Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar-holland csaladok

Flapje
Létrehozva: 2005. január 25. 12:39
Sziasztok! Erdekelne, hogy van e meg rajtam (es persze Koekjen :) kivul meg valaki itt a forumon, aki Hollandiaban ment ferjhez, vagy Hollandiaba nosult.
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 15:0310651.

    Most komolyan azt mondod, hogy van, létezik 3 szoba, nappalis ház, de OK, legyen sorházi LAKÁS 1000 EUR környékén???????

    Azóta most újra megnéztem mindent, esküszöm, nem találok, egyet sem!!!!!!! De, egyet találtam, de az őrült tré, mint egy ól.

    Van valami oldaljavaslatod? Mármint webhely...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (10649)
    2009-09-29  14:31
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 14:3810650.

    Igen, villának írják, de szerintem sorház; az első képből legalábbis egyértelműen kiderül. :o Hm...

    Á, szóval a suli lazább... Értem... Nem, én nem "keményebb" iskolát keresek, hanem ellenkezőleg, lazábbat. Legalábbis, ami a 4-5-6 éves gyerekeimet illeti majd... Ovit. Nem pedig kinderclasst vagy hogy hívják, iskolai keretek közt... Na, értitek... Játékot.

    Iskolaidőben pedig azért majd iskolát. Szal, ezt is jó tudni. :D Vagyis inkább :S. Most legyen okos az ember...

    Bár érdekes, van ebben némi ellentmondás: miért traktálják a pici gyerekeket mindenféle fejlesztéssel, ha később meg nem okítják őket sem keményen, sem lazán????? :o

    Mit gondoltok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (10649)
    2009-09-29  14:31
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 14:3110649.

    amit házat kinéztél, az villa... a villa itt azt jelenti, hogy különálló családi ház, azaz nincs egybeépítve a másik házzal...

    a legtöbb ház itt sorház, vagy ikerház, olyanban lakunk mi is. azok olcsóbbak. na persze ha nem gond a villát kifizetni, akkor válasszátok inkább azt, biztos jobb :) 

     

    A holland suli... hát itt nem strapálják le a gyerekeket, nagyon sokat vannak a szabad levegőn, szóval emiatt ne aggódj... ezek nem poroszos iskolák, sőt... én azt hittem, "komolyabb" sulit keresel, ahol többet tanulnak - mert itt az a veszély fenyeget inkább, hogy a magyarhoz mérve sokkal kevesebbet tanulnak, pl. világirodalom, világtörténelem alig van, a szomszédom külön suliba hordja a fiát emiatt... szóval ha játékos sulit keresel, a holland iskola jó választás szerintem. Egyedül a nyelvvel fogják macerálni, a szomszéd fiát külön tanították több évig az ebédszünetben, hogy akcentus nélkül beszéljen hollandul... 

     

    Amúgy az iskolában nincs a kicsiknek tankönyv, nem kell semmi tancuccot vinni, csak uzsonnát... szóval lazább az egész...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609192 (10648)
    2009-09-29  12:25
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 12:2510648.

    Köszönöm a segítségedet! Mi is Zeist felé húzunk, pláne a gyerekek miatt... Most is Bp melletti kisvárosban lakunk, nem feltétlen tartottam a legjobb ötletnek egy majd' 300 ezres várost választani, még ha esetleg több lehetőséget is tartogat... Pláne, ha ennyire közel.

    A férjemnek is tetszik Zeist, no, majd megnézem...

    Amit Utrechtben találtam és tetszett, az vmi Wilhelmina park mellett volt (kettő is), ill. egy másik, de azt most meg nem mondom, hol... vhol kintebb...

     

    A Waldorf iskolát itthon is sokan gyengének tartják, vagyis azt mondják/tapasztalják, hogy nehezebb az átállás a "hagyományos" iskolai tantervre. No, ez persze nem jelenti azt, hogy a hagyományos iskolai tanterv annyira über jó lenne szerintem, mert a sok felesleges adatbevitel mellett nulla kreativitást táplálnak a gyerekekbe....

