperware 50 évig fennmaradni? Hát így. Amíg vannak balekok a világon, fenn fognak maradni az ilyen cégek.
    előzmény:
    leiw (322)
     
  75. 2005. március 10. 23:25327.
    Köszönöm a válaszod:) Jó éjt mindenkinek!!
    előzmény:
    leiw (326)
     
  76. 2005. március 10. 23:23326.
    Partykon, de alig-alig mar. . . inkabb csak a parodiaknal, komikusok viccelodnek rajta. . . . van azoknal sokkal jobb az uzletben, sot egyre jobbak, egyre ujabbak es olcsobban. . . uzletekrol nem tudok. . . lehat hogy van valahol vagy volt. . . . erre nem tudok valaszolni. . . . itt az emberek gyanakodva szemlelik/ volt tapasztalat/ amit nem uzletekben arulnak. . . . .
    előzmény:
    Erika1977 (325)
     
  77. 2005. március 10. 23:12325.
    Én csak a saját nevemben beszélhetek:Nálam az jött be, hogy olyat léptetek be pl. , aki hozott magával vendéget a bemutatóra. Vagy aki nem vásárolt ugyan, mert nincs pénze, de másoknak szivesen ajánlotta a termékeket. . . Hidd el, rengeteg háztartás van, ahol még nincs jelen a termékünk. Esetleg nem is hallott róla. Van, aki nálam vette meg az első termékét, akkor hallott róla először. Azóta szorgalmas tanácsadóm:)
    Hidd el, az jelent valamit, ha a tupper kb. 50éve jelen van a piacon!
    Nálatok is partikon árusítják, vagy vannak üzletek is?
    előzmény:
    leiw (322)
     
  78. 2005. március 10. 23:11324.
    Egyet értek veled. Nálunk garanciát nem adnak és kártérítést sem, legalább is az érvényesítésre sosem kerül sor. Kiskapu mindig van és egy nagy hálózat egy kis vásárlóval szemben. . . . .
    előzmény:
    leiw (322)
     
  79. 2005. március 10. 22:55323.
    már vége
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (321)
     
  80. 2005. március 10. 22:54322.
    Csak egy dologra lennek kivancsi. . . . . ha ennyi az ugynok, es szerintuk ha mas is belep a korukbe, /fontos hogy vigye az uj tagot, azert ez az ekesszolas gondolom/. . . . az is azt csinalja. . . . hol lesz a vasarlo? Ki fog venni toluk ha mindenki elad. . . . Ha meg kilep toluk, akkor mar ugyis ismeri a "csodaszerek" hatastalansagat, az tobbe venni nem fog. . . . . . En jobban latom a jovot. . . . amikor kiurult a piac, akkor a koverre hizott legfelsobb tulajdonos- fonokseg odebb all egy gyanutlanabb orszagba. . . . . . itt mar regen nincs ugynokseg. . . . . . /usa/. . . . lejarattak magukat. . . . a tupperware meg mukodik, azok itt is tisztessegesebbek, meg az Avon, ok is, legfeljebb igen dragan merik a kozepes minosegi holmiikat, -de ugy az egesz be van dogolve regen. . . . televizio hirdeti a dolgokat, a "csodaszereket", -nincs rabeszelve senkire. . . . de kulonben is, a millio uzlet sokkal olcsobban, sokkal tobbfele dolgot arul. . . . . . . . . es ha valami nem hatott, vissza kell fizetni a penzt. . . . . mert maskepp hivatalos helyre lehet panaszt tenni ahol orvosoljak is a dolgot. . . . . . ha meg kart okozott akkor az ugyvedek hada ajanlja fel hogy kepviseli az illetot a perben. . . . . neha igen komoly osszegeket kell fizetni a megbetegitettnek. . . . . . . . magyarorszag azert piac mert tele van egy csomo naiv emberrel. . . . meg a torveny sem rug a gyarto fenekebe. . . . . . . az ottani ugynokok csak egyet latnak. . . . eladni barmi aron. . . meg olyan aron is hogy becsapjak sajat honfitarsaikat. . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2005. március 10. 22:42321.
    Megnézem! ;) Jó éjt!
    előzmény:
    Nyanya67 (320)
     
