Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te is munkanélküli vagy?

alto
Létrehozva: 2005. január 31. 12:30
Biztos sokan vagyunk, akik keresgélünk, munka után kutatunk. Talán egymásnak is segíthetnénk a saját tapasztalatainkkal, hogy mit, hol, hogyan érdemes keresni. Aki esetleg már talált munkahelyet, biztos tud néhány hasznos információt adni, nekünk...

  1. 2005. február 16. 22:14101.
    DE JÓÓÓÓÓ! Ez szupi! Feltétlenül számolj majd be a fejleményekről! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (99)
     
  2. 2005. február 16. 22:13100.
    Tudom, hogy kell a papír, de ha túl sok van belőle, az sem jó. Főleg, ha sok különböző, egymástól független szakmák. Mert nekem ilyenek! Most mondd meg, hogy az postaforgalmi, óvónői és a egy év múlva esedékes informatikus - könyvtáros szakma mellett mit tanuljak még? Pont beledöglök ebbe a suliba is. Szerinted ennyi minden mellett mit tehetnék? Májusban férjhez megyek, ha addig, vagy legalább nyárig nem jön össze valami elmegyek GYES-re. Legalább nem tétlenkedem. Vagy passz. . .
    előzmény:
    dr.judy (98)
     
  3. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 16. 18:3099.
    Sziasztok!
    Talán sikerül!Holnap megbeszélésre megyek!
    Még ilyen gyorsan nem is reagált senki az önéletrajzomra!
    Épp hogy elküldtem e-mailben az önéletrajzot, ki is kapcsoltam agépet, kimentem tenni -venni de már csörgött is a telefon.
    -Megkapta a jelenkezésemet és időpontot is kaptam a személyes találkozóra. Végre valami!Csak bejönne!
    Bocs, hogy megosztottam veletek, de már olyan hosszú ideje még választ sem kaptam senkitől!!!Ja és a korom sem akadály!
    Majd megírom lett-e belőle valami.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 16. 13:1998.
    konkrétabbat a gyes kérdésről nem tudok nyilatkozni, engem nem érint még a téma! annyi a különbség, hogy ha munkaheyröl mész gyesre nagyobb összeget fogsz kapni, mintha nem dolgoztál elötte mert munkanélküli voltál, erre van vmi speciális számitás ahogy ök ezt kikalkulálják!
    én most találtam egy alapitványt ami beiskoláz számitogépes tanfolyamra, illetve karrier épitési tréningen is részt fogok venni, remélem mind2önek meglesz hamarosan az eredménye!
    a munkaügyi központnál nemcsak szakmai tanfolyamok vannak, szoktak lenni nyelvvizsgára felkészitök, vagy számitogépes tanfolyamok is, 25év alatt utobbiakat nem támogatják, mert azt mondják, az iskolába ugyis megtanultad! egyébként én is a több szakma megszerzésének vagyok a hive, sajnos ilyen "papirt gyüjtö" világban élünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (97)
     
  5. 2005. február 15. 16:2497.
    Az az igazság, hogy nem tudom milyen tanfolyamok vannak, ezt még meg sem kérdeztem. Viszont levelezőre járok egy főiskolára, emellett is elkezdhetnék bármilyen tanfolyamot? Nyelvet is lehet így tanulni vagy ez csak és kizárólag szakmákban utaznak? Eddig eszembe se jutott, hogy bármit is tanuljak, hamarosan 3 szakmám lesz, (2 diplomával) el nem tudom képzelni mi az ördögöt tanulhatnék MÉG amivel jól is járnék.

    A másik dolog ami érdekelne: említetted, hogy a munkaügyiben adnak igazolást, ha munkanélküliként megyek GYES-re. Tudsz erről valami konkrétabbat? Úgy értem, mi történne akkor, ha én most szülnék? Milyen mértékű támogatást kapnak a kismamák? Ez nagyon nem világos nekem: jár alanyi jogon GYES? Ha igen, akkor mekkora összeget jelent ez? Nyilván nem akkorát, mint ha munkaviszonnyal rendelkeznék. Tudsz erről valamit?

    Aki tud még erről valami pontosat/fontosat, azt kérem, hogy ossza meg velem!
    előzmény:
    dr.judy (94)
     
  6. 2005. február 15. 15:0996.
    Ez érdekes, ugyanis én korábban kimerítettem a 9 hónapot , majd 1 évet dolgoztam. Arra másfél hónap járadék járt. Azontúl más semmi. Max az önkormányzatnál kaphattam volna kb havi 14 ezer segélyt. De azt nem igényeltem meg, mert sok feltétele van. Itt pl azt is nézik, hogy a családnak van-e autója vagy egyéb értékes dolga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227971 (88)
     
  7. 2005. február 15. 15:0295.
    Én már azt is megtapasztaltam, hogy a felajánlható állások egyrésze le sem kerül az ügyintézőkhöz. . .
    előzmény:
    dr.judy (94)
     