    Szóval, lehet, illetve biztos, hogy itthon nem Waldorf iskolában gondolkodnék, viszont Hollandia kapcsán egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy 4-5 évesen felkészítsenek gyerekeket a tanulásra. Szerintem ez nagyon gáz. És tudom, integrálódni illik valamilyen szinten, de ekkora baromságot nem tudok elfogadni... Most komolyan... 30-40 perces foglalkozások? Olyan szabályok, amik csak frusztrálják a gyerekeket? Semmi konfliktusmegoldást nem tanulnak, mert nem engedik őket semennyire sem konfliktusközelbe a sok-sok szabály miatt? 1 óra a szabad levegőn??? 1??? Sorolhatnám.... Ezek nagyon elkeserítettek, és ha rosszul lőttem be az ovit, világosítsatok fel, de eddig ezeket az infokat gyűjtöttem be.

    Szóval, én tartom azt, hogy egy gyereknek nem fejlesztés kell, hanem szeretet és játék. És nem fejlesztő játék, nem irányított játék, hanem szabad játék... Kell a foglalkozás, persze, de iskolafelkészítésre nincs szükség, még itthon sem, 6 évesen sem!

    Hú, bocs, hogy kicsit bőlére eresztettem... Szóval, ezért gondolkodtam a "vrije" iskolákban...

     

    (Van vrije középiskola is...)

     

    Daisystar nagyon örültem neked, mint leendő "földimnek". :D

     

    előzmény:
    daisystar (10646)
    2009-09-29  11:13
  5. 2009. szeptember 29. 11:2010647.
    Utrechtben, bocsi!
    előzmény:
    Flapje (1)
    2005-01-25  12:39
  6. 2009. szeptember 29. 11:1310646.

    Sziasztok!

     

    Jewel: akkor még nem jártál Utrechtbe a Kanaleneiland nevü kerületben! :-(

     

    ës sajnos a sznobizmus már a gyerekenél is megjelenik jó hamar, csak figyelni kell a kis rávarrt logókat, és sajna már piszkálják is egymást emiatt a suliban.

     

    Kismalom: Mi elköltöztünk Uterecht belvárosából, mert slumosodott, az autómat rendszeresen feltörték, pedig a rendórség a sarkon volt stb. Kiköltöztünk egy nyugisabb "külvárosba", de most nézegetünk megint házakat, mert egy kerületet teljesen felújítottak és elég klassz lakások épültek. Igaz mi venni fogunk, de tuti nem holnap fog sikerülni.

     

    Utrechtben igazábol nem igazán sok kerület van ami a mi igényeinknek bejön, régi házak, kicsik, nincs fürdöszoba!!! Van egy új kerület ahol új házak vannak, de ott meg egymás szájában élnek az emberek, nagyon zsúfolt benyomást kelt.

    Zeistet egy icipicit ismerem, kedves kis város, szoktunk oda járni bevásárolni, ismeröseink is laknak, valahogy szellösebbnek tünik nekem. Szóval lehet én Zeistet válsztanám, mert élhetöbb és Utrechtbe is 10 perc alatt be lehet érni akár tömegközlekedve is.

     

    A vrije school elméletben nagyon üdvözítö ötlet, csak sajnos nagyon nehezen veszik a diákok a középiskolai váltást. Viszont a többi iskolában is az oktatás inkább a kézsegek fejlesztéséröl mint a tudás fejekbe töltéseról szól.

    Szóval nálunk a nagyobbik inkább egy tradicionális iskolába fog hamarosan menni, és még itt is egy csomó kétségem merült fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 10:3110645.

    Most komolyan nagyon megleptél. :o

    Ennyire drága oldalakat nézegetnék???? :S

    3 szobás vagy annál több, kerttel, egyszerűen nem találok olcsóbbat, mármint elfogadható állapotban. Huhhh, érdekes.

    Mit rontottam?

     

    Egy példa csak:

    http://www.pararius.com/Villa-for-rent/Zeist/Julian alaan/450270/

     

    Ezt azért luxusnak nem nevezném, találtam luxuskecókat 3-4 ezerért.... :o

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (10644)
    2009-09-29  10:15
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 10:1510644.

    hát én az egyformát a divatra értettem... szerintem itt nincs az, mint otthon, hogy az egyik gyerek csak márkás ruhában jár, a másik meg kínai piacosban... mindenki nem túl kirívóan, tisztán, szépen van öltöztetve, ennyi...

    a bevándorló, marokkói gyerekek valóban egy kaszt, de a hollandokon belül én nem tapasztalok nagy különbségeket...

