Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem kell mindig kaviár:)

Torolt_felhasznalo_924485
Torolt_felhasznalo_924485
Létrehozva: 2005. január 21. 15:48
ugye ti is így gondoljátok? most hideg van, süvít a szél... itt ülök, gőzölög a tea a bögrémben, de nincs hozzá semmi nasi:( miket nassolnátok ebben az időben, ha éppen nincs kaviár és pirítós kézközelben?
  1. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 22. 16:049001.

    sziasztok,

     

    az óperencián innen, de az influenzán (már) túlról jelentkezem. a héten csupa egyszerű, kevéssé munkás ételeket ettünk. ázsiai ihletésű csirkemellet, kukoricás csirkemellet, palóclevest, sárgaborsókrémlevest (haza füstölt combbal:-). megpróbáltam igazi kenyeret sütni, nem a gépben. persze a géppel dagasztottam, öregtésztával dolgoztam, csak éppen megfelelő sütőedényem nincs... na, majd hozok otthonról legközelebb!

     

    ma borsólevest főztem és pizzasütő steaket (karajból) sültkrumplival. a fiúknak régóta beígért fánk is elkészült.

     

    gilt, a répa köretként működik. vajon megpárolom a répát friss gyömbérrel (apróra szoktam vágni), pici sóval, fehérborssal. nem puhítom meg teljesen, csak olyan kis roppanósra. friss gyömbért szoktam tenni a párolt rizshez is, amikor főzöm. nagyon különlegessé teszi az egyszerű rizst, szeretjük.

     

    a musszakához a padlizsánt és a krumplit is elősütöm (egyszerre 2 serpenyőben, h. mielőbb végezzek:-)).

     

    a kéksajtos pogácsát csak tervezgetem, még sosem sütöttem. de ha megteszem majd, fotózom:-)

    előzmény:
    gilt (8998)
    2009-02-18  08:38
  2. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. február 21. 09:479000.

    Sziasztok

     

    Nem tudom hogy alaszkai a lazac a spariban én fagyasztottat vettem az olcsobb vot

     

     

    A hülye fejemmel néztem a tv-ben Jamie müsorát a habcsokos sütijét készitette és nem jegyeztem fel a hozzávalokat.

     

    Ha valakinek meg lenne és beirná megköszönném.

     

     

    Pusszaaaaa! Jo Hétvégét Mindenkinek Jo fözicskézést babázást meg mindent amit akartok

    előzmény:
    gilt (8999)
    2009-02-18  08:46
  3. 2009. február 18. 08:468999.

     

    Szia, stalex!

     

     

     

     

    Köszi a kávét ! Próbálom itthon visszafogni magam, de csak úgy megy, ha nem veszek jó kávét!

    Előfordulhat, hogy azonos márka ellenére egy-egy csomag íze más?

     

    Lazac a spariban....alaszkai? Akkor azért hozzá a besamelmártás?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8993)
    2009-02-15  08:56
  4. 2009. február 18. 08:388998.

    Szia, Répalány!

     

     

    A vasárnapi hal kicsit zsíros volt, de elrontani nem lehet!

    Mivel a levesből esznek a lányok és szóvátette az egyik, hogy nem szereti a prézlis tésztát...simán esszük azóta

     

     

    A gyömbéres répa saláta vagy köret?

    A padlizsánszeleteket elősütöd, mielőtt lerakod a darált hússal?

    Azt hiszem jól járnék, ha előfizetnék nálad menzára....

     

    Camembertes csiga: neten találtam a tölteléktippet:1 camembertet annyi tejföllel kikeverek, hogy sűrű maradjon. Borssal fűszerezem.

    A kelt tészta pizzatészta. Az élesztőt tejben futtatom fel, kevés  langyos vízzel,kefírrel vagy joghurttal kidolgozom. 2-3 ek étolajat is teszek bele a végén.

     

    Hogy néz ki a kéksajtos túróspogácsa?

    Hoznál róla képet?

     

     

    Nálunk csupa egyszerű dolgot kérnek a lányok: paradicsomlevest, tojásos nokedlit, káposztalavest csak az egyik lány "csipegette", gombaszószos tésztát.

     

    Ma kaporleves és disznótoros lesz az ebéd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8997)
    2009-02-16  15:00
  5. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 16. 15:008997.

    sziasztok, igen, végül is tényleg vitaminban gazdag volt a tegnapi menü:-) a brokkoli elmaradt, helyette gyömbéres sárgarépát készítettem. ma este leves lesz a brokkoliból. már tegnap előkészítettem a musszakához valókat, csak össze kell raknom és az lesz a vacsora. nagyon szeretjük, mindig óriási adagot készítek, mert annyi vele a macera, h. nem érdemes kevéssel bajlódni.

     

    a camembert-es csigát hogyan készíted? erről jut eszembe, h. hetek óta pogácsát készülök sütni, mégpedig túrósat, amibe kéksajtot keverek...

     

    mmmh, egy jó kis halászlé... vagy kettő:-)

    előzmény:
    gilt (8996)
    2009-02-15  16:58
  6. 2009. február 15. 16:588996.

    Sziasztok!

     

    Stalex, máj a fagyasztóban,  a mézzel barátkozom!

     

    Répalány, "antiinflu"  ebédetek volt ma! Csupa egészséges zöldség és fűszer!

    Gondoltam, hogy a lúdláb nálad nem áll hadilábon a csokival!

    Köszi a receptet!

     

    Nálunk halászlé főtt, én a camembert-es csigát ismételtem és hamis tiramisu volt  (sajtkrém, rumaroma).

     

     Már tudom, mi maradt ki az emóciók közül.....a hal!

    Pár alkalommal biztosan megjelenne a hozzászólásaimban!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 15. 10:308995.

    stali, mint helyi specialitás, az alábbi lazacot szoktam hazai vendégeknek adni:

     

    lazacot citromosborssal, cukorral beszórom. másnap letörölgetem. hagymát (még jobb a póréhagyma)  felkarikázok. a lazacot tűzállótálba teszem, rászórom a hagymát, megszórom kaporral v. márványsajttal (a kettő együtt már túl intenzív, szóval választani kell:-), majd leöntöm tejszínnel. teszek rá egy jó darab vajat (igazit) majd kb. 20-30 perc alatt forró sütőben készre sütöm. só alig kell rá, a tejszínbe szoktam sót keverni. krumplipürével v. egészben főtt krumplival tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8993)
    2009-02-15  08:56
  8. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 15. 10:258994.

    sziasztok:-)

    jelentem a lúdlábnak nagy sikere volt. múltidőben.  gilt, leírom gyorsan, hogyan készítettem.

     

    lúdláb, ahogy répalány készítette valentin-napon:-)

     

    3 tojásból, 3 ek lisztből, 1 ek kakaóból és 3 ek cukorból készítettem egy piskótakorongot (20 perc 185 fokon forró sütőben)

    3 dl tejjel felfőztem egy zacskó csokipudingot, szitáltam bele 1 ek kakaót és 3 ek cukorral édesítettem.

    a kihűlt pudingot habosra kevertem. 20 dkg vajat habosra kevertem 10 dkg porcukorral, majd  belecsorgattam 10 dkg felolvasztott csokoládét (76 %-os) és összekevertem a pudinggal (habosra). a krém felét a piskótakorongra kentem (ajánlatos egy kicsit a hűtőbe tenni, úgy könnyebb vele a munka), kb. 20 dkg lecsorgatott, kimagozott meggyet raktam rá, majd a krém másik felében lefedtem.

    a hűtőben kb. 2 óra alatt jól kifagyott. ekkor öntöttem rá 20 dkg felolvasztott (vízgőz!) étcsokoládét. azaz ennyit írt a recept, de 15 dkg bőven elég lett volna. a maradékból ma reggel forró csokit főztem:-))

    tálaláskor tejszínhabbal és meggy szemekkel díszítettük.

     

    gilt, nekem itt is van mindig igazi füstölt szalonnám. otthon igen szép, nagy darabot veszünk, ami 2-3 hónapig kitart a hűtőben. általában kistermelőtől szoktuk venni, hiba nincs benne:-) otthon  minden piacon vannak "füstöltes" nénik-bácsik, biztosan a környéketeken is találsz!

     

    mára leves még van, császárhúst sütök (kínai ötfűszerkeverékkel, sóval, fokhagymával bekenem), mellé szójaszósz, gyömbér, fokhagyma, chilli, újhagyma mártás és egy nagy fejeskáposztában este készítettem káposztasalátát, az ebédre már jól összeérik:-) brokkolit párolok majd mellé és talán rizst főzök még hozzá.

     

    császármorzsát még sosem készítettem, pedig nagyon szeretem. nálunk a fiúk nem eszik az ilyesmit, majd otthon egy barátomat megkérem, lepjen meg vele:-)

     

    előzmény:
    gilt (8991)
    2009-02-14  16:35
  9. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. február 15. 08:568993.

    Szia Gilt

     

    Ha 1kg csirekmájat számolunk akkor kb.fél deci méz elég.A hagyma 2 nagy fej........mert szeretjük.

     

    Elrontani nem lehet!!!!!!!

     

     

    Ma lazacot néztem ki a spariban.

     

    Sozom borsozom a lazac szeleteket citromlevet facsarok rá megszororm friss kaporral vaj darabkákkal és végül nyakonöntöm basemmellel.

     

    Ez azért is egyszerü mert előre el lehet késziteni be a frigoba és másnap is meg lehet sütni.

     

     

    Teszek ide coffet hogy felébredjetek

    előzmény:
    gilt (8992)
    2009-02-14  16:43
  10. 2009. február 14. 16:438992.

    Szia, stalex!

     

     

    Ok, 2 nagy hagyma, ehhez 1 kg csirkemáj vagy még több kell?

     

    Méz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8976)
    2009-02-10  14:20
  11. 2009. február 14. 16:358991.

    Sziasztok!

     

    Répalány, nagyon tetszik az antipasti! Főleg, hogy szendvicshez és tésztához is passzol.

    Lúdlábtorta? Hogyan készül nálad? Sima vajas vagy pudingos vagy tejszínes krémmel? Sok meggyet teszel bele? Csokimázas?

    Az abált szalonnát nagyon nem szeretem, mondta is a férjem, hogy miattam ( +a lányok) nem érdemes disznót vágni!

     

     

    Eper , hogyan szereted a rántottát? A hagymás, szalonnásra gondolok most. De hol lehet manapság igazi finom füstölt szalonnát kapni?!  Marad a bacon. Az omlett jobban ízlene, de sokszor elrontottam, már nem is próbálkozom vele. 

    A császármorzsa nálunk daramorzsa (csak ki nem szárítsam!).

     

    Ági, remélem  hamarosan olvashatunk rólad.

     

    Lencsekrémleves elkészült (köszi a receptet), finom volt, ketten ettük a férjemmel.

    Ugyan az egyik lány evett belőle, de húzogatta az orrát, nem tetszett neki az állaga.

     

    A héten muffinokat sütöttem (sok a "nem szeretem" csoki), fagyasztott leveles tésztából lekváros kiflit.

    Pangasiust rántottam tegnap, a nők megették.... a férj beérte a tojáslevessel és a krumplipürével.