  8. 2005. február 15. 11:2094.
    ha elkezdesz egy tanfolyamot amit a munkaügyi központ támogat, kérhetsz képzési támogatást! évekkel ezelött amikor ezt megigényeltem, az összege 10-05ezer ft között mozgott havonta! addig adják, amig az iskola bejenti, hogy tényleg náluk tanulod az X szakmát! persze ez is kevés, de egyrészt tanulni mindig kell uj dolgokat, másrészt pedig a semminél több!
    más fiatal nem jár ugy, hogy nem akarják bejelenteni?amiota megemelték a minimálbért, egyre több vállalkozo foglalkoztat feketén föleg 20an és 30éveseket, ha pedig rákérdezel az interjun, hogy bejelentett munka vagy nem, ugy elküldenek a fenébe, hogy többet a környékre nem mersz menni! és ugye aki nincs bejelentve, nem gyülik a munkaviszonya, nem jogosult se segélyre, kölcsönt sem tud felvenni!
    aki irta, hogy nem regisztráltatja be magát a munkaügyi központba, jobban jár ha nyilvántartásba veszi magát, mert igényelhetsz segélyt, pályázhatsz meg tanfolyamot, ha munkanélküliként mész gyesre tölük is kell igazolás, szoval jobb az iylen hivatalos helyekkel nem haragban lenni, bármikor lehetsz (még) rájuk szorulva!!!!
    állást azért nem adnak, mert minden szentnek magához hajlik a keze! pl. ha te lennél ott egy ügyintézö és meghallod hamarabb a munkalehetöséget mint X aki bemegy másnap hozzád és nem ismered, nyilván pl. a saját ygerekednek fogsz szolni, vagy ismerösödnek "félretenni" az állást, nem pedig a vadidegen ember sorsát helyezed elötérbe!
    ha pedig konkrét állásajánlatot küldenek ki a levelezési cimedre, nagyon ritka az, hogy bejöjjön! akit kidob éppen a számgépük, annak idönként kiküldenek vmit, ennek az a lényege, hogy töltesd ki a munkaadóval, ha véletlen téged vesznek fel örüljél neki, de egyébként ez csak arra van, hogy lássák, hogy együttmüködsz velük! nekem pl. oylat küldtek, ahova olasz felsöfoku nyelvtudás kell, holott egy szot nem beszélek olaszul, ezt meg is mondtam és a munkaado cégnél is dühöngött az ügyintézö, mért rabolja a munkaügyi központ iylennel az idejüket! ja, és be van irva pedig a számgépükbe, milyen ynelveket beszélek, miröl van papirom, szoval csak az ügyintézönek kellett volna odafigyelnie!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (93)
     
  9. 2005. február 15. 10:4193.
    Hogy kell elintézni? Bejelentkezel, regisztráltatod magad és minden hülye papírt be kell hozzá adnod. Már ha meg van mindened. Hát, én jan. 4-én jelentkeztem be, de egyszerűen mindenki elutasít elküld, mert nincs meg minden papírom. Ha ezeket fel akarom kutatni, kötélidegek kellenek. Másfél hónapja nem bírom elintézni. . . Kívánom, hogy neked gyorsabban menjen!
    előzmény:
    Szilvás9 (86)
     
  10. 2005. február 15. 10:3892.
    Akkor a régebben elég hülyén volt megoldva ez a segély dolog. . . Most sem túl boldogító, de 9 hónap mégis csak több, mint a 3! Engem némileg vigasztal a dolog. . . hátha addig összejöhet valami. . .
    előzmény:
    horivi (85)
     
  11. 2005. február 15. 10:3691.
    Nem. Soproni. Illetve már félig szombathelyi. Májusban férjhez megyek, a párom sz. helyi, őt ide köti a munkája, én meg itt próbálok szerencsét. De ez inkább szerencsétlenség. . .
    Ezek szerint te pest vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (84)
     
  12. 2005. február 15. 10:3590.
    Ez elkeserítő. . . :o(
    előzmény:
    myrci (81)
     
  13. 2005. február 15. 08:1389.
    annyira nevetséges, de az a tapasztalatom, hogy a barátnőm, aki kisvárosban él, hamarabb kap munkát, mint én, egy nagyvárosi. Őt 2 hónap alatt hívták a munkaügyiből 3x, engem pedig se a megyei, se a városi munkaügyiből nem hívtak. . pedig elvileg nagyobb város, több munkalehetőség, de eddig ez így nem vált be.
    Ne adjuk fel, keresssünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_227971
    Torolt_felhasznalo_227971
    2005. február 13. 13:4788.
    Szerintem igen. Bemész a munkaügyi közp. minden papíroddal majd 9 honpig kapod az hogy mennyit az a vfizidtől függ. Ha nem találsz ez idő alatt munkát kérheted az aktív munkavállalók segéjét ami + 6hónap.
    előzmény:
    Szilvás9 (86)
     
  15. Torolt_felhasznalo_187021
    Torolt_felhasznalo_187021
    2005. február 13. 09:4487.
    Sziasztok!
    9 hónap 200 nap munkaviszony után?
    Nekem három hónap jár.
    Hogy is van ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. február 13. 09:0086.
    Sziasztok!

    Hogy kell elintézni ezt a munkanélkülit, 4 év munka után jár?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. február 12. 23:2785.
    9 hónapig jár a munkanálküli segély???
    Ez mióta van így?
    Mert amikor én 2003 ban munkanélkülin voltam, akkor az addig ledolgozott napjaim alapján számították ki, 3 hónapig kaptam, az összeget meg az addigi fizetések alapján, így jött ki a 30 ezer körüli összeg.
    Amúgy most megint arra kényszerültem, hogy bejelentkezzek. De nem látom és nem értelmét.
    És sajnos itt, vidéken még cégek se nagyon vannak, ahova el lehetne küldeni önéletrajzokat. Ahova elküldtem, onnan még csak válaszolni sem bírtak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. február 12. 19:4984.
    pesti vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (80)
     
  19. 2005. február 12. 19:4983.
    tényleg?? Ez durva!!:((
    előzmény:
    myrci (81)
     
  20. 2005. február 12. 17:4682.
    Sziasztok! én is munkanélküli voltam szerencsére csak 2 hétig, de úgy el voltam keseredve, hogy itt írtam is egy topicban. Jöttek is a segítöszándékú válaszok volt azonban olyan is aki nagyképűen , kioktatóan írt, osztotta az észt!És igazatok van a cégek HR-esei, még csak arra sem méltatják az embert, hogy egy nyavaja sort írjon, nagyívben tojnak mindenkire, csak az ismeretség számít!
    előzmény:
    myrci (81)
     
  21. 2005. február 12. 16:3681.
    200 nap után után még nem jár újra a 9 hónap. Csak kevesebb, kb 1 vagy 2 hónap. Ahhoz több munkában töltött idő kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (79)
     
  22. 2005. február 12. 14:4380.
    9 hónapig jár, s addig próbáljak meg valamit összekaparni min. 200 napra? A világ legboldogabb embere lennék, ha találnék ilyet. Sőt, ha kinevezést is kapnék el is repülnék a boldogságtól. . .