     

    mi vidéken 800-ért béreljük a házat rezsi nélkül közvetítőn keresztül, városban persze drágább, de az 1700 euró rezsi nélkül még egy házért is nagyon sok szerintem, én még hirdetésben sem láttam ilyet, akkor az valami nagyon szuper ház szerintem... 

    előzmény:
    Erara (10641)
    2009-09-29  00:44
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 08:1210643.

    Jaj, bocsánat, átsiklottam fölötte, de már látom tisztán, hogy lakásról írtál. Akkor ez a differencia elsősorban az általam nézett házak árai és az általad leírt ár között.

    Köszönöm a segítő hozzászólásokat! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (10640)
    2009-09-28  23:13
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 08:0910642.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm újra... Igen, persze, a cég, akik intézik a lakást is, közvetítőn keresztül fogják ezt tenni.

     

    Az igények pontosan ezek amúgy jewel, amit leírtál: min. 3 hálószoba + nappali és kert. Ha nem is nagy, de valami. Azt a 800-1300 EUR-t házra értetted, vagy lakásra? Mert nekem eddigi nézelődéseim alapján kevésnek tűnik: a házak, amik a fenti feltételnek megfelelnek, 1700 EUR környékén kezdődnek. Persze biztos vagyook benne, hogy pl. a külföldieket jobban leszedik, meg nyilván vannak "divatosabb", ezáltal "drágább" közvetítők is... Meg pl. én még egyáltalán nem beszélek hollandul, így csak angolul tudok tájékozódni, valószínűleg ez is módosítja kicsit az amúgy valósághű képet...

    Szóval ezt tényleg jó lenne tudni, hogy mi a reális ár nagyjából, egy kifejezetten jó állapotú házra.

    Nem a zsebetekben szeretnék természetesen turkálni, csak ez igazán hasznos info lenne...

     

    Ez nagyon jó hír, hogy tulképp minden egyforma, mármint nagyjából minden igényes, persze, gondolhattam volna, hogy a kelet-európai pusztulat és kosz nem lehet jellemző kerületekre.... De ez jó hír! Közlekedés szempontjából is gondolom, minden remekül ellátott...

    No, megnézzük majd a szóba jöhető két várost (a kisebbet választjuk, ha tetszeni fog nekem is).

     

    A sulival kapcsolatban: van valakinek tapasztalata a kinti Waldorf képzéssel? Már ráakadtam a "vrije" iskolákra, és az érdekelne, hogy próbálta-e valaki odakint... Milyen a színvonaluk, milyen a megítélésük?

     

    előzmény:
    Erara (10641)
    2009-09-29  00:44
  11. 2009. szeptember 29. 00:4410641.

    Van olyan iskola, és kinderopvang is, ahol fehérbőrű gyereket nem v. csak elvétve lehet látni....ez környékfüggő is persze....

     

    Szó szerint értetted azt, hogy a gyerekek ugyanolyan ruhába járnak iskolába? Mármint egyenruhában?  Mert ez nem jellemző....

     

    Abban egyetértek, hogy lakást bérelni nem egyszerű mutatvány, lehetnek igények, de majd a felhozatalból lehet válogatni.....még akkor is, ha nem közvetítőn keresztül keres valaki.....a cég v. akári végül közvetítőirodán keresztül fog találni úgyis csak, mert a "a tulajdonostól kiadó lakás" Hollandiában gyakorlatilag nem létezik....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (10640)
    2009-09-28  23:13
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 28. 23:1310640.

    persze, te megadhatod a preferenciákat, de attól még nem biztos, hogy olyan lesz, amit elképzelsz.. amúgy "gázos" környék nincs szerintem, ezt az árból lehet látni, hogy mi olcsóbb, és drágább... nálunk is van olyan környék, ahol az arabok laknak, nos, nem tudom, te mennyire vagy ilyen szempontból válogatós, de szerintem tök ugyanolyan, mint a többi... itt nincs lepukkant negyed, legalábbis annyira nem, mint Magyarországon... én budapesti vagyok, és hát még az amszterdami éjszaka is kb. olyan, mint a pesti, szóval nem vészes...

