Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te is munkanélküli vagy?

alto
Létrehozva: 2005. január 31. 12:30
Biztos sokan vagyunk, akik keresgélünk, munka után kutatunk. Talán egymásnak is segíthetnénk a saját tapasztalatainkkal, hogy mit, hol, hogyan érdemes keresni. Aki esetleg már talált munkahelyet, biztos tud néhány hasznos információt adni, nekünk...

  1. 2005. március 10. 16:33301.
    KÖSZÖNÖM! Teljességgel egyet kell, hogy értsek veled! Köszönöm! A számból vetted ki a szavakat!
    előzmény:
    Nyanya67 (299)
     
  2. 2005. március 10. 16:29300.
    Nem tudom. Ahol a fotó a lényeg, az elég gázos egy hely. Ha egy munkáltatónak fontos, hogy milyen az a munkavállaló valójában, hívja be és nézze meg magának. Egyet értek Zsebyvel, hogy nem mindenki fotogén alkat.

    Neked van állásod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110662 (294)
     
  3. 2005. március 10. 16:26299.
    Igazad van lehet, hogy nem ügynök. Akkor valami vallási faszság pl. scientológia. De tudod mit tök mindegy. Nem szeretem a sunyi dolgokat. Ha nekem munkát ajánlanak, akkor nyíltan mondják meg, hogy mit, vagy nem érdekel. Te elmész egy állásajánlatra még mielőtt bármit is tudnál a cégről vagy munkáról? Hát ha igen, csak gratulálni tudok.
    Képzeld ha az álláshírdetés rovatok tele lennének olyan hírdetésekkel, hogy állast ajánlunk, de nem beszélhetünk róla, mert bizalmas. Jöjjön el és elmesélem az életem, akkor majd meglátja, hogy igazam van.
    Köszi, de engem nem élettörténetek érdekelnek, hanem állást keresek.
    Remélem érthető voltam.
    Azért az még érdekelne, hogy mi a különbség, hogy megadok egy freemail-es címet és oda kapom a munka leírását, vagy ide írja le, ahol mindenki munkát keres. Ha akarom ugye én is beszúrhatom a kapott levelet és akkor vége a titoknak. Kiderülne a bizalmas ügy. Jajjjjj.
    Csak azért nem teszem, mert nem vagyok ilyen sunyi és az őszinte dolgokat szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (298)
     
  4. 2005. március 10. 16:03298.
    Raismertel? >megdöbb< , hogy a fenebe, hisz egy szot sem irt rola?!!!
    előzmény:
    Nyanya67 (296)
     
  5. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. március 10. 15:10297.
    Dehogy is!Keresettek a jóképű pasik, takarítóként!:))
    Vannak akik fizetnek érte!Ha nem félsz a megfázástól akkor hajrá!!!!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110662 (294)
     
  6. 2005. március 10. 12:39296.
    Kedves naju. Magánban írtad nekem, hogy azért nem írsz a munkáról, mert bizalmas, de itt írtál róla ismertetőt. Hát igen a stílusodból valóban ráismertem a munkára. Köszönöm de ügynöki munkából nem kérek és ha tényleg végigolvastál volna minket, akkor látnád, hogy más sem. A magánéleted szomorú, sajnálom, hogy beteg a kisfiad, de nem ide való téma. Ne magdról, hanem a munkáról beszélj, ha már munkát ajánlani jöttél, vagy lépj tovább.
    előzmény:
    naju (295)
     
  7. 2005. március 10. 11:25295.
    Sziasztok!
    Köszönöm szépen a sok érdeklődést az állásajánlatunkra, igyekszem minél előbb válaszolni rá! Sok mindenben egyetértek veletek, Pesten sem könnyű állást találni, de gondolom vidéken még nehezebb. Azért nem írtam, hogy vidékieknek is állás lehtőség mert havonta egyszer egy szombati napon tart képzést a cég és nem mindenki tudja vállalni azt, hogy felutazik, pedig a képzések nagyon fontosak. Ha így érdekel valakit akkor szivesen tájékoztatom.
    Nekem van egy 14 hónapos beteg fiam és szerencsére anyukám tud vigyázni rá, amig én elmegyek itthonról, bevallom őszintén nem is vállaltam volna el ezt a munkát, ha nem ismerem meg ilyen alaposan a céget, és nem szeretek belle ebbe a marketinges tevékenységbe. Gondolom tudjátok, hogy egy beteg gyerek és egy nagyobb iskolás gyerek mennyi pénzt visz el. . . Nekem csak úgy jött ez a munka, nem kerestem, bár elgondolkoztam azon, hogy kéne valamit kezdeni magammal, mert oda nem akarok visszamenni dolgozni, ahonnal eljöttem szülni, és mivel beteg az Alex, így nagyon nem is ugrálhatok és szeretnék vele minnél több időt tölteni. Bölcsödébe biztos, hogy nem adhatjuk be, az ovóda kis csoportját meg ki szeretném hagyni, ha lehet. Szerencsére vagy nem is szerencsével, hanem kitartó munkával itt annyi pénz kereshetek amennyit dolgozom, és amennyire vágyom.
    Olvastam, hogy sokatoknak az a probléma, hogy "idősebb", másokat a gyerekek miatt nem vesznek fel, vagy amit még megtapasztaltam, hogy otthon lévő kismamák "unatkoznak". Mert szülés előtt aktivan dolgoztak, és akarnak csinálni valamit a gyerek mellett, hogy ne tunyuljanak el. Erre kinálok egy megoldást, és vallom, hogy előbb érdemes megismerekdni a céggel, és utána eldönteni, hogy érdemes-e foglalkozni a dologgal vagy sem.
    Mindekinek további szép napot és sikereket kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_110662
    Torolt_felhasznalo_110662
    2005. március 10. 09:21294.
    gondolj bele, hogy a pasik már eleve kiesnek az ilyen munkákból is. . . .
    :-))
    hol itt az egyenjogúság?
    :-P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (293)
     
  9. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. március 10. 08:28293.
    Sajnos nekem szörnyű a fényképarcom, eddig egy kép sem sikerült, nem ad vissza igazán!Eddig csak egy helyen nem számított az hogy, hogyan nézek ki és a korom sem volt akadály. Igaz ott elkérték a személyimet , mert nem hitte el az illető, hogy elmultam 40 éves!"Akkor nem nézhetek ki nagyon szarul"Sajnos ott fizikailag nem feleltem meg!
    Érdekes dolgokat tapasztal meg az ember, ebben a helyzetben!!!
    Egyszer takarító nönek jelentkeztem, "mert már ezt is elvállaltam volna"felhívtam a megadott számot:-sajnos az állás már nem aktuális, de ha elmondja a méreteit:. . . mien magas, hány kiló, szöke, barna, széparcú, jó testű akkor tehetek önért valamit!
    Azt hittem nem jól hallok!!!?:O-Leesett, mire megy ki a játék és azt mondtam:-széltem hosszam egy, velem hozzák fel a bányából a szenet és lecsaptam a kagylót!
    Na ennyit a takarításról!:)
    előzmény:
    bezomi (289)
     