    Talált már valaki valami munkafélét? Vagy kerestek ezerrel, mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (79)
     
  23. 2005. február 11. 18:3779.
    Utána már nem jár semmi, de ha találsz utána munkát és ott 200 napot ledolgozol, újra jár a 9 hónap. Szóval többször lehet igényelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_908773 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_908773
    Torolt_felhasznalo_908773
    2005. február 11. 15:2078.
    Es utana semmi? Egy filler se?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (77)
     
  25. 2005. február 11. 14:5377.
    9 hónapig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_908773 (76)
     
  26. Torolt_felhasznalo_908773
    Torolt_felhasznalo_908773
    2005. február 11. 14:1976.
    Mennyi ideig jar a munkanelkuli?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (74)
     
  27. 2005. február 11. 12:4975.
    Több, mint amire gondoltam. De megélni közel sem elég. Azért köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (74)
     
  28. 2005. február 10. 19:3474.
    szia! asszem 32000 egy hónapra a munkanélküli. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (73)
     
  29. 2005. február 10. 18:3073.
    Valaki mondta itt, hogy ha a munkaügyire várunk, időtlen időkig nem törénik semmi. Magunkra vagyunk hagyatva. Farkastörvények uralkodnak. . . csak magunkra számíthatunk. . .
    De azért ne keseredjünk el. . .
    előzmény:
    100*szép (68)
     
  30. 2005. február 10. 18:2872.
    Én kb. 10 oviba adtam be hirdetésekre, de már lemondtam az óvónőségről. Már nem álmodom ilyesmit. És senkinek sem ajánlom, hogy annak tanuljon. . .
    A könyvtár egy másik esély lehet. A megyeibe beadtam, elvégre onnan fut ki minden. Rámmosolyogtak kedvesen és elrakták porosodni az öéletrajzomat.
    Postán is dolgozhatnék, de azt meg annyira megutáltatták velem, hogy nincs gyomrom még bemenni se a postára. No, meg onnan is szórják az embereket úgy hallottam.

    Te hova adogattál be önéletrajzokat? Milyen helyekre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_908773 (69)
     
  31. 2005. február 10. 18:2471.
    Nem tudom. . . Az internetes álláskeresésekhez nincs nagy bizalmam. Igaz tapasztalatom sincs, de valahogy nem szimpik. Semmivel sem nagyobb az esély (sőt érzéseim szerint inkább kisebb), hogy valaki felfigyeljen az emberre. Persze a kivétel erősíti a szabályt. Kívánom, hogy sikerüljön! :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182390 (70)
     
  32. Torolt_felhasznalo_182390
    Torolt_felhasznalo_182390
    2005. február 10. 12:3570.
    Sziasztok! Tavaly novemberben én is munkanélküli lettem, rengeteget pályáztam, több interjún voltam, most úgy néz ki nem hiába. Itt az nlc-n az álláskereső-n, illetve a neten az allasajanlat. lap. hu-n nem próbáltátok a hirdetéseket nézni és pályázni? Ne adjátok fel, nehéz, de egyszer biztos sikerül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_908773
    Torolt_felhasznalo_908773
    2005. február 10. 12:1569.
    Csajok! lehet, hogy lesz ez meg igy se!

    Engem az erdekelne, hogy ti hany palyazatot kuldtetek el hany honap alatt es abbol mennyi interwiew -ra hivtak be atlagban. Es mennyire meg a fuluk botjat se legyeztek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2005. február 10. 11:1868.
    Hello. elkeseritő!!!!
    Nics munkám, még mindig:(((((((((
    a pokolba az összes munkaügyi kp-tal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. február 9. 11:4767.
    A munkaügyi tényleg nem sokat segít. De legalább azoknak van munkahelyük és ott nem hinném, hogy lesz leépítés! :) Talán ezért van!
    Pont holnap megyek. Kíváncsi leszek mit bírnak ajánlani. Szerintem semmit a világon.

    Tud valaki valamit a munkanélküli segély összegéről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (61)
     
  36. 2005. február 9. 11:4366.
    Szia! A takarítónői álláshoz meg azt mondanák, hogy túlképzett vagy! No, meg aztán erősen bizalmi állás, oda se lehet "csak úgy" bekerülni. Már ahhoz is protkó kell.

    Ne keseregjünk én azt mondom! Eljön még a mi időnk! :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701218 (64)
     
  37. 2005. február 9. 11:4165.
    Sejtettem, hogy nem lennék alkalmas rá, de azért kíváncsi lehetek, nem? :o)
    előzmény:
    Anababa (63)
     