  82. 2005. március 10. 22:41320.
    Kretének klubja. Álláskeresőkről :)
    előzmény:
    Nyanya67 (319)
     
  83. 2005. március 10. 22:39319.
    Kapcsolj át a COOL csatornára, ha fogod. MOST
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (318)
     
  84. 2005. március 10. 22:29318.
    Ej, de szókimondó itt valaki kérem! :) De igazad van, csak kerülget itt minket, mint macska a forró kását. Ami ennyire titkos az már régen rossz!
    előzmény:
    Nyanya67 (317)
     
  85. 2005. március 10. 22:22317.
    Naju!
    Vagy írd le a cég nevét, vagy menj a fenébe.
    előzmény:
    naju (311)
     
  86. 2005. március 10. 22:16316.
    :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (315)
     
  87. 2005. március 10. 22:10315.
    Köszönöm a hozzáállásod, mások már rég leordították volna a fejem. . .
    előzmény:
    Erika1977 (314)
     
  88. 2005. március 10. 22:02314.
    Én ezért nem haragszom meg. Szörnyű lenne, ha csak egyforma emberek élnének. Durva hasonlat, de k. nak se állnék, pedig van rá igény, és sokan csinálják is:))
    Ki így, ki úgy keresi a kenyerét. Nekem a két pici gyerekem mellett nagyon bevállt.
    Mindenkinek sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (312)
     
  89. 2005. március 10. 21:01313.
    Azért tényleg mondhatnál róla egy-két dolgot. Így aligha kelted fel bárkinek is az érdeklődését. Legalábbis nálam biztosan az ellenkező hatást váltod ki, bár ha az amire gondolok (mert csak tippem van) akkor nem érdekel. De én csak csepp vagyok a tengerben. A kis ember véleménye.
    előzmény:
    naju (311)
     
  90. 2005. március 10. 20:58312.
    Miért van az, hogy ez jelenti majd a jövő megélhetését? Miért nincsenek normális, emberi munkára lehetőségek? Ha elmondhatom az ilyen jellegű munkáról a véleményem, akkor azt mondom, hogy GÁZ. Lehet, hogy furcsa amit mondok, de én NEM VAGYOK KÉPES ilyen munkát csinálni. Biztos velem van a baj, de az emberek többségének egyébként is nehéz a megélhetésük, s akkor én még szövegeljek bármilyen cég termékéről, hogy hű de jó emberek vegyétek? Biztos túl emberi vagyok, de én a helyükbe képzelem magam és ez nem fest túl jó képet számomra. Lehet, hogy konkrétan a T. ware nem ilyen (fogalmam sincs csak elképzeléseim vannak), de valahogy mindegyik ugyanoda lyukad ki. Félre ne érts, ez csak a saját privát véleményem, ettől más még csinálja, ha úgy tartja kedve, de nekem hányingerem van még a gondolattól is. Bocsánat Erika nem személyeskedésnek szántam pusztán saját véleménynek. Remélem nincs harag. Vannak itt kötekedések nélkülem is. Sajnos.
    előzmény:
    Erika1977 (307)
     