  10. 2005. március 9. 19:56292.
    Szerencsére nekem is sokat tud segíteni Anyukám. Bármikor rábízhatom a gyereket, mert nyugdíjas és tömegközlekedve is csak fél órára lakik. Azért 8 órás munkát még nem szívesen vállalnék 3 éves koráig.
    előzmény:
    bezomi (291)
     
  11. 2005. március 9. 18:54291.
    Nekem is össze-vissza. . . . . . Tudod nekem is van egy 4 éves fiam. . . . de egy édesanyám is. de ha ő véletlen nem lett volna a nagyok 21és 18 évesek, ők már nem igénylik a mama babusgatását, csak amennyire a férfiak. . .
    előzmény:
    Nyanya67 (290)
     
  12. 2005. március 9. 18:25290.
    Hát azért az se biztos, hogy nekünk már nincs gond a gyerekre. Manapság eléggé kitolódott a szülés is. Előbb a jó állás, lakás és csak utána a gyerek, aztán jön a munkanélküliség. Azt én sem értem, miért kérnek a legtöbb helyen fényképes önéletrajzot. Most akkor dolgoztatni akarnak vagy nézegetni?
    JobMonitor neked a bexeltek alapján küldi az állást? Mert nekem össze-vissza. Én most egy időre leálltam a keresgéléssel, de minden ismerősnek mondom, hogy állást keresek. Sose lehet tudni.

    Zsebyke! Ez tényleg vicces, hogy még eladónak is csak a fiatalokat keresik.
    előzmény:
    bezomi (289)
     
  13. 2005. március 9. 17:36289.
    Ez tök jó!!! Pedig azt gondoltam a kereskedelemben még nem dúl ez ahülyeség. . Tudjátok, aki ilyet megfogalmaz, az egy fiatal lehet, mert én nem tudom, hogy miért nem hagyják meg legalább az esélyt, hogy megnézzenek bennünket. . Mi már nem megyünk gyesre, nekünk nincs ápolandó gyermekünk. . A szabadságunkat sem a hülye iskolai szünetekre pazaroljuk. . hanem legtöbbször ledolgozzuk. . Én nem értem. . . Én annyira fiatalosnak tartom magam. . Erre vanegy jó történetem. Pályáztam a helyi lap kiadójához adminisztratív munkakörbe. Első kőrben elutasítottak, de legalább válaszoltak. . Aztán elmentem a vállakozók báljára a férjemmel, és nagyon jó kis baráti társaságba csöppentem, igaz a bál szörnyű volt, de mi úgy a társaságban jól éreztük magunkat. Táncoltunk, és mikor elkezdtünk ismerkedni, akkor odajött egy férfi hozzám, és azt mondta miért nem küldtem egy JOBB képet, magamról. . Nagyon sajnálja, hogy nem előbb ismert meg, mert akkor felvett volna. . Percekig gondolkoztam most mi van? Nem tudtam hová rakni az illetőt, azért válaszolni válaszoltam. . Tudja, ha maga a fénykép alapján választ munkatársat. . . az olyan is. . . de köszönöm. . . Aztán súgták meg ki volt ő. . . . Állítólag jól befürödtek a hölggyel akit felvettek. . de ezt csak a munkaügyes barátnőimtől hallottam, hónapokra rá. megint hirdették, de már nem jelentkeztem rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (288)
     
  14. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. március 9. 16:21288.
    Sziasztok!
    Látom, ti sem találtok mostanában semmit!
    Semmi jó hirdetést nem küld a jobbmonitór!
    Ujságot is vettem, de 40. évesig keresnek csak a szakmában eladót!
    lEHET HOGY A PÉKÁRÚ MEGROMLANA A KEZEMBEN HA ÉN ADNÁM EL?vAGY HIRTELEN KEMÉNNYÉ VÁLTOZNA A FRISS ÁRÚ?Képtelenség hogy újra szülessek, de akkor meg a csecsemő korom okozna problémát!
    Hm. . Hmmm. . . . . , ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_974406
    Torolt_felhasznalo_974406
    2005. március 9. 16:06287.
    Sziasztok!

    Én szülni készülök, így megüresedik a helyem! Indítottam egy topic-ot a témában, ahol a konkrét állásajánlat szerepel. Ha érdekel, gyere a marketing koordinátor fórumra!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. március 9. 16:00286.
    Igen regisztáltam de már mikor. . Néha kapok is ajánlatot, de beleírtam a képzettségeimet, és a kívánségaimat, de állandóan diplomásokat keresnek. . Ma is volt egy autós cég, még helybéli is, de számviteli csoportvezető, közgáz, vagy számvit főiskolával. . .
    előzmény:
    bezomi (285)
     
  17. 2005. március 9. 15:58285.
    ÁÁÁÁÁ nem bántás. . csak kifakadtam. . . de mondjuk tényleg csak előítélet, mert azért tűnik nekünk, hogy csak Pestiek hírdetnek, mert ott elterjedtebb a net. . Én nem hiszem hogy falun valaki beül a faluházba netezni. . . .
    előzmény:
    Nyanya67 (284)
     
  18. 2005. március 9. 15:32284.
    Mi ez a fene nagy előítélet? Miért lenne itt olcsóbb az élet? Na jó a fizetés az biztos több Pesten, de sajnos nem nekem. Itt is k. . va nehéz állást találni. Főleg 38 évesen kisgyerekkel :(
    www. JobMonitor. hu-ra regisztráltál már?
    előzmény:
    bezomi (283)
     
  19. 2005. március 9. 14:52283.
    Azt írtam, hogy a mentősökhöz azért nem vettek fel, mert az állami fizetésem több lenne, mint egy kezdőké, és nekik az a 20 ezer forint is sokat számít. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. március 9. 14:50282.
    Az én eredeti szakmám dekoratőr. . Ez a munka cégeknél vidéken megszűnt gyakorlatilag. Maszekban lehetne csinálni, de akkora géppark igénye, hogy kb 4 millióból el lehetne kezdeni itt ezen kicsiny városon belül legalább 50 konkurenciával. . Ebből 10 év gyakorlatom van.
    Irodai munkából 5 év gyakorlattal rendelkezem.
    Mérlegképes könyvelőit is elvégeztem és középfokú számítógépkezelőim is van, amihez értek is. . . Nyelvtudásom erősebb mint amiről a papírom szól, német nyelvből. . . de ezek így együtt is egy nagy nulla ami az álláskeresés sikerességét illeti. . Nem akarok még tanulni úgy, hogy nem tudom majd alkalmazni, de beleírom minden pályázatba, hogy kész vagyok igény szerint bármit elsajátítani. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 9. 14:49281.
    Azért a diplomások is ezrével vannak munka nélkül és van ahol kifejezetten túlképzettnek kiáltanak ki és azért nem vesznek fel. Pl. a mekibe nem vették fel az egyik ismerősömet ilyen címszóval. A diploma manapság leértékelődött - már ami a munkához jutást illeti - nem mindig jelent előnyt. Sőt. Nekem eddig sose kellett. Sajnos, pedig kettő van. Illetve a második most készül.
    Egyébként az nem értem miért nem vesznek fel pályakezdőket, mikor ott a fizetés a lehető legkisebb? Aki tapasztalt, azt meg is kell fizetni.
    előzmény:
    bezomi (280)
     