  38. Torolt_felhasznalo_701218
    Torolt_felhasznalo_701218
    2005. február 8. 19:0064.
    Sziasztok!

    HA megengeditek csatlakozom hozzátok. Az én helyzetem is elég elkeserítő. Én tavaly februárban szereztem közlekedésmérnöki diplomát, angolból középfokúm van, a németet most tanulom, valamint közgazdasági érettségim van, két technikusival, számítógépes ismeret, gépírás tudás . . . És már 1 éve nem találok munkát. Hál' Istennek engem itthon nem cseszegetnek, mellém állnak és bíztatnak, hogy majd lesz valami, de így is elég nehéz feldolgozni az egészet, hogy nem kellek sehova. Azt hittem, miután leállamvizsgáztam, hogy enyém a világ, ezer munkaajánlatot kapok, stb. . . Sőt egész eddigi életemben azt hittem, hogy majd most én leszek a "király", de legalább lesz egy jó kis munkám, és erre jött a nagy pofára esés. Ezalatt az 1 év alatt kb. 70 helyre pályáztam, olyanokhoz, akik hirdettek, meg olyanokhoz is, akik nem, és kb. 20-an jeleztek vissza, hogy nem kellek. Sőt kaptam már olyan válaszlevelet egy pesti jónevű autó márkakereskedés központjából egy főnöktől, hogy én szégyeltem magam a silány fogalmazás és szerkezet miatt. És akkor ő a főnök, neki van munkája én meg vagyok a munkanélküli.
    Bocs, hogy így csapongok, de olyan sok elkeseredés van bennem, meg gondolat, amit hirtelen megosztanék veletek, hogy hirtelen azt sem tudom, mit írjak le. Majd szép apránként.
    Kb. 2 havonta rám jön a depresszió, és úgy vagyok, hogy elmegyek takarítónőnek, de félek, még oda se vennének fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. február 8. 18:2063.
    Ha nem tudod mi az, akkor nem Te vagy a megfelelő ember :))
    Egyébként egy komplex vállalatirányítási rendszer. (számítógépes program, modulokkal, és mindig vállalatra kell szabni, marha drága - na nem az alapprogram, hanem a testreszabás, és így sem tökéletes, pl nem lehet akármelyik napra mérleget készíteni, csak külön paraméterezéssel, persze extra költségért. Sokszor egy magyar cég kevésbé neves programjával sokkal jobban lehet járni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (60)
     
  40. 2005. február 8. 18:1862.
    eleztem=elkezdtem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2005. február 8. 18:0161.
    Sziasztok!

    Nem akarok senkit elkeseríteni, de én CSAK ismerőssel tudtam munkát találni.
    Amint befejeztem a sulit, elezdtem keresni munkát, mindenfelé küldtem az önéletrajzomat, 2 hónapig vártam, de semmi válasz. . . Aztán anyukám felhívta egy nagyon régi ismerősét, akit még általános iskolából ismert, aki nagyon-nagy szerencsémre tudott nekem egy munkát. Ha ő nem lett volna, sztem még most is otthon ülnék. ://

    Ja, a munkaügyi központ tényleg semmit nem ér. Kérdezem akkor: MINEK VAN??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. február 8. 17:3860.
    Ha elmondod mi az SAP talán tudok a kérdésedre válaszolni! :) Szóval mi is ez?
    előzmény:
    Cyrus_ (59)
     
  43. 2005. február 7. 21:2059.
    csajok, kell valakinek meló?

    ért valaki az SAP-hez??????????????????????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. február 7. 19:5358.
    Bízzunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (57)
     
  45. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 7. 19:1057.
    Köszi a bisztatást :), próbálom nem elveszteni a humorérzékem!
    Mindig próbálok jóképet vágni a dolgokhoz.
    Kívánom neked is a legjobbakat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (54)
     
  46. 2005. február 7. 12:2956.
    én is mindenkit megértek, mert hasonló hócipőben járok! ördögi kör az egész, iszonyú pénzeket eltelefonálni, álláskereső újságokat böngészni, ismerősök is csak ígérgetnek, szóval nehezen alakul bármi is!:-(
    szabadidöm nagyrészét azzal töltöm, hogy a számítógépes tudásomat próbálom fejleszteni, mert ezt elég sok helyen kérik, szóval naprakésznek kell lenni belőle! viszont ha nincs pénzed a gépet bővíteni, nincs ismerős aki segítsen korrepetálni, nincs pénzed beiratkozni a könyvtárba hogy legalább könyvekből tanulj, akkor nagyon-nagyon elkeseredsz és kilátástalannak látod a világot!
    engem pl. az érdekel, ki mit tesz azért, hogy ne legyen depressziós a munkanélküliségtől!!!!
    előzmény:
    100*szép (55)
     
  47. 2005. február 7. 09:5955.
    Sziasztok!Azóta mióta irtam voltam több állásinterjún, kettő volt belőle érdekes.
    az egyik még felhivhat hogy felvesz-a másik az elúszott .
    irodai jellegű munkát keresnék, teljes munkaidőben vagy legalább 6 órásat.
    humán területen, ahol emberekkel, foglalkozni. a pénzügyi nem az én terem. ha valakik tud valami ilyesmit irjon!
    adminisztrátorként, könyvtári asszisztensként, könyvesbolti eladóként van gyakorlatom, számitástechnikához és internethez is értek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2005. február 6. 16:3954.
    Hát Zsebyke! Én őszintén drukkolok neked. Szörnyű egy helyzet ez, de csak akkor lehet túélni ezt az egészet, ha megpróbáljuk pozitívan nézni a dolgokat. Ami persze rettentően nehéz, de minden rosszban van valami jó. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (53)
     
  49. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 5. 19:0153.
    Sajnos nem jön össze semmi.
    Tegnap voltam a munkanélkülibe, nem kecsegtettek semmi jóval.
    Nemtudtam sírjak vagy nevessek. 1 állást dobott ki a gép 1983-ban -tol ?kerestek takarítónőt a cigány önkormányzatba.
    Most vagy élmég a munka-vagy olyan régóta nemtaláltak senkit.
    Sajnos bárhová küldöm el az önéletrajzom sehová nem kellek.
    40 fölött már öregnek tartanak, nem tudom akkor hogyan dolgozok majd 20 évet nyugdijig.
    Rákérdeztema továbbtanulásra is de a felét mindenképpen fizetnem kell annál csak több lehet. A legolcsobb suli 110000. ft. Hát lehet hogy inkább a fiam továbbtanulását kellene finanszíroznom. . . . . . . . . . . . . . . . . Ö elötte még ott az élet!
    Én reménykedem hogy hátha mégis azóta is áll nekem az az állás, mert csak rám vártak . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (48)
     
  50. 2005. február 5. 11:5452.
    Igen. Ha nem tehetős a családod, akár el is süllyedhetsz. A gyakorlat meg a másik! Azt hiszik az csak úgy terem fán, de persze lehetőség az nulla. Nem tudom hol fogunk így kikötni!
    előzmény:
    Picikoala (51)
     
