Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arcelemzés

Torolt_felhasznalo_376787
Torolt_felhasznalo_376787
Létrehozva: 2005. január 23. 12:13
Sziasztok!

Mostanában nagyon érdekel az arcelemzés,de csak egy könyvem van róla,az is elég régi.
Az érdekelne,hogy van-e itt valaki,aki ért hozzá,tudna jó szakkönyvet ajánlani,tehát nem csak cím szerint,hanem amelyiket tényleg érdemes beszerezni.

Elemeztettétek már az arcotokat?Ha igen,"bejött"?És hol végeztek ilyen vizsgálatot?Hisztek benne?
  1. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 19:2426.

    Én ebben nem értek egyet a véleményeddel.
    Szerintem a genetika nem determinál mindent.

    Az exem egypetéjű iker, és évről évre nő a különbség az arcuk közt, a testük közt, ahogy idősödnek, ahogy a saját megélt élményeik alakítják a vonásaikat.
    Ha az arcunk csak genetikusan lenne programozva, és nem alakítaná a saját énünk, a saját megélt tapasztalataink, akkor egypetéjű ikreknek ugyanolyannak kellene maradniuk később is, hiszen genetikailag teljesen azonosak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 19:1825.
    Szia!
    Igen, abbahagytam, mert itthon volt az egyik szoba masszázs helyiségnek berendezve, és egyre többen jöttek férfiak, hogy ők bizony mást is akarnak.
    Akkoriban kezdték el a prostituáltak masszőrnek hirdetni magukat. Némelyik vendég annyira durva volt, hogy ő 5000-ért mit is kap,
    hogy aztán elegem lett és abbahagytam.
    Merthogy volt aki telefonon zaklatott, hogy pl ő tudja biztos forrásból, hogy én mást is vállalok, neki miért nem,
    holott én tényleg csak masszőr voltam.

    Sokat voltam egyedül itthon és féltem, hogy ha megint kikapok ilyen perverz vendéget, aki nem masszázst akar, nehogy bántson, mikor elküldöm.

    Egy ideig maradtak a törzsvendégeim, aztán terhesen végleg abbahagytam.

    De mostanában gondolkodom, hogy lehet, hogy azóta rendeződött a prosti ipar, talán már nem zaklatják a masszőröket.
    Ideális munka lenne,
    -szeretek emberekkel foglalkozni,
    -annál nincs is jobb, mikor a vendég elalszik a kezelés alatt,
    -sok vendégem volt,
    -gyakorlatilag annyit dolgoztam, amennyit akartam, nagy volt rá az igény, akár kora reggeltől késő estig is masszírozhattam volna,
    -és a baba amig bölcsiben, oviban van, én tudnék vendégeket vállalni.

    Csak hát, mi van, ha még mindig keveredik a piac?
    Lehetne menni szépségszalonba, csak ott meg leszedik rendesen a sápot, ahogy hallottam egy lánytól, aki velem együtt végzett, ráadásul szerintem csak jobb itt nyugalomban, úgy berendezett helyiségben, ahogy az nekem kényelmes. .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351551 (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. január 23. 19:0624.
    Szia kedves Napest!

    sajnos le kell lombozzam a kedélyeket: pusztán az arc jellegzetességeiből, vagy éppen a koponya dudoraiból nem lehet biztos megállapításokat levonni.
    A frenológia (vagy koponyatan) a huszadik században áltudománnyá vált (holott előtte a tudományos világ nagy reményeket támasztott azzal szemben), hiszen kiderült: semmiféle biztos következtetést nem lehet levonni a koponya formájából.

    Szintúgy az arc, vagy a test jellegzetességeiből sem lehet általános érvényű pszichológiai következtetésekre jutni. Persze, ez nem vonatkozik a pszichoszomatikus betegségek tüneteire, de ebben az esetben testi elváltozásról van szó, nem természetes jellemzőkről (mint a szemek távolsága, az orr alakja, az egyes arányok az arcon, stb. ).

    Persze, a mimika más tészta -de ott, ugye, az arc (és a test) izomzata dolgozik. A testbeszéd, a kommunikáció nonverbális része tudományosan kutatott és nagyon komoly szakemberi is vannak.
    Mondhatni: nincs benne semmi "ezoterikus", bár vannak ezoterikus (=belső tanítás) részei. . . a speciálisan képzett nyomozók, titkosügyökök, kémelhárítók, de még a kiemeltebb menedzserek is kapnak képzést pl. a hazugság fölismerésére csupán testbeszéd alapján (a nők kb. 300 módon tudják "elárulni" hogy éppen hazudnak).