    Előző nap ő főzött. Valami nagyon "inas" marhalábszárt és mindenféle ragadós "húsokat".  Főzés közben otthagyta. Anyósom két nagy edénye ma is csak félig-meddig van kitakarítva, mert olyan "á la carboniére" lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 14. 15:278990.

    sziasztok,

    tegnap minestrone és milanói sertéskaraj, ma lazacleves, spenót, juhtúrós galuska (tettem a tésztájába egy kis spenótot) készült. valentinre a pasikat lúdlábtortával lepem meg. csütörtökön egy darab karajt sütöttem egyben, belehúztam 1 szál pórét és 1 szál kolbászt:-) na, nem egy óriási darab hús volt. fokhagymát, édesköménymagot, borsot és sót törtem össze mozsárban, ezt a pakolást kapta a hús. körbesütöttem serpenyőben, majd kb. 1 órát sült a sütőben.

    egyik este meg hirtelen felindulásból elkövetett lekváros buktát sütöttem:-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. február 14. 09:068989.
    Nahát ez a szalonna dolog fini lehetcsak 1 hibbája van!...a csipöre rakodik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8983)
    2009-02-11  11:13
  14. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2009. február 12. 22:528988.

    sziasztok! ho-ho hat megis mozog a fold (helyett a topic)? Tok jo!

    Sokat fozok,, de mostanaban nem ujitok, orulok, ha idombol a gyors dolgokra futja.. na majd jon ha a tavasz lassan... Most farsangi suti keszites edes gondjaban vagyok, utolag beszamolok...addig is udv mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 12. 16:348987.

    Répácska, már csak kert kéne :) most megpróbálom a kertészetben vásárolttal a konyhaablakban!

     

    Ez az antipasti nagyon jól hangzik....paprikával kipróbálom :)

     

    Ma nem főztem, maradékból ettünk. Vacsira szimplán rántottát kívánok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8986)
    2009-02-12  15:34
  16. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 12. 15:348986.

    sziasztok,

    eperke, ha tehetem én is profiktól veszem azokat a zöldeket, amiket hosszú távra szeretnék magaménak tudni:-)) ha a vacsorához van szükségem bazsalikomra, akkor jó a bolti, hiszen nagyon hamar elfogy. nyaranta (május elején) ültettem bazsalikomot cserépbe. a cserepet meg kiraktam a kertbe a fűszerágyásba. úgy nagyon jól bírta, egész nyáron volt fűszerem! a kertben van zsálya, menta, citromfű, borsikafű, rozmaring, oregánó és majoránna. csak a mentával kell vigyázni, mert mindent beborít hamar. (most távol vagyok a kerttől, így ennek a  kis életrevaló kakukkfűnek nagyon örülök!)

     

    este grilleztem cukkinit, majd rétegezve üvegbe pakoltam így: cukkini, hajszálvékonyra szelt fokhagyma, bors, bazsalikomlevél, pár csepp balzsamecet, újra cukkini stb. a végén pici sót is tettem a tetejére, majd egy kevés olivaolajat öntöttem rá. minél tovább áll, annál finomabb. ha a hűtő felé járok, mindig megmozgatom kicsit, h. jusson a tetejére is az ecet-olaj keverékéből. nagyon szeretjük ezt az antipasti-t. ue. lehet padlizsánból, paprikából is készíteni. szendvicsbe nagyon finom, de tésztára dobva, némi parmezánnal is kitűnő. lehet belőle mártás készíteni húshoz. (persze ha marad egyáltalán, mert én magában is imádom!)

    előzmény:
    eperlevel (8985)
    2009-02-11  18:13
  17. 2009. február 11. 18:138985.

    na én még sosem turbóztam ennyire fel a kuszkuszt, mint Répalány, de erősen nem rossz ötlet. Simán csak leforráztam, és belekevertem egy zöldségleves kockát, vagy bio "vegetát".

     

     

    Répácska, annyira szeretnék idehaza ilyen fűszernövényeket tartani, termeszteni, de ezek a boltiak semeddig sem bírják

    :( gondoltam, el kéne mennem egy kertészetbe....szerinted?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8982)
    2009-02-11  11:05
  18. 2009. február 11. 18:108984.

    Sziasztok!

     

    Gilt, se tojás, se zsemle....csak jól odapassszíroztam a nyársra :)

     

    Nálunk ma olaszos-zöldséges rizottó volt az ebéd. Répa, cukkíni, zöldborsó és paradicsom. Sok sajttal a tetején.

     

    Most egy kis császármorzsán gondolkodom :) Miután ma reggel felbontottam a nagynéném sárgabarack lekvárját :)

    előzmény:
    gilt (8981)
    2009-02-11  09:07
  19. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 11. 11:138983.

    stali, ez nagyon tetszik! pláne, ha erdei gombával készül...

    anyunak van egy könyve: vasi, zalai parasztételek. azt nagyon szeretem! arrafelé jó kis dödölléket főznek. na, viszont ez az, amit a fiúk nem esznek meg nálunk. magamnak meg nem állok neki...

     

    lányok, mostanság még abált szalonnát szoktam készíteni:-) itt nagyon húsos császárhúst lehet kapni, ezért ki kell fogni, h. legyen rajta némi zsír is, mert a csécsihez az nagyon fontos (legalábbis mi úgy szeretjük). vajpuhára főzöm, 1 fej fokhagymát összetörök, a kihűlt császárhúst körbepakolom vele, vastagon megszórom pirospaprikával és kész. az abalébe nagyon sok sót teszek, így a végén nem kell "ropogtatni" a sót, amikor esszük.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8980)
    2009-02-11  09:01
  20. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 11. 11:058982.

    sziasztok:-)

     

    ez a kakukkfű nem az a kis vékony, eldobható cserépben van, hanem igaziban. csodálkoztam is, hiszen minden fűszernövény ebben a kis szögletes, 1x használatos ibrikben van. nekem időnként a bazsalikom is sokáig tart. azt tudom, h. sokat segít ezeken a növényeken a rendszeres szüret. a kakukkfüvet naponta kaszálom, ha kell, ha nem.

     

    annyit beszéltünk a hagymalevesről, h. ma azt főzök (stali! száraz fehérborral!!)

     

    azért én szerencsés vagyok, mert a fiúk szívesen megesznek mindent, csak ott bukom el a dolgot, h. megkérdezem, mit főzzek. na, akkor mondják, h. rántott húst:-)))

     

    a kuszkusz nagyon finom úgy is, ha úgy készíted, mint a tabbouleh-t a törtbúzából. paradicsom, korianderzöld, petrezselyemzöld, lilahagyma (v. zöldhagyma), olivaolaj, citromlé, só, bors. én koktélparadicsommal szeretem és hagymát csak nagyon keveset teszek bele. londonban ettem már olyat is, aminek tabbouleh volt a neve, de se paradicsom, se hagyma nem volt benne. úgy is finom!

     

    a lengyel levesek nagyon jók. nagy kedvencünk a zsurek, sztem arról írtam már itt is nektek.  ez a káposztás-bableves is jól hangzik, olyan mint egy olasz minestrone, amiben van habarás:-)

    előzmény:
    gilt (8978)
    2009-02-11  08:42
  21. 2009. február 11. 09:078981.

    Szia, Eper!

     

    A kebabhoz kell áztatott zsemle? Ha nem, akkor mitől lesz jó az állaga? Az alapos "gyúrástól" vagy a megfelelő hústól? Gondolom (nem próbáltam még), a sima fasírt nem marad a nyárson.  Csirkehússal próbálkoztam már, de nagyon sok munkával jár és nem kiadós. Valószínű, a látvány is "etetős"

    Kuszkuszt próbáltuk, jó volt. Egyszer, mint pörköltköret, egyszer hússal, zöldséggel....lehet a dobozon volt recept?

    Van itthon egy zacskóval, de recept kéne hozzá.

    Ilyesmi nem megy nekem fejből, tőletek tanulok sokat.

     

    Köszönöm a recepte(ite)ket.

     

     

    Mai ebéd: kipróbálom a lencsekrémlevest, túrós süti (ezt már tegnap kérték a lányok). Csak remélem, hogy összeillik ez a két étel.

     

    előzmény:
    eperlevel (8977)
    2009-02-10  19:16
  22. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. február 11. 09:018980.

    Sziasztok!

     

    Erre mifelénk a népszerü gomboc a krumplis.Ez az alap aztán lehet variálni mindenféleképpen.Nálunk az egyik kedvenc a családban a krumpligomboc gombamártással.....nyami

     

     

    Burgonyagombocok gombamártással

     

     

    Hozzávalok:1kg burgony,30dkg sonka,5 tojás,30dkg liszt,40dkg trapista sajt,so,örölt bors,1kg gomba,15dkg vaj,hagyma,4dl tejföl,5dkg liszt,petrezselyemzöld.

     

     

    Elkészités:A krumplit megfözzük áttörjük a sonkát a főtt tojást aprora vágjuk a liszttel és a tojással összekeverjük.Gombocokat formálunk és sos vizben kifözzük.

     

    Tüzállo tálba rakosgatjuk reszelt sajttal megszorjuk és a sütőben megpiritjuk.

     

    A hagymát a vajon megfonnyasztjuk majd a gombával együtt megpároljuk.Felöntjük huslével sozzuk füszerezzük majd tejföllel behabarjuk és a gombocokkal együtt tálaljuk.

     

    Füszerként 1 kis kakukkfüvet szoktam beleszorni.

     

    Rettentő laktato kaja!...de nagyon finom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8975)
    2009-02-10  09:40
  23. 2009. február 11. 08:548979.

    Szia, Stalex!

     

    Érdekesek ezek az alkoholos ételek. Jómagam csak  bort és a sört próbáltam. Utóbbit kevertem mézzel egy sült csirkecomb recept alapján. Akkor nem éreztem a méz ízét a sültön. Nemrég viszont valami mézes keverékkel kentem meg a csirke bőrét....elég mézízű maradt.

    Elfogyott, senki sem reklamált, de szerintem nem kellene érezni a kész ételen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8976)
    2009-02-10  14:20
  24. 2009. február 11. 08:428978.

    Szia, Répalány!

     

     

    Vidéki vagyok és még nem ettem rácpontyot. Férjem nem kér belőle, pedig nagyon unom a kéthetente halászlé témát.

     

    Kakukkfüvet használtam már, nekem nagyon tetszett, elég hangsúlyos, mégis kellemes az ízhatása.....férj lehurrogta.

     

    Mit teszel, hogy az az egy cserép növény ennyire tartós? Tavasszal szoktam venni pár cseréppel és a kertbe kiültetem. Snidlinget, bazsalikomot próbáltam, de úgy vélem, inkább azonnali felhasználásra valók ezek a fűszernövények.  

     

    Francia leves? Igen, kétszer főztem az évek során hagymalevest és többször nem kértek belőle, pedig valóban finom.

    A kiszemelt leves egy lengyelből fordított könyvből való:

     

    Káposztaleves babbal

     

    1/2 fej fehér káposzta, leveszöldség, 2 ek vaj, 1 ek liszt, 1-2 paradicsom, 1/2 p tejföl, 20 dkg virsli, 1 marék bab, 1 vöröshagyma, só

     

    A leveszöldséget a paradicsommal, hagymával megfőzzük, utóbbi kettőt átpasszírozzuk. A felszeletelt káposztát a vajon 2 ek vízzel megpároljuk. Közben a babot megfőzzük.