  22. 2005. március 9. 14:43280.
    Szóval a gyermek nem előny, és manapság hülye kolléganők miatt váltani luxus. . szerintem. . Legalábbis csak egy darabig kelendő az ember 35 évesen engem is mindehová sikerrel vettek fel, de most 42 vagyok. Amit én nem tartok soknak, és soha ilyen pontosnak, megfontoltnak, nyugodtnak nem éreztem magam. Nem izgulok interjún sem, és nincsenek irreális kívánságaim sem, de ebben az esetben az mérgesített fel, hogy be sem hívtak. . Közben pedig 40-nél több embert vettek fel. . . Igaz 70 százalékuk diplomás. . De miért kell mindenkinek diplomásnak lenni?????És tényleg a Budapestieknél van minden munka, ráadásul olyan fizetésekkel, hogy az vérlázító. . Budapesten míg egy dplomás , nem mind de van aki 3 fölött keres, nálunk ugyanaz 120-130 bruttóval csilloghat. . . . Itt van pl a Nitrokémia Pesti központtal a könyvelők 3százezres fizetéssel dolgoztak, mig ugyanazért a munkáért a mi cégünknél 150-et kaptak bruttóban. . . . és a két cég egyesült. . . . . Hiába mondják a pestiek az élet Pesten sokkal olcsóbb, és minden egy helyen van. . Mit érdekli a pesti embert ha falun nincs alapvető dolog, mint POsta, Óvoda , Bölcsi, bolt. . munkahely . . . Minek él vidéken az ember . . Nem tudom majd ha a sok hajléktalan ellepi Pestet mit fognak csinálni. . Megtiltják a koldulást mint Szegeden????
    Ami az életrajzom illeti már mindenféle letöltött és kitalált életrajzzal próbálkoztam. . . Már szakértő írta, de még válaszra sem méltattak. . egyesek. De nem adom fel. . . Addig is építgetem az ismerőskörömet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. március 9. 14:10279.
    Köszi! :) Csak már ott tartanánk, hogy baba. . .
    előzmény:
    Nyanya67 (278)
     
  24. 2005. március 9. 13:38278.
    A babanet. hu-n vannak lakóhyely szerinti topikok, ahol logikusan az ott lakó kismamák beszélgetnek. Menj be olvasgasd Őket és kérdezz rá, nem keres e valaki gyerekfelügyelőt, vagy tudnak e segíteni, hol keresgélj. Ők ismerik a környék összes játszóházát, óvodáját, mindent, ami gyerekkel kapcsolatos. Próbálkozz, hátha sikerrel jársz. Előbb-utóbb úgyis törzsvendég leszel abban a topikban, ha meg lesz a babád :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (277)
     
  25. 2005. március 9. 13:24277.
    Szinte biztos vagyok benne!
    előzmény:
    Nyanya67 (275)
     
  26. 2005. március 9. 13:23276.
    Nem, ilyet nem teszek. De azért mindig fennakadok azon, hogy minden egyes álláshirdetés a nagy büdös Budapesten van. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (274)
     
  27. 2005. március 8. 21:14275.
    Ne bánd, szerintem ügynöki meló
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (273)
     
  28. 2005. március 8. 20:54274.
    valahogy úgy. :// de azért ne húzd fel magad. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (273)
     
  29. 2005. március 8. 20:53273.
    Budapest a világ közepe! Hát ez az! A vidéki meg éhen pusztul?

    Azért köszi!
    előzmény:
    naju (270)
     
  30. 2005. március 8. 20:49272.
    Hát eléggé. :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (268)
     
  31. 2005. március 8. 20:10271.
    Miért nem írsz itt nyíltan?????
    előzmény:
    naju (270)
     
  32. 2005. március 8. 14:21270.
    Sziasztok!
    Bocsi, hogy csak így betörtem hozzátok, de hasonló cibőben én is jártam már jó párszor, de most megtaláltam az ideális céget, és a két gyerek mellett, vagy tanulás mellett is lehet dolgozni és pénzt keresni. Még a kor sem számít!! És nagyon-nagyon jól érzem itt magam.
    Marketing tevékenységre munkatársakat keresünk, fő és mellékállásban, Budapestiek és környékbeliek jelentkezését várjuk.
    Ha valakit érdekel priviben válaszolok a kérdésekre!
    További szép napot kívánok Mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2005. március 8. 12:57269.
    Jó, hogy betértél hozzánk! Legalább együtt keresgélhetünk, sőt még együtt is moroghatunk. . . ;))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643955 (267)
     
  34. 2005. március 8. 12:55268.
    Milyen kis dög a kolléganőd! Akkor ez azt jelenti, hogy ritkán fordulsz itt elő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (266)
     
  35. Torolt_felhasznalo_643955
    Torolt_felhasznalo_643955
    2005. március 6. 11:04267.
    Sziasztok!
    Hát én is csatlakozom ehez a csoporthoz. . . . . . : )
    én december óta keresek melóhelyet, de nem nagyon találok, mivel kedd, szerda, csüt. délutánonként iskolába járok és így nem nagyon akarnak alkalmazni sjna sehol.
    Az előző munkahelyemről azért jöttem el, mert a főnököm egy kicsit elvont fazon volt.
    Beleszólt, hogy hogyan ülök a gép előtt, miért dolgozom 10 órát és írjam le egy egész napomat, hogy mit csinálok, de szóról szóra percről percre. Így ezt nem bírtam tovább, na persze még pluszba nyomdafestéket nem tűrő jelzőkkel illetett minket. Kircsi volt.
    Tehát munkát keresek, sajna nem nagy sikerrel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2005. március 5. 19:30266.
    Jajj, már megint milyen későn válaszolok. :(( Így nem lehet normálisan beszélgetni. :((