    amennyire én megélem, itt eléggé egyen, egyforma minden, na persze biztos vannak a szuper gazdagok, nem tudom, hogy közéjük fogtok-e tartozni, de ha a normális, középkategóriába, akkor szerintem minden ugyanolyan: 3 hálószoba, nappali, fürdős lakás, két szintes: 800-1300 euró/hó várostól függően - de majdnem ugyanolyan az összes. A suliban a gyerekek ugyanolyan ruhát hordanak, ugyanolyan biciglivel járnak... az anyukák között megy némi sznobizmus, hogy klikkesednek, de ezt a gyerekekről nem mondod meg, anyukák között is csak a nagyon gazdagok alakítanak saját klubokat... amennyire én észrevettem, de cáfoljon meg, aki tud...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609192 (10639)
    2009-09-28  22:10
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 28. 22:1010639.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen a hozzászólásodat, már nagyon vártam, hogy írjon valaki valamit, mert hamarosan repülnünk kell körülnézni, hogy meg tudjuk mondani, hol szeretnénk lakni.

    Találtunk már Utrechtben és Zeistban is megfelelőnek tűnő házakat, de azt én is látom, annyira nem önti el a hatalmas kínálat a piacot.

     

    Nem nekünk kell kibérelni, mindent intéznek nekünk; csak meg kell mondani, hol szeretnénk lakni (legalább a várost első körben, ugyebár). Megadjuk a preferenciákat, és megkeresik nekünk a szóbajöhetőket, mi pedig azokat nézzük csak meg...

    Szóval, nekünk semmiféle ügynökséggel nem lesz kapcsolatunk.

     

    Azért ha valaki ismerné azt a környéket, megköszönném, ha adna pár jótanácsot vagy észrevételeit, tapasztalait megosztaná velem, még akkor is, ha esetleg nem esélyes vagy sima ügy pont ott házat bérelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (10638)
    2009-09-28  16:06
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 28. 16:0610638.

    szia,

     

    a lakásról: az nem úgy megy, mint otthon, hogy kinézel egy környéket, és lakást bérelsz... hanem beíratkozol a közvetítőkhöz, és abból tudsz válogatni, amit ajánlanak. Azonnal beköltözhető bérlakás viszonylag kevés  van. Venni persze lehet, de gondolom, ebbe nem ugranátok bele először... szóval felesleges ilyenekben gondolkodni, hogy melyik a jó környék... örülj, ha a városon belül kapsz lakást, az már kész haszon... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609192 (10637)
    2009-09-27  08:42
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 27. 08:4210637.

    Sziasztok!

     

    Egész jól haladok a visszaolvasással, már "csak" kb. 10 ezer hsz van hátra :D; no, komolyan már nagyon sok hasznos infot kijegyzeteltem tőletek.

    Így az ovival/iskolával kapcsolatosan is, találtam linkeket is, így köszönöm, azt már nem kell leírnotok. Gondolom, hogy unjátok, mert ahogy láttam, bizonyos időközönként mindig feltűnik valaki, aki felteszi szinte ugyanazokat a kérdéseket. Bocsánat, ebbe nem gondoltam bele...

     

    Viszont ha jól láttam, van valaki Utrechtből (?), nagyon megköszönném, ha elmondaná a véleményét: merre érdemes lakni, mit kell tudni bizonyos részeiről, "kerületeiről", merre vannak pl. nemzetközi sulik vagy "jobb" környékek, miket érdemes kerülni stb. Olyan infokra lenne szükségem, amit csak ott élve tapasztalhat meg az ember...

     

    Nagyon köszönöm, remélem, tudtok segíteni...

     

    Malom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609192 (10636)
    2009-09-25  23:35
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 25. 23:3510636.

    Sziasztok!

     

    Remélem, nem bánjátok, ha pár kérdéssel előállok. Úgy látom, ez az egyetlen igazán "élő" hollandiai magyar topik, és segítségre lenne szükségem.

    Igyekszem olvasni is titeket, még csak ma kezdtem, és valószínűleg nem is érek a végér (elejére), de már sok hasznos információra tettem szert nektek köszönhetően. Flapje egy másik fórumon belinkelte ezt, innen a nagy rátalálás...

     

    Úgy fest, hogy még idén kiköltözünk családostól Hollandiába, mert a férjem kapott egy szakmailag visszautasíthatatlan ajánlatot, amit kár lett volna nem kihasználni.

    A jövő héten még tárgyalnak a szerződés részleteiről, de valószínűleg megfelel majd az elvárásainknak.