    Összeállítás:a leszűrt zöldségre rátesszük a passzírozott hagymát és paradicsomot, kevés főzőlével higítjuk. Hozzáadjuk a káposztát és a babot a levével együtt.

    A tejfölt a liszttel kikeverjük, behabarjuk vele a levest, sózzuk.

    Végül  belekarikázzuk a virslit. Majorannával ízesíthetjük.

     

    Többi: Uborka,-cukkinikrémleves;  Veloute csirke, Avokádós barackleves, Margot királyné levese, Parmentier leves és persze hagymás, sajtos leveskék.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8974)
    2009-02-10  09:35
  25. 2009. február 10. 19:168977.

    Sziasztok!

     

    Mai ebéd: kebab, kuszkusz és ajvár.

     

    Gilt, gondolkodtam. Na jó, nem vágok fel. De képzeld el, az én anyósom üzletvezető egy konyhán....azt hiszem ezzel sokat elmondtam. Csakhogy ne érezd magad olyan szarul!

     

    A lencsekrémlevesről én sem tudok többet elmondani, mint Répalány. Ha vöröslencséből készítem én akkor is teszek bele babérlevelet. Jobban szeretem a tejszínt a tejföllel keverni. Ha nincs semmi füstöltem, akkor füstölt leves kockát teszek bele. Korianderrel még nem főztem, de Réaplány ajánlására legközelebb kipróbálom.

     Az alap receptet azért bemásolom, mankónak:

     

    Lencsekrémleves

     

    10 dkg lencse

    1-1 közepes sárgarépa és fehérrépa

    fél fej vöröshagyma

    1 gerezd fokhagyma

    1 kiskanál só vagy 1 leveskocka

    2 babérlevél

    1 dl tejföl

    1-1 kiskanál mustár és ecet

    csipetnyi cukor

     

    Az előző este beáztatott és lemosott lencsét 1 liter vízben felteszünk főzni a karikára vágott zöldségekkel, a két féle hagymával és a babérlevéllel. Puhára főzzük, majd kidobjuk belőle a hagymákat és a babérlevelet. Összemixeljük, majd a tejföllel, mustárral, ecettel és cukorral ízesitjük.

     

     

    előzmény:
    gilt (8973)
    2009-02-10  08:52
  26. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. február 10. 14:208976.

    Hát Répa!..azé igy el tünni..ne csináld má

     

    Csirkemájat készitettem egyszerüen.

     

     

    Nem kell más hozzá mint 2 nagy fej hagyma aprora vágva forro olajon megfuttatjuk rádobjuk a májat jol lepiritjuk majd csurgatunk rá mézet körülbelül fél decit aztán jöhet szojaszosz balzsamecet 3-3 cent puhára fözzük ugy hpgy maradjon azért egy kis leve.

     

    Kapunk egy finom pikáns májat krumplipürével savanyusággal a legjobb.

     

     

    Sozni nem kell a szojaszosz magában is elég sos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8975)
    2009-02-10  09:40
  27. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 10. 09:408975.
    hát igen, krumpligombóc. nagymamám mindig gölödinnek hívta, de az ő levesében "direkt" erre a célra készült a főtt krumpliból a gölödin és általában egy zelleres, paradicsomos rántott levesbe tette a gombóckákat. nagyon szerettem, de egyszerűen nem találom azt az ízt és amikor én nyáron ezt megpróbáltam előadni (hazai zeller, hazai paradicsom, hazai krumpli), nagyon nem sikerült. sajnos már nem tudom megkérdezni tőle, hogyan készült:-(
    előzmény:
    gilt (8973)
    2009-02-10  08:52
  28. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 10. 09:358974.

    sziasztok,

    na, visszaolvastam, h. vajon miért is gondoltatok bármire velem kapcsolatban. azt a hozzászólást nem én írtam és nem igazán tudom, ki írhatta. hozzám nincs köze, az biztos!

     

    hát nem vidéken... ha ott lennék, akkor állandóan pontyot ennék rácosan. nagyon szeretem!

     

    milyen az a francia levesed?

     

    jó hónapja vettem egy cserép kakukkfüvet. öntözgetem, folyamatosan szüreletem a levélkéit, persze el is főzöm őket! teszek én mindenbe:-) az igazi francia hagymalevesnél pl. elengedhetetlen és valóban nagyon jó íze lesz a "jelentéktelen" hagymának is.  (persze az, h. melyik az igazi megint csak jó kérdés, én anno a csokoládé (szederbor stb.) írónőjének egyik szakácskönyvéből főztem a számunkra nyerő változatot. na meg jamie is főzött egyszer egy igazán finomat...

     

    bár eperhez szólt a kérdés, leírom, h. a lencsekrém és a sárgaborsókrémlevest is úgy főzöm, ahogyan nigellától láttam: 1 fej vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, 1 szál sárgarépa bele a gépbe, feltrancsíroz, majd olivaolajon megfuttat. só, bors, a lencsébe (vöröslencse) koriandert is teszek. ha van, akkor a zöldjét, ha nincs, akkor a futtatott zöldséghez az őrölt változatot. bele teszem a lencsét v. sárgaborsót, felöntöm vízzel és puhára főzöm. tudom, h. kihagyhatnám az első mixelés, de nekem így jobban tetszik, vhogy finomabb az egész. a végén persze átpürésítem egy botmixerrel, de a vöröslencsénél ez nem is igazán kell. ha van vmi jó kis füstöltem, akkor a sárgaborsóhoz azt is teszek. érdemes a füstölt húst is pépesíteni (én erre esküszöm:-)).

     

    ha nem vöröslencsével készítem a lencsekrémlevest, akkor babérlevéllel ízesítem és pici mustárt is teszek bele, mint a főzeléknél. ilyenkor egy kis kolozsvárit sütök ki hozzá (bacon) ropogósra. ha nincs vékonyra szelt, akkor kockára vágom, úgy is finom!

     

    koriander: én is ültettem már a kertbe, hosszú idő kell neki, de sztem pont olyan íze van, mint a "boltinak". igen, picit kesernyés v. nem is tudom. mi nagyon szeretjük. frissen salátába... levesre szórva tálaláskor. olyan mint a bazsalikom, bárhogy jó.  persze ízlés dolga.

     

    előzmény:
    gilt (8973)
    2009-02-10  08:52
  29. 2009. február 10. 08:528973.

    Sziasztok!

    Szia, Répalány!

     

    Végre előkerültél, már én is rosszra kezdtem gondolni, de aztán mégiscsak bejön: Honi soit qui mal y pense

     

    La magie de la nouveauté!!! Krumpligombóc  á la Répalány, grillezett tonhal (nem vidéken laksz).

     

    Talán a francia konyhás topiktársak is jelentkeznek....mi lehet a dobozukban?

    Nézegettem egyik szakácskönyvemben a francia leveseket, talán egyet ki kellene próbálni. Hogy eredeti francia-e, azt nem tudom

     

    Egyszer kipróbáltam a korianderzöldet, vetettem a kertben. Zöld, az biztos, de csak egy enyhe keserű ízt éreztem rajta. Lehet, többször kellett volna próbálkoznom?!

     

    Jaj, gersli! Na, ez nem jött be, szerencsémre a többi családtagnak sem.

     

    Klasszikus leves: igazad van, ezek mindig "nyerők".

    Gyerekeim újabban nem "levesevők", férjem ebédel a cégnél .... azért próbálkozom.

     

     

     

    Eper, köszi a magyarázatot, végül is az anyósok is "főznek"

     

    Leírnád, hogyan készíted a lencsekrémlevest?

     

    A tegnapi sütim nem volt egy telitalálat. Megmaradt "csokit "próbáltam felhasználni, de még a tészta sem ízlett....azért nem kell kidobni.

     

     

    Ma rakott krumplit főzök.

    Leves? Nem tudom.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. február 9. 20:428972.

    Oh Répácska, de jó, hogy előkerültél, már komolyan megijedtem! ..... főleg azután a csudafurcsa beírás után!

     

    Gilt, főzünk-főzünk, de némi magánélet belefér, főleg, ha az a főzésre vonatkozik! (még ez a legértelmesebb hangulatjel)

     

    Vasárnap rántott pulykamell volt, miután kirándulni mentünk Zsámbékra zsemlébe kerültek némi kígyóubival és majonézes tormával. Este lencsekrémlevest vacsiztunk. Ma a husi mellé hagymás krumpli dukált. Vacsira a húslevesből megmaradt húsokból készítettem pástétomot hagyma, fokhagyma, vaj, só, bors és némi majonéz hozzáadásával.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8971)
    2009-02-09  18:13
  31. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2009. február 9. 18:138971.

    sziasztok:-)

    szánom-bánom, régóta nem jártam itt. főzni azért szoktam, a sütést hanyagolom mostanság. igazából akkut időhiányban szenvedek... most azonban klaviatúrát ragadtam, mert nagyon finomat főztem hétvégén. maradt egy kis krumplipüré, ráadásul igazán nem is volt finom. no, főztem egy könnyű kis zöldséglevest (répa, póré, zeller, paszternák, só, bors, petrezselyem, pici tejszín), botmixerrel krémesítettem. a krumplipüréhez lisztet, tojást, sót, borsot adtam, és egy jó adag egészen apróra vágott füstölt tarját, no és a kedvenc zöldfűszeremet, fél csokornyi korianderzöldet!. gombóctészta állagúra liszteztem. a forró levesbe szaggattam. tökéletes téli leves! a színe, az íze, az állaga. és nem utolsó sorban egy újabb ötlet a tegnapi krumplipüré felhasználásához:-)

     

    nálunk gyakran követelik a fiúk a rántott szeletet. eleinte próbáltam ellenállni, de már nem harcolok. inkább panírozok magamnak néhány sárgarépát, paszternákot, krumplit, céklát stb. és ezeket eszem párolt zöldséggel (zöldbab, kukorica stb.). tonhal steak-et szoktam grillezni, épp csak egy pici só, zöldcitromos bors és kész is.

     

    tegnap a hűtőt takarítottam ki. az aljában talált savanyúkáposztából és darabka füstölt húsból székelykáposztát csináltam. persze alá a szokásos pörköltöt (sertéscombból) tettem, bele kolbászt, gerstlit és egy aprócska csilipaprikát. 

     

    menők most a klasszikus levesek: marhahúsleves, csirkehúsleves (egész csirkét teszek bele, a végén együtt cincáljuk az asztalnál), lencseleves füstölthússal, gulyás.

     

    hát ez van nálunk! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. február 9. 09:168970.

    Olvastam, hogy a vegetáriánusok azért nem esznek disznúhúst, mert intelligens és tiszta állatnak tartják.

     

    Végül is, mi is több szárnyasfélét sütünk-főzünk, de én azért szeretem (enni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. február 9. 09:008969.

    Szia, Eper!

     

    Azért ennyire nem veszélyes az állapotom, mint a fennti pofának, de még mindig fáj a torkom és náthás vagyok.

     

     

    Nem örülök a megállapításomnak-anyós és rokon ügyben,-a maga módján mindenki jóindulatú....ezek után már csak a kényszerzubbony és a gumiszoba marad számomra (ebben a topikban főzőcske van)

     

     

    Tegnap kipróbáltam az új kacsasütőm. Egy méretes tyúkot sütöttem benne, jó lett. A húsleves is elég kalóriadús volt ("szép"combokból főtt), grízgombóccal.