    Egy kolléganőmnek nem voltam szimpi, és beárult, hogy netezek. Így le lettem tiltva. . . Azóta már másik helyen vagyok (1 hete), örülök is, hogy megszabadultam tőle. :) Az új helyen meg nincs számítógép, így nem vagyok kitéve a kísértésnek. ;))

    Kérhetek egy jelszót tőled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (199)
     
  37. 2005. március 4. 15:21265.
    Ez egy nagy cég, miért ne lenne munkaügyes? Hogy beadták fejvadász céghez annak az is lehet az oka, hogy az már eleve egy szint, ha valaki rajtuk keresztül keres. Egy fejvadász cég sok szempont alapján szűr mielőtt kiad egy munkaerőt. Lehet, hogy az önéletrajzod valami miatt nem szimpatikus és csak emiatt félreteszik, pedig Te amúgy 100%-osan megfelelnél nekik. Nem lehet tudni milyen apró marhaságokon bukik el az ember. Ami az egyik cégnek tetszik az a másiknál hátrány. Viszont ha személyesen megjelensz, akkor több minden kiderül rólad és esetleg megtetszel nekik. Sose lehet tudni.
    Én életem első munkahelyét úgy szereztem, hogy érettségi után bementem egy oktatási céghez, mert szerettem volna az intézményükben tanulni, de drága volt és nem volt rá pénzem, mivel munkám sem volt. Ez egy 3 éves felsőfokú tanfolyam volt heti 2xri oktatással. Szóval bementem a tanulmányi osztályra és közöltem, hogy én ezt a sulit el szeretném végezni, de ajánljanak egy munkahelyet, aki fizeti. Azt mondták, hogy maradjak náluk dolgozni és elengedik a tandíjat. Így is lett :) Pedig erre a megoldásra nem is számítottam. Egyszerűen megtetszett nekik, hogy ilyen kéréssel mentem be. Gondolom bátor dolognak tartották, pedig én csak tanácstalan voltam. Ki mit lát a dolgok mögött. Itt szerencsém volt. Mondjuk ennek már 16 éve.
    Nem tudhatod, hogy hol mondják, hogy maradj.
    Egyszer pedig úgy szereztem tördelői állást, hogy felcsaptam a telefonkönyvet és felhívtam a kiadókat, hogy munkát keresek. Kb a 10. azt mondta, hogy igen pont tördelőt keresnek és felvett.
    előzmény:
    bezomi (263)
     
  38. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. március 4. 13:55264.
    Van. Csak nem ér rá X embert első körben meghallgatni, önéletrajzokat olvasni, stb stb.
    előzmény:
    bezomi (263)
     
  39. 2005. március 4. 13:23263.
    Szerinted van munkaügyes, ha egyszer kiadták egy fejvadászcégnek???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2005. március 4. 12:22262.
    Valószínű már akkor megvoltak az emberek, mikor a hírdetést feladták, de az is lehet, hogy nekik nem sürgős. Szerintem ne kérdezz rá, hogy miért nem hívtak be, hanem menj be személyesen és keresd a munkaügyest. Neki mondd el, hogy mivel neked ez az állás nagyon tetszene szeretnéd tudni, hogy még reménykedhetsz e. Hátha a személyes szimpátia meghozza az eredményt.
    előzmény:
    bezomi (261)
     
  41. 2005. március 4. 12:05261.
    No én is kaptam az egyik fejvadász cégtől ilyen levelet. . Még be sem hivtak meghallgatásra. . Meghírdettek az UPC-nél egy 6 vagy 8 órás állást, telefonos ügyfélszolgálati. . Minden feltételnek megfelelek . . . hozzá. Érettségim, számítógépes vizsgáim, gyakorlatom. Ügyfélszolgálatban jártas vagyok. . Pedig tavaly december óta folyamatosan hírdetik. . . Eddig nagy létszámban vettek fel embereket, és 70 %-uk diplomás. . . Én miért nem felek meg a 30 % nak?Csak szakmai önéletrajzot kértek, ugy hogy nem értem. . . . Szerintetek kérdezzek rá?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. március 4. 11:47260.
    Azért mert nem hiszem hogy ha később keresnek akkor onnan fognak behívni embereket. Legalábbis engem még soha de soha nem hívtak így vissza hogy eltették a önéletrajzomat az adatbázisukba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (259)
     
  43. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. március 4. 11:18259.
    akkor miért kamu?
    előzmény:
    SSszonja (258)
     
  44. 2005. március 4. 10:50258.
    Nem, persze ez legalább egy visszajelzés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (248)
     
  45. 2005. március 3. 14:20257.
    ;) Igaz-igaz. Babáznék már szívem szerint, de munka hiányában igen gyér lenne az anyagi oldala. Meg utána kell járnom ennek az egésznek. De annyira nincs kedvem ilyenek után kutatakodni, de muszáj lesz! :( A sapkákat meg hozom feltétlenül, ne aggódj! ;))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (256)
     
  46. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. március 3. 14:10256.
    Szia Alto!
    Mostanában el voltam foglalva és kicsithanyagoltam a gépet!
    Most olvasom, hogy szeretnél babát. (Döncsd el mit akarsz, mert akkor így nem leszünk milliomossak!!!)Tudod meg igérted, hogy hozod a sapkákat!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (255)
     
  47. 2005. március 3. 13:42255.
    Na, csak azért! ;)
    előzmény:
    Nyanya67 (254)
     
  48. 2005. március 3. 13:41254.
    dehogy nem, örülök, ha örülsz :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (253)
     
  49. 2005. március 3. 13:30253.
    Ugyan-ugyan! Nem is örülhetek neked/nektek????
    előzmény:
    Nyanya67 (252)
     
  50. 2005. március 3. 13:28252.
    Szívesen, de azért ne fényezz túl :) :) :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (251)
     
  51. 2005. március 3. 13:15251.
    Őszintén köszönöm a segítségedet! Örülök, hogy ilyen embereket ismerhetek! :)
    előzmény:
    Nyanya67 (250)
     
  52. 2005. március 3. 13:13250.
    OK :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (249)
     
  53. 2005. március 3. 13:08249.
    Köszi szépen! A babanetre már bekukkantottam, de sajnos elég kevés időm volt rá, ráadásul most a jövő hét elejéig nem leszek net közelben, de ünnepélyesen megígérem, hogy szorgalmasan utánajárok! :)
    előzmény:
    Nyanya67 (246)
     
  54. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. március 2. 20:26248.
    ""nem nyerte e az állást, de önéletrajzát mindenképpen megőrizzük adatbázisunkban blabla. "
    Inkább ne is írnának iylet. "

    ezt miért tartod kamunak? akkor már jobb, ha nem is jelez vissza a cég?
    előzmény:
    SSszonja (242)
     