    Beszélhetünk még olyan -szintén a mimikából, illetve életvitelből származó- árulkodó jelekről, mint a ráncok, vagy a bőr minősége. . . de ezek sem tudnak annál specifikusabb választ adni, hogy az illető mondjuk sokat nevet, vagy erős dohányos. . .

    Egyszerűen azért áltudományos az arcelemzés, mert olyan dolgokból próbál következtetéseket levonni, amelyek genetikailag determináltak. . .
    előzmény:
    Napest (1)
     
  4. 2005. január 23. 17:5623.
    kedves Maki!
    Ha tudod a testi részét írd meg nekem légyszives, hogy a szemkörüli nagyon sötét, sötét alul is és felül is, körben, fiatal kora óta, mely szerv zavara, hogyan lehet segíteni rajta. A szem alatti duzzanat, mely egyre nagyobb, táskásabb, az mit jelent? Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (18)
     
  5. Torolt_felhasznalo_351551
    Torolt_felhasznalo_351551
    2005. január 23. 16:1422.
    Szia kedves Napest:))

    Nagyon jó témát vetettél fel, engem is érdekel az arcelemzés, meg hát az ezo témában szinte minden, végül is ennek eredményeképp én is el kezdtem masszírozni:)))
    Írtad, hogy három évig masszíroztál, abbahagytad?
    Én most tanulok talpasszázst is, egyenlőre papírom nem lesz róla, de aki tanítja már 10 éve ezt csinálja, és most kezdte el átadni a tudását. Teljesen elvarázsol ez a fajta gyógyítás is.

    Milyen jó, hogy egyre többen vagyunk egy úton:)))))))))))

    Szeretettel:Sz. Barby
    előzmény:
    Napest (19)
     
  6. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:1221.
    A másik, hogy az a grafológiai tanfolyam, amiről meséltem, belement egy csomó pénz és vizsga előtt 2 héttel kiderült, hogy nincs vizsga.

    Sokan elkezdtek a pénzük után futni, én nem, mert elment a kedvem tőle.

    Szóval most az is számít, hogy hova jelentkezek, a végzettség szabályos legyen, nehogy úgy járjak, hogy bár az oktató neves, de a tanfolyam maga az szélhámosság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (17)
     
  7. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:0920.
    na, ezt a szót még nem hallottam!!nagyon köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:0919.
    Nem tudom.
    A grafológia, még vagy 10 éve végeztem egy grafológia tanfolyamot, mert a nagyanyám grafológizált hobbi szinten és beleszerettem. Most ismét fellángolt bennem ez a szerelem, és szeretném rendesen megtanulni.
    A nagybátyám meg kelet kutató volt, sajnos már régen meghalt, így családi ágon szívtam ezeket magamba, jóga, stb.

    Viszont annyi érdekes dolog van, pl 3 évig dolgoztam masszőrként és annyira klassz volt,
    viszont most csak egy képzésre van időm, ezért a dilemma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 15:0218.
    http://ezoteria. lap. hu/
    Mégegyet találtam, itt az antropozófia, a keleti arcdiagnosztika téma bővebben.
    A kineziológiát valóban nem tudod netről megtanulni, de legalább lesz fogalmad róla, mivel is foglalkozik.
    előzmény:
    Napest (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. január 23. 15:0117.
    pl. www. belsogyermek. hu /kineziológia
    de a keresőn akár www. elixir. hu vagy www. harmonet. hu-n lehet találni róla anyagot.
    A kineziológia a XXI. sz. egyik legeredményesebb és gyors gyógyitó és preventiv módszer. Minden probléma gyökerét a tudatalattiban keresi mivel ott a "gyökér ok". és ezeket oldja fel szelid módszerrel gyógyszer és egyéb beavatkozás nélkül. Tehát a te energiáidat használod fel önmagad gyógyitásával.
    Miért nem inkább ezt tanulod??? Ezzel többet lehet segiteni az embereknek, mint a grafoval /bár ezt én is igen kedvelem, de inkább játéknak tartom-mint az életet/
    előzmény:
    Napest (12)
     
  11. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:0016.
    köszi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:5915.
    De, ott találtam azt a céget, akik arcelemző programot adnak haszonbérbe. De nekem ugye nem arra kell, nem ilyen drágán és főleg nem tőlük:)