     

    Süti: egyszerű margarinos- kókuszos tésztát sütöttem meggyel.

     

    Valószínű elég lesz a maradék sült  rizses húsnak (sárgarépával, borsóval, petrezselyemmel.  Paradicsomlevest gondoltam mellé.

     

    Ja, kutyánk is van. Ma koplalnia kellene. Hiányolta, a reggelijét, csak egy fogtisztító rudat kapott

     

     

    előzmény:
    eperlevel (8968)
    2009-02-05  13:25
  34. 2009. február 5. 13:258968.

    Sziasztok!  

    Jó, hát egy anyós, az mindig anyós marad Bár nekem szerencsém van vele!

     

    Nálunk ma a húsleves van ahogy említettem, meg a rakott kelkáposzta, mindkettő akkora adag, hogy két napig minimum ezt esszük, de a harmadik napot nem merem mondani, mert ugyibár Maci, az Maci.

     

    Tojás még mindig nincs idehaza, ma reggel is elfelejtettem venni, úgyhogy desszertnek puding lesz.

     

    Ma voltam védő néninél, kissé csóválta a fejét a plusz fél kilómra, de hát ez van...

     

    Ezek a hangulatjelek......a széles szájra tátott lányka fejekről nem szólok

     

     

    előzmény:
    gilt (8966)
    2009-02-05  10:58
  35. 2009. február 5. 13:038967.
    Répalány! NAgyon megtetszett a neved:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (1)
    2005-01-21  15:48
  36. 2009. február 5. 10:588966.

    Szia, Eper!

     

    Elloptam az ötleted....gyümölcstorta helyett piskótatekercset sütöttem barackdzsemmel töltve. BoltivalAzt hittem, hogy a szép csomagolás valami finomat takar, de még mindig jobb a házi, évekkel ezelőtt befőzött.

    Tegnap kipróbáltam egy svájci máj névre hallgató receptet, tettem bele pirospaprikát, mert nem tetszett a natúr színe.

    Egyébként semmi érdekes, olyan mint a pörkölt

    Délután pizzás csigát sütök.

     

    Halrúdból mennyi a hal? Ez jó!!!!!!!!!! Nekem most nem ízlett a frosta. Pangasiusfilém van a fagyasztóban, remélem esznek majd a lányok belőle.

     

    Anyós? Férjem "agyonmajmolt későn született családi liebling"

    Inkább az asztrológáit venném elő.....Szűz jegyű az anyós (nincs kedvem ezzel viccelni, én valahogy mindenhonnét kilógok, pedig állandóan a környezetembe szeretnék "beleolvadni"). Tuti, hogy rossz a stratégiám

     

     

    Eper, eper! Nálunk jókora kert van. Egy ideig ok, aztán kiderül, hogy többe kerül a leves, mint a hús....ráadásul állandóan gazolni kell.

    Persze, okosan és mértékkel megoldva az általad említett vágy teljesen reális 

     

    Idő teljesen tavaszi, nálunk megint beteg 1 fő....már csak én vagyok vissza

     

     

     

    előzmény:
    eperlevel (8965)
    2009-02-04  21:19
  37. 2009. február 4. 21:198965.

    Sziasztok!

     

    Ugye, hogy fura volt az a beírás? Reméljük, Répácskával nincs semmi baj!!!

     

    Stalex, Gilt, nem is merem mondani nektek, hogy mennyire szeretnék kertet. Biztosan csak azért beszélek félre, mert nincs!

    A piskóta tekercs helyett gyümölcskenyér lett

    tegnap spenót volt bundáskenyérrel, ma szalonnás-gombás spagetti volt a la Stahl, és most estére elkészült egy kondérnyi húsleves, disznóhúsból, és most gombát is főztem bele, ahogy anyósom szokta! :)

     

    Értettem, hogy az anyós-férj együtt dícsérte a pörcöt! Nem nagyon szereted anyóspajtást, mi?

     

    Az iglo csendesóceáni tőkehalból van, 65 % a hal része, a hal maga 99 % hal, állítólag

    előzmény:
    gilt (8961)
    2009-02-01  08:42
  38. 2009. február 2. 18:158964.

    Szia, Stalex!

     

    Barátkozom a "munkaigényes" sütik gondolatával

     

    Ma pizzát sütöttem, mert volt maradék.

     

    Egy pizzéria szórólapjáról loptam a  "rakomány" ötletét. Pizza Vezuv: paradicsom, bacon, füstölt tarja, szalámi, erős paprika, hagyma, sajt.

     

    Paradicsom helyett paradicsompüré+ csípős piros arany+ oregano és bazsalikom keverékét vettem.

     

    A tésztába  tettem tejfölt. Tartottam tőle, hogy esetleg kiszárad, mire "összesül" a tetejére való

     

    A mi telkünk kb 1400 négyzetméter.  Hallani sem akarok hólapátolásról! Nem fog többet emiatt több garnitúra ruha , csizma halomban száradni....majd elolvad tavaszra!

     

    Nálunk lehet biciklizni, elolvadt az a kevés hó, ami hétvégén hullott.

     

    Akkor a túlélő tábort most hólapátolásnak hívod?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8963)
    2009-02-02  07:33
  39. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. február 2. 07:338963.

    Szia Gilt

     

    Azt meglátod a tészta állagán ha nagyon folyos teszel még hozzá lisztet oszt kész

     

     

    2540négyzet a terület a házunknál,...jöhetsz!!!!!!...most speciel havat lapátolni

     

     

     

    Napraforgos Szép napot Mindenkinek

    előzmény:
    gilt (8962)
    2009-02-01  08:50
  40. 2009. február 1. 08:508962.

    Szia, Stalex!

     

     

    Nagy cukrász vagy...."annyi lisztet tegyél bele, amennyit a tészta felvesz...". Majd virtuálisan fogod a kezem a lisztadagolásnál, ha ilyet sütök

     

     

    Milyen nagy a házatok környéke?Lehet, a bicikli hatékonyabb lenne "sütiséta" esetén? Itt a gép előtt a széken ülve nekem se lesz valami jó formám.

     

     

    Már azon gondolkodom, mit főzzek holnap?

    Lehet, a halászléből is marad....majd kiderül.

     

     

    Mindenkinek jó kis ebédfőzős hangulatot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8959)
    2009-01-31  13:06
  41. 2009. február 1. 08:428961.

    Szia!

     

     

    Nem értettem én sem azt a hsz-t

     

     

    A kínait felfaltuk, hozzá a 30 dkg natúr rizst, férjnek a csirkemájpörkölt maradt.

     

     

    Tegnap a halrúd is elfogyott, férj "szájhúzogatós" virslit ( ide a férj smile-ja kellene) kapott a spenóthoz.

    Nekem frosta volt, állítólag tőkehalból. Az iglo milyen halból készül?

     

    A "vacak pörcöt" anyós-férj páros dícsérte agyba-főbe. Annyira  majmolják egymást

     

    A héten elég sok húsos étel volt- férj miatt,-nem értékelte, csak a lányok.

    Anyós mondta (82 éves):....nekem már minden év ajándék!

    (Szerintem csak neki, hadd élvezze!)

     

    Eper,  lekváros piskótatekercs! Kb. fél óra nálunk az eltarthatósági ideje, azt hiszem 6 tojásból sütöttemHa charlotte formában készült túrós vagy tejszínes krémmel, akkor másnapra is maradt belőle. 

    Ma a férjem főz halat, anyós agyba-főbe dícsérgetőset

    Gyümölcstortát  akartam sütni, nem tudom, elkészül-e? 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eperlevel (8958)
    2009-01-30  21:26
  42. 2009. január 31. 15:438960.

    DE még így is megérte belakmározni belőle, ugye?

     

    Nálunk ma zöldséges húsgombócleves van és perui csirke.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8959)
    2009-01-31  13:06
  43. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. január 31. 13:068959.

    Azért irtam hogy annyi lisztet tegyél bele amennyit a tészta felvesz akkor majd jo lesz

     

     

    Nagyon finom lett én a mult hétvégén sütöttem meg...hááát mit ne mondjak jol bepakoltam belőle...annyira hogy utánna futnom kellett 2 kört a ház körül

    előzmény:
    gilt (8956)
    2009-01-30  18:09
  44. 2009. január 30. 21:268958.

    Szia Gilt!

     

    Oh, olyan szomorú, hogy csak hárman vagyunk itt

     

    Tényleg régen járt itt Ágnes-Ági, Istar, Gemelos, Oreille, Coryk és Répalányról nem is beszélve....nem is értem, hogy az a furcsa hozzászólás nem is olyan régi, mit akart jelenteni Répácskáról!

     

    Ez a kínai zöldséges, egyszerű, de nagyszerű, de tény a kaliforniai paprika miatt sem olcsó

     

    Nálunk ma a tegnapról maradt petrezselymes rizs mellé, iglo halrudacskák, párolt zöldségek (brokkoli, sárga és fehérrépa, zöldborsó, krumpli...több féle mirelit vegyesen) és tartármártás volt.

     

    És hagynak neked ilyenkor abból a "vacak pörcből" ha már a férjed főzöget? Nem vagy jóban az anyósoddal?

     

    A süti piskótatekercs lesz, sárgabarack lekvárral. De már csak holnap

     

    Neked is kellemes hétvégét kívánok!

     

     

    előzmény:
    gilt (8955)
    2009-01-30  17:59
  45. 2009. január 30. 18:158957.

    Ági régen járt errefelé, Oreille-ről nem is beszélve.

    Á propos, Ági oldalas páca. Valami ilyesmi jó lenne. Talán grillen sütötte?

     

    Már régen szerettem volna asztali, elektromos grillt. Megvettük.

    Nem vagyok elragadtatva tőle.

    Tárcsás húst sütött eddig a férjem, baromi zsírosra sikerült, nem kedveltem.

    Azt hittem, ez jobb megoldás lesz.

     

    Van valami ötletetek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. január 30. 18:098956.

    Szia, Stalex!

     

    Köszi a sütiötletet! Erre még nem tudtam magam rávenni, hogy kipróbáljam. Nagyon klassz, láttam róla képet is.

    Olyan képviselőfánkféle, ugye?

    Már volt, hogy szétfolyott a tészta a tepsibenAzóta nem próbáltam.

     

     

    Ez a pisztráng recept arra ösztönöz, hogy vegyek magamnak halat (fagyasztott alaszkai lazacderekat)....és majd ehetem egyesével-kettesével  

    Most elárulom, mi lett a vége (egyelőre). 2 doboz FROSTA halrudat vettem, mert biztos, hogy a lányok ezt megeszik. De spenótot kapnak mellé!!! Már látom, hogy a férjemmel ketten kanalazzuk.

     

    Nálad mi főtt a fazékban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8954)
    2009-01-30  12:21
  47. 2009. január 30. 17:598955.

    Szia, Eper!

     

    Ma már egy hsz (privi) elszállt, most újra vergődök.  

    Sajnos htb munkanélküli vagyok.

    Mai újdonság (nem olcsó): "kínai" zöldséges csirke. Semmi faxni: wok, olaj, vöröshagyma (1),  csirkemell (60 dkg), kaliforniai paprika (2), gomba 20 dkg), sárgarépa (1 nagyobb), szójaszósz, wok fűszerkeverék.