  55. 2005. március 2. 17:34247.
    nem tudom miért nem sikerültek a linkek, akkor leírom hol találod.
    Bemész a babanetre (www. babanet. hu) itt a bökj a "Társalgó"-ra aztán
    "Anyaságról/GYES vagy GYED?" és a "Fogamzás Várandósság, Szülés/Fogamzás/GYED Mikor jár?" topikokba olvasgass bele
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (243)
     
  56. 2005. március 2. 17:25246.
    Szerencsére szülés előtt folyamatos munkaviszonyom volt több éve bejelentett fizetéssel ezért engem nem érintett ez a kérdés. De ami érintett, azt mind a babanetről tudtam meg.
    innen:
    http://ujgep. babanet. hu/discus4/messages/275/8323. html?1109583992
    illetve innen:
    http://ujgep. babanet. hu/discus4/messages/7484/81820. html?1107292049
    Van itt egy Szakbarbár nevü fórumozó aki segít és kérdezhetsz tőle, de már régóta nem jár a babanetre. Őt itt találod:
    http://forum. index. hu/Article/showArticle?t=9036766

    Sok sikert a keresgéléshez
    Tényleg érdemes alaposan utánajárni, mert ha már megvan a baba, nem ugrálhatsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (243)
     
  57. 2005. március 2. 16:59245.
    Érdekes. Először le se sz@rnak aztán meg hirtelen fontossá válik az ember. . . ki érti ezt?
    előzmény:
    SSszonja (242)
     
  58. 2005. március 2. 16:58244.
    Meg fogom nézni. Na, igen, ha rákényszerül az ember gyűjtöget, mint tél előtt az állatok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187021 (240)
     
  59. 2005. március 2. 16:56243.
    Köszi! Az az igazság, hogy nagyon át kell ezeken rágnom magam! Nem igazodom egyelőre el ezekben a dolgokban. Sőt, mondhatni nem is értem. Amit írtál az ok, (valamennyire) de ami ezeken kívűl még van. . . hát az maga a keverés. .

    180 nap munkaviszony az összesen értendő, vagy egyben vagy hogy? Közvetlenül a szülés előtt kell? Mert annyit bőven dolgoztam, de január óta vagyok munkanélkülin. Tegyük fel, hogy most szülnék. Mi történne?
    előzmény:
    Nyanya67 (238)
     
  60. 2005. március 2. 16:16242.
    Ezt én is tapasztaltam, mármint hogy hirtelen hónapok múlva fontossá válik számukra az ember és felhívják. Röhej. . . Persze arra nincs idejük hogy egy visszahelzést küldjenek, hogy megkapták az anyagodat.
    Meg ezek a kamu e-mailek, hogy "nem nyerte e az állást, de önéletrajzát mindenképpen megőrizzük adatbázisunkban blabla. "
    Inkább ne is írnának iylet.

    Amúgy bocs hogy közbeszólok, én most nem vagyok munka nélkül, de nekem is volt egy pár rossz hetem amikor tavaly decemberben hirtelen megszűnt a munkahelyem.

    előzmény:
    hengergo (219)
     
  61. 2005. március 2. 14:01241.
    alto! Nem emlékszem, hogy Te most munkanélkülin vagy? Vagy már azon sem? Ha szülni szeretnél, bármilyen bejelentett munkát vállalj el, csak hogy meglegyen a 180 napod, különben nagyon rosszul jársz. Nézz be a www. babanet. hu társalgójára illetve a www. babaszoba. hu Apróhírdetés/gyermekfelügyelet rovatába. Sok hasznos infóhoz juthatsz és még talán munkát is találsz. Bár ezek valószínü nem bejelentett munkák lennének, akkor meg nem vagy előrébb, de azért nézelődj arra is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (236)
     
  62. Torolt_felhasznalo_187021
    Torolt_felhasznalo_187021
    2005. március 2. 13:55240.
    Hát lehet hogy mindenfelé kéne szétszórnod. Én sem dolgozom egy hónapja már. De azelőtt is folyamatosan jártam interjúkra. Tavaly április óta keresem az igazit. Három állásom volt eddig. Egyhez anyum jutatott hozzá, a másik kettő pedig újsághirdetés útján sikerült. Más:van pl. az expressz honlapja ahol elég sok nyomtatásban megjelent hirdetést lehet olvasgatni. Már kész gyüjteményem van ilyen oldalakból. Összesen 45 :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (235)
     
  63. 2005. március 2. 13:51239.
    bocsi elírtam, szóval a GYED után igényelhető a GYES ami 3 évesig jár
    előzmény:
    Nyanya67 (238)
     
  64. 2005. március 2. 13:49238.
    A GYED a gyerek 2 éves koráig jár ezután igényelhető a GYED, ami a gyerek 3 éves koráig jár. Ha valaki nem volt megfelelően biztosítva, akkor eleve csak GYES-t kap alanyi jogon a gyerek 3 éves koráig és esélye sincs, hogy a GYED-et kapjon. A GYES kb 22eFt.
    A GYED a fizetés 70%-a, de max. 83eFt netto. Ennek feltétele a minimum 180 nap munkaviszony.
    Mindenképp akkor jársz jól, ha előtte dolgozol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (236)
     
  65. 2005. március 2. 12:58237.
    Termékek forgalmazása? Na, ez az amitől kapásból meghátrálok! SOSE csinálnék ilyet. . .
    előzmény:
    cucucica (240)
     
  66. 2005. március 2. 12:57236.
    Szia Nyanya! :))) Kedves kis neved van! ;) Örülök, hogy betértél hozzánk és főleg amiatt, hogy te babázol, gyes-en vagy. Millió kérdés felmerül bennem ezzel kapcsolatban. Örülnék, ha tudnál segíteni!
    1. Ha nincs állásom, akkor huszonpárezer Ft a gyes? Ez tényleg így van?
    2. A gyes meddig jár? Mi a gyed pontosan?
    Most megyek férjhez a tavasszal, nincs munkám, s arra gondoltam nehogy már itt lébecoljak üresben, inkább szülnék, ha nyárig nem találok munkát. Vagy ne merjek belevágni? Jelenleg anyóséknál lakunk, tehát valahogy biztos el lennék a gyerekkel, utcára nem kerülnénk, a leendő férjemnek van állása. . . végülis talán annyira nem reménytelen a babázás ilyen körülmények között.

    A fontos helyekre adtam be önéletrajzot, de lehet, hogy tényleg minden egyes helyre be kellene mennem.