    Két kicsi gyermekünk van: a kislányom 3 éves lesz decemberben, a kisfiam pedig pont másfél évvel fiatalabb.

    Úgy gondoltuk, ez kb. az utolsó lehetőség, hogy bevállaljunk egy külföldi költözést, mert a lányom még nem ovis. Óvoda, iskola közben már nem váltanék szívesen.

    Nem határozott időre megyünk - lehet, hogy örökre, lehet, hogy hosszú távra, évtizedekre, de lehet, "csak" 4 évre....

     

    Első kérdésem az lenne, hogy ha jól olvastalak benneteket itt-ott, akkor a lányomnak azonnal keressek egy jó iskolát, ahol jövőre megkezdi a "tanulmányait"? :o

    És mi van azokkal, akik 7-8 évesen kerülnek az országba? Hpgy "integrálódnak", erről van valakinek tapasztalata?

    Ez ugye az állami iskolarendszer: de mi a helyzet az alternatív iskolákkal? Van divatja? Van választék? Másként működik korosztályos tekintetben?

     

    Azon kívül lenne még egy fontos kérdésem: ti az utrechti régióban, agglomerációban melyik várost ajánlanátok jó szívvel egy kisgyermekes családnak? (kell(enek) jó ovik, suli(k), egészségügyi infrastruktúra, sok zöld, játszótér, nyugi, de mindenféle bolt is stb.) Tudom, ostobának tűnhet ez a kérdés, de én abszolút nem ismerem az országot sem, eztán repülünk majd ki körülnézni, és házat kivenni... De feltehetem direktben is: Zeist vagy Utrecht??? Van valaki,a ki tud segíteni?

     

    Nagyon lelkesek vagyunk amúgy, de hirtelen ez óriási stressz is, hatalmas felelősség a skacok miatt.

    Ja, én nem készülök dolgozni, otthon lennék velük (már amíg szegény lányom is ott lehet :D), csak Apa húzná az igát, legalábbis egyelőre... Tervezzük a harmadikat, és magyar szokás szerint, híve vagyok a baba-mama szimbiózisnak. :D

     

    Bocsánat, hogy hosszúra eresztettem, de nem akartam teljesen ismeretlenül segítséget kérni; gondoltam, nem bánjátok, ha kicsit "bemutatkozom". És köszönöm, hogy elolvastok és segítetek valamit... bármit... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_589623
    Torolt_felhasznalo_589623
    2009. szeptember 16. 14:4610635.
    Nem csomag, csak boritek. Egy okirat van benne. Mar erdelodtunk, nem talaljak mar eleve itt a holland postanal! Egy honapja adtam fel ajanlva az Ah ben (ugyanis nincsenek mar postahivatalok), es sem ok sem a posta nem talalkoztak vele. Van valami rakszam, ami az ajanlott cetlin van, de nem talaljak.... Eleg gaz! Ugyhogy nem az otthoni postaval van gond. Egyebkent az itteni szolgaltatas nagyon alaszony szinvonalu, paromnak a mobilszamlajaban mar 10 honapja felszamoltak internetet, amit nem is kert, most vette csak eszre. Az itthoni internet sem olyan, amilyennek lennie kellene, pedig nem az olcsora vagyunk szerzodve, plusz nem egyszer kuldtek olyan rezsi csekket, amit nem ertettunk, felhivtuk oket, es kiderult, hogy tenyleg nem kell befizetni.... Grrrrrr, ugyhogy itt sem minden fenekig tejfel!
    előzmény:
    cleo (10633)
    2009-09-09  21:35
  18. Torolt_felhasznalo_589623
    Torolt_felhasznalo_589623
    2009. szeptember 16. 14:4010634.

    Szia,

     

    Sajna csak most olvasom! Van egy csomo kinott gyerekruhank, majd irj mikor lesz legkozelebb! Bar Haga nincs a szomszedban..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783934 (10632)
    2009-09-09  16:50
  19. 2009. szeptember 9. 21:3510633.