    A lányoknak ízlett, azt hiszem a férjemnek a csirkemájpörkölt marad.  Rizs sem maradt ( 30 dkg-ot főztem meg), tésztát kell még kifőznöm. Leves sem kell, nem eszik (inkább a zacskóst:)). A férjem délben ebédel a cégnél.

     

    Újabban a férjem főzőget szombatonként (ha nem vagyok itthon). Hozza anyósom is ebédre. Agyba-főbe dícsérgették ketten azt a vacak füstölt, "porcogós" császárvéget, amit a bablevesbe belefőzött.

     

    Meg is ehették

     

    Süti? Nincs ötletem. A héten volt muffin, joghurtos-almás, diós keksz (kicsit mint az amaretto, baromi édes volt, "etette magát":)) , leveles tésztából pogácsa

     

    Kellemes hétvégét!

     

    előzmény:
    eperlevel (8953)
    2009-01-29  10:45
  48. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. január 30. 12:218954.

    Sziasztok!

     

     

    Tedd azt bele ami jol esik

     

     

    Felhő krémes 

     

     

    Tészta: 2-2,5 dl vizet, 15 dkg zsírral felforralunk, hozzákeverünk 15 dkg lisztet, levesszük a tűzről és jól                elkeverünk benne 6 egész tojást.               2 lapot sütünk belőle sütőpapíron Krém: 7,5 dl tejet + 3 vaníliapudingot felfőzünk, kihűtjük.             1 Rámát 25 dkg porcukorral habosra keverünk + 1 vaníliás cukor, majd hozzákeverjük a kihűlt pudingot.   Az egyik lapra először rákenjük a krémet, majd fél liter Hulala tejszínt 2 habfixálóval keményre felverünk és a krémre kenjük, a másik lapot rátesszük. 1 éjszakára hideg helyre tesszük. Jó étvágyat!!!!!!!!!!!!!!   Megjegyzem hogy én annyi lisztet tettem bele amennyit a tészta felvett és igy lett a jo!!!!!!!...máskülönben tul hig lesz a tészta. 

     

    előzmény:
    gilt (8952)
    2009-01-29  10:10
  49. 2009. január 29. 10:458953.

    Sziasztok!

     

    Szia Gilt! Oh, én attólkapok frászt, hogy küldd értesítőt a hozzászólásról, de onnan közvetlenül nem jutok el rá, csak a topik legelső bejegyzését adja ki

     

    A székelykáposztát anyukám is így készíti, nincs benne rizs se. A körömpörköltbe is tesz nekem "rendes húst" :)

     

    Oh, igen, én is elég furcsa dolgokat látok kint, de persze ott is környéke válogatja, de az tény, hogy sokkal szabadabban nevelnek, mint mi magyarok.

     

    Sajnálom, hogy nem tudsz újítani!  Bár a serpenyős káposzta bevált! Ettől amúgy én is félek, remélem a gyerkőc az apja ínyenscégét örökli, és nem lesz nyápic kaja ügyben. Nagyon borzasztó lehet, ha mindig ugyanazt, ugyanúgy kell főznie egy háziasszonynak

     

    Nálunk ma zöldborsós tokány lesz petrezselymes rizzsel, és a tegnap elmaradt gyümölcs levest ma pótolom. Sütni is szeretnék, csak még nem tudom, hogy mit. Délutánra csak kitalálom

     

    Gilt, te dolgozol vagy otthon vagy?

     

    Legyen szép napod!

     

     

    előzmény:
    gilt (8952)
    2009-01-29  10:10
  50. 2009. január 29. 10:108952.

    Szia, Eper!

     

     

    Nem mindentudó a  gépünk, de ezek szerint  az nlc-n sem "gömbölyű" minden.

     

     

    A székelykáposztát úgy szeretem, ha a sertéspörkölt savanyú káposztával van főzve. Semmi füstölt hús és rizs

     

    Eper, a neten elég borzasztó dolgokat olvastam a svéd iskolások habitusáról. Ez a cikk a kitelepülni szándékozóknak szólt.

     

    Stalex, akkor engedelmeddel lecseréljük a kaprot  petrezselyemreA próba csak rám vonatkozna, ez biztos. A halrudat megeszik a lányok, de a főtt és rántott pontyot nem, csak a halászlevet.

     

    Nem tudok itthon újítani! Most örüljek ennek vagy ne?!

    Tegnap egy óriási adag krumplistésztát főztem....elfogyott, még céklát sem ettek hozzá a családtagok.

     

    Megsütöttem a narancsos piskótatekercset. Vizes piskótát gyártottam hozzá, mert tartottam attól, hogy a "sima" nem bírja majd el a krémet. Nem úsztam meg repedés nélkül, de annyival kiadósabb lett, hogy 3 szelet megmaradt belőle másnapra.

    Szóval:"kell még" íze  voltKöszi, Stalex.

     

    Ma serpenyős káposzta lesz, ez bevált új recept

     

    Mindenkinek kellemes napot kívánok ebben a ronda esős időben!

     

     

    előzmény:
    eperlevel (8951)
    2009-01-28  10:58
  51. 2009. január 28. 10:588951.

    Sziasztok!

     

    Tegnap a mélyhűtőből kivett, karácsonyról maradt Székelykáposzta volt az estebéd. Ma görög gyümölcsleves, resztelt máj és hagymáskrumpli a menü.

     

    Gilt, nekem is állandóan elszállnak az üzeneteim

     

    Igen, gyakoroltam a gyereknevelést is :) Bár ez a kis epertündér elég "szabadon" van nevelve...mondhatni svéd módra

     

    Megsütötted a narancsos sütit?

     

    Stalex, jól hangzik az a pisztráng, szerinted petrezselyemmel is finom lenne?

    előzmény:
    gilt (8947)
    2009-01-16  08:53
  52. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. január 22. 06:338950.
    Ne 1 üveggel önts rá...csak picit locsold meg vele.
    előzmény:
    gilt (8949)
    2009-01-20  19:14
  53. 2009. január 20. 19:148949.

    Stalex, ez nagyon fura! Te már kipróbáltad? Bor, sör, az jöhet.....de Martini és kapor....nem túl édes?

    De azért megkóstolnám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8948)
    2009-01-17  12:15
  54. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. január 17. 12:158948.

     Martinis pisztráng igérem nem drága!!! 2fö részére 2db pistráng, 1dl martini, só, bors, 5dkg petrezselyem, kevés friss kapor, ha nincs jó a száritott is::elkészités vegyetek egy jó nagy fóliát arra tegyétek rá a halat sózátok és borsozátok be a belselyébe tegyétek a kaprot és a petrezselymet egészbe a halara tegyetek citromot az egészet locsoljátok meg martinivel csomagoljátok be irány a sütö 30 perc alat megpárolodik az asztaloncsomagoljátok ki csodálatos

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. január 16. 08:538947.

    Remélem most nem száll el az üzenetem, még a gép is  lefagyott az oldalon

     

    Látszik, hogy rokonok vagytok.....azok az óriási szemek

    Igazi Epertündér az unokahúgod! Gyakoroltad a "gyereknevelést " is?

    Ebben a hidegben nem csoda, ha megfázol....sajnos "szezonbetegség" is, akár  cseppfertőzés akár meghűlés

     

    Látom, okosan főzöl: póré, karfiol, alma.....

    Almás pitét ideje lenne nekem is sütni, legutóbb felfalták a lányok.

    Idén nagyon romlandó az alma, sokat el kell belőle dobni.

     

     

    Főzem:káposztalevest virslivel, sörperecet, előző nap paradicsomlevest, töltött csirkecombot, kukoricás rizst.

    Mindkét nap este csokipuding (1x tejszínhabbal).

     

    Tegnap vettem az akciós "vödrös" narancsból, jól jön stalex narancsos sütije

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eperlevel (8946)
    2009-01-13  12:27
  56. 2009. január 13. 12:278946.

    Sziasztok, megérkeztem! Nem felejtettelek ám benneteket, csak amikor megpróbáltam beírni (hasonlóan egy másik topikhoz itt is) elszállt az üzim :(

    Azóta újra mentem, amiket írok.

     

    Mióta megjöttünk, tegnap főztem először, mert anyukám paprikás csirkével, nokedlivel és ubisalival várt bennünket. Tegnap főztem mára, póréhagymás krumpli leves van, és karfiolos szelet főzött-sütött krumplival. Gondoltam egy almás pitére, meglátom, lesz-e erőm. Ugyan már nem dolgozom, itthon vagyok, csak kicsit meghűltem, és kicsit gyenge vagyok.

     

    Teszek fel képeket a nagy útról, az unokahúgom nagyon sokat nőtt egy év alatt :)

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eperlevel (8939)
    2009-01-06  14:20
  57. 2009. január 12. 11:168945.

    Szia, Stalex!

     

     

    Egyelőre regenerálódik a gyomrom, nem kezdenék most ilyen finomsággal....de jó étvágyat kívánok hozzá!

    A narancskrémes sütid nagyon vonzó

     

    Tegnap próbáltam étrendet írni, már fel is rúghatom: férj paprikás krumplit enne....tudja, hogy van még a fagyasztóban juhbeles virsli.

     

     

    A hétre kitalált tésztafélék, sütik: stíriai metélt vagy vargabéles, aranygaluska, mákos nudli....

     

    Levesek: zöldborsós gomba, kapor, tárkonyos sárgaborsó...

     

    Húsétel: fasírt vagy sült csirkecomb, vadas csirkemáj...

     

     

    Találtam egy Zelleres apróhús nevű receptet. Sokat ígér, de ki tudja a család (v)evő lenne-e rá?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8944)
    2009-01-12  08:57
  58. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. január 12. 08:578944.

    Haligali

     

    Ma babos csülkös káposzta lesz nálunk meg narancskrémes piskota tekercs tegnaprol.

    Tésztához: 3 tojás, 11 dkg kristálycukor, 2 cs. vaníliás pudingpor, 1 kk. sütőpor.Krémhez: 25 dkg Ráma margarin, 15 dkg porcukor, 1 narancs, és 1 narancs reszelt héja, 3 dl tej, 1 cs. vaníliás pudingpor. Tetejére csokoládé reszelék.

    Elkészítése:
    A tojásfehérjét felverjük apránként adagolva a 11 dkg kristálycukorral, majd belekeverjük a tojássárgáját, a pudingport, és a sütőport. Kb. 29×36 cm-es tepsit kibélelünk sütőpapírral, majd belekenjük a masszát, és percek alatt előmelegített sütőben 180 fokon megsütjük. Vizes konyharuhára borítjuk, feltekerjük, és kihűtjük. Közben elkészítjük a krémet. A margarint habosra keverjük a porcukorral. A pudingport elkeverjük a kristálycukorral, a tejjel, majd sűrűre főzzük, és állandó keverés mellett kihűtjük. A kihűlt pudingot összekeverjük a vajkrémmel. A narancsok héját lereszeljük, az egyik narancsot kifilézzük (cikkekre szedjük, majd az oldalán lévő hártyákat leszedjük), apró kockákra vágjuk. A vajkrémbe belekeverjük a kihűlt pudingot, a reszelt narancshéjat, és a narancskockákat. Kitekerjük a piskótát, megkenjük a krém kb. 3/4 részével, majd a konyharuha segítségével feltekerjük, és kívülről is bekenjük a maradék krémmel. A tetejére csokireszeléket szórunk.