    Az ügynöki munka undorító dolog szerintem, nekem biztos nem menne, nincs szívem olyasmire rábeszélni embereket, amire valójában nincs is szükségük. . .
    előzmény:
    Nyanya67 (233)
     
  67. 2005. március 2. 12:09235.
    Szia Encsi! A nagyobb helyekre (1-es posta, megyei könyvtár, Pedagógiai Intézet) természetesen adtam be önéletrajzot, azt hiszem ha itt elutasítanak nincs értelme egyesével elmenni mindenhova, ha úgyis innen indul ki minden, itt intézik a munkaügyeket. . . Vagy gondolod, hogy minden könyvtár, minden posta, minden óvoda végigjárása eredményt hozhat?
    Te dolgozol egyébként? Van állásod? Ha igen, hogy sikerült hozzájutnod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187021 (232)
     
  68. 2005. március 2. 09:27234.
    Nem tudom, találkoztatok e olyan hírdetéssel, hogy küldj egy emailt és elküldöm a részleteket a munkáról. Aztán, ha elküldöd az emailt, akkor jön a válasz, hogy adj fel a megadott címre X forintot és akkor küldik a részleteket a munkáról.
    Be ne ugorjatok. Ez egy piszkos piramisjáték. Itt sose kaptok munkát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2005. március 2. 09:16233.
    Sziasztok! Nemsokára én is munkanélküli leszek :( Most még gyes-en vagyok decemberig, de utána nem vesznek vissza a munkahelyemre. Már most szívesen dolgoznék, de a gyest nem mondhatom fel, mert ha összejönne még egy baba, akkor nincs munkahely ahonnan gyed-re menjek. Ezért decemberig eleve csak másodállás jön szóba.
    Altó! Végigolvastam a topikot és neked tényleg nem a netes hírdetés a megoldás. Csinálj sok önéletrajzot és szórd szét mindenfele. Óvodákba, gyerekmegőrzőkbe, játszóházakba. Nézz be a netre és keress játszóházakat is, ott biztos szükség van a munkádra. Esetleg babás topikokban kismamák segítenek. Ha már bent van az önéletrajzod, soha nem tudhatod, hogy mikor veszik elő és hívnak be. Valaki mindig elmegy szülni, nyugdíjba, betegállományba vagy épp nincsenek megelégedve vele és Téged hívnak helyette.
    Zorcsa féle toborzáson én is mindig felhúzom magam. Az a baj az ügynökökkel, hogy nem őszinték és csak a saját érdekük miatt beszélnek rá a munkára. És még elhitetik, hogy neked milyen jó lesz és majd jól meggazdagodsz, de ők még mindig busszal járnak. Hmmm. Ja és hiába tanultak be új sablonszöveget, a stílusuk miatt azonnal rájuk ismerni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_187021
    Torolt_felhasznalo_187021
    2005. március 1. 15:45232.
    Sziasztok!
    Alto!Szerintem sem szokták ezeket az állásokat neten hirdetni.
    Próbáltad már személyesen elvinni az önéletrajzodat?Tudom eléggé házalós és kicsit megalázkodó, de sajnos ezt kell néha tenni. Én is bevittem néhány helyre és volt ahol szívesen vették.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2005. március 1. 15:00231.
    Ez számomra igazán hízelgő, hogy a kedvenc topikod egyike, az általam nyitott téma! De egy valamit azért mondanék: nekem pl. fogalmam sincs mi az az mlm. Ja, és sose tudhatod kinek jelenthet Zorcsa hozzászólása segítséget!
    Engem is bombáznak evvel-avval, mindenféle jövedelmezőnek mondott munkával, el nem vállalom őket, de jól esik, hogy valaki legalább segíteni próbál. Segítő szándékkal jött ide Zorcsa. Ezt vedd figyelembe! :)
    előzmény:
    hengergo (221)
     
  72. 2005. március 1. 14:53230.
    Szia Zorcsa!
    Az előző munkámat én is így találtam egy szimpla újsághirdetés alapján. Nekem se volt ismerősöm, de most már tényleg elhiszem, hogy KELL, különben megszakadhatok, akkor sem lesz semmi.
    Milyen jellegű az a mellékállás?
    előzmény:
    zorcsa (220)
     
  73. 2005. március 1. 14:50229.
    Lehet! ;)))))) De én is! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730933 (218)
     
  74. 2005. március 1. 14:50228.
    Bízzunk. Eljön a mi időnk is. . . De neked legalább van tapasztalatod. Én össz-vissz 3 évet dolgoztam 2 munkahelyen, két teljesen eltérő szakmában. Igen csak halványan nevezhető tapasztalatnak ami zsebemben van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730933 (217)
     
  75. 2005. március 1. 14:48227.
    Na, erről van szó! Vannak olyan állások, amiket tömegével hirdetnek a neten. De az én esetemben aligha találok valamit is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558135 (216)
     
  76. 2005. március 1. 14:47226.
    Valamire való cég igen. De könyvtárosi, óvónői, postai dolgozó hirdetéseket te már láttál a neten tömegével? Egy-kettő még előfordul a pedagógusi szférában (pl. gyermeksziget. hu), de az is mind Pesten és környékén. Azonkívűl semmi. A vidéki meg dögöljön meg. . .
    előzmény:
    hengergo (215)
     
  77. 2005. március 1. 14:43225.
    Köszi, meg fogom nézni feltétlenül. Egyébként én a jobinfo. hu-ra regisztráltattam magam. Szerintem kb. egy kategória lehet. Mindent megnézek, amit csak tudok. . . :)
    előzmény:
    Leilah24 (216)
     
  78. Torolt_felhasznalo_653905
    Torolt_felhasznalo_653905
    2005. március 1. 14:21224.
    sziasztok, még én új vagyok itt. MEg nem is keresek munkát (augusztusig), a párom viszint igen. Már majdnem 2 hónapja. 40 önéletrajzot küldött be, (mind a neten), 12 interjún volt, de még semmi. kezdünk elkeseredni. . . nálunk a baj az, hogy abszolút pályakezdő. De így is viszinlyag ok helyre behívják, csak aztán felveszik inkább atapasztalt kollégát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2005. március 1. 13:50223.
    Én is ebben a dologban dolgozom másfél éve, és látom a javulást:))
    előzmény:
    zorcsa (222)
     
  80. 2005. február 28. 14:33222.
    Az igazi mlm-es munka nem a meggyozesrol szol, hanem a partnerek kereseserol akik hajlandoak 2-3 evet dolgozni a penzert es nem akarnak belevagni "elpocsekolhato toke" hijjan egy onallo vallalkozasba hanem kiprobalnak magukat egy teruleten amiben tobb realitas van mint a dilemmakkal es bizonytalansaggal teli alkalmazotti es vallalkozoi letben. Garancialis vallalkozast en meg nem lattam es passziv jovedelmet sem igernek minden bokorban. . . . nemtudom, de a nyugdij lehetosege nem hoz lazba.