  51. 2005. február 5. 11:4451.
    Pontosan így van. . elkeserítő. Spórolni, gyűjteni?? Lehetetlen. Legalább pár olyan munkahely lenne, ahol felkarolják azokat a fiatalokat, akik még nem végeztek a sulival és nincsenek millkós szülei, már jobb lenne a helyzet. Mert mindenhol megkövetelik a diplomát, meg legyen gyakorlatod a munkához, de könyörgöm! Hogy szerezzek gyakorlatot, ha sehova sem vesznek fel? Hol? Ezt nem látják át sehol. Nem tudom, meddig fog még süllyedni ez a helyzet. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (50)
     
  52. 2005. február 5. 11:2150.
    Tudod, a legrosszabb az, hogy az én anyám azt képzeli, rajtam múlik az, hogy dolgozom vagy sem. ENGEM HIBÁZTAT!!! Egyszerűen nem érti meg, el sem tudja képzelni, hogy miért nincs állásom. Mert régen ilyen nem volt - ahogy te is írod.
    Sajnos igen, lesüllyedt az ország és szégyellje magát az állambácsi, hogy ilyen helyzetbe sodorja a fiatalokat! És még sírnak, hogy fogy a magyar! Istenem az égben! Amíg a politikusok söprik a zsebükbe a pénzt és a fiatal családokat nem segítik valahogy, hogyan is vállalhatnék gyereket??? Pedig minden vágyam ez. Se állás, se lakás, se esély a boldogulásra. . . Elkeserítő!
    előzmény:
    Picikoala (47)
     
  53. 2005. február 5. 11:1549.
    Szegény, akkor te százszor nehezebb helyzetben vagy, mint én. S még én sírok! Nekem legalább a sulira nem kell fizetnem, mert kifogtam egy költségtérítéses másoddiplomás képzést. MÁK.
    Mit tanulsz egyébként?
    előzmény:
    profi14 (46)
     
  54. 2005. február 5. 11:1348.
    Na, igen. Ha lenne hozzá bőr a képemen én is nyalnék. De ez nem én vagyok. Milyen tapasztalataim vannak? Az első munkahelyem a munkaügyin keresztül jött, a másik egy hirdetésen. Sok tapasztalatom nincs még. . .
    Te dolgozol egyébként most?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (45)
     
  55. 2005. február 3. 21:1447.
    Eszméletlen a helyzetünk. . Nekem is a sulihoz kéne a pénz, meg hát persze néha megenni egy pizzát, elmenni moziba. . de még erre sincs. Mikor szüleink voltak ennyi idősek, mint mi, akkor büntették azt, ha valaki nem dolgozott, megteremtették a munkahelyeket, nem volt olyan, hogy na, most te pálykezdő vagy, esélyed sincs dolgozni. És most hol tartunk?? Ennyit süllyedt volna az ország?! Hihetetlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_798641
    Torolt_felhasznalo_798641
    2005. február 3. 14:3646.
    akkor én is hozzászólok!Én már 1és 1/2 éve munkanélküli vagyok. Még csak vissza sem hívnak hogy:köszönjük, hogy próbálkozott!A sulim diákhitelből fizetem, persze olyan szakra kellett menne, ami pont annyi, mint a hitelem.
    Orvoshoz csak ritkán jutok el, mert nincs rá pénzem. . . mivel vidék i vagyok, Pestre is csak akkor tudok belmenni állásinterjúra, ha van pénzem. . . soroljam???
    Amúgy minden rendben, de már egyre nehezebben viselem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 2. 19:5045.
    Jó időben volt jó helyen a ny. . . . !
    sajnos ezt neünk megkéne tanulni, de vanakinek ez nem megy. Azért tartunk most itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (43)
     
  58. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. február 1. 14:4544.
    Bizony ez igaz!!!Sajnos nem sokat változott a helyzet ez irányban.
    Neked milyen tapasztalataid vannak a munkaszerzésről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (43)
     
  59. 2005. február 1. 12:4843.
    Egyébként sosem a jól dolgozó munkaerő kell, hanem aki jól tud nyalni! Érdekek! Az én esetemben a lelkemet kitettem a munkámért, míg más csak pofázott. Hát, nem engem küldtek el?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (42)
     
  60. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. január 31. 21:4142.
    Tökéletessen igazad van. Az ember azon veszi magáz hogy lassan felörlődik úgy testileg mint lelkileg. Ráadásul az én helyzetem teljessen reménytelen. Mindenbe belevágnék csak munka legyen, de ilyen marha nem kell senkinek. Ráadásul pont azért lettem munkanélküli mert sokat dolgoztam. Jó mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679217 (28)
     
  61. Torolt_felhasznalo_159184
    Torolt_felhasznalo_159184
    2005. január 31. 18:3241.
    Kedves Nlc-sek !
    Minden erőfeszítésem ellenére nem tudok emilt küldeni nektek, a gépem egyszerűen nem képes elküldeni egyet sem. Holnap újra próbálkozom, tehát nem felejtkeztem el Rólatok, hogy várjátok az önéletrajzot !!!
    Shelley
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. Torolt_felhasznalo_297018
    Torolt_felhasznalo_297018
    2005. január 31. 17:5140.
    Kedves inmélius!
    Ez engem is érdekelne Egerben vagy környékén nem tudsz esetleg vagyonőri állást minden papír, fegyvervizsga is van.
    előzmény:
    inmélius (18)
     
  63. 2005. január 31. 17:3239.
    Én is könyvtárban dolgoztam, de éppen egy "fontosabb" embert véglegesítettek (titkárt!!!) s nekem repülnöm kellett. Úgyhogy a pályakezdők sem vonzóak a munkahelyeknek. Különben nem tolonganának tömegével a munkaügyi központban. . .
    előzmény:
    100*szép (20)
     
  64. 2005. január 31. 17:2838.
    Igen a legrosszabb valóban az, hogy szóra sem méltatnak, azt se mondják fapapucs. S ez a legdühítőbb, mert emberszámba se vesznek, csak egy jelentkező vagyok a sok százból. . .
    előzmény:
    Navia70 (17)
     