     

    előzmény:
    gilt (8943)
    2009-01-11  10:07
  59. 2009. január 11. 10:078943.

    Sziasztok!

    Köszi a receptet Ági!

     

    Stalex, naggggyon vicces vagy! Környékünkön is van többféle "pénztárcalaposító" üzletlánc, de  interspar nincs.

     

     Eper eltűnt, pedig ígérte, hogy jelentkezik.

     

    Tegnap nem voltam itthon, férj főzött:zúzapörköltet (anyós-főzte)nokedlivel, a lányoknak külön rántott csirkemáj+krumplipüré

     

    Ma borsóleves és pizza lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2009. január 10. 07:418942.
    Az intersparban vettem Tripli.sexet
    előzmény:
    gilt (8936)
    2009-01-04  18:36
  61. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2009. január 7. 11:488941.

    Szia! en sutve nem igazan szeretem a tokot, csak igy "grillezve", Jamie Olivernek van egy ha jol emlekszem csilivel keszult sult tok receptje ami jol hangzik, de a gyerekeim meg kicsik a csilihez, de ha akarod megkeresem neked.

    A tekercsem igy csinaltam:

    4 tojasos piskotalap eletemben eloszor igy:

    4 tojas feherjet atom kemeny habba vertem (kistanyerban 4 evokanal cukor kiadagolva, abbol tettem kicsit hozza, hogy naaaaaagyon kemeny hab legyen, meg egy csipet sot). A 4 tojast sargajat a maradek cukorral jo sokaig vertem (kifeheredesig es amig kb megduplazta magat) majd belekavartam (szinten az elektoromos mixerrel) a 4 evokanal lisztet. Ezutan (lukas muanyag) fakanallal beleforgattam a kemeny feherje habot, sutopapirral belelt tepsibe ontottem es elsimitgattam egyenletesre (a rendes meretu "gaztepsiben" csinaltam) es 180 C-on 15-20 percig sult NEM legkeveresen, sima sutesen. Amikor kivettem egy nedves konyharuhara boritottam (zutty pofaval lefele) es azonnal feltekertem. Par perc mulva kitekertem-betekertem majd 10 perc mulva ujra ki-be tekertem majd 10 perc mulva ujra es aztan hagytam egeszen kihulni feltekert allapotban.

    Kikevertem a kremet: 1 500 gr-os mascarpone+lottyintes tejszint+ talamora beleszort porcukor alaposan "habosra" keverve egy k.k. vanilia aromaval. Majd 1 tabla (70%-os LINDT)  fozocsoki megolvasztva es belekeverve. Aztan kostolgattam es egy kis cukor egy kis tejszin (tudod...) aztan 1 narancs vekonyan belereszelt heja (csak a vekony felso retege, mert a feher resz keseru!) es ezzel alaposan megkentem es feltekertem a piskotat.(nem volt a krem folyekony!). Maradt meg a krembol, ehhez hozzadtam egy ujabb tabla (ugyanazt a 70%) megolvasztott csokit, es ezzel megkentem kivulrol, villaval csikoztam es betettem a hutobe ahol szepen radermedt a krem. Mielott egyeszen radermedt volna diszitettem ezust cukorgyongy drazseval (eheto!) es nyujthato cukormaz+etelfestek-bol keszitett diszekkel (suti kivago figurakkal fenyofa, hullocsillag, unikumos poharral homeber, "hajtogatva-tekerve" rozsa.).

    előzmény:
    gilt (8940)
    2009-01-07  09:07
  62. 2009. január 7. 09:078940.

    ....ja, így már értem! Ezt a tököt én orange-nek hittem, de mindegy, csak sütve ettem eddig.

    Jók ezek a zöldséges köretek, de eddig nem sikerült itthon bevezetni.

    Sóska van a kertben, de csak nyersen esszük és salátába teszem.

    Nem értem a lányaim, azelőtt a spenótot és a mángoldot is megették, ma már ketten ehetjük a férjemmel. A spenótot.

    Írd le a mascarponés tekercset. Nagyon klassz a díszítése. Azon gondolkodtam, hogyan lehet ezeket a laza krémeket a piskótával felcsavarni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8938)
    2009-01-05  21:20
  63. 2009. január 6. 14:208939.

    Sziasztok, udvözlök mindenkit Stockholmbol. Hihetelen, vegre beindul a topik en meg nem vagyok itthon. Elsejen jöttunk es szombaton utazunk haza, majd akkor beszamolok. Gilt fotovalis akkor jövök.  

    Vigyazzatok magatokra!

    előzmény:
    gilt (8937)
    2009-01-04  18:37
  64. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2009. január 5. 21:208938.

    Szia Gilt,huuu butternut squash talan magyarul sonka tok ? teszek ide egy kepet, hatha felismered es megmondod mi az...

    amugy meghamozom, kockakra vagom , es nagyon forro sutoben (elore a tepsiben felforrositott zsiradekon (kacsazsir pl) ) megsutom . Szoktam melle tenni edes krumplit is es/vagy paszternakot (ha par pillanatra forro vizbe dobod mindet es utana leszureskor jol megrazod a szuroben, hogy a kulso retege fellazuljon es bolyhos legyen, es utana beleforgatod a sercego forro zsirba es ugy sutod, kap egy isteni ropogos kerget. a legvegen meg lehet csurgatni kis mezzel (esetleg megszorni szezam maggal), es meg 5 percre visszatolni a sutobe, hmmm mennyei....

    Soskabol szosz keszul imadjak a gyerekeim is es az uram is megszerette (olaj+liszt megsut picit, ra a daralt (fagyasztott) soska, tejjel felontve, pici so+cukor es kesz) .

    A mascarponesem isteni lett, leirjam? ilyen, ideteszem a kepet:

     

    előzmény:
    gilt (8934)
    2009-01-04  18:20
  65. 2009. január 4. 18:378937.
    Köszi, nincs fényképed róla? Mutatós lehet!
    előzmény:
    eperlevel (8925)
    2008-12-21  00:12
  66. 2009. január 4. 18:368936.

    Stalex, lehet még Tripli Sec-et kapni?

     

    Elég "ütős" lehet...konyak, likőr, bor, pezsgő, de biztosan itatja magát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8932)
    2008-12-30  15:31
  67. 2009. január 4. 18:348935.

    Jó recepteket hoztok!

     

    Remélem, a fagyasztott alaszkai lazac is megfelel ehhez a recepthez.

    Barátkozom a gondolattal, hogy veszek magamnak egy zacskóval és 1-2 darabonként elkészítem

     

    Szalmonellamentes tojás! A majonézt készen veszem viszont a tiramisut nyers tojásból készítettem....eddig még szerencsére nem volt probléma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8926)
    2008-12-21  08:11
  68. 2009. január 4. 18:208934.

    Sziasztok!

     

     

    Ági, valóban nem kell mindig kaviár! December 24-én nálunk vacsora van, ezért előtte ugyan nem böjtölünk, csak egyszerűbbeket főzök.  Délben egy kisebb adag paprikás krumplit főztem, káposztasalátával. Kevés lett, mindegyikőnk nézte az üres lábast. Megjegyeztem, lehet nem is kell  nekünk ünnepi vacsora, hanem ezt kellene tálalni.

     

    Újévi ebéd: ragaszkodik a férjem a lencseleveshez! A kisebb adag bőven elég volt, a fánk elmaradt, mert  előző napról megmaradt a virslis-sajtos kifli leveles tésztából.

     

    A sóskából szósz készült nálad?Paszternák, édeskrumpli...mit főzöl belőle?

    Butternut tok...ezt nem ismerem.

    Már én is gondoltam a mascarponés-csokis krémre, de maradt a trüffeltorta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8929)
    2008-12-22  12:03
  69. 2008. december 30. 18:388933.
    Boldog újévet kívánok minden topiklakónak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 30. 15:318932.

    Sziasztok!

     

    Nagyon Boldog Uj Évet Mindenkinek Egészséget Boldogságot!Téli bólé
    Hozzávalók: 40 dkg őszibarackbefőtt, 1 doboz ananászkonzerv, 2 narancs, 1 citrom, 1 dl konyak, 1 dl Triple Sec, 1 l száraz fehérbor, 7 dl száraz pezsgő. Elkészítés: A barackokat kockára vágjuk, és levükkel együtt bóléstálba öntjük. A kockára darabolt ananászt levével együtt hozzákeverjük az őszibarackhoz. A gerezdekre szedett narancsokat is a tálba tesszük. Hozzáadjuk a citrom levét és reszelt héját, a konyakot, a Triple Sec-et, és felöntjük a borral. Jól lehűtjük, majd közvetlenül a fogyasztás előtt hozzáöntjük a pezsgőt.
     

     

     

     

     

     

     

     

    Egy picit elfuseráltam a beirást pedig még nem is ittam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_336940
    Torolt_felhasznalo_336940
    2008. december 25. 02:358931.
    Kellemes ünnepeket mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (1)
    2005-01-21  15:48
  72. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 24. 10:258930.
    KELLEMES ÜNNEPEKET SZERETTEITEK körében
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. december 22. 12:038929.

    sziasztok! biztos keszulodtok mar az unnepi menuvel?

    Sok sutit keszitettem (gyomberes kekszet-elvileg karacsonyra de 3x sutottem ujra meg sincs egy szem sem.. hogy lehet?), hoember-muffinokat (beloluk most sul egy ujabb adag mert az elso december 7-en a magyar mikulas bulin fogyott el sikerrel), bejglit kaptam ajandekba drga baratnomtol aki szuper bejglit keszit. En azt hiszem csinalok egy fatorzset, egyenlore azt gondolom mascarpones-csokis kremmel, de meg nem biztos. Ma soska lesz a vacsora halacskaval, krumpli purevel, holnap barany grillen fuszeres vajjal. 24-en meg nem tudom, de lehet tengeri hal (lapos talan) grillen, 25-en lesz unnepi menu, gyongy tyuk Jamie Oliver modra, roast potato, es roast paszternak, edes krumpli, butternut tok.

    Hogy a Topic cimere is asszocialjak, ma hallottam a radioban, hogy Milanoban elfogtak nehany honapja egy csomo csempesz-kaviart, es most szetosztjak a szegenyek kozott karacsonyi meglepetesnek! sokkal jobb mintha megsemmisitenek mint szoktak a csempesz arut nem? na szep napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2008. december 21. 08:188928.
    ...nem tévesztettem el....a topikod dátumán elszorult a szívem...bocsánat.........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753703 (8927)
    2008-12-21  08:17
  75. 2008. december 21. 08:178927.
    7 hónapig élhetett még...egyikőnk se sejtette..."........."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (1)
    2005-01-21  15:48
  76. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 21. 08:118926.
    30 perces sült lazac
    Gyorsan, finomat!   Hozzávaló:
    1 nagyobb alma
    4 db 15 dkg-os, bőrös lazacfilé (2-3 cm vastag)
    só és frissen őrölt bors
    2 evőkanál méz
    ˝ dl almaecet
    ˝ zöldcitrom leve
    1 dl almalé
    2 evőkanál olaj
    5 dkg vaj

    A Tabasco-majonézhez:
    1 tojássárgája (szalmonella ellen kezelt tojásból!)
    1 evőkanál tabasco-szósz
    ˝ zöldcitrom leve
    ˝ kávéskanál só
    1,5 dl kukoricaolaj, ill. más semleges ízű olaj

    A tálaláshoz 2 evőkanál felaprított, friss korianderzöld


    Elkészítjük a majonézt: a tojássárgáját enyhén megsózzuk, majd állandó kevergetés mellett apránként hozzáöntjük az olajat. Amikor a majonéz már megfelelő állagú, jöhet hozzá a zöldcitrom leve és a Tabasco-szósz. Az egészet jól elkeverjük, és kész is a Tabasco-majonéz. A kész majonézt tálalásig félretesszük. (Ha nem rögtön szeretnénk enni, berakjuk a hűtőbe.)