  91. 2005. március 10. 19:37311.
    Kedves Nyanya67! Örülök neki, hogy abból amit leírtam ráismertél az ügynöki munkára, vagy valami "vallási faszság". Tudjátok én arra gondoltam amikor benéztem ide, hogy segíteni tudok Nektek, és lesz olyan ember akit ez érdekel. Szerencsére nem mindenki olyan nyavalygós és negetív mint Te. Bár ha én munkanélküli lennék és találnék egy hasonló fórumot én inkább lelkesítő szavakra és lehetőségekre vágynék és nem örökös nyavalygásra. Jó az is benne, hogy itt meghallgatnak a sorstársak, de nem hiszem, hogy csak a kudarcot kell megírni és lefikázni olyan dolgot amit meg sem vagy hajlandó hallgatni. Ha behívnak egy állás interjúra előtte lenyomozod a céget?
    Szerintem sokféle marketing tevékenység van a világon, én állítom, hogy én itt megtaláltam mindent ennél a cégnél amit lehet kívánni egy jó munkahelynél. Persze vannak olyan emberek akik elzárkoznak, de hogy fog így bárki is állást találni, ha meg sem hallgatja a másikat? Ha olyan cégről lenne szó amit ennyire ismernek az emberek mint a Tupperware, akkor én is nyiltan beszélnék a lehetőségről. De hány cég van aminek a nevét sem hallottátok és fogalmatok sincs róla, hogy mivel foglalkozik? Mi az egészség megőrzésével foglalkozunk, és segítünk az embereknek visszanyerni az egészséget, vagy megőrizni azt, vagy anyagilag segítünk nekik.
    Nem érzem magam sunyinak, és igenis beszélgethetünk a munkáról, de nem egy ekkora nyilvános fórumom. Ha elmész egy állás interjúra akkor az egész cég jelen van és meghallgat Téged? De tudod mit? Nem is szeretnék olyan munkatársat akiben ekkora előitéletek vannak, és ennyire negatív, mert csak hátra húzza az embert.
    Tehát várom azok jelentkezését, akik pozítivan gondolkodnak és a megélhetés érdekében tenni is hajlandók az ügyért.
    előzmény:
    Nyanya67 (309)
     
  92. 2005. március 10. 18:17310.
    Egész pontosan az első 70 000, - után nincs jutalékj( ebbe beszámítaz elsőp parti is, amit én tartok), és ezzel " ledolgozza" az illető a táskát. Ha utánnaszámolunk, a 70ezer után 14 ezer jutalék járna. Ezt kell fizetni a 35000, - értékű cuccért. De konkrétan fizetni nem kell, és a mai világban ez is ritka.
    Egyébként örülök, hogy jó véleménnyel vagy a cégről:)Eddig a garanciát minden vevőm tudta érvényesíteni. Tényleg korrektül cserélik ki a hibás terméket, bár nem gyakorta fordul elő.
    előzmény:
    Nyanya67 (309)
     
  93. 2005. március 10. 18:03309.
    ezt a 35000 értékű terméket sem kell kifizetni?
    előzmény:
    Erika1977 (307)
     
  94. 2005. március 10. 18:02308.
    Nekem is van egy csomó Tupperware cuccom. Tényleg nagyon klasszak, de marha drágák is. Nem egy ismerősöm van, akik foglalkoznak ezzel. Az tetszik, hogy még sosem próbálták rám sózni, mindig én kerestem fel őket. Ez a fajta értékesítés azonban nem az én stílusom. Tuti mindenkinek beszerzési áron adnám :) Ja és egyszer volt egy kis gondom egy termékükkel (cumisüveg csöpögött) és nagyon korrektek voltak a központban, ami manapság ritka erény, főleg az ilyenfajta értékesítésnél. Ugyan szerintem ez is ügynöki, de legalább korrekt. Még sosem próbáltak mellébeszéléssel behálózni, mint ahogy Te sem. Sok sikert hozzá. Hátha valakit itt érdekel.
    előzmény:
    Erika1977 (307)
     
  95. 2005. március 10. 17:38307.
    Én Tupperware tanácsadóként dolgozom már 1, 5 éve, és őszintén mondom, nekem nagyon bejött. NINCS anyagi befektetés, mert amikor valaki belép, kap egy kezdőtáskát, benne 35000. - értékű termékkel. A jutalék 20%, ami annyit jelent, hogy 1-1 bemutató alkalmával 5000- a csillagos égig lehet keresni. Az idődet te osztod be. . . Érdekel? Ingyen van, és hivatalos!!!
    előzmény:
    Nyanya67 (306)
     
  96. 2005. március 10. 16:45306.
    Halljuk.
    előzmény:
    Erika1977 (302)
     
  97. 2005. március 10. 16:43305.
    Írd, ne kímélj Nyanya! :)
    előzmény:
    Nyanya67 (304)
     
  98. 2005. március 10. 16:40304.
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (303)
     
  99. 2005. március 10. 16:40303.
    Megtilthatom?
    előzmény:
    Erika1977 (302)
     
  100. 2005. március 10. 16:38302.
    Beírhatom én is az ajánlatom? Akinek tetszik lép rá, akinek nem, továbblép. Oké?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (301)
     

Címlap

top