    A kineziológia, azt tudom, hogy nem oktatják neten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 14:5914.
    http://termeszetgyogyasz. lap. hu/
    Próbáld meg itt: a kineziológia, az ajurvéda, és még egy csomó ízgalmas téma! Jó böngészést :-)
    előzmény:
    Napest (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. január 23. 14:5613.
    Nem hiszem, hogy ezt számitógépen oktatják, mert a kineziológia a tudatalattival létesit kapcsolatot izomteszteléssel. Ehhez azonban szükség van a kontaktusra. .
    Nem lehet ezt "keresőben" betenni, akár arcdiagnosztika néven a vizslán vagy strart. lap. hun? Próbálkoztál ezt ott megtalálni?
    előzmény:
    Napest (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:5112.
    köszi:)sokat segítettél;-D

    Amúgy most néztem a neten, kitelepítenek 100. 000 forintért egy programot, havi 10. 000 plusz a haszon fele a bérleti díj. Van benne minden.
    De szinte megijedtem a honlapjuktól, olyan rossz kisugárzása volt.

    De ezek szerint érdemes keresni, csak van eladó szoftver is valahol, amitől nem érzem azt, hogy ezek veszélyes emberek.

    Én tulajdonképpen azt se tudom, mi az a kineziólógia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 14:4611.
    Elsősorban én is a kineziológiát javasolnám, van néhány, ajurvédával foglalkozó könyv, ahol szintén eléggé komolyan részletezik az arcvonások tipusait.
    Az írás viszont sokkal gyorsabban követi a változásokat.
    Mindkezző ízgalmas :-)))
    előzmény:
    Napest (5)
     
  17. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:1510.
    Ezt azért kérdeztem tőled, mert az Európa akadémián most indul sokféle keresztféléves képzés, és egyelőre grafológia vagy a "valami más" közt ingadozok:), ami lehet térenergetikus szak vagy bármi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:149.
    És például olyat nem tud valamelyikőtök, ami számítógépes program erre ?

    Olyasmire gondlok, hogy pl én most rendeltem az amazontól egy olyan programot, ami írást elemez. És arra gondoltam, hátha van ilyen arcelemzőben is.

    Néhány éve Olaszországban beraktam a kezemet egy gépbe, és hibátlan lélekelemzést, és olyan részletességű múltleírást adott ki rólam, hogy az szinte már félelmetes volt.
    Tök jó lenne egy ilyen arcra is. Mármint fényképpel, azért nem raknám be a fejemet egy gépbe:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (3)
     
  19. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. január 23. 14:118.
    Ez a munkám, de bárki megtanulhatja. Néhány kliensem is elvégzett egynéhány kinez. tanfolyamot. A kineziológiával foglalkozók azt vallják, hogy minden családban legyen egy kineziológus.
    One brain kinez. igaz hosszu és anyagilag is meg kell fizetni, de sokmindenben segit akár ha azért végzed, hogy te változzál!!!!
    a kinez. tanf. ára napi 1o. e ft. általában 2-5 nap közötti és havonta néhány alkalom. . . Szeretettel ajánlom mindenkinek. Aztán ki tudja, lehet, hogy nem csak a családot hanem a környezetet is elkezdi valaki kezelni, segiteni, gyógyitani.
    előzmény:
    Napest (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:027.
    Köszi!felírtam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325664 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:016.
    Szia!

    Voltál ilyenen?De jó!
    És miért?Mert érdekel hobbi szinten, vagy most ilyesmit is dolgozol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:015.
    Szia!
    Engem egyelőre a lelki alkati része érdekel. De az a könyv, ami nekem van, Arcunk titkai, abban nem túl jók az ábrák és mostmár kevésnek találom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (2)
     
  23. Torolt_felhasznalo_325664
    Torolt_felhasznalo_325664
    2005. január 23. 12:454.
    Lailam Young- Beszél az arc
    szerintem az egy nagyon jó könyv, 90%-ban olyat írt , ami tényleg igaz volt, könyvtárakban is beszerezhető!!!!
    előzmény:
    Napest (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. január 23. 12:443.
    Én a kineziológiai tanfolyamon tanultam One brain- kinez. ág, a 3. és a 5. tanfolyamon van ilyen. . .
    De! Mostmár van könyv ezzel a cimmel és elég jó, ezoterikus könyvesboltokban láttam.
    előzmény:
    Napest (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 12:412.
    Melyik része érdekel? Az egészségügyi, vagy a lelki alkati elemzése?
    előzmény:
    Napest (1)
     

Címlap

top