    Jöhet a lazac. Az almát kimagozzuk és 2 cm vékony szeletekre vágjuk, majd a lazac-darabokat megsózzuk-megborsozzuk, aztán kézi habverővel összekeverjük egy tálkában a mézet, az almaecetet, a zöldcitromlevet és az almalevet.

    Az olajat mérsékelt lángon megforrósítjuk egy 30 cm átmérőjű serpenyőben, aztán erősítünk a tűzön és a lazac-darabokat bőrös oldalukkal lefelé elkezdjük megsütni a forró olajon. Kb. 3 perc után megfordítjuk őket és a bőrös oldalukkal felfelé tovább sütjük még 3 percig. A megsült lazac-darabokat szűrőlapáttal kiemeljük a serpenyőből, és alufóliával letakarva félretesszük, hogy tálalásig ne hűljön ki.

    A halsütéshez használt serpenyőbe beledobjuk a vajat, nagy lángon megforrósítjuk, majd a megborsozott almaszeleteket 2-3 perc alatt megsütjük benne. Ha ez kész, szűrőlapáttal kiszedjük az almát és a megsült lazac mellé tesszük, hogy a gyümölcs se hűljön ki.

    Megcsináljuk a mártást. A serpenyőt még mindig nagy lángon tartjuk, miközben óvatosan beleöntjük az almaecetes keveréket: ilyenkor erős sistergés hallatszik és gőz csap föl, de ez nemsokára elcsitul, megszűnik. Ekkor 2-3 perc alatt kevergetve beforraljuk a mártást.

    Tálaláskor megöntözzük a mártással a lazacot, mellétesszük a sült almát és kis halmokban rákanalazzuk a Tabasco-majonézt is, majd az egészet meghintjük az apróra vágott korianderzölddel.


    ŤŤŤ

    Nyomtatás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. december 21. 00:128925.

    Gilt, majd elfelejtettem válaszolni a kérdésedre az avokádós ráksalátáról.

    Igen, vajban átfutattom a rákot, só, bors és citromlé megy rá. Összekeverem némi gombával és avokádóval, amit meglocsolok citrommal, hogy ne barnuljon annyira. Ezt összekeverem. És beleteszem az avokádó kikapart héjába. Majonézt száraz fehérborral, citrommal, sóval, tejszínnel, fehér borssal és petrezselyemmel összekeverem, ezt szépen rákanalazom. Pirítos kenyérrel tálalom.

    előzmény:
    gilt (8918)
    2008-12-18  12:16
  78. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 20. 12:248924.
    Köszi..puszi
    előzmény:
    gilt (8923)
    2008-12-20  09:53
  79. 2008. december 20. 09:538923.

    Szia, stalex!

     

     

    Trüffeltorta

    Tészta: kakaós piskóta, a Mirinda vagy Fanta süti alapja is lehet (én ez utóbbit készítem): 6 tojás, 6 ek cukor, 4 ek liszt, 2 ek kakaó, 1 sütőpor, 1 dl étolaj

     

    Krém: 30 dkg étcsoki gőz felett felolvasztva, 4 dl HULALA habbá verve; elkeverjük az olvasztott csokival a tejszínt

     

    A krémet a kettévágott piskótába töltjük. Ha kevés zselatint teszel hozzá,-és sikerül-lehet a lap tetejére is kenni. Akkor vagy tortakarimát vagy sütőpapírt teszek köré. Reszelt csokival díszítem. 

     

    Nekem nem mindig sikerül, talán a Kinder pingvin biztosabb.

    A lányaim a csokis-tejszínes sütiket (is) szeretik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8919)
    2008-12-18  13:23
  80. 2008. december 19. 18:468922.
    Később jövök a tortarecepttel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8921)
    2008-12-19  15:30
  81. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 19. 15:308921.

    Nem husos hanem zöldséges.Mindegy ne vesződj vele majd én felhajtom a neten ha több időm lesz.

     

    Egy kis Karácsonyi előzeteshttp://www.videoplayer.hu/videos/play/217413

    előzmény:
    eperlevel (8920)
    2008-12-19  13:56
  82. 2008. december 19. 13:568920.

    Sziasztok!

     

    Stalex, sajnos nem találtam semmit a recijeim között. Te találtál valamit? Amúgy az a lepény húsos volt vagy zöldséges?

     

    Ma elhatároztam, hogy csak megsütöm azt a beiglit, meg némi pozsonyi patkót hozzá, így ma össze szedem magamat és begyúrom a tésztát. Holnap meg megsütöm.

     

    Valami ebéden is gondolkozom, csak nagyon fáradt vagyok vásárolni hozzá. Lehet, hogy az egyik kolléganőmet aki úgy is felugrik hozzám, megkérem, hogy vigyen el. Ennék resztelt májat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8915)
    2008-12-14  14:08
  83. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 18. 13:238919.

    Szia Gilt

     

    Engem az a trüffel torta érdekelne....ha beirnád a receptjét meg köszönném

    előzmény:
    gilt (8918)
    2008-12-18  12:16
  84. 2008. december 18. 12:168918.

    Szia, Eper!

     

     

    Borkrémleves, stalex fehércsokikrémje....lehet  1 személyes adaggal kell próbálkoznom?!A borkrémet szeretem, csak én ettem meg, levest idáig csak olvasgattam. A fehércsokikrémet körtekompóttal láttam kombinálva vagy  mousse au chokolat  fele barna fele fehér akár fagyasztva is.

     

    Nálunk is panírozott de csirke, mert sokszor van halászlé. + majonézes krumpli.

     

    Aprósüti elkezdve (lányaim eszik folyamatosan): ánizsos-kakaós szívecske, linzer csokimázzal (nincs összeragasztva), mézeskalács....

    Újfajta (számomra) kávés süti és diós.

     

    Azt hiszem trüffeltortát is fogok sütni.

     

    Eper, az avokádós ráksaláta főzött aprórákból van és majonézes?

    előzmény:
    eperlevel (8916)
    2008-12-14  16:04
  85. 2008. december 18. 12:048917.

    Szia, Stalex!

     

     

    Nem ismerem, de érdekelne.

    FETA-t eddig csak görög salátához használtam.

     

     

    Köszi a palacsintakrém ötletet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8915)
    2008-12-14  14:08
  86. 2008. december 14. 16:048916.

    Sziasztok!

     

    Stalex, valami rémlik, mintha már csináltam volna hasonlót, de pontosan nem emlékszem. Most éppen dolgozóban vagyok, de otthon megnézem a recijeimet! Jó?

     

    Idén, nem csinálok nagy faksznit a karácsonyi menüből, mert nem tudok sokáig a konyhában meglenni a "szagok" miatt. Előételnek avokádós-ráksaláta lesz. A halászlét édesanyám készíti, csinálok azért egy kis karácsonyi borklémlevest a többieknek. Másodiknak rántott hal lesz, és kétféle burgonya saláta ecetes és majonézes. Desszertnek meg fatörzset szeretnék sütni. És persze lesz beigli meg talán valami apró, de valószínűleg vásárolni fogom. Időhiánya miatt is.

     

    Ti, hogyan készülődtök?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (8915)
    2008-12-14  14:08
  87. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 14. 14:088915.

    Szia Eper

     

    Keresek 1 arab lepény recit..Tudnátok segiteni???...ettem még Marokkoban nagyon izlett.Asszem feta sajt félével volt töltve fokhagymával meg különböző füszerekkel.A multnap találtam 1 hasonlo recit a neten de az Mediterrán kenyér vot mint utolag kiderült.Az is valami hasonlo felállás de mégsem az..sajna.

     

    Ki mit süt főz Karácsonyra?

    előzmény:
    eperlevel (8912)
    2008-11-09  09:45
  88. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2008. december 14. 14:048914.

    Fehércsokis palacsinta narancsmártással

     

     

    Hozzávalok:

     

    2db tojás

    1/2l tej

    30dkg liszt

    csipet so

    5dkg kakopor

    1/2l tejszin

    5dkg porcukor

    1cs.vaniliás cukor

    1 tábla fehércsoki

     

     

    A mártáshoz:

     

    5dkg cukor

    20dkg narancslekvár

    1db narancs

    1db citrom

    2 evőkan.kemányitő

    1 dl tejszin

     

    Elkészités:A tojásbol a tejből a lisztből és 1 csipet sobol palacsinta tésztát készitünk.Belekeverjük a kakaoport és pár csepp olajat.Kisütjük a palacsintákat és hagyjuk kihülni.Elkészitjük a krémet amihez a fél liter tejszint a porcukorral és a vaniliás cukorral kemány habbá verjük.Hozzáreszeljük a fehércsokit és hütőbe tesszük.

     

    A narancs mártáshoz a fél liter vizet felforraljuk az 5dkg cukorral beletesszük a narancslekvárt hozzáreszeljük a narancs és a citrom héjját majd hozzáadjuk a narancs husát is.

    Ujraforraljuk majd 1 kis vizzel kikevert keményitővel süritjük.Tejszinnel dusitjuk leturmixoljuk és kihütjük.

     

    A kihült palacsintákat megtöltjük a csokoládés habbal és a narancsmártáson tálaljuk.

     

     

    LO ÉTVÁGYAT!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2008. december 12. 18:148913.

    Sziasztok! Szia Eper!

     

    Közeleg a Karácsony, merre sürögtök-forogtok?

     

     

    Eper, biztosan szuper volt a főztöd.

    Darált hús, káposzta...ebből én Serpenyős káposztának nevezettet készítettem. Bevált, férj is szívesen ette.

    Mindig elő kell keresnem az újságot, amiben a receptet találtam. Nem tudom még fejből.

    Tanulnom kellene, de inkább szétszórt vagyok, nehezen tudok figyelni. Ánizskekszet sütök a hétvégén, mézeskalácsot nem biztos.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2008. november 9. 09:458912.

    Sziasztok! Szia Gilt!

     

    Igen, sehol senki :(

    Elég ritkán főzök, hetente csak két alkalommal, ritkán háromszor. Ilyenkor nagyobb adagokat készítek, amit aztán Maci bevisz a munkahelyére.

    Újabban svéd blogokból és szakácskönyvekből fordítok, így gyakorolom is a nyelvet, és új ízeket próbálunk ki.