  65. 2005. január 31. 17:2637.
    Dolgoztam egy ügyfélszolgálaton, de én magamtól mentem el, ugyanis totálisan kikészültem a munkától. Idegileg. Biztos én vagyok gyenge, de ami ott zajlott. . . na az se volt kutya!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_356368 (14)
     
  66. 2005. január 31. 17:2436.
    Az ismeretség mindennél jobban számít ez biztos. De sajna nincs mindenkinek! :o(
    előzmény:
    Venice (12)
     
  67. 2005. január 31. 17:2235.
    50 életrajzot??? De mégis hová?
    előzmény:
    mizsimazso (9)
     
  68. 2005. január 31. 17:2134.
    A munkaügyi központok is azért vannak, hogy néhánnyal több embernek legyen munkája. . .
    előzmény:
    ugyintezo (8)
     
  69. 2005. január 31. 17:2033.
    2 munkahelyem volt eddig, abból az egyik munkaügyin keresztül sikerült, a másik meg egy hirdetésen keresztül. Azért ott is ki lehet fogni egy-két jó állást, de akkor tutinak kell lenni. . .
    előzmény:
    figyuszka (3)
     
  70. 2005. január 31. 17:1832.
    Elkeseredve éppen nem vagyok (még), de tényleg dolgozni szeretnék. Szó se róla. S lehet az ember zsebében 5 diploma, akkor is azt veszik fel akinek jó a passzátszele. . .
    előzmény:
    Venice (2)
     
  71. 2005. január 31. 15:2331.
    Sziasztok!
    Nekem a férjem lett 2 hete egyik naprla másikra munkanélküli.
    Egy menő reklám feliratozó cégnél volt árkalkulátor.
    Nem tudtok véletlen segíteni?
    A végzettsége:gyártástechnológus- számítástechnikus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2005. január 31. 14:5830.
    Alá is írtad már a közös megegyezéses felmondást?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_356368 (14)
     
  73. 2005. január 31. 14:5829.
    A munkaügyi központok sem kapnak visszajelzést a betöltött álláshelyekről, ezért sem tudnak közvetíteni. Meg azért alapjaiban eltér a munkaerő-kínálat a munkaadók keresletétől. A munkaügyi központ főleg abban tud segíteni, hogy tudja magát eladni a munkanélküli, meg persze a munkanélküli segély kiutalásában, ill. szakmai átképző tanfolyamok szervezésében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302363 (27)
     
  74. Torolt_felhasznalo_679217
    Torolt_felhasznalo_679217
    2005. január 31. 14:5128.
    Szerintem egy csomo munkahely csak fedezetkent hirdeti meg az allasokat, mert mar tudjak, hogy kinek szanjak, de palyaztatas nelkul nem adhatjak oda a mar kiszemelt felnek. Ezert is nem valaszolnak az interneten elkuldott oneletrajzokra. Pedig meg az is sokat segitene annak aki keres, hogy legalabb tudomasul vettek a jelentkezeset, ha nem is akarjak felvenni. Legalabb nem lenne az az erzes, hogy az ember csak kuldozget a nagy semmibe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763199 (21)
     
  75. Torolt_felhasznalo_302363
    Torolt_felhasznalo_302363
    2005. január 31. 14:4627.
    Sziasztok énis munkanélküli vagyok. kemény 2 hete. Vidéken élek, és itt sokkal nehezebb mint Pesten. Holnap megyek a központba, kíváncsi leszek milyen tanfolyamokat ajánlanak. Pestről költöztem ide, és megdöbbenve tapasztalom, hogy itt minimálbérért dolgoznak az emberek. Napi 8 órás állásért hazavisznek netto 45-50 ezer forintot. Ez annyira felháborító.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_159184
    Torolt_felhasznalo_159184
    2005. január 31. 14:2626.
    Jó ötlet, meg fogom próbálni !
    előzmény:
    baxo (22)
     
  77. Torolt_felhasznalo_159184
    Torolt_felhasznalo_159184
    2005. január 31. 14:2625.
    Ne mondd. . . létezem:)
    előzmény:
    caillou (24)
     
  78. 2005. január 31. 14:2024.
    Hiába írtam privit, a Shelley030 felhasználói név nem létezik az nlc szerint.
    ??????
    előzmény:
    Shelley030 (5)
     
  79. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 31. 14:0923.
    sziasztok, én is munkanélküli vagyok. bár diploma és nyelvtudás + sz. gépes ismeretek és gépírás is van, ált. az a gond, hogy túlképzett vagyok. A szakmámban meg millióan próbálnak elhelyezkedni és persze jóval fiatalabbak. (na nem mintha öreg lennék) Most kitaláltam magamnak mivel fogok foglalkozni, internetes korrektor leszek. Arra kérek mindenkit, akinek szüksége van weblapjához korrektorra, dobjon egy privit nekem! köszi, sziasztok! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2005. január 31. 14:0822.
    fel is teheted vhova, van az az nlc-s tudasbazis: http://www. freeweb. hu/nlctb/
    es akkor letoltheti, akit erdekel. . .
    előzmény:
    Shelley030 (19)
     