    A pici mlm-es es piramis vallalkozasok szamomra is hajmeresztoek mert abbol sok penzt nemlatni, es abban igazad van Hengergo, hogy azok csakkihasznaljak az ember nyomorat. ez a velemeny mindegyik hasonlora is. . . . . . . Amig Ra Nem bukkanssz egy teljesen masra. Ijeszto. . . de letezik megoldas :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2005. február 28. 11:40221.
    Tiszta csalódás.
    Mindig nagyon örülök, hogy ha látom, hogy egy kedvelt topikomra új hozzászólás érkezik, és a falra tudnék mászni, amikor csak egy hülye mlm-es toborzásról van szó.
    Elfogytak a csőbe húzható rokonok és ismerősök? Szerintem gusztustalan dolog más emberek pillanatnyi nehéz helyzetét kihasználva belerángatni őket valamibe.
    Én csak jó röhögök az ilyen próbálkozásokon: amikor hosszú évek után előkerülnek rég nem látott osztálytársaim, tuti, hogy mind be akar szervezni valamibe. Lelkesedésük leírhatatlan. Aztán, amikor néhány év múlva összefutunk, még mindig ugyanazzal az ócska húsz éves Zsigulival furikáznak. Ezt nevezem karriernek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2005. február 28. 10:53220.
    Sziasztok.

    Munkakereses. . . . . ismeros. Fel ev utan talaltam melot egy sima ujsaghirdetes utjan - semmi ismeros. Pedig nem ez a megszokott. . . altalaban mindenki azt mondta, hogy ismeros nelkul ne is remenykedjek. Proba cseresznye.
    sot 3 honapja talaltam egy mellekallast is amivel szinten megalapozhatom a karrierem es a csaladi eletem. Utobbirol szivesen irok hatha valakit fulon ut.

    Eloljaroban annyi fontos, hogy nem hazalos eladas, nem illegalis, viszont szepseg - egeszseg - haztartas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2005. február 27. 12:03219.
    Lehet. Képzeld el, volt olyan hely, ahova júliusban küldtem önéletrajzot, és decemberben hívtak be interjúra. Tudni kell, hogy a cégeknek mindig rettentően sürgős egy új munkaerő felvétele; ehhez képest hónapokig húzzák-halasztják a dolgot.
    De lehet az is, hogy nem a megfelelő helyekre küldted el. Gondolok itt arra, hogy esetleg nem feleltél meg valamilyen fontos kritériumnak. Vagy egyszerűen nem voltál szimpi a humánosnak, erről nem tehetsz persze, és tenni sem tudsz ellene.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730933 (218)
     
  84. Torolt_felhasznalo_730933
    Torolt_felhasznalo_730933
    2005. február 27. 05:19218.
    Én rengeteg önéletrajzot küldtem szét az interneten, de még egyikre sem jött válasz. Persze lehet hogy túl türelmetlen vagyok?
    előzmény:
    hengergo (215)
     
  85. Torolt_felhasznalo_730933
    Torolt_felhasznalo_730933
    2005. február 27. 05:15217.
    Szia Alto!

    Jólesik a biztatás, egyébként mindent keresek nem válogatok, kivéve persze az ügynökösködés.
    A végzettségem élelmiszeripari, de 17 évig a pénzügyi területen dolgoztam egy multinál, de hiába a "kedves" kolléganőm munkaköre szünt meg Ő rokon, így egyértelműen nekem kellett mennem.
    De kitartok és kitartást kívánok mindenkinek.
    bahaj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (204)
     
  86. Torolt_felhasznalo_558135
    Torolt_felhasznalo_558135
    2005. február 26. 22:58216.
    Én már többször találtam interneten keresztül munkát, de az én szakmám (titkárnő) erre különösen alkalmas. Elég sok a hirdetés e munkakörre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (187)
     
  87. 2005. február 26. 14:51215.
    Sziasztok! Végigolvastalak benneteket. Azt írta valaki, hogy nem bízik az internetes álláskeresésben. Pedig minden valamirevaló cég a neten hirdet, normális állást véleményem szerint csak ott lehet találni. Az újságokban én legalábbis csak ügynöki és ilyesmi állásokat találtam, illetve olyat, aminek az elérhetősége úgy kezdődik, hogy 0630-. Na, ezeket a helyeket nem szabad elvállalni.
    Úgyhogy probálkozzatok itt. Arról nem beszélve, hogy ingyen van (az internetelőfizetést úgyis kifizetitek. . . ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_230386
    Torolt_felhasznalo_230386
    2005. február 26. 14:49214.
    Szia Leilah24
    Több mindennek örültem soraidat olvasva: 1. hogy Neked van munkád,
    2. olyan bátorítokat írsz, ami való igaz: görcsösen nem megy! Ezt most saját börömön sikerült megtapasztalnom, hisz ha nem görcsölök ennyire, akkor nem nyomják le az összes önbizalmam s akkor talán nem leszek néhány perc alatt munkanélkül! Pont azzal veszítettem, hogy az ellenfél túl magabiztos volt, túl hengerlő s ettől mindinkább hülyének éreztem magam, hát ez az: de mennyivel könyebb tudni ezt elvben, mint gyakorlatban. . érdemes tréningezni, akinek ez a stílus nem megy! Én veszítettem, s ha mégegyszer újra születek. . legközelebb ügyesebb leszek, igérem magamnak! Akik fiatalabbak nálam, azoknak mindenképp tanulságos, ugyhogy ezért (is) örültem. Más: azt sajnálom, hogy nem akkor akadtunk össze, amikor is az említett leépítés volt, mert én tutira elvállaltam volna az adminisztrálkodást! Már előre rettegek, hogy ne kelljen visszamennem a Munkaü. Kp. -ba, utalatos egy hely, inkább már bármit. . !Hát ennyit akartam hozzászólni, üdv.
    előzmény:
    Leilah24 (204)
     
  89. Torolt_felhasznalo_230386
    Torolt_felhasznalo_230386
    2005. február 26. 14:22213.
    Szia zsebyke! Persze, hogy érdekel és köszönöm, hogy megadod az említett tanfolyam lehetőségét, hisz igen gyorsan kell lépnem, ha nem akarok ideje korán "éhen halni", vagy a híd alá költözni, esetleg együtt a kettőt. . . szóval várom! A nevet pedig egyszer úgy ragasztotta rám egy külföldi úr, aki nem tudta kimondani a magyar becenevemet, hát igy jutott ez most eszembe, hátha. . tényleg szerencsét hoz, meglátjuk!
    A "ladik" kifejezés már szerintem kezdi kinőni magát, mert ez már inkább hadihajó: igy is- ugy is! Üdv. és szép napot Neked is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (201)
     
  90. 2005. február 26. 11:27212.
    Próba cseresznye. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (211)
     
  91. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 26. 11:25211.
    Oké!!köszike, meg nézem hátha lessz valami!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (210)
     