     

    Kĺlpudding med lingon- och äppelsalsa - Káposzta felfújt vörös áfonya és alma szósszal

     

    1 dl rizs3 dl tej400 g marhahús1 tk só1 mk őrölt bors1 tojás1 kisebb kelkáposzta darab kb. 300 g10 dkg olvasztott margarin1 nagyobb sonka hagyma

     

    Vörös áfonya és almaszósz:3 dl mélyhűtött vörös áfonya3 ek. porcukor1 almafél citrom leve

     

    A tejben megfőztem a rizst, mintha tejberizst készítenék. Mivel ezt mindig leégetem, ha csak tejet teszek bele, vízzel hígítottam. Majd bekapcsoltam a sütőt 200 fokra, hadd melegedjen elő. A húst összekevertem a sóval, borssal és a tojással. A kelkáposztát levelekre szedtem és forrásban lévő vízben 2-3 perc alatt előfőztem, majd leszűrtem. A hagymát a felolvasztott vaj felében lassú tűz alatt megkaramellizáltam. A jénait kivajaztam, majd az alját kibéleltem a káposzta felével, erre halmoztam a hagymával elkevert húsos masszát, és a tetejét betakartam a megmaradt kelkáposztával. Letakartam alufóliával, és csaknem félóra alatt készre sütöttem légkeverésen.

     

    Mi lekvárral ettük.A szószt így kell elkészíteni:Az almát meghámozzuk, kicsumázzuk és nem túl vékony szeletekre vágjuk. Meglocsoljuk a citrommal, hozzáadjuk a cukrot és a vörös áfonyát, és összerottyantjuk. A káposzta mellé kínáljuk.
    előzmény:
    gilt (8911)
    2008-11-04  15:32
  91. 2008. november 4. 15:328911.

    Sziasztok!

    Sehol senki

    Pedig szívesen olvasnám, mit főztök.

    Hétköznap valami gyorsabban kivitelezhető egyszerűbb az ebéd, hétvégén kicsit munkaigényesebb. Ugyan gondolkodnom kell azon, miket is kutyultam össze újabban. A fűszerezés és a zöldségfélék alapján akár kínai is lehetne....csak kínai meg ne lássa

     

    Sütik? Még mindig a csokis-kakaós-meggyes muffin a menő.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2008. szeptember 21. 11:008910.

    Sziasztok, csatlakozom Gilthez, kellemes őszi napokat!

     

    Egyébként, nagyon kellemes meglepetés volt erre "ébrednem" a mai második kávémmal, hogy végre van itt némi mozgás! Tán vége a nyárnak, és lassan mindenki ráér kicsit írogatni, hogy újra beszorulunk a négy fal közé!

     

    Sarapod köszönöm a receptet, végülis Fűszeres Eszter blogjából készítettem el a cukkínis szószt a tésztához.

     

    Szerintem a szószt érdemes csak úgy, húsok mellé is elkészíteni, egy főtt marha pl. egyenesen kívánja a krémes cukkínit, ha nincs éppen a kaporszószhoz kedvünk.
    Hozzávalók:
    2 kicsi cukkini
    4 gerezd fokhagyma
    2,5 dl tejszín
    20 dkg mascarpone
    5 dkg kéksajt (ez biztosan nem volt az eredetiben, de nem rontotta el, sőt!)
    2 tojás sárgája
    só, bors
    szerecsendió
    4-5 levélke zsálya
    5 dkg vaj
    2 ek extraszűz olívaolaj
    A cukkínit lereszeltem nagy lyukú reszelőn. Megsóztam, majd kinyomkodtam a levét. Egy serpenyőben megolvasztottam a vajat, beledobtam az összezúzott fokhagymát, kettőt kevertem rajta, és hozzáadtam a cukkinit. 5-6 percig pároltam, fűszereztem, és belekevertem a mascarponét, és kicsit összefőztem. Elkevertem a tejszínt a tojás sárgákkal, és ráöntöttem a cukkínis masszára. Csak egy rottyanásnyi időt adtam neki, és le is tekertem a lángot, nehogy kicsapódjon a tojás, vagy a vaj a tejszínnel. Miután elzártam, csak akkor kevertem bele a kéksajtot, és az olívaoljat. Egyszerű tésztával, kevés parmezánnal is kiadós étel.

    http://fuszereslelek.blogspot.com/search?q=cukkini

    előzmény:
    Sarapod2 (8909)
    2008-09-20  22:07
  93. 2008. szeptember 20. 22:078909.

    Cukkinis tészta - kipróbált recept - nekünk nagyon ízlett.

    1 nagy fejhagymát megpárolsz, réteszem a héjjastól lereszelt cukkinit, oregánót, bazsalikomot, sót, borsot, és puhára párolom.

    Kifőzöm a tésztát - makaróni, penne vagy spagetti - és összekeverem a párolt cukkinivel.

    Másik tálba 2 dcl tejszinbe 2 egész tojást + 1 kotonos krémsajtot összekeversz és ráöntöd a tésztára, majd forró sütőbe, míg a teteje pirulni nem kezd, sütöd.

    A tejszint kicsit megmelegíted, azaz felolvasztod benne a sajtot, majd ha hült akkor ütöd bele a tojásokat.

     

    Igaz nem tőlem kérdezted, de nagyon finom, innen loptam a recit.

    előzmény:
    eperlevel (8906)
    2008-08-05  10:11
  94. 2008. szeptember 20. 00:188908.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek kellemes őszi hangulatot kívánok és szüretelést!

     

    Ági, nemrég találtam egy receptet, még nem próbáltam.

    Pác: 2 paradicsompüré, mustár, méz, 2 ek szójaszósz, Tabasco, olaj

    Gondolom ezzel együtt van az oldalas készre sütve.

     

    Répalány, cukkinis tésztát én is főztem a nyáron. Csak mi, nők ettük. A 3. alkalomnál már egyedül, pedig finom volt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2008. augusztus 30. 21:258907.

    Sziasztok Lányok!

     

    Sehol senki? Atyaég hetek óta senki nem írt be :(((

     

    Ági, látom neked sem válaszolt senki. Talán máskor is szeretnél oldalast csinálni, én szoktam hagyományosan só, bors, mustár, hagyma, fokhagyma a tetejére, kicsi olaj fedő alatt puhára, majd lepirítom. Finom gyömbérrel és curryvel is, fokhagymával, de akkor vajjal sütve. Vagy majorannásan sok hagymával, zsírral.

     

    Az utóbbi időben főztem: zöldbabfőzeléket, zöldbabgulyást, lecsót több féleképpen, cukkinis tésztát, fejtett bablevest, rántott csirkét, sütöttem szilváslepényt, készítettem aszalt paradicsomot, többféle lekvárt szolvásat, szilvás-őszibarackos-bazsalikomosat, sárgabarackosat. Raktam el aszaltparadicsomot. Általában csak hétvégén jut időm főzni mostanában. De igyekszem mindig friss alapanyagokból.

     

    Hétvégén fokhagyma krémleves van a la Schäffar Erszébet, második Stalhtól van, sült csirke currys lencsemártással, desszert szintén Stahl fahéjas kuszkusz aszalt sárgabarackkal.  

     

    Legyetek rosszak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8905)
    2008-07-12  14:07
  96. 2008. augusztus 5. 10:118906.

    Sziasztok Kaviárosok!

    Látom másnak sincs több ideje a fórumozásra :( Főzni, főzök, igaz hetente csak kétszer, maximum háromszor, mert alig vagyunk itthon. Napközbe eszünk, estére meg marad a hideg koszt, szendvics valamilyen saláta, vagy mostanában a gyümölcs.

     

    Vasárnap este főztem utoljára zöldbabfőzeléket, svédhúsgombócot sütöttem ki hozzá (Ikea, 10 perc a sütőben, semmi fakszni). És cseresznyés-túrós pitét sütöttem, a nyár elején elrakott bogyókból.

     

    Répácska, jól emlékszem, hogy neked volt egy nagyon egyszerű cukkínis tésztád? Csak arra emlékszem, hogy valamilyen sajt vagy tejszín volt benne. Segítenél? Annyira ízlett, és nem találom a receptjét :(

     

    Üdvözletem mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8897)
    2008-06-22  20:02
  97. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. július 12. 14:078905.

    sziasztok!

    Kerek szepen oldalas pacot (nyari izut, gyerek miatt nem csiposet)!

    Mostanaban keszult: fokhagymas zsalyas tejben pacolt majd leszaritott, pici lisztbe marott, kacsazsirban hirtelen atsutott pulyka, fetas, paradicsomos, uborkas salatval; parmezanos fuszeres kekszek (kiserlet egy fakanal recept, de nem volt nyujthato allagu, igy kis gombocok ellapitva sultek ki, de igen finomak, a delutani hideg rozehoz hmmm de jo lesz a teraszon); Gemelos tarkonyos zoldbabja a piacon vett friss zold ceruzababbol es a szomszedtol kapott friss tarkonybol; fasirt sok zold levellel es avokados salataval, majd a maradek kukoricas-zoldborsos rizzsel. Padlizsan kremleves jo fokhagymasan, sok sajtos croutonnal. Most epp egy darabka szuz pecsenye pacolodik fokhagymas zsalyas olivas pacban a hutoben, vagy meg ma este vagy holnap megsutom sok sok zoldseggel.Szep darabka oldalast vettem, szeretnem a sutoben grillezni (kerti grillsuto sajna nincs, igaz kert sem...) szoval varom az otleteket (en mezes-szojas, fuszeres dologra gondoltam).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2008. június 26. 08:508904.
    Ja, sütöttem én is: fehércsokis-málnás muffin, málnás tejszínhab gofrihoz, rebarbarás-joghurtos, és kelt tésztát (sajtos-csiga és stangli alakban), mielőtt a tej tönkremenne ebben a hőségben. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2008. június 26. 08:468903.

    Végre téged is "látni" lehet a topikban!

     

    Zakuszka (nem tudom, megfelel-e neked, én csak kóstoltam, nem próbáltam)

    Hozzávalók: 6 dl olaj, 50 dkg vöröshagyma, 3 kg pritamin paprika, 1 kg zöldparika, 1/2 l paradicsomlé, 1 l zsenge bab

    A babot megfőzöm. A paprikát és a hagymát ledarálom. A hagymát az olajon megpárolom, beleteszem a paprikát és a paradicsomlevet. Jó 1 órát főzöm. Hozzáadok még 20 szem borsot, 5 db babérlevelet, 4 g fokhagymát, sót, cukrot.

    A babot és a paprikát összefőzöm. Ha kész, 1 kk Na-benzoátot adok hozzá. Kis üvegekbe töltöm, száraz dunsztba teszem.

     

    Jól hangzik ez a Zwergenwiese...az adagok kicsik vagy félni kell az átváltozástól, ha sokat eszel belőle?

     

    Ha Brotaufstrich, akkor nekem a körözött, a padlizsánkrém és egy szárnyashús-majonéz-mustár stb(kívülről nem tudom)keverék  jut eszembe.

    előzmény:
    oreille (8899)
    2008-06-25  22:38
  100. 2008. június 26. 08:338902.

    Szia, Ági!

     

    Ennivalóan csábító muffinokat "gyártottál". Tökéletes Gumimaci stílus, a rajzfilm jutott eszembe róla

    A google-ban néztem utána a mini muffinnak. Angol recepteket láttam. Én csak a hagyományos mignont ismerem, nem is próbálkozom házi kivitelezéssel. Meghagyom a cukrászoknak a "kedves" , aprólékos munkát (amivel jár).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8900)
    2008-06-25  23:11

Címlap

top