  81. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2005. január 31. 14:0721.
    Sziasztok!
    Nekem sincs munkám november közepétől!
    Hiába küldözgetek önéletrajzot, ezer címre még válasz sem érkezik. Vagyis 1cég jelzett vissza hogy legyek türelemmel a pályázat leteltéig, ha nem felelek meg akkorregisztrálnak és küldenek nekem megfelelő ajánlatot!Ennek 2 hónapja. A türelmemnek meg vége!!!
    Csak ez senkit nem érdekel. Lassan ott tartok hogy már én fizetnék ezért hogy dolgozhassak. szomorú:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2005. január 31. 13:5420.
    Sziasztok. én is munkanélküli vagyok. és nem először. a munkaügyi kp-ban nem igazán segitenek a darus utcai munkaügyiben szemét emberek ülnek!egyetlen munkát nem ajánlottak fel.
    és ez nem vicc-bár azóta már volt munkám, de mikor megint nem volt visszasem mentem-minek??
    saját magam gyorsabban találok. bár nagyon nehéz. minimálbéréért kevesen mennek el dolgozni de muszáj elmenni. és kész mert sokba kerül minden.
    irodai munkát keresek. voltam könyvtárosasszisztens-képesités nélküli.
    és könyvesboltban kettőben is eladó.
    adminisztrátor. szakmám nincs.
    a gyáli úton a főváros munkaügyisek nagyon rendesek voltak náluk találtam könyvtáros munátra-csakhogy azóta 26 éves lettem és ilyenkor már nem lehet oda járni én már kiestrem a pályakezdő-létből pályaelhagyó lettem?!:)
    nem törödnek veled. gyakorlat néköl nem vesznek fel.
    ésd nem vesznek vissza könyvtárba mert nem éri meg nekik hiába van gyakorlatom!
    a fiatalt veszik fel a tizennyolc évest akinek keveset kell fizetni!!!
    és amikor odakerültem mindgi határozott idejű szerződést kaptam odakerültem febr. ban megtartottak és újabb három hónapra hosszabitoották. aztán decemberben elküldtek-
    és janoárban visszavettek. .
    és februárban mit demoklész kardja kisértett a megint elbocsátás lehetősége. -merta ttól függ hogy maradhatok. e hogy van e hely közalkalmazottinak. lennni-
    én megelőzetem őket-sajnos kértem tegyenek át ha úhgy hozza a sors egy kerületibe-ami közelben van.
    erre napokon belül kin találtam magam egy prinyó könyvtrárocskában haolm ég csak nem is vártak !!!nem tudták lebeszélni hová kerülök!
    telefonáltak hogy rossz helyen vagyok és aza hülye picsa könyvtáros igazgató asszonyság akivel találkozóm volt. el se jött.
    elmentem egy másikba. ott se vártak . nem volt hely dolgozni számomra. egy napot töltöttem el igy feleslegesnek érzevén magam aztán hirtlen felindulásból kiléptem.
    sajnos nem fogdtam el hogy visszamenjek akp-iba. megbántódtam.
    aztán sokszor kértem vissza mgam de nem vettek vissza.
    dolgoztam könyvesboltban nagy értékű könyvek tüntek el.
    törtető kis fekete cafat kirúgatott a fönökkel-mert ki nem állhatott pedig én tudtam a legtöbbet köztük jól ismerem a költőket irókat, szerzőket mindent. és imádok olvasni.
    3 hónap után rúgtak ki. nem tettem semmit-talán féltek hogy feljelentem őket ön lopásért, legléább nem kellett kifizetnem részletnyi pénzt se az eltünt könyvekért-amiben ugye osztoznak a dolgozók. szolgáljon történetem tanulságul
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_159184
    Torolt_felhasznalo_159184
    2005. január 31. 13:5419.
    Ti aztán csináltok nekem elfoglaltságot :) ! Jelzem, azért ennyire nem unatkozom !!!:) Most vagy 40 felé küdözgethetem az önéletrajzokat !!! De hát ugye ígéret szép szó. . . este küldöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2005. január 31. 13:3518.
    Tudok. Van-e vagyonőri igazolvány, hatósági fegyvervizsga - ha budapesti legyen a hely, szinte tuti, hogy tudok lehetőséget.
    előzmény:
    Venice (12)
     
  85. 2005. január 31. 13:3117.
    Ez maximálisan így van, csak azt nem értem miért? Szerencsére jelen pillanatban van munkám, de ha találok jobbat, mennék. Ha egy cég felad egy álláshirdetést, akkor miért nem válaszol a beérkező pályázatokra???Miért hirdet, ha arra nem veszi a fáradtságot, hogy megnyomjon egy "válaszol" gombot, és azt mondja bocs betelt, vagy valami ilyesmi. Én kb. 2 éve küldözgetek önéletrajzokat, motivációs leveleket, és 100-ból 1-re jön válasz. Azon töröm a fejem, hogy írok a nem válaszolós cégeknek arról, hogy mi az a cég image, és "segítségképpen" küldök nekik egy formalevelet, amit továbbküldhetnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679217 (10)
     
  86. Torolt_felhasznalo_159184
    Torolt_felhasznalo_159184
    2005. január 31. 13:2516.
    Kedves MIndenki, aki privit írt nekem !!!
    Mindenkinek elküldöm este az önéletrajz mintát. Én már dolgozom, és nagyon jó helyet találtam magamnak, de nagyon szívesen segítek, hiszen nem rég én is hasonló cipőben jártam !!!
    További minden jót Nektek !!!
    S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2005. január 31. 13:2215.
    Nem tudom. Én dolgoztam HR-esként, és a neten is hirdettünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679217 (10)
     
  88. Torolt_felhasznalo_356368
    Torolt_felhasznalo_356368
    2005. január 31. 13:2214.
    Sziasztok!

    Nem a legfiatalabb korosztályba tartozom és a következő eset történt meg velem.
    Egy telekommunikációs ügynökségen dolgoztam, mint supervisor.
    Később a céget mindenestől, és mindenkistől megvette egy svéd multinacionális cég, és pár hónap elteltével, közölték, éppen a múlt héten minden előzmény nélkül, hogy a pozícióm megszűnt, ill. a nagy multinál ez a pozíció különféle iskolákhoz kötött, ezért én nem tölthetem be (senkit nem érdekel, hogy évekig jól elláttam a munkámat!) visszaminősítés ugye nincs, ezért közös megegyezéssel távozhatok érdemeim elismerése mellett.
    Most pakolok nemsokára hazamegyek és nagyon dühös vagyok!!!
    Akinek van valami ötlete, hogy mihez kéne kezdeni kérem, segítsen!
    Köszi:
    Jam
    előzmény:
    figyuszka (3)
     