  92. 2005. február 26. 11:15210.
    Na, akkor össze kell magad kapnod Kedvesem, mert így tényleg no üzlet! ;o)
    Az interneten hol szoktál keresni? Én amit eddig megnéztem az www. jobinfo. hu, meg az ehhez hasonlók, de egy Bibliával foglalkozó oldalon is láttam ajánlatokat, sőt ott ingyenesen hirdethetsz is! www. istentisztelet. hu. Nézd meg! Hátha!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (209)
     
  93. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 26. 11:09209.
    Oké! az miatt kérdeztem, hogy merre felé nézelődjek!
    A lottón kettesünk volt a múlthéten, így nem hiszem hogy az üzletből lessz valami is!!!:(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (208)
     
  94. 2005. február 26. 10:53208.
    Saját bolt. . . ez tényleg megoldás lenne, de akkor irány a lottózó vagy a bank(rablás)! ;o) Pesten soha életemben nem dlgoztam, s ha nem muszáj nem is akarok Utálom azt a helyet. Nekem kisvárosinak túl büdös és zajos, nyüzsis. Nem kérek belőle. Szombathely és környékén szerenék valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (207)
     
  95. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 26. 10:37207.
    Most már én sem tudom!!!Eddig a kereskedelemben, és a vendéglátóban dolgoztam. Esélyem 0, de az is lehet hogy dupla 0. :(
    Akkor lessz esélyem dolgozni, ha beindíthatnék egy saját boltot. Eggyetlen dolog hiányzik hozzá"kitalálod?". . na mi . . . ?a pénz!!!
    Jó lenne ha rám mosolyogna a szerencse!!

    Mint írtad, vidéki vagy. Pesten is dolgoztál már. Most hól szeretnél dolgozni, van-e módod megint itt munkát vállalni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (203)
     
  96. 2005. február 26. 10:12206.
    Helyes! :) Gyere csak, tartani bennünk a lelket! :D
    előzmény:
    Leilah24 (208)
     
  97. 2005. február 26. 09:34205.
    Szia Leilah!

    Szerencsés ember vagy, ha fennmaradtál a rostán. Én a munkatársaid helyében gondolkodás nélkül elfogadtam volna az adminisztrátori állást, pláne, ha 80000-ért dolgozhatnék. SOSE volt ekkora fizetésem. Mindent elvállaltam diplomás létemre, eddig - kb. 3 év munkaviszony alatt - csak és kizárólag minimálbérért dolgoztam. Sajnos nem válogathat az ember, ez nem az a világ. S ez szomorú, hogy ha meg akarunk élni, a túléléshez el KELL ezeket is vállalni. Sajnos ott tartunk, hogy a kisember feje fölött rezeg a léc és bármelyik váratlan pillanatban, bárki repülhet. Innen van a sok stressz és bizonytalanság.
    Nem is értem egyébként, azokat az embereket, akik válogatnak. Persze nem arra gondolok, hogy minden fajta "erkölcstelen" munkát el kell vállalni, de ha egy munkahelyen még gondolnak szegény munkanélküliekre és biztosítanak más lehetőséget. . . érthetelen. Én boldog lettem volna, ha az előző munkahelyemen azt mondják: ez ebben a formában nem mehet tovább, de tessék itt van ez a lehetőség. Nem gondolkodtam volna, az biztos. . .
    előzmény:
    Leilah24 (204)
     
  98. 2005. február 26. 09:25204.
    Szia Bahaj!

    Egy cipőben járunk mi itt mindannyian, én is pont jan. 1-je óta vagyok munka nélkül. Amikor elindítottam a topikot álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyien benéznek ide. Azt tudtam, hogy sokan vannak akik keresnek. Jó érzés, hogy kicsit megoszthatjuk egymással ezeket a dolgainkat, hiszen ki értené meg jobban a munkanélküli embert, ha nem egy másik munkanélküli. Nem igaz? Kicsit megvigasztalódni összejárunk aztán újult erővel keresünk tovább. NEM ADJUK FEL! Ahogy te is írtad. Téged is csak biztatni tudlak, hogy nézz be hozzánk időnként, jó a társaság, amint látod csupa kedves és aranyos emberekkel vagyok körbevéve, és életem egyik legjobb ötlete volt ez a topik! :D

    Az ügynöki munka, meg a jutalékos fizetés. . . ha ilyet hallok fel áll a szőr a hátamon!!! ;) Abba beledöglenék, mellesleg meg éhen is halnék. . .

    Egyébként te mit keresel? Miben utazol? ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730933 (202)
     
  99. 2005. február 26. 09:16203.
    :) Ugye, hogy szinte észrevétlenül mennyi pénz kivándorol a zsebedből? Hogy mit keresek? Egyszerre 3-4 dolgot is:
    -óvónő
    -könyvtáros
    -postai dolgozó
    -bébiszitter
    Pontosan ebben a sorrendben, de mivel mindegyik - különösen az első három - nagyon nehezen elérhető, bármelyiknek örülnék. Csak legyen. Újságokban a legritkábban jelennek meg. Az első kettő közül is, ha van véletlenül, ott már biztos, hogy meg van az ember akit felvesznek, de hát a törvény előírja, hogy meg kell hirdetni.
    Bébiszittert még csak-csak keresnek, de nagyon bizalmatlanok az anyukák! Mit mondjak, meg tudom érteni őket!
    Kb. ennyi. Aranyos vagy! Ha már itt tartunk TE mit keresel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (200)
     
  100. Torolt_felhasznalo_730933
    Torolt_felhasznalo_730933
    2005. február 26. 06:49202.
    Sziasztok kedves Fórumozók!

    Én még új vagyok, nem csak ezen a fórumon hanem általában az összes fórumon, és Én is a munkanélküliek népes táborát bővítem január 1-e óta. :(
    Nagyon jó ötlet volt a fórum létrehozása, legalább egymásban tartjuk a lelket és tudjuk egymást biztatni. Az önéletrejzomat Én is sok helyre küldtem el, de még csak válaszra sem méltattak. Még az elején úgy gondoltam, hogy nem igaz hogy Budapesten nem talál valaki magának állást, de sajnos be kell látnom hogy nagyot tévedtem. :(
    Hiába dolgoztam éveken keresztül a SAP rendszer több moduljában, mivel nincs felsőfokú végzettségem és nem tudok nyelveket na és persze nem vagyok 20 éves nem kellek sehova. De nem adom fel!!!!
    Legalábbis egyenlőre még kitartok, és erre biztatok mindenkit.
    A hirdetések tele vannak ügynöki munkával amit jutalékos rendszerbe fizetnek, ami szerintem olyan mint a kutya vacsorája.
    Na most bánatombam sütök valamit az mindíg megnyugtat. Jó hétvégét mindenkinek és ne adjátok fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top