    Ha olyat adtal fel, ami ertekesnek tunik, akkor az allitolag eloszeretettel eltunik a magyar postan , vagy legalabbis sokszor ''megvizsgaljak'' a tartalmat. Erdemes minel biztositottabban feladni mindent, azt talan nincs kepuk lenyulni. Meg olyat is javasoltak a felbontogatas ellen, hogy a dobozok nyithato reszeinel leragasztod, es a ragasztot mindenhol alairod.

    igy egyertelmuen latszik, ha megbontottak, de szerintem ilyenkor nem is nagyon merik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589623 (10630)
    2009-08-31  16:36
  20. Torolt_felhasznalo_783934
    Torolt_felhasznalo_783934
    2009. szeptember 9. 16:5010632.

    Kedves mindenki!


    Szept.13-an vasarnap szeretnenk baba-borzet csinalni a hagai magyar boltban, Weimarstraat 70.

    Ha van kinott ruha, cipo, megunt jatek, szuksegtelenne valt babakocsi vagy barmi ami gyerekekkel kapcsolatos, hozzatok! Akar cserelni akartok,vagy masoknak oromet szerezve olcson eladni vagy ajandekozni, vagy kerestek valamit, gyertek. De akkor is gyertek, ha szeretnetek mas szulokkel talalkozni, ismerkedni, beszelgetni, tanacsot kerni vagy adni! Ha van igeny ilyesmire, minden honapban rendszeresithetjuk!

    Mindenkit szeretettel varunk!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 31. 17:2510631.

    Sziasztok!

     

    En nem tudom mi van a Holland postaval, de a baratnom 1 honapja adott fel nekem valamit Londonbol es azota sem ert ide...  

     

    Bocsanat, hogy csak igy beleszoltam ismeretlenul a temaba. Mi is Hollandiaban elunk a parommal Haga-ba, ezert olvasgatom idonkent a topikot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589623 (10630)
    2009-08-31  16:36
  22. Torolt_felhasznalo_589623
    Torolt_felhasznalo_589623
    2009. augusztus 31. 16:3610630.

    Sziasztok,

     

    nem tudja valaki mi van a holland postaval, mar ket hete feladtam vmit (raadasul ajanlva) haza anyumnak es meg mindig nem kapta meg. Amultkor is ez volt. Lehet hogy otthon vacakolnak vele? Anyum levele viszont ket nap alatt megerkezett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_589623
    Torolt_felhasznalo_589623
    2009. augusztus 17. 22:3010629.
    A gyarekmegorzesert mennyit kell fizetni igy a tanfolyamosoknak? Az is tamogatott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589623 (10628)
    2009-08-17  22:27
  24. Torolt_felhasznalo_589623
    Torolt_felhasznalo_589623
    2009. augusztus 17. 22:2710628.

    Szia,

     

    Ez a ROC os tanfolyam, amirol irsz? Ez az ami ingyenes (vagy nagyon olcso nem emlekszem mar), es a helyi onkormanyzatnal kell feliratkozni? Valahol mar hallottam errol...

     

    A gyermekmegorzot a tanfolyam idejere lehet igenyelni? Amikor a keso esti orakon vagy akkor is gyerekmegorzoben vannak a picik vagy akkor otthon az apukaval?

    előzmény:
    yerba (10620)
    2009-08-02  16:13
  25. Torolt_felhasznalo_589623
    Torolt_felhasznalo_589623
    2009. augusztus 17. 22:2310627.

    Szia,

     

    Meg nem jelentkeztem be hozza, de hamarosan el akarok menni egy vizitre, hogy valamivel tobb infot es segitseget kapjak, mint amit a hazi orvos tud adni. Azota nincsenek rajta ilyen foltok, es asszem rajottem mi lehet a ludas... Az eper. Bar a foltok megjelenese elott ket nappal evett epret, igy is valoszinu, hogy attol volt (olvastam hogy utana 36 oraval is jelentkezhetnek), en azt hittem, hogy kozvetlen a kiutest okozo dolog utan jelentkeznek a tunetek, de ezek szerint megsem. Miutan olvastam ezt a 36 oras dolgot, az eperre gyanakodtam, aztan par napja itattam vele epres uditot, es akkor is kijottek rajta, de halvanyabban (gondolom a kisebb koncentracio miatt). Szoval megvan a tettes, de azert igy is erdekelne, mik a teendok a jovoben, ugyhogy fel fogom keresni az ismerosodet. Majd megirom mi volt.

     

    Jo ejt!

    előzmény:
    cleo (10626)
    2009-08-15  15:43

Címlap

top