  89. 2005. január 31. 13:2113.
    Lehet hogy tehetek vmit az ügy érdekében. Vannak róla papírok? Helyileg hol kellene?
    előzmény:
    Venice (12)
     
  90. 2005. január 31. 13:1912.
    persze ezzel én sem azt akartam mondani, hogy az ismeretségekre való ráakaszkodás a legjobb módszer, de nagyon hasznos, mert tényleg sosem tudhatod, hogy kitől kapsz segítséget. felhívod, pironkodsz, ő pedig szinte azonnal közli, hogy persze, utánakérdez, és visszahív, és hogy miért nem hívtad eddig, ha problémád volt. ugyanis minden ember szeret nagyvonalú lenni, és segíteni, érezni, hogy fontos valaki számára az ő segítsége. egy apro psycho-trükk, de eddig mindig bevált.

    egy kicsi off: biztonsági őri állást nem tud valaki ? de most komolyan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2005. január 31. 13:1611.
    Annyiban szeretnék ellentmondani ugyintezo-nek, hogy igenis fontosak az ismeretségek.
    Shelley30 anno nekünk úgy segített, hogy igenis leírta: mindenkit meg kell keresni, mert sosem tudhatod, hogy ki tud rajtad segíteni. felhívsz 20 embert, abból 10 megígéri, hogy segít, 5 elfelejti, 3 célhoz jut a munkaügyesnél, és 1, csak 1 lesz, aki visszahív, hogy holnapra vedd fel a legjobb kosztümödet/öltönyödet, és usgyi felvételi beszélgetésre, mert itt van a soha vissza nem térő alkalom, amikor már csak rajtad múlik, hogy mennyire győzöd meg a munkaügyest.

    hidd el, ez már szinte törvényszerű.
    előzmény:
    ugyintezo (8)
     
  92. Torolt_felhasznalo_679217
    Torolt_felhasznalo_679217
    2005. január 31. 13:0710.
    Szerintem a neten kuldott oneletrajzok nem ernek semmit. Legalabbis mikor en kerestem allast meg valszt sem kaptam rajuk. Szeritem nem veszik komolyan, akik kapjak.
    előzmény:
    mizsimazso (9)
     
  93. 2005. január 31. 13:049.
    Én is sorstárs vagyok. Jelenleg a felmondási időmet töltöm. Lövésem nincs, hogy mi lesz. Már kb 50 db önéletrajzot szétlöttem a netet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
     
  94. Torolt_felhasznalo_902606
    Torolt_felhasznalo_902606
    2005. január 31. 13:038.
    Szia!

    Én is hasonló cipőben jártam másfél éve. . .
    Tudom, milyen rossz és kilátástalan manapság a helyzet, senki nem segít és kishiján magadra maradsz, majd depis leszel és egy világ omlik össze benned. . .
    A munkaü. központok sajna semmit nem érnek, nem akarom őket bántani, de "normális" tanfolyamokat, nyevvizsgatanfolyamokat nem támogatnak. . . :-((((
    Én is nagyon sok önéletrajzot beadtam, interjúkra jártam. . . nem sok eredménnyel. . .
    Ha van ismerősöd az nagyon sokat segít, én is így kerültem be egy bankba. . . ez volt a legvégső eset!
    Nem szeretek szivességet kérni, de ez végszükség volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
     
  95. Torolt_felhasznalo_626569
    Torolt_felhasznalo_626569
    2005. január 31. 13:037.
    Az én pályakezdő villamosmérnök fiam állandóan uton van , de sajna nem jött eddig össze. Mindenhol csak igéretet kap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_204449
    Torolt_felhasznalo_204449
    2005. január 31. 13:026.
    Pályakezdő pénzügyesek cv-t küldhetnek. . . lehet hogy lesz nálunk üresedés
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_159184
    Torolt_felhasznalo_159184
    2005. január 31. 13:005.
    Sziasztok !
    Önéletrajz mintával tudok segíteni, ha kellene valakinek, írj priviben emilcímet és este tudok küldeni.
    előzmény:
    Venice (2)
     
  98. Torolt_felhasznalo_679217
    Torolt_felhasznalo_679217
    2005. január 31. 12:554.
    Nekem van egy unokatesom, aki mar honapok ota nem tud elhelyezkedni, pedig van diplomaja, posztgradualis kepzesen vett reszt hollandiaban, es ket felsofoku nyelvvizsgaja is van. Baj csak az, hogy kerteszmernok, es ide nehez bekerulni, mert nagyon sok mulik az ismeretsegen, neki meg az pont nincs. Szerintem ez olyan felhaborito, hogy tehetseges emberek kallodnak, masok meg sogorsagi viszony miatt kapnak allast, amihez nem is ertenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
     
  99. 2005. január 31. 12:543.
    Szia!
    Én munkaügyi központban dolgozom. A többség sajnos nem akar munkát találni, jobb otthon ülni.
    Te úgy látom a másik táborba tartozol.
    Saját tapasztalat: ha a munkaügyi kp-tól várod a munkahelyet, életed végéig is otthon ülhetsz.
    Az újságokban is csak azok a jó hirdetések, ahová pályázni kell, mert egyébként komolytalan a cég, vállalkozó.
    Ha tudsz jó cégekről a környékeden, mindegy, hogy most nem keresnek munkavállalókat, add be a pályázatod, meglátod válaszolni fognak rá.
    Nekem mindig így sikerült munkát kapni. Ide is így kerültem be.
    Fel a fejjel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (1)
     
  100. 2005. január 31. 12:512.
    Keresd shelley30-at, anno nekem is nagyon sok hasznos infót adott ahhoz, hogy anyukámat munkához segíthessem.

    banális közhely, de tarts ki. tudom, könnyen pofáz a kicsi, akinek még munkája is van, de ippeg most tartom a lelket egy elkeseredett barátnőmben, aki most egy elég depis epizódon megy keresztül, így nagyjából sejtem, min mész keresztül, bár átérezni - természetesen - ezt senki más nem tudja úgy, mint TE.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top